شرکت

10 تا از بهترین شرکت حسابداری در بندرعباس ⭐【آپدیت1403】✅

همان طور که می دانید یکی از تفاوت های عمده شرکت ها و موسسات بزرگ با کسب و کارهای کوچک، توجه به این مورد است که در مشاغل بزرگ با نیروی کار بیشتر، شما با یک شخص حسابدار در تعامل نخواهید بود بلکه به جای یک نفر، یک تیم حسابداری (بخش حسابداری) در آن جا مشغول فعالیت هستند. در بسیاری از موارد شرکت ها به جای استفاده از نیروی خود شرکت تلاش می کنند تا کل فرآیند حسابداری را به شرکت های خصوصی فعال در این حوزه محول نمایند و کار خود را ساده تر کنند. در این مقاله قصد داریم به معرفی 10 نمونه از بهترین شرکت حسابداری در بندرعباس بپردازیم.

بهترین شرکت حسابداری در بندرعباس کدام است؟

بهترین شرکت حسابداری در بندرعباس کدام است؟

در این بخش قصد داریم شما را با نام دار ترین و بهترین شرکت حسابداری در بندرعباس آشنا کنیم و در همین راستا به معرفی 10 نمونه از معتبرترین و بهترین شرکت های حسابداری در شهر بندرعباس پرداختیم. در صورتی که دوست دارید با توجه به حساسیت بالای این مساله از خدماتی به روز و البته دقیق برخوردار شوید، پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

دیبا تراز گیتی

شرکت حسابداری دیبا تراز گیتی در بندرعباس

موسسه دیباتراز گیتی تحت مدیریت دیبازر، یکی از بهترین شرکت های حسابداری در بندر عباس است که با هدف جلب رضایت مشتریان خود، امکانات متنوعی را به آن ها ارائه می دهد. از جمله خدمات این موسسه می توان به تهیه و ارسال اظهارنامه ارزش افزوده، تنظیم و ارسال لیست بیمه و پیگیری آن، محاسبه مغایرت های بانکی، انجام کلیه مراحل حسابداری مالیاتی، بستن حساب ها و تهیه صورت حساب ها اشاره کرد.

آدرس دفتر: بندرعباس، بلوار سید جمال الدین اسد آبادی، محله سید کامل کوچه مهیار 21، ساختمان حرا، طبقه دوم، واحد 3

شماره تماس: 09179039114

آرمان محاسبات قشم

شرکت آرمان محاسبات قشم | شرکت حسابداری در بندر عباس

شرکت آرمان محاسبات قشم، یکی از معتبر ترین مراکز خدمات حسابداری و حسابرسی، دادرسی و امور مالیاتی در بندرعباس می باشد. این شرکت خدماتی را با هدف جلب رضایت مشتریان و کاربران خود ارائه می دهد که از جمله ان می توان ثبت اسناد جاری و معوقه، تهیه و تنظیم صورت های مالی، تجزیه و تحلیل صورت ها و ارزش گذاری، تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی و البته مالیات بر ارزش افزوده، بررسی حساب ها و رفع مغایرت حساب شرکا و … را نام برد.

دریا محاسب بندر

 

شرکت حسابداری دریا محاسب بندر در بندرعباس

موسسه حسابداری دریا محاسب بندر، یک مجموعه حسابداری معتبر در بندرعباس است که از جمله فعالیت های آن حسابداری صنعتی، مالیاتی، بودجه ای، مالی، دولتی ، مدیریت و در نهایت منابع انسانی می باشد. این موسسه خدمات متنوع حسابداری مانند ارائه اظهارنامه های عملکرد و ارزش افزوده، ارسال لیست حقوق و بیمه کارمندان، انجام پیگیری تمام فعالیت های مربوط به بیمه و صفر تا صد امور مالیاتی، انجام فرآیند انبار داری، تهیه و ارسال گزارشات در قالب معاملات فصلی و … را به مشتریان خود ارائه می دهد.

آدرس دفتر: بندرعباس کوی نواب نبش نواب 7 چهارراه دانشگاه ساختمان اسکان

شماره تماس: 09144570174

وظایف اصلی شرکت حسابداری چیست؟

وظایف اصلی شرکت حسابداری چیست؟

همان طور که می دانید یک شرکت یا موسسه حسابداری با هدف کمک به کسب و کارهای بزرگ و کوچک برای انجام امور مالی و محاسباتی شرکت با دقت بالاتر ایجاد شده است و قطعا شرکتی که وظایف خود را با کیفیت بالاتری انجام دهد می تواند به ارتقای کسب و کار شما هم کمک به سزایی کند و لقب بهترین شرکت حسابداری در بندرعباس را از آن خود کند. اما این وظایف دقیقا چه مواردی را شامل می شوند؟ به صورت کلی فعالیت های یک شرکت یا موسسه حسابداری به سه دسته مجزا تقسیم می شود.

دسته اول فعالیت های مربوط به خدمات حسابداری و البته امور مالی است. مثلا صورت های مالی شما، دفاتر قانونی، کنترل و تجزیه تحلیل حساب ها و رفع مغایرت ها، بستن حساب ها و در نهایت تهیه و تنظیم ترازنامه و بسیاری از موارد دیگر در این دسته قرار دارند.

دسته دوم ارائه خدمات مالیاتی است. شما می توانید تمام مراحل و امور مالیاتی خود را به شرکت حسابداری مورد نظر خود بسپارید به عنوان مثال، تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی و ارزش افزوده و البته تهیه گزارشات فصلی و تمام امور این چنینی دراین دسته قرار خواهند گرفت.

در نایت در دسته سوم ارائه خدمات پرسنلی و اداری جای دارد. مثلا امور جایگزینی، محاسبه اضافه کار هر شخص و حتی تنظیم و عقد قرار داد کارمندان و کارکنان یک مجموعه همه جزئی از خدمات اداری یک شرکت حسابداری است.

اما اگر بخواهیم کمی جزئی تر به بررسی وظایف یک مجموعه حسابداری بپردازیم باید موارد زیر را در قالب وظایف آن در نظر بگیریم:

 • پیدا کردن و اعزام بهترین حسابدار ها به محل
 • دسته بندی و جمع کردن تمام اسناد و مدارک نقدی به شکل روزانه
 • اصلاح کردن و البته طراحی یک کدینگ خوب و کارآمد
 • بررسی و در نهایت تایید درستی اسناد و مدارکی که صادر شده است
 • تحلیل، بررسی و انجام تمام امور لازم و مرتبط با مالیات (مانند اظهارنامه ها و … )
 • انجام تمام موارد مربوط به امور بیمه
 • بررسی و اطمینان کامل از صحت و درستی تمام امور مالی
 • آپدیت و نگهداری لیسشت حقوق کارمندان
 • بستن حساب ها
 • آپدیت و نگهداری لیست هزینه های شرکت با مدرک
 • کنترل حساب های بانکی غیر شخصی کارفرما در بانک
 • پیگیری و مدیریت تمام امور مربوط به بانک مانند پرداخت اقساط، چک ها و …
 • طبقه بندی تمام اسناد و مدارک (به شکلی در هنگام نیاز دسترسی هر چه آسان تر و سریع تر، ممکن باشد.)
 • ارائه و تنظیم گزارش های حساب مختلف بر اساس نیاز و درخواست مدیریت
 • رفع تمامی مشکلات مربوط به حساب ها
 • ثبت تمامی اسناد مالی روزانه
 • کنترل دوره ای اسناد مربوط به کسری یا فزونی
 • تنظیم و البته تهیه انواع ترازهای افتتاحیه و اختتامیه
 • تهیه ترازنامه مالیاتی دقیق به شکل ماهیانه

البته باید توجه داشته باشید وظایف یک شرکت حسابداری صرفا موارد ذکر شده در بخش بالا نیست و در صورت نیاز و همچنین توافق طرفین (شرکت یا موسسه حسابداری با شما)، می توان موارد دیگری را نیز به این لیست اضافه کرد.

چرا باید بهترین شرکت حسابداری را انتخاب کنیم؟

چرا باید بهترین شرکت حسابداری بندرعباس را انتخاب کنیم؟

گاهی از دید افرادی که تجربه کار با شرکت ها و مجموعه های حسابداری را ندارند، این موضوع که بخواهید به دنبال شرکت حسابداری مستقل از مجموعه خود باشید یا حتی فراتر از آن پیش بروید (مثلا به دنبال بهترین شرکت حسابداری در بندرعباس یا هر شهر دیگری باشید)، ضعف خود را در استخدام نیروی متخصص نشان داده اید. اما آن چه در واقعیت اتفاق می افتد، این مساله است که امروزه به دلیل مزایای بسیار زیاد تخصصی تر انجام دادن امور، این کار نشان دهنده حرفه ای بودن هر چه بیشتر شماست. در ادامه به بررسی پاسخ این سوال که چرا باید بهترین شرکت حسابداری را انتخاب کنیم؟ یا مزیت های انتخاب بهترین شرکت حسابداری چیست؟ خواهیم پرداخت.

اولین مزیت و البته مهمترین مورد توجه به این مساله است که آیا زمانی که شما بخواهید یک حسابدار استخدام کنید، در انتخاب بهترین مورد کارآمد تر هستید، یا زمانی که یک شرکت حسابداری بخواهد یک نیروی حسابدار به مجموعه خود اضافه کند؟ در واقع با توجه به تخصصی بودن رشته حسابداری، در بیشتر موارد اطلاعات شما از آنچه برای انتخاب یک حسابدار با تجربه به آن نیاز دارید واقعا محدود است. این در حالی است که یک شرکت حسابداری با تمام آنچه یک حسابدار با تجربه باید بداند، به خوبی آشنا است و همین موضوع باعث می شود تا اغلب شرکت های حسابداری، حسابداران مجرب و با دانش علمی بالاتری را جذب کنند. در نهایت شما زمانی که بخواهید فرآیند امور حسابداری خود را به یک شرکت دیگر بسپارید، احتمال اینکه حسابدار شما شخص ماهرتری باشد بسیار بالاتر است.

مزیت دیگری که انتخاب بهترین شرکت حسابداری برای شما در پی خواهد داشت، این مورد است که شما زمانی که مسئولیت حسابداری مجموعه خود را به شرکت حسابداری می سپارید، معمولا امور مالیاتی خود را نیز با دقت بالاتری انجام می دهید. در واقع دانش شرکت های حقوقی به دلیل به روز بودن اطلاعات در زمینه قوانین مالیاتی و تجربه بالا در انجام امور مالیات به شما کمک می کند تا این فرآیند را با خطا و اشتباه کمتری انجام دهید.

یکی دیگر از محاسنات و مزیت های برون سپاری بخش حسابداری شما، تمرکز بالاتر شما روی دیگر مسائل اصلی شرکت شما می باشد. چرا که حل بخش مهمی از مشکلات و چالش های روزانه شرکت و یا مجموعه خود را با اطمینان به شرکت متخصص دیگری واگذار کردید. و این مورد در دراز مدت باعث کم شدن هزینه های مادی و زمانی شما خواهد شد.

فرض کنید شما قصد دارید برای شرکت خود از سرمایه گذاران دیگری کمک بگیرید یا از تسهیلات بانکی استفاده کنید. در صورتی که اطلاعات مالی شما دقیق و طبقه بندی شده نباشد، شما در ارائه گزارش مالی به طرف مقابل خود به مشکل بر خواهید خورد اما در صورتی که از شرکت های حسابداری کمک بگیرید، موظف خواهند بود در هر زمان گزارش مالی دقیقی از هزینه ها و اسناد مالی شرکت را برای شما مهیا کنند و این مورد همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم، یکی از وظایف مهم شرکت ها و موسسات حسابداری است.

در نهایت به یاد داشته باشید در بیشتر موارد، استفاده از یک تیم متخصص به جای یک شخص، برنده خواهد بود و مزایای بسیار بیشتری را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

کلام آخر

در این مقاله به معرفی 5 مورد از بهترین شرکت حسابداری در بندرعباس پرداخته شد. همان طور که در مقاله به آن اشاره کردیم، همکاری با شرکت های حسابداری معتبر می تواند بسیاری از مشکلات و چالش های مالی شما را برطرف کرده و مزایای بسیار زیادی را برای شما داشته باشد. شرکت های حسابداری وظایف عمومی و مشخصی دارند که در سه دسته کلی امور مالی و حسابداری، مالیاتی و نهایتا پرسنلی تقسیم می شود که به صورت جزئی تر در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است. مورد دیگری که باید در نظر داشته باشید توجه به این مساله است که برون سپاری امور حسابداری در شرکت های بزرگ یا در حال توسعه یک امر حرفه ای بوده است و به هیچ عنوان نباید به آن به چشم ضعف شرکت یا مجموعه شما نگاه کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا