نرم افزار

بهترین نرم افزار حسابداری ایران

در دنیای امروزی انجام کار های مختلف حسابداری بدون استفاده از نرم افزار حسابداری تقریبا امکان پذیر نمی باشد و یک کار مشکل برای افراد به می یاشد، به دلیل این مشکلات شرکت ها و یا واحد های تجاری برای انجام یک سری فعالیت های گروهی حسابداری اقدام به انتخاب و خرید بهترین نرم افزار حسابداری در ایران کرده اند ، با توجه به این موضوع که در کشور خودمان نیز تعداد نرم افزار های حسابداری کم نمی باشند باید بدانید که چه معیاری می تواند خوب و یا بد بودن یک نرم افزار حسابداری را برای افراد مشخص کند؟

در ادامه شما را با بهترین نرم افزار حسابداری در ایران آشنا خواهیم کرد ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید.

نرم افزار حسابداری چیست؟

به طور کلی نرم افزار های حسابداری  یک ابزار مهم برای حسابداران و مدیران مالی می باشد که بسیاری از مدیران شرکت های مختلف تصمیمات خود را با توجه به اطلاعات و گزارشات به دست آمده توسط حسابداران و مدیران مالی خود قرار می دهند که این اطلاعات به دست آمده توسط بهترین نرم افزار های حسابداری در ایران پردازش و تهیه می شوند و در اختیار مدیران عاملان آن شرکت قرار می دهند بنابراین بهترین نرم افزار حسابداری در ایران یک نرم افزاری است که نیاز واحد مالی را برای تهیه گزارشات و اطلاعات مالی در مدت زمان کم و مناسب ترین گزارشات پاسخگو باشند.

به طور کلی در کشور ما نیز نرم افزار های حسابداری بسیاری وجود دارند که نمی توان به طور حتم درباره نرم افزار های خوب و بد نظر داد ولی به طور کلی می توان خصوصیات بهترین نرم افزار های حسابداری را بیان کرد تا شما بتوانید به راحتی هر چه تمام بهترین نرم افزار های حسابداری در ایران را تشخیص دهید و در آخر انتخاب درستی در تهیه بهترین نرم افزار حسابداری در ایران برای خود و شرکت خود داشته باشید.

بهترین نرم افزار حسابداری در ایران کدام است؟

ویژگی نرم افزار های حسابداری

به طور کلی قبل از این که بخواهید با بهترین نرم افزار حسابداری در این آشنا شوید باید اطلاع داشته باشید که این نرم افزار های چه ویژگی هایی باید داشته باشند که آن ها را از سایر نرم افزار های دیگر متمایز کنند . همین ویژگی های مهم هستند که این نرم افزار ها را در لیست بهترین نرم افزار های حسابداری سال قرار می دهند ، در ادامه قصد داریم شما با با مهم ترین ویژگی های بهترین نرم افزار حسابداری در ایران آشنا کنیم با ما همراه باشید.

برخی از ویژگی‌های بهترین نرم افزار حسابداری در جدول زیر لیست شده است:

💬 پشتبانی فعال پشتیبانی فعال در چت آنلاین و تلفنی، ثبت تیکت
💰 قیمت معقول قیمت آن نسبت به نرم افزارهای مشابه
📋 امکانات مناسب امکانات و کنترل های داخلی و رعایت اصول حسابداری
❤️ کاربری و محبوبیت کاربری آسان و میزان محبوبیت آن در بین حسابداران خبره
✔️ نسخه های متعدد دارای نسخه های اپلیکیشن موبایل، تحت وب و ابری

انتخاب نرم افزار حسابداری بر اساس شغل شما

به طور کلی نرم افزار های حسابداری به دو دسته تقسیم می شوند که یکی نرم افزار حسابداری شرکتی و دیگری نرم افزار حسابداری فروشگاهی می باشد . حالا برای این که این نرم افزار ها مرتبط با شغل شما باشد باید یک سری تغییرات به وجود آید و موارد مختص به صنف و کار شما به نرم افزار مورد نظر اضافه شود . برای مثال شما یک مغازه طلا فروشی دارید و برای این که بخواهید با بهترین نرم افزار حسابداری در ایران کار کنید حتما باید آن نرم افزار واحد مثقال را داشته باشد و در موارد دیگر هم به همین شکل باید عمل شود . حالا اگر شما یک نرم افزاری را تهیه کنید که مناسب کار شما نباشد یا باید به طور کلی بی خیال نرم افزار های حسابداری شوید و یا این که نرم افزاری را سفارش سازی کنید که هزینه زیادی را برای شما در پی دارد .

نرم افزار حسابداری تحت وب

یکی از جدید ترین نیاز های شرکت های حسابداری در مشتریان خود ایجاد کرده اند نرم افزار های حسابداری تحت وب می باشد ، افراد با این نوع از نرم افزار های می توانید به نرم افزار خود در هر مکان و یا زمانی باشید به آن دسترسی لازم را داشته باشید ، عملکرد نرم افزار های تحت وب به گونه است که شما نرم افزار خود را به صورت تحت وب تهیه می کنید و برای استفاده از آن باید به اینترنت دسترسی داشته باشید . به این صورت که در محل کار شما می تواند به صورت آفلاین و هم به صورت آنلاین حساب ها در نرم افزار های حسابداری ثبت شود و شما در محل دیگری نیز می توانید از همان نرم افزار ها استفاده کنید که این موضوع بدون هیچ دخالتی انجام می شود و شما می توانید در لحظه از حساب های خود با خبر باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین نرم افزار حسابداری آنلاین

نرم افزار حسابداری دارای اپلیکیشن

ویژگی بعدی یک نرم افزار خوب داشتن یک اپلیکیشن می باشد و به همین دلیل بتوانید خدمات حسابداری خود را در اپلیکیشن و کامپیوتر به راحتی انجام دهید ، برخی از اپلیکیشن ها به این شکل نمی باشد که فقط برای ثبت حساب های شخصی روزمره مورد استفاده افراد قرار گیرد ، زمانی که ارتباط بین کامپیوتر و اپلیکیشن برای شما باشد می توانید برای انجام سفارش گیری به صورت آنلاین از آن استفاده کنید و به این منظور که فرد گارسون در مسیر میز شروع به گرفتن سفارش از افراد می کند و زمانی که دکمه ثبت را فشار می دهد برای شما در کامپیوتر نمایش داده می شود و امکان پرینت داده خواهد شد ، این نکات یکی از کارایی های ساده ای هستند که می توان از این نرم افزار ها گرفت.

مطلب پیشنهادی: نرم افزار حسابداری اندروید

نرم افزار حسابداری در اپلیکیشن

پشتیبانی 24 ساعته

از مهم ترین ویژگی بهترین نرم افزار حسابداری در ایران که باید داشته باشد داشتن پشتیبانی در 7 روز هفته و 24 ساعته باشد ، زمانی که نرم افزار شما به طور کلی از کار بیفتد باید به طور کلی کار خود را تعطیل کنید یا این که حساب های هر شخص را بر روی کاغذ ها بنویسید ، حالا اگر شغل شما هایپر مارکت باشد این تصور را کنید که چه اتفاقی برای شغل شما به وجود می آید ! زیرا اگر حساب های خود را ننویسید و در نرم افزار خود وارد نکنید بعد از درست شدن باعث به هم ریختن انبار در نرم افزار ها می شود و شما باید دوباره انبار گردانی را انجام دهید ، حالا شما این مشکل گفته شده را زمانی تصور کنید که روز تعطیلی است و دسترسی به بهترین نرم افزار حسابداری در ایران مورد نیاز خود ندارید.

لیست بهترین نرم افزار های حسابداری ایران

ما در این مقاله سعی کرده ایم 10 نرم افزار حسابداری برتر در ایران را معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

نرم افزار حسابداری آرین سیستم

نرم افزار حسابداری آرین سیستم

یکی از بهترین نرم افزار های حسابداری در ایران شرکت داده پرداز آرین سیستم می باشد که کار خود را از سال 1383 آغاز کرده است ، این شرکت عرضه کننده سیستم های یکپارچه مالی ، اداری و منابع انسانی می باشد . نرم افزار آرین سیستم از جمله نرم افزار های ارائه شده توسط این شرکت می باشد که این نرم افزار مناسب سازمان ها و شرکت های بزرگ با حجم کاری بالا می باشد .

در صورتی که در مجموعه خود همه افراد از تمامی نرم افزار های ERP را مورد استفاده قرار دهند از مزایای هماهنگی نرم افزار حسابداری آن با دیگر نرم افزار های دیگر بهره مند می شوند . یکی از مزایای مهم این نرم افزار قابلیت اجرا بر روی بسیاری از سیستم عامل های مانند نسخه های قدیمی ویندوز و اندروید را دارا است و این شرکت قول به روز رسانی های همیشگی و مداوم را به مشتریان خود می دهد .

به این نرم افزار حسابداری شرکتی آموزش و 6 ماه پشتیبانی رایگان را دارد و به مدت 10 سال هم تضمین پشتیبانی خود را به شما می کند ، رابط این نوع نرم افزار سنتی و شبیه به نسخه های قدیمی آفیس می باشند همچنین دموی این نرم افزار از روی حسابداری هم از روی وب سایت این شرکت در دسترس افراد قرار می گیرد .

نرم افزار حسابداری پارسیان

نرم افزار حسابداری پارسیان

یکی دیگر از بهترین نرم افزار حسابداری در ایران نرم افزار حسابداری پارسیان می باشد که شروع کار نرم افزار حسابداری پارسیان از سال 1383 می باشد و با وجود این که شرکت سازنده آن این نرم افزار حسابداری را مناسب فروشگاه و شرکت ها می داند اما با توجه به ویژگی های مثبتی که دارند آن را به عنوان یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی می شناسند . این نرم افزار حسابداری پارسیان در 4 نسخه ساده ، ویژه ، پیشرفته و جامع تولید و ارائه می شوند که هر کدام از آن ها بر اساس نیاز های بخشی از کاربران طراحی و ارائه می شوند ، نرم افزار حسابداری فروشگاهی پارسیان مجهز به زیر سیستم های حسابداری ، انبار داری ، خرید و فروش ، حقوق و دستمزد و پخش مویرگی می باشد .

همچنین این نرم افزار حسابداری فروشگاهی نسخه های اختصاصی برای بسیاری از صنوف ارائه می کند که از جمله آن ها را می توان به رستوران ها ، سوپرمارکت ، آتلیه های عکاسی ، خیریه و سنگ فروش ها اشاره کرد . هر یک از این نسخه ها امکاناتی را بر حسب ویژگی اختصاصی آن شغل به همراه خود دارد .

اگر قصد دارید با بهترین شرکت حسابداری در ایران آشنا شوید می توانید به سایت حسابدارا مراجعه فرمایید .

نرم افزار حسابداری پارمیس

نرم افزار حسابداری پارمیس

یکی دیگر از بهترین نرم افزار حسابداری در ایران نرم افزار حسابداری پارمیس می باشد که بیشتر با نسخه موبایلی خود به شهرت رسیده است ، اپلیکیشن کاربرد و رایگانی که از بهترین و محبوب ترین اپلیکیشن های حسابداری شخصی ایرانی می باشد اما این نوع اپلیکیشن محصول شرکت فناوری اطلاعات پارمیس که از سال 1383 شروع به کار کرده است . این شرکت چندین راه کار برای حسابداری شرکت ها و کسب و کار ها ارائه می دهد ، نرم افزار پارمیس پرو مناسب کسب و کار های کوچک و یا متوسط می باشد .

این نرم افزار در میان حسابداری قدیمی چندان شناخته شده نمی باشد که این موضوع به دلیل شیوه کاری این نرم افزار می باشد ، همچنین این نرم افزار حسابداری بیشتر برای افرادی است که آشنایی کمتری با حسابداری دارند و ممکن است برای افرادی که در زمینه حسابداری با تجربه و قدیمی که به شیوه کار با نرم افزارهای قدیمی عادت کرده اند اصلا جذاب نمی باشد.

نرم افزار حسابداری پیوست

نرم افزار حسابداری پیوست

این گروه نرم افزاری از قدیمی ترین شرکت های ساخت نرم افزار های سازمانی در ایران می باشند که این شرکت با 30 سال سابقه در این عرصه توانسته مشتریان بزرگی از میان سازمان ها و نهاد های بزرگ دولتی برای خود دارد ، نرم افزار حسابداری پیوست مجموعه از نرم افزار های مالی پیوست می باشد که حدود 15 سال از ساخت آن می گذرد که این نرم افزار حسابداری نیز مخصوص سازمان ها و شرکت های بزرگ و کسب و کار های با حجم کاری بالا می باشد .

نرم افزار حسابداری پیوست امکان نصب چندین زیر سیستم را در خود دارد که از جمله آن ها را می توان به زیر سیستم های «حسابداری»، «اموال»، «انبار و کالا»، «خزانه داری»، «پیمان‌ها و قراردادها»، «بازرگانی»، «ساخت و تولید»، «هولدینگ»، «ارزی»، «حسابداری دولتی» و «بودجه و اعتبارات» اشاره کرد .

از مهم ترین ویژگی های این نرم افزار شرکتی حسابداری می توان به ارتباط کامل آن با دیگر نرم افزار های سازمانی پیوست می باشد که در سازمان های بسیار پر کاربرد و مهم می باشد . به طور کلی نرم افزار حسابداری پیوست تمامی امکاناتی که برای حسابداری یک مجموعه بزرگ نیاز دارید را برای شما فراهم خواهد کرد . این نرم افزار از جمله نرم افزار هایی می باشد که مورد تایید سازمان امور مالیاتی می باشد که این ادعا را می کند که رابط کاربری کاربر محور آن دسترسی حسابداران به قسمت های گوناگون برنامه را آسان تر می کند .

نرم افزار حسابداری تدبیر

نرم افزار حسابداری تدبیر

یکی دیگر از بهترین نرم افزار حسابداری در ایران و یکی از قدیمی ترین نرم افزار های حسابداری ، نرم افزار حسابداری تدبیر می باشد که این نرم افزار محصول شرکت پردازش موازی سازمان می باشد . یکی از اولین نسخه های نرم افزار حسابداری تدبیر در سال 1377 عرضه شد که امکانات و محیطی ساده را برای افراد داشت ، بهترین نرم افزار حسابداری در ایران توسط شرکت بزرگی مانند گلدیران و سام سرویس مورد استفاده افراد قرار گرفت و همین موضوع موجب توسعه روز به روز این نرم افزار حسابداری شده است .

یکی از تولید کنندگان قدیمی و بزرگ نرم افزار های سازمانی از جمله بهترین نرم افزار حسابداری در ایران شرکت پردازش موازی سامان می باشد . یکی از اصلی ترین گزینه ها برای استفاده در سازمان ها و شرکت های بزرگ نرم افزار حسابداری تدبیر می باشد که شهرت این نرم افزار حسابداری به شکلی می باشد که بسیاری از شرکت های حسابداری نام خود را با تلفیقی از نام این نرم افزار ها انتخاب کرده اند .

نرم افزار حسابداری رافع

نرم افزار حسابداری رافع

یکی دیگر از بهترین نرم افزارهای حسابداری در ایران ، نرم افزار حسابداری رافع می باشد که از شرکت تدبیر رایانه آسیا می باشد که از سال 1381 کار خود را آغاز کرده اند . این نوع از نرم افزار های حسابداری در سه نسخه اصناف ، رافع 8 و رافع ویژه نسخه 2 عرضه می شوند که این نرم افزار حسابداری رافع اصناف ویژه خرده فروشی می باشد و یک جزو یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی می باشد . به طور کلی نرم افزار حسابداری رافع 8 نیز برای شرکت های متوسط و رافع ویژه نسخه 2 مناسب سازمان ها و شرکت های بزرگ طراحی و ارائه شده اند .

این نرم افزار حسابداری رافع ویژه در بسته های بازرگانی ، تولیدی ، پیمان کاری و پخش مویرگی تولید و عرضه می شوند که این نرم افزار حسابداری شرکتی رفع 8 مجهز به سیستم های مالی ، خرید و فروش، انبارداری ، خزانه داری و اموال و دارایی‌ ها می باشد .این نرم افزار حسابداری فروشگاهی رافع اصناف نیز به زیر سیستم های خرید و فروش خزانه داری و انبار داری می باشد .

هر کدام از این سه نرم افزار حسابداری رافع نام برده شده می توانند پاسخگویی نیاز کاربران مورد نظر خود را داشته باشند که این نرم افزار ها دارای یک سال گارانتی رایگان می باشد و دموی آن ها نیز از وب سایت آن ها در دسترس است .

نرم افزار حسابداری دشت

نرم افزار حسابداری دشت

یکی دیگر از بهترین نرم افزار حسابداری در ایران نرم افزار حسابداری دشت همکاران سیستم می باشد که یکی از پر فروش ترین و معروف ترین نرم افزار های حسابداری در ایران می باشد که این نرم افزار حسابداری محصول شرکت همکاران سیستم است که یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان نرم افزار های ERP در ایران می باشد . با وجود این که کمتر از 10 سال می باشد که از عرضه این نرم افزار حسابداری می گذرد به دلیل برندبنگ خوب ، بازاریابی موفق آن و البته تکیه بر نام همکاران سیستم نرم افزار حسابداری سپیدار سیستم توانسته است تا به یکی از پر فروش ترین و مطرح ترین نام در عرصه نرم افزار های حسابداری و مالی شود .

این نرم افزار حسابداری دشت در دو نسخه سپیدار و دشت تولید و ارائه می شود که این نرم افزار مناسب شرکت های متوسط و کوچک طراحی و ارائه می شود که بسته های نرم افزاری حسابداری بازرگانی، خدماتی، تولیدی، پیمانکاری و پخش را در کنار خود قرار داده است . این نرم افزار مجهز به سیستم های حسابداری ، ، دارایی ثابت، مشتریان و فروش ، پخش و سفارش گیری ، دریافت و پرداخت ، انبارداری ، حقوق و دستمزد ، تولید ، پیمانکاری و تردد است .

نرم افزار حسابداری شایگان سیستم

یکی از قدیمی ترین و بهترین نرم افزار حسابداری در ایران نرم افزار حسابداری شایگان سیستم می باشد که نسخه های اولیه آن از دهه 70 روانه بازار کار شده است ، این نرم افزار که با ناک حسابگر در بازار ارائه می شود دارای امکانات یک پارچه حسابداری ، انبارداری، خریدوفروش، دریافت و پرداخت، مرکز هزینه، دفتر چک، دفتر قسط و… می باشد .

این نرم افزار حسابداری بسته های نرم افزاری متفاوتی را ارائه می کنند که از جمله آن ها شامل حسابگر صنعتی، حسابگر بازرگانی، حسابگر ویژه پخش، حسابداری اموال و حقوق پرسنل و دستمزد می باشد . به طور کلی نرم افزار حسابداری شایگان سیستم قابلیت تعریف تا 10 سطح را دارا می باشد و می تواند گزارش های مختلفی را در اختیار اپراتور ها قرار دهد .

نرم افزار حسابداری فرداد

نرم افزار حسابداری فرداد

یکی دیگر از بهترین نرم افزار حسابداری در ایران ، نرم افزار حسابداری فرداد می باشد که یکی از محصولات اختصاصی آرین سیستم می باشد که مناسب کسب و کار های کوچک و متوسط می باشند . این نرم افزار تازه وارد می شود و در سال 96 روانه بازار شده است که البته به پشتوانه این نرم افزار به سرعت توانست جای خود را در میان نرم افزار های حسابداری دیگر شرکتی تثبیت کند .

این نرم افزار ویژگی های مهم بسیاری دارد که از جمله آن ها را می توان به نصب و آموزش کاملا رایگان آن اشاره کرد که این موضوع برای شرکت های کوچک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد که این نرم افزار حسابداری شرکتی فرداد دارای 4 بسته نرم افزاری حسابداری تولیدی ، حسابداری خدماتی، حسابداری پیمانکاری و حسابداری بازرگانی می باشد .

نرم افزار حسابداری قیاس

نرم افزار حسابداری قیاس

یکی دیگر از بهترین نرم افزار حسابداری در ایران نرم افزار حسابداری قیاس می باشد که یکی از محصولات شرکت نرم افزاری راهکار نوین سیاق می باشد که خود این شرکت یکی از قدیمی ترین تولید کنندگان نرم افزار های ERP در ایران می باشد ، این نرم افزار حسابداری شرکتی و فروشگاهی با تکیه بر تجربه شرکت سیاق در تولید نرم افزار های سازمانی ساخته شده است و در سال 94 با ایجاد تحول در رابط کاربری خود تبدیل به بهترین نرم افزار حسابداری از جهت زیبایی و به مروز زمان ظاهر نرم افزار شده است .

این نرم افزار مناسب کسب و کار های کوچک و متوسط می باشد و نسخه ابری آن نیز به تازگی عرضه شده است . این نرم افزار در نسخه های مالی ، بازرگانی، تولیدی، خدماتی و جامع ارائه می شود.

مقاله پیشنهادی: بهترین نرم افزار حسابداری ابری

هدف از خرید نرم افزار های حسابداری

به طور کلی هدف از خرید نرم افزار های حسابداری جمع آوری اطلاعات و ارائه گزارش در مورد سود آوری مالی و کسب و کار می باشد ، قطعا خرید این نوع از نرم افزار ها برای اداره صحیح و منظم تر صورت های مالی یک سازمان بسیار مهم می باشد . با توجه به این نکات گفته شده این موضوع نیز مهم می باشد که شما متناسب با مجموعه و اهداف حسابداری خود باید نرم افزار مناسب با کسب و کار خود را خریداری کنید .

ویژگی بهترین نرم افزار حسابداری

  • کیفیت و هزینه خدمات پشتیبانی
  • کاربری آسان و میزان محبوبیت آن در بین حسابداران خبره
  • امکانات و کنترل های داخلی و رعایت اصول حسابداری
  • قیمت آن نسبت به نرم افزارهای مشابه

چگونگی انتخاب یک نرم افزار حسابداری خوب

به طور کلی 4 مولفه اساسی و مهم بهترین نرم افزار حسابداری در ایران را به شما گفتیم و در این رابطه توضیحاتی را ارائه داده ایم تا بیشتر با ویژگی بهترین نرم افزار آشنا شوید . این چند ویژگی افراد را بیشتر به یک شرکت های مخابراطی می اندازد به طور که در سال های اول شرکت های همراه اول و ایرانسل سیم کارت های خود را با مبالغی گران تر به فروش می رساندند و مردم هم هر سیم کارتی که در هر شرکت با مبلغ خیلی ناچیز و در بسیاری از موارد حتی رایگان در اختیار افراد قرار می دادند و مردم هم در خرید به خود سیم کارت اصلا توجه ای نداشتند و به خدمات پشتیبانی توجه ای ندارند مانند تعرفه های تماس ، تعرفه های اینترنتی و سرعت اینترنت و امثال آن ها …

همه این توضیحاتی که درباره سیم کارت به شما گفته شد دقیقا همان به بهترین نرم افزار حسابداری در ایران هم مربوط می شود و حتی حساس تر از این که اگر نرم افزاری خدمات پشتیبانی را نداشته باشند در بزار طالبی هم ندارند و اما خدمات نرم افزار ها شامل چه مواردی می شود و چه موضوعاتی را در بر می گیرند در ادامه با شما صحبت خواهیم کرد .

انواع نرم افزار های حسابداری

 

 خدمات پشتیبانی مناسب شامل

از مهم ترین ویژگی های بهترین نرم افزار حسابداری در ایران خوب پشتیبانی مناسب و کامل آن نرم افزار می باشد که این ویژگی شامل موارد زیر می شود .

 • پاسخگویی تلفنی: در هر زمانی پاسخگویی باید در دسترس و بدون وقفه به کارشناس پشتیبانی وصل شود ، در برخی از بهترین نرم افزار حسابداری در ایران از زمان تماس تا وصل شدن آن به کارشناس حدود 30 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد و این اصلا برای افراد جالب نمی باشد و پس از گذشت این زمان باید منظر بمانید که آیا کارشناس جوابگو هست یا خیر؟
 • این خدمات پشتیبانی گفته شده شامل اتصالات اینترنتی هم می باشد مانند ریموت شدن روی سیستم مشتری و رفع اشکالات آن
 • در صورت نیاز ، شرکت های تولید کننده نرم افزار های حسابداری برای رفع هر چه بهتر مشکلات و یا بهبود خدمات خود می توانند هر لحظه نیروی متخصص به صورت حضوری به شرکت مورد نظر شما ارسال خواهد شد .
 • یک خدمات آموزش برای تیم حسابداری شما داشته باشند و خود شرکت تولید کننده نیز نرم افزار حسابداری واحد نرم افزاری را داشته باشند .

و در مرحله آخر خدمات پشتیبانی هزینه پایین و مناسبی را برای افراد داشته باشند و به صورت پکیج های مختلف برای افراد ارائه شوند تا بسته مورد نظر مناسب خودتان را برای شرکت سازنده بهترین نرم افزار حسابداری در ایران را در خواست کنید . بطور کلی هزینه مناسب پشتیبانی حدود یک پنجم قیمت نرم افزار تهیه شده برای یکسال می باشد.

کاربری آسان و میزان محبوبیت آن در بین حسابداران خبره

دومین خصوصیات مهم بهترین نرم افزار حسابداری در ایران را می توان به کاربری آسان و محبوبیت آن در بین حسابداران مختلف دانست ، اول از همه آن نرم افزار باید برای حسابداران بهترین باشد حتما حسابداران زیادی را به خود جذب کرده است و با مشورت گرفتن از چند حسابدار کار بلد و یا تجربه می توانید نرم افزار مناسب شغل خودتان را شناسایی کنید ، و اما در رابطه با کاربری آسان آن ، محیط  بهترین نرم افزار حسابداری در ایران برای افراد باید خیلی ساده و در عین کامل و مرتب بودن آن حسابدار باید برای انجام هر کاری گزینه انجام را بلافاصله پیدا کند و برای ثبت رویداد کمترین زمان را برای خود اختصاص دهد .

امکانات و کنترل های داخلی و رعایت اصول حسابداری

از امکانات دیگر بهترین نرم افزار های حسابداری را می توان به کنترل داخلی مناسب آن اشاره کرد که هر فردی به راحتی نتواند در حساب ها و سر فصل های آن ها دست ببرد و حساب ها را برای منافع خود کم و یا زیاد کند ، برای مثال برای ورود یک کالا و یا خروج آن فرایند سیستم حسابداری باید به شکلی ساخته و چیده شود که چند کاربر را درگیر آن کند و خطا ها و اشتباهات آن ها را چند بار کنترل کند و اگر کاربری اطلاعات را در نرم افزار حسابداری خود خواست تغییر دهد نیاز به تایید افراد دیگر را داشته باشد تا کاربری خطای عمدی و یا سهوی نتواند برای خود انجام دهد ، کنترل های داخلی مناسب با نرم افزار های حسابداری می تواند مدیران شرکت ها را در کنترل دارایی های و سرمایه های آن ها کمک بسیاری کند .

امکانات و کنترل های داخلی و رعایت اصول حسابداری

در صورتی که قصد دارید بهترین نرم افزار حسابداری در ایران را مناسب با شرکت خود انتخاب کنید اول باید به اندازه شرکت خود و نوع شرکت خود دقت لازم را داشته باشید ، تمام نرم افزار های مناسب حسابداری نمی توانند انواع شرکت ها را پوشش دهند ، یکی از موضوعاتی که باید مورد توجه قرار گیرد میزان توقع شرکت و میزان بزرگی شرکت می باشد همچنین اگر برای فروشگاه خود نیاز به یک بهترین نرم افزار حسابداری در ایران دارید باید به این نکته توجه داشته باشید که نرم افزار مورد نظر شما برای فروشگاهی طراحی شده است یا خیر ؟

اگر شما یک نرم افزار قدرتمند را با توجه به نیاز خود انتخاب نمایید آن محصول شما را با امکاناتی بی شمار شما را مواجه خواهد کرد که می تواند برای شما کمی گیج کننده باشد ، همچنین هزینه زیادی را برای این نرم افزار صرف خواهید کرد در مقابل نیز اگر محصولی را انتخاب کنید که پاسخگوی نیاز های شما نباشد قطعا رضایت شما را در پی نخواهد داشت . به یاد داشته باشید که شما باید محصولی را انتخاب نمایید که مناسب با شغل و کسب و کار شما باشد ، از این که ما را تا آخر این مقاله همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید.

مطلب پیشنهادی: بهترین نرم افزار حسابداری بازرگانی

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله بهترین نرم افزار حسابداری در ایران همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید.

نرم‌افزار مالی یا حسابداری یک راهکار سیستمی است که براساس مفاهیم مختلف حسابداری طراحی شده و به عنوان یک دستیار مالی در اختیار حسابداران و مدیران مالی قرار می‌گیرد. یک نرم‌افزار حسابداری از یک طرف داده‌های خام اطلاعاتی را دریافت می‌کند تا روی آنها پردازش‌های مورد نیاز را انجام ‌دهد و از طرف دیگر خروجی‌های مورد نیاز سازمان و مدیران را در قالب گزارش‌های مالی مختلف ارائه می‌‌دهد.

4.7/5 - (19 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا