نرم افزار

10 تا از بهترین نرم افزار ERP در ایران 👨‍💻【آپدیت1403】✅

در این بخش از مقاله حسابدارا به مطالعه و بررسی بهترین نرم افزار ERP می پردازیم، همواره در یک سازمان، مجموعه ای از داده ها و اطلاعات در رابط با فرایندهای مختلف وجود دارد و افراد به آسانی نمی توانند همه اطلاعات را در ذهن خود نگه دارند و نیازمند راه حل های پیشرفته می باشند تا بتوانند به طور حرفه ای به تک تک جزئیات داده ها و اطلاعات درون سازمانی، دسترسی داشته باشند. در این مقاله به مطالعه و بررسی روش های مدرن مدیریت داده های سازمانی پرداخته می شود و از شما عزیزان خواهشمندم تمام تمرکز خود را صرف مطالعه این مقاله کنید.

نرم افزار ERP چیست؟

نرم افزار ERP که در واقع مخفف Enterprise resource planning می باشد، جهت مدیریت منابع و داده های یک سازمان طراحی و تولید شده است. در یک سازمان، بخش های مختلفی وجود دارد مانند بخش پذیرش، بخش مالی و حسابداری، بخش انبار داری، بخش مدیریت، بخش نگهبانی، بخش تولید، بخش نگهداری از مواد اولیه. همه این موارد برخی از بخش های مختلف یک سازمان می باشند و نیاز است بین تمامی بخش های یک سازمان، یک ارتباط زنجیروار وجود داشته باشد و افراد بتوانند به داده های هر بخش ارتباط مستقیم داشته باشند.

مطلب پیشنهادی: بهترین نرم افزار CRM

منظور از منابع و داده های یک سازمان در واقع همان میزان سرمایه و دارایی یک سازمان، نیروی انسانی و میزان مواد اولیه و هر آنچه که در سازمان وجود دارد و مورد استفاده قرار می گیرد. نرم افزار حرفه ای ERP در واقع برای مدیران و سران یک کسب و کار، به عنوان یک عصای دست است و هر کسی می تواند از طریق یادگیری نحوه بکار گیری نرم افزار هوشمند ERP، به مدیریت منابع یک سازمان دست پیدا کند. نرم افزار ERP در واقع یکی از راه حل های جامع نرم‌افزاری مختص به عملکرد سازمان ها، به صورت کامل و یک پارچه و ماژولار و دارای یک ساختار سازمان دهی شده و از پیش طراحی  و بررسی شده می باشد و هم چنین قابل تنظیم طبق نیازهای مختلف یک سازمان می باشد.

بهترین نرم افزار ERP کدام است؟

در حقیقت می توان این گونه بیان نمود که نرم افزار هوشمند ERP برای نظارت بر تمامی ارکان یک سازمان به طور یک پارچه و جامع در قالب نرم افزار حرفه ای طراحی شده است. نرم افزار ERP دارای ویژگی های نرم افزاری مختلفی می باشد که عبارت است از:

 • دارای کدنویسی جامع
 • قابلیت تسریع عمل تولید
 • دارای محیطی امن و قابل اعتماد
 • قابلیت صدور انواع گزارشان سازمانی
 • قابلیت انجام محاسبات حسابداری با سرعت بیشتر
 • دارای قدرت نگهداری داده ها به طور غیر قابل حذف و دائم
 • دارای ظاهری زیبا و قابل فهم در تمامی بخش های نرم افزاری
 • دارای محیطی کاربرپسند و جذاب جهت استفاده توسط کاربران
 • امکان برقراری ارتباط با اطلاعات سازمان بدون محدودیت زمانی و مکانی
 • دارای هزینه کم و به صرفه جهت برقراری ارتباط با مشتریان و به اشتراک گذاشتن داده ها
 • آسان نمودن تمامی فعالیت های بخش مالی با محیط کاری آسان در قالب مجازی و اینترنتی

نحوه عملکرد نرم افزار ERP با دیگر نرم افزار های کاربردی، کمی متفاوت است. نرم افزار ERP عمدتا به یک پایگاه داده و اطلاعات در یک سازمان به طور متمرکز ارتباط مستقیم دارند، که تمامی داده های مرتبط با کسب‌ و‌ کار را گرد آوری کرده و در یک پایگاه داده بایگانی می کند. عمل ذخیره‌ کردن جامع تمامی داده ها به همه سران یک کسب و کار در بخش های مختلف نظیر امور مالی، امور پذیرش، بخش فروش و یا دیگر قسمت ها، این امکان را فراهم می کند تا به سرعت به تمامی داده های مورد نظر جهت بررسی و ارزیابی، دستیابی پیدا کنند.

به جای این‌ که پرسنل شاغل در یک سازمان حهت تهیه گزارش در بخش‌های مختلف با انواع و اقسام نرم افزار های هوشمند سر و کار داشته باشند، نرم افزار ERP قابلیت ارائه گزارش از طریق یک سیستم مستقل و جدا را فراهم می‌ کند. داده های آپدیت شده در یک ماژول ERP، مانند CRM ،HR و امور مالی، به یک پایگاه اطلاعاتی مشترک و مرکزی فرستاده می گردد. سپس تمامی اطلاعات مرتبط با پایگاه داده مرکزی با سایر ماژول‌ ها به اشتراک گذاشته می‌شود. نرم افزار ERP، منابع و اطلاعات هر بخش از کسب‌ و‌ کار را به صورت آنی در سر تا سر بخش های مختلف سازمان در دسترس همه پرسنل شاغل قرار می‌ دهد که همین کار موجب شده است که ارکان مختلف کسب‌ و کار به طور سریع با یکدیگر هماهنگ شده و به تغییرات دائم و موقت واکنش نشان دهند.

داده های گوناگون کسب‌ و‌ کار های مرتبط با نرم افزارERP امکان گرفتن تصمیمات آگاهانه‌ ای را در یک شرکت فراهم می‌کند و همچنین این قابلیت را دارد که داده‌ ها را با مشتریان و مراجعه کنندگان به اشتراک بگذارد تا میزان نرخ کارایی را در زنجیره تأمین بهبود ببخشد.

مطلب پیشنهادی: بهترین نرم افزار حسابداری

برخی از مهم ترین مزایای نرم افزارهای ERP در جدول زیر لیست شده است:

📋 انعطاف پذیری بالا یکی مزایای ERP، قابلیت انطباق با تغییرات سازمانی و نیاز مشاغل جدید است.
👨‍🏫 استفاده از تجربیات موفق مجموعه‌ای بی نظیر از تجربیات کارامد و اثربخش در اختیار سازمان‌ها قرار می‌گیرد.
❤️ یکپارچگی داده ها به کارگیری سیستم ای آر پی مناسب، خواهید دید که بخش‌های مختلف سازمان از یک پایگاه داده به صورت یکپارچه استفاده می‌کنند
👨 ارتباط با افراد خارج از سازمان افراد خارج از سازمان با دسترسی مستقیم به نرم افزار، علاوه بر دریافت اطلاعات و گزارش‌ها، عملیات خود با سازمان را نیز انجام دهند.
🕒 استفاده از استانداردها جهانی با نرم افزار ERS امکان استفاده از تجارب و استانداردهای جهانی را دارد.

بهترین نرم افزار ERP کدام است؟

همانا اکثر ویژگی ها و خصوصیات نرم افزار هوشمند و خلاقانه ERP توضیح داده شد و این بستر را فراهم کردیم تا ویژگی های این نرم افزار کاربردی را بهتر بشناسید. اکنون 10 نمونه از بهترین نرم افزار ERP شرح داده می شود و ویژگی های کلی آنان نیز بیان می گردد.

نرم افزار SAP ERP سامه آرا

نرم افزار ERP SAP سامه آرا

از گذشته های دور، اولین نسخه های نرم افزاری ERP  توسط شرکت مایکروسافت طراحی گردید و بر روی بسیاری از پلتفرم ها در سرتاسر دنیا قابل اجرا بودند، این نرم افزارها به سیستم های سازمان های ایرانی نیز ورود پیدا کردند و اتفاقا با استقبال کاربران روبرو شدند اما کاربران ایرانی از برخی از ویژگی های اجرایی این نرم افزار حمایت نکرده و شرکت های مختلف سعی در پیاده سازی و طراحی نسخه ایرانی نرم افزار ERP  نمودند و یکی از شرکت های طراح، شرکت سامه آرا می باشد.

طراحان و مهندسان نرم افزار شرکت سامه آرا به این نتیجه رسیدند که برای دستیابی به توسعه اطلاعاتی دائمی، بدون وجود یک سیستم اطلاعاتی جامع و پایدار، قابل تحقق نمی باشد و نکته ای که بسیار قابل رویت می باشد، ناکارآمدی سیستم‌ های ثبت داده در بیشتر شرکت‌ های بزرگ ایرانی به عنوان اصلی ترین مشکل در شرکت های ایرانی به حساب می آمد، به همین دلیل برای تحقق و رفع این مشکل و هم چنین تامین این نیاز همگانی، تعدادی از مشاوران و مهندسان ذبده کشور، با یکدیگر هم فکری کردند و در نهایت توانستند شرکت نرم افزاری سامه‌آرا را در سال 1390 تأسیس نمایند تا از طریق استفاده از تجربه های گردآوری شده و همچنین طراحی و بکارگیری نرم افزار مدیریت منابع ERP، سازمان‌ها و شرکت‌های ایرانی را در حل مشکلات و تخصیص منابع مورد نیاز، یاری کنند.

هم اکنون شرکت نرم افزاری سامه آرا با بهره گیری از حداکثر 50 مشاور و متخصص حرفه ای در زمینه SAP ERP، به عنوان پر افتخارترین و پر کاربردترین تیم SAP ERP در ایران با عرضه بهترین راهکارهای کسب و کار مختص به هر رشته و با یاری مدیران و سران کسب و کارهای بزرگ کشور در طول ایجاد تحول بزرگ دیجیتالی و نرم افزاری می باشد. اگر برنامه ریزی و مدیریت داده ها و منابع در یک سازمان لازم و ضروری است پس در نتیجه اجرای فایل نصبی SAP ERP نیز ضرورت دارد، استفاده از این نرم افزار قابلیت های فراوانی دارد که برخی از آن ها عبارتند از:

 • سهولت کار کاربران با نرم افزار
 • سرعت عمل و کاربرد بسیار بالا
 • سهولت در نگهداری داده سیستم
 • قابلیت اضافه نمودن گزینه KPI Designer
 • ساده نمودن چرخه کاری Flexible workflow
 • سهولت در تهیه نسخه های Mobile Application
 • سهولت کار آماده سازی و توسعه بخش های سیستم
 • سهولت در ارائه گزارش های تحلیلی ساده و پیچیده با استفاده از ابزارهای گوناگون
 • خلق و نظارت بر پنل های اطلاعاتی در جهت افزایش بینش کاربران در هر ماژول قبل از انجام تراکنش های مهم مانند داشبورد  Customer 360  در فروش

نرم افزار ERP آوید سامانه رایمون

نرم افزار ERP آوید سامانه رایمون

یکی از بهترین نرم افزارهای ERP در ایران نرم افزار رایمون است. رایمون یکی از برندهای نام آشنا در صنعت و اکوسیستم شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و خلاق در ایران می‌باشد که نزدیک بر یک دهه در صنعت ERP فعالیت می‌کند. شرکت رایمون با ارائه محصولی خلاق و نوآورانه توانسته در زمان بسیار کوتاه محبوبیت زیادی بین مشتریان پیدا کند. از دلایل اصلی این محبوبیت می‌توان به جامع بودن نرم افزار، کیفیت بسیار خوب، امکانات بالا و قیمت مناسب اشاره کرد اما این همه ماجرا نیست؛ شرکت رایمون تمرکز خود را بر حل مشکلات و رفع نیازهای صنایع تولیدی خصوصاً صنایع دارای خطوط تولید پیچیده مانند خودرو‌سازی، قطعه‌سازی، ساختمان‌سازی، فولاد و… معطوف کرده است.

عموماً شرکت‌ها، نرم افزار ERP خود را متناسب با صنعت یا ابعادی خاص طراحی می‌نمایند و سازمان‌ها در زمان بلوغ یا رشد مجبور به تغییر نرم افزار و صرف هزینه مجدد می‌شوند. از طرفی نرم افزار‌ مناسب با کسب‌وکارهای بزرگ قیمت بسیار بالایی داشته که شرکت‌های متوسط و کوچک امکان خریداری آن را ندارند. نرم افزار تحت‌وب رایمون به صورتی طراحی شده که قابلیت پیاده‌سازی در بسیاری از صنایع را دارا بوده و امکان خریداری ماژول‌های نرم افزار متناسب با ابعاد و نیاز سازمان مشتری وجود دارد که این امر باعث کاهش چشم‌گیر قیمت نرم‌افزار برای مشتری می‌شود.

سیستم‌های خاص مدیریت تولید رایمون به همراه بسته‌های جامع و کامل نرم‌افزاری مالی و لجستیک توانسته با کنترل تولید، موجودی انبار، ردیابی دقیق منابع در زمان ورود و خروج به هر مرکزهزینه یکی از بهترین و دقیق‌ترین نرم افزارهای بهای تمام شده را ارائه دهد که از مهمترین دغدغه‌های مدیران ارشد سازمان خصوصاً مدیران مالی می‌باشد.

بطور کلی می‌توان گفت قیمت بسیار مناسب، جامعیت و یکپارچگی، خدمات پشتیبانی قوی، امکانات و کیفیت بالا، رابط کاربری زیبا و آسان، انعطاف‌پذیری، فرم‌ساز و گزارش‌ساز قوی، سفارشی‌سازی، اتوماسیون صنعتی و اتصال به نرم افزار و… مهمترین ویژگی‌های این شرکت می‌باشد.

آدرس سایت: raymoncompany.com

نرم افزار ERP راهکاران همکاران سیستم

نرم افزار ERP راهکاران همکاران سیستم

نرم افزار ERP راهکاران همکاران سیستم، یک ERP جامع و یکپارچه با استانداردها و آخرین بروز رسانی های روز دنیاست که همواره توانسته با پوشش تمامی ارکان کسب‌ و کارهای مختلف و تهیه اطلاعات درست و به‌ جا، سازمان‌ ها و شرکت ها را در مسیر تصمیم‌گیری درست جهت افزایش سطح بکارگیری، کارایی و هم چنین به دست آوردن سود کلان، یاری نماید. نرم افزار ERP راهکاران همکاران سیستم این قابلیت را دارد که یک خلاصه قابل رویت از تمامی فعالیت های کسب‌ و کار را در اختیار مشتریان و مراجعه کنندگان قرار دهد و هم چنین برای سران کسب و کار این شرایط را ایجاد می کند که روی تمامی ارکان مهم تمرکز کنند و مشکلات و عیب های کاری کسب‌ و کار خود را به‌ طور دقیق مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند و با سرعت بیشتر، تصمیمات معقولانه بگیرند.

به کارگیری و نصب نرم افزار ERP راهکاران همکاران سیستم، دارای ویژگی ها و قابلیت های فراوانی می باشد و برخی از آن ها به شرح موارد ذیل است:

 • قابلیت تمرکز بر روی نکات مهم کسب و کار
 • قابلیت بررسی و واکاوی ریسک های مهم کسب و کار
 • قابلیت ایجاد تغییرات در روند کاری یک سازمان با توجه به نیاز مشتریان
 • قابلیت بکارگیری تکنولوژی های روز دنیا مانند موبایل سرویس، RFID و بارکد
 • قابلیت اعمال سیاست های بروز کاری در شبکه های مدیریتی و نظارتی یک سازمان

نرم افزار ERP راهکاران همکاران سیستم از بخش های مختلفی نیز تشکیل شده است که عبارت است از: سیستم یکپارچه مالی، بخش ارائه راهکار فروش، سیستم سرمایه انسانی، بخش راهکار پخش کالا، سیستم خرده فروشی و عمده فروشی، سیستم مدیریت بخش تولید محصول، سیستم های تدارکات و لجستیک، سیستم مدیریت حسابداری، سیستم راهکار هوشمند تجاری و …

نرم افزار ERP آرین سیستم

نرم افزار ERP آرین سیستم

عدم داشتن توانایی لازم در گرفتن تصمیم های مهم و ضروری در زمینه کسب و کارهای مختلف، عدم داشتن ساختاری جامع و یکپارچه و هم چنین قابلیت منسجم بودن داده ها و اطلاعات در صنف های مختلف و در نتیجه بدست آوردن پایین ترین میزان سود ممکن، از سری مشکلات رایج در زمینه مدیریت و تخصیص منابع و داده های مختلف سازمان ها بوده است. مدیران کسب و کارهای مختلف می بایست یک نرم افزار ERP جامع و یک پارچه ای را برگزینند که قابلیت تطبیق با آخرین تغییرات و بروز رسانی های روز دنیا را داشته باشد و همین طور بتوان با تمرکز بر بخش های مختلف کسب و کار، راهکارها و قابلیت های مدیریتی ویژه را اعمال نمود و مورد ارزیابی قرار داد تا بتوان بالاترین میزان سودآوری را کسب نمود.

نرم افزار ERP آرین سیستم به عنوان یک سیستم نرم افزاری جهت برنامه ریزی و مدیریت منابع و داده های یک سازمان به صورت جامع و پایدار و هم چنین پایین آوردن میزان نرخ هزینه های یک سازمان از طریق افزایش کارایی، قابلیت دستیابی آسان و یکپارچه به اطلاعات در تمامی بخش های یک کسب و کار همراه با دریافت آمار کلی و تکی کار ارکان یک سازمان، امکان مدیریت و نظارت یکپارچه کسب و کار را فراهم می آورد. نرم افزار ERP آرین سیستم دارای ویژگی ها و قابلیت های متفاوتی می باشد که عبارت است از:

 • قابلیت بررسی ریسک و تصمیم گیری سریع
 • قابلیت منطبق شدن با نرم افزارهای خروجی ساز
 • پوشش دهی کلیه ارکان مرتبط با کسب و کارهای بزرگ
 • امکان تهیه اطلاعات جامع با حداکثر دقت برای مدیریت اهداف
 • یکپارچه سازی و مدیریت اطلاعات در کلیه بخش های یک کسب و کار
 • فرآیند محوری سیستم ERP با قابلیت ابزارهای فرم ساز و گزارش گیر حرفه ای
 • انعطاف پذیری و هوشمندی نرم افزار ای آر پی با قابلیت انطباق با تغییرات دائمی کسب و کار
 • کدنویسی تحت وب بودن نرم افزار ایرانی ERP با رعایت تمامی استانداردهای جهانی بدون محدودیت زمانی و مکانی

نرم افزار ERP پگاه سیستم

نرم افزار ERP پگاه سیستم

برنامه ریزی سازمان‌دهی شده و مدیریت یکپارچه‌ و جامع تمامی اطلاعات و داده های یک سازمان و هم چنین گردآوری تمام معیارهای کمی و کیفی از نوع فعالیت یکه سازمان چه به صورت ارتباط داخلی و چه به صورت ارتباط خارجی، از جمله مهم‌ترین و کاربردی ترین وظایف نرم افزار ERP پگاه سیستم می باشد. با به کارگیری تمام قابلیت های نرم افزار ERP پگاه سیستم، این شرایط به وجود می آید که تمامی اطلاعات مالی مرتبط با تمام ارکان مختلف یک سازمان را گرداوری، تقسیم بندی و سازمان دهی نمود.

به علت دارا بودن قابلیت یکپارچگی نسخه های مختلف نرم افزار ERP پگاه سیستم، داده های بخش مالی تمام نسخه های نرم افزاری که خروجی‌‌ های مالی تولید می‌کنند، مانند نرم افزار حسابگر دارایی، نرم افزار انبار، نرم افزار حسابداری خزانه داری، نرم افزار بودجه، نرم افزار بهای تمام شده، نرم افزار فروش، نرم افزار حقوق و دستمزد، نرم افزار خدمات پیش از تولید و پس از فروش و … تحت اختیارات نرم افزار ERP پگاه سیستم در آمده است.

نرم افزارERP پگاه سیستم توانسته با مدیریت و برنامه ریزی داده ها و اطلاعات و هم چنین با پشتیبان گیری از تمامی اسناد و گزارشات مربوطه، قابلیت دسترسی به‌ موقع و آنی به تمامی اطلاعات جامع و یک پارچه مالی و اقتصادی کسب و کارهای مختلف را فراهم آورد. نرم افزارERP پگاه سیستم دارای ویژگی ها و قابلیت های دیگری نیز می باشد که عبارت است از:

 • امکان ارتباط با زیر سیستم های ارزی
 • صدور مجموع اسناد ماهیت در پایان هر دوره کاری
 • قابلیت ذخیره خودکار اسناد و بازیابی هر یک از آن ها
 • تعریف شرح لاتین برای هر کدام از سطوح کدینگ حسابداری
 • امکان دریافت فایل های TXT و EXCEL در اسناد مربوط به حسابداری
 • امکان برقرای ارتباط با سایر نرم افزارها و دریافت خودکار اسناد از آن ها
 • قابلیت کپی اسناد (آرتیکل یا کل سند) در سند یا سند جدید حسابداری
 • امکان محدود سازی دسترسی هر یک از کاربران به حساب ها در هنگاه صدور اسناد یا تهیه گزارشات مربوطه

نرم افزار ERP تسهیل گستر

نرم افزار ERP تسهیل گستر

با تولید داخلی و بومی سازی نرم افزار Odoo ERP تسهیل گستر و  هم چنین تولید یک نرم افزار کاربردی به نام سازمان یار، در جهت پاسخ دهی به تمامی دغدغه های بازار کسب و کار ایران، سازمان ها و شرکت ها را بصورت جامع و یکپارچه در همه بخش ها نظیر حسابداری، خرید، فروش، انبار، منابع انسانی، تولید، وب سایت، فروشگاه اینترنتی، مدیریت پروژه، CRM و … به صورت هوشمند و الکترونیکی پیاده سازی می کنیم و به پشتیان گیری و ارائه خدمات کاربردی می پردازیم.

شرکت پشتیبان و طراح نرم افزار ERP تسهیل گستر این ادعا را دارد که توانسته از طریق حضوری فعال و پیوسته در زمینه نرم افزار و کسب و کار الکترونیکی از سال ۱۳۷۶ و کسب رتبه برتر ایران طی ۱۰ سال به طور پی در پی و دریافت چند تقدیرنامه از طرف وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت در زمینه حرفه و کسب و کار، سطح بالایی از دانش، تجربه و منابع کاربردی را در اختیار ما قرار داده است تا بتوان نیازهای مختلف کابران را جستجو و بررسی نمود و در جهت رفع نیاز های کاربران، موفق عمل کرد.

نرم افزار Odoo ERP تسهیل گستر، دارای ویژگی ها و مزایای ارزنده ای می باشد که برخی از آن ها عبارت است از: قابلیت مدیریت منابع انسانی، حقوق و دستمزد، قابلیت تضمین کیفیت محصول، قابلیت نظارت بر امر فروش، قابلیت مدیریت بر خرید محصول، قابلیت نظارت بر موجودی ها انبار، هم چنین نرم افزار Odoo ERP تسهیل گستر، براساس شاخصه های فراوانی نیز به وجود آمده است که برخی از آن ها به شرح موارد ذیل می باشد:

 • نرخ استفاده مشتریان
 • انطباق پذیری راه حل ها
 • وسعت و عمق کاربرد پذیری
 • آموزش و مدیریت تغییرات کلی هریک از سازمان ها
 • قدرت سامانه ی فروشنده، از قبیل شرکا و ادغام گران سیستم
 • ارایه ی راهنمای استفاده از محصول از طرف فروشنده و کارآمدی کلی آن
 •  سهولت در کار پیاده سازی، نطیر زمان و مجموع هزینه های صرف شده مالک

نرم افزار ERP نیلرام

نرم افزار ERP نیلرام

یکی دیگر از نرم افزارهای بومی و ایرانی تولید شده، نرم افزار ERP نیلرام می باشد که توسط متخصصان و طراحان ذبده شرکت پشتیبان نیلرام، تولید شده و عرضه بازار گردیده است. این نرم افزار نیز کاربردی مشابه نسخه های نرم افزاری هم سان خود دارد و در جهت مدیریت و برنامه ریزی داده ها و منابع تخصیص یافته یک سازمان، طراحی و تولید شده است. نرم افزار ERP نیلرام نیز دارای یک سری ویژگی ها و قابلیت ها می باشد که برخی از آن ها عبارتند از:

 • ارائه بهترین سطح پشتیبانی
 • نرم افزاری طراحی شده تحت وب
 • قابلیت استفاده بدون محدودیت کابر
 • دارای بانک اطلاعاتی جهت پردازش داده های مالی
 • امکان نگهداری و بازیابی اطلاعات و جلوگیری از ازبین رفتن داده ها
 • قابلیت کاربرد چند زبانه و پشتیبانی زبان های روز دنیا در همه نسخه ها
 • دارای بستری مناسب و محیطی جذاب جهت تجزیه و تحلیل داده ها و اطلاعات
 • قابلیت برقراری ارتباط شبکه ای با تمامی نرم افزارهای بخش های مختلف یک سازمان

شرکت داده پردازی نیلرام که طراح و تولید کننده نرم افزار ERP نیلرام می باشد، به عنوان یکی از مهمترین و پرکاربرد ترین ارائه کنندگان نرم افزارهای مدیریت و برنامه ریزی داده ها و منابع سازمانی ERP به طور کاملا یکپارچه و تحت وب و به صورت فرآیند گرا برای تمامی کسب و کارهای متوسط و بزرگ طراحی و پیاده سازی شده است. می توان از نرم افزار ERP نیلرام جهت تامین نیازهای مدیریتی در سازمان ها مختلف بهره برد و استفاده کرد.

نرم افزار ATR ERP آتراویژن

نرم افزار ATR ERP آترا ویژن

نرم افزار ATR ERP آترا ویژن جهت دسترسی به بیشترین کاربرد منابع و هم چنین بیشترین تاثیر پذیری هر يک از ارگان های سازماني طراحی و تولید شده است. يکي از مهم ترين فاکتورهاي تاثیر گذار در کسب و کارهای متوسط، کوچک و بزرگ، ایجاد هماهنگی آنی، فرآيندي و دقيق ارکان کسب و کار های مختلف با يکديگر است. اين فاکتور در کسب و کارهايي که به صورت دسته جمعی یا گروه با هم کار می کنند یا به دليل شرایط جغرافيايي از یکدیگر دور هستند، قابلیت برقراري ارتباط آنلاین هر یک از ارگان ها، مساله اي مهم محسوب مي شود و بیشتر ضرورت پیدا می کند.

نرم افزار ATR ERP آترا ویژن دارای قابلیت ها و مزایای فراوانی می باشد که هریک به شرح موارد ذیل است:

 • قابلیت تنظیم قرارداد خرید و فروش
 • قابلیت بررسی و ارزیابی تامین کنندگان
 • قابلیت سنجش و برنامه ریزی احتیاجات مواد اولیه
 • قابلیت تامین تدارکات داخلی و خارجی به طور هوشمندانه
 • قابلیت کنترل موجودی انبار و مدیریت ارکان مختلف انبار داری
 • قابلیت برنامه ریزی و تعیین منابع تولید و نظارت بر تولید محصولات
 • قابلیت محاسبه میزان کارکرد بخش های مختلف سازمان و ارائه لیست دقیق آماری

نرم افزار ERP نوماتک

نرم افزار ERP نوماتک

شرکت نرم افزاری نوماتک، یکی از شرکت های تولید کننده ERP ایرانی می باشد که از سال 1386 فعالیت خود را آغاز نموده است و توانسته به صورت پی در پی با تلاش فراوان متخصصان و کارشناسان نرم افزاری و هم چنین بابهره گیری از نیروی انسانی کارآمد، ذبده و ماهر و هم چنین استفاده از بروز ترین تکنولوژی ها، در تولید و طراحی نرم افزارERP نوماتک، دغدغه های مختلف مشتریان را به صورت متفکرانه شناسایی کرده و رفع نیاز کند.

نرم افزار ERP نوماتک به شکلی طراحی و کد نویسی شده است که پس از اجرای فایل نصبی، تمام بخش های یک سازمان می توانند به وضوح شاهد آسان شدن پیچیدگی ها، کاهش میزان نرخ هزینه ها، بالا رفتن میزان کارایی تمام ابعاد کاری یک کسب و کار، تسریع و هماهنگی در اجرای فرایند خواهند بود. هم چنین با بکارگیری نرم افزار ERP نوماتک می‌توان از راه دور کسب‌ و کار خود را از هر جایی که ساکن هستیم و از طریق هر پلتفرمی که در اختیار دارید، نظارت و کنترل کرده و گزارش های بسیار مفید را در کمترین زمان ممکن برای تصمیم گیری آنی و سریع صادر نمود. برخی از مزایای نرم افزار ERP نوماتک عبارت است از:

 • طراحی کنشگرانه
 • قابلیت تحت وب بودن
 • نرم افزاری تک صفحه ای
 • قابلیت یادآوری خدمات سیستمی

نرم افزار ERP آی کن

نرم افزار ERP آی کن

نرم افزار ERP تولید شده توسط شرکت آی کن که عموما با نام تجاری BPMS شناخته می شود، بسیار کاربردی و قابل تامل بوده و در جهت رفع نیاز ارکان مختلف یک سازمان تولید شده است. این نرم افزار توسط افراد زیادی مورد استفاده قرار می گیرد از جمله: مدیران سازمان ها، مدیران فناوری اطلاعات، مشاورین ارشد سازمان ها، کارشناسان و تمامی فعالان در حوزه توسعه نرم افزار. نسخه های مختلفی از نرم افزار ERP توسط شرکت طراح آی کن، تولید شده است و روانه بازار گردیده است. اهداف مختلفی در بکار گیری نرم افزار ERP وجود دارد که همین امر موجب گردیده توسط سازمان ها و کسب و کارهای مختلفی مورد استفاده قرار گیرد.

نرم افزار ERP سیاق

نرم افزار ERP سیاق

در یک تعریف کلی از نرم افزار ERP سیاق می توان این گونه عنوان نمود که اجرای پروژه هاي بزرگ نرم افزار ERP سیاق، دستورالعمل هایی وجود دارد كه در صورت نياز می توان ماژول هاي نرم افزاري آماده يا best practice را تغيير داده و با شرايط يا بخش های مختلف كسب و كار و مشتري منطبق نمود. اين عمل تطبیق یا تغییر كردن سيستم وابسته به یک سازمان با ابزار خاص و منحصر به فرد سيستم ساز انجام مي گردد.

حدودا 50 ماژول در بیس کار نرم افزار ERP سیاق، قرار گرفته است و از طریق ابزارهای سیستم ساز، کار و مسئولیت خود را انجام می دهند. موضع فعالیت شرکت سیاق فقط در جهت اجرای پروژه‌های ERP و همچنین پروژه‌ های بزرگ نرم افزاری می‌باشد. چنان چه نیاز به نرم افزاری سازمانی از لحاظ حجم و حساسیت‌ ها و هم چنین دغدغه های خاص با سیستم‌ های نرم افزاری، شرکت پشتیبان سیاق و یا سایر نرم افزارهای موجود در بازار نتوانند پاسخ لازم را ارائه کنند، می توان در قالب اجرای پروژه ERP شرکت سیاق رفع نیاز نمود.

کلام آخر

در این بخش از مقاله به توصیف بهترین نرم افزار ERP پرداختیم و تمام سعیمان را کردیم که مجموعه ویژگی های مرتبط با نرم افزار ERP را شرح دهیم و از شما عزیزان صمیمانه خواهشمندم که مقاله بهترین نرم افزار ERP را به دقت مطالعه بفرمائید و نظرات مثبت و منفی خود را با ما در میان بگذارید.

4/5 - (5 امتیاز)

الهام عرب

الهام عرب هستم 25 ساله دارای مدرک کاردانی نرم افزار کامپیوتر و IELTS زبان انگلیسی و دارای 2 سال سابقه کار تخصصی در زمینه مقاله نویسی

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

 1. مناسفانه در ایران هنوز تفاوت سیستم جامع و ای آر پی جا نیافتاده و اکثر نرم افزارهای ایرانی سیستم جامع هستند نه ای آر پی

 2. سلام.
  به نظرم erp در ایران وجود ندارد حتی راهکاران. تمامی سیستم های یکپارچه هستند و ارتباطی باerp ها ندارن

 3. باسلام و تشکر از مقاله خوبتان
  جای خالی راهکار erp ایرانی برهان سیستم پاسارگاد در این فهرست دیده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − شانزده =

دکمه بازگشت به بالا