آموزش

10 تا از بهترین دانشگاه برای رشته حسابداری در تهران⭐【آپدیت1403】✅

در این قسمت از مقاله قصد داریم یک سری اطلاعات کاربردی را درباره بهترین دانشگاه برای رشته حسابداری در تهران در اختیارتان قرار دهیم. در حال حاضر دانشگاه ها نبض اموزش در کشور را در دست دارند. رشته حسابداری در بسیاری از دانشگاه های مطرح و شناخته شده آموزش داده می شوند و افراد تمایل در این مراکز آموزش ببینند. در ادامه مقاله به ارائه توضیحات بیشتر در این زمینه می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله حسابدارا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین دانشگاه های حسابداری ایران

مهارت های لازم برای انتخاب رشته حسابداری در دانشگاه

رشته حسابداری در واقع یکی از مهم ترین رشته هایی می باشد که به عنوان رشته شناور معروف است و داوطلبان در کلیه رشته های تحصیلی ریاضی، تجربی و انسانی این امکان را دارند که در این رشته ادامه تحصیل بدهند. شخصی که شغل حسابداری را انتخاب می کند، می بایست بتواند گزارش کاملی از امورات جامعه را ارائه کند، لذا احتیاج است که ادبیات فارسی آن فر در سطح بالایی قرار داشته باشد و یتواند نگارش خوبی را برای کلیه متون آماده شده انجام دهد.

یکی دیگر از قابلیت های مهمی که دانشجویان این رشته می بایست داشته باشند، این است که بتوانند ساعات طولانی را پشت میز کار و کامپیوتر به همراه سر و کله زدن با اعداد و ارقام بگذراند و معادلات ریاضی مختلف را حل کند. همچنین مسئله دیگری که می بایست به آن توجه نمود این است که که شخصی که حسابدار است علاوه بر این که باید ادبیات و ریاضی قدرتمندی داشته باشد و قدرت فیزیکی خاصی داشته باشد، صبور و خلاق نیز باید باشد و نظم و انضباط را سر لوحه کار خود قرار دهد. برخی دیگر از مهارت های لازم برای انتخاب رشته حسابداری در دانشگاه عبارت است از:

مهارت های لازم برای انتخاب رشته حسابداری در دانشگاه

جزئی نگری و دقت در کار: اجرای کلیه محاسبات مالی و حسابداری یک شرکت، در واقع کاری در مقیاس بزرگ می باشد و یک اشتباه کوچک می‌ تواند تمامی محاسبات را به هم بزند و خسارات سنگینی به بار آورد. دقیق بودن و توجه داشتن به جزئیات از واجبات رشته حسابداری است.

کار کردن با نرم‌ افزارهای حسابداری: رشته حسابداری دیگر مثل زمان های گذشته، محدود به کتب درسی نیست، چرا که با پیشرفت تکنولوژی و پیچیده‌ تر شدن کسب و کارهای مختلف، جهت مدیریت مالی می بایست روش کار با نرم‌ افزارهای حسابداری آموزش داده شود و همچنین ممکن است هر چند سال یک بار یک سری تغییرات در ابزارهای مهم و کاربردی رشته حسابداری ایجاد شود.

نظارت و برنامه‌ ریزی: اگر علاقه‌ ای به برنامه‌ ریزی، استراتژی های مدیریت زمان و مدیریت فایل ندارید، به هیچ وجه رشته حسابداری مناسب شما نمی باشد. اگر قصد فعالیت و ورود با بازار کار این رشته را دارید، می بایست تمامی پرونده ها را در زمان مقرر و تعیین شده، با دقت حداکثری و بدون اشتباه به ثبت برسانید.

داشتن آشنایی حداکثری با دنیای اقتصاد: جهت کسب موفقیت در مشاغل مربوط به رشته حسابداری، به خصوص حسابداری مربوط به شرکت‌ ها و مشاغل آزاد، می بایست درباره مسائل اقتصادی اطلاعات مفیدی را در اختیار داشته باشید. اگر از رشته انسانی وارد حسابداری می‌ شوید، درس تخصصی اقتصاد نیز از ضریب بسیار بالایی جهت قبولی برخوردار است.

بهترین دانشگاه برای رشته حسابداری در تهران کدام است؟

با توجه به مطالب ذکر شده توانستیم اندک اطلاعات مختصری را درباره مهارت های لازم برای انتخاب رشته حسابداری در دانشگاه در اختیارتان قرار دهیم. اکنون ممکن این سوال برایتان مطرح شود که بهترین دانشگاه برای رشته حسابداری در تهران کدام است؟ جهت یافتن بهترین دانشگاه می توانید تحقیقات لازم در این زمینه را انجام دهید و لیستی از معتبرترین دانشگاه های تهران را تهیه کنید.

بهترین دانشگاه برای رشته حسابداری در تهران کدام است؟

در ادامه به معرفی 10 نمونه از بهترین دانشگاه برای رشته حسابداری در تهران می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

دانشگاه تهران

دانشگاه تهران

دانشگاه تهران یکی از مهم ترین دانشگاه های کشور است که فعالیت خود را از سال 1343 آغاز نموده است که بر اساس زتبه بندی دانشگاه های داخلی نیز دانشگاه تهران موفق شده است که رتبه نخست کشوری را در بین تمامی دانشگاه ها به خود اختصاص دهد. دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه تهران دارای اساتید کارآزموده ای ی باشد که در زمینه حسابداری و شاخه های مرتبط با آن به کار آموزش می پردازند.

در مقطع کارشناسی ارشد دانشکده مدیریت، کلیه دانشجویان مباحث تئوری و زیر بنایی در رشنه حسابداری را می آموزند و تحقیقاتی را نیز در قالب پایان نامه ارائه می کنند. در مقاطع دکتری دانشجویان با یک سری مباحث اعم از مباحث فلسفی در رشته حسابداری آشنایت پیدا می کنند.

آدرس: تهران، میدان انقلاب، خیابان انقلاب، خیابان 16 آذر، سازمان مرکزی دانشگاه تهران

دانشگاه شهید بهشتی تهران

دانشگاه شهید بهشتی تهران

دانشگاه شهید بهشتی تهران از زمان تاسیس تا به امروز توانسته است اعتبارات بسیاری را در سطح جهانی بدست آورد. دانشگاه شهید بهشتی در رتبه‌ بندی دانشگاه‌ های معتبر کشور در سال 2017 موفق شده است که رتبه پنج را در بین کلیه دانشگاه های ایران پس از دانشگاه شریف، علم و صنعت، امیر کبیر و تهران به دست آورد.

دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه شهید بهشتی با داشتن 41 نفر عضو هیئت علمی از اساتید معتبر و شناخته شده در سطح ملی و بین المللی توانسته است به آموزش و تربیت نیروی مجرب و متعهد در زمینه رشته حسابداری بپردازد. در حال حاضر دانشگاه شهید بهشتی این افتخار را دارد که به عنوان یکی از ستون های آموزش حسابداری در کشور محسوب می شود.

آدرس: تهران، اوین، ميدان شهيد شهرياری

دانشگاه فنی و حرفه ای انقلاب اسلامی تهران

دانشگاه فنی و حرفه ای انقلاب اسلامی تهران

دانشگاه فنی و حرفه ای انقلاب اسلامی تهران جزوء دانشگاه های معتبر و رده بالا به خصوص در رشته های نقشه برداری، معماری و حسابداری در کشور می باشد. این دانشگاه توانسته است 10 رشته کارشناسی ناپیوسته و 30 رشته کاردانی پیوسته را پوشش دهی کند و به عنوان جزء مهم دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی نیز محسوب می شود. در حال حاضر دانشگاه فنی و حرفه ای انقلاب اسلامی تهران زیر نظر دانشگاه فنی و حرفه‌ ای کشور و به ریاست جناب آقای علیرضا بیات فعالیت می کند و همچنان پذیرش دانشجو در این دانشکده، فقط از میان مردان صورت می گیرد.

آدرس: تهران، اتوبان آیت الله سعیدی، بلوار معلم، میدان معلم، دانشکده فنی انقلاب اسلامی تهران

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی ره در شهر ری یکی دیگر از دانشگاه های شناخته شده ای می باشد که توانسته است در طول سال در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته رشته حسابداری و دیگر رشته های تحصیلی به شکل بدون کنکور و بر طبق سوابق تحصیلی به پذیرش دانشجویان مختلف بپردازد. تمامی اشخاصی که شرایط ثبت نام بدون آزمون کنکور دانشگاه آزاد یادگار امام خمینی ره شهر ری را دارند، می توانند در برهه زمانی تعیین شده اقدام به تکمیل نمودن مراحل ثبت نام خود کنند.

آدرس: تهران، بزرگراه خلیج فارس، روبروی حرم امام خمینی(ره)، دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهر ری

دانشگاه آزاد اسلامی تهران شمال

دانشگاه آزاد اسلامی تهران شمال

یکی دیگر از واحدهای معتبر دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه تهران شمال می باشد. این دانشگاه در بین چهار واحد برتر دانشگاه آزاد اسلامی ‌در سرتاسر کشور می باشد. دانشکده مدیریت و علوم اجتماعی دانشگاه تهران شمال به شکل رسمی از سال 1375 فعالیت خود را آغاز نمود. رشته های مختلف این دانشکده عبارت است از: مدیریت دولتی و حسابداری در مقاطع کارشناسی، مدیریت بازرگانی، مدیریت فناوری اطلاعات، مدیریت اجتماعی، مدیریت صنعتی، مدیریت فرهنگی، مدیریت کارآفرینی و مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی.

آدرس: تهران، بزرگراه شهید بابایی (غرب به شرق)، خروجی حکیمیه، خیابان شهید صدوقی، بلوار شهید عباسپور، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال

دانشگاه فنی و حرفه ای شمسی پور

دانشگاه فنی و حرفه ای شمسی پور

دانشگاه فنی و حرفه ای شمسی پور یکی دیگر از مراکز آموزش عالی فنی و حرفه ای در کشور است که در شهر تهران فعالیت می‌ کند. این دانشکده که پیش تر یک مرکز علمی کاملا خصوصی بود، در سال 1353 توسط وزارت آموزش و پرورش خریداری شد و در سال های بعد به وزارت علوم واگذار شد. دانشکده فنی و حرفه ای شمسی پور شامل سه دپارتمان اصلی حسابداری، الکترونیک و کامپیوتر می باشد که این دانشکده در هر سه رشته در دو مقطع کاردانی به کارشناسی (کارشناسی ناپیوسته) و کاردانی پیوسته از طریق کنکور سراسری، دانشجو می پذیرد.

آدرس: میدان امام حسین (ع)، ابتدای خیابان دماوند، روبروی خیابان شهید منتظری پلاک 1343، دانشکده فنی شهید شمسی پور

دانشگاه فنی و حرفه ای ولیعصر تهران

دانشگاه فنی و حرفه ای ولیعصر تهران

دانشگاه فنی و حرفه ای ولی عصر (عج) با برخورداری از تجربیات اساتید خبره و مهارت های مختلف علمی فرهنگی در حوزه آموزش رشته های فراگیر و پرکاربرد حسابداری، کامپیوتر و … فعالیت می کند. دانشکده فنی و حرفه ای ولی عصر(عج) به عنوان یکی از معتبرترین مراکز دانشگاه فنی و حرفه ای در حوزه آموزش دختران است و به خصوص به عنوان یک مرکز آموزشی کارآمد، می تواند پاسخگوی کلیه نیازهای سازمان های گوناگون باشد.

آدرس: تهران، کیانشهر، میدان امام رضا(ع)، خیابان آل ابراهیم، دانشکده فنی و حرفه ای دختران تهران ولی عصر (عج)

دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب

دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب

 

دانشگاه تهران جنوب به عنوان سومین واحد تأسیس گردیده از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی می باشد. این دانشگاه به عنوان یکی از برترین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، دارای قدمت 36 ساله می باشد. در حال حاضر دانشگاه تهران جنوب دارای 159 رشته مصوب کارشناسی ارشد، 72 رشته مصوب دکترا، 49 رشته مصوب کارشناسی و 17 رشته مصوب کارشناسی ناپیوسته می‌ باشد.

دانشجویان این دانشگاه در 15 دانشکده فنی و مهندسی، تحصیلات تکمیلی فنی مهندسی، اقتصاد و حسابداری، حقوق و علوم سیاسی، مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک عمران و معدن، مهندسی شیمی و پلیمر، هنر و معماری، مهندسی برق، روان‌ شناسی و علوم تربیتی، زبان‌ های خارجه و ادبیات، مدیریت، علوم پایه،  و دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی تحصیل می‌ کنند.

آدرس: تهران، خیابان کریم خان زند، خیابان ایرانشهر شمالی، شماره 223، ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب

دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران

دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران

دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران یکی از معتبرترین دانشگاه های آزاد در سرتاسر کشور می باشد. دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه علوم و تحقیقات تهران پذیرای دانشجویان در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری رشته حسابداری می باشد. کتابخانه دانشگاه علوم تحقیقات تهران جزوء بزرگ‌ ترین و شناخته شده کتابخانه‌ ها در کشور است که دارای یک میلیون و 300 هزار عنوان کتاب الکترونیکی است. این کتابخانه دارای 5 سالن در سه گروه مدیریت، گروه خدمات فنی و کتابخانه دیجیتالی و گروه خدمات کتابداری فعالیت می‌ کند.

آدرس: تهران، انتهای بزرگراه شهید ستاری، میدان دانشگاه بلوار شهدای حصارک، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم وتحقیقات

دانشگاه فنی و حرفه ای دکتر شریعتی

دانشگاه فنی و حرفه ای دکتر شریعتی

دانشگاه فنی و حرفه ای دکتر شریعتی یک دانشگاه دخترانه است که در مقاطع مختلف رشته حسابداری و همچنین دیگر رشته ها دانشجو می پذیرد. کلیه دانشجویان از طریق سازمان سنجش آموزش کشور در بخش فنی و حرفه‌ ای و سراسری در سه مقطع مختلف کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته در دو نوبت روزانه و شبانه پذیرفته می‌ شوند. تا به امروز دانشگاه فنی و حرفه ای دکتر شریعتی تهران با بیش از 5700 دانشجو در حال فعالیت می باشد.

آدرس: تهران، بزرگراه شهید تندگویان، میدان بهمن، خیابان میثاق جنوبی، خیابان 61 شرقی، دانشکده فنی و حرفه‌ ای دختران دکتر شریعتی تهران

رشته حسابداری در کدام شاخه قرار دارد؟

تعریف شاخه بندی رشته حسابداری چندان هم سخت نیست. رشته حسابداری یکی از پرکاربردترین رشته هایی می باشد که دانش آموزان با داشتن دیپلم هر سه رشته ریاضی فیزیک، تجربی و انسانی می‌ توانند آن را جزوء رشته های انتخابی خود در دانشگاه قرار دهند. در ادامه یک سری توضیحات کامل تر در این راستا در اختیارتان قرار می دهیم.

رشته حسابداری در دبیرستان: جهت معرفی رشته حسابداری در دبیرستان می بایست این نکته را مدنظر داشت که این رشته جزوء رشته های هنرستانی می باشد و دانش آموز می بایست در هنرستان رشته حسابداری را انتخاب کند. همچنین اگر فردی قصد داشته باشد رشته حسابداری را در دانشگاه بخواند، می تواند رشته ریاضی فیزیک را در دبیرستان انتخاب کند و بدین طریق وارد دانشگاه شود. با انتخاب رشته ریاضی می توانید مهارت های خود را در زمینه حساب و کتاب بالا ببرید و با ورود به دانشگاه از این لحاظ نسبت به دیگر دانشجویان برتری داشته باشید.

رشته حسابداری در کدام شاخه قرار دارد؟

البته نکته ای که می بایست برای انتخاب رشته حسابداری در دبیرستان با رشته ریاضی فیزیک در نظر گرفت، این است که افراد می توانند از طریق رشته ریاضی فیزیک به رشته های حسابداری کارشناسی پیوسته ورود پیدا کنند. در نتیجه می توانند با یک کنکور مستقیم برای مقطع کارشناسی تحصیل کنند اما در رشته های هنرستانی با توجه به این مسئله که سریع تر وارد دانشگاه می شوید و در کنکور کاردانی حضور پیدا می کنید باید مجددا برای مقطع کاردانی به کارشناسی آزمون کنکور دهید.

رشته حسابداری هنرستان: اگر شما نیز مثل دیگر هم سن و سالان خود در شرف انتخاب رشته می باشید و آینده کاری و تحصیلی ذهنتان را درگیر کرده است، انتخاب رشته حسابداری هنرستان می تواند کمک بسیار زیادی به موفقیت شما کند. هر فردی از پایه های تحصیلی پایین تر به فکر انتخاب رشته حسابداری می باشد چرا که هم بازار کار بسیار داغی دارد و هم خواهان بسیاری دارد.

مطلب پیشنهادی: بهترین دانشگاه برای ارشد حسابداری

مزایا و معایب انتخاب رشته حسابداری

البته که دانشجویان رشته حسابداری بیشتر کسانی می باشند که از طریق کنکور علوم انسانی قبول شده اند، اما معمولا اکثریت دانشجویان به علت بازار کار پر رونق حسابداری، این رشته را انتخاب می کنند، غافل از این مسئله که رشته حسابداری و اکثر واحدهای درسی آن ارتباط تنگاتنگی با ریاضی دارند و نداشتن پایه ریاضی خوب می تواند دردسر ساز باشد. پس قبل از انتخاب این رشته می بایست به این نکته توجه نمود. از دیگر مزایا و معایب این رشته می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارت است از:

مشخص بودن پروسه کاری: کلیه اشخاصی که در رشته حسابداری درس می خوانند، به یک دید جامع نسبت به مهارت های مدنظر و آینده کاری خود می رسند.

داشتن مسیر شغلی ثابت و پایدار: با در نظر گرفتن این مسئله که هر شرکت به یک‌ حسابدار ذبده و کاربلد نیاز دارد، پس برای این رشته یک مسیر شغلی ثابت و پایداری وجود دارد و هیچ گاه این حرفه از دور خارج نمی شود.

مزایا و معایب انتخاب رشته حسابداری

کسب درآمد معقول: تمامی افراد فارغ التحصیل در رشته حسابداری در صورت پیدا کردن شغل مناسب، درآمد مطلوبی بدست خواهند آورد و حسابداران علاوه بر دریافت نمودن حقوق از مراقبت‌ های بهداشتی و تسهیلات بازنشستگی بهره‌ مند خواهند شد.

نداشتن محدودیت: جهت یافتن شغل مناسب، نیازی به رفتن به شهر خاصی وجود ندارد و در شهر خودتان نیز می توانید شغل درخوری پیدا کنید حتی اگر نیاز به جا به جایی وجود داشته بشد، هیچ جای نگرانی برای پیدا کردن کار نخواهد بود، چرا که شغل حسابداری هیچ گونه وابستگی به یک شهر یا یک مکان ندارد.

رشته حسابداری علاوه بر مزایای بسیار، دارای یک سری معایب نیز می باشد. یکی از مشکلات رشته حسابداری نداشتن سابقه کاری می باشد که اکثر شرکت ها آن را درخواست می کنند. شغل حسابداری به صورت بدون جنب و جوش و ثابت است و هیجان آن نیز بسیار کم می باشد که امکان ایجاد خستگی فراوان در فرد شاغل وجود دارد البته که بعضی به این ویژگی به دید یک مزیت نگاه می کنند.

کلام آخر

در این بخش از مقاله به توضیح بهترین دانشگاه برای رشته حسابداری در تهران پرداختیم و تمام تلاش خود را کردیم که اطلاعات جامعی را در خصوص مهارت های لازم برای انتخاب رشته حسابداری و مزایا و معایب این رشته در اختیارتان قرار دهیم. همچنین تشکر می کنم از همه عزیزان که تا پایان مقاله همراه ما بودید و خواهشمندم نظریات خود را برایمان کامنت کنید.

4.4/5 - (7 امتیاز)

الهام عرب

الهام عرب هستم 25 ساله دارای مدرک کاردانی نرم افزار کامپیوتر و IELTS زبان انگلیسی و دارای 2 سال سابقه کار تخصصی در زمینه مقاله نویسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + چهار =

دکمه بازگشت به بالا