مالیات

10 تا از بهترین مشاور مالی ایران ⭐【آپدیت1403】✅

اگر تمایل دارید درباره بهترین مشاور مالی ایران اطلاعات بدست آورید، می توانید مقاله ذیل را مطالعه کنید. زمانی که به زندگی افراد موفق نگاه می کنیم، می بینیم که اکثر آن ها در شروع کار خود، سرمایه چندان زیادی نداشتند و فقط از افراد ذبده و کاربلد مشورت گرفتند که در کدامین مسیر سرمایه گذاری کنند. این افراد در واقع مشاوران مالی می باشند که بهترین راهکارها را در اختیار تمامی افراد جامعه قرار می دهند. درادامه مقاله به ارائه توضیحات بیشتر در زمینه مشاور مالی می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله حسابدارا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین مدیر مالی ایران

منظور از مشاور مالی چه کسی می باشد؟

منظور از مشاور مالی در واقع کسی است که این امکان را فراهم می کند تمامی افراد حقیقی و حقوقی بتوانند ثروت و دارایی خود را مدیریت کنند. مشاوران مالی معمولا به شکل کاملا حرفه ای، اطلاعات جامعی را در خصوص سرمایه گذاری در حوزه مالی، علمی، سرمایه گذاری، مسکن و … در اختیار همگان قرار می دهند. وظیفه مشاوران مالی به این شکل است که باید بر طبق اهداف و دغدغه های مالی افراد به آن ها راهکارهای جامع و سودمندی را ارائه کنند.

منظور از مشاور مالی چه کسی می باشد؟

به عنوان مثال می توانید درباره مسائلی مانند این که چه میزان پول را باید پس‌ انداز کنید و یا این که چه نوع حسابی را باید باز کنید، هم چنین در زمینه بیمه مسکن یا امورات مالیاتی، به مشورت بپردازید. معمولا مشاور مالی مانند یک مربی عمل می‌کند. مشاور به افراد این کمک را می‌ کند که زودتر به اهدافتان برسید و مشکلات را برطرف کنید. برای مشاوره مالی در ابتدا پرسش نامه‌های بسیاری باید تکمیل کنید تا شخص مشاور از وضعیت مالی شما با خبر شود. استفاده از راهنمایی ها و توصیه های مشاور مالی باعث می شود افراد بتوانند سریع تر به اهداف خود برسند و مشکلات را برطرف کنند.

برای استارت کار مشاوره، ابتدا باید اطلاعات دقیقی از اوضاع مالی خود داشته باشید و ریز جزئیات حساب های بانکی خود را در اختیار مشاوران مالی قرار دهید، برای انجام این کار باید پرسش نامه ای که از سوی مشاور مالی تنظیم شده است را پر کنید و مشخصات مالی و خصوصی خود را به طور دقیق ذکر کنید.

مشاور مالی چه وظایفی دارد؟

به طور کلی در پاسخ به این سوال که یک مشاور مالی چه وظایفی رتا بر عهده دارد و چه کارهایی را باید انجام دهد، می توان گفت که حضور مشاور مالی در هر کسب و کاری بسیار لازم است، چرا که مسئولیت نظارت بر مصارف یک شرکت بر عهده مشاور مالی است. معمولا یک مشاور مالی سعی می کند با شناسایی دقیق تمامی هزینه ها، به گونه ای آن ها را مدیریت کند که هر گونه هزینه اضافی حذف گردد، بدون این که هیچ گونه عیب و ایرادی در کار وارد شود و یا کیفیت محصول پایین بیاید.

مشاور مالی چه وظایفی دارد؟

اگر مشاور مالی بتواند به خوبی از عهده وظایف خود برآید، تعداد مشتریان بالا می رود و سودآوری چند برابر می شود. یک مشاور مالی مجرب می تواند به واسطه تهیه و تنظیم انواع مختلف گزارشات مدیریتی و مقایسه هر یک با دوره های گوناگون و همچنین با شرکت های دیگر، سرمایه گذاران و هر یک از اعضای هیئت مدیره را در زمینه های مختلف تولید و بازاریابی، کمک کند.

یک مشاور مالی موفق به راحتی قادر است این اطمینان را به سران شرکت بدهد که صورت های مالی ارائه شده کاملا متناسب با قوانین و مقررات مرتبط اعم از قوانین مالیاتی، قوانین داخلی کشور، قانون بیمه و هم چنین استانداردهای مالی و حسابداری) بوده تا شرکت دچار ضرر و زیان نشود. مشاور مالی، مطابق با نیاز کارفرمایان، وظایف مختلفی را به عهده دارد و تنها مسئولیت برنامه ریزی را بر عهده ندارد. ارائه برنامه و راهکارهای جامع، نظارت و کنترل بر نحوه اجرای درست راهکارها از وظایف اصلی مشاور مالی می باشد.

بهترین مشاور مالی ایران کدام است؟

با توجه به موارد ذکر شده توانستیم اطلاعات جامعی را درباره سمت مشاور مالی و وظایف او در شرکت، در اختیارتان قرار دهیم. اکنون ممکن است این سوال مطرح شود که بهترین مشاور مالی ایران کدام است؟ برای یافتن پاسخ این سوال نیاز است رزومه و سوابق اجرایی هر یک از شرکت ها در جهت ارائه مشاوره، مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانیم به نتایج لازم دست پیدا کنیم.

بهترین مشاور مالی ایران کدام است؟

در ادامه مقاله به توضیح 10 نمونه از بهترین مشاور مالی ایران می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

شرکت حسابداری، مالیاتی و مالی رایان محاسبان

شرکت حسابداری، مالیاتی و مالی رایان محاسبان

خدمات مالیاتی، حسابداری، مالی، تسهیلات، حسـابرسی، ثبتی و کارشناسی رسمی جهت شرکت ها و اشخاص، انجام کلیه امور در موسسه یا شرکت های طرف قرارداد، توسط رایان محاسبان انجام می شود.

شرکت رایان محاسبان دارای 4 عضو هیئت مدیره با تسلط و تخصص در حوزه وکیل مالیاتی، امور شرکت های بورسی، موضوعات و چیدمان سیستم مالی و خدمات حسابرسی میباشد که همگی در مجموعه های خصوصی و دولتی سابقه کاری بالایی داشته که در تصمیم گیریهای جزء و کل مجموعه ها پیشنهادات و راهکارهای سازنده ارائه نموده تا صرفه مجموعه ها لحاظ گردد.

ضمنا پرسنل ماهر و متخصص مالی و مالیاتی تمایل به کار در شرکت های خدمات حسابداری داشته تا از نظر ارتقا حقوقی و شغلی بروز باشند و ارتقا یابند و این شرکت با استفاده از این پرسنل ماهر و متخصص سعی مینماید رضایت کارفرما را جلب نماید.

خدمات مالیاتی:

 • وکیل مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی و کاهش جرایم مالیاتی
 • تنظیم لایحه دفاعیه مالیاتی و حضور در دادگاه و  تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیات بر درآمد
 • تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیات اجاره ، اظهارنامه ارزش افزوده و  ارسال گزارش‌ های معاملات فصلی
 • ارائه مشاوره برای کاهش مالیات و استفاده از معافیت مالیاتی
 • تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیات حقوق و بررسی و رسیدگی به پرونده‌ های مالیاتی

خدمات مالی:

 • تهیه و تنظیم گزارشات خرید و فروش و گزارشات مدیریتی، بررسی و تحلیل به صورت تکنیکال
 • بررسی و مدیریت حساب‌ های تجاری کسب و کار و انجام بررسی‌ مورد نیاز برای توسعه فعالیت‌ شرکت
 • ارائه خدمات ارزیابی سهام و عرضه سهام در بورس
 • اجرای مهندسی مالی با دو هدف بزرگ شدن و افزایش سود شرکت

خدمات حسابداری:

 • تهیه و تنظیم اسناد حسابداری و ارائه گزارشات سود و زیان
 • ارائه گزارشات مانده مطالبات و بدهی ها به مدیریت شرکت
 • راه اندازی سیستم مالی و نظارت بر امور
 • تهیه ترازنامه و  تهیه گزارشات مالی معاملات و اجرای استاندارد واحد مالی

خدمات حسابرسی:

 • مشاوره حسابرسی و انجام و ارائه گزارشات حسابرسی داخلی
 • انجام و ارائه گزارشات حسابرسی عملیاتی و انجام حسابرسی برای افزایش سرمایه
 • انجام و ارائه گزارشات حسابرسی به مراجع مرتبط مانند بانک‌ ها و تهیه گزارشات فصلی
 • حسابرسی سیستم های حسابداری، مالی، صنعتی و مالیاتی و ارائه راهکار بهبود هریک به صورت مجزا

آدرس: سعادت آباد، خیابان سرو غربی خیابان صدف، نبش نظری پلاک 30
تلفن تماس: 02122355225 – 02128426733
وب سایت: rayanmohaseban.com

شرکت آریا تهران

شرکت آریا تهران

شرکت حسابدرای آریا تهران یکی از مرکز مطرح مشاور مالی در سطح کشور است که دارای بیش از 15 سال سابقه در حوزه ارائه خدمات مالی و مالیاتی می باشد و توانسته ماهرترین و زبده ترین مشاوران را دور هم جمع کند. در این شرکت تمامی خدمات مشاوره مالی بر طبق تخصص و تجربه به افراد ارائه می شود و هر گونه ضرر و زیان را در آینده پیش بینی می کنند.

با توجه به این مسئله که در هر کسب و کاری، مدیران در کار خود علم و دانش لازم را دارند و برای آن که بتوانند تمامی تمرکز خود را روی اجرای اهدافشان بگذارند، نیاز است که امورات مالی شرکت را به دست اشخاص مجرب در این زمینه بسپارند. مشاور مالی باید به اندازه کافی مجرب باشد داشته باشد، چرا که اکثر اوقات تخصص تنها ملاک حل مشکلات مالی نمی باشد و نیاز است که مشاور در این عرصه، تجربه های بزیادی داشته باشد تا مناسب ترین راهکار مالی را در اختیار مشتری قرار دهد.

برای این بتوانید به طور کامل به مشاور مالی اعتماد کنید، نیاز است انواع مختلف خدمات را از بهترین مراکز مشاوره مالی دریافت کنید که شرکت حسابداری آریا تهران به خوبی از پس این کار برآمده است و همواره در مسیر موفقیت مشتریان تلاش کرده است. یک مشاور مالی ذبده این امکان را برای افراد ایجاد می کند تا بتوانند از فرصت ها استفاده کنند، از گرفتن تصمیمات غلط جلوگیری کنند، در موقعیت های ضروری با برنامه جلو بروند و با کنترل هوشمندانه امورات مالی و … سود سرمایه خود را بالا ببرند.

آدرس: تهران، خیابان توحید، به سمت میدان توحید نبش بن بست شهید حاج رضایی، پلاک 75، واحد 2

تلفن: 02166919638

شرکت تدبیر حساب

شرکت تدبیر حساب

شرکت تدبیر حساب در زمستان سال 1391 و با هدف ارائه نمودن خدمات با کیفیت و بروز در زمینه برون سپاری مالی و حسابداری تاسیس شده است.
بکارگیری منابع انسانی مجرب، مسئولیت پذیری و ارائه نمودن راه حل های منحصر به فرد برای تمامی دغدغه های تجاری، همواره سه هدف اصلی شرکت تدبیر حساب در انجام امورات مختلف بوده است.

شرکت تدبیر حساب از طریق سال‌ ها تجربه همکاری با مراکز مختلف، موفق شده است که مطمئن ترین و باکیفیت ترین مشاوره های مالی را در اختیار مشتریان قرار دهد. استفاده از مشاوره های مالی شرکت تدبیر حساب این امکان را فراهم نموده است که بتوانید به‌ راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن تصمیم گیری کنید و تصمیماتی بگیرید که مطابق با درخواست کنندگان کسب‌ و‌ کار باشد.

در بسیاری از کسب و کارها با توجه به دلابل مختلفی مانند عدم تسلط کافی به استانداردهای مالی و حسابداری و جزئیات مالیاتی، عدم وجود هماهنگی در بین کارکنان بخش مالی و حسابداریموجب می گردد که یک سری خطا و اشتباه در امورات مالی شرکت رخ دهد. این خطاها علاوه بر این که باعث می‌ شوند گزارشات مالی قابل اطمینان نباشند، حتی مممکن است افراد را با مشکلات مالی و مالیاتی جبران‌ ناپذیری رو به رو کنند.

