آموزش

10 تا از بهترین مدیر مالی ایران ⭐【آپدیت1403】✅

در این قسمت از مقاله حسابدارا قصد داریم به توضیح بهترین مدیر مالی ایران بپردازیم. بخش مالی و حسابداری در هر سازمان و شرکتی، از مهم ترین بخش ها می باشد که میزان سود و زیان اکتسابی از طریق بخش مالی، محاسبه می شود. کنترل و نظارت بر بخش مالی و حسابداری، بر عهده مدیر مالی می باشد که دارای یک سری وظایف و مسئولیت های خاص می باشد و نیاز دارد مهارت های خاصی را بدست آورد. در ادامه مقاله به ببرسی هر یک از این موارد می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

منظور از مدیر مالی چه کسی می باشد؟

یک مدیر مالی در واقع یک حسابدار حرفه ای و مجرب است که علاوه بر داشتن علم و دانش مربوط به امورات مالی و حسابداری، دارای تخصص خاصی در حوزه مالیات و ارائه گزارش های سود و زیان می باشد. به طور معمول مدیر مالی به کار مدیریت بر منابع و مصارف یک کسب و کار مشغول می باشد. مدیر مالی همواره به دنبال این است که سود شرکت را در کوتاه مدت و ثروت سهام داران را در بلند مدت، بالا ببرد. مدیران مالی از بروز هر گونه تعرض و سوء استفاده مالی در شرکت جلوگیری می کنند، آن ها گزارش های مالی را تهیه می کنند، تمامی فعالیت ها در حوزه سرمایه گذاری شرکت را تنظیم می کنند، استراتژی های مالی را تقویت می کنند و جهت رسیدن به اهداف مالی بلند مدت شرکت، برنامه ریزی های دقیقی را در اختیار مدیرعامل و سهام داران قرار می دهند. نقش مدیر مالی با در نظر گرفتن دگرگونی های به روز تکنولوژی، دائما در حال تغییر است. در گذشته وظیفه اصلی مدیر مالی، نظارت بر مسائل مالی سازمان بود، اما اکنون بیشتر به تحلیل داده ها و اطلاعات و هم چنین ارائه مشاوره های لازم به مدیران عالی جهت بالا بردن میزان سود و افزایش ثروت سرمایه گذاران می پردازند. منظور از مدیر مالی چه کسی می باشد؟ مدیران مالی غالبا به شکل تیمی کار می کنند و به مدیران عالی شرکت یا کسب و کارهای مختلف، مشاوره های لازم را می دهند و کلیه وظایفی که مربوط به آن کسب و کار می باشد را انجام می دهند. به عنوان مثال مدیران مالی مشاغل باید در کار ثبت، نظارت و تقسیم بندی بودجه، تخصص لازم را داشته باشند و مدیر مالی فعال در بخش صنعت، می بایست طریقه محاسبه و ارائه گزارش از بهای تمام شده کالا و محصولات تولیدی را به شکل کامل بداند. هم چنین مدیران مالی باید با قوانین ویژه مالیاتی که بر کسب و کار بسیار تاثیر می گذارد، مسلط باشند. آن ها با هر یک از مدیران ارشد و واحدهای مالی و تجاری، ارتباط مستقیم دارند. مدیران مالی قالبا به شکل تمام وقت کار می کنند و حجم کارشان زیاد می باشد. به طور کلی فعالیت مدیر مالی به تهیه، تخصیص، مدیریت و کنترل بر منابع مالی ختم می شود و برخی از آن ها به شرح موارد ذیل می باشد:

 • مطمئن شدن از تامین دقیق و کافی بودجه های مربوطه
 • مطمئن شدن از ارائه بازدهی کافی به سرمایه گذاران که به قیمت بازار سهام، ظرفیت درآمد و انتظار سهام داران وابسته است
 • مطمئن شدن از کاربرد درست منابع مالی و بلافاصله پس از آن که این بودجه تامین شود، باید از بیشترین ظرفیت با کمترین هزینه استفاده شود.
 • اطمینان از ایمنی سرمایه گذاری، به عنوان مثال بودجه باید در معاملات ایمن سرمایه گذاری شود تا بتوان به نرخ بازدهی مناسب و سودمند دست پیدا کرد.
 • ارائه برنامه ریزی درست از ساختار درست سرمایه که نیاز است یک ترکیب درست و منصفانه از سرمایه در نظر گرفته شود تا توازن میان بدهی ها و حقوق صاحبان سهام حفظ گردد.

وظایف مدیر مالی به چه صورت می باشد؟

محاسبه و تخمین نیازهای سرمایه: یک مدیر مالی باید با درنظر گرفتن سرمایه های مورد نیاز شرکت، محاسبات لازم را انجام دهد. این قبیل محاسبات انجام شده با توجه به سود و هزینه های تعیین شده، برنامه های آینده و سیاست های شرکت انجام می گردد. معمولا محاسبات به این شکل است که حجم درآمدهای شرکت را بالا می برد. تعیین نمودن ترکیب سرمایه : پس از مرحله محاسبه و تخمین نیازهای سرمایه، باید درباره ساختار سرمایه نیز تصمیم گیری کرد. اجرای این امر، نیازمند تجزیه و تحلیل کوتاه مدت و بلند مدت بدهی و حقوق صاحبان سهام می باشد. این کار به میزان سرمایه متعلق به یک شرکت و بودجه جانبی که می تواند از سوی شرکت های خارجی حاصل شود، بستگی دارد. سرمایه گذاری منابع مالی: مدیر مالی موظف است در مورد اختصاص دادن منابع مالی به یک سرمایه گذاری سود آور که تا حد امکان ایمن و دارای بازدهی معینی باشد، تصمیم گیری کند. رهایی از شر منابع مالی اضافی: اخذ هرگونه تصمیم در رابط با سود خالص، به عهده مدیر مالی می باشد. این کار از دو روش انجام می شود:

 • تقسیم سود: منظور از تقسیم سود، تشخیص نرخ سود سهام و دیگر مزایا مانند پاداش می باشد
 • سود انباشته: به طور معمول حجم سود انباشته متناسب با برنامه های توسعه، خلاقانه و تنوع بخشی شرکت تعیین می گردد

وظایف مدیر مالی به چه صورت می باشد؟ مدیریت نقدینگی: تمامی تصمیم گیری های مدیر مالی، با توجه به مدیریت نقدینگی صورت می گیرد. تحقق یافتن بسیاری از امورات شرکت مانند: پرداخت قبض آب، برق، گاز، پرداخت حقوق و دستمزد، پرداخت مالی به بستانکاران، تسویه  هر یک از بدهی های جاری، حفظ و نگهداری موجودی، خرید مواد اولیه و … به نقدینگی بستگی دارد. نظارت های مالی: مدیر مالی علاوه بر این که وظیفه دارد استفاده از منابع مالی را تهیه، تولید و برنامه ریزی کند، بلکه باید بر تمامی این منابع مالی نیز کنترل داشته باشد. این کار را می توان با استفاده از تکنیک های گوناگون مانند تنظیم پیش بینی های مالی، تجزیه و تحلیل نسبت ها، مدیریت سود و زیان و … انجام داد. انتخاب منابع تامین مالی : شرکت های مختلف جهت تامین نمودن بودجه اضافی، از موارد بسیار زیادی استفاده می کنند و از جمله آن ها می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • منتشر نمودن سهام و اوراق قرضه
 • درخواست وام از بانک ها و مراکز مالی مختلف
 • دریافت سپرده های عمومی جذب شده، به عنوان مثال به شکل اوراق قرضه

بهترین مدیر مالی ایران کدام است؟

با توجه به موارد ذکر شده، توانستیم اطلاعات مختلفی را درباره مباحث گوناگون مانند این مدیر مالی چه کسی می باشد و چه وظایفی را بر عهده دارد، در اختیارتان قرار دهیم. اکنون ممکن است این سوال برایتان مطرح شود که بهترین مدیر مالی ایران کدام است؟ برای یافتن پاسخ این سوال نیاز است سوابق کاری و تحصیلی مدیران ذبده مالی را مورد بررسی قرار دهید و بهترین گزینه را انتخاب کنید. بهترین مدیر مالی ایران کدام است؟ در ادامه مقاله به معرفی 10 نمونه از بهترین مدیر مالی ایران می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

شرکت حسابداری، مالیاتی و مالی رایان محاسبان

شرکت حسابداری، مالیاتی و مالی رایان محاسبان

خدمات مالیاتی، حسابداری، مالی، تسهیلات، حسـابرسی، ثبتی و کارشناسی رسمی جهت شرکت ها و اشخاص، انجام کلیه امور در موسسه یا شرکت های طرف قرارداد، توسط رایان محاسبان انجام می شود. شرکت رایان محاسبان دارای 4 عضو هیئت مدیره با تسلط و تخصص در حوزه وکیل مالیاتی، امور شرکت های بورسی، موضوعات و چیدمان سیستم مالی و خدمات حسابرسی میباشد که همگی در مجموعه های خصوصی و دولتی سابقه کاری بالایی داشته که در تصمیم گیریهای جزء و کل مجموعه ها پیشنهادات و راهکارهای سازنده ارائه نموده تا صرفه مجموعه ها لحاظ گردد. ضمنا پرسنل ماهر و متخصص مالی و مالیاتی تمایل به کار در شرکت های خدمات حسابداری داشته تا از نظر ارتقا حقوقی و شغلی بروز باشند و ارتقا یابند و این شرکت با استفاده از این پرسنل ماهر و متخصص سعی مینماید رضایت کارفرما را جلب نماید. خدمات مالیاتی:

 • وکیل مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی و کاهش جرایم مالیاتی
 • تنظیم لایحه دفاعیه مالیاتی و حضور در دادگاه و  تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیات بر درآمد
 • تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیات اجاره ، اظهارنامه ارزش افزوده و  ارسال گزارش‌ های معاملات فصلی
 • ارائه مشاوره برای کاهش مالیات و استفاده از معافیت مالیاتی
 • تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیات حقوق و بررسی و رسیدگی به پرونده‌ های مالیاتی

خدمات مالی:

 • تهیه و تنظیم گزارشات خرید و فروش و گزارشات مدیریتی، بررسی و تحلیل به صورت تکنیکال
 • بررسی و مدیریت حساب‌ های تجاری کسب و کار و انجام بررسی‌ مورد نیاز برای توسعه فعالیت‌ شرکت
 • ارائه خدمات ارزیابی سهام و عرضه سهام در بورس
 • اجرای مهندسی مالی با دو هدف بزرگ شدن و افزایش سود شرکت

خدمات حسابداری:

 • تهیه و تنظیم اسناد حسابداری و ارائه گزارشات سود و زیان
 • ارائه گزارشات مانده مطالبات و بدهی ها به مدیریت شرکت
 • راه اندازی سیستم مالی و نظارت بر امور
 • تهیه ترازنامه و  تهیه گزارشات مالی معاملات و اجرای استاندارد واحد مالی

خدمات حسابرسی:

 • مشاوره حسابرسی و انجام و ارائه گزارشات حسابرسی داخلی
 • انجام و ارائه گزارشات حسابرسی عملیاتی و انجام حسابرسی برای افزایش سرمایه
 • انجام و ارائه گزارشات حسابرسی به مراجع مرتبط مانند بانک‌ ها و تهیه گزارشات فصلی
 • حسابرسی سیستم های حسابداری، مالی، صنعتی و مالیاتی و ارائه راهکار بهبود هریک به صورت مجزا

آدرس: سعادت آباد، خیابان سرو غربی خیابان صدف، نبش نظری پلاک 30 تلفن تماس: 02122355225 – 02128426733 وب سایت: rayanmohaseban.com

آکادمی ثبت مرکب

دکتر کیوان آکادمی ثبت مرکب

قبول پرونده های مالیاتی با وکالت آقای دکتر اسکندری، مشاور مالی و مالیاتی با رویکرد استراتژیک مالی و سرمایه گذاری انجام می پذیرد. کیوان اسکندری بنیانگذار آکادمی ثبت مرکب می‌باشند و به عنوان عضو انجمن حسابداران خبره، حسابرسان داخلی ایران و همچنین مشاور مالی و مالیاتی شرکت‌های بزرگ پیمانکاری، نفت و گاز، راه و ساختمان، شرکت‌های تولیدی، موسسات دولتی و بسیاری از سازمان‌های دیگر فعالیت دارند. وجه تمایز ایشان از دیگر همکاران، تحصیل در رشته حسابداری بصورت تخصصی از دیپلم تا دکتری بوده است.

مدارک:

 • دیپلم: حسابداری بازرگانی
 • کاردانی: حسابداری بازرگانی
 • کارشناسی: حسابداری صنعتی
 • کارشناسی ارشد: حسابداری بازرگانی با موضوع پایان نامه بررسی تاثیر سلامت مالی و شوک‌های جریان نقدی بر رتبه اعتباری شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران (examining the effects of financial health and cash flow shocks on the credit rating of listed companies in tehran stock exchange)
 • تحصیل در *دوره PH.D *حسابداری با رویکرد استراتژیک و مالی و سرمایه‌گذاری

ایشان در طول سال‌های تحصیل همزمان مشغول به فعالیت به عنوان مدیر و مشاور مالی و مالیاتی در رشته تخصصی بوده که این امر گام مهمی در جهت پیشرفت روزافزون و پیشبرد اهداف‌شان بوده است.

ایشان به عنوان مدرس و سخنران در بخش‌های حسابداری، مالیات، کسب و کار، سرمایه‌گذاری، تامین مالی و مدیریت مالی در همایش‌ها، سمینارها و دوره‌های تخصصی بسیاری برای مدیران عامل و اعضاء هیئت مدیره،مدیران مالی و کارشناسان ارشد سازمان‌ها و موسسات معتبر، تجربه و تخصص خود را ارائه داده تا در جهت پیشرفت و توسعه اقتصاد کشور گامی اساسی بردارند.

جهت اعطای وکالت و بهره مندی از خدمات مشاوره آقای کیوان اسکندری در زمینه مالیات، با شماره زیر تماس بگیرید:

شماره تماس: 09121725480 آدرس دفتر: تهران، خیابان شیخ بهایی، کوچه کولیوند، پلاک 20

 یحیی حساس یگانه

 یحیی حساس یگانه استاد یحیی حساس یگانه یکی از اساتید برتر مالی و حسابداری می باشد که دارای سوابق بسیار دخشانی می باشند و در سطح ایران و بین الملل بسیار مشهور هستند. استاد در طول فعالیت خود به مسئولیت مدیریت بسیاری از سازمان ها را برعهده داشتند و خدمات بسیار زیادی را از این راه عرضه نموده اند. استاد یگانه کتاب ها و مقاله های قابل توجهی را در زمینه مالی، حسابداری، حسابرسی شرکتی ترجمه کرده اند و از خود به جا گذاشته اند. برخی دیگر از این سوابق کاری و اجرایی استاد به شرح موارد ذیل می باشد که عبارتند از:

 • دارای سابقه عضویت در انجمن مهندسی مالی کشور
 • دارای سابقه عضویت در انجمن حسابداری مدیریت کشور
 • دارای سابقه فعالیت به عنوان مشاور طرح جامع مالیاتی کشور
 • دارای سابقه مدیریت مالی رنک یک و مورد تایید دیوان محاسباتی کشور
 • دارای سابقه فعالیت به عنوان مدیر اکثر مراکز عالی حسابداران خبره کشور
 • دارای سابقه فعالیت به عنوان سردبیر مجلات حرفه ای جامعه حسابداران و مدیران مالی ایران
 • فعالیت به عنوان مدیر مالی و دارای عضویت در دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی
 • دارای سابقه عضویت درهیئت هفت نفره تشخیص صلاحیت علمی و حرفه ای جامعه حسابداران کشور
 • دارای سابقه فعالیت به عنوان اولین سردبیر مجله دانشگاهی مطالعات حسابداری، حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی و دانشکده مدیریت
 • دارای سابقه عضویت در هیئت علمی و مدیریت گروه آموزش حسابداری مرکز عالی بانکداری ایران که وابسته به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است

محمد هاشم بت شکن

محمد هاشم بت شکن آقای محمد هاشم بت شکن یکی دیکر اساتید خبره مالی و حسابداری در کشور می باشد که به صورت گسترده در داخل و خارج از کشور فعالیت کرده است و توانسته است افتخارات بسیاری را بدست آورد. استاد بت شکن دارای سوابق تحصیلی درخشانی می باشند مانند: مدرک دکترای مدیریت مالی از دانشگاه تهران، مدرک کارشناسی مدیریت بازرگانی از دانشگاه اصفهان، مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی با گرایش مالی از دانشگاه تهران. از سوابق اجرایی استاد بت شکن می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارت است از:

 • دارای سابقه عضویت در هیات مدیره گروه بهمن
 • دارای سابقه مدیریت بر مدیر عامل بانک اقتصادنوین
 • فعالیت به عنوان مدیرعامل شرکت سرمایه‌ گذاری بهمن
 • دارای سابقه به عنوان مدیر مالی شرکت بورس اوراق بهادار
 • دارای سابقه فعالیت به عنوان مشاور اقتصادی بانک کشاورزی
 • دارای سابقه عضویت در هیات مدیره شرکت سرمایه‌ گذاری بهمن
 • دارای سابقه عضویت در هیات مدیره شرکت بورس اوراق بهادار تهران
 • دارای سابقه عضویت در هیات مدیره شرکت سرمایه‌ گذاری ملی کشور
 • دارای سابقه فعالیت به عنوان مدیر عامل و رییس هیات مدیره بانک مسکن
 • دارای سابقه فعالیت به عنوان معاون بانکداری شرکتی و عضو بانک اقتصاد نوین
 • دارای سابقه فعالیت به عنوان مدیر مالی و عضویت در بانک همکاری اسلامی عراق
 • دارای سابقه فعالیت به عنوان معاون اقتصادی و عضویت در هیئت برنامه‌ ریزی بانک اقتصاد نوین
 • دارای سابقه عضویت در هیات مدیره و عضو هیات مدیره ناظر بر حوزه‌ های اعتباری، بین‌ الملل و بانک داری اختصاصی بانک اقتصاد نوین

علی ثقفی

علی ثقفی استاد علی ثقفی به عنوان نخستین رئیس انجمن حسابداری کشور محسوب می شود. ایشان در طول سالیان فعالیت خود توانسته اند خدمات بسیار ارزنده ای را در اختیار همگان قرار دهند و در برگزاری دوره های مختلف مالی و حسابداری، نقش بسیار مهمی را ایفا نموده اند. استاد ثقفی به علت برگزاری دوره های مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای حسابداری و هم چنین پایه گذاری مجلات و کتب حسابداری در دانشگاه، به عنوان پدید آورنده کتب نظری حسابداری در ایران، شناخته شده اند. استاد علی ثقفی دوره کارشناسی ارشد حسابداری را در دانشگاه تربیت مدرس برگزار نمود. از سوابق تحصیلی استاد ثقفی می توان به مدارک ذیل اشاره نمود که عبارت است از: دریافت مدرک کارشناسی حسابداری از موسسه عالی حسابداری، سفر به ایالات متحده آمریکا جهت اخذ مدرک کارشناسی ارشد حسابداری از دانشگاه ایندیانا، کسب مدرک کارشناسی ارشد از این دانشگاه با معدل بالا و کسب مدرک دکترای حسابداری از دانشگاه میزوری، هم چنین استاد علی ثقفی موفق شدند اصول حسابداری صنعتی یک و دو را در این دانشگاه تدریس کنند. از دیگر اقدامات استاد ثقفی می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارت است از:

 • برگزاری دوره دکتری حسابداری در دانشگاه تهران
 • مدیر مالی و عضو هیئت مدیره دانشگاه صنعت نفت
 • برگزاری دوره دکتری حسابداری در دانشگاه علامه طباطبایی
 • فعالیت به عنوان مدیر گروه حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی
 • برگزاری دوره کارشناسی ارشد حسابداری در دانشگاه تربیت مدرس
 • برگزاری همکاری و سرپرستی علمی همایش های ملی حسابداری در کشور
 • برگزاری دوره کارشناسی ارشد و دکتری حسابداری در دانشگاه آزاد اسلامی بخش علوم و تحقیقات
 • استاد ثقفی به عنوان رئیس دانشکده حسابداری و علوم مالی دانشگاه صنعت نفت فعالیت کرده اند
 • فعالیت به عنوان بنیان گذار و مدیریت مجله علمی و پژوهشی تحقیقات حسابداری و حسابرسی انجمن کشور
 • استاد ثقفی مسئولیت ریاست دانشکده مدیریت و حسابداری و حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی را بر عهده داشته اند

فرشید رستگار

فرشید رستگار استاد فرشید رستگار یکی دیگر از اساتید برجسته مالی و حسابداری در کشور می باشند که دارای سوابق بسیار درخشانی در این زمینه هستند. استاد رستگار به عنوان طراح و مدرس نخستین دوره های مدیریت مالی و مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی در کشور بوده اند و موفق شده اند سالیان طولانی دوره های مختلف آموزشی را برای کاکنان شرکت های خصوصی جهت تدریس امورات مالیاتی برگزار کنند. استاد رستگار دارای سوابق تحصیلی درخشانی می باشد و به عنوان مدرس رسمی دانشگاه شریف و روزنامه دنیای اقتصاد فعالیت کرده است. برخی دیگر از سوابق استاد فرشید رستگار به شرح موارد ذیل می باشد که عبارت است از:

 • دارای گواهینامه دوره جامع قانون مالی و تجارت
 • دارای گواهی نامه جامع آموزش سخنوری و فن بیان
 • دارای گواهی نامه جامع قانون مالیات بر ارزش افزوده
 • دارای گواهی نامه جامع قانون تجارت مرکز استاد آنلاین
 • فعالیت به عنوان طراح و مدرس انواع مختلف کارگاه های تخصصی مالیاتی
 • فعالیت به عنوان مدرس رسمی جهاد دانشگاهی شریف و روزنامه دنیای اقتصاد
 • موسس اصلی ترین رسانه مالیاتی در سرتاسر کشور (و­ب سایت رسمی MrTax.ir)
 • فعالیت به عنوان مدرس مالیاتی دوره های آموزش ضمن خدمت کارکان شرکت های خصوصی
 • فعالیت به عنوان طراح و مدرس نخستین دوره های جامع آموزش مالیات اشخاص حقیقی و حقوقی در کشور

ایرج نوروش

ایرج نوروش دکتر ایرج نوروش یکی از استاتید مطرح کشور در رشته مالی و حسابداری می باشد که توانسته است افتخارات بسیاری را در این زمینه بدست بیاورد. استاد زمانی که تحصیلات عالیه خود را به پایان رساندند، در راس امورات مالی و حسابداری کسب و کارهای مختلف قرار گرفتند و علاوه بر مدیریت، به تدریس دروس پایه و اساسی حسابداری نیز می پرداختند. استاد نوروش دارای سطح بالای علمی می باشد و هم چنین مدارک معتبر تحصیلی اعم از مدرک فوق لیسانس حسابداری دانشگاه ایالتی گلدن گیت امریکا، مدرک دکترای حسابداری از دانشگاه تهران، مدرک لیسانس حسابداری از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا امریکا را دارا می باشد. دکتر نوروش دارای سابقه عضویت در انجمن حسابداری ایران می باشد و هم چنین در رزومه ایشان سابقه عضویت در انجمن علمی مدیریت ایران نیز دیده می شود. استاد ایرج نوروش توانسته است کتاب های گوناگونی را تالیف کند که بعضی از آن ها عبارتند از: کتاب حسابرسی، اصول حسابداری، حسابداری شعب و دوایر، حسابداری صنعتی، حسابداری میانه، مروری جامع بر حسابداری مالی، مدیریت مالی مدیریت مالی، آمادگی كنكور كارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی و … . از دیگر سوابق اجرایی استاد ایرج نوروش می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارت است از:

 • دارای سابقه مدیریت مالی شركت جانسون و جانسون ایران
 • فعالیت به عنوان كارشناس ارشد و مشاور بورس اوراق بهادار تهران
 • فعالیت به عنوان مشاور شركت كشتی رانی جمهوری اسلامی ایران
 • فعالیت به عنوان مشاور مدیریت و طراح سیستم در مرکز وی مری اند
 • دارای سابقه سرپرستی حسابرسی مرکز حسابرسی پرایس واتر هاوس
 • فعالیت به عنوان مشاور مدیر عامل مرکز حمایت از مصرف كنندگان و تولید کنندگان
 • فعالیت به عنوان سردبیر و عضو هیأت تحریریه تعداد زیادی از مجلات حرفه ای حسابداری و حسابرسی

حسین فخاری

حسین فخاری استاد حسین فخاری، یکی از استادان مطرح کشور است که دارای سوابق مدیریت مالی و حسابداری می باشد و توانسته است خدمات مختلفی را در سطح کشور عرضه کند. استاد حسین فخاری دارای مدارک معتبر علمی می باشد که برخی از آن ها به شرح موارد ذیل می باشد که عبارت است از:

 • دارای مدرک کارشناسی حسابداری از دانشگاه تهران
 • دارای مدرک کارشناسی ارشد حسابداری از دانشگاه تهران
 • دارای مدرک دکترای تخصصی حسابداری از دانشگاه تهران ایران
 • ارائه پایان نامه با بررسی اثر انتشار گزارش های میان دوره ای برحجم و مبادلات سهام
 • دارای سابقه انتشار رساله با موضوع تبین نیازها و اواویت های تحقیقاتی حسابداری و ارائه الگویی جهت همسان سازی اموزش و عمل و تحقیقات

جعفر باباجانی

جعفر باباجانی استاد جعفر باباجانی در زندگی حرفه ای خود، کسب و کارهای گوناگونی را در حوزه مدیریت مالی و حسابداری، مالیاتی، حسابرسی و طراحی سیستم تجربه کرده است، اما فعالیت اصلی استاد باباجانی به عنوان حسابدار رسمی و از اعضای پایه گذار جامعه حسابداران رسمی ایران، بیش‎تر در حوزه حسابرسی مستقل بوده است. استاد باباجانی دارای سابقه تحصیل در دانشکده مدیریت و حسابداری علامه طباطبائی می باشد. استاد جعفر باباجانی یکی از اعضای برجسته انجمن حسابداران خبره کشور می باشد و به عنوان حسابدار برجسته این انجمن می باشد. استاد جعفر باباجانی پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد حسابداری، در دانشگاه‎ ها و موسسه های آموزش عالی فراوانی به تدریس دروس مختلف حسابداری و حسابرسی در مقاطع مختلف کاردانی تا دکتری پرداخته اند.

موسی بزرگ اصل

موسی بزرگ اصل دکتر موسی بزرگ اصل از اساتید برجسته کشور است که در کارنامه کاری خود، دارای سوابق درخشانی می باشد و توانسته است خدمات ارزنده ای را در کسب و کارهای مختلف، عرضه کند. از جمله سوابق آقای دکتر موسی بزرگ اصل می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارت است از:

 • دارای سابقه عضویت در هیات مدیره شرکت مدبران شیمی
 • دارای سابقه عضویت در هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری ری
 • دارای سابقه عضویت در هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری مدبر

یک مدیر مالی حرفه ای چه مهارت هایی باید داشته باشد؟

یک مدیر مالی در طول دوران تحصیل، کار و در کل زندگی روزمره خود، مهارت‌ های مختلفی را به دست می‌ آورد. تمامی مهارت ها مهم هستند و نبود هر یک، مشکل ساز می شود. برخی از این مهارت ها به شرح موارد ذیل می باشد که عبارت است از: رهبری: مدیر مالی به عنوان مهم ترین عضو تیم مالی، با افراد دیگر در یک سازمان، به طور مستقیم، همکاری می کند و به عنوان بیس مالی محسوب می شود. مدیران مالی در سازمان‌ ها، با عذت نفس بالا و به واسطه استعدادهای خود در مسیر پیشرفت و افزایش بهره‌ وری هر سازمان، گام بر می‌ دارند. رهبران متبحر، قابلیت هدایت دیگران و هم چنین تقسیم بندی وظایف را دارا می باشند. یک مدیر مالی با داشتن توانایی رهبری، مسئولیت تمامی مسائل مالی و اقتصادی سازمان را عهده دار می شود و راهکارهای مهم و کاربردی در اختیار دیگر افراد قرار می دهد. ارتباطات: با توجه به این مسئله که فهمیدن اطلاعات و اسناد مالی پیچیده هر سازمان، کار هر شخصی نمی باشد، یک مدیر مالی می تواند با داشتن مهارت بالا در برقراری ارتباطات کلامی و لفظی، این قبیل موضوعات را درک کند. مدیران مالی می توانند فرمول‌ ها یا تجزیه و تحلیل‌ های سخت را ارائه کنند، تا به واسطه این مهارت مهم، آمار و اطلاعات را به درستی در اختیار دیگر مدیران قرار دهند. ممکن است مدیران مالی با تعداد زیادی از شرکت‌ ها و سازمان های دولتی رو به رو شوند و ایجاد تغییر در نحوه برقراری ارتباط جهت انتقال آسان اطلاعات، مهارت مهمی محسوب می شود. یک مدیر مالی حرفه ای چه مهارت هایی باید داشته باشد؟ حل مسئله: یک مدیر مالی خوب، چه در وضعیت تجزیه و تحلیل بودجه سازمان باشد و چه در حال برآورد میزان ریسک سرمایه گذاری، در کل می بایست در پیدا کردن راه حل‌ ها و اجرای هر کدام، مهارت زیادی داشته باشد. مدیران مالی درک درستی از اهداف مالی شرکت دارند و راه‌ های تاثیرگذاری جهت دسترسی به آن اهداف را بدون ریسک و مخاطره، پیدا می‌ کنند. تجزیه و تحلیل: کسی که به عنوان یک مدیر مالی فعالیت می کند، نیاز دارد که مهارت تجزیه و تحلیل قدرتمندی داشته باشد. مدیران مالی حرفه ای، با هدف ارائه نمودن یک تجزیه و تحلیل جامع و هدفمند، به تمام جزئیات آماری توجه می کنند. مدیران مالی در زمان عقد قرارداد، تعیین نمودن بودجه و پیش بینی درصد سود و زیان شرکت یا سازمان، از مهارت های تحلیلی خود بهره می برند. برقراری ارتباط: مدیران مالی، جهت حل مشکلات گوناگون، می بایست با اعضای تیم مالی و دیگر افراد سازمان همکاری متقابل داشته باشند. ممکن است مدیران مالی بر فعالیت تمام اعضای تیم، نظارت دقیقی داشته باشند و مستقیما با هر یک از آن ها، ارتباط داشته باشند. مدیران مالی موفق، مهارت برقراری ارتباط با دیگر اعضای سازمان را دارا می باشند و با تشویق هر یک از اعضا، موجب می شوند راندمان کاری افراد بالاتر برود و در نتیجه محاسبات و تجزیه تحلیل‌ ها با دقت بیشتری صورت گیرند.

یک مدیر مالی موفق چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

مدیران مالی جهت افزایش سوددهی و کاهش ضرر و زیان در سازمان‌ ها و شرکت‌ های مختلف، به شکل کاملا دقیق و حرفه ای به سمت تجزیه و تحلیل داده‌ ها و اطلاعات می‌ روند و راه حل های بسیار کاربردی ارائه می‌ کنند. یک مدیر مالی حرفه ای موظف است در اجرای وظایف و مسئولیت‌ های شرکت، دقت بسیار زیادی را صرف کند. از آن جایی که مدیران مالی با اعداد و ارقام و ریاضی سر و کار دارند، در نتیجه برای تجزیه و تحلیل داده‌ ها و اطلاعات مربوط به بخش مالی، نیاز است به محاسبات ریاضی تسلط حداکثری داشته باشند. معمولا مدیران مالی اطلاعات زیادی از جبر دارند و توانایی حداکثری در ساخت و درک فرمول‌ های ریاضی دارند. یک مدیر مالی موفق چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟ مدیران مالی می بایست به هنگام رویارویی با اعداد و ارقام، بسیار دقیق عمل کنند. از آن جایی که وظیفه اصلی مدیران مالی، نظارت بر چگونگی خرج شدن پول در سازمان‌ ها می باشد و همچنین باید چگونگی میزان سود اکتسابی را بررسی کنند، به همین خاطر باید بتوانند تمرکز خود را بر روی تک تک این موارد بگذارند و در همه موارد به جزئیات دقت کنند. از دیگر خصوصیات و قابلیت هایی که انتظار می رود یک مدیر مالی دارا باشد، می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارت است از:

 • اطلاعات مالی را تجزیه و تحلیل کند
 • از امنیت سیستم‌ های مدیریت مالی، حفاظت کند
 • میزان درآمد و هزینه‌ های آینده را برآورد و محاسبه کند
 • از محاسبات ریاضیات پیشرفته در کار خود، استفاده کند
 • تمامی سیاست‌ های اعمال شده در قرارداد را اجرا کند
 • مفاد قرارداد را متوجه شود و از آن در استخدام نیرو بهره ببرد
 • گردش مالی در هر کسب و کار را به درستی درک و آنالیز کند
 • بر تمامی فروشندگان یا قراردادهای دولتی نظارت داشته باشد
 • نرم افزارهای مالی و حسابداری را به خوبی درک و از آن ها استفاده کند

کلام آخر در این قسمت از مقاله به بررسی بهترین مدیر مالی ایران پرداختیم و تمام تلاش خود را کردیم که اطلاعات جامعی را درباره وظایف یک مدیر مالی حرفه ای و این که یک مدیر مالی چه خصوصیاتی داشته باشد، در اختیارتان قرار دهیم، هم چنین از شما عزیزان تشکر می کنم که تا پایان مقاله همراه ما بودید و هم چنین خواهشمندم نظرات خود را برایمان کامنت کنید.

4/5 - (3 امتیاز)

الهام عرب

الهام عرب هستم 25 ساله دارای مدرک کاردانی نرم افزار کامپیوتر و IELTS زبان انگلیسی و دارای 2 سال سابقه کار تخصصی در زمینه مقاله نویسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + هفت =

دکمه بازگشت به بالا