نرم افزار
موضوعات داغ

10 تا از بهترین نرم افزار حسابداری ایران 👩‍💻【آپدیت1402】✅

در دنیای امروزی انجام کارهای مختلف حسابداری بدون استفاده از نرم افزار حسابداری تقریبا امکان پذیر نمی باشد و یک کار مشکل برای حسابداران به حساب می آید. به دلیل این مشکلات شرکت ها و یا واحد های تجاری برای انجام یک سری فعالیت های گروهی حسابداری اقدام به انتخاب و خرید بهترین نرم افزار حسابداری در ایران کرده اند ، با توجه به این موضوع که در کشور خودمان نیز تعداد نرم افزار های حسابداری کم نمی باشند باید بدانید که چه معیاری می تواند خوب و یا بد بودن یک نرم افزار حسابداری را برای افراد مشخص کند؟

فهرست عناوین

در ادامه شما را با بهترین نرم افزار حسابداری در ایران آشنا خواهیم کرد ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید.

نرم افزار حسابداری چیست؟

به طور کلی نرم افزار های حسابداری  یک ابزار مهم برای حسابداران و مدیران مالی می باشد که بسیاری از مدیران شرکت های مختلف تصمیمات خود را با توجه به اطلاعات و گزارشات به دست آمده توسط حسابداران و مدیران مالی خود قرار می دهند که این اطلاعات به دست آمده توسط بهترین نرم افزار های حسابداری در ایران پردازش و تهیه می شوند و در اختیار مدیران عامل شرکت ها قرار می دهند. بنابراین بهترین نرم افزار حسابداری در ایران یک نرم افزاری است که نیاز واحد مالی را برای تهیه گزارشات و اطلاعات مالی در مدت زمان کم و مناسب ترین گزارشات پاسخگو باشند.

آیا نیاز به مشاوره رایگان خرید نرم افزار حسابداری دارید؟ فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

به طور کلی در کشور ما نیز نرم افزار های حسابداری بسیاری وجود دارند که نمی توان به طور حتم درباره نرم افزار های خوب و بد نظر داد ولی به طور کلی می توان خصوصیات بهترین نرم افزار های حسابداری را بیان کرد تا شما بتوانید به راحتی هر چه تمام بهترین نرم افزار های حسابداری در ایران را تشخیص دهید و در آخر انتخاب درستی در تهیه بهترین نرم افزار حسابداری در ایران برای خود و شرکت خود داشته باشید.

بهترین نرم افزار حسابداری در ایران کدام است؟

ویژگی نرم افزار های حسابداری

به طور کلی قبل از این که بخواهید با بهترین نرم افزارهای حسابداری آشنا شوید باید اطلاع داشته باشید که این نرم افزار ها چه ویژگی هایی باید داشته باشند که آن ها را از سایر نرم افزار های دیگر متمایز کنند. همین ویژگی های مهم هستند که این نرم افزار ها را در لیست بهترین نرم افزار های حسابداری سال قرار می دهند. در ادامه قصد داریم شما را با با مهم ترین ویژگی های بهترین نرم افزار حسابداری در ایران آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

برخی از ویژگی‌های بهترین نرم افزار حسابداری در جدول زیر لیست شده است:

💬 پشتبانی فعال پشتیبانی فعال در چت آنلاین و تلفنی، ثبت تیکت
💰 قیمت معقول قیمت آن نسبت به نرم افزارهای مشابه
📋 امکانات مناسب امکانات و کنترل های داخلی و رعایت اصول حسابداری
❤️ کاربری و محبوبیت کاربری آسان و میزان محبوبیت آن در بین حسابداران خبره
✔️ نسخه های متعدد دارای نسخه های اپلیکیشن موبایل، تحت وب و ابری

انتخاب نرم افزار حسابداری بر اساس کسب و کارشما

به طور کلی نرم افزار های حسابداری به دو دسته تقسیم می شوند که یکی نرم افزار حسابداری شرکتی و دیگری نرم افزار حسابداری فروشگاهی می باشد. حالا برای این که این نرم افزار ها مرتبط با شغل شما باشد باید یک سری تغییرات به وجود آید و موارد مختص به صنف و کار شما به نرم افزار مورد نظر اضافه شود . برای مثال شما یک فروشگاه طلا فروشی دارید و برای این که بخواهید با یک نرم افزار حسابداری کار کنید، حتما باید آن نرم افزار واحد مثقال را داشته باشد و در موارد دیگر هم به همین شکل باید عمل شود . حالا اگر شما یک نرم افزاری را تهیه کنید که مناسب کار شما نباشد یا باید به طور کلی بی خیال نرم افزارهای حسابداری شوید و یا این که نرم افزار را سفارشی سازی کنید که هزینه زیادی را برای شما در پی دارد.

نرم افزار حسابداری تحت وب

یکی از جدید ترین نیاز های شرکت های حسابداری در مشتریان خود ایجاد کرده اند نرم افزار های حسابداری تحت وب می باشد ، افراد با این نوع از نرم افزار های می توانید به نرم افزار خود در هر مکان و یا زمانی باشید به آن دسترسی لازم را داشته باشید ، عملکرد نرم افزار های تحت وب به گونه است که شما نرم افزار خود را به صورت تحت وب تهیه می کنید و برای استفاده از آن باید به اینترنت دسترسی داشته باشید . به این صورت که در محل کار شما می تواند به صورت آفلاین و هم به صورت آنلاین حساب ها در نرم افزار های حسابداری ثبت شود و شما در محل دیگری نیز می توانید از همان نرم افزار ها استفاده کنید که این موضوع بدون هیچ دخالتی انجام می شود و شما می توانید در لحظه از حساب های خود با خبر باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین نرم افزار حسابداری آنلاین

نرم افزار حسابداری دارای اپلیکیشن

ویژگی بعدی یک نرم افزار خوب داشتن یک اپلیکیشن می باشد و به همین دلیل بتوانید خدمات حسابداری خود را در اپلیکیشن و کامپیوتر به راحتی انجام دهید ، برخی از اپلیکیشن ها به این شکل نمی باشد که فقط برای ثبت حساب های شخصی روزمره مورد استفاده افراد قرار گیرد ، زمانی که ارتباط بین کامپیوتر و اپلیکیشن برای شما باشد می توانید برای انجام سفارش گیری به صورت آنلاین از آن استفاده کنید و به این منظور که فرد گارسون در مسیر میز شروع به گرفتن سفارش از افراد می کند و زمانی که دکمه ثبت را فشار می دهد برای شما در کامپیوتر نمایش داده می شود و امکان پرینت داده خواهد شد، این نکات یکی از کارایی های ساده ای هستند که می توان از این نرم افزار ها گرفت.

مطلب پیشنهادی: نرم افزار حسابداری اندروید

نرم افزار حسابداری در اپلیکیشن

پشتیبانی 24 ساعته

از مهم ترین ویژگی بهترین نرم افزار حسابداری در ایران که باید داشته باشد داشتن پشتیبانی در 7 روز هفته و 24 ساعته باشد ، زمانی که نرم افزار شما به طور کلی از کار بیفتد باید به طور کلی کار خود را تعطیل کنید یا این که حساب های هر شخص را بر روی کاغذ ها بنویسید ، حالا اگر شغل شما هایپر مارکت باشد این تصور را کنید که چه اتفاقی برای شغل شما به وجود می آید ! زیرا اگر حساب های خود را ننویسید و در نرم افزار خود وارد نکنید بعد از درست شدن باعث به هم ریختن انبار در نرم افزار ها می شود و شما باید دوباره انبار گردانی را انجام دهید ، حالا شما این مشکل گفته شده را زمانی تصور کنید که روز تعطیلی است و دسترسی به بهترین نرم افزار حسابداری در ایران مورد نیاز خود ندارید.

لیست بهترین نرم افزار های حسابداری ایران

ما در این مقاله سعی کرده ایم 10 نرم افزار حسابداری برتر در ایران را معرفی کنیم. با ما همراه باشید:

نرم افزار حسابداری سپیدار

نرم افزار حسابداری سپیدار

نرم افزار حسابداری سپیدار با در نظر گرفتن نوع فعالیت کسب و کارهای مختلف اعم از بازرگانی، خدماتی، تولیدی و پیمانکاری، نسخه های گوناگونی را ارائه می‌ دهد که هر یک شامل سیستم‌ ها و زیرسیستم‌ های خاص خود می باشند. نرم افزار حسابداری سپیدار شامل سیستم‌ های گوناگونی از جمله حسابداری، خرید و فروش، دارایی ثابت، پخش محصول و سفارش‌ گیری، دریافت و پرداخت، انبار داری، تردد، پیمانکاری، حقوق و دستمزد، تولید و سفارش های خارجی می باشد.

دریافت مشاوره رایگان

مهم‌ ترین مسئله ای که در رابطه با نرم افزار سپیدار سیستم می‌توان گفت، فراگیری توسعه یافته آن و سازگاری و امکان همسو سازی آن با حجم کثیری از نرم افزارهای CRM و ERP می باشد. خروجی گزارش‌ های تولیدی نرم افزار سپیدار سیستم در همه جا قابل ارائه می باشد و از این‌ لحاظ هیچ گونه دغدغه‌ ای وجود نخواهد داشت. برخی از قابلیت های نرم افزار حسابداری سپیدار عبارت است از:

 • امکان پلاک گذاری و دسته بندی دارایی‌
 • امکان محاسبه مالیات به سه طریق مختلف
 • امکان تسویه نمودن دستگاه های کارت‌ خوان
 • امکان ثبت نمودن دفاتر قانونی به آسان ترین روش ممکن
 • امکان ارائه گزارش از مانده و گردش هر یک از حساب‌ های بانکی و صندوق
 • امکان تعیین نمودن قیمت بر روی هر یک از محصولات انبار در برهه های زمانی مختلف و به روش میانگین موزون

نرم افزار حسابداری هلو

نرم افزار حسابداری هلو

نسخه های نرم فزاری مالی و حسابداری هلو شامل امکانات مختلفی برای انبارداری، حسابداری، خرید و فروش محصول، کنترل چک و تولید می باشند که تحت نسخه‌ های نرم افزاری منحصر به فرد برای فروشگاه‌ ها، سازمان ها و تولیدی‌ ها می باشند. کاربری راحت به همراه امکانات مدرن، نرم‌ افزار حسابداری هلو را به یکی از پرکاربرترین نرم‌ افزارهای مالی و حسابداری در کشور تبدیل نموده است. نرم افزار حسابداری هلو تحت نسخه‌ های تک‌ کاربره و چند کاربره ارائه می‌ گردد.

دریافت مشاوره رایگان

شرکت هلو نرم افزارهای خود را در قالب 4 سطح و قیمت برای نیازهای گوناگون عرضه می‌ کند تا کلیه کسب‌ و کارها قادر به اخذ نسخه مناسب، مطابق با میزان بودجه خود باشند. برخی از امکانات این نرم افزار عبارت است از:

 • امکان ارائه گزارش از صورت سود و زیان
 • امکان اعلام نمودن خودکار سررسید چک‌ ها
 • امکان تعریف نمودن چک‌ های پرداختی و دریافتی
 • امکان تعریف نمودن محصولات شرکت در چندین سطح
 • امکان صادر نمودن فاکتورهای خرید و فروش و مرجوعی‌

نرم افزار حسابداری محک

نرم افزار حسابداری محک

نرم افزار حسابداری محک در قالب 3 نسخه کاربردی عرضه می‌ گردد که عبارت است از: نرم افزار حسابداری فروشگاهی محک، نرم افزار حسابداری تولیدی محک، نرم افزار حسابداری شرکتی محک. این 3 نسخه نرم افزاری در سطوح گوناگون و برای نیازهای مختلف ارائه می‌ گردد تا از لحاظ قیمتی برای کاربران بسیار مقرون‌ به‌ صرفه باشند. نرم افزار حسابداری محک با توجه به نوع نرم افزار و سطوح انتخابی توسط مشتریان، مجهز به زیر سیستم‌ هایی می باشند که ازجمله آن می‌ توان به زیر سیستم بازرگانی، تولید، انبارداری، مالی، حقوق و دستمزد، پروژه و دارایی ثابت اشاره نمود.

مشاوره و خرید نرم افزار محک

برخی از ویژگی های نرم افزار حسابداری محک عبارت است از:

 • دارای قابلیت ثبت و کنترل کلیه عملیات خرید، فروش
 • دارای قابلیت مدیریت عملیات مختلف گردش چک و بانک
 • دارای دقت و امنیت حداکثری در ارائه نمودن راهکارهای تخصصی
 • آپدیت و به‌ روز بودن و استفاده از مدرن ترین تکنولوژی‌ و استراتژی
 • امکان ایجاد نمودن انسجام و یکپارچگی در زمینه نظارت بر اسناد و مدارک مالی

نرم افزار حسابداری تیزپرداز

نرم افزار حسابداری تیزپرداز

نرم افزار حسابداری تیزپرداز، یکی از مقرون به صرفه ترین و جامع ترین نرم افزار های حسابداری بازار است. علاوه بر این تیزپرداز تجربه 20 ساله ای در زمینه ی تولید برنامه های مالی و حسابداری دارد. این نرم افزار حسابداری دارای سه سطح پایه، تکمیلی و پیشرفته می باشد و در کنار این ها، نرم افزار حقوق و دستمزد را نیز ارائه می دهد. نکته جالب توجه در مورد نرم افزار حسابداری تیزپرداز این است که؛ هر سه سطح نرم افزار خود را به مدت یک ماه، به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد تا ضمن کار کردن با این نرم افزار از جامعیت، امکانات و نحوه پشتیبانی آن اطمینان حاصل نمایید.

درخواست مشاوره + دریافت نسخه ی 1 ماه رایگان

نرم افزار تیزپرداز برای انواع اصناف همچون؛ موادغذایی، لوازم یدکی، ابزار و یراق، لوازم ساختمانی، آهن آلات، خدمات کامپیوتر، پوشاک، پیچ و مهره، موبایل و کالاهای دیجیتال، لوازم خانگی، تولیدی، کیف و کفش، رنگ ابزار، لاستیک، مبلمان، آموزشگاه ها، شرکت های خدماتی و کلی از اصناف دیگر قابل استفاده است.

برخی از ویژگی ها و امکانات تیزپرداز عبارت است از:

 • کاربری ساده نرم افزار، به طوری که نیازی به دانش حسابداری نخواهید داشت.
 • آموزش رایگان صوتی و تصویر در برنامه
 • سرعت بالای ثبت اطلاعات
 • پشتیبانی قوی و مطئن
 • حجم کم فایل پشتیبانی
 • صدور انواع فاکتور و اسناد
 • امکان طراحی فاکتور ، بارکد ، و بعضی از گزارشات
 • امور مالیاتی و تهیه گزارش فصلی
 • دارای انواع گزارشات کاربردی (سود و زیان و …)
 • اتصال به دستگاه کارتخوان و بارکدخوان
 • قابلیت چاپ چک

نرم افزار حسابداری پندار سیستم

نرم افزار حسابداری پندار سیستم

نرم افزار حسابداری پندارسیستم شامل 7 سطح حساب گروه، کل، معین و 4 سطح تفصیلی شناور میباشد که دارای ماژول های حسابداری ،خزانه، انبار، فروش، تولید و بهای تمام شده، حقوق و دستمزد، دارایی ثابت و … می باشد که مناسب برای شرکت های خدمات، بازرگانی، تولیدی و فروشگاه های بزرگ است و برای تمام کسب کارهای کوچک، متوسط و بزرگ، قابل استفاده می باشد. نرم افزار حسابداری پندار سیستم در عین داشتن کارآیی بالا، دارای قیمت مناسبی می باشد.

دریافت مشاوره رایگان

از مهم ترین مسائلی که در رابطه با نرم افزار حسابداری پندار سیستم باید در نظر گرفت، محیط کاربر پسند نرم افزار می باشد. نرم افزار حسابداری پندار سیستم با ارائه گزارشات دقیق و در لحظه و قابلیت ارائه خروجی گزارشات با فرمت های مختلف، دغدغه مهم حسابدارن و مدیران مالی را برطرف می سازد.

برخی ویژگی های برتر نرم افزار پندارسیستم :

• 7 سطحی بودن حساب ها که شامل : 3 سطح گروه، کل ، معین و 4 سطح تفصیلی شناور
• انتقال گردش حساب ها در تمامی سطوح حساب ها
• مرور حساب ترکیبی و پلکانی
• فرم ساز خزانه ، انبار و فروش و تنظیم طبق رویه هر سازمان
• استفاده از روش های قیمت گذاری میانگین ، FIFO و شناسایی ویژه
• طراحی گزارشات طبق سلیقه و خاص هر مشتری
• طراحی چاپ تمامی فرم ها و گزارشات طبق سلیقه مشتری
• ارائه فایل های بیمه و مالیات حقوق
• ارائه گزارشات فصلی خرید و فروش و متصل به سامانه مودیان

نرم افزار حسابداری داریک

نرم افزار حسابداری داریک

گروه نرم افزاری داریک به پشتوانه 12 سال سابقه نرم افزاری و تجربه عملی در ارائه خدمات مالی و اداری در سال 1400 اقدام به ارائه نرم افزارهای مالی و سفارشی سازی شرکت‌های مختلف گردیده است.

برخی از ویژگی های نرم افزار مالی داریک:

 • نرم افزار مالی جامع و یکپارچه ارائه میدهد و تمام زیر سیستمهای مالی (حسابداری جامع، پیمانکاری، خرید و فروش انبار، ارزی، بازرگانی، خزانه، تولید، قیمت تمام شده، بازاریاب، حقوق و دستمزد، مودیان، صندوق ویژه مخصوص کافه ها و رستوران ها با محاسبه قیمت کالای فروش رفته ) را دارا می باشد.
 • مناسب برای انواع صنوف است
 • پشتیبانی آگاه به مفاهیم حسابداری حتی در روزهای تعطیل
 • چند شرکتی نامحدود و کاربری راحت و آسان و دلخواه کاربران
 • داشبورد مدیریتی و گزارشات خاص و دلخواه مدیران
 • گزینه‌های ویژه برای اولین بار در یک نرم افزار مالی
 • سفارش سازی برنامه با توجه به نیاز شرکت ها در باب بازدهی بیشتر نرم افزار و کاربری شما

داشبورد مدیریتی داریک اپ = شفاف سازی مالی

مزایایی که نرم افزار مالی داریک به شما ارائه می‌دهد چیست؟
داریک زبان ساده اما کامل و پیشرفته مدیریت مالیست که می‌توانید با اعتماد به این نرم افزار در فرآیندهای مالی و اداری خود به بالاترین بازدهی با توجه به ورودی دیتا دست یابید. داریک، منطبق بر جدیدترین استانداردهای حسابداری برای تمامی شرکت‌ها، اصناف و تمامی مشاغل کوچک و بزرگ است.

شماره تماس: 09125700675 0938570067502166975686
آدرس سایت: www.Darik.app

نرم افزار حسابداری آرین سیستم

نرم افزار حسابداری آرین سیستم

سازماندهی حجم کثیر داده ها و اطلاعات مالی شرکت ها در قالب گزارش های آماری، کاری بسیار زمان بر و هزینه بر می باشد. استفاده از نرم افزار مالی و حسابداری حرفه ای بر طبق استانداردهای مختلف می تواند مهم ترین عامل زیر ساخت مدیریت مالی مانند خزانه داری، حسابداری، بازرگانی، انبارداری، کالا و دارایی را پوشش دهی کند. نرم افزار حسابداری آرین سیستم به شکل کاملا یکپارچه امکان صادر نمودن انواع مختلف اسناد مالی و حسابداری، پرداخت و دریافت، صورت های مالی، مدیریت دارایی و برنامه ریزی جهت کنترل مالی قراردادها را فراهم می آورد.

برخی از ویژگی های نرم افزار حسابداری آرین سیستم عبارت است از:

 • امکان پشتیبانی از تمامی نسخه های نرم افزاری
 • امکان گزارش‌ گیری به دو زبان اصلی لاتین و فارسی
 • امکان دسترسی به صفحات وب از طریق تبلت و موبایل
 • امکان ارائه گزارش‌ گیری بر طبق تجزیه سنی حساب‌ ها
 • امکان مجهز بودن به کارتابل آفلاین در زمان قطع شدن اینترنت

نرم افزار حسابداری هوفر

نرم افزار حسابداری هوفر

یکی از بهترین نرم افزارهای حسابداری در ایران که هم نسخه آنلاین و هم نسخه نصبی را ارائه می دهد سیستم حسابداری و مالی هوفر است. این نرم افزار از هر جا و در هر زمان در دسترس شماست.

هوفر یکپارچه ترین نرم افزار حسابداری است که قابلیت اتصال به CRM، فروشگاه اینترنتی، سرویس های ایمیل، پنل های پیامکی، سیستم مدیریت مستندات و هر زیرساخت دیجیتال دیگر را داراست. بنابراین در هزینه نیروی انسانی شما صرفه جویی کرده و سرعت و دقت تبادل اطلاعات به نحو جشمگیری ارتقا می یابد. سیستم حسابداری هوفر در سه نسخه عرضه می گردد.

 • نسخه Hoofer Business برای کسب و کارهایی است که سطح بالاتری از خدمات حسابداری را از نرم افزار می خواهند. یعنی می خواهند کاربران با سطوح دسترسی کم تر، اطلاعات اولیه را به راحتی وارد نرم افزار کنند. این افراد معمولا دانش حسابداری و مالی ندارند و نمی خواهند سندی ثبت نمایند. مانند انباردار، کارشناس فروش و منشی. در عین حال همه بخش های نرم افزار برای مدیران مالی و حسابداران ارشد قابل سفارشی سازی است. یعنی در سطح بالاتر یک نرم افزار پیشرفته و جامع را می خواهند.
 • نسخه بعدی Hoofer Economy است که برای کسب و کارهایی که به تازگی فعالیت خود را شروع کرده اند مناسب و مقرون به صرفه است.
 • نسخه سوم، نسخه Hoofer Free است که در قالب اپلیکیشن مالی موبایل به صورت رایگان در اختیار اصناف و مشاغل تازه کار قرار گرفته است.

نسخه های پایین تر را به راحتی می توانید به نسخه های بالاتر ارتقا دهید.

نرم افزار حسابداری پارسیان

نرم افزار حسابداری پارسیان

یکی دیگر از بهترین نرم افزار حسابداری در ایران نرم افزار حسابداری پارسیان می باشد که شروع کار نرم افزار حسابداری پارسیان از سال 1383 می باشد و با وجود این که شرکت سازنده آن این نرم افزار حسابداری را مناسب فروشگاه و شرکت ها می داند اما با توجه به ویژگی های مثبتی که دارند آن را به عنوان یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی می شناسند . این نرم افزار حسابداری پارسیان در 4 نسخه ساده ، ویژه ، پیشرفته و جامع تولید و ارائه می شوند که هر کدام از آن ها بر اساس نیاز های بخشی از کاربران طراحی و ارائه می شوند ، نرم افزار حسابداری فروشگاهی پارسیان مجهز به زیر سیستم های حسابداری ، انبار داری ، خرید و فروش ، حقوق و دستمزد و پخش مویرگی می باشد .

همچنین این نرم افزار حسابداری فروشگاهی نسخه های اختصاصی برای بسیاری از صنوف ارائه می کند که از جمله آن ها را می توان به رستوران ها ، سوپرمارکت ، آتلیه های عکاسی ، خیریه و سنگ فروش ها اشاره کرد . هر یک از این نسخه ها امکاناتی را بر حسب ویژگی اختصاصی آن شغل به همراه خود دارد .

اگر قصد دارید با بهترین شرکت حسابداری در ایران آشنا شوید می توانید به سایت حسابدارا مراجعه فرمایید .

نرم افزار حسابداری پارمیس

نرم افزار حسابداری پارمیس

یکی دیگر از بهترین نرم افزار حسابداری در ایران نرم افزار حسابداری پارمیس می باشد که بیشتر با نسخه موبایلی خود به شهرت رسیده است ، اپلیکیشن کاربرد و رایگانی که از بهترین و محبوب ترین اپلیکیشن های حسابداری شخصی ایرانی می باشد اما این نوع اپلیکیشن محصول شرکت فناوری اطلاعات پارمیس که از سال 1383 شروع به کار کرده است . این شرکت چندین راه کار برای حسابداری شرکت ها و کسب و کار ها ارائه می دهد ، نرم افزار پارمیس پرو مناسب کسب و کار های کوچک و یا متوسط می باشد .

این نرم افزار در میان حسابداری قدیمی چندان شناخته شده نمی باشد که این موضوع به دلیل شیوه کاری این نرم افزار می باشد ، همچنین این نرم افزار حسابداری بیشتر برای افرادی است که آشنایی کمتری با حسابداری دارند و ممکن است برای افرادی که در زمینه حسابداری با تجربه و قدیمی که به شیوه کار با نرم افزارهای قدیمی عادت کرده اند اصلا جذاب نمی باشد.

مقاله پیشنهادی: بهترین نرم افزار حسابداری ابری

هدف از خرید نرم افزار های حسابداری

به طور کلی هدف از خرید نرم افزار های حسابداری جمع آوری اطلاعات و ارائه گزارش در مورد سود آوری مالی و کسب و کار می باشد ، قطعا خرید این نوع از نرم افزار ها برای اداره صحیح و منظم تر صورت های مالی یک سازمان بسیار مهم می باشد . با توجه به این نکات گفته شده این موضوع نیز مهم می باشد که شما متناسب با مجموعه و اهداف حسابداری خود باید نرم افزار مناسب با کسب و کار خود را خریداری کنید .

ویژگی بهترین نرم افزار حسابداری

  • کیفیت و هزینه خدمات پشتیبانی
  • کاربری آسان و میزان محبوبیت آن در بین حسابداران خبره
  • امکانات و کنترل های داخلی و رعایت اصول حسابداری
  • قیمت آن نسبت به نرم افزارهای مشابه

چگونگی انتخاب یک نرم افزار حسابداری خوب

به طور کلی 4 مولفه اساسی و مهم بهترین نرم افزار حسابداری در ایران را به شما گفتیم و در این رابطه توضیحاتی را ارائه داده ایم تا بیشتر با ویژگی بهترین نرم افزار آشنا شوید . این چند ویژگی افراد را بیشتر به یک شرکت های مخابراطی می اندازد به طور که در سال های اول شرکت های همراه اول و ایرانسل سیم کارت های خود را با مبالغی گران تر به فروش می رساندند و مردم هم هر سیم کارتی که در هر شرکت با مبلغ خیلی ناچیز و در بسیاری از موارد حتی رایگان در اختیار افراد قرار می دادند و مردم هم در خرید به خود سیم کارت اصلا توجه ای نداشتند و به خدمات پشتیبانی توجه ای ندارند مانند تعرفه های تماس ، تعرفه های اینترنتی و سرعت اینترنت و امثال آن ها …

همه این توضیحاتی که درباره سیم کارت به شما گفته شد دقیقا همان به بهترین نرم افزار حسابداری در ایران هم مربوط می شود و حتی حساس تر از این که اگر نرم افزاری خدمات پشتیبانی را نداشته باشند در بزار طالبی هم ندارند و اما خدمات نرم افزار ها شامل چه مواردی می شود و چه موضوعاتی را در بر می گیرند در ادامه با شما صحبت خواهیم کرد .

انواع نرم افزار های حسابداری

 خدمات پشتیبانی مناسب شامل

از مهم ترین ویژگی های بهترین نرم افزار حسابداری در ایران خوب پشتیبانی مناسب و کامل آن نرم افزار می باشد که این ویژگی شامل موارد زیر می شود .

 • پاسخگویی تلفنی: در هر زمانی پاسخگویی باید در دسترس و بدون وقفه به کارشناس پشتیبانی وصل شود ، در برخی از بهترین نرم افزار حسابداری در ایران از زمان تماس تا وصل شدن آن به کارشناس حدود 30 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد و این اصلا برای افراد جالب نمی باشد و پس از گذشت این زمان باید منظر بمانید که آیا کارشناس جوابگو هست یا خیر؟
 • این خدمات پشتیبانی گفته شده شامل اتصالات اینترنتی هم می باشد مانند ریموت شدن روی سیستم مشتری و رفع اشکالات آن
 • در صورت نیاز ، شرکت های تولید کننده نرم افزار های حسابداری برای رفع هر چه بهتر مشکلات و یا بهبود خدمات خود می توانند هر لحظه نیروی متخصص به صورت حضوری به شرکت مورد نظر شما ارسال خواهد شد .
 • یک خدمات آموزش برای تیم حسابداری شما داشته باشند و خود شرکت تولید کننده نیز نرم افزار حسابداری واحد نرم افزاری را داشته باشند .

و در مرحله آخر خدمات پشتیبانی هزینه پایین و مناسبی را برای افراد داشته باشند و به صورت پکیج های مختلف برای افراد ارائه شوند تا بسته مورد نظر مناسب خودتان را برای شرکت سازنده بهترین نرم افزار حسابداری در ایران را در خواست کنید . بطور کلی هزینه مناسب پشتیبانی حدود یک پنجم قیمت نرم افزار تهیه شده برای یکسال می باشد.

کاربری آسان و میزان محبوبیت آن در بین حسابداران خبره

دومین خصوصیات مهم بهترین نرم افزار حسابداری در ایران را می توان به کاربری آسان و محبوبیت آن در بین حسابداران مختلف دانست ، اول از همه آن نرم افزار باید برای حسابداران بهترین باشد حتما حسابداران زیادی را به خود جذب کرده است و با مشورت گرفتن از چند حسابدار کار بلد و یا تجربه می توانید نرم افزار مناسب شغل خودتان را شناسایی کنید ، و اما در رابطه با کاربری آسان آن ، محیط  بهترین نرم افزار حسابداری در ایران برای افراد باید خیلی ساده و در عین کامل و مرتب بودن آن حسابدار باید برای انجام هر کاری گزینه انجام را بلافاصله پیدا کند و برای ثبت رویداد کمترین زمان را برای خود اختصاص دهد .

امکانات و کنترل های داخلی و رعایت اصول حسابداری

از امکانات دیگر بهترین نرم افزار های حسابداری را می توان به کنترل داخلی مناسب آن اشاره کرد که هر فردی به راحتی نتواند در حساب ها و سر فصل های آن ها دست ببرد و حساب ها را برای منافع خود کم و یا زیاد کند ، برای مثال برای ورود یک کالا و یا خروج آن فرایند سیستم حسابداری باید به شکلی ساخته و چیده شود که چند کاربر را درگیر آن کند و خطا ها و اشتباهات آن ها را چند بار کنترل کند و اگر کاربری اطلاعات را در نرم افزار حسابداری خود خواست تغییر دهد نیاز به تایید افراد دیگر را داشته باشد تا کاربری خطای عمدی و یا سهوی نتواند برای خود انجام دهد ، کنترل های داخلی مناسب با نرم افزار های حسابداری می تواند مدیران شرکت ها را در کنترل دارایی های و سرمایه های آن ها کمک بسیاری کند .

امکانات و کنترل های داخلی و رعایت اصول حسابداری

در صورتی که قصد دارید بهترین نرم افزار حسابداری در ایران را مناسب با شرکت خود انتخاب کنید اول باید به اندازه شرکت خود و نوع شرکت خود دقت لازم را داشته باشید ، تمام نرم افزار های مناسب حسابداری نمی توانند انواع شرکت ها را پوشش دهند ، یکی از موضوعاتی که باید مورد توجه قرار گیرد میزان توقع شرکت و میزان بزرگی شرکت می باشد همچنین اگر برای فروشگاه خود نیاز به یک بهترین نرم افزار حسابداری در ایران دارید باید به این نکته توجه داشته باشید که نرم افزار مورد نظر شما برای فروشگاهی طراحی شده است یا خیر ؟

اگر شما یک نرم افزار قدرتمند را با توجه به نیاز خود انتخاب نمایید آن محصول شما را با امکاناتی بی شمار شما را مواجه خواهد کرد که می تواند برای شما کمی گیج کننده باشد ، همچنین هزینه زیادی را برای این نرم افزار صرف خواهید کرد در مقابل نیز اگر محصولی را انتخاب کنید که پاسخگوی نیاز های شما نباشد قطعا رضایت شما را در پی نخواهد داشت . به یاد داشته باشید که شما باید محصولی را انتخاب نمایید که مناسب با شغل و کسب و کار شما باشد ، از این که ما را تا آخر این مقاله همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید.

مطلب پیشنهادی: بهترین نرم افزار حسابداری بازرگانی

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله بهترین نرم افزار حسابداری در ایران همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید.

نرم افزار حسابداری چیست و چه کاربردی دارد؟

نرم افزار حسابداری یا مالی در واقع به عنوان یک دستیار مالی برای حسابداران و مدیران مالی طراحی شده است، این نرم افزار ها بر اساس مفاهیم حسابداری طراحی و پیاده سازی شده اند. به طور کلی هدف از خرید نرم افزار های حسابداری جمع آوری اطلاعات و ارائه گزارش در مورد سود آوری مالی و کسب و کار می باشد ، قطعا خرید این نوع از نرم افزار ها برای اداره صحیح و منظم تر صورت های مالی یک سازمان بسیار مهم می باشد . با توجه به این نکات گفته شده این موضوع نیز مهم می باشد که شما متناسب با مجموعه و اهداف حسابداری خود باید نرم افزار مناسب با کسب و کار خود را خریداری کنید.

نکات طلایی انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری چیست؟

 • کیفیت و هزینه خدمات پشتیبانی
 • کاربری آسان و میزان محبوبیت آن در بین حسابداران خبره
 • امکانات و کنترل های داخلی و رعایت اصول حسابداری
 • قیمت آن نسبت به نرم افزارهای مشابه
4.5/5 - (24 امتیاز)

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا