آموزش

10 تا از بهترین مدیر مالی در تهران ⭐【آپدیت1403】✅

در این قسمت از مقاله حسابدارا می خواهیم به توضیح بهترین مدیر مالی در تهران بپردازیم. مدیریت مالی در هر سازمانی، به عنوان یکی از سمت های مهم محسوب می شود، چرا که مدیر مالی وظیفه دارد تمامی جریانات نقدی و غیر نقدی شرکت و هم چنین درصد سود و زیان خالص شرکت را به شکل دقیق مورد بررسی قرار دهد و نتایج بدست آمده را در اختیار هیئت مدیره و سهام داران قرار دهد. در ادامه مقاله به ارائه توضیحات بیشتر در خصوص سمت مدیریت مالی می پردازیم و خواهسمندم تا پایان مقاله حسابدارا ما را همراهی کنید.

برای تبدیل شدن به یک مدیر مالی چه شرایطی لازم است؟

هر کسی که قصد دارد به یک مدیر مالی متبحر و مجرب تبدیل شود، لازم است یک سری شرایط خاص را دارا باشد، چرا که این شغل، شغل ساده ای نیست و حجم زیادی از داده ها و اطلاعات مالی یک سازمان، زیر دست مدیر مالی قرار دارد و باید به حدی مبحر باشد که بتواند ریزترین جزئیات مالی را به وضوح محاسبه کند و نتایج لازم را در اختیار بالا دستان قرار دهید. برخی از این شرایط خاص به شرح موارد ذیل می باشند که عبارت است از:

توجه کردن به جزئیات: گاهی اوقات ممکن است برخی افراد جهت تسریع انجام امورات مالی، به جزئیات توجه چندانی نکنند، اما باید بدانید که انجام این کار، کاملا اشتباه است و یک مدیر مالی باید جزئیات را در معرض دید خود قرار دهد تا بتواند آمار دقیقی را بدست بیاورد.

شرکت در دوره های آموزشی: دنیای امروز دائما شامل تغییرات و دگرگونی های مختلفی می شود، رشته مدیریت مالی نیز از این سیر تغییرات عقب نمانده است و مدیران مالی نیاز دارند هر چند وقت یک بار در دوره های آموزشی که در سراتاسر کشور برگزار می شود، شرکت کنند تا بتوانند در کار خود کاملا حرفه ای و بروز عمل کنند.

اخذ مدارک تحصیلی رده بالا: در هر کاری نیاز است مدرک تحصیلی مربوط به آن کار را داشته باشید، شغل مدیر مالی نیز از این حیث عقب نمانده است و افراد باید در رشته های مربوطه، تحصیلات عالیه داشته باشند. داشتن حداقل مدرک لیسانس حسابداری، به عنوان شایع ترین شرط سران هر سازمان برای فردی است که می خواهند به عنوان مدیر مالی در یک شرکت استخدام کنند. هم چنین اولویت با افرادی است که دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته‌ مدیریت مالی می باشند.

برای تبدیل شدن به یک مدیر مالی چه شرایطی لازم است؟

مهارت‌ های تجزیه و تحلیل: منظور از مهارت‌ های تجزیه و تحلیل این است که یک مدیر مالی باید به حدی توانا باشد که بتواند هر نوع داده و اطلاعات را در ذهن خود بالا و پایین کند تا بتواند اصل مطلب را پیدا کند و به اصطلاح تیزمغز باشد. یک مدیر مالی حرفه ای، موظف است از این توانایی، بیشترین استفاده را ببرد و از طریق گردآوری داده‌ ها و اطلاعات به سران بالا دست در انتخاب مسیر پیشرفت و ترقی سازمان یاری برساند.

مهارت‌ برقراری ارتباط متقابل: از دیگر شروط اصلی و قابل توجه برای رسیدن به جایگاه مدیریت مالی، توانایی برقراری ارتباط به‌ صورت دوطرفه و متقابل می باشد. افراد شاغل در بخش های مختلف، باید بتوانند مسائل گنگ و پیچیده اقتصادی را به زبان ساده و قابل فهم، واضح سازی کنند. مدیران مالی باید این مهارت را دارا باشند که به‌ فرم کتبی برای هر کدام از مدیران، گزارش تهیه و تنظیم کنند و از طریق فضای مجازی با آن‌ ها ارتباط برقرار کنند.

