مالیات

10 تا از بهترین مشاوره مالیاتی ایران 💻【آپدیت1403】✅

در این بخش از مقاله قصد داریم به توضیح بهترین مشاوره مالیاتی ایران بپردازیم. هر فردی که استارت کسب و کاری را می زند و شروع به درآمدزایی می کند، موظف به پرداخت مالیات می باشد. داشتن تسلط کامل بر قوانین مالیاتی به عنوان یک حسن محسوب می شود، اما هر کسی از این قابلیت برخوردار نمی باشد و نیاز است افراد و کسب و کارهای مختلف از وکلا و مشاوران مالیاتی کمک بگیرند تا کمتر دچار جریمه های مالیاتی شوند. در ادامه مقاله توضیحات بیشتری را در خصوص مشاوره مالیاتی در اختیارتان قرار می دهیم، خواهشمندم تا پایان مقاله حسابدارا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین مشاور مالی ایران

منظور از مشاوره مالیاتی چه کسی می باشد؟

منظور از مشاوره مالیاتی در واقع فرد یا افرادی می باشند که وظیفه اصلی آن ها، مدیریت و کنترل امورات مرتبط با کلیه مصارف یک سازمان است. در یک توضیح ساده تر این گونه می توان گفت که یک مشاور مالیاتی با بررسی نرخ هزینه ها و تمامی مصارف مالی، بهترین استراتژی های اجرایی را در اختیار مدیران و اعضای هیئت مدیره شرکت قرار می­ دهند.

برخی از افراد به مشاوره مالیاتی، وکیل مالیاتی نیز می گویند. مشاوران رسمی مالیاتی باید به تمامی قوانین، آئین نامه و بخشنامه های مالیاتی شناخت و آگاهی کاملی داشته باشند تا این امکان برایشان فراهم باشد سازمان یا شرکت را برای پرداخت مالیات کمتر کمک کنند. انواع مختلف مشاوره مالیات به شرح موارد ذیل می باشد که عبارت است از:

منظور از مشاوره مالیاتی چه کسی می باشد؟

مشاوره موردی: منظور از مشاوره موردی زمانی می باشد که به شکل موردی و ویژه، نیاز به استفاده از مشاوره های مالیاتی می باشد.

مشاوره مقطعی: در این نوع از مشاوره، مشاوره مالیاتی در طول یک بازه زمانی مشخص و از قبل مشخص شده، به مدیران کسب و کارهای مختلف، خدمات ارائه می کنند.

مشاوره همراه: این نوع از مشاوره مالیاتی بیشتر برای کسب و کارهای بزرگ و شرکت های مختلف، مناسب می باشد. مشاوره رسمی مالیاتی با مطالعه کلیه اسناد و مدارک مالی و مالیاتی شرکت یا به شکل تلفنی یا به شکل حضوری به هر یک مشاوره می دهند.

مشاوره مالیاتی چه وظایفی را بر عهده دارد؟

مشاور مالیاتی وظیفه نظارت بر امورات مالیاتی یک شرکت را بر عهده دارد، در نتیجه کلیه خدمات مالیاتی یک شرکت را کنترل و انجام می‌ دهد. در واقع مشاوره مالیاتی یکی از شاخه‌ های اصلی مشاوره محسوب می شود و فردی است که اطلاعاتی در رابط با امورات مالی و مالیاتی در اختیار دارد. مشاور و کارشناس مالیاتی تلاش می کند که مالیات کسب و کارهای مختلف را تحت کلیه قوانین مرتبط، به حداقل برساند.

یک فرد تحصیل کرده در رشته مشاوره مالیاتی ممکن است در شروع کار بر روی کلیه فعالیت های مرتبط با رعایت قوانین مالیاتی متمرکز شوند، به عنوان مثال، کامل کردن اظهارنامه های مالیاتی و محاسبه مبالغ قابل پرداخت برای کسب تجربه بیشتر در زمینه کاری، یک مشاور مالیاتی پرداخت کند تا بتواند در آینده با کسب تجربه بیشتر تبدیل به یک مشاور مالیاتی کاربلد و ماهر شود. برخی از وظایف یک مشاوره مالیاتی به شرح موارد ذیل می باشد که عبارت است از:

مشاوره مالیاتی چه وظایفی را بر عهده دارد؟

 • دیدار با مشتریان و گرد آوری اطلاعات مختلف
 • فعالیت منظم و بدست آوردن اعتماد مشتریان
 • تهیه و تنظیم گزارش و ارائه برای هر یک از مشتریان
 • تهیه و تنظیم اظهارنامه‌ های مالی و مالیاتی تا مهلت مقرر
 • تجزیه و تحلیل و بررسی کلیه قواعد و قوانین مالیاتی دائما متغیر
 • فعالیت بر اساس قواعد و قوانین مالیاتی و هر یک از مقررات درآمد
 • ارائه نمودن  انواع خدمات مشاوره به مشتریان خصوصی با قیمت بالاتر

بهترین مشاوره مالیاتی ایران کدام است؟

با توجه به موارد ذکر شده، توانستیم اطلاعات مختلفی را درباره نوع عملکرد مشاوران مالی و هم چنین اصلی ترین وظایف آن ها در اختیارتان قرار دهیم. اکنون ممکن است این سوال مطرح شود که بهترین مشاوره مالیاتی ایران کدام است؟ برای پاسخ به این سوال می توانید شرکت های مختلفی که در سطح کشور به ارائه خدمات مالی و مالیاتی می پردازند را مورد بررسی قرار دهیم و سوابق اجرایی هر یک را در نظر بگیریم تا بتوانید به انتخاب خود دست پیدا کنید.

بهترین مشاوره مالیاتی ایران کدام است؟

در ادامه مقاله به معرفی 10 نمونه از بهترین مشاوره مالیاتی ایران می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

شرکت حسابداری، مالیاتی و مالی رایان محاسبان

شرکت حسابداری، مالیاتی و مالی رایان محاسبان

خدمات مالیاتی، حسابداری، مالی، تسهیلات، حسـابرسی، ثبتی و کارشناسی رسمی جهت شرکت ها و اشخاص، انجام کلیه امور در موسسه یا شرکت های طرف قرارداد، توسط رایان محاسبان انجام می شود.

شرکت رایان محاسبان دارای 4 عضو هیئت مدیره با تسلط و تخصص در حوزه وکیل مالیاتی، امور شرکت های بورسی، موضوعات و چیدمان سیستم مالی و خدمات حسابرسی میباشد که همگی در مجموعه های خصوصی و دولتی سابقه کاری بالایی داشته که در تصمیم گیریهای جزء و کل مجموعه ها پیشنهادات و راهکارهای سازنده ارائه نموده تا صرفه مجموعه ها لحاظ گردد.

ضمنا پرسنل ماهر و متخصص مالی و مالیاتی تمایل به کار در شرکت های خدمات حسابداری داشته تا از نظر ارتقا حقوقی و شغلی بروز باشند و ارتقا یابند و این شرکت با استفاده از این پرسنل ماهر و متخصص سعی مینماید رضایت کارفرما را جلب نماید.

خدمات مالیاتی:

 • وکیل مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی و کاهش جرایم مالیاتی
 • تنظیم لایحه دفاعیه مالیاتی و حضور در دادگاه و  تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیات بر درآمد
 • تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیات اجاره ، اظهارنامه ارزش افزوده و  ارسال گزارش‌ های معاملات فصلی
 • ارائه مشاوره برای کاهش مالیات و استفاده از معافیت مالیاتی
 • تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیات حقوق و بررسی و رسیدگی به پرونده‌ های مالیاتی

خدمات مالی:

 • تهیه و تنظیم گزارشات خرید و فروش و گزارشات مدیریتی، بررسی و تحلیل به صورت تکنیکال
 • بررسی و مدیریت حساب‌ های تجاری کسب و کار و انجام بررسی‌ مورد نیاز برای توسعه فعالیت‌ شرکت
 • ارائه خدمات ارزیابی سهام و عرضه سهام در بورس
 • اجرای مهندسی مالی با دو هدف بزرگ شدن و افزایش سود شرکت

خدمات حسابداری:

 • تهیه و تنظیم اسناد حسابداری و ارائه گزارشات سود و زیان
 • ارائه گزارشات مانده مطالبات و بدهی ها به مدیریت شرکت
 • راه اندازی سیستم مالی و نظارت بر امور
 • تهیه ترازنامه و  تهیه گزارشات مالی معاملات و اجرای استاندارد واحد مالی

خدمات حسابرسی:

 • مشاوره حسابرسی و انجام و ارائه گزارشات حسابرسی داخلی
 • انجام و ارائه گزارشات حسابرسی عملیاتی و انجام حسابرسی برای افزایش سرمایه
 • انجام و ارائه گزارشات حسابرسی به مراجع مرتبط مانند بانک‌ ها و تهیه گزارشات فصلی
 • حسابرسی سیستم های حسابداری، مالی، صنعتی و مالیاتی و ارائه راهکار بهبود هریک به صورت مجزا

آدرس: سعادت آباد، خیابان سرو غربی خیابان صدف، نبش نظری پلاک 30
تلفن تماس: 02122355225 – 02128426733
وب سایت: rayanmohaseban.com


دکتر علیرضا هاشمی

دکتر علیرضا هاشمی بهترین مدرس حسابداری ایران

استاد علیرضا هاشمی دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکترای حسابداری می باشند ایشان مدرس دانشگاه در رشته حسابداری و مشاور و وکیل مالیاتی صد ها شرکت، آموزش بیش از 10 هزار دانشجو، عضو انجمن حسابداران خبره ایران و بسیاری از عناوین دیگر را در پرونده خود دارد.

علیرضا هاشمی همچنین موسس آموزشگاه سرای حسابدار اصفهان( بهترین آموزشگاه حسابداری اصفهان) و یکی از مدرسین دوره های حرفه ای این مجموعه می باشند. استاد علیرضا هاشمی یکی از اساتید خبره و بنام مخصوصا در زمینه امور مالیاتی و منابع انسانی می باشند و کلاس های ایشان از بهترین کلاس های حسابداری در ایران می باشد.

 • دارای بیش از 15 سال سابقه در زمینه مالی حسابداری و آموزش و مشاوره شرکتهای بزرگ
 • بیش از 1000 پرونده وکالت مالیاتی موفق
 • مدرس دانشگاه در رشته حسابداری
 • مدیر عامل موسسه حسابداری سرای حسابدار
 • عضو انجمن حسابداران خبره ایران
 • مشاور مالیاتی بیش از 300 شرکت در مدت خدمت
 • متخصص در زمینه پرونده های مالیات بر درآمد شرکت ها، مشاغل، مالیات بر ارزش افزوده و پرونده های رسیدگی به تراکنش های بانکی
 • راه اندازی سیستم های حسابداری و مالیاتی و سامانه مودیان
 • مشاوره منابع انسانی در زمینه امور اداره کار و تامین اجتماعی

شماره تماس: 03132251111
آدرس دفتر: اصفهان، میدان احمدآباد، ابتدای خیابان ولیعصر، کوچه هیئتیان، ساختمان سرای حسابدار
وبسایت: sarayehesabdar.ir

شرکت اقتصاد قرن

شرکت اقتصاد قرن

شرکت مشاوره مالی و مالیاتی اقتصاد قرن از زمان شروع فعالیت تا به امروز با تکیه بر علم و دانش و سال ها تجارب اجرایی مدیران و کادر حرفه ای خود، به طیف وسیعی از شرکت های داخلی و خارجی که در شاخه های مختلف اقتصادی کشور از جمله بخش تولید و بازرگانی، خدمات مهندسی، بخش تولید و صنعتی، پیمانکاری، انتشارات، مشاوره و … مشغول به فعالیت بوده است و خدمات مالی مختلفی مانند: حسابرسی، حسابداری، اصلاح حساب، مشاوره مالی و مالیاتی، تشکیل و بهینه سازی سیستم های موجود مالی را ارائه کرده است.

هم چنین خدمات و مشاوره های مالی در یک سری زمینه های خاص انجام می شود که عبارت است از:

تهیه و تنظیم اظهارنامه عملکرد دوره های مالی مختلف: اظهارنامه عملکرد دوره مالی در واقع نوعی اظهارنامه می باشد که افراد حقیقی و حقوقی پس از انجام محاسبات سود و زیان خود در معاملات و پدیده های مالی مختلف آن را تنظیم می کنند و بر اساس آن باید 25 درصد سود خود را به مالیات پرداخت کنند

تهیه و تنظیم لیست مالیات حقوق: کلیه اشخاصی که به هر طریقی مشغول به فعالیت هستند و حقوق و دستمزد دریافت می کنند و  همچنین بیمه تامین اجتماعی برای آن ها لحاظ می گردد، باید قسمتی از حقوق خود را به عنوان مالیات حقوق به وزارت دارایی و اقتصاد پرداخت نمایند.

اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده: در واقع مالیات بر ارزش افزوده همان مالیات مصرف کننده کالا می باشد که هر یک از مراکز و موسسات وظیفه دارند که آن را از مصرف کننده دریافت و به سازمان امور مالیاتی کشور پرداخت نمایند. طریقه محاسبه مالیات بر ارزش افزوده به این شکل است که سالانه به شکل درصدی ثابت و تعیین شده از سوی سازمان امور مالیاتی کشور تعیین می گردد.

آدرس: کرج، میدان شهدا، ساختمان اداری سلوک، طبقه دوم، واحد 67

تلفن: 02632265032

شرکت آریا تهران

شرکت آریا تهران

شرکت مشاوره مالی و مالیاتی آریا تهران یکی از مراکز معتبر و شناخته شده در سطح کشور می باشد. مشاوره مالیاتی نه فقط می تواند اشخاص و شرکت ها را از جریمه های سنگین مالیاتی محافظت کند، بلکه می تواند به هر یک از آن ها این امکان را بدهد که از تخفیفات، معافیت ها و مزایای قانونی فراوانی برخوردار شوند. مشاوره های مالیاتی به روش های مختلفی برای همگان در دسترس می باشند و خدمات مختلفی از این طریق ارائه می شوند.

یکی از اصلی ترین خدماتی که در رابط با مشاوره برای هر یک از شرکت ها و سازمان های کوچک و بزرگ ارائه می گردد، ارائه گزارش های مالیاتی ویژه مدیران هر مجموعه می باشد. در این حوزه مجرب ترین و کارآزموده ترین کارشناسان و متخصصان مالیاتی به مدیران مشاوره خاصی ارائه می کنند و همگی سعی در کاهش نرخ مالیات سازمان را دارند. میزان مالیات برای هر سازمان و کسب و کاری بر طبق یک سری معیارهای خاص تعیین می گردد و در شرایطی که مشاور مالیاتی تجربه کافی نداشته باشد ممکن است نتواند به درستی به افراد کمک رسانی کند.

آدرس: تهران، خیابان توحید، به سمت میدان توحید، نبش بن بست شهید حاج رضایی، پلاک 75، واحد 2

تلفن: 02166919638

شرکت تدبیر حساب

شرکت تدبیر حساب

شرکت مالی و حسابداری تدبیر حساب از شرکت های مطرح و شناخته شده در سطح کشور می باشد که خدمات مختلفی اعم از مشاوره مالی و مالیاتی را ارائه می کند. بسیاری از متقاضیان مشاوره های مالی و مالیاتی، شرکت‌ هایی می باشند که پس از گذشت چندین سال فعالیت، یکباره با مشکلات جدی مالیاتی رو به رو شده اند. این شرکت ها برای حل چنین مشکلاتی به شرکت‌ های ارائه دهنده خدمات مالیاتی روی آورده اند.

شرکت تدبیر حساب، با بررسی این گونه شرکت‌ ها به این نتیجه رسیده است که اکثر آن ها بلافاصله بعد از آغاز فعالیت خود در حوزه مالی و مالیاتی دچار اشتباهات کوچکی شده اند که تبعات بسیار بزرگی را به دنبال داشته است. این قبیل اشتباهات منجر به پرداخت جریمه‌ های مالی و مالیاتی بسیار سنگینی شده است، این گونه جریمه‌ ها حتی برای کسب‌ و کارهای کوچک نیز بسیار مورد توجه می باشند.

نقشه راه مالیاتی که از سوی شرکت تدبیر حساب ارائه می شود، در واقع نوعی برنامه‌ ریزی مالیاتی می باشد که به معنای تجزیه و تحلیل یک طرح مالیاتی یا وضعیت مالی سازمان از دیدگاه مالیاتی می باشد. هدف از طرح ریزی مالیاتی، اطمینان از این می باشد که اوضاع مالیاتی شرکت در ایمن‌ ترین و بهترین حالت ممکن حفظ شود و همه عناصر برنامه‌ های مالی در این راستا تنظیم کنند. در این طرح ریزی موارد مختلفی اعم از زمان بندی و میزان درآمد، زمان‌ بندی خرید و طرح ریزی برای دیگر هزینه‌ ها اعمال می‌ گردد.

آدرس: تهران، انتهای خیابان بهشتی، خیابان ولیعصر به سمت شمال، کوچه زرین، پلاک 7، واحد 3

تلفن: 02158316000

شرکت جاویدان

شرکت جاویدان

دکتر ایرج معینی جاوید موسس شرکت مشاوره مالی و مالیاتی جاویدان با برخورداری از کارشناسان و مشاوران متخصص و مجرب با مدارک تحصیلی رده بالا اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد مدیریت مالی و حسابداری و با بیشتر از 15 سال سابقه در مدیریت، اجرا و کنترل سیستم های مالی و حسابداری به شکل پروژه ای، نیمه وقت و تامین نمودن منابع انسانی، آماده همکاری و ارائه نمودن تمامی خدمات مشاوره مالی، مالیاتی و بیمه ای با کمترین هزینه به تمامی افراد می باشد.

کسب موفقیت در تعداد زیادی از پرونده های مالیاتی شرکت ها همراه با موضوعات و اصناف گوناگون موجب شده تا سرویس مشاوره مالیاتی به عنوان نقطه قوت شرکت جاویدان لحاظ گردد. همواره تمامی اساتید این شرکت تلاش کرده اند با رعایت نمودن قوانین مالیاتی کشور و بکارگیری تمامی راهکارها و دستورالعمل های موجود، با پرداخت نمودن کمترین مالیات، تمامی کسب و کارها را در مسیر امن مالیاتی قرار دهد.

اگر فردی در پروسه پرونده مالیاتی خود دچار مشکل و یا مجبور به پرداخت جریمه های سنگین مالیاتی شده است، واحد مشاوره و تنظیم مالیات شرکت جاویدان در موارد متعددی خدمات ارائه می کند که عبارت است از:

 • ارائه مشاوره مالی و مالیاتی
 • تلاش در کاستن مالیات در چارچوب قانون
 • تقویت و پیاده سازی فرایند مبارزه با پولشویی
 • مدیریت هر یک از پرونده های مالیاتی و عیب یابی آن ها

آدرس: تهران، فلکه دوم صادقیه، پشت بانک ملت، ابتدای خیابان تقدیری، پلاک 2، واحد 1

تلفن: 02144060996

شرکت صالح اندیشان ماندگار

شرکت صالح اندیشان ماندگار

شرکت مشاوره مالی و مالیاتی صالح اندیشان ماندگار با داشتن بیشتر از 10 سال سابقه اجرایی و تجربه همکاری با سازمان ها، مراکز و صنایع مختلف، با افتخار آماده ارائه نمودن بهترین مشاوره های مالیاتی و سرمایه گذاری به تمامی مشاغل می باشد. بکارگیری خدمات مختلف مالی و حسابداری صالح اندیشان این امکان را برای همه افراد فراهم نموده است تا بتوانید به‌ راحتی و در کمترین زمان ممکن بهترین تصمیمات را اتخاذ کنید، تصمیماتی که دقیقا مطابق با مقتضیان کسب‌ و‌ کار می باشد.

اصلی ترین مزیت بکارگیری مشاور مالیاتی، بالا بردن سطح آگاهی صاحبان مشاغل و افراد حقیقی و حقوقی نسبت به قوانين و مقررات مالياتي و همچنین مطلع شدن از جدیدترین بخشنامه های مرکز امورات مالياتی و طریقه پرداخت مالیات می باشد. اطلاع از قوانین مالیاتی موجب می گردد تا بتوانید فعالیت های قانونی را به گونه ای ادامه دهید تا دچار ضرر و زیان نشوید. برخی از خدمات مشاوره مالیاتی شرکت صالح اندیشان ماندگار به شرح موارد ذیل می باشد که عبارت است از:

 • تامین منابع مالی هر یک از واحدهای تجاری
 • ایجاد نمودن ساختار سازمانی، هویت سازمانی
 • ارائه نمودن انواع راهکارهای مناسب در جهت افزایش درآمدزایی
 • ارائه مشاوره های مختلف در جهت تنظیم اظهارنامه های مالیاتی
 • فراهم نمودن مشاوره های تخصصی در زمینه های مختلف مالیاتی
 • ارائه نمودن راهكارهای كاربردی مالی و  مالياتی در تمامی زمینه های مالی
 • تشریح چگونگی وضعیت برقراری کنترل های داخلی در هر یک از واحدهای تجاری
 • ارائه انواع راهکارهای مناسب به همرا تقسیم بندی از طریق منابع داخلی و خارجی

آدرس: تهران، سردارجنگل شمالی، خیابان لادن، خیابان قدس، خیابان میرباقری، ساختمان مرصاد

تلفن: 02191013862

شرکت آتیه امن سپید

شرکت آتیه امن سپید

شرکت مشاوره مالیاتی آتیه امن سپید با گردآوری تعداد زیادی از مجرب ترین مدیران مالی و مالیاتی، حسابداران، حسابرسان و با تکیه بر تجارب چندین ساله ای که هر یک از اعضای شرکت داشته اند، شکل گرفته است و خیلی زود توانسته اند جایگاه خاص و قابل توجه ای را در بین شرکت ها بدست آورند. این شرکت با ارائه نمودن خدمات مشاوره مالی و مالیاتی به افراد و شرکت های مختلف، سوابق درخشانی در میان عموم کارفرمایان بدست آورده اند و این محبوبیت خود را مدیون زحمات گوهربار کادر حرفه ای خود و اعتماد مشتریان می دانند.

هر یک از مشاوران مالیاتی و یا وکلای مالیاتی شرکت آتیه امن سپید از تحصیلات و تجارب ویژه ای در این زمینه برخوردار هستند و این مسئله موجب کاهش هزینه های مالی و اخذ نتایج مطلوب در یک برهه زمانی خاص در پروندهای مالی و مالیاتی افراد می باشند.

آدرس: پونک، میدان عدل، 35 متری مخبری، پلاک 48، واحد 3

تلفن: 02128424782

شرکت ایران فاینانس

شرکت ایران فاینانس

شرکت حسابداری ایران فاینانس با داشتن تیمی باتجربه و کاربلد از نیروهایی انسانی دانش آموخته رشته حسابداری و مدیریت مالی از بهترین دانشگاه های ایران و بین الملل و هم چنین آشنا با جدیدترین و بروز ترین قوانین کشور در رابط با مالیات و فعالیت های مالی به تمامی افراد مشاوره مالی و مالیاتی می دهند. مشاوره های مالیاتی شرکت ایران فاینانس می تواند به افراد کمک کند تا اطمینان بدست بیاورند که ارزیابی خود را را از هزینه های مالیاتی به شکل درستی انجام می دهند.

دریافت مشاوره های مالیاتی از جریمه های سنگین مالیاتی خودداری می کند. و متقاضیان این اطمینان را پیدا می کنند که مالیات بیشتر از آنچه که قانون تعیین کرده است، پرداخت نخواهند کرد. مشاوره مالیاتی به افراد در حوزه های گوناگونی اعم از هزینه های کسب و کار، تسهیلات پرداختی، صورت وضعیت های خرید و فروش هشدار می دهند و این شرایط فراهم است که پول خود را بی دلیل از دست ندهند. همچنین می توان تا درصد زیادی در زمان نیز صرفه جویی نمود.

آدرس: تهران، خیابان شهيد نامجو، کوچه شهيد محلوجيان، پلاک 2

تهران: 02177678734

شرکت ناربن

شرکت ناربن

گروهی از متخصصان و مشاوران مالی و مالیاتی حرفه‌ ای در شرکت ناربن در کنار هم جمع شده اند تا بتوانند کسب‌ و کار خود را به بهترین صورت ممکن مدیریت کنند. اگر فردی نیاز به ارائه مشاوره های مالی و مالیاتی در جهت راه‌ اندازی و مدیریت مالی کسب‌ و کارهای مختلف داشته باشد یا به دنبال نرم‌افزارهای مختلف حسابداری باشید، می‌ توانید از اساتید و محصولات شرکت ناربن کمک بگیرید و خدمات مختلف را دریافت کنید.

مشاوران مالیاتی شرکت ناربن این شرایط به آسانی برایشان فراهم است که با رعایت اصول مختلف فعالیت کنند و مطمئن شوند که هر یک از مشتریان با تهیه و تنظیم اظهارنامه های مالیاتی، محاسبه مالیات و دیگر موارد مربوطه، کلیه تعهدات مالی و مالیاتی را برآورده می‌ کنند. از سوی دیگر، هر یک از آن ها ممکن است در حوزه مشاوره فعالیت کنند و به تمامی مشتریان در زمینه چگونگی به حداقل رساندن بدهی‌ های مالیاتی، مشاوره های لازم را ارائه کنند.

عملکرد مشاوره مالیاتی وابسته به نوع و حجم کار کارفرمایان می باشد. هر یک از شرکت های کوچک و بزرگ برای انجام امورات مالی و مالیاتی بیشتر مشتاق هستند که افراد را فقط در حوزه های تخصصی به کار گیرند، در صورتی که در شرکت های کوچک تر ممکن است شرایطی ایجاد شود که چندین کار را به نیروهای خود واگذار کنند.

آدرس: تهران، بلوار میرداماد، میدان مادر، خیابان شهید سنجابی (بهروز سابق)، کوچه یکم، پلاک 1، طبقه ششم، واحد 21 و 22

تلفن: 02178148000


چه نکاتی را زمان انتخاب مشاوره مالیاتی باید در نظر داشته باشیم؟

یکی از اصلی ترین اصولی که در ایجاد استراتژی مالیاتی یا استراتژی دارایی باید در نظر داشت، انتخاب مشاور مالیاتی ذبده می باشد که می‌ تواند به افراد مختلف در تنظیم و اجرای پایدار این استراتژی‌ ها کمک کند. هر هزار تومانی هم که برای مالیات هزینه می‌ کنید، یک هزار تومان است که نمی‌ توانید شخصاً آن را صرف کنید یا سرمایه گذاری کنید. هر یک از مشاوران مالیاتی ذبده به افراد کمک می‌ کنند تا پول خود را بیشتر حفظ و نگهداری کنند.

شرکت‌ ها و مراکز خدماتی اینترنتی و توسعه فعالیت‌ ها در زمینه مشاوره مالیاتی موجب شده اند که انتخاب از بین هر یک از گزینه‌ های در دسترس، کمی سخت تر شود. در نتیجه، قبل از قطعی کردن قرارداد با مشاور، باید در حوزه سوابق و فعالیت‌ های او در گذشته به‌ طرز دقیقی تحقیق کرده باشید. قبل از هر چیز عمدتا باید از او بخواهید گواهی‌ نامه معتبری را ارائه کند. هم چنین می بایست مشاوران مالیاتی فاقد گواهی‌ نامه را از لیست خود خط بزنید. برخی دیگر از نکاتی که در زمان انتخاب مشاوره مالیاتی باید درنظر بگیریم عبارت است از:

چه نکاتی را زمان انتخاب مشاوره مالیاتی باید در نظر داشته باشیم؟

استفاده از یک استراتژی بلند مدت: پس از مرحله انتخاب کردن مشاور مالیاتی، باید با هر یک از آن ها همکاری صمیمی داشته باشید تا بتوانید یک استراتژی مالیاتی طولانی مدت ایجاد کنید. این پروسه معمولاً چندین ماه زمان می برد.

برپایی جلسات منظم: تعداد کثیری از صاحبان کسب و کار، سالی یک یا دو بار با مشاوران مالیاتی خود دیدار می کنندو به طور معمول در زمان‌ های ضروری جهت تهیه اظهارنامه مالیاتی. البته مشکلی که وجود دارد این است که حفظ و نگهداری یک استراتژی جامع مالیاتی از این روش تقریباً غیر ممکن می باشد.

سعی کنید مشاوران مالیاتی با سطح علمی بالا را انتخاب کنید: مشاوران مالیاتی در هر جایی در دسترس هستند. هر یک از نمایندگان ثبت نام شده و حسابداران رسمی کشور به علاوه تعدادی از افراد با قابلیت شناسایی مالیاتی، که برای هر یک از آن ها این شرایط فراهم است که اظهارنامه‌ های مالیاتی کشور را جهت جبران خسارت تهیه و تنظیم کنند.

تشکیل یک تیم حرفه ای: استراتژی های مالیاتی نباید توسط خود افراد طراحی و تولید شود و باید یک تیم کاربلد و ماهر مالی و مالیاتی تشکیل شود و وظیفه انجام این کار را بر عهده گیرد. این بخش در واقع نمایی کلی از استراتژی کلی کسب و کار و ثروت افراد می باشد. این بدین معنی است که مشاور مالیاتی باید با دیگر اعضای تیم مشاوره مالیاتی مانند کارشناس سرمایه گذاری، حسابدار، وکیل و  بانکدار همکاری و هماهنگی لازم را داشته باشند.

مطلب پیشنهادی: بهترین مشاور مالی در تهران

چند نوع مالیات وجود دارد؟

مشاوره مالیاتی معمولا آن دسته از افراد آموزش دیده، تحصیل کرده و مجرب در زمینه های حسابداری و مالیاتی می باشد که ضمن تسلطی که به دانش روز حسابداری دارد، به کلیه قوانین و اصول مالیاتی نیز اشراف کامل دارد و سابقه مدیریت پرونده های مالی و مالیاتی و پیگیری در مراجع قضایی را نیز در کارنامه اجرایی خود دارد.

مالیات بر ارث: مالیات بر ارث آن دسته از مالیاتی می باشد که در نتیجه فوت فرد اعم از فوت واقعی یا فرضی بر اموال باقی مانده فرد فوت شده بر اساس قانون تعلق می گیرد.

مالیات بر دارایی: ثروت یا دارایی شامل تمامی حقوقی می باشد که فرد حقیقی یا حقوقی نسبت به اشیاء و اموال خود دارد و برای هر یک از آن ها این شرایط را فراهم می کند که در آن اموال تصرفات مالکانه کنند.

چند نوع مالیات وجود دارد؟

مشاوره مالیات مستقیم: این نوع از مالیات به طور مستقیم از دارایی یا درآمد افراد گرفته می‌ شود و شامل مالیات بر دارائی و مالیات بر درآمدمی باشد. همان گونه که از نام این دسته از مالیات‌ مشخص است، بدون هیچ گونه واسطه‌ ای بر درآمد اشخاص، سازمان‌ ها و مؤسسات اقتصادی اعمال می‌ گردد و از طریق کارشناسان مالیاتی به طور مستقیم وصول می‌ شوند. نمونه ای مشخص از این مالیات‌ ها، مالیاتی می باشد که دولت به شکل مستقیم از حقوق کارمندان خود کم می کند.

مالیات بر درآمد: این نوع از مالیات همان‌ طور که از نامش مشخص است از درآمد اشخاص حاصل می شود و دارای انواع مختلفی نیز می باشد و بسیار کاربردی است. برخی از آن ها عبارتند از:

 • مالیات بر درآمد املاک: مالیاتی می باشد که از درآمد فرد حقیقی یا حقوقی نشات گرفته از واگذاری حقوق خود نسبت به املاک واقع شده در ایران پس از کسر معافیت مقرر گرفته می شود.
 • مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی آن دسته از مالیاتی می باشد که از جمع درآمد شرکت ها و درآمد نشات گرفته از فعالیت های انتفاعی دیگر افراد حقوقی که از منابع گوناگون در ایران یا خارج از ایران تحصیل می کنند.
 • مالیات بر درآمد مشاغل: آن دسته از مالیاتی می باشد که از درآمد فرد حقیقی که از طریق اشتغال به مشاغل یا به موارد دیگر به غیر از موارد ذکر شده در قانون مالیات در ایران بدست می آید، پس از کسر معافیت های تعیین شده حاصل می گردد.

کلام آخر

در این قسمت از مقاله به توضیح بهترین مشاوره مالیاتی ایران پرداختیم و تمام تلاش خود را کردیم که اطلاعات جامعی را درباره مباحث مختلف اعم از وظایف مشاوران مالیاتی و انواع مختلف مالیات در اختیارتان قرار دهیم. هم چنین از همه شما عزیزان تشکر می کنم که تا این بخش از مقاله همراه ما بودید و خواهشمندم نظرات خود را برایمان کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

الهام عرب

الهام عرب هستم 25 ساله دارای مدرک کاردانی نرم افزار کامپیوتر و IELTS زبان انگلیسی و دارای 2 سال سابقه کار تخصصی در زمینه مقاله نویسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا