آموزش

10 تا از بهترین دانشگاه های حسابداری ایران ⭐【آپدیت1403】✅

در این مقاله قصد داریم یک سری توضیحات جامع را در خصوص بهترین دانشگاه های حسابداری ایران در اختیارتان قرار دهیم. در حال حاضر در کشور ما دانشگاه های بسیار معتبری وجود دارند که به آموزش تخصصی رشته حسابداری و شاخه های مرتبط با آن می پردازند. هر کدام از دانشگاه ها از متدهای معتبر و تایید شده آموزشی استفاده می کنند و دارای اساتید ذبده و مجربی می باشند. در ادامه مقاله به ارائه توضیحات جامع تر در این زمینه می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله حسابدارا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین کتاب های حسابداری

رشته حسابداری مناسب چه افرادی می باشد؟

رشته حسابداری در واقع علم ارائه گزارش های مالی شرکت‌ های مختلف می باشد. گزارشاتی که بتوانند اوضاع مالی یک شرکت را با زبانی رسا و به همراه استانداردهای حسابداری، به کلیه استفاده‌ کنندگان از این گزارشات منتقل کنند. گزارش‌ های مالی نشان دهنده وضعیت شرکت، درآمدها و هزینه‌ ها، سرمایه‌ ها، دارایی‌ ها، بدهی‌ ها و حقوق صاحبان سهام یک شرکت می باشند، به گونه ای که هر فرد با مطالعه دقیق هر کدام این امکان برایش فراهم است که اوضاع کنونی، عملکرد گذشته و چشم اندازهای آینده یک شرکت را به درستی درک کند.

حسابدارها در واقع افرادی می باشند که به طریقی، جملات معمول و عامیانه در فضای کسب و کارهای مختلف و در فضای مالی یک شرکت را به اعداد و ارقام تبدیل می‌ کنند تا با درنظر گرفتن قوانین مشخص زبان عددی، برای کلیه استفاده‌کنندگان قابل فهم باشند. یک حسابدار باید این توانایی را داشته باشد که به خوبی گزارش های معقولی از کارهای روزانه خود را ارائه دهد. به هین دلیل نیاز است به ادبیات و اصول نگارشی زبان فارسی کاملا تسلط داشته باشد. این خصوصیت، به ویژه در سطوح بالاتر رشته حسابداری یعنی حسابرسی و مدیریت مالی، بسیار حائز اهمیت است که در بهترین دانشگاه ها برای حسابداری دراولویت آموزش قرار می گیرد.

بهترین دانشگاه ها برای حسابداری

رشته حسابداری برای آن دسته از افرادی مناسب است که بتوانند به صورت مکرر با اعداد ارتباط برقرار کنند و توانایی تجزیه و تحلیل آن‌ ها را داشته باشند و حساب‌ های مختلف را در قالب اعداد، به راحتی جداسازی کنند. آن دسته از اشخاصی که علاقه‌ مند به فضای مالی یک کسب و کار و مدیریت گزارشگری‌ های مالی آن می باشند و از سویی دیگر خلاقیت و نوآوری‌ های اقتصادی را دارا می باشند، می‌ توانند به حسابداران موفقی تبدیل شوند.

کلیه مطالب ارائه شده در در رشته حسابداری به دانشجویان این امکان را می دهد تا بتوانند ذهنی کمی و عددی داشته باشند و دنیای پیرامون خود را بر طبق اعداد و ارقام تجزیه و تحلیل کنند. رشته حسابداری پایه علمی بسیاری از رشته‌ های دیگر مثل مدیریت مالی و سرمایه‌ گذاری می باشد و علاقمندان به این رشته‌ ها نیز می‌ توانند در رشته حسابداری موفق شوند.

بهترین دانشگاه ها برای حسابداری

با توجه به موارد ذکر شده توانستیم اطلاعات مفیدی را درباره این که رشته حسابداری مناسب چه کسانی می باشد در اختیارتان قرار دهیم، اکنون ممکن است این سوال مطرح شود که بهترین دانشگاه ها برای حسابداری ایران کدام اند؟ جهت پاسخ به این سوال می بایست لیستی از معتبرترین دانشگاه های حسابداری تهیه کنیم و امکانات و اساتید آموزشی هر کدام را مورد بررسی قرار دهیم.

بهترین دانشگاه های حسابداری ایران کدامند؟

در ادامه به معرفی 10 نمونه از بهترین دانشگاه های حسابداری ایران می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

دانشگاه فردوسی مشهد

دانشگاه فردوسی مشهد

دانشگاه فردوسی مشهد یکی از معتبرترین دانشگاه های دولتی در سطح کشور می باشد که توانسته است زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در شهر مشهد فعالیت خود را به طور رسمی شروع کند که در سال 1328 از طریق تبدیل آموزشگاه عالی بهداری به دانشکده پزشکی، افتتاح شد و با صادر نمودن مجوز ایجاد دانشکده ادبیات و علوم انسانی در سال 1335 فعالیت خود را به طور رسمی آغاز نمود.

دانشکده علوم اداری و اقتصادی دانشگاه فردوسی در سال 1366 با هدف تامین نمودن و تربیت نیروی انسانی متخصص و متبحر کشور درحوزه های مختلف اقتصاد، حسابداری، مدیریت مالی، حقوق و علوم سیاسی تاسیس شد. کلیه فعالیت های آموزشی دانشکده از مهر ماه سال 1367 با پذیرش 120 دانشجو در سه رشته کارشناسی حسابداری، اقتصاد بازرگانی و مدیریت بازرگانی آغاز گردید. درسال های بعد رشته‌ های اقتصاد نظری، کارشناسی حقوق و مدیریت دولتی به رشته‌ های قبلی اضافه شدند.

آدرس: ایران، مشهد، میدان آزادی، پرديس دانشگاه فردوسی مشهد، دانشکده علوم اداری و اقتصادی

دانشگاه شهید بهشتی تهران

دانشگاه شهید بهشتی تهران

دانشگاه شهید بهشتی تهران یکی از دانشگاه های دولتی و معتبر کشور به حساب می آید و در سه نوبت روزانه، دوره های الکتریکی و شبانه دانشجو می پذیرد. دانشگاه شهید بهشتی تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت می کند و ریاست این دانشگاه بر عهده دکتر محمد مهدی طهرانچی است. گروه حسابداري دانشگاه شهید بهشتی در سال تحصيلي 1355-1354 فعاليت خود را در چهار چوب دانشكده جامع انفورماتيک و آمار آغاز نمود.

بسياري از دانشجویان فارغ التحصيلان دوره های كارشناسی و كارشناسی ارشد رشته حسابداری از دانشگاه شهید بهشتی در کسب و کارهای مهم دولتي و خصوصی فعالیت خود را شروع کرده اند و دارای کارنامه ای بسیار درخشان در این زمینه می باشد. کلیه اساتيد دانشكده حسابداري دانشگاه شهید بشتی، آموزش هاي جامعی را در رابطه با پژوهش مرتبط با حسابداري در طيف وسیعی مشتمل بر حسابداري مالي و مديريت، سيستم های اطلاعاتی حسابداري، حسابرسي را هدايت می کنند.
آدرس: تهران، اوین، ميدان شهيد شهرياری

دانشگاه شیراز

دانشگاه شیراز

دانشگاه شیراز یک دیگر از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه‌ های کشور می باشد که در سال 1325 به طور رسمی فعالیت خود را آغاز نمود و همچنین دانشگاه شیراز به عنوان اولین دانشگاه کشور است که دارای مدرک بین المللی است. دانشگاه شیراز جزوء یکی از 5 دانشگاه برتر کشور در رشته حسابداری می باشد و توانسته است فارغ التحصیلان زیادی را در رشته حسابداری تحویل جامعه دهد.

دانشکده اقتصاد، مدیریت و علوم اجتماعی دانشگاه شیراز در سال 1382 در قالب 3 بخش با عناوین اقتصاد، علوم اجتماعی، مدیریت و حسابداری رسما شروع به فعالیت نمود و در سال 1384 به دانشکده اقتصاد، مدیریت و علوم اجتماعی تغییر نام پیدا کرد. در سال 1385 بخش مدیریت و حسابداری در قالب دو قسمت جداگانه فعالیت خود را ادامه دادند و از سال 1388 بخش مدیریت جهانگردی نیز به دیگر بخش های این دانشکده اضافه شد. در حال حاضر این دانشکده با داشتن پنج بخش مختلف مشغول به فعالیت می‌ باشد.

آدرس: شیراز، بلوار جمهوری اسلامی، ساختمان مدیریت دانشگاه شیراز

دانشگاه تهران

دانشگاه تهران

دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه تهران فعالیت خود را به طور رسمی از سال 1343 آغاز نمود و در حال حاضر در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به تربیت دانشجویان حسابداری می‌ پردازد. بر اساس رتبه‌ بندی‌ های انجام شده از سوی مراکز رتبه‌ بندی جهانی دانشگاه‌ ها، دانشگاه تهران با سابقه‌ ای برجسته، از بهترین دانشگاه‌ های ایران به حساب می آید.

همزمان با پیشرفت های روزافزون رشته حسابداری، دانشگاه تهران نیز در زمینه ارائه نمودن مطالب آموزشی رشته حسابداری پیشرفت های زیادی داشته است. در دانشگاه تهران، کلیه دانشجویان در مقطع کارشناسی با مفاهیم مختلفی مانند پروسه دفتر داری و سیستم های اطلاعاتی حسابداری، بهایابی و دیگر ابعاد حسابداری مدیریت، حسابداری دولتی و نیز حسابرسی آشنا می شوند و پس از کسب نمودن مدارک مربوطه، آمادگی لازم جهت حضوری موثر در بازار کار را پیدا می کنند.

آدرس: تهران، میدان انقلاب، خیابان انقلاب، خیابان 16 آذر، سازمان مرکزی دانشگاه تهران

دانشگاه فنی و حرفه ای دخترانه دکتر شریعتی

دانشگاه فنی و حرفه ای دخترانه دکتر شریعتی

مرکز آموزش فنی و حرفه ای دخترانه شریعتی با داشتن حدودا 508 دانشجو در رشته‌ های مختلف الکترونیک، معماری، آمار، حسابداری، کامپیوتر و طراحی دوخت در خانی‌ آباد تهران به مرحله بهره‌ برداری رسیده است. از سال 1390 دانشکده فنی و حرفه‌ ای دختران دکتر شریعتی به همراه 167 آموزشکده دخترانه و پسرانه در کل کشور، به طور کلی از وزارت آموزش‌ و پرورش فاصله گرفت و به‌ عنوان دانشگاه فنی و حرفه‌ ای دکتر شریعتی تهران به وزارت علوم تحقیقات و فناوری پیوست گردید.

تا به امروز دانشگاه فنی و حرفه ای دکتر شریعتی تهران با داشتن بیشتر از 5700 دانشجو در حال فعالیت می باشد.

آدرس: تهران، بزرگراه شهید تندگویان، میدان بهمن، خیابان میثاق جنوبی، خیابان 61 شرقی، دانشکده فنی و حرفه‌ ای دختران دکتر شریعتی تهران

دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران

دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران

دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران، یک دانشگاهی غیر دولتی در شهر تهران می باشد که به عنوان معتبرترین و مجهزترین واحد دانشگاه آزاد اسلامی شناخته می‌ شود و در نظر همگان به عنوان دانشگاه مادر شناخته شده است. دانشگاه علوم و تحقیقات تهران، رتبه یک را در بین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به خود اختصاص داده و همراه با 12 دانشگاه ایرانی دیگر در رده برترین دانشگاه های جهان قرار دارد. دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه علوم و تحقیقات تهران، در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری رشته حسابداری پذیرای دانشجویان می باشد.

آدرس: تهران، انتهای بزرگراه شهید ستاری، میدان دانشگاه، بلوار شهدای حصارک، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات

دانشگاه فنی و حرفه ای استان البرز

دانشگاه فنی و حرفه ای استان البرز

دانشگاه فنی و حرفه ای استان البرز (دانشگاه پسرانه شهید بهشتی) در سال 1374 در عظیمیه کرج واقع در شمال استان البرز افتتاح گردید. پس از گذشت سالیان سال تلاش مستمر در زمینه آموزش و پژوهش، هم اکنون این مرکز آموزش عالی به مرحله ای رسیده است که به عنوان یکی از معتبرترین دانشکده های زیر مجموعه دانشگاه فنی و حرفه ای کشور مطرح می باشد.  این دانشگاه در حال حاضر در دو مرکز عظیمیه و رجایی شهر دانشجو می پذیرد و در 8 رشته کاردانی و 5 رشته کارشناسی فعالیت می کند که عبارت است از:

مقطع کاردانی: حسابداری، رشته مکانیک خودرو، معماری، ساخت وتولید، الکتروتکنیک و کامپیوتر، ساختمان و الکترونیک
مقطع کارشناسی ناپیوسته: مکانیک خودرو، معماری، ساختمان، الکتروتکنیک، حسابداری
مقطع کارشناسی پیوسته: معماری

آدرس: استان البرز، عظیمیه، میدان طالقانی، بلوار طالقانی شمالی روبروی دادگستری

دانشگاه خوارزمی

دانشگاه خوارزمی

دانشگاه خوارزمی یکی دیگر از دانشگاه‌ های مهم دولتی و وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران می باشد که با نام محمد بن موسی خوارزمی، دانشمند بزرگ ایرانی نام‌ گذاری گردیده است. سابقه تأسیس دانشگاه خوارزمی به‌ سال 1298 هجری شمسی بر می‌ گردد و به عنوان قدیمی‌ ترین دانشگاه ایران به حساب می آید. این دانشگاه چندین بار تغییر نام داده است که از نام‌ های پیشین این دانشگاه می‌ توان به دانشگاه تربیت معلم تهران و دانشگاه دانش‌ سرای عالی اشاره نمود.

در شرایط کنونی دانشگاه خوارزمی در رشته‌ های مختلف تربیتی و مهندسی، علوم پایه، انسانی در مقاطع مختلف از کارشناسی تا دکتری دانشجو می‌ پذیرد. دانشکده علوم مالی دانشگاه خوارزمی شامل سه گروه آموزشی مختلف: مدیریت مالی )مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد)، حسابداری (مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد( و ریاضیات مالی )مقطع کارشناسی ارشد (دانشجو می پذیرد. 

آدرس: کرج، حصارک، انتهای خیابان شهید بهشتی، میدان دانشگاه

دانشگاه فنی و حرفه ای شماره 2 تبریز

دانشگاه فنی و حرفه ای شماره 2 تبریز

دانشگاه فنی و حرفه ای شماره 2 تبریز فعالیت خود را به طور رسمی با پذیرش نود و یک نفر دانشجو در دو رشته مختلف متالورژی (گرایش ریخته ­گری) و مکانیک خودرو آغاز نمود. با هدف پایداری آموزشکده و تجلی تلاش­ های همکاران و جهت کمک به جوانان علاقمند به تحصیل پنج رشته پرکاربرد دیگر حسابداری، کامپیوتر (گرایش نرم افزار)، الکترونیک و ساخت و تولید (گرایش ماشین ابزار)، مدل سازی به تعداد رشته های موجود اضافه گردید.

دانشگاه فنی و حرفه ای شماره 2 تبریز به عنوان یک دانشگاه معتبر و شناخته شده می باشد که تمام سعی و تلاش خود را در جهت تحقق اهداف آموزش های فنی و حرفه­ای متمرکز نموده است و سعی دارد دایره فعالیت های خود را در جهت آموزش مطالب علمی و تربیت دانشجویان افزایش دهد.

آدرس: تبریز، انتهای خیابان طالقانی، نرسیده به اتوبان، جنب دانشگاه فرهنگیان (تربیت معلم)

دانشگاه فنی و حرفه ای انقلاب اسلامی

دانشگاه فنی و حرفه ای انقلاب اسلامی

قبل از انقلاب اسلامی ایران یکی از مهم ترین انستیتوهای تکنولوژی تهران بود که در سال 1359 با ادغام نمودن انستیتوهای تکنولوژی تهران، مجتمع انقلاب اسلامی افتتاح گردید. سپس به مرکز آموزش عالی فنی انقلاب اسلامی تغییر نام پیدا کرد و در سال 1367 به طور رسمی رسماً فعالیت خود را آغاز نمود. این مرکز همراه با دیگر آموزشکده ها و دانشکده های فنی و حرفه ای از ابتدای سال 1390 از آموزش و پرورش و به عنوان یک دانشکده رسمی از دانشگاه فنی و حرفه ای به وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ملحق گردید.

آدرس: تهران، اتوبان آیت الله سعیدی، بلوار معلم، میدان معلم، دانشکده فنی انقلاب اسلامی تهران

انواع مختلف گرایش های حسابداری

حسابداری فروشگاهی: کنترل تمامی حساب‌ های دریافتنی و پرداختنی، موجودی محصولات، صدور انواع چک‌ و رسید و … از سری اقداماتی می باشد که در شاخه حسابداری فروشگاهی یا Store Accounting مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌ گیرد. دقت و سرعت در محاسبه بدون معطل نگه داشتن مشتری، از سری اهداف مهم گرایش حسابداری فروشگاهی می باشد. همچنین نکته ای که نیاز است گفته شود این است که جهت یکسان سازی سررسید چک ها در فروشگاه از راس گیری چک استفاده می‌ گردد.

حسابداری قانونی: حسابداری پزشکی قانونی یا حسابداری قانونی (Forensic Accounting) شامل تجزیه و تحلیل داده ها و اطلاعات و همچنین حساب‌ های یک شرکت جهت استفاده در دادگاه می باشد. این علم ترکیبی از علوم تحقیقات، حسابداری و حسابرسی می باشد. این بدین معنی است که کلیه حل و فصل اختلافات، دعاوی دادگاهی و تحقیق در حوزه حسابداری پزشکی قانونی است. آن دسته از مواردی که در شاخه حسابداری قانونی مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌ گیرد عبارتند از: آسیب های جامعه، کلاهبرداری و جعل حساب، طلاق و درگیری زناشویی، جرایم سایبری.

بهترین دانشگاه های ایران در رشته حسابداری

حسابداری بودجه ای: گرایش حسابداری بودجه ای (Budget accounting) که در واقع از زیرشاخه های رشته حسابداری به حساب می آید، تنظیم بودجه با توجه به نتیجه های فعالیت‌ های مالی صورت می‌ گیرد. در حسابداری بودجه ‌ای کلیه عملیات مالی سال های پیش رو مورد پیش بینی قرار می گیرند و نتایج واقعی عملیات مالی و حسابداری بررسی می شوند.

حسابداری اجتماعی: گرایش حسابداری اجتماعی در واقع میزان تأثیر سازمان بر جامعه و محیط پیرامون را مورد ارزیابی قرار می‌ دهد، بدین معنی که کلیه تأثیرات اجتماعی و محیط  زیستی بر فعالیت‌ های حسابداری سازمان بررسی می شوند. در شاخه حسابداری اجتماعی، کلیه هزینه ها و مزیت هایی که فعالیت‌ های اجتماعی یک سازمان دارد، تعیین می گردد. در واقع حسابداری اجتماعی عملکرد یک سازمان در حوزه مسئولیت‌ های اجتماعی بررسی می‌ کند.

حسابداری صندوق: حسابداری صندوق (Fund Accounting) از دیگر گرایش های مهم رشته حسابداری می باشد که مربوط به افراد غیرانتفاعی مثل دولت‌ ها و مؤسسه های غیرانتفاعی می باشد، که به طور معمول منابع مالی کمی را در اختیار دارند. حسابداری صندوق جهت دست یافتن به سود کلان نیست بلکه وسیله‌ ای جهت دسترسی به اهداف شرکت مادر است.

دورس مختلف رشته حسابداری در دانشگاه

به صورت کلی مجموعه دروسی که یک حسابدار وظیفه دارد در دانشگاه ها پاس کند تا بتواند فارغ التحصیل شود، به دو گروه دروس پایه و دروس تخصصی تقسیم بندی می شوند. البته در این بین دروس معارف هم وجود دارند که برای کلیه رشته های دانشگاهی کاملا مشترک و یکسان می باشند. این تقیسیم بندی دروس به شرح موارد ذیل می باشند:

دروس پایه: منظور از دروس پایه در واقع دروسی مانند: ریاضیات کاربردی، آمار، ریاضیات پایه، پژوهش و عملیات، مبانی کاربرد کامپیوتر، مدیریت تولید، حقوق بازرگانی، پول و ارز بانکداری، مالیه عمومی، جامعه شناسی، اصول علم اقتصاد، مبانی سازمان مدیریت، روانشناسی عمومی، توسعه اقتصادی،  روش تحقیق.

دروس تخصصی: منظور از دروسی تخصصی در واقع دروسی مانند: مباحث جاری حسابداری، مدیریت مالی، اصول حسابداری، متون حسابداری، حسابداری میانه، حسابداری پیشرفته، حسابداری صنعتی، حسابرسی، حسابداری مالیاتی.

بهترین دانشگاه های ایران در رشته حسابداری

با درنظر گرفتن نوع ماهیت عددی رشته حسابداری، پیش‌ نیازهای اولیه جهت تحصیل در رشته حسابداری پیش‌ نیاز ریاضی می باشد. اما فقط پیش‌ نیاز ریاضی کافی نمی باشد، بلکه مطالعه در حوزه فرایندهای مالی بنگاه‌های اقتصادی خرد و کلان و همچنین آشنایی با پروسه عملکردی حسابداران می‌ توانند در تعلیم و تربیت یک حسابدار موفق، به صورت قابل توجهی موثر باشند.

علاوه بر تقویت نمودن پایه‌ های محاسبات و ریاضی علاقه‌ مندان به رشته حسابداری، نیاز است که این افراد با بازه عملکردی حسابداران آشناییت داشته باشند تا بتوانند استعداد خود را در مسیر تبدیل شدن به یک حسابدار موفق بهبود ببخشند، چرا که ارتباط مداوم و پایدار با اعداد و ارقام مالی یک شرکت در صورت عدم وجود علاقه به کار، بسیار سخت و طاقت‌ فرسا است. برخی از توانایی های مورد نیاز این رشته عبارت است از:

  • داشتن قدرت بیان بالا
  • امکان ثبت نمودن دفاتر قانونی
  • داشتن پیش زمینه کار با اینترنت
  • گردآوری گزارش های نظارتی و مدیریتی
  • داشتن آشنایی جهت کار با نرم افزارهای حسابداری
  • گردآوری و تحویل گزارشات دوره ای خرید و فروش محصولات
  • توانایی تجزیه و تحلیل جهت بررسی و صادر نمودن اسناد و مدارک
  • یادگیری طریقه صحیح محاسبه بیمه، حقوق، دستمز و مالیات کارکنان
  • حساب و کتاب مالیات های تکلیفی مثل حق الزحمه، اجاره، حقوق و …
  • محاسبه تمامی هزینه های اتمام یافته محصولات و خدمات ارائه شده

مطلب پیشنهادی: بهترین دوره آموزش آنلاین حسابداری

کلام آخر

در این بخش از مقاله به توضیح بهترین دانشگاه های حسابداری ایران پرداختیم و تمام تلاش خود را کردیم که داده ها و اطلاعات مفیدی را در خصوص انواع مختلف گرایش های رشته حسابداری و دروس مختلف این رشته در اختیارتان قرار دهیم. همچنین تشکر می کنم از همه شما عزیزان که تا پایان مقاله همراه ما بودید و خواهشمندم نظریات خود را برایمان کامنت کنید.

آیا رشته حسابدای و یادگیری آن پردرآمد است؟

رشته حسابداری یکی از مهم ترین حرفه ها در کشور به حساب می آید و تمام صنعت ها به حسابدار نیاز دارد تا متوجه سود و یا ضرر مالی در کسب کار خود شود. به دلیل وجود مشکل مالی در شرکت ها و یا کارخانه ها فرصت شغلی زیادی برای این رشته بسیار زیاد است.

چرا باید شغل و رشته حسابداری را انتخاب کنیم؟

این رشته دارای فرصت شغلی زیادی در شرکت های کوچیک و بزرگ و شرکت های دولتی و خصوصی را دارد. از جمله فرصت های شغلی این رشته با توجه به گرایش تحصیلی می توان به موسسات تجاری و خصوصی، کارخانه های صنعتی و بانک ها اشاره کرد.

4.5/5 - (11 امتیاز)

الهام عرب

الهام عرب هستم 25 ساله دارای مدرک کاردانی نرم افزار کامپیوتر و IELTS زبان انگلیسی و دارای 2 سال سابقه کار تخصصی در زمینه مقاله نویسی

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 6 =

دکمه بازگشت به بالا