شرکت

ثبت شرکت در تهران ⭐ معرفی 10 موسسه برتر【آپدیت1403】✅

در این قسمت از مقاله حسابدارا قصد داریم به توضیح بهترین موسسه ثبت شرکت در تهران بپردازیم. استارت هر کاری نیازمند رعایت نمودن یک سری اصول و قوانین خاصی می باشد، کلیه افرادی که قصد تاسیس یک شرکت را دارند، پس از گذراندن یک سری مراحل مانند انتخاب نام، انتخاب نوع فعالیت شرکت و یا میزان کل سرمایه شرکت، می بایست شرکت را به طور رسمی به ثبت برسانند تا از آپشن های خاص آن بهره مند شوند. در ادامه مقاله به معرفی 10 نمونه از بهترین موسسه ثبت شرکت در تهران بپردازیم. خواهشمندم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

مراحل ثبت شرکت به چه صورت است؟

به طور کلی برای انجام هر نوع فعالیتی نیاز است یک سری مراحل طی شود که هر کدام بسیار مهم می باشند، ثبت شرکت نیز دارای یک سری مراحل می باشد که برخی از آن ها به شرح موارد ذیل می باشد و عبارت است از:

انتخاب موضوع شرکت: نخستین مرحله ثبت شرکت، انتخاب نمودن موضوع فعالیت های شرکت می باشد که شرکا پس از همفکری و تصمیم گیری هر یک از آن ها را تعیین می کنند. انتخاب موضوع شرکت، یکی از ساده ترین کارهایی می باشد که افراد در آن هیچ مشکلی ندارند و باید طبق کار و فعالیت خود، آن را انتخاب کنند. مسئولان و مدیران شرکت به هیچ وجه نمی توانند خارج از موضوعات تعیین شده  فعالیتی فراتر از حوزه موضوعات تعیین شده، انجام دهند، البته اگر فعالیت نیازمند به کسب مجوزی از سازمان یا ارگان مرتبط داشته باشد، ابتدا می بایست نسبت به اخذ آن مجوز اقدام کنید.

انتخاب نوع فعالیت شرکت: نوع شرکت به یک سری عوامل متعدد بستگی دارد که از جمله آن ها میزان مسئولیت های اعضا یا همین طور تعداد شرکای شرکت می باشد.

تعیین نمودن میزان سرمایه شرکت: میزان دارایی و سرمایه یک شرکت، می تواند در اعتباربخشی به شرکت، نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری داشته باشد و سران شرکت را در مناقصات و مزایدات موفق تر کند، اصلی ترین ویژگی شرکت های تجاری، میزان سرمایه آن ها می باشد.

مراحل ثبت شرکت به چه صورت است؟

تعیین نمودن مدت فعالیت شرکت: افراد این امکان را دارند که مدت فعالیت شرکت را بر اساس خواسته خود انتخاب کنند، بدین معنی که می توان مثلا زمان فعالیت شرکت را یک ساله تنظیم نمود و هم چنین می توان مدت فعالیت را نامحدود انتخاب نمود و سالیان سال از آن استفاده کرد.

انتخاب مرکز اصلی شرکت: مرکز اصلی یک شرکت و آدرس آن، می بایست به شکل دقیق و صحیحی تعیین گردد، این مکان در واقع جایی می باشد که جلسات عمومی در آن تشکیل شود و مدیران و بازرسان به صورت مداوم در آن حضور داشته باشند و به فعالیت بپردازند.

تهیه و تنظیم مدارک مورد نیاز ثبت شرکت: در این مرحله باید تمامی مدارک را به طور دقیق و با رعایت تمام شرط و شروط های عنوان شده، تهیه و تنظیم نمود تا مشکلی ایجاد نشود. بعضی از مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت به شرح موارد ذیل می باشد که عبارت است از:

 • ارائه کپی برابر با اصل مدارک شناسایی هر یک از اعضاء
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه هر یک از اعضای هیئت مدیره
 • ارائه اساسنامه و اظهارنامه متن صورت جلسه امضاء شده از طریق هر یک از سهام داران و اعضاء هیئت مدیره
 • هر یک از این مدارک به صورت کلی بیان شده اند و می بایست با توجه به نوع شرکت، مدارک مربوط به آن شرکت را تهیه و تنظیم کنید.

معیارهای مهم در انتخاب بهترین موسسه ثبت شرکت در تهران

برای انتخاب بهترین موسسه ثبت شرکت در تهران، می بایست یک سری معیارهای مهم را در نظر بگیریم که برخی از آن ها به شرح موارد ذیل می باشند و عبارتند از:

نیروی متخصص و مجرب موسسه ثبت شرکت: نیروی متخصص و مجرب برای هر یک از موسسات ثبتی، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و به عنوان اصلی ترین فاکتور در توسعه و  پیشرفت شرکت و موسسات تجاری می باشد. در واقع هر یک از فعالیت هایی که پیش تر انجام داده اند، نشان دهنده میزان تجربیات، موسسات ثبت شرکت می باشد، در نتیجه باید به نمونه فعالیت های آن ها توجه کنید و تمام جوانب را در نظر بگیرید.

صدور مجوز فعالیت موسسه ثبت شرکت: اصلی ترین فاکتور این است که خود شرکت ثبتی، نام و نشان در اداره کل ثبت شرکت ها و هر یک از موسسه های غیر تجاری داشته باشد.

موقعیت و لوکیشن موسسه ثبت شرکت: تعداد زیادی از موسسات قدرتمند و معتبر ثبت شرکت در شمال تهران و دیگر کلان شهرها، دفاتر مرکزی خود را افتتاح کرده اند و دارای تابلو اعلان شرکت بر سر در موسسات می باشند.

معیارهای مهم در انتخاب بهترین موسسه ثبت شرکت در تهران

میزان سرعت موسسه ثبت شرکت در تهران: سرعت عمل در انجام کارهای ثبتی برای بسیاری از افراد، موسسات و شرکت های خصوصی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و موسسه ای که این قابلیت را داشته باشد، بی شک فاکتور بسیار مهمی محسوب می شود.

رزومه و نام خوب از موسسه ثبت شرکت در تهران: میزان شهرت و رزومه ای که یک شرکت دارد، می تواند به عنوان یک فاکتور اساسی برای بهترین موسسه ثبت شرکت محسوب شود.

نظم و انضباط درون سازمانی در موسسه ثبت شرکت: زمانی که مشتری به موسسه ثبت شرکت مراجعه می کند، می بایست نظم و انظباط در بین تمامی کارکنان وجود داشته باشد، به این شکل نباشد که هر کارمندی، ارباب رجوع را به شخص دیگری واگذار کند، همه چیز باید طبق اصول منظم باشد و مشتری نباید سردرگم شود.

میزان دقت در انجام امورات ثبت شرکت: تمامی نیروهای شاغل در موسسه ثبت شرکت، می بایست در انجام کارهای ثبتی، دقت بسیار زیادی صرف کنند، زیرا در بسیاری از موارد، رخ داده که بسیاری از پرونده ها چندین بار از سوی اداره کل ثبت شرکت ها، برگشت خورده اند.

بهترین موسسه ثبت شرکت در تهران کدام است؟

با توجه به موارد ذکر شده، توانستیم یک سری اطلاعات مفید را درباره موارد مهمی اعم از مزیت های ثبت شرکت و مراحل ثبت شرکت را در اختیارتان قرار دهیم، حال ممکن است این سوال برایتان مطرح شود که بهترین موسسه ثبت شرکت در تهران کدام است؟ برای یافتن پاسخ این سوال نیاز است به فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین موسسه ثبت شرکت در تهران توجه کنید و تمامی جوانب را در نظر بگیرید.

بهترین موسسه ثبت شرکت در تهران کدام است؟

در ادامه مقاله به معرفی 10 نمونه از بهترین موسسه ثبت شرکت در تهران می پردازیم، خواهشمندم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

موسسه ثبت شرکت ملاصدرا

موسسه ثبت شرکت ملاصدرا

 

هر فردی که تصمیم دارد شرکتی را تاسیس کند یا کسب و کار جدیدی را راه اندازی کند، نیاز است طبق یک برنامه منظم و بر اساس اصول تعیین شده برای ثبت شرکت، پیش برود. در نتیجه، ثبت شرکت چه در داخل و چه در خارج از کشور، به صورت رسمی انجام می شود و نکته ای که نیاز است گفته شود، این است که قوانین و مقررات ثبت شرکت در هر کشور نسبت به کشور دیگری، کاملا متفاوت می باشد. با توجه به توضیحات ارائه شده، هر یک از سرمایه گذارانی که به دنبال ثبت شرکت در یک موسسه مورد اطمینان می باشند، موسسه ثبت شرکت ملاصدرا، گزینه مناسبی می باشد.

موسسه ملاصدرا با کم ترین میزان هزینه و در کوتاه ترین زمان ممکن، کسب و کار مدنظر را به صورت کاملا قانونی ثبت و افراد را از مزیت های فراوانی برخوردار می کنند. اگر هنوز هم اقدام به ثبت شرکت نکرده اید، می توانید هم اکنون به موسسه ملاصدرا مراجعه کنید و با مشاورین زبده و مجرب این موسسه تماس حاصل فرمائید تا آن ها شما را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنند.

آدرس: تهران، خیابان ملاصدرا، بعد از پل کردستان، پلاک 92

شماره تماس: 02142056

موسسه ثبت شرکت فردا

موسسه ثبت شرکت فردا

ثبت شرکت دارای یک سری اصول اولیه و قوانین مشخصی می باشد که اولین و مهم ترین مرحله، گردآوری مدارک هویتی می باشد مانند: کپی شناسنامه و کارت ملی، گواهی عدم سوء پیشینه و … . پس از گردآوری این گونه مدارک می توانید وارد مرحله دوم شوید، یعنی به سامانه اداره ثبت شرکت ها مراجعه کنید و فرم های مربوطه را به شکل کامل و دقیق پر کنید. مرحله بعدی انتخاب یک نام مطابق با شئونات اسلامی می باشد. تمامی مدیران می بایست 5 نام مدنظر خود را اولویت بندی کنند تا بعد از بررسی عدم وجود نام مشابه، بهترین نام را برگزینند.

سرمایه گذاران می بایست تمامی این مراحل را به دست مشاورانی مجرب و ماهر بسپارید تا به صورت مرحله به مرحله ثبت شرکت را به روش های قانونی و صحیح انجام دهند. موسسه ثبت شرکت فردا از دیگر موسسات مشهوری می باشد که تمامی افرادی که قصد ثبت شرکت و واحد تجاری خود را دارند، می توانند به آن مراجعه کنند و با اطمینان خاطر امورات ثبت شرکت خود را به آن ها بسپارند. این شرکت توانسته است مورد تایید بسیاری از افراد در حوزه های تجاری واقع شود.

آدرس: میدان ونک، جنب بانک سپه، پلاک 79

شماره تماس: 02143933

موسسه ثبت شرکت میزان

موسسه ثبت شرکت میزان

در جامعه امروزی، ثبت شرکت یکی از مسائل مهمی می باشد که به شرکت و کسب و کار هویت می بخشد. موسسه ثبت شرکت میزان از دیگر موسساتی می باشد که در زمینه های مختلف مانند حوزه راه اندازی شرکت های جدید، ثبت برند شرکت، ارائه مشاوره های تجاری کسب و کار، ثبت برند در ایران و ثبت برند بین المللی و دیگر خدمات مورد نیاز کسب و کار می تواند به عنوان ابزار کمکی مدیران و سرمایه گذاران باشد. هزینه ثبت شرکت از جمله مسائل مهمی می باشد که باید درباره آن تحقیق کنیم و بهترین موسسه را انتخاب کنیم.

تمامی کسانی که به دنبال موسسه ای مطمئن و کاربلد می باشند تا فرایند ثبت شرکت خود را از صفر تا صد به آن ها واگذار کنند، می توانند به موسسه ثبت شرکت میزان رجوع کنند. این موسسه با میزان هزینه بسیار کمی که از صاحبان شرکت ها دریافت می کند، سریع ترین خدمات را به آن ها عرضه می کند و همین مسئله باعث شده است که این شرکت بین افراد متخصص در این حوزه محبوب شود.

آدرس: تهران، بزرگراه چمران جنوب، خیابان باقرخان، خیابان فرزین جنوبی، خیابان اکبریان آذر، پلاک 12، طبقه چهارم، واحد 7 و 8

شماره تماس: 02162999399

موسسه ثبت شرکت مشهور

موسسه ثبت شرکت مشهور

موسسه ثبت شرکت مشهور از دیگر موسسات حقوقی می باشد که توسط وکیل پایه یک دادگستری افتتاح شده و مدیریت می شود، به همین دلیل این اطمینان وجود دارد که کلیه خدمات ارائه شده از سوی این موسسه، کاملاً ویژه و با رعایت نمودن کلیه اصول و موازین حقوقی، فنی، اخلاقی و قانونی انجام می شود.

موسسه ثبت شرکت مشهور، سال های بسیار زیادی می باشد که در زمینه تاسیس و ثبت شرکت ها، ثبت برند، داوری، مشاوره حقوقی، وکالت در دعاوی مهم  در سراسر ایران به فعالیت می پردازد و با داشتن باتجربه ترین کارشناسان حقوقی و ثبتی و برخورداری از وکلای پایه یک دادگستری، تجربه ای به یادماندنی و لذَت بخش از خدمات حقوقی و ثبتی را برای متقاضیان گرامی فراهم آورده است.

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان گاندی جنوبی، خیابان 21، پلاک24، طبقه 5، واحد 14

شماره تماس: 02143000430

موسسه ثبت شرکت آسان ثبت

شرکت آسان ثبت

موسسه ثبت شرکت آسان ثبت دارای 13 سال سابقه درخشان در حوزه ثبت برند و ثبت شرکت می باشد و توانسته محبوبیت بسیار زیادی را در بین کلیه شرکت ها در سرتاسر ایران بدست آورد. موسسه آسان ثبت موفق شده است که سامانه هوشمند و آنلاینی را راه اندازی کند تا هر گونه دغدغه رفت و آمد را برای کلیه کاربران خود از بین ببرد و آن ها از سرتاسر کشور بتوانند به ثبت شرکت یا برند خود یا دیگر امورات ثبتی بپردازند.

موسسه آسان ثبت در کنار سرویس های ثبتی خود، سرویس های دیگری را نیز برای مشتریان خود عرضه می کند مانند سرویس حمایتی از برند یا طرح ثبت شده که همین مسئله موجب محبوبیت این موسسه در بین کاربران شده است. این موسسه دارای یک شعبه می باشد که در پایتخت مستقر است. تیم ورک این موسسه همگی افرادی جوان، خلاق و متخصص در حوزه امورات ثبتی می باشند. همین مسئله موجب شده است که موسسه آسان ثبت تمامی امورات ثبتی مشتریان خود را با دقت و کیفیت بسیار بالایی در مدت زمان کمی انجام دهد.

آدرس: تهران، خیابان ملاصدرا، خیابان شیخ بهایی، میدان شیخ بهایی، جنب بانک رفاه، برج صدف، طبقه 6، واحد 57

شماره تماس: 02143498

موسسه ثبت شرکت فکر برتر

موسسه ثبت شرکت فکر برتر

موسسه ثبت شرکت فکر برتر با بهره مندی از کارشناسان متخصص و با تجربه در حوزه ثبت شرکت، ثبت برند، ثبت دگرگونی ها و تصمیمات شرکت، نقل و انتقال سهام شرکت های سهامی خاص و هم چنین نقل و انتقال سهم الشرکه در شرکت هایی با مسئولیت محدود، انحلال، ثبت برند و علامت تجاری، افزایش و کاهش سرمایه و کلیه امورات مرتبط با شرکت ها را در زمینه ثبت، آمادگی کامل خود را برای خدمت رسانی به کلیه افراد در سرتاسر کشور اعلام می کند.

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان خدامی، خیابان آفتاب، نبش کوچه هشتم، پلاک 34

شماره تماس: 02142143

موسسه ثبت شرکت کارا

موسسه ثبت شرکت کارا

 

موسسه ثبت شرکت کارا با بهره گیری از افراد متخصص و وکلای مجرب با هدف ارائه خدمات ثبتی و تخصصی به مشتریان خود افتتاح شده است. این موسسه دارای 12 سال سابقه حرفه ای در زمینه امورات ثبتی می باشد و تعداد کثیری پرونده موفق در زمینه های مختلف ثبت دگرگونی های شرکت، تنظیم قراردادهای حقیقی و حقوقی، ثبت صورت جلسه های شرکت، ثبت علائم و برندهای تجاری را در کارنامه خود دارد.