مهارت‌ سازمان‌ دهی: یک مدیر مالی این وظیفه را دارد که نظم و انضباط را تمامی بخش های مالی و حسابداری شرکت برقرار کند تا شرکت بتواند حداکثر سودآوری را از طریق کارکنان خود داشته باشد.

مهارت‌ اجرای محاسبات ریاضی: مهارت‌ های بسیار قابل توجه در انجام محاسبات ریاضی و امکان توضیح مسائل و ایده‌ های خاص به واسطه داده‌ های عددی، برای فردی که قصد دارد به‌ عنوان یک مدیر مالی کار کند، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

مطلب پیشنهادی: بهترین مدیر مالی ایران

مراحل رسیدن به شغل مدیر مالی چگونه است؟

نیاز است در رشته مدیریت مالی تحصیلات عالیه داشته باشید: برای رسیدن به سمت مدیر مالی، در کمترین حالت باید مدرک تحصیلی لیسانس را در یکی از رشته‌ های مدیریت مالی، آمار، اقتصاد، حسابداری یا هر رشته مشابه دیگری را داشته باشید. هر یک از افراد خواهان شغل نیاز دارند در محل زندگی خود به دنبال کار مدنظر خود باشند و سازمان‌ هایی را پیدا کنند که به مدیر مالی احتیاج دارند، سپس در مرحله بعد بررسی کنند که برای هر یک از آن موقعیت‌ های شغلی، چه تخصص و چه میزان تحصیلاتی نیاز می باشد.

نیاز است تجربه بدست بیاورید: اگر به‌ عنوان یک دانشجو در یکی از رشته‌ های مرتبط، در حال تحصیل هستید، نیاز دارید که در یک سازمان به‌ عنوان کارآموز مشغول به تجربه اندوزی شوید تا اطلاعات دانشگاهی خود را در مشاغل مختلف به کار ببرید. اگر فردی به تازگی  فارغ‌ التحصیل شده‌ باشد، این شرایط برایش فراهم است که به عنوان دستیار مدیر مالی مشغول به کار شود و با گذشت زمان و کسب تجربه، به جایگاه شغلی بالاتری دست پیدا کند.

مراحل رسیدن به شغل مدیر مالی چگونه است؟

نیاز است مجوز و گواهی‌ های لازم را کسب کنید: اگر چه در مرحله استخدام در هر کاری، ابتدا از افراد پرسیده می شود که چه مدرک و گواهی را دارند، اما آنچه که از این ها مهم تر است، توانایی انجام کار به صورت عملی می باشد. امروزه در جامعه ما، اکثر افراد یاد گرفته اند که به صورت کتبی و تئوری کارها را انجام دهند، اما چیزی که بیشتر به کار انسان می آید، مهارت عملی است و باید به آن توجه نمود.

نیاز است سوابق کاری خود را ارتقا دهید: اکثر افراد ترجیح می‌ دهند که اشخاصی را به‌ عنوان مدیر مالی استخدام کنند که حداقل به مدت پنج سال سابقه کاری داشته باشند، در نتیجه نیاز است پس از آن که تحصیلات عالیه را به اتمام رساندید، رزومه خود را بالا ببرید و بیشترین استفاده را از تحصیلات خود ببرید. رزومه کاری در واقع شناسنامه افراد است و باید برای درخشان شدن آن تلاش کرد.

نیاز است که درخواست کار بدهید: هر یک از افراد تحصیل کرده احتیاج دارند در مناطق مدنظر خود، جستجوهای مربوطه را انجام دهند و سازمان‌ هایی را شناسایی کنند که به یک مدیر مالی ماهر نیاز دارند، پس از انجام بررسی های لازم، مطلع می شوید که کدام یک از سازمان‌ ها به شخصی با سابقه کاری، نوع مدارک تحصیلی و تخصص مشابه نیاز دارند، در مرحله بعد با جدیدترین سابقه کاری و نامه اختصاصی که برای هر یک از سازمان ها نوشته‌ شده است، می توانید درخواست همکاری بدهید.

