نبض بازار

10 تا از بهترین صندوق فروشگاهی ⭐【آپدیت1403】✅

در این بخش از مقاله قصد داریم به توضیح بهترین صندوق فروشگاهی بپردازیم. در سال های گذشته هر یک از مشتریان در زمان خرید محصولات، فاکتورها و پیش نویس هایی را به صورت دستی دریافت می کردند، اما اکنون شرایط فرق کرده است و با پیدایش سیستم های صندوق فروشگاهی، اوضاع دگرگون شده است و همه کارها به صورت الکترونیکی انجام می شود و دیگر نیاز نیست مشتریان در صف های طولانی منتظر بمانند. در ادامه به معرفی 10 نمونه از بهترین صندوق فروشگاهی می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله حسابدارا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین نرم افزار صندوق فروشگاهی

انواع مختلف صندوق فروشگاهی

سیستم صندوق فروشگاهی در واقع مجموعه‌ ای گسترده از نرم‌ افزارها و سخت‌ افزارهای هوشمند می باشد که ترکیب آن ها باعث راحتی کار مشتریان می شود. یک سیستم صندوق فروشگاهی شامل یک دستگاه کامپیوتری می باشد که به پایانه‌ های مختلف پرداخت وصل می گردد. به طور معمول سیستم‌ های خرید و فروش هوشمند قابلیت نصب نرم‌ افزار ویژه صندوق فروشگاهی هر نوع کسب‌ و کاری را دارا می باشند.

کلیه نرم‌ افزارهای تعبیه شده بر روی سیستم صندوق فروشگاهی، داده‌ ها و اطلاعات خرید و فروش روزانه، موجودی محصولات و … را محاسبه و مجموع پرداخت‌ ها را مدیریت می کنند و هر یک از رسیدها را تحویل مشتریان می دهند. همچنین این امکان برای تمامی افراد فراهم است که زمان، مکان و دیگر جزئیات مرتبط با فروش را ثبت کنند و کلیه داده های حسابداری به طور دائم در دسترس می باشد. صندوق های فروشگاهی دارای انواع مختلفی می باشند که عبارت است از:

صندوق فروشگاهی ECR: صندوق فروشگاهی ECR در واقع به شکل ماشین حسابی می باشد که دارای نرم افزار فروشگاهی است و امکان تغییر یا ارتقاء وجود ندارد. تمامی کارها از طریق صفحه نمایشگر 4 اینچی که بر روی ماشین حساب تعبیه شده است، قابل تنظیم و مشاهده است. هر یک از صندوق های فروشگاهی عنوان شده، قابلیت متصل شدن به دستگاه بارکد خوان که باعث سرعت بخشیدن به عملیات خرید و فروش می‌ شود را دارا می باشد و برای آن دسته از فروشگاه‌ های کوچک که هیچ گونه احتیاجی به سیستم های پیشرفته ندارند، مناسب می باشد.

انواع مختلف صندوق فروشگاهی

صندوق فروشگاهی POS: صندوق فروشگاهی پوز به عنوان کارآمدترین صندوق از لحاظ عمر استفاده و چند کاربری بودن می‌ باشد. این صندوق دارای نرم افزار فروشگاهی قابل تنظیم و متغیری می‌ باشد که امکان ارتقاء در این سیستم در کلیه موارد مقدور می باشد. صندوق فروشگاهی پوز به صورت کامپیوتری می‌ باشد که در حالت فروشگاهی تنظیم شده است و به آسانی با داشتن یک سیستم کامپیوتری و از طریق اضافه کردن صندوق، فیش پرینتر، بارکد خوان و نرم افزار کامپیوتر به صندوق فروشگاهی پوز، امکان تغییر کاربری فراهم می باشد.

صندوق فروشگاهی POS Touch: صندوق فروشگاهی پوز تاچ یا صندوق لمسی در واقع به سیستمی ‌گفته می شود که صفحه نمایشگر آن لمسی می باشد و تمامی امورات فروشگاهی با صفحه نمایشگر لمسی مدیریت می‌ شود. در صندوق فروشگاهی پوز تاچ از کیبورد، صفحه کلید و موس استفاده نمی شود، بلکه مانیتور صندوق نقش تمامی این قطعات سخت افزاری را بر عهده دارد.

کاربرد صندوق فروشگاهی در کسب و کارهای مختلف

ارائه گزارش های منظم از فرآیند فروش: با استفاده از داده ها و اطلاعات ثبت شده در نرم افزار صندوق فروشگاهی، به آسانی می‌ توان گزارش های متنوعی را استخراج نمود و این قبیل گزارشات در پایان به اخذ تصمیمات هوشمند تر و انتخاب استراتژی متناسب با اهداف شرکت ختم می گردد. همچنین در کسب و کارهای بزرگ جهت انجام بسیاری از امورات اداری، عملیات کاغذ بازی را کاهش می دهد و زمان و سرعت انجام بسیاری از کارها را بالا می برد.

امکان نظارت بر موجودی و جریان فروش: هر یک از صندوق های فروشگاهی به شکلی طراحی و تولید شده اند که امکان نظارت بر عملیات جاری در کسب‌ و کار را فراهم می‌ آورند. با در نظر داشتن این مسئله که صندوق فروشگاهی با هدف ثبت محصولات و خدمات فروخته شده و دریافت وجه نقدی و غیر نقدی مرتبط با آن ها طراحی گردیده است. با استفاده از داده ها و اطلاعات ثبت شده در سیستم پوز به آسانی می‌ توان از موجودی محصولات در انبار، تعداد فروش محصول به شکل روزانه، هفتگی و یا ماهانه، میزان مبلغ دریافتی به ازای فروش هر محصول و دیگر موارد را مطلع شد.

کاربرد صندوق فروشگاهی در کسب و کارهای مختلف

امکان بررسی عملکرد هر یک از کارکنان در شیفت‌ های کاری منظم: جدا از بحث مدیریت میزان فروش محصولات و ارتباط با مشتریان، با استفاده از نرم افزار صندوق فروشگاهی امکان نظارت دقیق بر کارکنان فروشگاه نیز بر طبق طریقه عملکرد و درصد کارایی آن ها جهت مدیریت فراهم می‌ باشد. در نرم افزار صندوق فروشگاهی امکان تعریف چندین کاربر به صورت همزمان وجود دارد که از طریق آن می‌ توان میزان فروش و تایم کاری کارکنان را بررسی نموده و برنامه کاری هر یک از کارمندان را با درنظر گرفتن مهارت فرد در انجام وظایف و میزان فروش فروشگاه در ساعات مختلف تنظیم نمود.

امکان ثبت نمودن داده ها و اطلاعات مشتریان با هدف برقراری ارتباط: در هر یک از نرم افزارهای صندوق فروشگاهی مناسب مغازه و فروشگاه‌ های کوچک و بزرگ، یک سری امکانات متنوع مانند ثبت و دریافت اطلاعات مشتریان در نظر گرفته می شود. با درنظر گرفتن اهمیت هر یک از مشتریان در بازار رقابتی و تاثیر برقراری ارتباط با هر یک از مشتریان در تبدیل آن ها به مشتری ثابت و وفادار، با استفاده از داده ها و اطلاعات ثبت شده از مشتریان کسب‌ و کار، می‌ توان به متدهای گوناگون با آن ها ارتباط برقرار کرد.

امکان مطلع شدن از پرفروش‌ ترین و پرسودترین محصولات: ثبت کلیه محصولات و اطلاع از میزان موجودی و میزان فروش، به افراد این امکان را می دهد که بر طبق اعداد و ارقام ثبت شده در صندوق فروشگاهی از پرکاربردترین و پرسودترین محصولات فروشگاهی مطلع شوید. این قبیل اطلاعات می‌ توانند به تشخیص بهتر نیازهای مشتریان ختم شود که به اخذ تصمیمات بهتر برای ارائه محصولات و توسعه کسب‌ و‌ کار کمک می‌ کند.

بهترین صندوق فروشگاهی کدام است؟

با توجه به موارد ذکر شده توانستیم اطلاعات مفیدی را درباره انواع مختلف صندوق فروشگاهی و کاربرد آن در کسب و کارهای مختلف در اختیارتان قرار دهیم. اکنون ممکن است این سوال مطرح شود که بهترین صندوق فروشگاهی کدام است؟ برای پاسخ به این سوال می بایست لیستی از پرکاربردترین صندوق های فروشگاهی تهیه کنید و مشخصات و ویژگی های هر یک را مورد بررسی قرار دهید و در پایان به انتخاب مدنظر خود برسید.

بهترین صندوق فروشگاهی کدام است؟

در ادامه به معرفی 10 نمونه از بهترین صندوق فروشگاهی می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله همراه ما باشید

صندوق فروشگاهی اسکار PARKER Corei5

صندوق فروشگاهی اسکار PARKER Corei5

صندوق فروشگاهی PARKER Corei5 به صورت یک صندوق فروشگاهی تمام لمسی می باشد و به شکل تماما دیجیتالی تعبیه شده است. در صندوق فروشگاهی اسکار می توان بدون استفاده از موس و صفحه کلید تمامی عملیات را بر روی صفحه نمایشگر انجام داد و این که سخت افزارهای مختلفی مانند پردازنده سی پی یو، رم و … به صورت باندل شده در پشت مانیتور قرار داده شده اند تا علاوه بر این که فضای کمتری را اشغال کنند، ظاهری جذاب و قابل فهم را در اختیار کاربران قرار دهند.

از دیگر خصوصیات صندوق فروشگاهی PARKER Corei5 می توان به نصب راحت مانیتور دوم و VFD اشاره کرد. مانیتور دوم در معرض دید مشتری قرار داده می شود و اطلاعات خرید و فروش محصولات را به مشتری نشان می دهد. نمایشگر سمت مشتری به ابعاد 11.6 اینچ، VFD در ابعاد 20*2 خطی توزیع می شود که بر اساس سفارش مشتری با پرداخت مبلغ اضافه، فرستاده می شود.

صندوق فروشگاهی PARKER Corei5 از لحاظ اتصالات درگاهی کمبودی ندارد. این مدل دستگاه کارتخوان به گونه ای طراحی شده است که اکثر پورت ها در پشت دستگاه قرار دارند و کلیه سیم های ورودی و خروجی دستگاه به شکل مرتب و نظم یافته در زیر بدنه دستگاه قرار می گیرند، همچنین پایه داخلی دستگاه از جنس آلومینیوم می باشد و در براربر ضربه بسیار مقاوم است.

صندوق فروشگاهی ZEC مدل WIDE

صندوق فروشگاهی ZEC مدل WIDE

کیفیت محصولات تولید شده توسط شرکت ZEC در بخش تولید تجهیزات فروشگاهی برای آن دسته از افرادی که از دستگاه های این کمپانی قبلا استفاده کرده اند، ثابت شده می باشد و این را می دانند که زد ای سی محصولات پرکاربرد و متنوعی را در زمینه تجهیزات فروشگاهی در بازار عرضه نموده است. صندوق فروشگاهی ZEC مدل WIDE، دارای صفحه پهن لمسی به اندازه 15.6 می باشد که به عنوان یک انتخاب فوق العاده و مقرون به صرفه محسوب می شود.

همچنین علاوه بر پهنای صفحه نمایش، از سخت افزار بسیار قدرتمندی نیز بهره مند است. اصلی ترین قطعات سخت افزاری این صندوق فروشگاهی از برند معتبر و شناخته شده اینتل می باشد که کیفیت ساخت این دستگاه را بیشتر از قبل تایید می کند. این محصول به طور فراگیر در بازار عرضه شده است و دارای یک سری مشخاص فنی می باشد که عبارت است از:

 • صفحه نمایشگر پهن و لمسی 15.6 اینچی
 • دارای سی پی یو Intel®Celeron® Bay Terial D J1900 Quad Core 1.8G up to 2.42G, 2M Cash 10W , Fanless
 • دارای حافظه داخلی 4 گیگ از نوع DDR3 قابل ارتقاء تا 8 گیگ
 • دارای هارد SSD با ظرفیت حافظه 128 گیگابایت
 • دارای قابلیت اضافه نمودن صفحه نمایشگر دوم

صندوق فروشگاهی POS لمسی پی تو سی مدل J-150

صندوق فروشگاهی POS لمسی پی تو سی مدل J-150

یکی از برندهای معتبر در زمینه تولید تجهیزات الکترونیکی فرآیند خرید و فروش محصولات، شرکت P2C می باشد که یکی از دستگاه های کارتخوان معروف این شرکت، صندوق فروشگاهی POS لمسی پی تو سی مدل J-150 می باشد که در ادامه قصد داریم به بررسی برخی از مشخصات فنی این دستگاه بپردازیم و برخی از آن ها عبارت است از:

صندوق فروشگاهی پی تو سی J-150 از نظر مشخصات ظاهری دارای ساختاری مقاوم و ضد ضربه از جنس پلاستیک درجه یک می باشد و در چهار رنگ ترکیبی مشکی، سبز، نارنجی و قرمز و وزن 7.4 کیلوگرم، فضای بسیار کمی از میز کاری فروشنده فروشگاه را اشغال می کند و به آسانی قابل حمل و جابجایی خواهد بود. همچنین به علت جمع و جور بودن این دستگاه کارتخوان، کارآیی آن در یک سری محیط ها مانند سوپر مارکت، هایپر مارکت، کافه و … نیز بسیار رایج می باشد.

صندوق فروشگاهی POS لمسی هایسنس مدل HK900E

صندوق فروشگاهی POS لمسی هایسنس مدل HK900E

شرکت معتبر تجهیزات الکترونیکی هایسنس در کشور چین فعالیت می کند که تمامی محصولات تولیدی هایسنس، سالیان سال است که به کشورهای آمریکایی و اروپایی فرستاده می شود و به لحاظ دارا بودن سطح کیفی بسیار بالا، دوام و کارایی منحصر به فرد، رقیب سرسخت و قدری برای معتبرترین و شناخته ترین تولید کنندگان این رشته محسوب می شود.

صندوق فروشگاهی لمسی هایسنس مدل HK900E که دارای فناوری بسیار هوشمندBezel Free Resistive Touch می باشد و از بدنه تماما آلومینیومی سبک و مقاوم طراحی و ساخته شده است، به عنوان گزینه ای است قابل اعتماد برای اکثر محیط هایی با وضعیت کاری بسیار سخت و پیچیده مانند فروشگاه های مواد غذایی، عمده فروشی ها یا خرده فروشی ها. دارا بودن سیستم انتقال حرارت بدون فن موجب عدم نفوذ چربی، گرد و غبار و … در نتیجه طول عمر دستگاه بالاتر می رود.

صندوق فروشگاهی اسکار PARKER J1900

صندوق فروشگاهی اسکار PARKER J1900

صندوق فروشگاهی PARKER J1900 یکی از پرفروش ترین صندوق های فروشگاهی می باشد که مانند طرح های قبلی به واسطه صفحه نمایشگر 15 اینچی و تمام لمسی آن، این شرایط فراهم است که کنترل تمامی دستگاه را در دست داشته باشید. با استفاده از این صندوق فروشگاهی می توانید سیستم عامل های گوناگونی اعم از لینوکس، ویندوز 7، ویندوز 8، ویندوز 10 را نصب و استفاده نمود.

صندوق فروشگاهی PARKER J1900 از لحاظ درگاه های اتصالی، بسیار کامل است و می توان از درگاه های مختلف آن جهت اتصال انواع مختلف سخت افزار های جانبی استفاده کرد. از دیگر خصوصیات مهم این دستگاه کارتخوان می توان به قابلیت نصب آسان مانیتور دوم و VFD اشاره کرد. مانیتور دوم در مقابل مشتریان قرار داده می شود و اطلاعات خرید را در اختیار هر یک از مشتریان قرار می دهد. صفحه نمایشگر سمت مشتری به ابعاد 11.6 اینچ، VFD در ابعاد 20*2 خطی توزیع می شود، که بر اساس سفارش مشتریان با پرداخت مبلغ اضافه تر، ارسال می گردد.

صندوق فروشگاهی PARKER J1900 دستگاهی با سطح کیفی و کارایی بالا برای انبارها، ‏سازمان ها و مراکز خرید که مشتریان زیادی در آنجا رفت و آمد دارند، بسیار مناسب می باشد. این صندوق فروشگاهی با 12 ماه گارانتی، و در دو رنگ مشکی و سفید توزیع می گردد. برخی از مشخصات فنی این صندوق عبارت است از:

 • صفحه نمایشگر لمسی 15 اینچی
 • سی پی یو Intel Bay Trial-D J1900 2GHz
 • حافظه داخلی 4 گیگابایت و قابل ارتقا تا 8 گیگ
 • دارای هارد دیسک با ظرفیت 64 گیگابایت SSD و قابل ارتقا تا 1 ترابایت

صندوق فروشگاهی POS لمسی مای پوز مدل MP835

صندوق فروشگاهی POS لمسی مای پوز مدل MP835

صندوق فروشگاهی POS لمسی مای پوز مدل MP835 دارای صفحه نمایشگر 15 و کاملا لمسی است و هم چنین قابلیت دریافت سه لمس به صورت همزمان را دارا می باشد. این صندوق فروشگاهی پرکاربرد در برابر هر گونه آلودگی و گرد و غبار، مقاومت بسیار بالایی دارد و به صورت ضدآب نیز طراحی گردیده است. کلیه این امکانات در کنار هم، یک دستگاه قدرتمند با مقاومت بالا و طول عمر زیاد را به وجود آورده است که می تواند تا سالیان سال در بین کسب و کارهای مختلف رواج داشته باشد.

ابعاد صندوق فروشگاهی POS لمسی مای پوز مدل MP835 به ترتیب 354 در 222 در 340 میلی متر می باشد و وزن آن به 6 کیلوگرم نیز می‌ رسد. این صفحه نمایشگر از نوع TFT LCD می باشد و پردازنده قوی Celeron J1900 بر روی آن تعبیه شده است. رم داخلی این صندوق فروشگاهی 64 گیگابایت است و دارای 4 گیگابایت حافظه داخلی نیز می باشد. تمامی افراد شاغل در کسب و کارهای مختلف می توانند یک کیبورد به این صندوق فروشگاهی اضافه کنند و به آسانی با آن کار کنند.

به علاوه این که دستگاه های بارکدخوان‌ مختلفی دارای سازگاری بالایی با این محصول می باشند و بدون هیچ گونه بروز اختلال، روال کار را پیش می برند. این صندوق فروشگاهی توانسته است طرفداران زیادی در بین کسب و کارهای مختلف پیدا کند.

صندوق فروشگاهی POS لمسی مدل T7K2

صندوق فروشگاهی POS لمسی مدل T7K2

صندوق فروشگاهی T7K2 به فرم یک صندوق مدرن و با سخت افزارهای بسیار قوی و با میزان کارایی بالا طراحی و تولید شده است. مجموعه قطعات بکار رفته شده در ساختار این صندوق فروشگاهی مانند CPU، هارد دیسک و رم شبیه به یک کامپیوتر قدرتمند عمل می کند و از کلیه سخت افزارها و قطعات مورد نیاز یک فروشگاه مانند دستگاه بارکد اسکنر پشتیبانی می کند.

این دستگاه کارتخوان هوشمند مجهز به دو صفحه نمایشگر اندازه اصلی 15.6 اینچی و مشتری 15.6 اینچی لمسی با سطح کیفی فول اچ دی و با امکان لمس چندین نقطه در یک لحظه را دارا می باشد. همچنین این صندوق فروشگاهی دارای سیستم عامل ویندوز نیز می باشد. صندوق فروشگاهی T7K2 به عنوان یکی از بهترین صندوق‌ های فروشگاهی می باشد که دارای 6 درگاه یو اس بی است و نیز 3 درگاه RS232 دارد. همچنین هر یک از کاربران می توانند از خروجی Audio پخش صدای آن برخوردار شوند. برخی از مشخصات فنی این دستگاه عبارت است از:

 • دارای 6 درگاه USB
 • دارای 3 درگاه RS232
 • یک خروجی برق output 12V/7A
 • قابلیت متصل شدن به WIFI و LAN
 • دارای یک خروجی Audio برای پخش صوت

صندوق فروشگاهی ZEC کد 01

صندوق فروشگاهی ZEC کد 01

صندوق فروشگاهی لمسی زد ای سی کد 01  دارای صفحه نمایشگر 15 اینچی می باشد و وزنی تقریبا 5 کیلوگرم دارد. ابعاد این صفحه به صورت 400 در 400 در 300 میلی متر است. این مدل صندوق فروشگاهی، کشوی وجه نقد ندارد و جهت حفظ و نگهداری وجوه نقدی، باید راهکارهای دیگری را در نظر داشته باشید. سی پی یو این صندوق فروشگاهی از نوع Intel Celeron J1900 و چهار هسته‌ ای می باشد و حافظه داخلی آن به 128 گیگابایت نیز می‌ رسد. همچنین این دستگاه به یک حافظه رم داخلی 4 گیگا بایتی مجهز می باشد.

صندوق فروشگاهی ZEC مدل MAC

صندوق فروشگاهی ZEC مدل MAC

صندوق فروشگاهی زد ای سی ZEC MAC POS با داشتن پردازنده Celeron دو هسته ای با قدرت پردازش 2.42 گیگاهرتزی و 2 مگابایت، به همراه 4 گیگابایت رم DDR3 می تواند به صورت دائمی در فروشگاه ها یا هایپر مارکت های مختلف به کار محاسبات بپردازند و هر یک از مشتریان و همچنین کارکنان را راضی نگه دارند. این صندوق هوشمند فروشگاهی دارای یک صفحه نمایشگر 15 اینچی با رزولیشن 1024 در 768 پیکسلی است. در قسمت پشت این صفحه نمایشگر 15 اینچی، یک نمایشگر دیگر سمت مشتری تعبیه شده است که آن هم به صورت 15 اینچی است.

صندوق فروشگاهی نیولند ME31

صندوق فروشگاهی نیولند ME31

در هر کسب و کاری در اختیار داشتن یک صندوق فروشگاهی با کیفیت و قیمت مناسب، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. صندوق فروشگاهی نیولند ME31 به عنوان یک گزینه قابل قبول می باشد. در زمان خرید دستگاه کارتخوان نیولند می بایست به مشخصات فنی دستگاه توجه نمود و این دستگاه دارای یک سری مشخصات بارز می باشد که عبارت است از:

 • این دستگاه کارتخوان دارای باطری قوی با عملکرد 24 تا 72 ساعت می باشد
 • دستگاه کارتخوان نیولند از سیم کارت های  4G ایرانسل و همراه اول پشتیبانی می کند
 • برند صندوق فروشگاهی نیولند ME31 آلمانی می باشد اما در کشور چین تهیه و تولید می گردد
 • چاپگر با سرعت چاپ 40 میلی متر در ثانیه، از دیگر مزیت های مهم این دستگاه کارتخوان می باشد
 •  صندوق فروشگاهی نیولند ME31 دارای وزن  سبکی به اندازه 330 گرم می باشد و ساختارش از جنس پلاستیک فشرده است
 • صندوق فروشگاهی نیولند ME31 دارای بدنه بسیار مقاوم در برابر ضربه خوردگی می باشد و سرعت تراکنش ها به مدت 1 الی 3 ثانیه طول می کشد.
 • این دستگاه کارتخوان دارای صفحه نمایشگر 2.4 اینچی تمام رنگی می باشد و همچنین باطری 2500 میلی آمپری لیتیوم است که مدت زمان آن وابسته به مقدار تراکنش می باشد

استفاده از صندوق فروشگاهی دارای چه مزیت هایی می باشد؟

یک تجربه خوشایند برای مشتریان است: سیستم فروش صندوق فروشگاهی میزان کارایی و سرعت انجام تراکنش ها را بالا می برد و در نتیجه با کاهش زمان منتظر ماندن مشتریان در صف تسویه حساب، تجربه خوشایندی برای مشتریان رقم می خورد.

امکان ذخیره سازی داده ها و اطلاعات خرید و فروش محصولات: از دیگر مزیت های مهم سیستم نرم افزاری صندوق فروشگاهی، توانایی ذخیره سازی داده ها و اطلاعات مالی، موجودی محصولات و وضعیت فروش می باشد. بر طبق این قبیل اطلاعات، شرایط فراهم است که میزان درآمد اکتسابی از لحاظ آماری برای ماه، چند ماه آینده یا چند هفته آینده را پیش بینی کنید و به تهیه برنامه‌ دقیق بپردازید.

سرعت، سهولت و مدرنیته: حتی ساده ترین سیستم‌ های صندوق فروشگاهی، این شرایط را فراهم می‌ کنند تا خرده‌ فروشی ها هر یک از معاملات خود را سریع‌ تر و کارآمدتر انجام دهند. همچنین این گونه کسب و کارها با استفاده از ابزارهای متنوع صندوق فروشگاهی مثل اسکنر بارکد یا پایانه‌ های کارت اعتباری، کارایی فضای فروش را بالا می برند.

افزایش سودآوری کسب‌ و کار: بکارگیری یک سیستم هوشمند صندوق فروشگاهی می‌ تواند تأثیر بسزایی بر روی تمام قسمت های کسب و کار بگذارد. همچنین سیستم فروشگاهی این امکان را برای افراد فراهم می کند که کنترل بهتری بر روی کلیه اعمال تجاری خود داشته باشند. از طریق یک سیستم صندوق فروشگاهی، می‌ توانید دقیقا مطلع شوید که چه کالایی را به شکل روزانه یا ماهانه به فروش رسانده اید، چه تعداد محصول در انبار دیده می شود و چقدر درآمد بدست خواهید آورد.

استفاده از صندوق فروشگاهی دارای چه مزیت هایی می باشد؟

ذخیره سازی داده ها و اطلاعات خرید، فروش و موجودی: از دیگر مزیت های مهم سیستم نرم افزاری صندوق فروشگاهی، امکان ذخیره سازی داده ها و اطلاعات مالی، موجودی و وضعیت خرید و فروش می باشد. بر طبق این اطلاعات می‌ توانید درآمد مدنظر را که از لحاظ آماری برای ماه، دو ماه آینده یا هفته آینده انتظار می‌ رود را طرح ریزی کنید.

امکان صرفه‌ جویی در زمان: یکی دیگر از مهم ترین مزیت های این سیستم این می باشدکه به صورت دائمی و منظم به افراد می‌ گوید که یک محصول خاص به چه میزان فروخته شده است و مسئولان فروشگاه را از موجودی محصولات مطلع می‌ کند، در نتیجه دیگر احتیاجی نیست که کارمند تایم خود را صرف شمارش موجودی محصولات کند.

پایین آمدن درصد خطا و اشتباه: نرم‌ افزارهای کامپیوتری از طریق از بین بردن خطاها و اشتباهات انسانی موجب بهبود جریان سفارش‌ دهی می‌ شوند.

گردآوری داده‌ ها و اطلاعات مشتریان با هدف طرح‌ های دائمی: از دیگر مزیت های مهم سیستم صندوق فروشگاهی این می باشد که با متصل شدن به نرم افزار باشگاه مشتریان، اطلاعات هر یک از مشتریان، سابقه خرید و دیگر اطلاعات مربوطه را گردآوری می‌ کنند که به آسانی می توان با استفاده از آن ها، تعداد مشتریان ثابت و دائمی کسب‌ و کار را بالا برد و برای متناسب‌ سازی برنامه‌ های ویژه ای را ارائه نمود.

استفاده از صندوق فروشگاهی دارای چه معایبی می باشد؟

مسئله دیگری که وجود دارد این است که سیستم‌ های صندوق فروشگاهی دارای مزایای متعددی می باشند، اما حتی بهترین سیستم موجود در بازار نیز ممکن است دارای مشکلات مختلف فناوری اطلاعات باشد. صاحبان فروشگاه می توانند طریقه برطرف نمودن این قبیل مشکلات را به کارکنان بیاموزند تا خودشان این مسائل را رفع کنند. برخی از رایج ترین مشکلات به شرح موارد ذیل می باشند و عبارتند از:

مشکلات نرم‌ افزاری: گاهی اوقات ممکن است مشکلی برای سیستم نرم افزاری رخ دهد، در این شرایط وجود یک مرکز پشتیبانی از سوی شرکت ارائه‌ دهنده خدمات نرم‌ افزاری بسیار کمک ‌کننده می باشد. همچنین واجب است قبل از خرید نرم‌ افزار در رابط با پشتیبانی فنی اطمینان لازم را بدست آورید، به عنوان مثال شرکت باران دارای یک سال پشتیبانی رایگان برای هر یک از مشتریانش می باشد.

مشکلات امنیتی: یکی از اصلی ترین و رایج ترین مشکلات هر سیستم الکترونیکی، مشکلات امنیتی می باشد. تمامی هکرها به هک کردن سیستم‌ های POS بسیار علاقه‌ مند می باشند، چرا که این سیستم‌ ها داده ها و اطلاعات مهمی مانند داده‌ های موردنیاز کارت های اعتباری را ذخیره سازی می‌ کنند. در نتیجه جهت کسب موفقیت در کسب‌ و کار، مهم است که از جای معتبر و قابل اطمینان سیستم POS را خریداری کنید.

استفاده از صندوق فروشگاهی دارای چه معایبی می باشد؟

مشکل شارژ: هیچ مشکلی بدتر از این نمی باشد که بخواهید با سیستم POS موبایلی سفارش محصول بگیرید و متوجه شوید که این سیستم خاموش می باشد، زیرا هیچ کسی از شب قبل آن را به شارژ نزده است. نخستین مرحله برای اطمینان داشتن از عدم وقوع این واقعه، یادآوری به کارمندان جهت شارژ سیستم POS موبایل می باشد اما کارمندان هم آدم هستند و ممکن است فراموش کنند، در این شرایط است که داشتن باتری اضافی برای سیستم POS موبایل بسیار قابل اهمیت می باشد.

مشکلات مرتبط با اتصالات وای فای: متصل شدن به وای فای در واقع رمز موفقیت سیستم POS می باشد، چرا که بدون آن، تجارت شما نخواهد توانست از سیستم POS استفاده کند. بنابراین، واجب است که اطمینان حاصل کنید که یک شبکه WiFi قابل اعتماد برای کسب‌ و کارتان انتخاب کرده‌ اید. گاهی اوقات برخی از نرم افزارها مثل انواع مختلف نرم افزارهای حسابداری فروشگاهی جهت ثبت نمودن فاکتور فروش، نیازی به اینترنت ندارند و می توان به شکل آفلاین از آن ها استفاده کرد.

کلام آخر

در این بخش از مقاله به توضیح بهترین صندوق فروشگاهی پرداختیم و تمام تلاش خود را کردیم که اطلاعات جامعی را در خصوص مزایا و معایب استفاده از صندوق فروشگاهی و یا انواع مختلف صندوق فروشگاهی در اختیارتان قرار دهیم. همچنین تشکر می کنم از همه شما عزیزان که تا این بخش از مقاله همراه ما بودید و خواهشمندم نظرات خود را برایمان کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

الهام عرب

الهام عرب هستم 25 ساله دارای مدرک کاردانی نرم افزار کامپیوتر و IELTS زبان انگلیسی و دارای 2 سال سابقه کار تخصصی در زمینه مقاله نویسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 6 =

دکمه بازگشت به بالا