آموزش

10 تا از بهترین سایت آموزش حسابداری 💻【آپدیت1403】✅

یکی از مهم ترین دغدغه های افراد علاقه مند به امور مالی پیدا کردن بهترین سایت آموزش حسابداری و اطلاع از انجمن های حسابداری می باشد، در این قیمت از مقاله حسابدارا لیست کاملی از بهترین سایت آموزش حسابداری در ایران و وب سایت های مرتبط با حسابداری را گرد آوری کرده ایم که در صورت نیاز می توانید از آن ها استفاده کنید .

بهترین سایت آموزش حسابداری کدام است؟

بهتر است این نکته را بدانید که علاوه بر وب سایت های نوشته شده وب سایت ها و بلاگ های زیادی هم هستند که به توضیح مفاهیم حسابداری می پردازند ولی بیشتر آن ها قابل استناد نمی باشند، وب سایت هایی که در این مقاله به شما معرفی خواهیم کرد همه آن ها مربوط به نهاد ها و انجمن ها و ارگان های معتبر حسابداری در ایران می باشند که امکان انتشار اخبار اشتباه، مقالات نامعتبر و گزارشات کذب در آن ها نزدیک به صفر می باشد، در سایت حسابدارا ما بهترین سایت آموزش حسابداری را به شما معرفی خواهیم کرد همراه ما باشید.

به طور کلی نهاد های حسابداری در ایران به سه گروه تقسیم می‌شوند:

  • نهاد های عمومی و دولتی حسابداری ایران
  • انجمن های حسابداری ایران ( انجمن علمی ‌)
  •  انجمن های حرفه ای حسابداری ایران

لیست 10 تا از بهترین سایت آموزش حسابداری در ایران سال 1403!

آموزشگاه حسابداری آریا

سایت آموزشگاه حسابداری آریایکی از بهترین سایت آموزش حسابداری ، سایت آموزشی حسابداری اریا می باشد که یکی از بهترین برگزار کننده دوره حسابداری بازار کار در تهران می باشد که این مجموعه تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای مشغول به کار می باشد و علاوه بر آموزش حسابداری مدرک معتبر بین المللی را نیز ارائه می کنند . شما می توانید در این وب سایت حسابداری علاوه بر استفاده از آموزش حسابداری رایگان از دوره های حضوری، آنلاین و مجازی نیز استفاده کنید.

این آموزشگاه حسابداری با عنوان آریا کویت در سال 1386 در کشور کویت شروع به کار خود کرده است ، این آموزشگاه حسابداری هدف خود را خدمت رسانی به ایرانیان مقیم خارج از کشور قرار داده است تا با آموزش های حرفه ای و با کیفیت و همین طور اعطای مدرک رسمی دیپلم و گواهی نامه بین المللی مهارت از سازمان فنی و حرفه ای کشور گامی موثر در تسهیل امور این عزیزان برداشته است.

انجمن حسابداری ایران

یکی دیگر از بهترین سایت آموزش حسابداری ، انجمن حسابداری خبره ایران می باشد که این انجمن حسابداری فعالیت خود را در سال 1376 زیر نظر وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در دسته بندی علوم انسانی آغاز کرده است که بر این اساس داده های ثبت شده در  سیویلیکا انجمن حسابداری ایران تاکنون 4 کنفرانس را برگزار کرده است و یا در حال برگزاری می باشد ، انجمن حسابداری ایران مسئولیت برگزاری 1 نشست علمی تخصصی را بر عهده دارد .

انجمن حسابداری ایران اولین و بزرگ ترین انجمن علمی ( دانشگاهی ) حسابداری در ایران می باشد که این انجمن حسابداری در قالب موسسه ای غیر انتفاعی برای فعالیت در زمینه های علمی و پژوهشی و فنی در سال 1376 تاسیس شده است و از سال 1382 به طور رسمی کار خود را شروع کرده است .

هدف و مأموریت انجمن:

یکی از اهداف انجمن حسابداری ایران است است که دانش و پژوهش حسابداری را ارتقا بخشد و استادان و نیروهای متخصص حرفه ای را آموزش بدهد.

جامعه حسابداران رسمی کشور

جامعه حسابداران رسمی کشور

یکی دیگر از بهترین سایت آموزش حسابداری جامعه حسابداری رسمی ایران می باشد که می توانید با مراجعه به این وب سایت حسابداری از قوانین بین المللی و استاندارد اصول حسابداری با خبر شوید. جامعه حسابداران رسمی ایران به منظور قانون استفاده از خدمات تخصصی و حرفه ای حسابداران ذی‌صلاح به عنوان حسابدار رسمی به عنوان اصلی‌ترین انجمن حرفه‌ای حسابداران عمومی گواهی‌ شده در ایران رسمیت یافت و فعالیت خود را از نیمه دوم ۱۳۸۰ آغاز کرد .

طبق تبصره ۲ این قانون: «به منظور تنظیم امور و اعتلای حرفه حسابداری و حسابرسی و نظارت حرفه‌ای بر کار حسابداران رسمی، نخستین گروه حسابداران رسمی با نصاب حداقل ده (۱۰) نفر می‌ توانند، به عنوان هیئت مؤسس، جامعه حسابداران رسمی ایران را به صورت مؤسسه‌ای غیر دولتی، غیرانتفاعی و دارای استقلال مالی و شخصیت حقوقی مستقل تشکیل دهند. اساسنامه جامعه مزبور توسط هیئت مؤسس، تهیه و به تصویب هیئت وزیران می‌ رسد.»

سازمان حسابرسی کشور

سازمان حسابرسی کشور

یکی دیگر از بهترین سایت آموزش حسابداری ، سازمان حسابرسی می باشد که برخی عنوان هایی که می‌ توانید در این وب سایت پیدا کنید به شرح ذیل می‌ باشد: برنامه های آموزشی، معرفی هیات علمی، مقالات مربوط به حسابداری و تحقیقات انجام شده در این زمینه ها می باشد .

بر اساس ماده ۶ فصل دوم اساسنامه سازمان حسابرسی یکی از ماموریت ‏های اصلی و مهم سازمان ، تهیه و تدوین اصول و ضوابط حسابداری و حسابرسی و تحقق روش های علمی و عملی این حوزه می باشد . این خدمت سازمان، نقشی انکار ناپذیر در توسعه دانش مالی ایران داشته و انتشار نشریه‌های تخصصی در موضوعات متنوع حسابداری و حسابرسی، نشان دهنده اهمیت این موضوع برای سازمان است. در این راستا، طی بیش از دو دهه گذشته نزدیک به ۲۰۰ عنوان نشریه به قلم مترجمان و نویسندگان سرشناسی منتشر شده‌ است. بعضی از این نشریات تا ده‌ها بار تجدید چاپ شده‌ا ند.

دیوان محاسبات کل کشور

دیوان محاسبات کل کشور

یکی دیگر از بهترین سایت آموزش حسابداری دیوان محاسبات کشور می باشد که برنامه های آموزشی، مجلات و مقالات مرتبط با حسابداری، اخبار مربوط به حسابداری و آزمون های مربوطه را می‌ توانید در این وب سایت بیابید . دیوان محاسبات کشور سازمانی دولتی (دادگاه مالی-اداری) است که در امور مالی و اداری مستقل است؛ یکی از نهادهای وابسته به مجلس شورای اسلامی است که وظیفه نظارت بر همه فرایند های مالی کشور را بر عهده دارد و به عنوان بازوی نظارتی مجلس عمل می‌کند. هم‌ اکنون ریاست دیوان محاسبات کشور مهرداد بذرپاش می باشد وی با کسب اکثریت آرای نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رئیس دیوان محاسبات کشور می‌باشد.

این دیوان به همه حساب‌های وزارتخانه، مؤسسات، شرکتهای دولتی و دیگر دستگاه‌هایی که به نحوی از انحاء از بودجه کل کشور استفاده می‌کنند – به ترتیبی که قانون مقرر می‌دارد – رسیدگی یا حسابرسی می‌کند تا هیچ هزینه‌ای از اعتبارات مصوب تجاوز نکرده باشد و هر وجهی در محل خود به مصرف رسیده باشد.دیوان محاسبات کشور حساب‌ها و اسناد و مدارک مربوط را برابر قانون جمع‌ آوری می‌کند و گزارش تفریغ بودجه هر سال را به انضمام نظرات خود به مجلس شورای اسلامی تسلیم می‌کند. دیوان محاسبات کشور یکی از ۱۹۱ عضو پیوسته سازمان بین‌ المللی موسسات حسابرسی عالی (اینتوسای) است.

سایت مدرسه حسابداری

سایت مدرسه حسابداری 

یکی دیگر از بهترین سایت آموزش حسابداری مدرسه حسابداری می باشد که این مدرسه آموزش آنلاین فقط برای حسابداران را دارد و شما می توانید هر وقت و هر جا که دوست دارید آن را مطالعه کنید ، شما می توانید با سایر حسابداران ارتباط برقرار کنید .(شبکه سازی)

آزمون های مقدماتی حسابداری کاملا رایگان بوده و فقط با ثبت نام در مدرسه حسابداریمی توانید در آزمون ها شرکت نمایید.

آموزش حسابداری نیاز

آموزش حسابداری نیاز

یکی دیگر از بهترین سایت آموزش حسابداری ، آموزش حسابداری نیاز می باشد ، اگر شما هم می خواهید به صورت آنلاین و یا در منزل حسابداری را یاد بگیرید می توانید به این سایت مراجعه فرمایید ،  آموزش حسابداری نیاز با استفاده از مدیران مالی با تجربه و اساتید عضو هیئت علمی ، اقدام به تولید محتوای آموزشی با کیفیت و صحیح طبق آخرین استانداردهای حسابداری و منطبق با محیط کار واقعی نموده‌ تا به‌ سادگی بتوانید حسابداری را از پایه تا پیشرفته بیاموزید و از آن در محیط کار واقعی به عنوان یک مرجع قابل اطمینان استفاده کنید .

برای درک اهمیت و ارزش جایگاه حسابداری و آموزش حسابداری نیاز به تحلیل داده‌های فراوان یا بررسی تخصصی نیست. کافی‌ است برای حتی یکبار به یک رستوران معروف یا پرطرفدار رفته باشید. وقتی حجم عظیمی از مشتریان و مراجعان جهت خرید یا صرف غذا در یک بازه زمانی کوتاه به یک رستوران هجوم می‌برند اگر یک حسابدار خبره با یک سیستم حسابداری مرتبط وجود نداشته باشد نارضایتی موجود می‌تواند در همان یک وعده آن رستوران را به ورطه ورشکستگی ببرد.

روند شتاب آمیز پیشرفت حسابداری و آموزش حسابداری بازار کار همچون توسعه روز افزون علوم دیگر در عصر ما، افزایش چشمگیر تعداد دانش آموختگان حسابداری و رقابت تنگاتنگ فارغ التحصیلان از نمودهای بازتاب‌ وسیع آن است. در چند دهه گذشته گسترش تکنیک‌های جدید حسابداری در تمامی رشته‌ها و کاربرد آن، نوآوری و دگرگونی‌های بسیاری در زمینه‌های اقتصادی و بازرگانی پدید آورده است.

سایت حسابداری پرشین حساب

سایت حسابداری پرشین حساب یکی دیگر از بهترین سایت آموزش حسابداری ، سایت آموزش حسابداری پرشین حساب می باشد که در سال 1391 با کمک خداوند و با هدف افزایش سطح سطح آگاهی مجریان و مدیران در بازار کار مالی و مالیاتی کشور فعالیت خود را آغاز نمود تا به‌ عنوان یک مرجع تخصصی در این حوزه شناخته شود. به اعتقاد ما هر چقدر سطح آگاهی فعالان اقتصادی و مجریان خدمات حسابداری و مالیاتی افزایش پیدا کند، بی شک هم مدیران کشور دغدغه ای بابت توسعه بازار و کسب سود نخواهند داشت و هم حسابداران و کارشناسان خدمات مالیاتی در بازار پر رونق این خدمات رکورد های درآمدی خوبی را رقم می زنند. به امید یک جامعه همیشه شاد همراه با رونق بازار کار و تجارت

 آموزش حسابداری همکاران سیستم

 آموزش حسابداری همکاران سیستم 

یکی دیگر از بهترین سایت آموزش حسابداری ، سایت آموزش حسابداری همکاران سیستم می باشد ، از آن جایی که حسابداری یک مهارت و در واقع یک هنر به حساب می آید ، پس برای آموزش حسابداری اثر بخش روش برتر این است که با آموزش های علمی و پروژه محور مهارت ایجاد می کند . دوره آموزش حسابداری ویژه بازار کار از 0 تا 100 حسابداری را به دانش‌ پذیر آموزش می‌ دهد و ایشان را آماده ورود به بازار کار می نماید.

دوره آموزش حسابداری ویژه بازار کار، از ابتدایی ترین مبحث حسابداری یعنی معادله حسابداری آغاز می‌شود و طی پروژه‌های عملی واقعی حسابداری خدماتی و بازرگانی و تحریر دفاتر آموزش داده می‌شود. سپس دانش‌ پذیر کار با نرم افزار سپیدار همکاران سیستم، را می‌ آموزد. حسابداری حقوق و دستمزد و حسابداری مالیاتی دو بخش مهم دیگر از حسابداری ویژه بازار کار می‌ باشند.

ار آنجایی که کسب تخصص در ارتقای شغلی و یا ورود به بازار کار اشخاص نقش کلیدی و اساسی بر عهده دارد، بنابراین آموزش مهارت حسابداری می‌تواند گامی محکم و موفق در این امر باشد. بازار کار حسابداری قابلیت جذب متخصصین در سطوح مختلف این دانش پر کاربرد را دارد. بدیهی است کسب این مهارت در کنار مهارت‌های پایه‌ای دیگر نظیر مهارت‌های فناوری اطلاعات (IT) بسیار کارگشا خواهد بود.

کلام آخر

در این مقاله به توضیح موضوع بهترین سایت آموزش حسابداری پرداختیم و سعی کردیم نکات مهم و ارزشمندی را در اختیار شما قرار دهیم، امیدوارم مطالب برای تان مفید بوده باشد و بهره مندی گردید، در انتها اگر سوال، انتقاد و پیشنهادی دارید در بخش دیدگاه ها برای ما ارسال نمایید.

لطفا امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − نه =

دکمه بازگشت به بالا