شرکت

ثبت شرکت در ایران ⭐ معرفی 10 موسسه برتر【آپدیت1403】✅

در این قسمت از مقاله حسابدارا قصد داریم موضوع بهترین موسسه ثبت شرکت در ایران را توضیح دهیم. در دنیای کنونی، هر فردی که مهارت و تخصص خاصی داشته باشد، سعی می کند کسب و کاری را در حوزه تخصص خود، ایجاد کند، اما اگر بخواهد کسب و کارش، شکل و شمایل یک شرکت را داشته باشد، می بایست مراحل مختلفی را طی کند که ثبت شرکت به عنوان اولین مرحله به حساب می آید و به نوعی اعتبار بخشی به شرکت است. در ادامه مقاله به ارائه توضیحات بیشتر در این زمینه می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله حسابدارا همراه ما باشید.

انواع مختلف شرکت بر اساس نوع فعالیت

در یک توضیح ساده این گونه می توان گفت که ثبت شرکت یکی از اصلی ترین اقدامات جهت استارت یک تجارت، راه اندازی یک کسب و کار و یا شروع یک سرمایه گذاری می باشد. تمامی صاحبان مشاغل گوناگون می بایست قبل از هر کاری در وهله اول اقدام به ثبت نمودن شرکت خود کنند. هم چنین تمامی افراد برای انجام این کار می توانند به مراکز حقوقی ثبت شرکت مراجعه کنند و با با کارشناسان این مراکز ارتباط برقرار کنند و مشاوره های لازم در این زمینه را دریافت کنند. شرکت ها در زمان ثبت به دو نوع تقسیم می شوند که عبارتند از:

شرکت‌ های مدنی: به آن دسته از شرکت هایی می گویند که برای انجام عملیات مشترک و معینی تشکیل شده اند و می‌ توانند در حوزه های گوناگون کسب و کار فعالیت کنند. هر یک از افرادی که در شرکت های مدنی عضویت دارند، در سود و زیان شرکت به یک میزان سهم می برند و هیچ فردی کمتر و یا بیشتری نمی برد و یا ضرری نمی بیند. شرکت های مدنی به دو دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

انواع مختلف شرکت بر اساس نوع فعالیت

 • شرکت‌ های انتفاعی
 • شرکت‌ های غیر انتفاعی

شرکت‌ های تجاری: به آن دسته از شرکت هایی می گویند که برای انجام هر گونه عملیات مالی و بازرگانی در قراردهای کاملا رسمی که مابین دو یا چند نفر با تعیین نمودن میزان سرمایه، میزان سودآوری و تعیین نمودن حد و حدود مسئولیت‌ ها تنظیم می شود، افتتاح می گردد. بر طبق آمار و ارقام بدست آمده، 86 درصد از کسانی که قصد ثبت شرکت را داشته باشند، در اواسط این پروسه، به دلیل پیچیدگی بیش از حد آن، پشیمان می شوند و کار را توقف می کنند. ثبت شرکت از آن دسته مسائل ثبتی ویژه ای که فقط برای یک متخصص امور ثبتی کار ساده ای می‌ باشد.

انواع مختلف شرکت بر اساس میزان سهام

زمانی که دو یا چند نفر با هدف انجام هرگونه امور تجاری همراه با سرمایه گذاری و مشخص نمودن طریقه تقسیم سود و زیان بر اساس مفاد قرارداد، با یکدیگر عهد و پیمان می بندند و به تفاهم می رسند، فعالیت آن ها در قالب یک شرکت تجاری انجام می شود. در یک توضیح ساده تر، هر شرکتی که در حال فعالیت می باشد، حاصل سرمایه گذاری صاحبان سهام و ارائه نمودن برنامه های دقیق برای میزان سود و زیان اکتسابی توسط این افراد، می باشد. کلیه شرکت ها بر اساس میزان سهام به انواع مختلفی تقسیم می شوند که عبارتند از:

شرکت سهامی خاص: افرادی که در تاسیس این نوع شرکت ها نقش دارند، در واقع موسس شرکت سهامی خاص می باشند و سرمایه خود را در قالب سهام شرکتی قرار می دهند، اما این سهام را نمی توان در بازار بورس قرار داد و به روش های دیگر قابل معامله و داد و ستد می باشد. در شرکت سهامی خاص حداقل باید سه سهام دار اصلی وجود داشته باشد و سرمایه های خود را وسط بگذارند.

شرکت با مسئولیت محدود: این شرکت در واقع ساده ترین نوع شرکت می باشد و مناسب کسانی که سرمایه چندانی ندارند و قصد دارند کسب و کار ساده ای را استارت بزنند و معمولا از دو نفر یا بیشتر تشکیل می شوند. در شرکت با مسئولیت محدود، سرمایه شرکا در قالب سهام قرار نمی گیرد و افراد با توجه به میزان سرمایه ای که دارند می توانند از میزان سود بهره مند شوند.

شرکت تضامنی: به طور معمول در این نوع شرکت، افرادی که سهم دارند، دور هم جمع می شوند و یا به شکل جداگانه و تحت عنوان یک شرکت به فعالیت تجاری و یا غیر تجاری می پردازند. نکته مهمی که در رابط با این شرکت ها وجود دارد، این است که از بین شرکا، فقط یک نفر به عنوان شریک ضامن انتخاب می شود.

انواع مختلف شرکت بر اساس میزان سهام

شرکت سهامی عام: شرکت سهامی عام و سهامی خاص تقریبا دارای ساختاری مشابه و یکسان می باشد، اما یک تفاوت وجود دارد و آن هم این است که شرکت سهامی عام می تواند سرمایه خود را در بازار بورس به فروش بگذارد و دیگران را در فروش سهام سهیم کند و از این طریق سود هنگفتی بدست آورد. حداقل سرمایه ای که سهام داران می توانند در بازر بورس قرار دهند، 5 میلیون ریال می باشد، اگر این مقدار سرمایه از سطح تعیینی کمتر باشد، واجب است که در مدت کمتر از یک سال، سرمایه را به سطح مقرر برگردانند.

شرکت تعاونی: در شرکت تعاونی، معمولا تعدادی از افراد برای انجام یک هدف مشترک و یا رفع یک سری از مشکلات، گرد هم می آیند و کار خود را شروع می کنند. میزان سهامی که در این نوع شرکت سرمایه گذاری می شود باید به طور مساوی بین سهام داران تقسیم شود و معمولا شرکت تعاونی از لحاظ فعالیت به دو دسته توزیعی و تولیدی تقسیم می شوند.

دسته توزیعی همان طور که از نامش مشخص است، به کار توزیع و خدمات و پخش محصولات بین افراد گفته می شود و با هدف کاهش قیمت، صورت می گیرد مثل سازمان تاکسیرانی و یا فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی مثل ایران مال، کوروش مال و … . دسته تولیدی به کار تولید و ارائه محصولات می پردازد مانند فعالیت هایی که در زمینه کشاورزی، دامداری، دامپروری، پرورش و صید ماهی، شیلات صنعت، معدن، عمران شهری، روستایی، عشایری و مانند این ها.

بهترین شرکت برای ثبت شرکت در ایران کدام است؟

با درنظر گرفتن موارد ذکر شده، توانستیم اطلاعات سودمندی را درباره اهمیت ثبت شرکت ها و انواع مختلف شرکت ها بر اساس نوع فعالیت و میزان سهام در اختیارتان قرار دهیم، اکنون ممکن است این سوال برایتان ایجاد شود که بهترین موسسه ثبت شرکت در ایران کدام است؟ برای یافتن پاسخ این سوال می توانید فاکتورهای مختلفی را بررسی کنید و همه جوانب را درنظر داشته باشید.

بهترین شرکت ثبت شرکت در ایران کدام است؟

در ادامه مقاله تلاش کرده ایم 10 نمونه از بهترین موسسه ثبت شرکت در ایران را شرح دهیم. خواهشمندم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

موسسه ثبت شرکت آگاه

موسسه ثبت شرکت آگاه

موسسه ثبت شرکت آگاه یکی از مهمترین موسسات برای ثبت شرکت می باشد و ازنظر بسیاری از مشتریان و سرمایه داران شرکت های بزرگ، بهترین موسسه ثبت شرکت است و بهترین خدمات را عرضه می کند. ثبت شرکت از طریق موسسه ثبت شرکت آگاه، می تواند بسیاری از خدمات را نظیر انجام و بررسی صفر تا صد مراحل ثبت شرکت، مدیریت و تعیین میزان دقیق هزینه ها، آمار دقیق مدارک مورد نیاز، در سریع ترین زمان، ممکن می سازد.

موسسه ثبت شرکت آگاه از تعداد زیادی کارشناس و مشاور حرفه ای که دارای اطلاعات کامل و جامع در زمینه ثبت شرکت می باشند و می توانند مراجعه کنندگان خود را در زمینه های مختلف نظیر تامین مدارک مورد نیاز برای تاسیس و ثبت شرکت ها و تغییرات آن ها به همراه کلیه مراحل حقیقی و حقوقی راهنمایی کنند. هر شرکت برای ثبت شرکت نیاز به یک سری مدارک دارد که ممکن است متفاوت از یکدیگر باشند. برخی از مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت از طریق موسسه آگاه عبارت است از:

 • ارائه اظهار نامه
 • ارائه اساس نامه
 • اعلام حوزه کاری شرکت
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • ارائه رسیدهای بانکی و گواهی های مربوط
 • ارائه کپی کارت ملی و شناسنامه مدیر عامل و سایر اعضا

آدرس: تهران، میدان ونک، ابتدای خیابان ونک، برج آسمان، طبقه پنجم، واحد 508

تلفن: 02141858

موسسه ثبت شرکت پایدار ثبت

موسسه ثبت شرکت پایدار ثبت

همانطور که مستحضر هستید، امروزه روال زندگی تمامی انسان ها در سرتاسر دنیا تغییرات عمده ای داشته است، شیوع ویروس منحوس کرونا موجب شده که افراد ترس از حضور فیزیکی برای انجام کارهای اداری و یا تمامی کارهای زندگی خود داشته باشند. خواه ناخواه همه انسان با این موج همراه شده اند و با حضور مجازی و غیر فیزیکی خو گرفته اند. یکی از مهم ترین و قدرتمندترین موسسات در زمینه ثبت شرکت به صورت آنلاین، موسسه پایدار ثبت می باشد، این موسسه تمامی خدمات خود را برای ثبت شرکت به صورت مجازی و آنلاین انجام می دهد.

مهم ترین علت تاسیس موسسه ثبت شرکت پایدار ثبت در واقع جلوگیری از پرداخت هزینه های بی رویه به شرکت های ثبتی و حقوقی برای ثبت برند، ثبت شرکت و دریافت ایزو می باشد. با توجه به این که تمامی خدمات ثبتی و حقوقی که توسط موسسه ثبت شرکت ارائه می گردد، قیمت تعریف شده و تصویب شده ای ندارند، اکثر اوقات مشتریان و صاحبان شرکت مجبور به پرداخت سودهای نجومی به عنوان هزینه ثبت شرکت به شرکت های دیگر می شوند.

موسسه ثبت شرکت پایدار ثبت، جهت جلب اعتماد مشتریان خود با کمترین سود ممکن، تمامی خدمات ثبت شرکت را به مشتریان خود ارائه می کنند. از دیگر خدمات ارزنده موسسه ثبت شرکت پایدار ثبت، ارائه کارت بازرگانی می باشد که در واقع هر فردی که تمایل دارد به عنوان تاجر لقب بگیرد، نیاز است این کارت را دریافت کند. طبق قوانین تصویب شده از طرف گمرک جمهوری اسلامی ایران، هر شخص حقیقی و حقوقی برای انجام معاملات از قبیل داد و ستد و صادرات و واردات با کشورهای دیگر، نیازمند داشتن کارت بازرگانی می باشد.

برای دریافت کارت بازرگانی باید شرایط ذیل فراهم گردد که عبارت است از:

 • حداقل سن 23 سال
 • حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
 • کارت پایان خدمت یا معافیت دائم
 • ارائه سند یا اجاره نامه ملک غیرمسکونی
 • پرداخت هزینه 850 هزار تومان به شرکت پایدار ثبت

خدمات کلی که توسط شرکت ثبت شرکت پایدار ثبت، ارائه می گردد، عبارت است از:

 • ارائه خدمات نظیر ثبت شرکت، تغییرات و تصمیمات
 • ثبت برند و لوگو، خدمات طراحی سایت، ثبت نام کارت بازرگانی
 • ثبت طرح های صنعتی و اختراعات، اخذ مجوزهای تاسیس از صنعت و معدن

آدرس: میدان ونک، برج آسمان، واحد 501

تلفن: 02125917699

موسسه ثبت شرکت میزان

موسسه ثبت شرکت میزان

یکی دیگر از موسسه های مورد قبول کاربران در زمینه ثبت شرکت، موسسه ثبت شرکت میزان می باشد. این موسسه در واقع توانسته با بیش از 8 سال سابقه کاری، خدمات ارزنده ای را به کاربران ارائه کند. اگر نگوییم بهترین اما می توانیم به جرات بگوییم یکی از خوب ترین و معتبرترین موسسه های ثبت شرکت در ایران می باشد و نمی توان بر روی خدماتی که ارائه می کند، چشم هایمان را ببندیم.

موسسه ثبت شرکت میزان هم می تواند به صورت حضوری هم به صورت غیر حضوری و آنلاین، مشاوره های لازم را در اختیار کاربران قرار دهد و می توانند به کاربران بگویند چه شرکتی متناسب با چه کاری می باشد و یا این که مراحل ثبت شرکت به چه شکل است. از دیگر خدماتی که توسط موسسه ثبت شرکت میزان ارائه می گردد، می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارت است از:

 • ارائه مشاوره ثبت شرکت
 • ارائه اقدامات پس از ثبت شرکت
 • ارائه خدمات با کیفیت با قیمت مناسب
 • امکان تایید نام یک شرکت در کمتر از 2 روز
 • امکان ثبت شرکت در کوتاه ترین زمان ممکن

آدرس: تهران، بزرگراه چمران جنوب، خیابان باقرخان، خیابان فرزین جنوبی، خیابان اکبریان آذر، پلاک 12 طبقه چهارم واحد 7 و 8

تلفن: 02162999399

موسسه ثبت شرکت ثبت فردا

موسسه ثبت شرکت ثبت فردا

موسسه ثبت فردا یکی از انواع مختلف موسسات ثبت شرکت می باشد که در این زمینه توانسته بسیار فعال باشد و خدمات ارزنده ای را ارائه دهد. به عنوان مثال از طریق شرکت ثبت فردا، نام یک شرکت را تایید یا رد نمود، برای تایید نام، نیاز است که شرایط ذیل لحاظ گردد که عبارت است از:

 • از اسامی خاص نباشد.
 • باعث فریب افکار عمومی نشود.
 • از اسامی شعرا و دانشمندان و کاشفان معاصر نباشد.
 • مخالف شئونات اسلامی و نظم عمومی و اخلاق حسنه نباشد.
 • دارای ریشه فارسی باشد یعنی در فرهنگ لغات دهخدا یا معین موجود باشد.
 • تکراری نباشد و قبلا به ثبت نرسیده باشد. به صورت حروف باشد. سه سیلابی باشد.

موسسه ثبت شرکت ثبت فردا، توانسته اعتماد بسیاری از مشتریان خود را بدست آورد و مشتری های بسیاری را جذب کند که برخی از مشتری های این شرکت عبارتند از: شرکت دانالو، شرکت گلدیران، شرکت سافتلن، شرکت اکتیو، شرکت صبا ویژن، شرکت بانک آینده، شرکت هنکل، شرکت موفقیت، شرکت خیلی سبز و … .

آدرس: میدان ونک، جنب بانک سپه، پلاک 79

تلفن: 02143933

موسسه ثبت شرکت مشهور

شرکت ثبت شرکت مشهور

موسسه ثبت شرکت مشهور از دیگر موسسات ثبت شرکت بسیار محدودی می باشد که توسط وکیل پایه یک دادگستری تاسیس شده و مدیریت می شود و از همین جهت این اطمینان وجود دارد که خدمات ارائه شده از طرف موسسه ثبت شرکت مشهور، کاملاً تخصصی و با رعایت کلیه اصول و مبانی فنی، حقوقی، اخلاقی و قانونی انجام می گیرد.

موسسه ثبت شرکت مشهور سال های زیادی است که در زمینه تاسیس و ثبت شرکت، ثبت برند، مشاوره حقوقی، داوری و وکالت در دعاوی مهم از جمله طلاق توافقی در سراسر ایران به فعالیت می پردازد و با متشکل بودن از با تجربه ترین کارشناسان حقوقی و ثبتی و بهره مندی از وکلای پایه یک دادگستری حرفه ای، تجربه ای به یاد ماندنی و لذَت بخش از خدمات حقوقی و ثبتی را برای متقاضیان گرامی فراهم آورده است.

هم چنین موسسه ثبت شرکت مشهور خدمات نوین و ارزنده دیگری نیز ارائه می کند که عبارت است از:

 • دارای تجربه و تخصص کافی
 • دارای شفافیت در زمان و هزینه
 • دارای عالی ترین سطح از کیفیت
 • دارای جامع ترین خدمات حقوقی و حقیقی
 • دارای بالاترین میزان رضایت مندی مشتریان

آدرس: میدان ونک، خیابان گاندی جنوبی، خیابان بیست و یکم، پلاک 24، طبقه 5، واحد 14

تلفن: 02143000430

موسسه ثبت شرکت ملاصدرا

موسسه ثبت شرکت ملاصدرا

موسسه ثبت شرکت ملاصدرا یکی از موسسه های پرقدرت‌ و پر سابقه‌ در زمینه ثبت شرکت‌ می باشد که توانسته خدمات فراوانی را به مشتریان و مراجعه کنندگان به شرکت خود ارائه کند. موسسه ثبت شرکت ملاصدرا‌ دارای‌ سابقه‌ 38 ساله  می باشد‌ و توانسته سیل عظیمی از مشتریان‌ را در زمینه‌ ثبت شرکت و ثبت‌ برند‌ و علامت‌ تجاری‌ پشتیبانی‌ و راهنمایی کند. موسسه ثبت شرکت ملاصدرا دارای حرفه ای ترین و ماهرترین‌ کارشناسان  و مشاوران در زمینه های حقوقی، تبلیغاتی، برندینگ و مارکتینگ می باشد.

ثبت شرکت در موسسه ملاصدرا، دارای مراحل مختلفی می باشد و در هر موسسه، این روش ها متفاوت است، در موسسه ثبت شرکت ملاصدرا ابتدا باید یک نام برای شرکت انتخاب شود و سپس نوع و موضوع کاری شرکت به وضوح‌ مشخص‌ شود. در موسسه ثبت‌ شرکت ملاصدرا، خدمات‌ مختلفی ارائه می گردد که به شرح‌ موارد ذیل است:

 • ثبت شرکت
 • ثبت برند‌ تجاری‌
 • ثبت طرح های صنعتی‌
 • ثبت شرکت در مناطق آزاد‌
 • امکان‌ دریافت‌ جواز‌ تاسیس‌ شرکت‌
 • امکان رتبه بندی برندهای مختلف شرکتی
 • امکان‌ صدور‌ کارت بازرگانی‌ برای هر یک‌ از‌ شرکت‌
 • امکان‌ ثبت‌ آخرین اختراع و آخرین تغییرات در شرکت

آدرس: تهران، خیابان ملاصدرا، بعد از پل کردستان، پلاک 92 هلدینگ ملاصدرا

تلفن: 02142056

موسسه ثبت شرکت آسان ثبت

موسسه ثبت شرکت آسان ثبت

موسسه ثبت‌ شرکت آسان ثبت‌ یکی از معتبرترین‌ شرکت ها در زمینه ثبت شرکت است که دارای چارچوب‌ مناسب‌ برای‌ قیمت‌ گذاری می باشد. تمامی پرسنل شاغل در این شرکت تمام تلاش‌ خود را می کنند تا به مشتریان‌ و صاحبان کسب و کار، بهترین خدمات‌ را ارائه کنند و قیمت دقیق و حساب شده را به مشتریان تحویل‌ دهند. موسسه ثبت شرکت آسان ثبت دارای مشاوران حرفه ای می باشد که تمام مراجعه کنندگان‌ را در زمینه ثبت نام شرکت، تعیین‌ موضع کاری‌ فعالیت شرکت، استعلام نام برند‌ و بسیاری موارد دیگر مشاوره می دهند‌.

از جمله خدماتی‌ که توسط موسسه ثبت‌ شرکت آسان ثبت‌ ارائه می گردد، عبارتند‌ از:

 • امکان‌ ثبت‌ انحلال‌ شرکت‌ ها‌
 • امکان‌ ثبت‌ طرح‌ های صنعتی‌
 • امکان صدور مجوز برای پلمپ‌ شرکت‌
 • امکان صدور مجوز برای تمدید قرارداد کاری بازرسان‌

آدرس: تهران، خ ملاصدرا، خ شیخ بهایی، میدان شیخ بهایی، جنب بانک رفاه، برج صدف، طبقه 6، واحد 57

تلفن: 02143498

موسسه ثبت شرکت دادآفرینان همای پرنیان

موسسه ثبت شرکت دادآفرینان همای پرنیان

موسسه ثبت‌ شرکت دادآفرینان‌ همای‌ پرنیان‌ یکی‌ از موسسه های مهم و معتبر در زمینه‌ ثبت‌ شرکت‌ می باشد. سابقه کاری این موسسه بیش از 10 سال می باشد و توانسته بیش از 10 شرکت‌ و موسسه را به ثبت‌ برساند‌ و برند‌ تجاری به آنان‌ تعلق‌ بگیرد. در موسسه ثبت شرکت دادآفرینان‌ همای‌ پرنیان‌، اجباری برای حضور فیزیکی‌ وجود ندارد و می توان به صورت غیر حضوری‌ تمامی مدارک مورد نیاز برای ثبت‌ شرکت و ثبت برند‌ تجاری‌ ارائه‌ کرد‌. از جمله مزایای‌ موسسه ثبت‌ شرکت دادآفرینان‌ همای‌ پرنیان‌، می توان به موارد ذیل اشاره  کرد:

 • ثبت شرکت در کمترین‌ زمان‌
 • قابلیت حذف رفت‌ و آمدهای‌ بیهوده‌
 • قابلیت به وضوح مشخص‌ نمودن‌ زمان و هزینه‌
 • امکان دریافت مشاوره‌ رایگان‌ قبل از انجام‌ مراحل ثبت

آدرس: شیراز، خیابان باغشاه، حد فاصل حکیمی و هدایت، جنب پرده آرا، ساختمان رز، طبقه دو، واحد 3

تلفن: 07132301983

موسسه ثبت شرکت دیاکو

موسسه ثبت شرکت دیاکو

موسسه ثبت‌ شرکت‌ دیاکو، یکی از پرسابقه‌ ترین‌ و بهترین‌ موسسات در زمینه‌ ثبت شرکت می باشد، که همانا‌ توانسته‌ بسیاری از مشکلات‌ صاحبان‌ کسب‌ و‌ کار را رفع‌ کند‌. این موسسه نیز مانند بسیاری از موسسات، دارای‌ کارشناسان‌ حرفه ای و زبده در زمینه ثبت شرکت‌ و ثبت برند‌ تجاری در کشور می باشد. این موسسه نیز خدمات‌ ارزنده ای را ارائه می کند نظیر: طراحی‌ و ثبت‌ برند‌ تجاری، ثبت تغییرات شرکت های‌ مختلف‌ و سایر امور خدماتی‌ و ثبتی.

آدرس: کرج، میدان شاه عباسی، نرسیده به میدان توحید، نبش کوچه شهدای دانشجو، مجتمع اداری امیر، طبقه دوم، واحد چهار

تلفن: 02632400680

موسسه ثبت شرکت مدیران ثبت

موسسه ثبت شرکت مدیران ثبت

موسسه ثبت شرکت‌ مدیران‌ ثبت‌ از کامل ترین‌ و بروزترین‌ مجموعه‌ ها در زمینه‌ ارائه خدمات‌ ثبتی، اداری و اعطای گواهینامه‌ های ایزو‌ در کشور است. شرکت پشتیبان‌ مدیران ثبت، واقع در شهر تبریز‌ می باشد که از سال های گذشته فعالیت اداری‌ خود را شروع‌ کرده است‌ و توانسته اعتماد اکثر مدیران‌ شرکت های‌ بزرگ را به خود جلب‌ کند. مراحل ثبت شرکت توسط موسسه مدیران‌ ثبت به شرح‌ موارد ذیل است:

 • ارائه مشاوره تخصصی و رایگان
 • انعقاد قرارداد و دریافت مدارک
 • انجام تمامی مراحل ثبتی‌ و اداری
 • اتمام مراحل کاری و ارائه اسناد مربوطه‌

آدرس: تبریز، خیابان ارک جدید، مجتمع آرسیس، طبقه 5، واحد 3

تلفن: 04135573287

دلایل اهمیت ثبت شرکت

زمانی که یک شرکت کار خود را شروع می کند، نیاز دارد که مورد تایید مشتریان خود قرار بگیرد و نزد همگان شناخته شده باشد، یک شرکت زمانی که ثبت می شود، در واقع مهر اعتبار و ارزش به خود می گیرد و مشتری می تواند با خیال راحت به شرکت ثبتی اعتماد کند و محصولات تولیدی شرکت را خریداری کرده و استفاده کند.

موسسه های مختلفی به کار ثبت برند و ثبت شرکت در ایران مشغول هسند و ثبت یک شرکت فواید و مزایای فراوانی می تواند با خود به همراه داشته باشد، مثلا در یک شرکت ممکن است تعداد زیادی از کارمندان و کارگران مشغول به کار باشند، برای حفاظت از جان و مال هر یک از کارگران و کارمندان، واجب است که همه آنان بیمه شوند اما سازمان بیمه تامین اجتماعی هیچ گاه شرکتی که هنوز ثبت نشده را بیمه نمی کند و تنها شرکت هایی که دارای کد ثبت می باشند را بیمه می کند.

شاید یکی از مهمترین دلایلی که باعث می شود تصمیم بگیریم که یک شرکت را ثبت کنیم، رسمی و قانونی کردن کار و تجارتی است که می خواهیم برای رسیدن به اهدافمان در یک شرکت انجام دهیم. بعد از ثبت شرکت بر اساس روش های قانونی تعریف شده، علاوه بر اینکه اعتبارمان بیشتر و اعتماد شرکت های دیگر و علی الخصوص مشتری های دیگر بیشتر جلب می شود، از حمایت های ارکان مختلف دولتی مثل وام های مناسب نیز بهره مند می شویم.

باید به این نکته توجه شود که ثبت کردن یک شرکت نمی تواند به صورت اختیاری باشد، بلکه اجباری است و قوانین فراوانی برای ثبت یک شرکت تصویب شده است و در صورت انجام عمل خاطی و عدم ثبت یک شرکت، شرکت محکوم به ابطال می گردد و مهر ابطال به سند شرکت زده می شود. از دیگر ضررهای عدم ثبت شرکت می توان گفت که شرکت، دیگر به رسمیت شناخته نمی شود و نمی تواند در سمینارهای بزرگ و مراسمات مناقصه شرکت کند.

دلایل اهمیت ثبت شرکت

 

در نتیجه در سودآوری به مشکل بر می خورد. ضرر و زیان های دیگری نیز وجود دارد که می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارت است از کم شدن میزان سرعت و کیفیت کارها، عدم داشتن توانایی رقابت سالم در عرصه های مختلف، از دست دادن فرصت شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی و ناتوانی در دریافت نمایندگی خارجی از دیگر اثرات عدم ثبت شرکت است.

تمامی مواردی که اشاره شد، برای نمایش میزان سود و زیان توسط بهترین ثبت شرکت در تهران یا در ایران، سران و صاحبان هر شرکت برای جلوگیری از رخداد ضررهای ذکر شده، ملزم به اقدام برای ثبت شرکت می باشند. از دیگر مزایای ثبت شرکت می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • ارزش دهی و اعتبار بخشیدن به شرکت
 • امکان ثبت برند برای محصولات و خدمات شرکت
 • دریافت مجوزها و امتیازات مختلف از نهاد های دولتی
 • شرکت در مزایده ها و مناقصات مختلف برای کسب سود مناسب
 • عقد قراردادهای سنگین با سرمایه گذاران بزرگ جهت کسب سود مناسب
 • امکان همکاری با انواع نهادها، ارگان ها و سازمان های خصوصی و دولتی به منظور پیشرفت تجارتی و اقتصادی

کلام آخر

در مقاله بهترین‌ شرکت برای ثبت شرکت‌ در ایران سعی کردیم‌ تمامی ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فرد موسسه ثبت شرکت را توضیح دهیم‌ و به اختصار خدماتی که توسط موسسه ثبت شرکت ارائه می گردد را شرح دهیم. از صبر و شکیبایی‌ شما عزیزان‌ بسیار خرسندم، خواهشمندم‌ تمامی نظرات مثبت و منفی خود را با ما در میان بگذارید.

3.7/5 - (3 امتیاز)

الهام عرب

الهام عرب هستم 25 ساله دارای مدرک کاردانی نرم افزار کامپیوتر و IELTS زبان انگلیسی و دارای 2 سال سابقه کار تخصصی در زمینه مقاله نویسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − چهار =

دکمه بازگشت به بالا