شرکت تدبیر حساب با تجزیه و تحلیل ریز جزئیات اسناد، مدارک و حساب‌ های شرکتی، تمامی اشتباهات موجود و مغایرت‌ ها را تشخیص و رفع می‌ کنند تا این دغدغه ها کاملا برطرف شوند. مشاوران مالی فعال در شرکت تدبیر حساب، نسبت‌ های مالی را مطابق با مقتضیان شرکت ها و با درنظر گرفتن شاخص‌ های موجود در شرکت، همچنین با توجه به اطلاعات سالیان گذشته، بررسی می کنند.

آدرس: تهران، انتهای خیابان بهشتی، خیابان ولیعصر به سمت شمال، کوچه زرین، پلاک 7، واحد 3

تلفن: 02158316000

شرکت صالح اندیشان ماندگار

شرکت صالح اندیشان ماندگار

شرکت صالح اندیشان ماندگار با هدف ارائه مشاوره های مالی، حسابداری و کنترل امورات داخلی هر شرکت و با بکارگیری تجربه مدیران مجرب، به مدت 10 سال است که فعالیت می کند. اصلی ترین هدف شرکت صالح اندیشان ماندگار، الگو قرار دادن رضایت مشتری و توجه به مسئولیت پذیری اجتماعی در فعالیت های مختلف می باشد. از مسئولیت های اصلی شرکت صالح اندیشان ماندگار می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • کاهش نرخ هزینه های حقوق اضافی مربوط به امورات مالی و حسابداری مشتریان شرکت
 • رعایت قواعد و قوانین حسابداری، مقررات گزارشگری برون سپاری، واجبات گزارشگری داخلی به شکل کامل
 • بکارگیری ابزارهای مناسب برای حذف اصراف منابع بدست آمده از پروسه های مالی و حسابداری با حفظ کنترل منابع مالی
 • ارائه نمودن گزارش های مالی و صورت های سود و زیان با زبانی ساده و روان که برای هر شخصی در شرکت قابل فهم باشد
 • ارائه نمودن اطلاعات صحیح، به روز و قابل فهم در مشاغل مختلف جهت اخذ تصمیمات مختلف با هدف ارتقای ارزش مشتریان، رشد، کسب سود و جریانات نقدی و غیر نقدی

آدرس: تهران، سردارجنگل شمالی، خیابان لادن، خیابان قدس، خیابان میرباقری، ساختمان مرصاد

تلفن: 02191013862

شرکت پارس حساب

شرکت پارس حساب

شرکت حسابداری پارس حساب با تلاش تعداد کثیری از کارشناسان ذبده حسابداری در زمینه مالی و مالیات در سال 1382 تاسیس شده است. شرکت پارس حساب در جنوب ایران و در شهرستان بندر ماهشهر قطب صنایع شیمی، پتروشیمی و جایگاه برترین بندر کشور (بندر امام خمینی ره) فعالیت خود را شروع کرده است.

مسئولیت پذیری هر یک از اعضای شرکت و تضمین انجام امورات مالی و مالیاتی از دیگر خصوصیات قابل توجه شرکت پارس حساب می باشد که با مشاوره و پشتیبانی دائمی کارشناسان، در طول هر دوره مالی ،خیالی راحت را برای کلیه کارفرمایان و صاحبان کسب وکارها به وجود آورده است. اعضای شرکت پارس حساب اعتقاد دارند اگر یک سیستم حسابداری به روش درست پیاده سازی و اجرا گردد، می تواند راهنمای مدیران شرکت ها باشد.

شرکت حسابداری پارس حساب به شکل هوشمند از هدر رفت منابع مختلف به میزان قابل توجهی جلوگیری می کند. این شرکت خدمات مختلفی را در زمینه های گوناگون ارائه می کنند که عبارتند از:

 • ارائه کلیه مشاوره های مالی و مالیاتی
 • آموزش پرسنل سازمان های طرف قرارداد
 • امکان طراحی و تولید نرم افزارهای مالی و حسابداری
 • اجرا و پیاده سازی سیستم مالی و حسابداری، خرید و فروش، حقوق و دستمزد برای مشاغل مختلف
 • امکان برگزاری دوره های مختلف مهارت آموزی در شغل حسابداری شامل حسابداری عملی مراکز پیمانکاری، حقوق و دستمزد، حمل ونقل، بازرگانی، تخلیه بارگیری

آدرس: بندر ماهشهر، میدان امام خمینی ،ساختمان سپهر، طبقه دوم، شرکت پارس حساب

تلفن: 06152369565

شرکت ناربن

شرکت ناربن

شرکت حسابداری ناربن با داشتن آمادگی کافی، تجربه های مفید و کیفیت حداکثری در کار، آماده ارائه نمودن خدمات مختلف به کلیه موسسات و شرکت های برجسته در سطح کشور می باشد. شرکت حسابداری ناربن موفقیت های خود در ارائه نمودن خدمات به حجم کثیری از مشتریان را مدیون برقراری رابطه ای دوستانه و سودمند با مشتریان می داند.

همواره توصیه می شود که با مشاوران مالی خبره و خدمات ویژه کارشناسان ناروبن، بهره برداری از خدمات ویژه حسابداری مدیریت، گزارشات تحلیلی، و دیگر خدمات مهم این شرکت آشنا شوید. این مشاوران مالی در جهت کاستن ریسک های مالیاتی از طریق تکنیک های بروز مالی و مالیاتی مانند یک نیروی کمکی دائما در کنار مشتریان می باشند. خدمات مالی شرکت حسابداری ناربن به سه دسته تقسیم می شود که عبارت است از:

 • خدمات مالی و مالیاتی مخصوص شرکت های مختلف
 • خدمات مالی و مالیاتی مخصوص اصناف مختلف
 • خدمات ثبت و ضبط تغییرات در شرکت ها

آدرس: تهران، بلوار میرداماد، میدان مادر، خیابان شهید سنجابی (بهروز سابق)، کوچه یکم، پلاک 1، طبقه ششم، واحد 21 و 22

تلفن: 02178148000

شرکت ترازپردازان جنوب اهواز

شرکت ترازپردازان جنوب اهواز

شرکت تراز پردازان جنوب اهواز در سال 1381 با هدف عرضه نمودن خدمات مالی، حسابداری و حسابرسی توسط گروهی از متخصصان مجرب با سابقه 50 ساله آقای احمد پیره پور بنیان گذار شرکت، بنا شده است. اساتید فعال شرکت تراز پردازان جنوب اهواز معتقدند که امروزه در زمینه رقابت های اقتصادی استفاده از داده های مالی و حسابداری سودمند، به عنوان اصلی ترین ابزار کمکی جهت تصمیم گیری در واحدهای تجاری محسوب می شود. دسترسی به تمامی اطلاعات، خدمات مالی و حسابداری به واسطه مشاوران مالی امکان پذیر می باشد.

تمامی مشتریان جهت رها شدن از تمامی موانع و مشکلاتی که ممکن است سر راهشان قرار گیرد، می توانند با استفاده از مشاوران مالی و مالیاتی، تمامی ریسک‌ های مالی کسب و کار را کاهش دهند. شرکت ترازپردازان جنوب اهواز، با استفاده از مشاوران و وکلای مالیاتی مجرب و ذبده، آماده ارائه نمودن خدمات مشاوره مالیاتی و دادرسی مالیاتی می باشند.

آدرس: اهواز، امانیه، سقراط شرقی، مجتمع پارس، واحد 10

تلفن: 02133363826

شرکت پرشین تکس

شرکت پرشین تکس

مرکز مشاوران و حسابداران مالی و مالیاتی زسمی کشور با اسم تجاری پرشین تکس (Persian Tax) در سال 1391 با تلاش گروهی از مدیران برجسته مالی و با همراهی گروهی متخصص از مشاوران مالی و مالیاتی رسمی وزارت امور اقتصادی و دارایی در حوزه های آموزش امورات مالیاتی و حسابداری به وجود آمده است. با گسترش روزافزون فعالیت‌ های اجرایی شرکت پرشین تکس و با تکیه بر تأییدیه‌ های ثابت مراکز تحت پوشش، پرشین تکس اقدام به توسعه تیم فنی و مالی خود کرده و همچنین با هدف پاسخگویی درست به متقاضیان، شعبات خود را افزایش داده است.

مشاوران مالی پرشین تکس در زمینه های سرمایه گذاری کسب و کار هم به ارائه مشاوره های لازم می‌ پردازند، به عنوان مثال اگر قصد داشته باشید که در یک فرصت تازه، سرمایه گذاری کنید یا سرمایه گذشته خود را تقویت کنید، می بایست به مشاوران مالی مراجعه کنید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید. تمامی افراد اعم از افراد معمولی یا افراد شاغل در عرصه های تجاری، جهت ارتقای سرمایه فعلی و یا سرمایه گذاری‌ جدید، می‌ توانند به مشاوران ذبده مالی و اقتصادی مراجعه کنند و راهنمایی های لازم را دریافت کنند.

آدرس: تهران، بلوار میرداماد، شمس تبریزی شمالی، انتهای نیک رای، پلاک 2/1، طبقه 5، واحد 18

تلفن: 02122927385

شرکت آتیه امن سپید

شرکت آتیه امن سپید

شرکت آتیه امن سپید از طریق تعداد زیادی از مجرب ترین حسابداران، مدیران مالی و حسابرسان و با تکیه بر تجربه چندین ساله ای که هر یک از اعضای گروه داشته اند، پدید آمده است و خیلی زود توانسته جایگاه خاصی در بین شرکت ها بدست آورد. این شرکت با ارائه نمودن خدمات مشاوره مالی و مالیاتی به افراد و شرکت های مختلف، سوابق درخشانی بین کارفرمایان خود بدست آورده است و این اعتبار مدیون صداقت و نظم کاری هر یک از افراد فعال در این شرکت می باشد.

شرکت آتیه ان سپید با استفاده از جدیدترین استانداردهای حسابداری، قواعد و قوانین حسابرسی، بخشنامه های صادر شده و هم چنین با استفاده از جدیدترین نرم افزارهای مالی و با تکیه بر تجربه کادر متخصص حسابداری و حسابرسی خود، بهترین و جامع ترین راهکارها را ارائه می کند. مشاوران مالی شرکت آتیه امن سپید با نظارت دقیق سیستم مالی و حسابداری شرکت ها و بر اساس نیاز هر یک و با در نظر گرفتن هزینه، فواید اجرا و پیاده سازی سیستم مالی و مالیاتی، تلاش می کند شفاف ترین و کاربردی ترین راهکارها را جهت بهبود عملکرد مالی و مالیاتی کسب و کار ارائه دهد.

آدرس: پونک، میدان عدل، 35 متری مخبری، پلاک 48، واحد 3

تلفن: 02128424780

شرکت ایران فاینانس

شرکت ایران فاینانس

شرکت حسابداری ایران فاینانس با بهره گیری از نیروی انسانی مجرب و هم چم چنین دانش آموخته رشته حسابداری و حسابرسی از بهترین دانشگاه های ایران و جهان و مسلط بر جدیدترین و نوین ترین قوانین کشور در حوزه مالیات و فعالیت های مالی تشکیل شده است که به طور منظم مشاوره های لازم را در اختیار مشتریان قرار می دهند. با استفاده از این اساتید کاربلد، دیگر مشتریان هیچ گونه نگرانی در این زمینه ندارند و فقط به افزایش درآمد و سودآوری همراه با پرداخت کمترین میزان مالیات و فعالیت مالی منظم با پشتیبانی دائم ایران فاینانس فکر می کنند.

از وظایف اصلی مشاوران مالی شرکت ایران فاینانس می توان به موارد مختلفی مانند: بالا بردن میزان بهره وری، کاهش نرخ هزینه ها، افزایش میزان میزان سود سالیانه، اشاره نمود. مشاور مالی در واقع یک نوع راهنمای باتجربه است که شرایطی را به وجود می آورد تا مسیر پیش رو را بهتر ببینید و به واسطه داده ها و اطلاعات گوناگون، راهکارهای مناسب را در اختیار افراد قرار می دهد. زمانی که قصد دارید از یک مشاور مالی کمک بگیرید، می‌ توانید رزومه آن شخص را مورد بررسی قرار دهید و سپس درباره مسائل گوناگون، با او مشورت کنید.

آدرس: تهران، خیابان شهيد نامجو، کوچه شهيد محلوجيان، پلاک 2

تهران: 02177678734

مراحل کار مشاور مالی به چه صورت است؟

مشاور مالی همان طور که از نامش مشخص است به ارائه مشاوره و راهکار های مناسب به مشتریان می پردازد تا بتوانند اموال خود را در مسیر درستی سرمایه گذاری کنند. همواره مشاور مالی برنامه مشخص و درستی در اختیار دارد که شامل یک سری مراحل می باشد و عبارتند از:

طراحی و تنظیم پرسش نامه مالی: اولین مرحله ای که مشاور مالی برای کمک به مشتری اقدام می کند، گرد آوری اطلاعات شغلی و مالی می باشد. مشاور در رابط با میزان دارایی، مجموع سرمایه، بدهی، هزینه و درآمد مشتریان، پرسش هایی را تنظیم می کند. پاسخ درست و دقیق مشتری به آن سوالات به محاسبه سریع اوضاع مالی افراد کمک می کند.

مشاور بر طبق تجربیات خود، درصد ریسک پذیری مشتری را بررسی می کند و با توجه به موقعیتی که در آن قرار دارد، بهترین راه حل ها را ارائه می کند. بررسی اوضاع مالیاتی اشخاص حقیقی و کلیه مسائل مرتبط با بیمه، از سری مواردی می باشد که مشاور مالی به آن ورود پیدا می کند و راهکارهایی جهت بهبود اوضاع هر یک از آن ها ارائه می دهد.

مراحل کار مشاور مالی به چه صورت است؟

تنظیم طرح مالی: مشاور مالی پس از مرحله گرد آوری اطلاعات، با درنظر گرفتن نرخ بدهی، درآمد افراد، میزان سرمایه بلاتکلیف و سرمایه در گردش مشتریان، اقدام به تنظیم طرح مالی می کند. مشاوران مالی در تنظیم طرح مالی علاوه بر توصیف کامل اوضاع مالی شرکت یا مشتری، به اهداف مالی و راه حل هایی در جهت رسیدن به اهداف نیز اشاره می کنند.

طرح تنظیم شده در مشاوره مالی تا زمانی که مورد تایید کارفرما یا مشتری واقع نگردد، اعتباری ندارد و اجرای مفاد آن ضروری نیست. مشاور مالی در طول چند جلسه، طرح مالی خود را با مشتریان در میان می گذارد و در حالت ممکن برخی از جزئیات آن را تغییر می دهد.

اجرای طرح مالی از پیش تنظیم شده: پس از تهیه و تنظیم طرح مالی، نوبت به اجرای آن می رسد. مشاور مالی از طریق تجزیه و تحلیل شرایط اقتصادی و توجه به اوضاع مالی کارفرما، مراحل دقیقی برای اجرای طرح مالی پیاده سازی می کند. مشاور هر یک از دارایی های شرکت را به مواردی که دارای اولویت بیشتری است، اختصاص می دهد و بدین شکل، درصد مشارکت دارایی ها را در بخش های گوناگون، مشخص می کند.

مدیریت و کنترل اجرای طرح مالی: هر یک از مشاوران مالی در طول مدت زمان اجرای طرح مالی بر پروسه کار نظارت می کنند و با بررسی های دقیق، توصیه های لازم را در اختیار دیگران قرار می دهند. بررسی فرآیند توسعه طرح مالی و درآمدهای بدست آمده از اجرای آن، از سری مواردی می باشد که به طور منظم توسط مشاوران مالی بررسی می گردد. مشتری وظیفه دارد در مدت زمان اجرای طرح مالی، مشاور را در جریان تمامی اتفاقات مربوط به مسائل اقتصادی و مالی قرار دهد تا مشاور بتواند در صورت نیاز، با بررسی تمامی جوانب، تصمیم های جدیدی بگیرد.

مطلب پیشنهادی: بهترین مدیر مالی در تهران

چرا اکثر کسب و کارها به مشاور مالی نیاز دارند؟

مشاور مالی به واسطه دانش و اطلاعات خود برای مدیران شرکت این شرایط را فراهم می کند تا با حداقل رساندن هزینه و حداکثر کردن درآمد سهام داران، بهترین تصمیمات را بگیرند. علاوه بر وظایف اصلی شرکت ها، همه سازمان ها موظفند از راهنمایی هایی که یک مشاور مالی ارائه می کند، بیشترین استفاده را ببرند. مشاور مالی به صورت کلی بر صحت مالی یک سازمان نظارت می کند و موجب ادامه حیات آن سازمان می شود.

مشاوران وظیفه دارند بر عملکردهای مهمی مثل جریانات نقدی و غیر نقدی شرکت، تعیین نمودن درصد سودآوری، کنترل هزینه ها و داده های دقیق مالی نظارت کنند. مشاور مالی علاوه بر کنترل کلیه عملیات مالی یا جنبه ویژه ای از امورات مالی مانند اعتبار بخشی یا مدیریت ریسک، عامل اصلی موفقیت هر سازمان می باشند. در کل این مشتری هست که تصمیم می گیرد آیا به مشاور مالی نیاز دارد یا خیر. اگر دارای کسب و کار کوچکی هستید، می توانید از یک مشاور مالی با سطح متوسط به عنوان راهکاری کم هزینه جهت مدیریت و کنترل سرمایه گذاری بهره ببرید.

چرا اکثر کسب و کارها به مشاور مالی نیاز دارند؟

اگر سرمایه گذاری افراد تا حدی پیچیده باشد یا به مسائلی غیر از مدیریت سرمایه گذاری مثل برنامه ریزی ملکی، کمک مالیاتی یا بازپرداخت میزان بدهی نیاز باشد، ممکن است ضروری باشد که با یک مشاور مالی برجسته یا یک شرکت که خدمات اینترنتی و حضوری مشاور مالی را ارائه می کند، همکاری داشته باشید. البته باید دقت داشته باشید که در صورت رویارویی با تغییرات یا رخدادهای مهم زندگی، از مشاور مالی کمک بگیرید.

ازدواج، فرزند آوری یا تغییر شغل می تواند تاثیرات بسیار زیادی را در زندگی افراد بگذارد و مشورت با یک متخصص می تواند به افراد کمک کند که این تغییرات را پیش ببرند و برنامه کلی زندگی خود را تنظیم کنند. از دیگر مسئولیت های مشاور مالی می توان به موارد ذیل اشاره کرد که عبارت است از:

 • اصلاح صورت حساب ها
 • حستجوی علل بروز مشکلات مالی شرکت
 • بررسی و تجزیه و تحلیل اوضاع مالی شرکت
 • نظارت دقیق بر عملکرد هر یک از افراد در بازار سرمایه
 • تهیه و تنظیم نمودارهای سازمانی برای مشاغل مختلف
 • ارائه شرح حال وضعیت مالی شرکت به اعضای هیئت مدیره
 • تنظیم نمودن روابط کارفرما و کارگر بر طبق آئین نامه های اجرایی
 • ارائه نمودن راهکارهای مناسب مالی جهت پیشگیری از جرایم مالی
 • ارائه مشاوره های لازم در جهت تنظیم دفاتر قانونی برای کسب و کار
 • ارائه برنامه ریزی های بلند مدت مالی در جهت بالا بردن سرمایه افراد
 • ارائه برنامه های جامع جهت جبران ضرر و زیان های شرکت یا شخص حقیقی
 • ارائه مشاوره به مدیران شرکت و اشخاص حقیقی جهت اخذ تصمیمات مهم مالی
 • ارائه نسبت های سود آوری، درصد نقدینگی، فعالیت منظم، نسبت های ارزش گذاری و رشد به کارفرمایان

کلام آخر

در این بخش از مقاله به توضیح بهترین مشاور مالی ایران پرداختیم و تمام تلاش خود را کردیم که اطلاعات مفید و مختصری را درباره مشاور مالی و مسئولیت های مهم او در هر کسب و کاری را در اختیارتان قرار دهیم. هم چنین از همه شما عزیزان تشکر می کنم که تا این بخش از مقاله همراه ما بودید و خواهشمندم نظرات خود را برایمان کامنت کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

الهام عرب

الهام عرب هستم 25 ساله دارای مدرک کاردانی نرم افزار کامپیوتر و IELTS زبان انگلیسی و دارای 2 سال سابقه کار تخصصی در زمینه مقاله نویسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

دکمه بازگشت به بالا