نبض بازار

10 تا از بهترین ماشین حساب برای حسابداران ⭐【آپدیت1403】✅

حساب و کتاب از گذشته جزو دغدغه های اصلی انسان ها بوده است و همواره به دنبال راه حل هایی اساسی برای آن بوده اند. در گذشته از ابزاری مانند چوب خط یا چرتکه برای این امر استفاده می کردند. چرتکه به دلایلی مانند سختی در آموزش طرفدارهای چندانی نداشت و با روی کار آمدن ماشین حساب های اولیه کنار رفت. این ماشین حساب ها همواره در حال پیشرفت هستند و قابلیت های به روزتری مناسب با دغدغه های حسابداران به آن اضافه می شود. تا جایی که ماشین حساب های امروزی قابلیت هایی پیشرفته مانند محاسبات آمار و محاسبات مثلثاتی را نیز در خود دارند. حسابداران نیز به دلیل سر و کار داشتن هر روزه با این ماشین حساب ها به کامل ترین و بهترین آن نیاز دارند تا بتوانند امور مالی و حسابداری خود را به آسانی حل کنند. اما کدام ماشین حساب، بهترین ماشین حساب برای حسابداران است؟ در مقاله بهترین ماشین حساب برای حسابداران قصد داریم به معرفی برخی از آن ها بپردازیم. پس تا انتها همراه مجله حسابدارا بمانید و این مقاله را از دست ندهید.

ماشین حساب و انواع آن

همانگونه که می دانید ماشین حساب وسیله ای است که تمامی محاسبات عددی را در کوتاه ترین زمان و با دقت بالا به انجام می رساند. قدمت این وسیله کاربردی به 2400 سال پیش از میلاد مسیح بر می گردد که در آن زمان چرتکه های چوبی به تازگی روی کار آمده بودند. پس از گذشت سال ها ریاضی دانی باهوش به نام نیپر در سال 1617 توانست با استخوان وسیله ای بسازد که عملیات ضرب و تقسیم را انجام دهد. سر انجام در سال های 1940 و 1950 نسل جدید ماشین حساب های الکترونیکی به وسیله ترانزیستورها و کامپیوترها وارد بازار جهان شدند. این نوع ماشین حساب ها دارای انواع مختلفی می باشند که هر کدام برای یک صنف مناسب است. انواع ماشین حساب ها شامل موارد زیر می شود:

ماشین حساب های ساده: این ماشین حساب ها جزو نخستین ماشین حساب ها بودند که قادر به انجام محاسبات ساده در حد محاسبات انگشتی مانند محاسبات اعمال اصلی چون جمع و تفریق و ضرب و تقسیم بودند. این ماشین حساب ها همان ماشین حساب هایی هستند که در خانه های اکثر ما موجود هستند و برای افرادی که در امور روزانه خود با عملیات ساده مواجه می شوند بسیار مناسب است. این ماشین های جیبی به دلیل محدودیت های محاسباتیشان قیمت های پایینی را نیز دارا می باشند.

ماشین حساب حسابداری: حسابدارها برای تسهیل امور محاسباتی روزانه خود به ماشین حساب هایی نیاز دارند که از نظر ظاهری نیز دارای شاخصه های لازم آن ها باشد. این نوع ماشین حساب ها از جنبه محاسباتی مانند ماشین حساب های ساده هستند اما دارای دکمه هایی با اندازه بیشتر و قابل فهم تر هستند تا کار حسابدارا را راحت تر کند. این مدل ماشین حساب ها دارای باتری می باشند اما مهم ترین مزیت آن ها این است که اگر جلوی نور خورشید باشند بدون باتری نیز کار می کنند.

ماشین حساب مهندسی: همانطور که از نام این نوع ماشین حساب ها پیداست، این ماشین ها بسیار پیشرفته هستند و مناسب برای مشاغل مهندسی با محاسبات پیچیده می باشند. ماشین حساب های مهندسی دارای حافظه هایی قوی برای ذخیره فرمول های ریاضی، روابط فیزیک و یمی می باشند. این حافظه ها از مهم ترین مزیت های این ماشین حساب ها می باشند که موجب می شود که دیگر نیازی به در ذهن نگه داشتن فرمول ها نباشد. برای کار با این نوع ماشین حساب ها باید راهنمای آن را خوانده باشید زیرا بسیار پیچیده است.

ماشین حساب مالی: آخرین نوع ماشین حساب ها ماشین های مالی است که ماشین حساب هایی با قابلیت برنامه ریزی می باشند. این ماشین حساب ها به گونه ای طراحی شده اند که کاربران می توانند کدهای برنامه نویسی خاصی را در آن وارد کنند. این ماشین حساب طبق الگوریتم های از پیش تعیین شده خود، کدهای ورودی شما را دریافت کرده و محاسبات لازم را بر روی آن ها انجام می دهد. با این ماشین حساب می توانید مبالغ بالا، اقساط وام و حتی نرخ های بهره را به آسانی محاسبه کنید. این نوع ماشین حساب ها پیچیده ترین ماشین حساب ها می باشند که اغلب دارای پرینتر نیز هستند.

نکات ضروری خرید ماشین حساب حسابداری

 • برند ماشین حسابی که می گیرند شناخته شده باشد.
 • ماشین حسابی مناسب با نوع استفاده خود انتخاب کنید.
 • وضوح تصویر ماشین حساب انتخابی شما باید بسیار بالا باشد.
 • با توجه به نوع محاسبات خود باید نوع ماشین‌حساب خود را انتخاب کنید.
 • ماشین حساب مهندسی انتخابی شما باید دارای حافظه ای بسیار قوی باشد.
 • بودجه خود را تعیین کنید و با توجه به آن به ماشین حساب مناسب شغل خود را خریداری کنید.
 • ماشین حساب شما اگر قابلیت اتصال به رایانه از طریق پورت یو اس بی را داشته باشد بهتر است.
 • صفحه ماشین حساب شما باید به اندازه ای باشد که تمام معادله ها و اعداد در آن به خوبی دیده شود.
 • جنس بدنه ماشین حساب باید از فلز یا پلاستیک های بسیار مقاوم ساخته شده باشد تا پس از افتادن آسیبی به آن وارد نشود.
 • توجه کنید که اگر به رسم نمودار برای محاسبات خود احتیاج دارید حتما باید ماشین‌حساب مورد نظر شما این قابلیت را داشته باشد.
 • توجه داشته باشید که باتری ماشین حساب شما باید از کیفیت بالا برخوردار باشد تا پس از خراب شدن به راحتی بتوان آن را پیدا کرد.
 • تمامی حسابدارانی که به دنبال خرید بهترین ماشین حساب برای خود می باشند باید به برخی از نکات پیش از خرید توجه داشته باشند.

همچنین پس از خرید ماشین حساب مناسب خود باید برخی نکات را به منظور نگهداری درست از آن رعایت کنید مانند: به هیچ عنوان ماشین حساب خود را در مکان های خیس یا دارای رطوبت فراوان قرار ندهید زیرا وجود هرگونه مایع و رطوبت درون ماشین حساب باعث از کار افتادن یا خراب شدن ماشین حساب شما می شود. ماشین حساب خود را تا حد امکان رو به روی نور مستقیم خورشید قرار ندهید زیرا نور خورشید باعث می شود که به صفحه نمایش ماشین حسابتان آسیب وارد شود و یا شکل ظاهری و بدنه آن دچار آسیب و تغییر جدی شود.

در ادامه مطلب به برخی از ویژگی های ماشین حساب برای حسابداران می پردازیم:

💬 توابع مورد نیاز ماشین حساب ها با توابع مختلفی ارائه می شوند و انتخاب یکی از آن ها باید متناسب با نیاز کاری شما باشد.
💰 قیمت قبل از اقدام به خرید در بازار به دنبال ماشین حساب هایی بگردید که علاوه بر کارایی قیمت مناسب نیز داشته باشد
📋 سهولت استفاده مورد استفاده برای ماشین حساب های که به پرینتر مهجر هستند مراجعه به یک پرینتر بهتر است زیرا باعث صرفه جویی در وقت شما شده و همچنین خروجی را نیز به حداکثر می رساند.
❤️ دوام و ماندگاری از آنجایی که دکمه های ماشین حساب به طور مداوم ضربه می خورند باید از دوام و مقاومت بالایی برخوردار باشند.
نمودار پیشرفته یک ماشین حساب خوب باید نمودارهای پیشرفته و توابع علمی و ریاضی را ارائه دهد

بهترین ماشین حساب برای حسابداران کدام است؟

رشته های حسابدارای به دلیل امور حسابداری که در طول روز با آن سروکار دارند به بهترین ماشین حساب برای حسابداران نیاز دارند. این ماشین حساب، ماشین حسابی است که اکثر ویژگی های قید شده را دارا باشد تا امور حسابداری و مالی حسابداران را آسان تر کند. اما کدام ماشین حساب ها برای حسابداران مناسب هستند؟ در ادامه به معرفی برخی از آنان می پردازیم.

ماشین حساب شارپ مدل EL-2135

ماشین حساب شارپ مدل EL-2135این ماشین حساب یک ماشین حساب رو میزی می باشد که توسط شرکت شارپ برای حسابدارانی طراحی شده است که در امور روزانه خود به دفعات زیاد از ماشین حساب استفاده می کنند. صفحه نمایش این ماشین حساب بزرگ و شیب دار می باشد و می تواند 12 رقم را در خود جای داده و محاسبه کند. صفحه کلید برجسته این ماشین حساب کار روزانه را برای حسابداران بسیار راحت تر کرده است. این ماشین حساب از پنل خورشیدی و باتری خود تغذیه می کند و در صورت عدم وجود باتری اگر در مکان هایی با نور کافی باشید نیز به درستی کار خواهد کرد. از قابلیت های برجسته این ماشین حساب به عنوان بهترین ماشین حساب برای حسابداران می توان به این مورد اشاره کرد که در صورت بدون استفاده ماندن در مدت طولانی به صورت کاملا خودکار خاموش خواهد شد. همچنین این ماشین حساب دارای یک سال گارانتی رایگان نیز می باشد. از دیگر ویژگی های این ماشین حساب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای کلیدهای دو صفر
 • قابلیت درج پیوسته ارقام دو کلید
 • دارای صفحه کلید برجسته و نرم
 • قابلیت تفکیک ارقام به صورت سه رقمی
 • دارای کلیدهای GT  MU، √ (جذر)، %، -/+ و →
 • دارای قابلیت تعیین تعداد ارقام اعشاری Decimal-Setting
 • قابلیت انجام کلیه امور محاسباتی با بالا ترین دقت و سرعت و دارای حافظه قدرتمند محاسبات

ماشین حساب اوسیو مدل fx-82MS

ماشین حساب اوسیو مدل fx-82MS این ماشین حساب از انواع ماشین حساب هایی می باشد که می تواند محاسبات بسیار پیچیده را بدون هیچگونه دشواری انجام دهد. ماشین حساب fx-82MS از انواع مدل های ماشین حساب های شرکت کاسیو می باشد که برای انجام محاسبات پیچیده مثلثاتی، لگاریتمی، آماری، کسری، توابع نمایی و … با 240 تابع طراحی و تولید شده است که درک ریاضی را آسان ‌تر از قبل نموده و به بهترین نحو محاسبات را برای حسابداران انجام می دهد. این ماشین حساب دارای حافظه ای قوی می باشد و برای تمامی حسابدارانی که با امور مهندسی پیچیده ای سر و کار دارند بهترین گزینه است. نوع نمایشگر این ماشین حساب دو خطی می باشد در بخش رنگ نمایشگر تک رنگ است. این ماشین حساب پیشرفته دارای نمایشگر با ظرفیت نمایش تا 10+2 کارکتر می باشد و قابلیت های ویژه ای مانند قابلیت پاک کردن آخرین ورودی، قابلیت انجام محاسبات مثلثاتی و قابلیت انجام محاسبات آماری را دارا می باشد. فناری S-V.P.A.M. موجود درون این ماشین حساب به تمامی حسابداران این امکان را می دهد که معادلات و ارقام را در صفحه نمایشی با بالاترین کیفیت ببینند. شرکت سازنده این ماشین حساب یعنی شرکت کاسیو عملکرد بسیار قابل قبولی را برای این محصول تضمین کرده تا خریداران بدون نگرانی تا سال ها با آن کار کنند. از ویژگی های اصلی این ماشین حساب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای قابلیت کاربردی تبدیل دستگاه مختصات
 • قابلیت مشاهده و ویرایش تمامی داده های قبلی در ماشین حساب
 • قابلیت STAT-data editor برای مرور تمامی داده های موجود در ماشین حساب
 • دارای صفحه نمایش Dot matrix برای نمایش تمامی نمودارها با کیفیت بسیار بالا
 • انرژی آن با استفاده از یک باتری در اندازه AA تامین می شود و خبری از پنل خورشیدی نیست.
 • قابلیت فراخوانی تمامی فرمول ها برای ویرایش یا اجرای دوباره آن ها با سرعت بسیار بالا و با آسان ترین روش
 • قابلیت انجام محاسبات آماری ساده نظیر میانگین، مجموع، رگراسیون و انحراف استاندارد در کوتاه ترین زمان و با دقت بالا

ماشین حساب نیپو مدل NP-4130

ماشین حساب نیپو مدل NP-4130 این ماشین حساب یک ماشین حساب کامل حسابداری می باشد که توسط شرکت نیپو به منظور تسهیل امور حسابداری حسابداران طراحی و تولید شده است و در اختیار شرکت پارس حساب قرار گرفته است. این ماشین حساب آخرین نسخه از مدل خود می باشد که در آن تمامی ایرادهای نسخه های قبلی رفع شده است. صفحه نمایش این ماشین حساب یک خطی و 14 رقمی می باشد. باتري و پنل خورشيدي تامين كننده مصرف انرژي اين ماشین حساب می باشند و در مواقعي كه مورد استفاده قرار نمي‌گيرد، به صورت کاملا خودكار خاموش می شود. همچنین برای راحتی حسابداران، سه دكمه حافظه، GT، اصلاح و بازبيني تا 199 مرحله، كليد دو صفر و سه صفر بر روي آن تعبیه شده است. کلیدهای تعبیه شده در صفحه این ماشین حساب بسیار با کیفیت هستند به طوری که هنگام فشردن هر یک از آن ها بدون اینکه به صفحه ماشین حساب نگاه بیندازید می توانید از کار کردن آن ها اطمینان داشته باشید. از دیگر ویژگی های این ماشین حساب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت ویژه جمع جبری
 • امکان مشاهده تمامی داده ها با کیفیت بالا
 • قابلیت استفاده از پنل خورشیدی برای روشن ماندن
 • قابلیت تبدیل ماشین حساب از حالت حسابداری به حالت معمولی و برعکس
 • دارای کلید های مخصوص حافظه، GT، اصلاح و بازبيني تا 199 مرحله و همچنین كليد دو صفر و سه صفر

ماشین حساب شارپ EL-377W

ماشین حساب شارپ EL-377Wاین ماشین حساب توسط شرکت شارپ برای تمامی دانشجویان رشته حسابداری یا حسابداران خبره ای که در طول روز با امور حسابداری پیچیده ای مواجه می شوند طراحی و تولید شده است تا عملیات اصلی حسابداری را با بالاترین سرعت و دقت زیاد انجام دهد. ابعاد این ماشین حساب 84x125x72 میلی متر و وزن آن 0.62 کیلوگرم می باشد که با این ظاهر فضای خیلی کمی را اشغال می کند. کلیدهای موجود در این ماشین حساب بسیار قابل تفکیک و نرم هستند که این مورد محاسبات را برای حسابداران بسیار راحت تر کرده است تا اطلاعات خود را با سرعت بالا تری محاسبه کنند. صفحه نمایش این ماشین حساب ده رقمی می باشد و به گونه ای طراحی شده است که پس از مدتی بدون استفاده ماندن به صورت خودکار خاموش می شود. قیمت بسیار پایین این نرم افزار در مقایسه با امکانات کاربردی آن موجب شده است تا خیلی از کاربران آن را بهترین ماشین حساب برای حسابداران بدانند. از دیگر ویژگی های این محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ماشین حساب شارپ دارای دکمه های TAX+و TAX- برای تنظیم درصد مالیات پرداختی در حافظه ماشین حساب می باشد.
 • دارای دکمه های M+، M-، RM و CM که به کاربر اجازه می دهد تا نتایج محاسبات انجام شده را در حافظه ذخیره کند و در محاسبات بعدی استفاده کند.
 • قابلیت درج پیوسته ارقام دو كلید و جدا کردن ارقام به صورت سه رقمی نیز در نظر گرفته شده است.
 • این ماشین توسط دو منبع باتری و خورشید تغذیه می شود و با مصرف پایین انرژی تا مدت ها نیاز به تعویض باتری ندارد.
 • این ماشین حساب در صورت عدم دسترسی به باتری، انرژی مورد نیاز خود را از طریق نور خورشید تامین می کند.

ماشین حساب چاپگر کاسیو HR-100TM

ماشین حساب چاپگر کاسیو HR-100TMکاسیو (Casio)، یک کمپانی بسیار بزرگ چند ملیتی است که در توکیو کشور ژاپن مستقر است. کمپانی کاسیو تولیدکننده انواع ماشین حساب، گوشی تلفن، دوربین های دیجیتال، آلات موسیقی و ساعت های دیجیتال است. ماشین حساب چاپگر کاسیو HR-100TM توسط شرکت کاسیو برای حسابدارانی طراحی شده است که می خواهند همزمان با انجام محاسبات خود از آن رسید چاپی نیز داشته باشند. قیمت این ماشین حساب در مقایسه با سایر ماشین حساب های معمولی بسیار بالاتر است و آن به دلیل امکانات کاربردی این ماشین حساب پیشرفته است. همچنین ماشین ‌حساب کاسیو مدل HR-100TM با ابعاد 67×165.5×285 میلی متر و وزن 453 گرم بوده و صفحه نمایش آن به صورت LCD در اندازه ی بزرگ طراحی و تولید شده است که این ویژگی ها کار کردن با آن را برای تمامی حسابداران آسان کرده است. این ماشین حساب یک ماشین حساب رومیزی با قابلیت چاپ در تمامی ماشین های اداری بوده که منبع تغذیه آن چهار باتری قلمی سایز AA یا آداپتور AC می باشد. سرعت چاپ محاسبات این ماشین ‌حساب برابر 2 خط در ثانیه است و با دو رنگ قرمز و مشکی امکان چاپ دارد. این ماشین حساب قابلیت محاسبه مالیات و میزان فروش را نیز دارد که همین ویژگی ها موجب شده بسیاری از خریداران این ماشین حساب را بهترین ماشین حساب برای حسابداران بدانند. همچنین این ماشین حساب دارای یک سال گارانتی رایگان نیز می باشد. برخی از قابلیت های این ماشین حساب به شرح زیر می باشد:

 • قابلیت محاسبه تبدیل ارز
 • امکان محاسبات مالیات با سرعت بالا
 • وجود دکمه های نرم و تفکیک پذیر با مقاومت بالا
 • قابلیت انجام محاسبات فروش، هزینه و زیان با دقت بالا
 • دارای صفحه نمایش عریض و بزرگ برای راحتی حسابداران
 • قابلیت نمایش ارقام تا 12 رقم بر روی صفحه نمایش ماشین حساب
 • امکان محاسبه سود و زیاد توسط دکمه های Mark Up و Mark Down

ماشین حساب کاسیو مدل Fx-4500PA

ماشین حساب کاسیو مدل Fx-4500PAاین ماشین حساب یک ماشین حساب بسیار پیشرفته با کلیدهای تخصصی مناسب امور حسابداری پیشرفته و مهندسی می باشد که توسط شرکت معروف کاسیو طراحی و تولید شده است. منبع تغذیه این ماشین حساب پیشرفته باتری های مخصوص می باشد. کلیدهای این نرم افزار بسیار نرم و جدا از هم می باشند که این موضوع موجب محبوبیت این ماشین حساب میان حسابداران و سایر خریداران شده است. اين ماشين حساب خوش ‌ساخت با ابعاد 9.2 در 72 در 140.5 ميليمتر و وزني معادل 90 گرم مناسب مشاغل حسابداری و مهندسی می باشد. ماشين حساب کاسیو با 2 عدد باتري ليتيومي سکه‌اي CR2032 تغذيه مي‌شود و کيس محافظ، آن را در برابر ضربه و آلودگي و گرد و خاک محافظت مي‌کند. محيط قابل برنامه ریزی چنده منظوره ماشين حساب FX-4500PA قادر است تا 1103 مرحله و از 26 تا 163 متغير را در خود محاسبه کند. صفحه نمایش این ماشین حساب قدرتمند 12 رقم عدد را به درستی نمایش می دهد و نوع نمایش این اعداد دو خطی می باشد. محاسبات اعشار و انتگرال به روش سيمپسون، دارای حافظه ی ذخیره ی فرمول، محاسبه ی انواع توابع هايپر بوليک و توابع هايپر بوليک معکوس، محاسبه ی اتوماتیک انواع مشتق، محاسبه ی انواع درصد، تبديل مختصات قطبي به مختصات دکارتي، محاسبه در واحدهای مختلف درجه، گراديان و راديان، محاسبه اتوماتيک اعشار، سيستم توليد عدد تصادفي، آمار دو بعدي، محاسبه‌ي ميانگين، مقدار کل و غيره يا محاسبه ی رگرسيون همگی از توانایی های بی نظیر این ماشین حساب می باشد. از دیگر ویژگی های پیشرفته این ماشین حساب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای 1103 مرحله برنامه
 • دارای باتری لیتیوم و قدرتمند
 • دارای 297 تابع از پیش تعریف شده
 • قابلیت محاسبه خود کار مشتق ها
 • قابلیت محاسبه انواع توابع هیپربولیک
 • دارای نمایشگر قدرتمند دو خطی ماتریس
 • قابلیت حساب کردن انتگرال به روش سیمپسون
 • دارای قابلیت امکان ذخیره فایل برنامه های مختلف
 • قابلیت ایجاد شماره های تصادفی و دارای توانایی تابع پذیری
 • دارای 26 نوع براکت و قابلیت محاسبه در واحد درجه، گرادیان و رادیان
 • قابلیت محاسبات و تبادلات اعداد در مبناهای مختلف عملکردهای منطقی

ماشین حساب کاسیو مدل fx-9860G II SD

ماشین حساب کاسیو مدل fx-9860G II SDماشین حساب کاسیو مدل fx-9860G II SD نیز یکی دیگر از محصولات بی نظیر شرکت کاسیو می باشد. این ماشین حساب با امکانات بسیار پیشرفته و ویژه خود توجه بسیاری از حسابداران و مهندسان حرفه ای را به خود جلب کرده است. این محصول در مقایسه با سایر ماشین حساب ها از قیمت بسیار بالاتری برخوردار است و علت آن نیز امکانات بی نظیر آن است. صفحه 64 x‎ ‎‏ 128 نقطه‌ای LCD با وضوح بالای سری fx-9860GII می تواند تمامی فرمول ها، نمودارها و اشکال را بسیار زنده تر و واضح‌تر نشان دهد و خواندن آن ها را تا حد زیادی آسان تر کند. پردازشگر مرکزی این ماشین حساب با قدرت و سرعت بالای خود، سرعت پردازش امور حسابداری را به گونه‌ای افزایش داده است که سه تا پنج برابر سریع تر از سایر ماشین حساب های در سطح خود می باشد. تمامی پردازش ها و رسم ها در معادلات پیچیده و اشکال به راحتی انجام می شوند که این موضوع محبوبیت این ماشین حساب را در میان خریداران افزایش داده است. همچنین برای ارتباط هر چه سریع تر بین داده ها و انتقال فوری برنامه ها به رایانه، یک کابل USB، کابل دستگاه به دستگاه و نرم‌افزار Program-Link همراه با این ماشین حساب ارائه می شود. از دیگر ویژگی های این ماشین حساب ابر قدرت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت رسم انتگرال‌ گیری، رسم نمودار توابع پارامتری و رسم نمودار نامساوی
 • قابلیت حل توابع قدرت (ریشه دوم، ریشه سوم، توان دو، نمایی، ریشه رادیکال)
 • دارای قابلیت حل کننده معادلات عددی، دستگاه معادلات، معادلات چند جمله‌ای
 • قابلیت رسم انواع نمودار مختصات و نمودار دوگانه (جدول و نمودار، نمودار و نمودار)
 • دارای قابلیت بزرگنمایی (بزرگنمایی کادری، بزرگ کردن، کوچک کردن، بزرگنمایی خودکار)
 • دارای قابلیت رسم آماری (نمودار نقطه‌ای، محور xy، نمودار توزیع نرمال، نمودار ستونی، نمودار جعبه‌ای)
 • قابلیت رسم نمودار رگرسیون آماری (خطی، med-med، درجه دوم، درجه سوم، درجه چهارم، لگاریتمی، نمایی، رگرسیون حسابی)

ماشین حساب CASIO DS-2B

ماشین حساب CASIO DS-2Bاز دیگر ماشین حساب های کاربردی شرکت کاسیو می توان به ماشین حساب CASIO DS-2B اشاره داشت که با امکانات کاربردی و در عین حال سادگی خود توانسته است در بین بسیاری از مشتریان به بهترین ماشین حساب برای حسابداران تبدیل شود. ابعاد این ماشین حساب کاربردی 40 × 140 × 189.5 میلی متر می باشد و دکمه های آن بسیار نرم و انعطاف پذیر می باشد که این ویژگی باعث سازگاری هرچه بیشتر آن با انگشتان حسابدار ها می شود تا احساس خستگی را در آن ها کاهش دهد. صفحه نمایش این ماشین حساب قدرتمند تا 12 رقم عدد را به راحتی در خود جای داده و نمایش می دهد. قیمت این ماشین حساب متناسب با میزان امکانات آن می باشد و بسیار مناسب است. منبع تغذیه این ماشین حساب باتری LR44 و پنل خورشیدی است و در صورت بلا استفاده ماندن در مدت طولانی به صورت خودکار خاموش می شود. از دیگر ویژگی های این ماشین حساب قدرتمند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان کار با پنل خورشیدی
 • دارای صفحه نمایش بزرگ و دکمه های قدرتمند
 • دارای دیگر دکمه‌های بی‌صدا پایه‌های لاستیکی بزرگ برای جلوگیری از سرخوردن دستگاه بر روی سطح

ماشین حساب Casio HR-8RC

Casio HR-8RCماشین حساباین ماشین حساب نیز یکی دیگر از ساخته های کمپانی بزرگ کاسیو می باشد. این کمپانی در سال 1946 فعالیت خود را آغاز کرده است و در سال 1957 بزرگترین تولید کننده ماشین حساب در دنیا شناخته شده است که تولیداتش در سر تا سر جهان محبوب شده است. ابعاد این ماشین حساب پرینتری 243.5×99×66 میلیمتر می باشد و یکی از ابر قدرت ها در دنیای ماشین حساب ها می باشد. منبع تغذیه این ماشین حساب قدرتمند آداپتور برق شهری می باشد. این محصول دارای یک سال گارانتی رایگان نیز می باشد که این موارد باعث شده است به عنوان بهترین ماشین حساب برای حسابداران شناخته شود. از دیگر ویژگی های این محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای دکمه درصد و محاسبه آن ها
 • دارای سرعت چاپ 1.6 خط بر ثانیه
 • قابلیت نمایش 12 رقم در صفحه نمایش آن
 • دارای صفحه نمایش بزرگ برای خوانایی بهتر
 • دارای پرینت خطی برای سرعت و کیفیت بالاتر و عملکرد کم صداتر
 • قابلیت نمایش عملکرهای ضرب، تقسیم، منها و جمع در صفحه نمایش هنگام محاسبه
 • قابلیت محاسبه مالیاتی از قبیل قیمت به علاوه مالیات، تخفیف، قیمت فروش، مقدار مالیات، مقدار تخفیف و مقدار حاشیه سود

ماشین حساب سیتزیو مدل CT-2124H

ماشین حساب سیتزیو مدل CT-2124Hاین ماشین حساب مانند ماشین حساب هایی می باشد که در دسترس انواع عموم مردم می باشد و در عین سادگی می تواند ماشین حسابی کامل برای افراد دارای رشته حسابداری باشد. ابعاد این ماشین حساب کاربردی 205x180x60 میلی متر است و دارای صفحه کلیدی بزرگ برای راحتی کار با آن می باشد و وزن این ماشین حساب 325 گرم است. منبع تغذیه این ماشین حساب باتری و پنل خورشیدی است. از برترین ویژگی های این ماشین حساب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای نمایشگر بزرگ
 •  مجهز به کلید جمع کل (GT)
 •  دارای کلیدهای دو صفر و سه صفر
 • دارای کلید برای تعیین تعداد اعشار
 • دارای دکمه های کاربردی حافظه M- ،M- ،MRC
 • دارای قابلیت بررسی ورودی ها تا 112 مرحله (Check )
 • دارای کلید correct برای تصحیح عدد اشتباه وارد شده
 • دارای کلید Auto Replay برای مرور محاسبات به صورت اتومات

کلام آخر

از تمامی کسانی که مقاله ی بهترین ماشین حساب برای حسابداران را تا انتها مطالعه کردند کمال قدردانی را داریم. ما در این مقاله به معرفی ده مورد از بهترین ماشین حساب ها برای حسابداران، به منظور کمک به حسابداران برای انتخاب پرداختیم. امیدوار هستیم که توانسته باشیم در امر انتخاب آن ها را یاری کرده باشیم. از نظر شما کدام یک از ماشین حساب های قید شده بهترین ماشین حساب برای حسابداران می باشد؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

مزایای استفاده از ماشین حساب چیست؟

از مزایای ماشین حساب برای کاهش سختی، محاسبات عشاری که با دست نمی توان به صورت دقیق محاسبه کرد، با استفاده از ماشین حساب می توان یک مسئله ریاضی را چندین بار بدون خطا انجام داد، این وسیله به دانش آموزان و دانشجویان کمک می کند که وقت آن ها برای حل مسئله کمتر گرفته شود

نکات مهم وضروری که در خرید ماشین حساب باید به آن توجه کرد؟

قیمت مناسب ماشین حساب، نوع ماشین حساب، توان محاسباتی، اندازه وضوع صفحه، جنس بدنه، حافظه ماشین حساب، برند ماشین حساب، باتری ماشین حساب، قابلیت اتصال، قابلیت رسم نمودار

5/5 - (1 امتیاز)

الهام عرب

الهام عرب هستم 25 ساله دارای مدرک کاردانی نرم افزار کامپیوتر و IELTS زبان انگلیسی و دارای 2 سال سابقه کار تخصصی در زمینه مقاله نویسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا