آموزش

10 تا از بهترین دوره حسابداری 🌐【آپدیت1403】✅

در این بخش از مقاله حسابدارا به شرح بهترین دوره حسابداری می پردازیم. علم حسابداری به گونه ای در جامعه جا افتاده است که هر شخصی برای شروع کسب و کار خود، نیاز به یک حسابدار خبره و ماهر دارد. افراد ممکن است گرایش های کاری مختلفی داشته باشند و باید به نسبت زمینه کاری خود، حسابدار استخدام کنند. ممکن است یک شخص کار تولیدی داشته باشد و شخص دیگر کار صنعتی. دوره های حسابداری تمام گرایش های کاری را پوشش می دهد. در این بخش از مقاله از شما عزیزان خواهشمندم به مجموعه اطلاعات گردآوری شده توجه بفرمائید.

در این راستا بیشتر بخوانید: بهترین نرم افزار حسابداری

نرم افزار حسابداری

دلیل اهمیت علم حسابداری چیست؟

از گذشته تا زمان حال، همواره حساب و کتاب در همه کارها وجود داشته است و هیچ کاری نبوده که نیاز به پیگیری مالی نداشته باشد. علم حسابداری را این گونه می توان توصیف کرد و شرح داد، در واقع مجموعه اطلاعاتی که بتوان در زمینه های مختلف مالی و اقتصادی برای سران دولتی، صاحبان کسب و کار و سرمایه گذاران یک شرکت جمع آوری و تهیه و تنظیم نمود. در گذشته صاحبان کسب و کار به روش های سنتی و از طریق چرتکه انداختن، سعی در رسیدگی و مدیریت بار مالی کسب و کار خود داشتند، این روش ها به گونه ای منسوخ شده اند و دیگر کاربرد آنچنانی ندارند.

افرادی که در گذشته از روش های ساده و دستی استفاده می کردند، به مرور به این حقیقت پی بردند که نیازمند تغییر و تحولاتی در این زمینه هستند و باید دستور المعل جدیدی را در دستور کار خود قرار دهند. این حقیقت غیر قابل انکار است و هیچ کس نمی تواند آن را نادیده بگیرد که روش های گذشته، تاریخ مصرفشان گذشته است. اکنون در دنیای امروز علم حسابداری به عنوان یک رشته مستقل و تخصصی در دانشگاه های معتبر تهران و سایر شهرها، آموزش داده می شود و هر دانشجویی که علاقمند به فرا گرفتن و آموزش علم حسابداری باشد این رشته را انتخاب می کند.

علاوه بر دانشگاه، اماکن دیگری نیز برای آموزش حسابداری در کشور وجود دارد، آموزشگاه های خصوصی و دولتی بسیاری جهت تحقق این هدف به وجود آمده اند و مدیران زیادی جهت تاسیس آموزشگاه حسابداری برای آموزش علم حسابداری، سرمایه گذاری های کلان کرده اند. گاها دیده شده وقتی یک دانشجو از دانشگاه فارغ التحصیل می شود، تنها هدفی که دارد ورود به بازار کار و درآمد زایی می باشد ولی عیبی که دانشگاه های ما دارند این است که محتوا را به صورت قدیمی و تکراری آموزش می دهند، این بدین معنی است که دانشجو نمی تواند با علم روز حسابداری هم سو شود و مجبور می شود پس از فارغ التحصیلی، به آموزشگاه های خصوصی حسابداری مراجعه کرده و تحت آموزش قرار گیرد.

تفاوت مهمی که در زمینه حسابداری دیده می شود این است که، در گذشته تنها به افرادی که دارای تجربه کاری بودند، کار پیشنهاد می شد و بستر برایشان فراهم بود، اما اکنون برعکس است، علاوه بر تجربه به افراد آموزش دیده و فارغ التحصیل در زمینه حسابداری نیاز است و از این افراد در راس امور استفاده می کنند. حسابداری یک مبحث پیچیده و در عین حال درآمدزا می باشد، یک حسابدار به مجموعه دارایی های شرکتی که در آن مشغول بکار است، دسترسی کامل دارد و به راحتی می تواند از اموالی که به امانت نزد وی سپرده شده، سو استفاده کند.

به همین دلیل است که سران شرکت ها و مدیران کسب و کارهای مختلف، در استخدام حسابدار بسیار سخت گیر هستند و معمولا افرادی که مورد تایید آموزشگاه های حسابداری و یا دانشجوهای با مدرک بالا را استخدام می کنند و در راس کار قرار می دهند.

در ادامه مقاله ذیل سعی کرده ایم 10 نمونه از بهترین دوره های حسابداری را شرح دهیم، همراه ما باشید.

دوره حسابداری صنعتی

دوره حسابداری صنعتی پکتدوره حسابداری صنعتی در واقع یکی از گرایش های تخصصی حسابداری می باشد و وظایف مختلفی را دنبال می کنند که یکی از آن ها، محاسبه ارزش تمام شده کالاها و محصولات تولید یک شرکت از وظایف اصلی حسابداران صنعتی می باشد، البته حسابداران صنعتی وظایف دیگری را نیاز دنبال می کنند که می توان این گونه شرح داد:

مدیریت و نظارت بر نرخ دقیق هزینه ها و در مواقع لازم، گرفتن تصمیماتی مدبرانه در جهت کاهش هزینه های اضافی و افزایش میزان سود شرکت مربوطه در گرایش خاص حسابداری صنعتی از جایگاه والایی برخوردار است. هم چنین از حسابداری صنعتی می توان در جهت کاهش هزینه ها برای ساخت کالا و قیمت گذاری مناسب روی محصولات تولید شده و کنترل موجودی های انبار یک شرکت، استفاده کرد و سود بالایی دریافت نمود.

در واقع می توان در توصیف دوره حسابداری صنعتی این گونه عنوان کرد که این دوره در واقع بهای تمام شده زیر شاخه ای از رشته حسابدرای مدیریت می باشد که با استفاده از آن در سود آوری شرکت، نقش مهمی را ایفا خواهد نمود. کسانی که دوره های مختلف حسابداری صنعتی را طی می کنند و به عنوان حسابدارای صنعتی در یک شرکت استخدام می شوند، وظایف مهمی را با خود به همراه دارند چرا که مسئولیت بزرگی را با خود به همراه دارند، از جمله این وظایف می تواند موارد ذیل را عنوان نمود:

 • مدیریت برنامه ریزی و اجرای برنامه ها
 • تجزیه و تحلیل بودجه های یک شرکت
 • تهیه گزارش های مالیاتی برای ارائه صورت حساب های مالی
 • تجزیه و تحلیل گزارشات جهت کاهش هزینه ها و ارتقای وضعیت تولید
 • و …

دوره حسابداری مالی و خدماتی

دوره حسابداری مالی و خدماتی میرداماد

دوره حسابداری مالی و خدماتی یکی از دوره های پرکاربرد در زمینه مالی و حسابداری می باشد، به گونه ای که بسیاری از افراد پس از گذراندن این دوره حسابداری، می توانند در بازار کار ورود پیدا کرده و شرایط استخدام در بسیاری از شرکت ها را دارا شوند. دوره حسابداری مالی و خدماتی می تواند به افراد کمک کند که اطلاعات دقیق و مفیدی جهت تجزیه و تحلیل داده های مالی و حسابداری بدست آورند و از روش های ساده و مبتدی گذشته استفاده نکنند. دوره حسابداری مالی و خدماتی، مورد نیاز هر کسب و کاری می باشد و با استفاده از فرا گرفتن علم حسابداری مالی و خدماتی می توان از اتلاف منابع اقتصادی جلوگیری کرد.

مجتمع فنی تهران یک مجتمع حرفه ای و معتبر برای آموزش دوره حسابداری مالی و خدماتی می باشد و سالانه افرادی زیادی از این آموزشگاه فارغ التحصیل می شوند و گواهینامه حضور در شرکت های حسابداری مالی و خدماتی به عنوان حسابدار تخصصی این رشته را پیدا می کنند. آموزش و دوره دیدن در مجتمع فنی تهران، مزایای دیگری نیز دارد که می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • بهره مندی از استادان و مشاوران متخصص
 • دارای محیط آموزشی مجهز به بروزترین فناوری روز دنیا
 • دارای قابلیت استفاده از متدهای آموزشی روز دنیا بر اساس آموزش عملی و شغل محور
 • ارائه گواهی پایان دوره دو زبانه از مجتمع فنی تهران به عنوان معتبرترین برند آموزشی کشور
 • و …

دوره حسابداری پیمانکاریدوره حسابداری پیمانکاری پرشین حساب

دوره حسابداری پیمانکاری، یک دوره خاص و پر کاربرد است که نام این دوره گویای همه چیز است و مختص به حرفه پیمانکاری است و برای این حرفه طراحی و تولید شده است. به صورت های مختلف می توان دوره حسابداری پیمانکاری و خود مبحث حسابداری پیمانکاری را توصیف نمود.

منظور از حسابداری پیمانکاری در واقع محاسبه میزان قیمت دقیق و تمام شده پروژه‌ های پیمانکاری است. در مبحث حسابداری پیمانکاری، اهداف مختلفی نظیر  نظارت بر محاسبه‌‌ میزان مالیات تعیین شده، نظارت بر نرخ بیمه و هزینه‌ های موجود در پروژه‌های پیمانکاری و هم چنین ارتباط پروژه‌ها با سازمان‌ هایی مثل سازمان بیمه تامین اجتماعی و دارایی وجود دارد.

امروزه در کشور ما شرکت هایی که خدمات پیمانکاری را ارائه می دهند در صدر شرکت های مالی قرار دارند و نقش زیادی در اقتصاد مملکت ایفا می کنند. هم چنین آموزشگاه های حسابداری مختلفی در صدد آموزش دوره حسابداری پیمانکاری می باشند و خدمات ارزنده ای را به دانشجویان خود عرضه کرده است، از آن جایی که شرکت های پیمانکاری برای آن که بتوانند در جهت تحقق اهداف خود حرکت کنند، نیاز است که از طرف دولت حمایت شوند و ابزارهای لازم در اختیارشان قرار داده شود، اما این شرکت ها نیز همواره با مشکلاتی درگیر بوده اند مثل:

 • مشکل در کنترل بار و موجودی انبار
 • عدم طراحی یک نرم افزار کاربردی پیمانکاری
 • مشکل در دریافت گواهی نامه ثبت نام در حوزه مالیات
 • نامعلوم بودن زمان دقیق درآمد زایی حاصل از یک پروژه پیمانکاری

دوره حسابداری بازار کار

دوره حسابداری بازار کار آریادوره حسابداری بازار کار یکی از دوره های حسابداری است که توسط آموزشگاه های مختلفی ارائه می گردد. یکی از این آموزشگاه ها، آموزشگاه حسابداری پکت می باشد که در واقع می توان این گونه شرح داد که این دوره حسابداری بیشتر برای کسانی که دوست دارند به عنوان حسابدار در بازار کار فعالیت کنند، مناسب است. یک حقیقت کلی که وجود دارد این است که حتی کسانی که هیچ آشنایی با علوم و فنون حسابداری مالی ندارند، برای فراگیری علم حسابداری و ورود به بازار کار، از این مرحله استارت کار را بزنند.

یک دانشجوی حسابداری می بایست تمامی اصول اولیه حسابداری، اصول کلی حسابداری مالی خدماتی، اصول انجام حسابداری بهای تمام شده، تمامی قوانین مالیات در سازمان‌ ها و شرکت‌ ها و هم چنین نحوه کار با نرم افزارهای مختلف حسابداری را بیاموزد و بر تمامی اصول مسلط گردد. افراد می توانند پس از گذراندن دوره های مختلف حسابداری، عنوان کاری حسابدار را به خود گرفته و در سازمان های مختلف استخدام شوند. در ابتدای کار می توانند به عنوان کمک حسابدار و در قالب دوره کارآموزی کار خود را شروع کنند و حقوق ناچیزی دریافت کنند، سپس به درجات بالاتر حسابداری دست پیدا کرده و میزان حقوق نیز به مراتب افزایش پیدا می کند.

مفاهیم مختلفی در دوره حسابداری بازار کار آموزش داده می شوند که عبارتند از:

 • آموزش مقدماتی و پیشرفته نرم افزار اکسل
 • آموزش مقدماتی و پیشرفته نرم افزار هلو
 • آموزش ابزارهای مختلف نرم افزار کارگزینی
 • آموزش ابزارهای نرم افزار جبران راهکاران
 • آموزش مفاهیم مختلف حقوق و دستمزد

آموزشگاه حسابداری آریا یکی از آموزشگاه های معتبر در زمینه آموزش دوره حسابداری پیمانکاری می باشد که می توان از طریق این آموزشگاه در طی یک دوره 2/5 تا 3 ماهه برای کسب بهترین فرصت های شغلی در حوزه حسابداری پیمانکاری آموزش ببینید و در پایان این دوره با شرکت در آزمون حسابداری بازار کار مدرک فنی و حرفه ای دریافت نمایید.

دوره حسابداری مدیریت ریسک

دوره حسابداری مدیریت ریسک فن پردازاندوره حسابداری مدیریت ریسک در واقع از دوره های مهم برای مدیریت رخدادهای پرخطر است. به تعابیر مختلف می توان حسابداری مدیریت ریسک را معنی کرد مثلا به کار گیری فرایندها، متدها و سیاست‌ های مختلف برای شناسایی، تجزیه و تحلیل و ارائه گزارش ریسک‌ های مختلف در سیستم است. عمل مدیریت ریسک یک کار دائمی است که باید به طور مرتب انجام شود و لحظه ای نمی توان از انجام این عمل غفلت نمود.

در حسابداری مدیریت ریسک، میزان قیمت نهایی هر یک از دارایی‌ها و سرمایه های کمی و کیفی مالی سازمان مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد. هدف این آموزشگاه حسابداری از انجام حسابداری مدیریت ریسک، ارتقای سطح کیفی تمام امور و قرار گرفتن در مسیر درست پیش گیری از وقوع خطرات می باشد. مدیریت ریسک به روش های مختلفی انجام می‌شود مانند مدیریت ریسک مالی، مدیریت ریسک عملیاتی، مدیریت ریسک تجاری و سایر زمینه ها که می‌توان هر یک را در هر شرکت و سازمانی پیاده سازی کرد.

در دوره حسابداری مدیریت ریسک، به شما آموزش داده می‌شود تا برای هر اتفاق غیر منتظره به دنبال دلیل و احتمالات باشید. افراد باید از بین همه اخبار و اتفاقاتی که می‌تواند روی سیر کاری شرکت تاثیرگذار باشد، آن‌ دسته از مواردی که ممکن است خطرناک باشند را شناسایی و مدیریت کنند. داشتن یک چارچوب درست و برنامه ریزی شده، فقط و فقط با اعمال حسابداری مدیریت ریسک قابل تحقق است.

دوره حسابداری با رویکرد کارگاهی

دوره حسابداری با رویکرد کارگاهی همراهان کارنودوره حسابداری با رویکرد کارگاهی، یک دوره پرکاربرد و حرفه ای است که برای تمامی اقشار جامعه مفید است به خصوص برای کسانی که می خواهند در یک شرکت شروع به کار کنند. آموزشگاه حسابداری همراهان کارنو توانسته دوره حسابداری با رویکرد کارگاهی را به صورت یک شرکت فرضی برای افرادی که در این دوره شرکت کرده اند، پدید می آورد و مجموعه ای از اطلاعات مالی به این شرکت مالی اختصاص داده می شود سپس از تمامی دانشجویان دوره حسابداری با رویکرد کارگاهی خواسته می شود که با مجموعه اطلاعات و داده ها، اعمال حسابداری و مالی را انجام دهند و به نوعی دستشان در انجام حساب و کتاب، پر شود.

شبیه سازی محیط یک شرکت یا یک سازمان بزرگ، بسیار می تواند افراد را در کار حسابداری جلو بیاندازد و نگذارد از دنیای حساب و کتاب عقب بیوفتد.

دوره حسابداری مالیاتی

دوره حسابداری مالیاتی آقای مالیاتدوره حسابداری مالیاتی از دیگر دوره های تخصصی حسابداری می باشد که با توجه به اینکه پرداخت مالیات برای همه اشخاص حقیقی و حقوقی ضرورت دارد می بایست محاسبه و پرداخت مالیات، یکی از چالش­­‌های پیش­ روی واحد حسابداری مالی، حسابداران و حسابرسان، منطبق شدن محاسبات مالیاتی حسابداری با قوانین و مقررات اصولی پرداخت مالیات در نظر گرفته شود. دوره حسابداری مالیاتی با در نظر گرفتن مسائلی مانند تاثیر مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی و حقوقی، مالیات‌ های تکلیفی و مالیات بر ارزش افزوده، هزینه­‌های قابل قبول مالیاتی و معافیت ­‌های مالیاتی تمام تلاش خود را می کنند که هر گونه ابهام و گنگی اطلاعاتی در امر محاسبات مالیاتی از بین رود.

در دوره حسابداری مالیاتی که توسط آموزشگاه های معتبری مانند آموزشگاه حسابداری آقای مالیات برگزار می گردد، مفاهیم مختلفی آموزش داده می شود که می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی
 • ارائه پروژه های اظهارنامه غیر حضوری
 • ارزش افزوده شرکت ها و معافیت و ثبتی
 • آموزش حسابداری مالیات بر ارزش افزوده
 • آموزش نحوه تهیه و تنظیم آفلاین معاملات فصلی
 • آموزش نحوه تهیه و تنظیم آنلاین و آفلاین معاملات فصلی
 • و …

دوره حسابداری کاربرد نرم افزار اکسل

دوره حسابداری کاربرد نرم افزار اکسل شریفنرم افزار پر کابرد اکسل یکی از پر قابلیت ترین نرم افزارهای تولیدی شرکت مایکروسافت آفیس است که صرف نظر از استفاده های مختلفی که در رشته های کاری مختلف دارد، جایگاه غیر قابل حذفی در رشته تخصصی حسابداری و دیگر رشته های مرتبط با حسابداری نظیر رشته مدیریت مالی دارد. نرم افزار حسابداری اکسل، نرم افزاری است که به عنوان ابزاری محاسباتی برای کاربران طراحی شده است و به نوعی می تواند یک ابزار کمکی برای یک حسابدار به شمار آید. آموزشگاه های مختلفی سعی در آموزش کاربد های مختلف نرم افزار اکسل داشته اند که یکی از آن ها آموزشگاه حسابداری مالی شریف می باشد.

استفاده از نرم افزار حسابداری اکسل قابلیت های فراوان دیگری نیز دارا می باشد که عبارت است از:

 • دسترسی و استفاده آسان از تمامی داده ها
 • تطبیق پذیری و قابلیت انعطاف بالا بین اطلاعات
 • قابلیت تجزیه و تحلیل قوی و دقیق داده های ورودی
 • قابلیت منحصر به فرد در تنظیم و رسم انواع نمودارها
 • قابلیت دسته بندی و نظم دادن به داده ها با عناوین مطلوب

دوره حسابداری بازرگانی خارجی

دوره حسابداری بازرگانی خارجی عصر نخبگان

از دوره های بین المللی و حرفه ای حسابداری می توان دوره حسابداری بازرگانی خارجی را نام برد. در دنیای مدرن امروزی اهداف فراوانی در توسعه روابط بین کشورها وجود دارد که یکی از آن ها، بالا بردن میزان تجارت و داد و ستد می‌ باشد. در کشورهای پیشرفته معمولا دولت‌ مردان بستر لازم را فراهم می کنند و بخش خصوصی را مسئول انجام تجارت می کنند.

در ایران با اجرای قوانین سیاست‌ های بازرگانی خارجی و افزایش نقش بخش خصوصی در تجارت خارجی، ملزم است که روسای کسب و کارخصوصی، آگاه به اصول و نحوه انجام بازرگانی خارجی گردند. از طریق شرکت در دوره حسابداری بازرگانی خارجی، افراد می توانند توانایی لازم برای انجام تجارت ببن المللی را بدست آورند و متخصص به کار خود شوند.

یکی از موسساتی که امکان فراگیری دوره حسابداری بازرگانی خارجی را فراهم می کند، موسسه حسابداری عصر نخبگان می باشد که محتوای ذیل را آموزش می دهد:

 • شریح نکات مالیاتی و بیمه ای صادرات
 • آموزش جدول بهای تمام شده در اکسل و تهیه آن
 • امکان تهیه گزارش های حسابداری از صادرات و واردات
 • شریح تمامی نکات حسابداری مالیات بر ارزش افزوده در واردات

دوره حسابداری داخلی

دوره حسابداری داخلی همکاران سیستمدوره حسابداری داخلی در حقیقت یک عمل محاسبه ای مستقل و حقیقی می باشد که همواره با هدف بالا بردن ارزش و بهبود عملکرد واحدهای مختلف تجاری طراحی شده است و توسط آموزشگاه حسابداری همکاران سیستم ارائه می گردد. حسابداری داخلی یک عملکرد و برنامه منظم برای بهبود و ارزیابی مدیریت ریسک، مدیریت تمام فرآیند‌های داخلی و بهبود وضعیت کلی کسب و کارها می باشد. مواردی که دوره حسابداری داخلی آموزش داده می شوند عبارتند از:

 • امکان فراگیری گزارش نویسی
 • امکان فراگیری حسابداری داخلی و کنترل داخلی
 • امکان اجرای تمامی عملیات حسابداری داخلی و امور مربوطه

بهترین نرم افزار حسابداری

دوره های حسابداری چگونه هستند؟

همه کسانی که علاقمند به علم حسابداری هستند، نیازمند این هستند که علم حسابداری را فرا بگیرند اما برای ورود به بازار کار، نمی توان هر حرفه ای را به صورت ناآگاهانه دنبال کرد. ابتدا افراد باید ابتدا در آگهی های مختلف استخدام، شغل مورد نظر خود را جستجو کنند و به این نکته توجه کنند که شغل مورد نظر، در چه زمینه ای فعالیت می کند و سران کسب و کار در چه بخشی نیاز به حسابدار دارند.

ممکن است یک شرکت، صنعتی باشد ولی شرکت دیگر به صورت تولیدی باشد و یا یک شرکت دیگر در زمینه توزیع کالا فعالیت داشته باشد. همه این ها دلایل کاملا منطقی برای گذراندن دوره های حسابداری مختص به آن رشته کاری می باشد. در واقع هدف از آموزش دوره های مختلف حسابداری، اختصاص دادن مجموعه اطلاعات مختص به هر گرایش حسابداری به دوره حسابداری می باشد.

افراد می توانند در دوره های مختلف حسابداری شرکت کرده و علم خود را بروز کنند. دوره های حسابداری در واقع ابزار کمکی برای تمامی علاقمندان به این رشته می باشند و هر کسی نمی تواند قید شرکت در این کلاس ها را بزند. گاهی افراد با مدرک بالا از یک دانشگاه معتبر فارغ التصیل می شوند ولی تجربه عملی ندارند، در واقع فقط به صورت کتبی آموزش دیده اند و به صورت عملی هیچ کاری را دوره ندیده اند و توانایی چندانی ندارند. گذراندن دوره های حسابداری برای این دسته از افراد، بسیار حائز اهمیت بوده و می توانند از شانس بدست آمده استفاده کرده و آموزش بینند.

کلام آخر

در این بخش از مقاله به شرح و توضیح 10 تا از  بهترین دوره حسابداری پرداختیم که هر یک از دوره ها شامل مجموعه ای از ویژگی ها می باشند که هریک به اختصار شرح داده شده اند، از شما عزیزان خواهشمندم که با دقت تمامی ویژگی ها را مطالعه کرده و بهره کافی را ببرید و نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + شش =

دکمه بازگشت به بالا