آموزش

10 تا از بهترین مدرس حسابداری در تهران 🧑‍🏫【آپدیت1403】✅

اگر علاقمند هستید درباره بهترین مدرس حسابداری در تهران، اطلاعات سودمندی بدست آورید، می توانید مقاله ذیل را مطالعه کنید. همواره انتخاب بهترین ها در هر زمینه ای، کار سختی بوده است و نیاز است وسواس زیادی در این زمینه صرف شود. مدرسان زیادی در سطح شهر تهران مشغول به تدریس دروس حسابداری می باشند که هر یک دارای مدارک تحصیلی و متد آموزشی خاص خود می باشند که نیاز است تمامی این موارد مورد بررسی قرار گیرند. در ادامه مقاله به معرفی 10 نمونه از بهترین مدرس حسابداری در تهران می پردازیم، خواهشمندم تا پایان مقاله حسابدارا همراه ما باشید.

آموزش حسابداری دارای چه مزیت هایی می باشد؟

رشته حسابداری از جمله رشته های مهمی می باشد که دارای بازار کار پر رونقی است و علاوه بر دانشگاه، آموزشگاه های مختلفی در سرتاسر تهران و دیگر شهرها، به کار آموزش حسابداری می پردازند و در تلاشند با استخدام مدرسان و اساتید برجسته، به شهرت کافی در زمینه آموزش حسابداری دست یابند و هم چنین هنرجویان و داوطلبان از مزایای آموزش و یادگیری حسابداری بهره مند شوند، برخی از این مزایا به اختصار عبارتند از:

 • امکان ارتقای شغل در رشته حسابداری وجود دارد
 • یک جایگاه شغلی مناسب، پیش روی هنرجویان است
 • میزان درآمد حسابداران، بسیار مناسب و قابل افزایش می باشد
 • حسابداران می توانند به طور دائم سطح علمی خود را تقویت کنند و بالا ببرند
 • کلیه هنرجویان از طریق آموزش حسابداری می توانند کارآفرینی کنند و کسب و کار جدید ایجاد کنند.

در یک توضیح جامع تر این گونه می توان گفت که مدرس حسابداری، فرصت های ذیل را در اختیار دانش آموزان و هنرجویان قرار می دهند:

امکان کارآفرینی پس از آموزش حسابداری: با درنظر گرفتن این مسئله که معمولا از حسابداران در کسب و کارها و مشاغل مختلف، استفاده می شود، در نتیجه آمار کلی بازار کار در دستشان است. در واقع این قبیل افراد به واسطه میزان علم و دانشی که از راه آموزش حسابداری به دست می آورند، این امکان برایشان فراهم است که یک شغل یا حرفه جدیدی را راه اندازی کنند.

آموزش حسابداری دارای چه مزیت هایی می باشد؟

ساعات کاری متغیر: ساعات کاری حسابداران در طول یک ماه کاری، بسیار متغیر می باشد، چرا که ممکن است در یک حرفه، حجم کار بالا باشد، در نتیجه میزان محاسبات نیز افزایش می یابد و ساعات کاری حسابدار نیز بالا می رود. با این وجود، حسابداران زیادی هستند که علاقمند هستند کارهای خود را در خانه انجام دهند و کمتر در فضای اداری و تجاری حضور پیدا کنند.

شغل حسابداری با وجود داشتن این قابلیت، بسیار مورد توجه تمام اقشار جامعه، به ویژه بانوان می باشد، چرا که بانوان به دلیل کارهای منزل، بیشتر ترجیح می دهند که در خانه کار کنند و درآمدزایی کنند. در مشاغلی که حجم کار کم است، میزان حساب و کتاب نیز کم می شود و تایم کمی از حسابدار می گیرد.

این امکان فراهم است در جایی که بیشتر تمایل دارید، مشغول به کار شوید: حسابداری به عنوان رشته ای می باشد که در همه مکان های دنیا، بسیار پرتقاضا است و نیازی نمی باشد که برای پیدا کردن شغل به مکان های دور سفر کنید. تمامی مشاغل اعم از مشاغل خصوصی یا حرفه ای، به یک حسابدار حرفه ای و کاربلد نیاز دارند. این مسئله میزان انعطاف پذیری رشته حسابداری را نشان می دهد و افراد می توانند از طریق آموزش حسابداری، در صنعت های گوناگون و یا کسب و کارهای دلخواه، مشغول به کار شوند.

حقوق حسابداران: حقوق و درآمد بالا از سری مزایایی می باشد که افراد می توانند با حضور در جلسات آموزش حسابداری و الگوبرداری از مدرسان حسابداری، به آن دست پیدا کنند. البته نکته ای که لازم است بدانید، این است که حقوق و مزایا در رشته حسابداری به یک سری عوامل بستگی دارد. این عوامل موثر عبارتند از: موقعیت منطقه ای، جغرافیایی، صنعتی، نوع شرکتی که حسابدار در آن مشغول به کار است و … . هر حسابدار نیاز دارد  برای انتخاب حرفه ای که قصد کار در آن را دارد، یک سری تحقیقات لازم را انجام دهد و اطلاعات لازم را در مورد آن شغل بدست آورد.

یک مدرس حسابداری از چه روش هایی برای تدریس استفاده می کند؟

یک مدرس حسابداری برای تدریس این رشته، نیاز دارد دانش خود را بروز نگه دارد و از روش های موثر برای تدریس حسابداری استفاده کند که برخی از این روش ها عبارتند از:

روش تئوری: همان‌ گونه که اطلاع دارید، رشته حسابداری در سه رشته علوم تجربی، ریاضی و علوم انسانی به شکل کلی و عمومی آموزش داده می‌ شود. پس از گذراندن دوره دبیرستان، کسانی که تمایل دارند در رشته حسابداری تحصیل کنند، می‌ توانند رشته حسابداری را در دانشگاه انتخاب کنند و به صورت پیشرفته ادامه دهند و مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد را دریافت کنند.

روش تجربی: اگر فردی پیش زمینه کمی در رشته حسابداری دارد و یا این که آموخته‌ هایش در رشته ریاضی، آمار، حسابان و … بسیار اندک است، می‌ تواند با مراجعه به مؤسسات آزاد و خصوصی، اقدام به برگزاری دوره‌ های مختلف آموزش حسابداری کند و این رشته را آموزش ببیند و با حضور در کسب و کارهایی که نیاز به حسابدار دارند، تجارب کافی را در این زمینه به دست بیاورد.

یک مدرس حسابداری از چه روش هایی برای تدریس استفاده می کند؟

با توجه به تحقیقات انجام شده و آمار و ارقام بدست آمده، یک حسابدار موظف است در ابتدا یک متفکر تحلیلی باشد و مهارت های ارتباطی خوبی بدست بیاورد. استفاده از مهارت های مدیریت امورات مختلف، به حسابداران این امکان را می دهد که در شرایط سخت و بحرانی، وضعیت را به طور دقیق بررسی کنند و کمتر دچار استرس و اضطراب شوند. هم چنین برخورداری از استعداد کافی در رشته ریاضی، از جمله مهارت هایی می باشد که برای تبدیل شدن به یک حسابدار متبحر، نیاز می باشد.

کسب مهارت های لازم در رشته حسابداری، نیازمند آموزش درست و همچنین دائمی در این زمینه می باشد، به طوری که در آینده خواهید فهمید که این مهارت‌ ها تا چه حد در پیشرفت مالی و شغلی، نقش داشته است. تمامی افراد با شرکت در دوره های مختلف آموزش حسابداری، یک سری موارد خاص را از طریق مدرسان حسابداری می آموزند و آمادگی لازم برای حضور در بازار کار را بدست می آورند، بعضی از این موارد عبارتند از:

 • آموزش طریقه کار با اینترنت و کامپیوتر
 • آموزش روش گردآوری گزارشات لازم مدیریتی
 • آموزش نحوه محاسبه بیمه، حقوق و دستمزد، مالیات
 • آموزش طریقه ثبت داده ها و اطلاعات در دفاتر رسمی و قانونی
 • آموزش روش محاسبه هزینه‌ های تمام شده خدمات و محصولات
 • آموزش ارائه نمودن مباحث مورد نیاز مدیران همراه با قدرت بیان بالا
 • آشنایی با انواع مختلف نرم افزارهای حسابداری و طریقه کار با آن‌ ها
 • آموزش نحوه محاسبه انواع مختلف مالیات اعم از اجاره، حقوق، حق‌ الزحمه و …
 • آموزش نحوه ارائه گزارش دوره‌ ای خرید و فروش شرکت‌ ها و کسب و کارهای مختلف
 • آموزش نحوه تجزیه و تحلیل داده‌ ها و اطلاعات به منظور صدور اسناد مالی و حسابداری

بهترین مدرس حسابداری در تهران کدام است؟

با توجه موارد اشاره شده، دریافتیم که یک مدرس حسابداری برای آموزش مباحث حسابداری از چه روش هایی استفاده می کند و این که آموزش حسابداری دارای چه مزیت هایی می باشد، اکنون ممکن است این سوال مطرح شود که بهترین مدرس حسابداری در تهران کدام است؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا باید روش تدریس هر یک از اساتید مدنظر را مورد بررسی قرار دهید و سپس تصمیم نهایی را درباره بهترین مدرس حسابداری، اخذ کنید.

بهترین مدرس حسابداری در تهران کدام است؟

در ادامه مقاله به معرفی 10 نمونه از بهترین مدرس حسابداری در تهران می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

آقای دانیال محجوب

آقای دانیال محجوب

آقای دانبال محجوب یکی از اساتید خبره و کاربلد در رشته حسابداری می باشد که در جوامع داخلی و بین الملل توانسته است به افتخارات زیادی دست پیدا کند، هم چنین در بین دانشجویان در مجامع علمی مختلف نیز بسیار پرطرفدار می باشند. استاد دانیال محجوب موفق شده اند با مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد حسابداری از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران فارغ التحصیل شوند.

آقای دانیال محجوب موفق شده اند مقاله های زیادی را به مرحله چاپ برسانند که برخی از آن ها عبارتند از: مقاله انعطاف پذیری IFRS در ارائه صورت جریان های نقدی، دشواری ها و موانع تهیه صورت های مالی طبق IFRS، الزام به ارائه صورت های تطبیق طبق IFRS، نحوه عمل حسابداری در صورت نبود استاندارد حسابداری خاص، سرمایه گذاری در املاک طبق پرتفوی شرکت های بیمه ای. از دیگر افتخارات و سوابق کاری استاد محجوب می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارت است از:

 • فعالیت به عنوان عضو جامعه حسابداران رسمی کشور
 • دارای سابقه ارائه آثار تغییرات نرخ ارز در همایش دانشگاه الزهرا
 • فعالیت به عنوان عضو انجمن حسابداران خبره و حسابداران مستقل ایران
 • دارای سابقه تدریس استانداردهای حسابداری در جامعه حسابداران کشور
 • دارای سابقه ارائه تحولات بروز در گزارش های حسابرسی همایش دانشگاه الزهرا
 • فعالیت به عنوان عضو كارگروه كارشناسی فنی و استانداردها جامعه حسابداران ایران
 • دارای سابقه تدریس دروس مختلف رشته حسابداری در آموزشگاه ها و دانشگاه های مختلف
 • دارای سابقه تدریس استانداردهای حسابداری در سازمان آموزش انجمن حسابداران خبره کشور
 • دارای سابقه تدریس استانداردهای حسابداری در مراكز آموزشی مختلف، شرکت ها و هلدینگ های گوناگون
 • دارای سابقه ارائه نمودن مباحث مرتبط با سرمایه گذاری در املاک در همایش IFRS  صنعت بیمه، انجمن حسابداران خبره کشور

آقای فرشید رستگار

آقای فرشید رستگار

استاد فرشید رستگار یکی دیگر از مدرسان برجسته حسابداری می باشد که دارای سوابق بسیار گسترده ای در این عرصه می باشد، ایشان به مدت ده سال است که فقط در زمینه وکالت و تدریس مباحث مالیاتی مشغول به کار هستند و تجربیات بسیار مفیدی را از این راه کسب کرده اند. استاد فرشید رستگار به عنوان وکیل، مدرس مالیات، مشاور مالیاتی و بنیان گذار موسسه آقای مالیات، اولین مرجع آموزش مالیات در ایران، فعالیت می کنند.

هم چنین استاد رستگار به عنوان موسس مهم ترین و جامع ترین رسانه مالیاتی کشور (وب سایت MrTax.ir)، مدرس رسمی جهاد دانشگاهی شریف، عضو کارگروه مالیاتی مرکز وکلای قوه قضاییه، مشاور مالیاتی معاونت حقوقی ریاست جمهوری، مدرس و مشاور مالیاتی، مدیر روزنامه دنیای اقتصاد، طراح و مدرس کارگاه های تخصصی مالیاتی نیز شناخته شده اند. برخی دیگر از سوابق درخشان استاد فرشید رستگار به شرح موارد ذیل می باشد که عبارت است از:

 • دارای گواهی نامه جامع آموزش سخنوری و فن بیان
 • دارای گواهی نامه جامع قانون مالیات بر ارزش افزوده
 • دارای گواهی نامه جامع قانون تجارت مرکز استاد آنلاین
 • فعالیت به عنوان وکیل مالیاتی بیش از 300 شرکت و صنف
 • دارای گواهی نامه جامع قوانین و مقررات آموزش حسابداری
 • فعالیت به عنوان طراح و مدرس کارگاه های تخصصی مالیاتی
 • دارای گواهی نامه جامع قوانین مالیاتی مرکز آموزش حسابداری
 • دارای گواهی نامه جامع دادرسی مالیاتی مرکز آموزش حسابداری
 • فعالیت به عنوان مشاور مالیاتی شرکت ها و کسب و کارهای گوناگون
 • دارای گواهی نامه جامع آموزش مهارت های فن دفاع مرکز استاد آنلاین

خانم الهام تاجیک نیا

خانم الهام تاجیک نیا

استاد الهام تاجیک نیا یکی دیگر از اساتید برتر در رشته حسابداری می باشد که رزومه بسیار خوبی را با خود به همراه دارد، ایشان دارای سابقه تدریس در مقاطع مختلف دبیرستان، پیش دانشگاهی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و مقاطع بالاتر می باشند. استاد تاجیک در مناطق مختلف تهران، با حضور در کلاس های آموزش حسابداری، افراد تحصیل کرده ای را در رشته حسابداری، تحویل جامعه داده اند. از دیگر سوابق تحصیلی و کاری استاد تاجیک، می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارت است از:

 • دارای مدرک ليسانس، فوق ليسانس و دكتري حسابداري
 • دارای مدرک دكترای حسابداري از دانشگاه آزاد تهران مركز
 • دارای سابقه تدریس حسابداری در دانشگاه آزاد اسلامي واحد يادگار امام
 • دارای مدرک فوق ليسانس حسابداري از دانشگاه آزاد علوم تحقيقات تهران
 • دارای سابقه تدریس حسابداری در دانشگاه جامع علمي و كاربردي شرق تهران
 • دارای سابقه تدریس حسابداری دانشگاه جامع علمي كاربردي غرب تهران جامع مبلمان
 • دارای سابقه تدریس حسابداری در دانشگاه جامع علمي و كاربردي غرب تهران واحدگلستان
 • استاد الهام تاجیک به عنوان مدرس دروس تخصصي حسابداري از سال 1388 تا به امروز، فعالیت کرده اند

آقای ذبیح اله رضایی

آقای ذبیح اله رضایی

ذبیح الله رضایی، به عنوان پروفسور حسابداری و استاد دانشگاه و  دارای جایگاه تامسون هیل دانشگاه ممفیس می باشد. استاد رضائی تحصیلات خود را تا مقطع دبیرستان در شهرهای اطراف اصفهان گذراند و برای ادامه تحصیل در مقاطع متوسطه به اصفهان رفت. سپس، به تهران رفت و مدرک کارشناسی خود را از مراکز عالی حسابداری دریافت نمود.

پس از گذشت چندین سال، استد رضایی به آمریکا رفتند و مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه تارلتون تگزاس اخذ کردند و بعد از آن نیز به دانشگاه می سی سی پی آکسفورد رفتند و موفق به دریافت مدرک دکتری از آن دانشگاه شدند. این استاد مطرح حسابداری نزدیک به سی سال است که در دانشگاه های آمریکا و جهان به تدریس دروس حسابداری، راهبری شرکتی، حسابرسی و اخلاق حرفه ای مشغول هستند و هم اکنون ایشان به عنوان پروفسور حسابداری و صاحب کرسی عالی تامسون هیل دانشگاه ممفیس شناخته شده اند.

استاد ذبیح الله رضایی به خاطر جایگاه دانشگاهی بلند مرتبه ای که در دانشگاه های آمریکا دارد، با مراکز حسابداری و حسابرسی بسیار تاثیر گذاری همکاری داشته اند و همواره در طول سفرهای مختلفشان به داخل کشور و شهر تهران، توانسته اند به بار علمی اساتید و استادان داخل کشور اضافه کنند.

آقای ایرج نوروش

آقای ایرج نوروش

استاد ایرج نوروش یکی دیگر از استاتید برتر و حرفه ای در زمینه آموزش حسابداری می باشد که به عنوان مشاهیر حسابداری محسوب می شود و دارای مقام بلند مرتبه ای از لحاظ علمی می باشد، استاد نوروش دارای مدرک دکترای حسابداری از دانشگاه تهران، مدرک لیسانس حسابداری از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا امریکا، مدرک فوق لیسانس حسابداری دانشگاه ایالتی گلدن گیت امریکا می باشد.

استاد ایرج نوروش موفق شده است کتاب های مختلفی را تالیف کند که برخی از آن ها عبارتند از: کتاب حسابرسی، اصول حسابداری، حسابداری صنعتی، حسابداری میانه، مروری جامع بر حسابداری مالی، حسابداری شعب و دوایر، مدیریت مالی مدیریت مالی، آمادگی كنكور كارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی، كنكور رشته حسابداری كاردانی به كارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی و … . از دیگر سوابق کاری استاد ایرج نوروش می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارت است از:

 • دارای سابقه عضویت در انجمن حسابداری کشور
 • دارای سابقه عضویت در انجمن علمی مدیریت ایران
 • دارای سابقه عضویت در جامعه حسابداران رسمی کشور
 •  دارای سابقه مدیریت مالی شركت جانسون و جانسون ایران
 • فعالیت به عنوان كارشناس ارشد و مشاور بورس اوراق بهادار تهران
 • فعالیت به عنوان مشاور شركت كشتی رانی جمهوری اسلامی ایران
 • فعالیت به عنوان مشاور مدیریت و طراح سیستم در مرکز وی مری اند
 • دارای سابقه سرپرستی حسابرسی مرکز حسابرسی پرایس واتر هاوس
 • فعالیت به عنوان مشاور مدیر عامل مرکز حمایت از مصرف كنندگان و تولید کنندگان
 • فعالیت به عنوان سردبیر و عضو هیأت تحریریه تعداد زیادی از مجلات حرفه ای حسابداری و حسابرسی

آقای محمد نمازی

آقای محمد نمازی

استاد محمد نمازي یکی دیگر از مهم ترین اساتید حسابداری در کشور می باشد که دارای رزومه بسیار درخشانی هستند. استاد نمازی پس از اخذ مدرک ديپلم رياضي در شيراز و مدرک ليسانس (B.A) بانكداري از تهران، موفق شده است مدرك فوق‌ ليسانس (M.B.A) در رشته مديريت بازرگانی از كاليفرنياي جنوبي، مدرک دكترا (P.H.D) رشته حسابداري از دانشگاه لينكن نبراسكا در آمريكا کسب کند. محمد نمازی به عنوان اولین استاد تمام حسابداری ایران می باشد. از دیگر سوابق کاری ایشان می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارت است از:

 • دارای سابقه تدريس دوره دكترای حسابداري در دانشگاه تربيت معلم
 • دارای سابقه راهنماي پايان‌ نامه دوره دكترای حسابداري دانشگاه تهران
 • فعالیت به عنوان مربي برتر حسابداري در دانشگاه نبراسكا، لينكلن آمريكا
 • دارای مقام عضویت در هيأت تحريريه مجله علوم اجتماعي و انساني دانشگاه شيراز
 • دارای مقام عضویت در هيأت تحريريه مجله علوم اجتماعي و انساني دانشگاه مازندران
 • دارای سابقه عضویت در كميته تحقيقات حسابداري صنعتي وابسته به انجمن حسابداران صنعتي آمريكا

آقای علی رحمانی

آقای علی رحمانی

استاد علی رحمانی یکی دیگر از اساتید مجرب و مشهور در ایران و مجامع بین الملل می باشد که دارای مدرک دکترای حسابداری از دانشگاه علامه طباطبائی، مدرک کارشناسی حسابداری از دانشگاه مازندران، مدرک کارشناسی ارشد حسابداری از دانشگاه تهران می باشد. استاد علی رحمانی دارای سوابق کاری و اجرائی فراوانی می باشد که عبارت است از:

 • دارای مقام مدیریت گروه های حسابداری
 • فعالیت به عنوان دبیر مجمع خیرین دانشگاه الزهرا
 • دارای سابقه عضویت در کمیته جذب و ترفیع و ارتقاء گروه
 • دارای سابقه عضویت در شورای انتشارات دانشگاه الزهرا
 • دارای سابقه عضویت در شورای مرکز رشد دانشگاه الزهرا
 • فعالیت به عنوان مدیر حسابرسی داخلی شرکت پرس ایران
 • دارای سابقه عضویت در کمیته برنامه ریزی دروس و بازنگری
 • دارای مقام مدیریت حسابداری صنعتی مجتمع شهید کلاهدوز
 • دارای سابقه عضویت در کمیته تدوین نقشه جامع دانشگاه الزهرا
 • فعالیت به عنوان مدیر شعبه مشهد شرکت لیزینگ صنعت و معدن

خانم بیتا مشایخی

خانم بیتا مشایخی

استاد بیتا مشایخی از اساتید برتر حسابداری در کشور می باشند که دارای سوابق تحصیلی و رزومه کاری درخشانی می باشند. استاد مشایخی دارای مدرک دکترای حسابداری از دانشگاه تهران، مدرک کارشناسی حسابداری از دانشگاه صنعت نفت و مدرک کارشناسی ارشد حسابداری از دانشگاه شهید بهشتی می باشد. ایشان کتاب های مختلفی را تالیف نموده اند که برخی از آن ها عبارتند از: کتاب حسابرسی داخلی، کتاب حسابداری مدیریت و بهای تمام شده.

استاد مشایخی در چندین کمیته علمی در همایش های متنوع داخلی و هیئت تحریریه مجلات علمی حسابداری و مالی فعالیت کرده اند.
دکتر مشایخی 8 سال به عنوان عضو سابق کمیته حسابرسی شرکت بورس  اوراق بهادار تهران، کارشناس ارشد مالی  در شرکت ملی صنایع پتروشیمی و عضو فعلی کمیته حسابرسی سایپا فعالیت کرده اند.

اهمیت آموزش حسابداری در کسب و کارهای مختلف

بکارگیری یک سیستم حسابداری موثر و قدرتمند می تواند به مدیریت مالی و اقتصادی شرکت ها و کسب و کارهای مختلف، کمکی زیادی کند. اگر صاحبان یک کسب و کار، این امکان را نداشته باشند که یک حسابدار تمام وقت را برای کسب و کار خود استخدام کنند، می توانند یک حسابدار را به صورت نیمه وقت جهت رسیدگی به امورات حسابداری، استخدام کنند.

حسابدار در تهیه و تولید گزارش های مالی یک شرکت و طراحی سیستم یکپارچه اقتصادی، کمک زیادی می کند. استخدام یک حسابدار خبره و کارشناس مالی توانمند در مدیریت هزینه ها و برقراری توازن بین هر یک از آن ها، بسیار موثر خواهد بود. تمامی موارد ذکر شده، جزوء وظایف اصلی یک حسابدار به حساب می آید.

حسابدار از طریق بررسی صورت حساب های ترازنامه شرکت، درآمد کل و حقوق صاحبان سهام، نقش بسیار مهمی را در تصمیم گیری، محاسبه شکست و تعیین نمودن موفقیت یک شرکت، ایفا می کند. تمامی موارد اشاره شده، نشان دهنده میزان اهمیت حسابداری در تمامی سازمان ها و کسب و کارهای مختلف می باشد. علاوه بر این موارد ذکر شده، آموزش حسابداری برای کسب و کارهای مختلف، دارای فواید سودمند دیگری نیز می باشد که عبارت است از:

اهمیت آموزش حسابداری در کسب و کارهای مختلف

سودآوری هر چه بیشتر برای صاحبان کسب و کارهای گوناگون: هر یک از گزارشات حسابداری باید به اطلاع مدیران هر واحد تجاری و تمامی سهام‌ داران برسد تا از اوضاع کلی مالی مانند: بدهی ها و دارایی ها کسب‌ و کار، اطلاعات کاملی در اختیار داشته باشند. همچنین این امکان فراهم است که از نتیجه سود و زیان بدست آمده در یک برهه زمانی مشخص از طریق کسب و کار خود، باخبر شوند، در نتیجه استفاده از حسابداری به عنوان یک ابزار کمکی برای تصمیم گیری ها می باشد تا مدیران بتوانند تعیین کنند که کدام یک از فعالیت ها سودده هستند و کدام یک زیان آور.

سودآوری بیشتر برای هر یک از شرکای تجاری: هر یک از کارکنان شرکت به دنبال راهی جهت افزایش درآمد خود می باشند. روش های مختلف حسابداری، شرایط توزیع درآمد ماهیانه، به شکل واضح تر، ارزش افزوده بدست آمده از طریق فعالیت های تجاری را به هر یک از آن ها اطلاع می دهد. در یک توضیح دیگر، تجزیه و تحلیل اسناد مالی و  حسابداری، این امکان را برای سرمایه گذاران و سهام‌ داران ایجاد می کند که با استفاده از استراتژی های خاص، احتمال بهبود یا بدتر شدن نتایج را در آینده کاری، حدس بزنند و ارزش هر یک از سهام خود را بدانند.

در هنگام انتخاب بهترین مدرس حسابداری، به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

اهمیت یادگیری حسابداری از طریق یک مدرس حسابداری کاربلد و تاثیر آن در گردآوری داده های دقیق مالی، تجزیه و تحلیل اطلاعات جهت توسعه کار سازمان ها و کسب و کارهای مختلف، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به طور معمول وظیفه تهیه اطلاعات مالی و حسابداری از طریق حسابداران خبره انجام می شود و اکثر کسب و کارها جهت بدست آوردن موفقیت حداکثری، به یک مدیریت صحیح مالی نیاز دارند.

حسابداری از موارد بسیار مهم و اساسی در هر کسب و کار در حال رشد می باشد و از مزیت های اصلی حسابداری در یک سازمان و یک شرکت می توان به شناسایی مشتری های بدحساب و تعیین نمودن بودجه دقیق و اطلاع از کلیه تغییرات موجود در بازار و بررسی نرخ هزینه و درآمدهای بدست آمده از فروش اشاره نمود. هر یک از اساتید و مدرسان خبره حسابداری، در یک آموزشگاه حسابداری مشغول به کار هستند و علم و دانش خود را در اختیار داوطلبان قرار می دهند.

در هنگام انتخاب بهترین مدرس حسابداری، به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

کسی که قصد انتخاب یک آموزشگاه حسابداری و یادگیری اصول حسابداری از طریق مدرس حسابداری در ایران را دارد، می بایست قبل از استارت کار یک سری نکات را درنظر داشته باشد که عبارت است از:

 • اعتبار مدرکی که در پایان دوره به داوطلب ارائه می‌ شود، از اهمیت زیادی برخوردار است.
 • این مسئله مهم است که آیا با انجمن‌ ها و موسسات بین‌ المللی خارجی در ارتباط می باشد یا خیر.
 • مدرکی که به افراد تقدیم می‌ شود، آیا امکان ترجمه شدن و اشتغال زایی در خارج از کشور را دارد یا خیر.
 • هر یک از داوطلبان باید قبل از ثبت نام، از مدرک تحصیلی مدرسان و سطح علم و دانش آن ها مطلع شوند.
 • یک مدرس حسابداری باید دارای علم و دانش بروز باشد و علوم مخصوص بازار کار را در اختیار داوطلبان قرار دهد.
 • در انتخاب آموزشگاه حسابداری باید دقت کنید که پرداخت شهریه به چه شکل است؟ آیا امکان پرداخت اقساطی وجود دارد؟
 • فضای اطراف داوطلبان، نقش بسیار مهمی در میزان یادگیری آن ها می گذارد، لذا کلاس های کم تعداد و آرام، مناسب تر می باشند.
 • یک مدرس حسابداری باید دارای متدهای آموزشی جامعی باشد و علاوه بر آموزش دروس به صورت تئوری، از روش های عملی نیز استفاده کند.

کلام آخر

در این بخش از مقاله به توضیح بهترین مدرس حسابداری در تهران پرداختیم و تمام تلاش خود را کردیم که اطلاعات مختلف را درباره روش های تدریس یک مدرس حرفه ای حسابداری و به طور کلی، اهمیت تدریس حسابداری، در اختیارتان قرار دهیم، از شما عزیزان نیز تشکر می کنم که تا پایان مقاله همراه ما بودید و خواهشمندم نظرات خود را برایمان کامنت کنید.

3.5/5 - (2 امتیاز)

الهام عرب

الهام عرب هستم 25 ساله دارای مدرک کاردانی نرم افزار کامپیوتر و IELTS زبان انگلیسی و دارای 2 سال سابقه کار تخصصی در زمینه مقاله نویسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 18 =

دکمه بازگشت به بالا