بهترین مدیر مالی در تهران کدام است؟

با توجه به مطالب ذکر شده، توانستیم یک سری اطلاعات مفید را درباره مسائل مختلفی اعم از مراحل رسیدن به شغل مدیر و یا چه شرایطی برای تبدیل شدن به یک مدیر مالی نیاز است داشته باشیم را در اختیارتان قرار دهیم، اکنون ممکن است این سوال مطرح شود که بهترین مدیر مالی در تهران کدام است؟ برای یافتن پاسخ این سوال، می بایست جوانب مختلف را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید تا بتوانید به انتخاب مدنظر خود را پیدا کنید.

بهترین مدیر مالی در تهران کدام است؟

در ادامه مقاله به معرفی 10 نمونه از بهترین مدیر مالی در تهران می پردازیم و خواهشمندم تا پایان همراه ما باشید.

شرکت حسابداری، مالیاتی و مالی رایان محاسبان

شرکت حسابداری، مالیاتی و مالی رایان محاسبان

خدمات مالیاتی، حسابداری، مالی، تسهیلات، حسـابرسی، ثبتی و کارشناسی رسمی جهت شرکت ها و اشخاص، انجام کلیه امور در موسسه یا شرکت های طرف قرارداد، توسط رایان محاسبان انجام می شود.

شرکت رایان محاسبان دارای 4 عضو هیئت مدیره با تسلط و تخصص در حوزه وکیل مالیاتی، امور شرکت های بورسی، موضوعات و چیدمان سیستم مالی و خدمات حسابرسی میباشد که همگی در مجموعه های خصوصی و دولتی سابقه کاری بالایی داشته که در تصمیم گیریهای جزء و کل مجموعه ها پیشنهادات و راهکارهای سازنده ارائه نموده تا صرفه مجموعه ها لحاظ گردد.

ضمنا پرسنل ماهر و متخصص مالی و مالیاتی تمایل به کار در شرکت های خدمات حسابداری داشته تا از نظر ارتقا حقوقی و شغلی بروز باشند و ارتقا یابند و این شرکت با استفاده از این پرسنل ماهر و متخصص سعی مینماید رضایت کارفرما را جلب نماید.

خدمات مالیاتی:

 • وکیل مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی و کاهش جرایم مالیاتی
 • تنظیم لایحه دفاعیه مالیاتی و حضور در دادگاه و  تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیات بر درآمد
 • تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیات اجاره ، اظهارنامه ارزش افزوده و  ارسال گزارش‌ های معاملات فصلی
 • ارائه مشاوره برای کاهش مالیات و استفاده از معافیت مالیاتی
 • تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیات حقوق و بررسی و رسیدگی به پرونده‌ های مالیاتی

خدمات مالی:

 • تهیه و تنظیم گزارشات خرید و فروش و گزارشات مدیریتی، بررسی و تحلیل به صورت تکنیکال
 • بررسی و مدیریت حساب‌ های تجاری کسب و کار و انجام بررسی‌ مورد نیاز برای توسعه فعالیت‌ شرکت
 • ارائه خدمات ارزیابی سهام و عرضه سهام در بورس
 • اجرای مهندسی مالی با دو هدف بزرگ شدن و افزایش سود شرکت

خدمات حسابداری:

 • تهیه و تنظیم اسناد حسابداری و ارائه گزارشات سود و زیان
 • ارائه گزارشات مانده مطالبات و بدهی ها به مدیریت شرکت
 • راه اندازی سیستم مالی و نظارت بر امور
 • تهیه ترازنامه و  تهیه گزارشات مالی معاملات و اجرای استاندارد واحد مالی

خدمات حسابرسی:

 • مشاوره حسابرسی و انجام و ارائه گزارشات حسابرسی داخلی
 • انجام و ارائه گزارشات حسابرسی عملیاتی و انجام حسابرسی برای افزایش سرمایه
 • انجام و ارائه گزارشات حسابرسی به مراجع مرتبط مانند بانک‌ ها و تهیه گزارشات فصلی
 • حسابرسی سیستم های حسابداری، مالی، صنعتی و مالیاتی و ارائه راهکار بهبود هریک به صورت مجزا

آدرس: سعادت آباد، خیابان سرو غربی خیابان صدف، نبش نظری پلاک 30
تلفن تماس: 02122355225 – 02128426733
وب سایت: rayanmohaseban.com

فرشید رستگار

فرشید رستگار

استاد فرشید رستگار از مدیران مالی و مالیاتی برجسته در سطح کشور می باشند که دارای سوابق بسیار درخشانی در این عرصه هستند. ایشان در اکثر کسب و کارهایی که مشغول به کار بوده اند، مسئولیت نظارت، سازمان دهی، برنامه ریزی تمامی امورات مالی و حسابداری را عهده دار بوده اند. هر کسی نمی تواند با کمترین میزان تجربه و تحصیلات سطحی، از پس این مسئولیت مهم برآید، چرا که نیازمند صرف دقت و مهارت بسیاری می باشد.

استاد رستگار هم چنین دوره های مختلف تدریس مدیریت مالی و مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی در کشور را برگزار نموده اند و موفق شده اند دوره های مختلف آموزشی را برای کلیه کارکنان شرکت های خصوصی جهت تدریس امورات مالیاتی پیاده سازی کنند. استاد رستگار در واقع مسئول ترقی و بهبود شرایط کار بسیاری از کسب و کارها بوده اند، چرا که طرح ها و تعرفه های مختلفی را پیش روی سران مشاغل قرار داده اند تا نتایج حداکثری بدست آید.

موسی بزرگ اصل

موسی بزرگ اصل

دکتر موسی بزرگ اصل به عنوان فردی است که توانسته است در شرکت های مختلف خصوصی، دولتی، تولید، بازرگانی و صنعتی مشغول به کار شود و رزومه حجیمی را برای خود رقم بزند. استاد بزرگ اصل در مراکز دولتی، مسئولیت ثبت و ضبط و تقسیم بندی بودجه را بر عهده داشتند و به طور قابل توجهی توانستند از پس این مسئولیت برآیند. هم چنین در شرکت های صنعتی نیز توانستند راه های مقرون به صرفه برای مصرف منابع صنعتی را ارائه کنند.

استاد موسی بزرگ اصل علاوه بر سمت مدیر مالی، به عنوان کارشناس و تحلیلگر مالی نیز فعالیت کرده اند و همواره متدهای بروز و مدرنی را جهت تصمیم گیری در مسیر سرمایه گذاری سودآور را در اختیار مسئولان بالا دستی قرار داده اند. در هر کسب و کاری برای انجام یک سری پروژه ها، نیاز به مدیران ریسک پذیر می باشد و مدیر مالی وظیف دارد سود و زیان حاصل از ریسک را تخمین بزند و مدیران را در جریان کار قرار دهد.

آقای دکتر موسی بزرگ اصل سابقه عضویت در هیات مدیره کسب و کارهای مختلفی مثل شرکت سرمایه گذاری مدبر، شرکت مدیران شیمی، شرکت سرمایه گذاری ری و … را در کارنامه خود دارد و به راحتی توانسته است از عهده این قبیل وظایف برآید

یحیی حساس یگانه

یحیی حساس یگانه

استاد یحیی حساس یگانه یکی از مدیران مالی رده بالا در کشور بوده اند که همواره با اعتماد به نفس بالا در بین تمامی افراد تیم ورک خود، نظم و هماهنگی را ایجاد نموده اند. ایشان همواره بر روی تمامی قواعد و اصول مدیریت مالی تسلط کافی داشتند و هیچ گاه کمترین بی توجهی را نسبت به مسائل مختلف نداشتند. از ویژگی های بارز استاد می توان به مسئولیت پذیری بی قید و شرط، هوش بالای محاسبات مالی، صداقت و افتادگی اشاره نمود که بسیار قابل توجه است.

استاد حساس یگانه در طول زندگی خود دائما در حال فعالیت بودند و مسئولیت نظارت بر جزء به جزء مسائل مالی و حسابداری در کسب و کارهای مختلف را بر عهده داشتند و هر یک از افراد حاضر در سازمان را در جهت ارائه نمودن صورت حساب های مالی، پیش بینی های اقتصادی و بسیاری از برآوردهای دیگر کمک می کردند. استاد یگانه دارای سوابق اجرایی مختلفی در رزومه خود هستند مانند: سابقه عضویت در هیئت مدیره مرکز حسابداری بانکداری کشور که تحت نظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند.

استاد یگانه توانسته است کتاب ها و مقاله های علمی مختلفی را در حوزه مالی، اقتصادی، حسابرسی و استراتژی شرکتی ترجمه کند و از خود به جای گذاشته اند. استاد یگانه سابقه فعالیت به عنوان نخستین سر دبیر مجله دانشگاه های مختلف اعم از دانشگاه علامه طباطبائی و دانشگاه مدیریت را در کارنامه خود دارد. بعضی دیگر از جزئیات رزومه استاد یگانه به شرح موارد ذیل می باشد که عبارتند از:

 • دارای سابقه فعالیت در انجمن مالی و اقتصادی کشور
 • دارای سابقه فعالیت در مرکز حسابداری مدیریت کشور
 • دارای سابقه فعالیت به عنوان مدیر شورای حسابداران کشور
 • دارای سابقه فعالیت به عنوان مشاور عالی طرح های جامع مالیاتی کشور
 • دارای سابقه مدیریت مالی رتبه یک و مورد تایید دیوان عالی محاسباتی کشور
 • دارای سابقه حضور فعال در مرکز هفت نفره تشخیص صلاحیت علمی و حرفه ای جامعه حسابداران کشور

علی ثقفی

علی ثقفی

استاد علی ثقفی از مشاهیر معروف و شناخته شده حسابداری در کشور می باشد. ایشان دارای رزومه قدرتمنی هستند، به طور کلی این گونه می توان گفت که استاد ثقفی در هر سازمانی که فعالیت داشتند، نبض کار به دست ایشان بود، بدین معنی که ایشان عهده دار وظایف اصلی سازمان بوده اند و همه افراد شاغل در سازمان تحت نظارت مستقیم استاد ثقفی بوده اند.

مدارک تحصیلی استاد ثقفی عبارت است از: مدرک کارشناسی حسابداری از مرکز حسابداری کشور، دریافت مدرک فوق لیسانس حسابداری از دانشگاه ایندیانا ایالات متحده آمریکا. از دیگر سوابق اصلی اجرایی استاد ثقفی می توان به موارد ذیل اشاره کرد که عبارتند از:

 • برگزاری دوره های مختلف حسابداری در دانشگاه تهران
 • دارای سابقه فعالیت به عنوان مدیر حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی
 • دارای سابقه فعالیت به عنوان مدیر مالی و حضور در هیئت مدیره دانشگاه صنعت نفت
 • دارای سابقه برگزاری دوره های مختلف کارشناسی ارشد حسابداری در دانشگاه تربیت مدرس
 • دارای سابقه فعالیت به عنوان پایه گذار و مدیر مجله علمی و پژوهشی تحقیقات حسابرسی کشور
 • دارای سابقه فعالیت به عنوان سرپرست علمی همایش های سراسری مالی و حسابداری در کشور

ساسان مهرانی

ساسان مهرانی

استاد ساسان مهرانی یکی از استادان معروف حسابداری و مدیران برتر مالی می باشند که موفق شده اند سوابق بسیاری را در این زمینه بدست آورند. استاد مهرانی دارای مدرک لیسانس و فوق لیسانس حسابداری از دانشگاه تهران، دکترای حسابداری از دانشگاه تهران می باشد. استاد دارای رزومه قابل قبولی می باشند که بعضی از آن ها به شرح موارد ذیل می باشد و عبارتند از:

 • دارای سابقه فعالیت به عنوان مدیر مالی و حسابداری
 • دارای سابقه فعالیت به عنوان به عنوان یکی از اعضای مدیریت دانشگاه پردیس ارس
 • دارای سابقه عضویت در مراکز تخصصی برنامه ریزی مالی و حسابداری وزارت علوم کشور
 • دارای سابقه فعالیت در مجامع داوری گروه تخصصی علوم انسانی در سرتاسر دانشگاه های کشور

محمد هاشم بت شکن

محمد هاشم بت شکن

آقای محمد هاشم بت شکن یکی از افراد مطرح در رشته مدیریت مالی می باشد که دارای درجات علمی و اجرایی بسیار بالایی می باشد. همان گونه که مستحضر هستید، نظارت دقیق بر امورات مالی، از وظایف اصلی مسئولان هر کسب و کار می باشد، چرا که هدف از راه اندازی هر کسب و کاری، بالا بردن سهم سهام هر یک از سرمایه گذاران می باشد. سوابق اجرایی دکتر بت شکن نشان می دهد که ایشان به راحتی از پس این مسئولیت برآمده است.

استاد بت شکن همواره در حال بروز رسانی داده ها و اطلاعات خود می باشند، زیرا یک مدیر مالی حرفه ای نباید فقط به مدارک تحصیلی و تجارب گذشته بسنده کند، بلکه موظف است نیازهای روز بازار سرمایه گذاری را بررسی کند و با هدف پیدا کردن فرصت های شغلی بهتر، در پروژه های مالی ریسک کند و هر گونه اتفاق در آینده را پیش بینی کند. از دیگر سوابق مهم استاد بت شکن می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارتند از:

 • دارای سابقه فعالیت به عنوان مدیر بانک اقتصاد نوین
 • دارای سابقه مدیریت در شرکت سرمایه‌ گذاری بهمن
 • دارای سابقه فعالیت به عنوان مشاور مالی بانک کشاورزی
 • دارای سابقه فعالیت به عنوان عضو اصلی هیئت مدیره بانک مسکن
 • دارای سابقه عضویت در بخش مدیریت شرکت بورس اوراق بهادار تهران
 • دارای سابقه فعالیت به عنوان معاونت بانکداری شرکتی و عضویت بانک اقتصاد نوین
 • دارای سابقه فعالیت به عنوان مدیریت مالی و عضویت در بانک همکاری اسلامی عراق
 • دارای سابقه فعالیت به عنوان معاونت اقتصادی و عضویت در هیئت مدیره بانک اقتصاد نوین

جعفر باباجانی

جعفر باباجانی

استاد جعفر باباجانی در زندگی حرفه ای خود، کسب و کارهای مختلفی را در حوزه مدیریت مالی و حسابداری، حسابرسی و طراحی سیستم تجربه کرده اند. استاد باباجانی در طول زندگی حرفه ای خود، مسئولیت های سنگینی اعم از تهیه و تنظیم گزارش های جامع مالی و حسابداری و هم چنین ارائه راهکارهای دقیق جهت کاستن نرخ هزینه ها را بر عهده داشتند و در راستای پیشرفت و ترقی مشاغل مختلف، استراتژی های جامعی را ارائه کرده اند. استاد باباجانی دارای سابقه تحصیل در دانشکده مدیریت مالی و حسابداری علامه طباطبائی می باشند.

استاد جعفر باباجانی یکی از اعضای اصلی انجمن حسابداران کشور می باشد و به عنوان حسابدار برتر این انجمن فعالیت می کنند. استاد جعفر باباجانی پس از اخذ نمودن مدرک کارشناسی ارشد حسابداری، در دانشگاه‎ ها و موسسات آموزش عالی متعددی به تدریس انواع واحدهای مالی، حسابداری و حسابرسی در مقاطع مختلف کاردانی تا دکتری پرداخته اند.

ایرج نوروش

ایرج نوروش

دکتر نوروش از مدیران بنام و معروف در سطح کشور می باشند که نیاز به معرفی ندارند، استاد نوروش در شرکت های مختلفی، مسئولیت مدیریت مالی را بر عهده داشته اند و کارهای مختلفی را به نحو احسن انجام داده اند مانند: ارائه مشاوره های مالی به موقع در جهت پیشرفت هر چه بیشتر، محاسبه دقیق درصد سود و زیان شرکت با هدف اجرای اهداف هیئت مدیره و عموم سهام داران، اجرای مدل های بروز محاسبات ریاضی جهت تخمین پروسه های مالی و محاسباتی، برقراری رابطه صمیمی با هر یک از کارکنان شرکت برای کسب موفقیت هر چه بیشتر.

استاد نوروش دارای سوابق کاری بسیار زیادی هستند، از جمله این فعالیت ها می توان به مدیریت مالی و محاسباتی شرکت های خارجی، حضور فعال در هیئت مدیره مرکز اوراق بهادار، سابقه عضویت در هیئت مدیره مرکز کشتی رانی کشور اشاره نمود. استاد نوروش توانسته اند به طور منظم و سازمان یافته تمامی رویدادهای مالی و حسابداری را با هدف کسب پیشرفت های بیشتر در کار، بررسی کنند و هم چنین برای کسب سود هر چه بیشتر، راهکارهای جامعی را ارائه نموده اند.

بیتا مشایخی

بیتا مشایخی

استاد بیتا مشایخی یکی از مدیران حرفه ای در سطح کشور و بین الملل می باشند که موفق شده اند در مقام مدیریت مشاغل گوناگون فعالیت کنند. استاد مشایخی وظیفه کنترل امورات تیم ورک های مالی و اقتصادی را در کسب و کارهای مختلف بر عهده داشته اند و همواره موفق شده اند بیشترین سطح رضایت از سمت افراد هیئت مدیره را بدست بیاورند. یکی از قابل توجه ترین خصوصیات استاد مشایخی، فروتنی و دقت بالا در انجام امورات حسابداری می باشد که همواره نظر همگان را به خود جذب نموده اند.

استاد بیتا مشایخی دارای مدارک تحصیلی معتبری می باشند که از جمله آن ها می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارتند از: مدرک دکترای حسابداری از دانشگاه تهران، مدرک لیسانس حسابداری از دانشگاه صنعت نفت و  مدرک فوق لیسانس حسابداری از دانشگاه شهید بهشتی.

چرا همه کسب و کارها به مدیر مالی احتیاج دارند؟

ممکن است با خودتان فکر کنید که بدون وجود مدیر مالی هم می توان کارهای حسابداری یک شرکت را انجام داد، اما با درنظر گرفتن کارهایی که به عنوان وظایف اصلی مدیران مالی تعیین شده‌ است، می توان نتیجه گرفت که وجود آن ها غیرقابل حذف است. در یک سازمان ممکن است مسئولیت های مختلفی بر عهده میران مالی باشد اعم از: تهیه و تنظیم گزارشات مالی پیشرفته و برقراری هماهنگی بین تمامی افراد فعال در شرکت می باشد. هم چنین یک مدیر مالی وظیفه دارد بر تمامی قواعد و قوانین مالی و اقتصادی مسط باشد و خارج از چارچوب عمل نکند.

یک مدیر مالی باید این توانایی را داشته باشد که توازن و تعادل را در میان درآمدها، بدهی‌ ها و مبالغ پرداختی به سهام داران ایجاد کند و با برنامه ریزی‌ های دقیق و درست، مدیریت مالی شرکت را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. همان گونه که اطلاع دارید، محاسبه نرخ هزینه و سرمایه، ارتباط مستقیمی با افزایش میزان نرخ درآمد و سرمایه دارد، اجرای این قبیل امورات را می‌ توان به عنوان یکی از مهم ترین و پرکاربردترین وظایف مدیران مالی در کسب و کارهای گوناگون محسوب نمود.

چرا همه کسب و کارها به مدیر مالی احتیاج دارند؟

در یک توضیح ساده تر این گونه می توان گفت که مدیر مالی می‌ تواند درآمد و سرمایه کسب و کار را به واسطه مدیریت درست منابع مالی، بالا ببرد و هم چنین متناسب با سرمایه فعلی شرکت نسبت به پرداخت هزینه‌ های کلی اقدام کند. هر مدیر مالی با داشتن حداکثر آگاهی از وضعیت مالی کسب و کار و درجه بندی در حوزه رفع نمودن نیازهای مختلف، می‌ تواند جهت رفع نمودن هر یک برنامه ریزی کند.

هر یک از مدیران مالی به واسطه درک درست خود از قوانین، مقررات و استراتژی های مربوط به امورات مالی، از کلیه مسئولیت های مرتبط با جریان پول و دارایی، محافظت می کنند. آن ها هم چنین مسئول تجزیه و تحلیل و ارائه نمودن گزارش از درصد سود و زیان و عملکرد کلی مسئولان خود می باشند. کلیه بررسی ها و گزارش های تنظیم شده از سوی یک مدیر مالی، ممکن است از یک سازمان به سازمان دیگر فرق کند و به حجم کار و نوع سازمانی که در آن کار می کنند، نقش آن ها تغییر می کند تا با نیازهای کارفرما همراه شود.

اهداف اصلی مدیر مالی به چه صورت است؟

نقش مدیر مالی در کسب و کارهای گوناگون با توجه به پیشرفت تکنولوژیکی و نرم افزارهای حسابداری مختلفی که به وجود آمده است، دائما در حال تغییر است. در گذشته وظیفه اصلی مدیر مالی نظارت بر مسائل مالی سازمان بود، اما اکنون شرایط کاملا فرق کرده است و سطح وظایف بالاتر رفته است. یک مدیر مالی بیشتر به تحلیل و تحلیل داده و اطلاعات و ارائه مشاوره های لازم به مدیران عالی جهت حداکثر سازی سود و افزایش ثروت سهام داران می پردازند.

اکثر مدیران مالی دارای گروه کاری خاص خود می باشند و با هماهنگی یکدیگر، مشاوره های لازم را در اختیار مدیران سازمان یا شرکت قرار می دهند و هم چنین وظایفی که مختص آن سازمان یا شرکت است را انجام می دهند. به عنوان مثال مدیران مالی دولتی باید در کار ثبت و ضبط، کنترل و تقسیم بندی بودجه، تخصص لازم را داشته باشندو مدیر مالی شاغل در بخش صنعت باید طریقه محاسبه و ارائه گزارش از بهای تمام شده کالا و سایر محصولات تولیدی را به طور کامل بداند.

اهداف اصلی مدیر مالی به چه صورت است؟

برخی دیگر از اهداف کاری مدیران مالی به شرح موارد ذیل می باشد که عبارت است از :

 • داشتن اطمینان از ارائه بازده منسب به هر یک ازسهامداران که وابسته به ظرفیت درآمد، قیمت و انتظار سهام داران می باشد
 • داشتن اطمینان از استفاده درست منابع مالی و پس از آن که بودجه تامین شد، باید از حداکثر ظرفیت با کمترین هزینه استفاده شود
 • داشتن اطمینان از امنیت بالای سرمایه گذاری، به عنوان مثال بودجه باید در معاملات ایمن سرمایه گذاری شود تا بتوان به نرخ بازدهی ایمن و مناسب دست پیدا کرد.
 • داشتن برنامه ریزی درست که لازم است یک ترکیب صحیح و معقول از سرمایه در نظر گرفته شود تا توازن میان بدهی ها و حقوق صاحبان سهام حفظ شود.

کلام آخر

در این قسمت از مقاله به توضیح بهترین مدیر مالی در تهران پرداختیم و تمام تلاش خود را کردیم که اطلاعات مفیدی را درباره مراحل رسیدن به این جایگاه شغلی، اهداف مدیران مالی و دلایل احتیاج کسب و کارها به مدیر مالی را در اختیارتان قرار دهیم. هم چنین از همه شما عزیزان تشکر می کنم که تا این بخش از مقاله ما بودید و خواهشمندم نظرات خود را برایمان کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

الهام عرب

الهام عرب هستم 25 ساله دارای مدرک کاردانی نرم افزار کامپیوتر و IELTS زبان انگلیسی و دارای 2 سال سابقه کار تخصصی در زمینه مقاله نویسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − سه =

دکمه بازگشت به بالا