شرکت

ثبت برند در تهران 💎 معرفی 10 شرکت برتر【آپدیت1403】✅

در این قسمت از مقاله حسابدارا قصد داریم به توضیح بهترین شرکت ثبت برند در تهران بپردازیم. در حال حاضر در جامعه ما، گروه های مختلف کاری گرد هم می آیند و تصمیم می گیرند که کسب و کار خاصی را در قالب شرکت افتتاح کنند، برای این که شرکت به رسمیت شناخته شود، نیاز است یک سری مراحل طی شود که ثبت برند یا علامت تجاری به عنوان نخستین مرحله می باشد. در ادامه مقاله به ارائه توضیحات بیشتر در زمینه ثبت برند می پردازیم و 10 نمونه از بهترین شرکت ثبت برند در تهران را معرفی می کنیم. خواهشمندم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

هدف از ثبت برند چه می باشد؟

هدف از ثبت برند چه می باشد؟

به طور کلی این گونه می توان گفت که هدف از ثبت برند یا علامت تجاری، در واقع کسب اطمینان، محافظت از علامت تجاری، ثبت کیفیت محصولات و خدمات کسب و کار مربوطه می باشد و از تعرض افراد سودجو جلوگیری می کند، ثبت علامت تجاری با رسمیت شناختن و دادن سود کلان اقتصادی به صاحبان آن ها، یک نوع سرمایه گذاری ایمن و مفید برای افراد خواهد بود.

هرگاه که افراد تصمیم می گیرند با نام تجاری که انتخاب کرده اند، فعالیت خود را به طور رسمی شروع کنند، اگر اقدام به ثبت برند نکنند، این امکان وجود دارد که از محصولات، خدمات و همچنین از کیفیت محصولتشان سوء استفاده شود، به زبان ساده تر، ممکن است فردی سالیان سال با برند تجاری خود کار کرده باشد و اعتبار زیادی در سطح کشور بدست آورده باشد و یک فرد دیگر با همان نام شروع به ارائه خدمات کند.

در شرایطی که فردی با برند تجاری فرد دیگری شروع به فعالیت کند و خدماتی با کیفیتی نامرغوب ارائه کند، کیفیت و محصول برند اصلی را در بازار رقابت زیر سوال می برد و سال ها زحمات و تلاش افراد را هدر می دهد و ضرر و زیان گسترده ای به برند اصلی وارد می شود. در صورت ثبت برند می توانید علاوه بر شهرت و کسب درامد، پیشرفت روز افزون و دائمی در بازر رقابت را بدست آورید.

در واقع ثبت برند یا علامت تجاری برای تمایز افراد، خدمات، محصولاتشان از یکدیگر استفاده می شود و یا به نوعی دیگر تضمین کننده این می باشد که رقبا با ارائه خدمات مشابه، به هیچ وجه نمی توانند از سالیان سال زحمت و تلاش آن ها سوء استفاده کنند و در صورتی که مرتکب چنین اقدامی شوند، مالک نام و برند می تواند از طریق گواهی ثبت برند، اقدام به شکایت در مراجع قانونی کند.

لغت برند عبارت است از هر گونه اصطلاح، نشانه، علامت، عدد، نماد، طرح یا ترکیبی از این ها که برای محصول یا خدمات اشخاص حقیقی یا حقوقی استفاده می شود و آن ها را از یکدیگر متمایز می کند. هر فرد حقیقی یا حقوقی این امکان را دارد که علاوه بر ثبت نام تجاری خود جهت شناخت بهتر خدمات و محصولاتش، برند خود را نیز ثبت کند تا با درج آن بر روی تمامی محصولات و هر جای دیگری، خود را بیشتر در ذهن مخاطبان و مشتریان ماندگار کند.

ثبت برند دارای چه مزیت هایی می باشد؟

ثبت برند دارای چه مزیت هایی می باشد؟

ایجاد نمودن حق استفاده انحصاری: حق استفاده انحصاری برند یا علامت تجاری فقط شامل اشخاصی می شود که برند خود را ثبت کرده باشند، بر اساس قانون ثبت برند تجاری، پس از ثبت نمودن علامت، حق انحصاری به اشخاص حقیقی یا حقوقی، تعلق پیدا می کند و به سبب آن می‌ توانند از توزیع محصولات مشابه توسط اشخاص ثالث تحت علائم تجاری که عینا یا به واسطه علامتی مشابه علامت تجاری ثبت شده آن ها هستند، جلوگیری کنند.

امکان نقل و انقال: برند یا علامت تجاری، دارای قابلیت نقل و انتقال می‌ باشد و این نقل و انتقال باید بر اساس قواعد و قوانین ثبت علائم و اختراعات ایران، ثبت شود، در صورتی که مجوز استفاده از یک برند تجاری ثبت شده به افراد و شرکت‌ های دیگر، داده شود، می تواند منبع درآمد زیادتری برای شرکت یا فرد صاحب برند ایجاد کند.

مانع سوء استفاده از برند تجاری: اصلی ترین مزیت ثبت برند در بهترین شرکت ثبت برند در تهران، قانونی شدن کسب و کارهای مختلف به ویژه در کلان شهرها می باشد، به گونه‌ ای که کسب و کار، محصولات و تمامی خدماتی که بین مردم عرضه می شود، در مقابل قانون شناخته می‌ شوند، هدف از شناخته شدن کسب و کار در مقابل قانون این می باشد که هیچ فردی نمی‌ تواند از کسب و کار مربوطه سوء استفاده کند.

 برخورداری کامل از حق امتیاز: از دیگر مزیت های ثبت برند تجاری برای کلیه کارفرمایان، برخورداری کامل از حق امتیاز می‌ باشد، به این صورت که وقتی فردی یک برند را به ثبت می‌ رساند، مجوز استفاده از آن برای تمامی اشخاص ثالث نیز فراهم می‌ گردد، در نتیجه افراد می توانند حق امتیاز برند تجاری خود را به افراد یا شرکت‌ های دیگر بسپارند و از این‌ راه به شهرت و اعتبار زیادی دست پیدا کنند و یک منبع درآمد مستقلی برای خود ایجاد کنند.

امکان اخذ وام: ثبت کردن برند یا علامت تجاری به معنای کسب اعتبار در برابر بانک‌ ها، دولت، سرمایه‌‌ گذاران و همچنین تمامی مشتریان می باشد، در نتیجه با ثبت برند، بانک‌ ها و دولت افراد را به رسمیت می‌ شناسند و از این‌ طریق، امکان اخذ وام و تسهیلات برایشان راحت است.

به دست آوردن یک دارایی ارزشمند: ثبت برند در تهران، در شرایطی که برند در بازار ارزش و شهرت داشته باشد، به تنهایی می‌ تواند به یک دارایی بسیار با ارزش تبدیل شود، به گونه‌ ای که افراد می توانند در آینده برند خود را به ثبت برسانند و از این روش، درآمد بسیار خوبی به دست آورند.

بهترین شرکت ثبت برند در تهران کدام است؟

بهترین شرکت ثبت برند در تهران کدام است؟

با توجه به موارد ذکر شده، توانستیم اطلاعات مختصری را درباره اهداف ثبت برند و مزیت های ثبت برند و علامت تجاری، در اختیارتان قرار دهیم، اکنون ممکن است این سوال در ذهنتان مطرح شود که بهترین شرکت ثبت برند در تهران کدام است؟ در جواب به این سوال باید بدانید که شرکت های مختلفی در تهران به کار ثبت برند می پردازند که هر یک دارای امکانات و متدهای منحصر به فردی می باشند و می بایست امکانات هریک مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

در ادامه مقاله به معرفی 10 نمونه از بهترین شرکت ثبت برند تجاری در تهران می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

شرکت ثبت برند فکر برتر

شرکت ثبت برند فکر برتر

 

شرکت ثبت برند فکر برتر یکی از فعال ترین شرکت ها در زمینه ثبت برند می باشد که با بهره گیری از کارشناسان متخصص و مجرب در زمینه ثبت شرکت، ثبت برند، نقل و انتقال سهام شرکت های سهامی خاص، ثبت تغییرات و دگرگونی های شرکت، نقل و انتقال سهم الشرکه در شرکت های با مسئولیت محدود، انحلال، ثبت برند یا علامت تجاری، کاهش یا افزایش سرمایه و تمامی امور مربوط به شرکت ها را در زمینه ثبت برند، آمادگی کامل خود را برای ارائه خدمات به کلیه کسب و کارها اعلام می نماید.

شرکت فکر برتر، فعالیت خود را از سال 1392 با هدف ارائه مشاور تخصصی حقوقی، شروع کرده است و تا به امروز این گونه می توان گفت که راه زیادی را در جهت رسیدن به اهداف خود طی نموده است. این موسسه از زمان راه اندازی، به واسطه استانداردها و استراتژی های جدید تولید نرم‌ افزار و با تکیه بر تیم فنی‌ خود که شامل کارشناسان حقوقی و متخصصان با‌تجربه می‌ باشد، توانسته است پرونده‌ های حقوقی فراوانی را به پایان برساند که رضایت اکثر مشتریان را نیز با خود به همراه داشته است.

آدرس:  میدان ونک، خیابان خدامی، خیابان آفتاب، نبش کوچه هشتم، ساختمان فکر برتر

شماره تماس: 02142143

شرکت ثبت برند ملاصدرا

شرکت ثبت برند ملاصدرا

 

شرکت ثبت برند ملاصدرا به عنوان یک هلدینگ اینترنشنال در زمینه ثبت برند می باشد که دارای 38 سال سابقه می باشد و توانسته است مشتریان زیادی را در حوزه ثبت شرکت و برند به شکل کامل پشتیبانی کند. شرکت ثبت برند ملاصدرا از باتجربه ترین و متخصص ترین کارشناسان در زمینه های حقوقی، برندینگ، بازرگانی دیجیتال و … استفاده کرده است و توانسته در کم ترین زمان ممکن، خدمات و راهکارهایی مفید و سودمند را برای کلیه کسب و کارها در زمینه ثبت برند یا علامت تجاری، ارائه کند.

در نتیجه این شرکت به کلیه مشاغل کمک کرده است تا به خوبی خود را در بازار کار مشغول کنند، رشد و ترقی کنند و به اهداف خود دست پیدا کنند. از جمله فعالیت‌ های توسعه یافته شرکت ملاصدرا در شهرهای گوناگون می توان به انجام امورات مختلف ثبت شرکت در بندرعباس، انجام انواع مختلف خدمات ثبت شرکت در قم، انجام خدمات ثبت علامت تجاری در استان یزد و … اشاره کنیم.

آدرس: تهران، خیابان ملاصدرا، بعد از پل کردستان، پلاک 92، هلدینگ ملاصدرا

شماره تماس: 02142056

شرکت ثبت برند کارا

شرکت ثبت برند کارا

 

شرکت ثبت برند کارا با هدف ارائه نمودن خدمات ویژه به شکل حرفه ای به تمامی مشاغل از طریق گروهی از متخصصان و وکلای شناخته شده پایه یک دادگستری در این زمینه تاسیس شده است و دائما مشتری مداری و استفاده از روش های جدید و خلاقانه را سرلوحه کار خود در زمینه های مختلف قرار داده است. این شرکت، با بیشتر از 12 سال سابقه فعالیت حرفه ای، آمادگی حداکثری جهت ارائه نمودن مشاوره های مختلف در زمینه ثبت دگرگونی های شرکت، تنظیم قراردادهای تجاری، ثبت صورت جلسات شرکت های مختلف، ثبت برند و علامت تجاری را اعلام نموده است.

در دنیای مدرنیته کنونی، بستن قرارداد با شرکت های معتبر، به عنوان یک اصل اساسی می باشد و شرکت ثبت برند کارا، تمام سعی خود را در جهت تحقق اهداف مشتریان و عموم کاربران بکار گرفته است و خود را متعهد به ارائه نمودن بهترین خدمات و ارائه سرویس های مختلف با حداکثر کیفیت و سرعت می داند و خیال مشتریان را راحت کرده است.

آدرس: ونک، خیابان ملاصدرا، تقاطع پل کردستان، ضلع شمال غربی تقاطع، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 1

شماره تماس: 02188880006

شرکت ثبت برند ایلیا

شرکت ثبت برند ایلیا

 

ارائه قواعد و قوانین ثبتی بروز، تخصص موسسات حقوقی معتبر و شناخته شده می باشد که در شرکت ثبت برند ایلیا با ارائه نمودن جدیدترین متدهای ثبتی قانونی کسب و کارها در راه ارائه نمودن مشاوره برای دانستن حق و حقوق افراد، اقدامات لازم را فقط در یک جلسه حضوری، اینترنتی و تلفنی ارائه می کند. دنیای پیشرفته کنونی، مدیون کسب علم و دانش می باشد و شرکت ثبت برند ایلیا توانسته است با تکیه بر علم و دانش، تجربه، سعی و تلاش بر کلیه مشکلات خود به آسانی غلبه کرده و به جایگاه قابل قبولی دست یابد.

شرکت ثبت برند ایلیا در سال 1389 توانسته است اولین شعبه خود را افتتاح کند. در ایران نیز ثبت برند و علامت تجاری از اهمیت خاصی برخوردار است و در این زمان که با توسعه جوامع روبرو هستیم و اشخاص متعددی تمایل به ثبت شرکت و شروع کسب و کار و فعالیت دارند، می توانند در شرکت ثبت برند ایلیا، خدمات لازم را دریافت کنند. ثبت شرکت برند ایلیا، گزینه بسیار مناسبی برای کلیه متقاضیان به حساب می آید و طرفداران خاص خود را دارد.

آدرس: خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، کوچه مردوخی، پلاک 6، واحد 4

شماره تماس: 02126655119

شرکت ثبت برند میزان

شرکت ثبت برند میزان

 

شرکت میزان با هدف سهولت در تمامی امورات اداری شرکت ها و موسسات و ارائه مشاوره به کسب و کارهای مختلف، فعالیت خود را شروع کرده است. این موسسه همواره تلاش کرده است تا خدماتی نوین را در کم ترین زمان و با بالاترین سطح کیفی به مشتریان خود ارائه کند و مشاوری حاذق برای کلیه مدیران و کار آفرینان کشور باشد. ثبت برند یا علامت تجاری براب هر شرکت، به عنوان اولین قدم یک مدیر برای فروش یک محصول شرکتی پس از ثبت شرکت می باشد که این کار با هدف شروع تبلیغات و معرفی انجام می شود.

انتخاب یک نام تجاری و ثبت برند معتبر جهت پیش گیری از کپی برداری افراد سودجو، اصل و بنیان شروع هر فعالیت هوشمند در زمینه کسب و کار یا تولید یک محصول می باشد. امروزه اکثر صاحبان کسب و کارهای تجاری، مختص خود برندی انتخاب کرده اند که به ندرت اسمی پیدا می شود که پیش تر ثبت نشده باشد و باید به اسم های خاص رجوع نمود.

آدرس: تهران، بزرگراه چمران جنوب، خیابان باقرخان، خیابان فرزین جنوبی، خیابان اکبریان آذر، پلاک 12، طبقه چهارم، واحد 7 و 8

شماره تماس: 02162999399

شرکت ثبت برند فردا

شرکت ثبت برند فردا

 

در حال حاضر اکثر سرمایه گذاران قصد دارند برند یا علامت تجاری خود را ثبت کنند تا بتوانند در سطح جهانی شهرت پیدا کنند و شانس خود را در تجارت بین الملل محک بزنند. چیزی که مشخص است، این است که ثبت برند نیازمند طی نمودن مراحل لازم در این زمینه می باشد. هر برندی جهت انتخاب شدن برای شروع کار شرکت، واجد شرایط نمی باشد و باید توسط کارشناسان این حوزه مورد بررسی قرار گیرد.

شرکت فردا یکی از معتبرترین شرکت ها در این حوزه می باشد که اکثر صاحبان کسب و کارها می توانند پروسه ثبت برند تجاری خود را به آسانی و با اطمینان کامل به آن واگذار کنند. فرآیند ثبت برند تجاری در شرکت فردا دارای 5 مرحله کلی می باشد که به شرح موارد ذیل است:

 • تنظیم قرارداد و امضاء وکالت نامه به واسطه موکل
 • بازنگری دقيق مدارک، اطلاعات و شرايط موکل جهت ثبت برند تجاری
 • در صورت نياز به گرفتن استعلام و تمايل شخص، پیش از ثبت برند تجاری، استعلام برند صورت می گیرد
 • با توجه به مدارک و لایسنس های ضروری، به سيستم اداره ثبت مالکيت صنعتی ارجاع شده و پرونده به شکل رسمی تشکيل می گردد
 • با ثبت پرونده و ارجاع به کارشناسان مربوطه به اداره مالکيت صنعتی، نتيجه کارشناسی و وضعيت پرونده پس از 2 ماه بررسی، مشخص می گردد

آدرس: تهران، میدان ونک، جنب بانک سپه، پلاک 79

شماره تماس: 02196617000

شرکت ثبت برند ماهان

شرکت ثبت برند ماهان

 

شرکت ماهان دارای 12 سال سابقه در حوزه های گوناگونی مثل انجام امورات مختلف و خدمات اداری، ثبت شرکت ها و برندهای تجاری، ثبت کلیه واحد های تولیدی، صنعتی، پیمانکاری، بازرگانی، کشاورزی، حقوقی در زمینه ثبت برند و علائم تجاری، ثبت کالا و … می باشد و توانسته است عملکرد قابل تحسینی را داشته باشد. از اصلی ترین اهداف شرکت ماهان می توان به کاهش نگرانی های ثبتی و اداری مدیران و انجام خدمات مفید و تخصصی با کم ترین میزان هزینه و بالا ترین سطح سرعت اشاره نمود.

با درنظر گرفتن مشکلات عدیده مدیران و  بر همین اساس در سال 1397 سامانه الکترونیکی تشکیل شد که به شکل غیر حضوری نیز این شرایط فراهم است، در هر کجای ایران و جهان که باشید، این شرکت عقد قرارداد انجام دهد و مدارک مورد نیاز را به صورت اینترنتی ارسال و از طریق همین سامانه روال پرونده خودشان را پیگیری کنند. برند یا علامت تجاری در واقع یک طرح، عبارت، نماد، اسم و … می باشد که به واسطه آن می توان شرکت خود را از دیگر شرکت های مشابه، تفکیک نمود.

آدرس: تهران، خيابان فاطمی، خیابان جویبار، كوچه غفاري، پلاك 29، طبقه دوم، واحد 5

شرکت ثبت برند ونک

شرکت ثبت برند ونک

 

شرکت ثبت برند ونک یکی از برترین شرکت های حقوقی کشور می باشد که دارای بیشتر از 20 سال سابقه کار حرفه ای در حوزه امورات ثبتی می باشد. این شرکت تا به امروز موفق شده است که پروژه های مختلفی را در حوزه ثبت شرکت، ثبت برند یا علامت تجاری، تغییرات شرکت و … را با بالاترین سرعت و کم ترین میزان هزینه به سرانجام برساند. شرکت ثبت برند ونک در حال حاضر دارای 18 شعبه در سرتاسر کشور می باشد.

این شرکت به واسطه نیروهای متخصص و متعهد خود و تجارب ارزنده مدیران در طی این چند سال، توانسته است افتخار خدمت رسانی به شرکت های کوچک و بزرگ کشور را داشته باشد. در شرکت ثبت برند ونک، گروهی از نخبگان کشور در این زمینه دور هم جمع شده اند تا به بهترین صورت ممکن بتوانند پاسخگوی نیازهای مشتریان خود باشند.

آدرس : تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، بعد از بزرگراه کردستان، پلاک 76، ساختمان ونک

شماره تماس: 02187790

شرکت ثبت برند تهران ثبت

شرکت ثبت برند تهران ثبت

 

شرکت ثبت برند تهران ثبت با بهره گیری از بیش از صد نفر نیروی متخصص در زمینه امور ثبتی، یکی از بهترین مراکز ارائه خدمات می باشد. این مرکز پس از مشاوره تلفنی و مصاحبه، بهترین راه حل ها را برای امور ثبتی ارائه می کند. هم چنین با استفاده از بروزترین متدهای ثبت برند تجاری، کلیه مراحل سفارشات دریافتی، به شکل سیستمی انجام می‌ شود تا بهترین نتایج حاصل شود. تمامی مدیران شرکت ها و واحدهای تجاری می توانند امورات مختلفی مانند ثبت علائم تجاری و برند، ثبت شرکت، استعلام برند و … را به این مرکز واگذار کنند.

هم چنین برای سهولت در رفت و آمد، تمامی مشتریان این موسسه سامانه اینترنتی خود را ایجاد کرده اند تا بدون مشکل، تمامی مدیران در سرتاسر کشور به ثبت شرکت یا برند تجاری خود بپردازند. تمامی مراکز تجاری که تاکنون برند مخصوص خود را ثبت نکرده اند، این امکان را دارند که با مراجعه به این موسسه با کم ترین هزینه، در مدت زمان کوتاه، برند تجاری خود را ثبت کنند و دیگر نگران سو استفاده از دیگر مراکز نباشند.

آدرس: میدان ونک، خیابان ونک، برج آسمان ونک، ساختمان اداری، طبقه ششم

شماره تماس: 02143902000

شرکت ثبت برند ذهن ناب

شرکت ثبت برند ذهن ناب

 

شرکت ثبت برند ذهن ناب در سال 1390 با هدف ارائه نمودن خدمات تخصصی ثبتی به شکل کاملا حرفه ای توسط کارشناسان ثبتی و گروهی از متخصصان این حوزه، شروع به کار نموده است. مشتری مداری و استفاده از روش های نوآورانه و خلاقانه همواره از اصول اساسی این مرکز بوده و برای تحقق آن تلاش زیادی شده است.

شرکت ثبت برند ذهن ناب با سابقه ای درخشان و ارائه خدمات جامع، آمادگی کامل خود را جهت ارائه مشاوره در زمینه های مختلف ثبت و تغییرات شرکت های (مسئولیت محدود، سهامی خاص، سهامی عام، نسبی، تعاونی، تضامنی، موسسات تجاری و غیر تجاری، شرکت های هلدینگ و …) اعلام نموده است.

ثبت و تمدید برند و علائم تجاری به صورت حقیقی و حقوقی، ثبت صورت جلسات تغییرات به شکل کاملاً تخصصی، پلمپ دفاتر اشخاص حقیقی و حقوقی، اخذ کارت بازرگانی حقیقی و حقوقی، ثبت شرکت در مناطق آزاد، اخذ جواز تاسیس، ثبت اختراع اشخاص حقیقی و حقوقی، ارائه اظهارنامه پلمپ دفاتر اشخاص حقیقی و حقوقی و … از دیگر خدمات این شرکت می باشد. شرکت ثبت برند ذهن برتر، تمام تلاش خود را می کند تا باعث صرفه جویی در وقت و هزینه کلیه مدیران مراکز تجاری و موسسات شود.

آدرس: تهران، خیابان شیخ بهائی شمالی، ضلع جنوب غربی میدان شیخ بهائی، کوچه وحدت، پلاک 6، واحد 3

شماره تماس: 02188600923

مراحل ثبت برند چگونه است؟

مراحل ثبت برند چگونه است؟

برای ثبت برند یا علامت تجاری، نیاز است یک سری مراحل طی شود که هر کدام می بایست تحت قوانین و مجوزهای دولتی باشد و به اختصار عبارتند از:

انتخاب نام برند یا علامت تجاری: مهم ترین مرحله ثبت برند، انتخاب نام و علامت می باشد. در شرایطی که با یک نام در حال فعالیت می باشید و این نیت را دارید که همان را ثبت کنید، می بایست وارد مراحله دوم شوید، اما در شرایطی که هنوز نام تجاری خود را انتخاب نکرده اید، باید به دو نکته مهم را درنظر داشته باشید:

 • نام تجاری نباید قبلا ثبت و استفاده شده باشد
 • نام تجاری باید قابلیت ثبت داشته باشد، به این معنی که جزوء اسامی که قابلیت ثبت ندارند، نباشد.

استعلام نام پیش از ثبت: پس از انتخاب نام برند، ممکن است با خودتان فکر کنید برند یا علامت تجاری که برای شرکت یا واحد تولیدی، صنعتی یا خدماتی خود در نظر گرفته اید، به عنوان برند تک و منحصر به فردی باشد و تا به حال شبیه به آن را ندیده اید، اما به هیچ وجه نمی توانید ادعا کنید که تمام برندهای ثبت شده در حوزه فعالیت خود را برای مشابهت با برند خودتان، بررسی و به این نتیجه رسیده اید که نام که انتخاب کرده اید، خاص است.

تحویل دادن مدارک مورد نیاز: در ارتباط با مدارک مورد نیاز برای ثبت برند باید یک سری نکات را بدانید، به عنوان مثال اسکن مدارک مورد نیاز، ابتدا می بایست هنگام نام نویسی در سایت اداره مالکیت انجام شود. پس از تایید اولیه برند در سایت، می بایست نسخه فیزیکی مدارک را به اداره ثبت تحویل بدهید و تا قبل از آن نیاز نمی باشد.

ثبت اظهارنامه و پرداخت هزینه در سایت: پس از اقدام به کامل کردن اظهارنامه، می بایست تمامی هزینه های مرتبط با ثبت اظهارنامه نیز پرداخت شود تا سامانه اظهارنامه مدنظر را ثبت و پروسه بررسی پرونده آغاز گردد و در مرحله بعد، فرمی در اختیار افراد قرار می گیرد که حاوی اطلاعات کاربری می باشد.

چاپ آگهی تقاضای ثبت در روزنامه ها و مراکز رسمی: پس از بررسی اظهارنامه درخواستی در مدت 10 الی 15 روز، در شرایطی که ثبت برند یا علامت تجاری، بلامانع تشخیص داده شده باشد، درخواست ثبت برند به روزنامه های رسمی کشور، ارسال می گردد. در این مرحله می بایست هزینه روزنامه رسمی برای آگهی نوبت اول پرداخت شود. چاپ آگهی مدنظر در روزنامه رسمی و ارسال آن به آدرس مربوطه، ممکن است حدود یک هفته زمان ببرد.

مراجعه حضوری به اداره کل مالکیت: در شرایطی که فردی نسبت به ثبت علائم تجاری، اعتراضی نداشته باشد، پس از گذشت 30 روز از چاپ روزنامه رسمی، اظهارنامه ثبت شده به وسیله کارشناسان مورد تایید واقع می گردد. در مقاله بهترین شرکت ثبت برند در ایران، اطلاعات جامع تری ازائه شده است.

بایدها و نبایدهای ثبت برند یا علامت تجاری

بایدها و نبایدهای ثبت برند یا علامت تجاری

به طور کلی یک سری نکات مهم و اساسی در زمان ثبت برند یا علامت تجاری وجود دارد که می بایست رعایت شوند و این نکات به شرح موارد ذیل می باشند و عبارتند از:

 • اسامی و علائم پرکاربرد و شناخته شده قابل ثبت نمی باشند.
 • اسامی خاص و منحصر به فرد، دارای شانس بسیار بالایی برای ثبت می باشند.
 • اعداد چه به شکل فارسی و چه به شکل لاتین به تنهایی به هیچ عنوان قابلیت ثبت ندارند.
 • برند یا علامت تجاری می تواند لاتین، فارسی و یا ترکیبی از کلمات و حروف فارسی و لاتین باشد.
 • آن دسته از صفات و اسامی که بیان گر و توصیف کننده هستند و یا به صورت عام می باشند، قابل ثبت نیستند.
 • در صورت عدم ثبت علامت تجاری در طبقات درخواست شده، برند می تواند یک کلمه و یا ترکیبی از کلمات، اعداد و سمبل، رنگ، طرح، شکل و … باشد.

هم چنین ثبت برند یا علامت تجاری دارای توابع خاص دیگری نیز می باشد كه در قوانین كشورهای گوناگون با توجه به عرف جامعه، اخلاق حسنه، عفت عمومی، مصالح كشور و رعایت مسائل مذهبی و اخلاقی محدودیت هایی برای آن درنظر گرفته شده است. بر اساس ماده 5 قانون اساسی، ثبت علائم و اختراعات ذیل ممنوع می باشد و عبارت است از:

 • علامت هلال احمر، آرم های دولت ایران، نشان ها
 • پرچم رسمی ایران با نشان مخصوص جمهوری اسلامی
 • علائمی كه بر ضد انتظامات عمومی یا منافی عفت باشند
 • پرچم های منتسب به دولت و کشور ایران و هر پرچم منع شده توسط دولت
 • علامت تجاری موسسه های رسمی مثل هلال احمر، رجاء، صلیب سرخ، همراه اول و …
 • كلمات و یا اصطلاحاتی كه منتسب به مقامات جمهوری اسلامی ایران باشند مانند دولتی و ایران و …

کلام آخر

در این قسمت از مقاله به توضیح بهترین شرکت ثبت برند در تهران پرداختیم و تمام تلاش خود را کردیم که درباره مراحل مختلف ثبت برند یا علامت تجاری، اطلاعات مختلفی را در اختیارتان قرار دهیم. از شما عزیزان تشکر می کنم که تا پایان مقاله همراه ما بودید و خواهشمندم نظرات خود را برایمان کامنت کنید.

3/5 - (2 امتیاز)

الهام عرب

الهام عرب هستم 25 ساله دارای مدرک کاردانی نرم افزار کامپیوتر و IELTS زبان انگلیسی و دارای 2 سال سابقه کار تخصصی در زمینه مقاله نویسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + یک =

دکمه بازگشت به بالا