موسسه ثبت شرکت کارا، تمامی امورات ثبتی را با دقت فروان و به صورت کاملا قانونی در برهه زمانی کوتاه انجام می دهد و همین مسئله موجب محبوبیت موسسه کارا در بین مشتریان شده است. ثبت شرکت های تجاری دارای یک سری شرایط خاصی می باشد که عبارت است از:

 • هر دو طرف می بایست در تمامی مسائل توافق داشته باشند.
 • با در نظر گرفتن نوع شرکت باید تعداد شرکاء به حد نصاب رسیده باشد.
 • تمامی مجوزهای ضروری باید از مراجع ذی صلاح به طور کامل گرفته شده باشد.
 • فردی که قصد ثبت شرکت خود را دارد، می بایست به بلوغ عقلی و سن هجده سال رسیده باشد.
 • در مسئله قرارداد شرکت باید تمامی اهداف و فعالیت های مرتبط با شرکت به درستی ذکر شده باشد.

آدرس: ونک، خیابان ملاصدرا، تقاطع پل کردستان، ضلع شمال غربی تقاطع، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 1

شماره تماس: 02188880006

موسسه ثبت شرکت کاج

موسسه ثبت شرکت کاج

 

موسسه ثبت شرکت کاج در سال های اخیر با ارائه مشاوره های مفید به مدیران و کارآفرینان در داخل و خارج از کشور، جهت اجرای ایده های خود با بهترین کیفیت و بر اساس آخرین قوانین کشور، در بین مشتریان خود طرفداران زیادی را جذب نموده است. از اصلی ترین خدماتی که در این موسسه ارائه می گردد، می توان به این موارد اشاره نمود: ارائه مشاوره به شرکت های مختلف در زمینه ثبت شرکت و تغییرات آن ها، ثبت برند و علامت تجاری، طراحی سامانه های اینترنتی و برقرارب ارتباط با مشتریان برای استارت آپ های جدید، پیگیری امورات اداری شرکت ها، ارائه مشاوره مدیریت.

ثبت شرکت مثل ثبت هویت حقوقی یک کسب و کار می باشد و از حساسیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و باید آن را به افراد کاملا باتجربه در این زمینه واگذار نمود، موسسه ثبت شرکت کاج به عنوان راه حلی مناسب در این زمینه می باشد و این موسسه بالاترین کیفیت از خدمات را در مدت زمان کوتاه و با هزینه پایین به تمامی مشتریان خود ارائه می کند.

شماره تماس: 02162753000

موسسه ثبت شرکت تهران ثبت

موسسه ثبت شرکت تهران ثبت

اصول درست یک فعالیت اقتصادی در هر کشوری، نیازمند به انجام مراحل قانونی ثبت شرکت و اطلاع رسانی صحیح کارکرد آن فعالیت به اداره مالیات کشور می باشد. موسسه ثبت شرکت تهران ثبت در حال حاضر رتبه اول را در بین موسسات فعال در زمینه امورات ثبتی را دارا می باشد. موسسه ثبت شرکت تهران ثبت جزوء آن دسته از موسسات ثبت شرکتی می باشد که مشاوره و انجام امورات گوناگون در آن به شکل کامل توسط مشاوران با تحصیلات حقوقی و وکلای باتجربه و کاربلد در حوزه امورات مختلف ثبتی مثل ثبت برند و ثبت شرکت، انجام می شود.

پس از دریافت مشاوره از کارشناسان این موسسه، از همان ابتدا به شکل شفاف با توجه به نوع شرکت، تمامی هزینه های قابل پرداخت را به افراد می گویند تا طبق آن تصمیم بگیرید. همچنین موسسه تهران ثبت، دارای سامانه مخصوصی می باشد و لازم است از مدارک خود کپی بگیرید و از طریق سامانه آن ها را ارسال کنید. تمامی فرآیندهای ثبت شرکت در تهران ثبت به شکل الکترونیکی انجام می شود و دیگر احتیاجی نیست که افراد به شکل حضوری به این موسسه مراجعه کنند و درگیر مشغله های مختلف شوند.

آدرس: میدان ونک، خیابان ونک، برج آسمان ونک، ساختمان اداری، طبقه ششم

شماره تماس: 02143902000

موسسه ثبت شرکت سفیر صلح

 

موسسه ثبت شرکت سفیر صلح از سال 1387 فعالیت خود را به شکل رسمی در زمینه های مختلف ثبت برند و خدمات ثبت شرکت در تهران، اخذ کارت بازرگانی، ثبت علائم تجاری، انحلال شرکت و … شروع کرد. موسسه سفیر صلح در طول 12 سال سابقه خود از طریق وکلا و متخصصین باتجربه خود توانسته است پرونده های ثبتی زیادی را با موفقیت به سرانجام برساند و خود را به یکی از مهم ترین موسسه های ثبت شرکت در تهران در بین مشتریان تبدیل کرده است.

موسسه ثبت شرکت سفیر صلح به واسطه بررسی‌ های دقیق، مشخص می کند که بهتر است چه شرکتی با چه خدماتی ثبت شود تا کم ترین میزان هزینه را برای افراد به همراه داشته باشد. همچنین سرمایه مورد نیاز شما و اقدامات لازم را به اطلاعتان می‌ رساند و تا ثبت شرکت و برند اختصاصی خودتان همراهتان می باشد. از جمله خدمات موسسه ثبت شرکت سفیر صلح می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارت است از:

 • امکان ثبت دگرگونی های شرکت شامل تمدید مدت، تغییر نام یا تبدیل و انحلال شرکت
 • امکان ثبت شرکت های مختلف مانند شرکت سهامی خاص و سهامی عام و مسئولیت محدود
 • قابلیت ثبت اختراع شامل ثبت اختراعات و طرح صنعتی در سریع‌ ترین زمان ممکن در جهت حمایت از منافع مخترع
 • امکان ارائه مشاوره رایگان امور ثبتی شامل بهره‌ مندی از مشاوره متخصصین امور ثبتی در جهت پاسخگویی به سوالات
 • امکان ثبت برندهای گوناگون شامل ثبت نشان، علائم تجاری و نام تجاری همراه با استعلام برند در کوتاه‌ ترین زمان ممکن
 • امکان ثبت کارت بازرگانی شامل اخذ و تمدید کارت بازرگانی و دریافت کد اقتصادی از طریف کارشناسان متخصص و مجرب

آدرس: خیابان شریعتی، خیابان دولت (کلاهدوز)، نرسیده به سه راه نشاط، پلاک 460 (ساختمان اسکای)، طبقه سوم، واحد 14

شماره تماس: 02122646503

ثبت شرکت چه مزیت هایی دارد؟

ثبت شرکت مانع بروز اختلافات مالی شدید: بروز یک سری اختلافات فکری در بین اعضای هیئت مدیره شرکت که در نهایت به اختلافات مالی شدید ختم می شود، اکثر اوقات به صورت نامطلوب ممکن است به موجودیت و بنیان شرکت و اهداف آن آسیب های بسیار جدی وارد کند. در صورت ثبت شرکت، اوضاع تغییر می کند، اگر در طول تنظیم اساسنامه و ثبت شرکت به چنین مواردی توجه شده باشد، شرکای شرکت در یک سری موارد اختلاف تخصیص سود و زیان، با مشکلات این چنینی رو به رو نخواهند شد.

ثبت شرکت به عنوان عامل تعیین نمودن هویت حقوقی: شخص یا اشخاصی که اقدام به ثبت شرکت خود می کنند، در واقع هویت حقوقی یک واحد تجاری یا بازرگانی را تامین می کنند و به آن شخصیت رسمی می بخشند. هویت حقوقی این امکان را فراهم می کند تا از شرکت در مناقصات و قراردادهای دولتی و غیر دولتی که به سختی به اشخاص حقیقی اطمینان می کنند، بتوانیم به آسانی برخوردار شویم.

ثبت شرکت چه مزیت هایی دارد؟

اصلی ترین مزیت ثبت شرکت این می باشد که شما یک فعالیت رسمی خواهید داشت و اعتبار بیشتری هم بدست می آورید. از طریق ثبت شرکت، کلیه فعالیت های شرکت تحت کنترل قانون قرار می گیرند و هیچ شخصی برای شروع یک همکاری جدید، هیچ گونه تردیدی نخواهد داشت. با ثبت نمودن شرکت، تمام جزییات آن از جمله میزان سهام، میزان سرمایه و … به شکل مکتوب و همچنین قانونی در اساسنامه شرکت و الباقی اسناد عنوان می شود.

اگر مشکلی بین شرکا و مشتریان رخ دهد، روند حل اختلاف خیلی راحت تر از زمانی است که شراکت به صورت شخصی باشد. از دیگر مزیت های ثبت شرکت می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • امکان ارائه تبلیغات گسترده
 • امکان تحت پوشش بیمه قرار گرفتن
 • امکان حضور رسمی در مناقصات و مزایدات
 • امکان بهره مندی از تسهیلات مالی و بانکی
 • امکان ثبت کسب و کار به صورت رسمی و تایید شده قانون
 • امکان استفاده از فعالیت های دارایی با درنظر گرفتن نوع فعالیت
 • امکان جهانی شدن و عقد نمودن قرارداد با اشخاص حقیقی و حقوقی کشورهای ثالث

در مقاله بهترین موسسه ثبت شرکت در ایران می توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه بدست آورید.

عدم ثبت شرکت موجب بروز چه مشکلاتی می شود؟

اگر شرایطی ایجاد شود که فرایند ثبت شرکت صورت نگیرد، ممکن است خطرات و مشکلات متعددی را برای مدیران و سهام داران ایجاد کند، به عنوان مثال هر گاه که فردی شرکت خود را ثبت نکند، تمامی فعالیت‌ های شرکت، در چهارچوب قانون انجام نمی شوند و وجه قانونی نخواهند داشت، به همین دلیل بسیاری از شرکت های همکار و یا حتی مشتریان، نمی توانند با اطمینان همکاری دائمی داشته باشند.

کلیه شرکت‌ های ثبت نشده بر طبق قانون، امکان حضور در جوامع رسمی و شرکت در مزایده ها و مناقصه‌ ها را نخواهند داشت. این مسئله ممکن است منافع مالی و اجتماعی را نیز تهدید کند. عدم ثبت شرکت می تواند مشکلات متعددی مانند عدم استفاده از امتیازات قانونی اشخاص حقوقی را نیز با خود به همراه داشته باشد، به عنوان مثال بعضی از معافیت های قانونی، مالیاتی و یا بعضی امتیازات اقتصادی که جهت توسعه هر چه بیشتر، در نظر گرفته شده اند، نمی‌ تواند جهت پیشرفت این قبیل مجموعه ها، مورد استفاده قرار گیرد.

عدم ثبت شرکت موجب بروز چه مشکلاتی می شود؟

عدم ثبت و پذیرش مسئولیت‌ ها و تعهدات از سوی شرکا از موارد قابل توجه دیگری می باشد که می‌ تواند برای کلیه شرکت‌ های ثبت نشده، مشکلات عدیده ای را ایجاد کند. زمانی که شما مجموعه‌ ای را ثبت می کنید، تمامی مسئولیت‌ ها، درصد سهم و مشارکت اعضا و تعهدات قانونی ثبت می شوند و به این طریق، در صورتی که در رابط با هر یک از موارد، تخطی از قانون صورت بگیرد، امکان پیگیری آن در مجامع قانونی و بین الملل برای هر کدام از اعضا فراهم است.

کلام آخر

در این قسمت از مقاله به توضیح بهترین شرکت ثبت شرکت در تهران پرداختیم و تمام تلاش خود را کردیم که اطلاعات مختلفی را درباره مزیت ها و مراحل مختلف ثبت شرکت در اختیارتان قرار دهیم، هم چنین از همه شما عزیزان تشکر می کنم که تا پایان مقاله همراه ما بودید و خواهشمندم نظرات خود را برایمان کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

الهام عرب

الهام عرب هستم 25 ساله دارای مدرک کاردانی نرم افزار کامپیوتر و IELTS زبان انگلیسی و دارای 2 سال سابقه کار تخصصی در زمینه مقاله نویسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا