نرم افزار

10 تا از بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی⭐【آپدیت1403】✅

در این بخش از مقاله قصد داریم به توضیح بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی بپردازیم. در دنیای امروز کسب و کارهای اینترنتی مختلفی به وجود آمده است که هر یک امکانات ویژه ای را در اختیار کاربران قرار می دهند و افراد می توانند با مشاهده محصول مدنظر خود، آن را به آسانی سفارش دهند. برای مدیریت فروشگاه های اینترنتی، نرم افزارهای مختلفی به وجود آمده است که هر یک دارای یک سری خصوصیات خاصی می باشند. در ادامه به ارائه توضیحات بیشتر در این زمینه می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله حسابدارا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی

منظور از حسابداری فروشگاه اینترنتی چه می باشد؟

یکی دیگر از شاخه های مهم و پرکاربرد رشته حسابداری، حسابداری فروشگاه اینترنتی می باشد. نوع انجام کسب و کارها، دائما در حال تغییر می باشد و هیچ گاه به صورت یکسان و پایدار نبوده است. تا چند سال گذشته چیزی به اسم حسابداری فروشگاه‌ اینترنتی وجود نداشت و می‌ توان این گونه گفت که این شاخه از حسابداری، بسیار جدید و دائما در حال بروز رسانی می باشد.

حسابداری فروشگاه اینترنتی نسبت به حسابداری معمولی دارای یک سری تفاوت های عمده می باشد و صاحبان فروشگاه‌ های اینترنتی می بایست این مسئله را درنظر داشته باشند که بخش حسابداری خود را همواره قدرتمند تر و به‌ روز کنند تا از پدید آمدن مشکلات مختلف در آینده جلوگیری کنند. ثبت نمودن تعداد دقیق موجودی محصولات، تعداد محصولات به فروش رسیده، هر یک از مبالغ پرداختی‌ مشتریان، میزان بدهکاری‌ ها و بستانکاری‌ ها، محاسبه سود و زیان، ارائه گزارش از گردش حساب و هر یک از گزارشات مالی، همگی جزوء مهم ترین عملیات حسابداری فروشگاه اینترنتی می باشد.

منظور از حسابداری فروشگاه اینترنتی چه می باشد؟

تعداد زیادی از کسب و کارهای تازه تاسیس، از طریق وارد کردن تمامی حساب‌ های مالی و اقتصادی، بدهکار و بستانکار و همچنین نتایج محاسبه سود و زیان در نرم‌ افزار اکسل، عملیات حسابداری مربوط به فروشگاه اینترنتی خود را انجام می‌ دهند. این روش در واقع روش اشتباهی می باشد، زیرا در صورت گسترش و پیشرفت کسب‌ و کار در آینده، تجزیه و تحلیل حساب‌ های مالی و حسابداری با مشکل رو به رو می شود و حتی ممکن است موجب ایجاد یک سری مشکلات و نابسامانی‌ ها در امورات مختلف کسب و کار شود.

یک سری هزینه‌ های مربوط به خرید محصول، انبارداری آن و تبلیغات گسترده محصول در سایت های مختلف از جمله هزینه‌ هایی می باشد که پیش از فروش محصول، هر یک از صاحبان فروشگاه اینترنتی می بایست آن‌ ها را بپردازند. هزینه‌ های متفرقه دیگری مانند هزینه ترخیص و بسته‌ بندی محصول، ارسال محصول و هزینه‌ های مرتبط با پشتیبانی آن‌ ها، از جمله هزینه‌ هایی می باشد که بعد از فروش محصول، صاحب فروشگاه اینترنتی می بایست آن را بپردازد.

عملکرد نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی به چه صورت می باشد؟

یک حسابدار جهت رسیدگی به حساب‌ های مالی یک فروشگاه اینترنتی می بایست مهارت حسابداری بسیار بالایی داشته باشد و توانایی رسیدگی به کلیه بخش‌ های یک فروشگاه را داشته باشد. تمامی هزینه‌ های مرتبط با بهینه‌ سازی طراحی سایت، کلیه هزینه‌ های خرید قطعات اولیه محصولات، هزینه تبلیغات هر یک از محصولات ارائه شده در سایت های فروشگاه اینترنتی، جایگزینی و تهیه مجدد محصولات و کالاهای موجود در فروشگاه اینترنتی و تمامی هزینه‌ های مرتبط با پشتیبانی سایت، از جمله مواردی می باشند که یک حسابدار فروشگاه اینترنتی باید آن‌ ها را در نظر داشته باشد.

مدیران و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی همواره می بایست این نکته را مد نظر داشته باشند که از طریق خدمات مالی و حسابداری مخصوص فروشگاه‌ های اینترنتی، می‌ توانند از میزان سود و زیان اکتسابی خود و همچنین درآمد ماهیانه خود اطلاع داشته باشند و با بررسی هر یک از گزارش‌ های ارائه شده در بخش حسابداری فروشگاه اینترنتی، تمامی درآمدها و یا حتی ضرر و زیان‌ ها را بررسی کرده و جهت بهبود اوضاع، طرح ریزی کرده و بر اساس برنامه عمل کنند.

عملکرد نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی به چه صورت می باشد؟

تهیه و تنظیم هر یک از گزارش‌ های مالی مرتبط با هر یک از قسمت های یک فروشگاه اینترنتی، از جمله موارد قابل توجهی می باشد که یک حسابدار با استفاده از نرم افزار فروشگاه اینترنتی می بایست آن را انجام دهد. از اصلی ترین مواردی که در حسابداری فروشگاه اینترنتی می بایست به آن توجه نمود، عبارت‌ است از:

 • بررسی نرخ دقیق سود و زیان
 • محاسبه حقوق کارکنان مجازی
 • ثبت نمودن تمامی اطلاعات و خرید و فروش‌ ها
 • امکان تهیه و تنظیم گزارش‌ های مالی و مالیاتی
 • بررسی دقیق بهای تمام شده هر یک از محصولات
 • محاسبه نرخ دقیق مالیات فروشگاه‌ های اینترنتی
 • نظارت بر انبار محصولات و هر یک از موجودی آن‌ ها
 • تعیین نمودن اهداف بلند مدت جهت کسب سودآوری بیشتر
 • محاسبه هر یک از هزینه‌ های تبلیغات و بهینه‌ سازی وب سایت
 • کنترل و نظارت بر بهای تمام شده هر یک از محصولات فروخته شده
 • امکان تهیه و تنظیم گزارش های مالی از گردش مالی فروشگاه اینترنتی

بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی کدام است؟

با توجه به موارد ذکر شده، موفق شدیم یک سری اطلاعات جامع در خصوص نحوه عملکرد نرم افزارهای حسابداری فروشگاه اینترنتی در اختیارتان قرار دهیم. اکنون ممکن است این سوال مطرح شود که بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی کدام است؟ برای پاسخ به این سوال این گونه می توان گفت که ابتدا باید نرم افزارهای معتبر و شناخته شده حسابداری را مورد بررسی قرار دهید و مطمئن شوید که قابلیت اتصال به فروشگاه اینترنتی را دارا می باشد یا خیر.

بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی کدام است؟

در ادامه مقاله به معرفی 10 نمونه از بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی ابرستان

نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی ابرستان

 

در تمامی کسب و کارها و مشاغل اینترنتی، برقراری ارتباط مداوم و پایدار در بین فروشگاه اینترنتی و نرم افزار حسابداری، یکی از دغدغه های اصلی و اساسی می باشد. انتقال دادن اطلاعات کاربران فروشگاه اینترنتی، سفارشات و رخدادهای مالی و اقتصادی به نرم افزار حسابداری، هر یک از کاربران را در انجام هر چه بهتر فعالیت های اقتصادی کمک می کند. نسخه های نرم افزاری ابرستان این امکان را برای عموم کاربران فراهم می کنند تا فروشگاه اینترنتی خود را به صورت هر چه بهتر مدیریت کنند.

نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی ابرستان دارای ابزارهای کمکی مختلفی می باشد که به انجام هر چه بهتر امورات حسابداری کمک می کند. از دیگر امکانات این نرم افزار می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارت است از:

 • امکان ارائه گزارش های خرید و فروش
 • امکان اعمال نمودن محدودیت بر روی گروهی از کاربران و یا مشتریان
 • امکان ایجاد نمودن بارکد محصول به شکل اتومات با درنظر گرفتن مقادیر مشخصه‌ ها
 • امکان انتخاب کردن روش‌ های پرداخت به صورت اینترنتی، زمان تحویل کالا یا ثبت نمودن فیش بانکی اعتباری

نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی چرتکه

نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی چرتکه

یکی از راهکارهای بسیار مفید و کاربردی جهت مدیریت هر چه بهتر امورات مالی و حسابداری فروشگاه های اینترنتی، استفاده از یک نرم افزار حسابداری اینترنتی پرقابلیت می باشد. نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی چرتکه یکی از نرم افزارهای مهمی می باشد که این امکان را فراهم می کند تا امورات مالی و حسابداری فروشگاه های اینترنتی در کمترین زمان ممکن انجام شود و موجب نظم و یکپارچه سازی امورات مالی کسب و کارهای مختلف می گردد.

هر یک از کاربران به راحتی از طریق با اتصال به اینترنت و یک دستگاه دیجیتالی، به امورات مالی و حسابداری خود دسترسی پیدا کنند و در هر زمان و هر مکانی امورات حسابداری کسب و کار خود را مدیریت کنند. ارائه نمودن انواع مختلف گزارشات مالی و حسابداری، تجزیه و تحلیل هر یک از گزارشات از خصوصیات مهم و قابل توجه نرم افزار حسابداری محسوب می شود. گزارش دهی منظم موجب سازمان دهی بیشتر و مدیریت هر چه بهتر امورات حسابداری می شود. برخی دیگر از ویژگی های این نرم افزار عبارت است از:

 • امکان صرفه جویی در وقت و هزینه
 • امکان انجام محاسبات به صورت ساعتی و روزانه
 • فقط با چند کلیک ساده می توانید از وضعیت حساب ها مطلع شوید و تمام معاملات را مدیریت کنید
 • در شرایطی که با مشکل رو به رو شوید، توسط شرکت تولید کننده نرم افزار حسابداری چرتکه پشتیبانی می شوید و راه حل های مناسب در اختیار افراد قرار می گیرد

نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی پارمیس

نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی پارمیس

بروز تغییر و تحول در جامعه نوین امروزی موجب شده است که فناوری و تکنولوژی بر ابعاد مختلف زندگی انسان اثر بگذارد. فروشگاه اینترنتی به علت ارائه نمودن خدمات گوناگون و ارسال محصولات سفارشی در کوتاه ترین زمان ممکن، به یک استراتژی پرطرفدار در کسب وکارهای مختلف تبدیل شده است. وجود انواع مختلف فروشگاه های اینترنتی در کسب و کارهای گوناگون، دلیلی مشخص است بر توجه هر چه بیشتر کسب و کارها در ایجاد نمودن فروشگاه اینترنتی با منظور رشد و توسعه کسب و کار.

یکی از اصلی ترین فاکتورها در هر فروشگاه اینترنتی، هماهنگ بودن بخش فروش اینترنتی با دیگر بخش های کسب و کار مثل نرم افزار حسابداری، انبارداری، بازرگانی و زیر سیستم های دیگر است که این یکپارچگی اطلاعات فقط از طریق نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی امکان پذیر است. نرم افزار جامع و هوشمند پارمیس با تشخیص دقیق هر یک از نیازهای فروشگاه های آنلاین، ابزارهای لازم را جهت رفع نیاز در اختیارشان قرار می دهند.

نسخه های مختلف نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی پارمیس قابلیت های گوناگونی مانند تعریف تعداد نامحدود محصول و تقسیم بندی آن ها، ایجاد نمودن بارکد به شکل خودکار برای کلیه محصولات و یا اختصاص دادن چندین سریال به محصول، نمایش اطلاعات جامع محصولات و افزودن هر یک به سبد کالا و یا اعمال تخفیف در زمان های خاص را در اختیار عموم کاربران قرار می دهد. همچنین به علت یکپارچه بودن اطلاعات نرم افزار پارمیس با یک سری بخش ها مانند حسابداری و انبار امکان دریافت گزارشات مختلف و نظارت بر فروش محصولات وجود دارد. برخی دیگر از امکانات عبارتند از:

 • امکان اعطا کردن هدیه برای برخی از خریدها
 • امکان نمایش دادن تصویر برای هر یک از محصولات
 • امکان انتخاب نمودن چندین محصول جهت مقایسه
 • امکان تخصیص دادن انواع تخفیفات به شکل مبلغی و درصدی
 • امکان اختصاص دادن قیمت مناسب به مشتری و یا هر یک از کاربران
 • امکان تقسیم بندی و جداسازی هر یک از محصولات فروشگاه اینترنتی
 • امکان تعریف نمودن نامحدود انواع مختلف محصولات با مشخصات گوناگون به شکل چند بخشی
 • امکان صادر کردن انواع مختلف فاکتور بر طبق سفارشات و پیش فاکتورها و اضافی هر یک از سفارشات

نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی هاترا

نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی هاترا

نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی هاترا یکی از نرم افزارهای مهم و پرکاربرد هاترا سافت می باشد. با درنظر گرفتن میزان توسعه و گسترش کسب و کارهای اینترنتی و فروشگاه های آنلاین، حسابداری فروشگاه اینترنتی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این مسئله صحیح است که دیگر کسب و کارها از حالت سنتی خود فاصله گرفته اند، اما از اهمیت نرم افزار حسابداری در کسب و کارهای جدید نه تنها کم نشده است، بلکه روز به روز هم اضافه شده است.

نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی هاترا کلیه عملیات خرید و فروش محصولات، برگشت از خرید، نگهداری محصولات در انبار و … که در سایت های فروشگاه اینترنتی اتفاق می افتد، در نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی به شکل خودکار ثبت می کند. این گونه مراحل به شکلی طی می شوند که بعد از مدیریت و تایید در نرم افزار حسابداری هاترا ثبت نهایی صورت گیرد و یا مستقیما از سایت در نرم افزار فروشگاهی هاترا ثبت گردد.

همچنین نرم افزار حسابدرای فروشگاه اینترنتی هاترا این شرایط را برای تمامی کاربران فراهم می کنند که با بروز رسانی نرخ قیمت ها و موجودی محصولات در نرم افزار حسابداری،  اطلاعات محصول نیز در نرم افزار بروز رسانی گردد. تقسیم بندی کلیه این به روز رسانی ها از سمت سایت به نرم افزار و از سمت نرم افزار به سایت با درنظر گرفتن میزان فروش و هر گونه تغییرات در نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی هاترا قابل تنظیم است.

نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی محک

نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی محک

کسب و کارهای اینترنتی مختلفی وجود دارد که هر یک وابسته به نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی می باشند. نرم افزار حسابداری محک برای فروشگاه‌ های آنلاین بسیار مناسب می باشد، چرا که هیچ گونه احتیاجی به انجام عملیات پیچیده ندارند و فقط امورات مختلف مالی و حسابداری کسب و کار را با میزان سرعت و دقت بالا و آسانی هر چه بیشتر انجام دهند. نرم افزار حسابداری محک امکانات مختلفی مانند عملیات بازرگانی، خرید و فروش محصولات، پیرینت و صادر نمودن انواع مختلف فاکتور و پیش فاکتور و ارائه گزارشات مختلف از فاکتور را فراهم می کند.

با توجه به موارد ذکر شده این گونه نتیجه می گیریم که مدیران و صاحبان فروشگاه‌ های اینترنتی می بایست همواره این مسئله را در نظر داشته باشند که برای ابقا و گسترش کسب‌ و کار خود، حتما از نرم افزارهای پیشرفته حسابداری فروشگاه های آنلاین استفاده کنند و تمامی حساب‌ های مالی خود را بررسی کنترل و افسار تمامی امورات را در دست داشته باشند. برخی دیگر از امکانات نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی محک عبارت است از:

 • امکان انتخاب نمودن متد ارسال کالا
 • امکان تسویه نمودن فاکتورهای فروش
 • قابلیت ثبت نمودن هر یک از سفارشات مشتریان
 • امکان اضافه نمودن محصول به سبد خرید و مدیریت محصولات سبد خرید

نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی سپیدار

نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی سپیدار

نرم افزار سپیدار همکاران سیستم، یکی از نرم افزارهای بسیار مهمی می باشد که با توجه به نوع فعالیت کسب و کار، در چهار بخش خدماتی، تولیدی، بازرگانی و پیمانکاری توزیع می گردد. این نرم افزار کاربردهای گوناگونی مثل سیستم پخش و ثبت سفارشات، مشتری و فروش، سیستم دارایی های ثابت، سیسیتم حقوق و دستمزد، سیستم انبارداری و … را در اختیار کسب و کارهای گوناگونی علی الخصوص کسب و کارهای آنلاین قرار می دهد.

اکثر کاربران نرم افزار سپیدار سیستم برای یک سری عملیات مثل تسویه حساب مشتریان، ثبت موجودی انبار، ثبت اسناد و سایر کارهای مالی مرتبط با فروشگاه اینترنتی، از نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی سپیدار استفاده می‌ کنند. با گذشت زمان، اطلاعات و اسناد بسیار مهمی از فروشگاه در آن ذخیره می شود و اگر کاربر بخواهد فروش اینترنتی هم داشته باشد، می بایست از یک نرم افزار حسابداری معتبر استفاده کند. نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی سپیدار یکی از نرم افزارهای سازمان یافته است که نسخه های مختلف آن به صورت فراگیر توسط کاربران مختلف استفاده می شوند.

نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی های سافت

نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی های سافت

نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی های‌ سافت جهت انجام عملیات‌ مختلف حسابداری و مدیریتی فروشگاه اینترنتی طراحی و گسترش یافته است. از طریق نرم افزار حسابداری های‌ سافت می‌ توانید عملیات مختلف خرید و فروش محصولات، تعداد بدهکاران و بستانکاران، موجودی محصولات در انبار، انواع مختلف چک‌ های دریافتی و هر یک از پرداختی های انجام شده را در مدت زمان کوتاهی به راحتی انجام دهید.

نرم‌افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی های‌ سافت به صاحبان فروشگاه‌ این امکان را می دهد تا انجام تمامی امورات مرتبط با خرید و فروش محصولات، نرخ دقیق سود و زیان، موجودی محصولات، گزارش های متنوع دارایی و… را به آسانی مدیریت کنند. در حال حاضر نرم‌ا فزار حسابداری فروشگاهی های‌ سافت در نسخه پیشرفته به صورت اینترنتی در دسترس همگان می باشد.

نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی سپهر

نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی سپهر

یکی از دغدغه ها و مشکلات جامعه مدرنیته امروزی، عدم هماهنگی موجودی انبار فروشگاه فیزیکی با فروشگاه اینترنتی می باشد. با استفاده از یک نرم افزار حسابداری معتبر فروشگاه اینترنتی می توانید به محض تمام شدن موجودی یک محصول در انبار فیزیکی محصول، در فروشگاه اینترنتی این ناموجودی اعلام می شود و از بروز مشکلات عدیده و ناهماهنگی میان فروشگاه های مختلف جلوگیری می شود.

با استفاده از نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی سپهر، موجودی محصولات به طور مداوم از سمت انبارداری مرکزی چک و بررسی می شود. نرم افزار حسابداری سپهر در زمینه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد و فروشگاه های اینترنتی یکی از این موارد کاربردی می باشند. به صورت کلی هزینه‌ های بسیار و مراحل گوناگونی صرف می شود تا یک کالای خاص در یک فروشگاه اینترنتی به فروش رسانده شود. یک حسابدار فروشگاه اینترنتی می بایست کلیه مراحل و هزینه‌ هایی را که یک محصول تا مرحله فروش سپری می‌ کند را بررسی کند و تمامی هزینه‌ ها و نرخ سود و زیان را بررسی کند.

نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی قیاس

نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی قیاس

 

نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی قیاس با هدف ارائه نمودن خدمات مختلف در راستای مکانیزه کردن اداره یک کسب و کار اینترنتی، صنفی، فروشگاهی و محصولی به وجود آمده است و کلیه نیازهای مدیریت هوشمندانه صنف های گوناگون در آن اعمال شده است. نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی قیاس برای افراد این شرایط را فراهم می کند که با خیالی راحت از نظارت های مالی و انبارداری، صرفا فقط به توسعه کسب و کار خود و خواسته های مشتریان خود بپردازند. برخی از امکانات این نرم افزار عبارت است از:

نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی حسابفا

نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی حسابفا

نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی حسابفا به عنوان نخستین نرم افزار جامع حسابداری تحت وب می باشد. این نرم افزار بر طبق جدیدترین فناوری های  روز پدید آمده است، به این شکل که کلیه اطلاعات کاربران بر روی سرورهای حسابفا جای می گیرد. نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی حسابفا امنیت اطلاعات و داده های مالی کاربران را به طور کامل حفظ می کند. برخی از امکانات این نرم افزار هوشمند عبارت است از:

 • امکان اعمال فیلتر بر روی محصولات، ترتیب و جستجو بر طبق دسته‌ بندی‌ های گوناگون
 • امکان صادر نمودن فاکتور بر طبق سفارشات، پیش فاکتورها و سفارشات
 • امکان اختصاص دادن چندین سریال به کالا

مراحل مختلف حسابداری فروشگاه اینترنتی

انتخاب یک نرم افزار حسابداری  فروشگاه اینترنتی مناسب: پیشرفت روزافزون تکنولوژی موجب شده است تا عملیات مالی و حسابداری به راحت ترین و با کیفیت ترین شکل ممکن صورت گیرد. نسخه های نرم افزاری مختلفی جهت مدیریت مالی و اقتصادی فروشگاه ها در بازار یافت می شود که استفاده از هر کدام نیازمند آموزش و صرف دقت بسیار کمی می باشد. برای انتخاب یک نرم افزار حسابداری مناسب برای فروشگاه های اینترنتی می بایست از نرم افزارهایی استفاده شود که با این نوع کسب و کار ها تطابق داشته و به پلتفرم های مختلف وصل شوند.

تعیین نمودن اهداف و طرح ریزی میزان سرمایه گذاری نسبت به هر یک: هر فروشگاه اینترنتی جهت رسیدن به هر یک از اهداف خود، نیازمند یک طرح ریزی مالی دقیق می باشد، اما بعضی از فروشگاه ها سقف خواسته هایشان کوتاه است و اهداف کوچک تری در سر دارند، برخی دیگر تفکر برند شدن را در سر پرورش می دهند. به همین علت هر فروشگاهی می بایست نسبت به اهداف خود، مدیریت مالی را انجام دهد و برای آن ها برنامه ریزی کند.

به عنوان مثال فردی که قصد دارد کسب و کار خود را گسترش دهد و ایجاد برندینگ کند، می بایست هزینه بیشتری را برای تبلیغات صرف کند. همچین هر فروشگاه اینترنتی باید از طریق یک برنامه دقیق حسابداری از اهداف بلند مدت و کوتاه مدت خود پرده بردارد و نسبت به هر یک بودجه بندی کند. جهت تحقق یافتن این کار حتما می بایست قبل از شروع فعالیت کسب و کار خود، مدت زمانی را صرف آموزش دیدن در رابط با برنامه ریزی های مالی و حسابداری اختصاص دهید.

مراحل مختلف حسابداری فروشگاه اینترنتی

بکارگیری درگاه پرداخت اینترنتی مناسب: استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی از دیگر کارهای مهمی می باشد که گردش های مالی فروشگاه اینترنتی افراد را مدیریت می کند. درگاه های پرداخت اینترنتی در واقع یک روش هوشمند جهت دریافت واریزی های کسب و کار و روشی ساده برای پرداخت های مشتریان می باشد. از طریق این روش نه فقط به کار حسابداری فروشگاه آنلاین کمک می کنید، بلکه اعتماد هر یک از مشتریان را در زمینه حرفه ای بودن کسب و کار خود به دست می آورید.

با استفاده از درگاه های پرداخت اینترنتی، دیگر احتیاجی نیست که با حجم کثیری از فیش های واریزی در دایرکت مواجه شوید، بلکه هر یک از مشتریان می توانند فقط از طریق یک لینک پرداخت آنلاین که در وب سایت وجود دارد، به خرید کالای مدنظر خود بپردازند و نرخ دقیق واریزی ها مستقیما به حساب بانکی که افراد تعیین نموده اند، انتقال داده می شود.

مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی

همان گونه که مطلع هستید مدیریت و کنترل فروشگاه اینترنتی به راحتی به واسطه سایت های فروشگاهی انجام می گردد. این شرایط برای هر یک از افراد فراهم است که از طریق اتصال نرم افزار حسابداری به فروشگاه اینترنتی، به گزارش های جامعی از پروسه های خرید مشتریان و مدیریت موجودی محصولات دسترسی داشته باشند. در ادامه به بررسی مهم ترین مزیت های نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی می پردازیم که برخی از آن ها عبارتند از:

نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی دارای کاربری بسیار ساده ای می باشد: اکثر عملیات مالی و حسابداری در نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی بدون احتیاج به سطوح علم و تخصص بالای کاربران در حوزه حسابداری به شکل خودکار انجام می گردد.

نمایش شرایط دقیق بدهکاری و بستانکاری طرف حساب ها در هر یک از فاکتور های خرید: استفاده از نرم افزار حسابداری صندوق فروشگاهی دارای مزیت های منحصر به فردی می باشد که یکی از آن ها وضوح سازی وضعیت بدهکاران و بستانکاران می باشد.

کلیه داده ها و اطلاعات موجودی محصولات در فروشگاه اینترنتی منتصل به نرم افزار حسابداری می باشد: اصلی ترین مزیت نرم افزار حسابداری متصل به فروشگاه اینترنتی این می باشد که کلیه اطلاعات محصولات فیزیکی موجود در سایت فروشگاه به صورت مستقیم به نرم افزار وصل می شوند. به عنوان مثال زمانی که یک محصول را بر روی وب سایت به فروش می رسانید، به شکل خودکار از موجودی محصولات در نرم افزار کم می شود. در نتیجه از فروش اینترنتی محصولی که در انبار وجود ندارد، جلوگیری می شود.

مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی

فروش اینترنتی کالایی که موجودی آن در انبار به پایان رسیده است، در صورت سهل انگاری مشکلات متعدد و عدیده ای را برای هر یک از صاحبان فروشگاه به وجود می آورد. در نتیجه مدیریت موجودی محصولات در انبار فروشگاه های اینترنتی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

ثبت نمودن اسناد و مدارک مالی و اتصال به فاکتور: تاریخ تراکنش های مالی، طرف حساب پرداخت کننده و دریافت کننده، شماره فاکتور و نرخ دقیق مبلغ در سیستم نرم افزاری به شکل اتومات ثبت می شود. در هر یک از نرم افزارهای حسابداری متصل شده به فروشگاه اینترنتی، فاکتورهای خرید هر یک از مشتریان به شکل اتوماتیک در نرم افزار حسابداری ثبت می شود و از موجودی محصول در انبار کم می شود.

یکی دیگر از مزیت های مهم و چشمگیر ثبت اتومات فاکتور خرید، کاستن خطای انسانی و بالا رفتن سرعت و دقت ثبت فاکتور می باشد. از طریق ثبت نمودن اتومات بسیاری از فرآیندها در نرم افزار حسابداری، از وظایف سنگین حسابداران کم می شود.

کلام آخر

در این بخش از مقاله به توضیح بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی پرداختیم و تمام تلاش خود را کردیم که اطلاعات جامعی را در خصوص عملکرد نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی و مزیت های استفاده از نرم افزار های حسابداری فروشگاه اینترنتی را در اختیارتان قرار دهیم. همچنین تشکر می کنم از همه شما عزیزان که تا این بخش از مقاله همراه ما بودید و خواهشمندم نظرات خود را برایمان کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

الهام عرب

الهام عرب هستم 25 ساله دارای مدرک کاردانی نرم افزار کامپیوتر و IELTS زبان انگلیسی و دارای 2 سال سابقه کار تخصصی در زمینه مقاله نویسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =

دکمه بازگشت به بالا