مالیات

10 تا از بهترین مشاوره مالیاتی تهران ⭐【آپدیت1403】✅

در این بخش از مقاله قصد داریم به بررسی بهترین مشاوره مالیاتی تهران بپردازیم. یک سری افراد با عنوان مشاوره مالیاتی در زمینه مالی و حسابداری فعالیت می کنند که دارای وظایف گوناگونی می باشند و در واقع به تمامی افراد کمک می کنند که نرخ هزینه ها و جریمه های مالیاتی را کاهش دهند. در حال حاضر قصد داریم یک سری توضیحات را در خصوص مشاوره مالیاتی در اختیارتان قرار دهیم. از همه شما عزیزان خواهشمندم تا پایان مقاله حسابدارا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین مشاوره مالیاتی ایران

چه تفاوتی میان مشاوره مالیاتی و حسابداری وجود دارد؟

چه تفاوتی میان مشاوره مالیاتی و حسابداری وجود دارد؟

در یک توضیح کلی این گونه می توان گفت که مشاوره مالیاتی اگر از دانش و تخصص کافی در عرصه های مالیاتی بهره مند باشد، می‌ تواند سرمایه هر یک از مشتریان را حفظ کند، در غیر این صورت مشتریان مجبورند که سرمایه خود را در قالب مالیات بپردازند. یک مشاور مالیات زبده تسلط کاملی بر اصول و قوانین مالیاتی دارد که هم برای افراد و هم برای تمامی کسب‌ و کارها سودمند می باشد، اما کار مشاوره مالیاتی با حسابداری در یک سری از زمینه ها دارای تفاوت هایی می باشد که عبارت است از:

تحصیلات و تجربه: معمولا حسابداران و مشاوران مالیاتی در رشته های مختلف حسابداری یا زمینه های مربوط به مالی یا بازرگانی، دارای تحصیلات عالیه می باشند. یک حسابدار با توجه به وظایفی که در آینده بر عهده می گیرد، بیشتر بر روی جزئیات سیستم‌ های حسابداری متمرکز می شوند، در حالی که مشاور مالیاتی از علم و دانش خود در عرصه های مدیریتی استفاده می‌ کند.

دیدگاه‌ های مختلف: حسابداران و مشاوران مالیاتی دارای وظایف مشترکی می باشند مانند: اطمینان حاصل شدن از صحت و سلامت اظهارنامه‌ های مالی که جزوء وظایف اصلی هر دو محسوب می شود. معمولا انتظاری که از حسابدار یک شرکت می‌ رود این می باشد که سوابق مالی را محاسبه و صحت آن ها را تأیید کند. به همین علت در برابر موفقیت یا عدم موفقیت شرکت، هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

مطلب پیشنهادی: بهترین مشاور مالی در تهران

ترفندهای مختلف مشاوران مالیاتی برای کاهش هزینه

ترفندهای مختلف مشاوران مالیاتی برای کاهش هزینه

مشاوران مالیاتی معمولا به عنوان افراد کاربلد، تحصیل کرده و مجرب در عرصه های مالی و مالیاتی می باشند که علاوه بر تسلطی که به علم و دانش دارند، به قواعد و قوانین مالیاتی نیز تسلط دارد و سابقه نظارت بر پرونده های مالیاتی و پیگیری در مراجع قضایی را دارا می باشد. مشاوران مالیاتی یک سری وظایف خاص را بر عهده دارند که برای کاهش هزینه مالیاتی دو استراتژی و راهکار را ارائه می کنند که عبارت است از:

ترفند اول پشتیبانی مالیاتی: مدیران کسب و کارهای مختلف معمولا این شرایط را برای مشاوران مالیاتی فراهم می کنند که با اصول مالیاتی و سختی های آن آشنا شوند. مشاوران مالیاتی با تهیه و تنظیم صورت های مالی شرکت، هر یک را به شکل واضح و دقیقی تنظیم کرده و به دنبال ترفندهایی برای پرداخت مالیات کمتر می باشد. مدیریت بر کلیه قراردادهای عقد شده، بررسی روش های پرداخت و دریافتی های شرکت و نیز روش های بهره مندی از معافیت ها و بخشودگی های مالیاتی از اصلی ترین وظایف مشاوران مالیاتی می باشد.

بهترین مشاوره مالیاتی تهران کدام است؟

با توجه به موارد ذکر شده توانستیم اندک اطلاعات مفیدی را درباره تفاوت های مشاوره مالیاتی و حسابداری و همچنین ترفندهای مشاوران مالیاتی برای کاهش هزینه در اختیارتان قرار دهیم. اکنون ممکن است این سوال مطرح شود که بهترین مشاوره مالیاتی تهران کدام است؟ برای پاسخ به این سوال این گونه می توان گفت که نیاز است بهترین مراکز مشاوره مالیاتی در سطح شهر تهران شناخته شود و رزومه هر یک مورد ارزیابی قرار گیرد.

بهترین مشاوره مالیاتی تهران کدام است؟

در ادامه مقاله به معرفی 10 نمونه از بهترین مشاوره مالیاتی تهران می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

شرکت حسابداری، مالیاتی و مالی رایان محاسبان

شرکت حسابداری، مالیاتی و مالی رایان محاسبان

خدمات مالیاتی، حسابداری، مالی، تسهیلات، حسـابرسی، ثبتی و کارشناسی رسمی جهت شرکت ها و اشخاص، انجام کلیه امور در موسسه یا شرکت های طرف قرارداد.

شرکت رایان محاسبان دارای 4 عضو هیئت مدیره با تسلط و تخصص در حوزه وکیل مالیاتی، امور شرکت های بورسی، موضوعات و چیدمان سیستم مالی و خدمات حسابرسی میباشد که همگی در مجموعه های خصوصی و دولتی سابقه کاری بالایی داشته که در تصمیم گیریهای جزء و کل مجموعه ها پیشنهادات و راهکارهای سازنده ارائه نموده تا صرفه مجموعه ها لحاظ گردد.

ضمنا پرسنل ماهر و متخصص مالی و مالیاتی تمایل به کار در شرکت های خدمات حسابداری داشته تا از نظر ارتقا حقوقی و شغلی بروز باشند و ارتقا یابند و این شرکت با استفاده از این پرسنل ماهر و متخصص سعی مینماید رضایت کارفرما را جلب نماید.

خدمات مالیاتی

 • وکیل مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی و کاهش جرایم مالیاتی
 • تنظیم لایحه دفاعیه مالیاتی و حضور در دادگاه و تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیات بر درآمد
 • تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیات اجاره ، اظهارنامه ارزش افزوده و ارسال گزارش‌ های معاملات فصلی
 • ارائه مشاوره برای کاهش مالیات و استفاده از معافیت مالیاتی
 • تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیات حقوق و بررسی و رسیدگی به پرونده‌ های مالیاتی

خدمات مالی

 • تهیه و تنظیم گزارشات خرید و فروش و گزارشات مدیریتی، بررسی و تحلیل به صورت تکنیکال
 • بررسی و مدیریت حساب‌ های تجاری کسب و کار و انجام بررسی‌ مورد نیاز برای توسعه فعالیت‌ شرکت
 • ارائه خدمات ارزیابی سهام و عرضه سهام در بورس
 • اجرای مهندسی مالی با دو هدف بزرگ شدن و افزایش سود شرکت

خدمات حسابداری

 • تهیه و تنظیم اسناد حسابداری و ارائه گزارشات سود و زیان
 • ارائه گزارشات مانده مطالبات و بدهی ها به مدیریت شرکت
 • راه اندازی سیستم مالی و نظارت بر امور
 • تهیه ترازنامه و تهیه گزارشات مالی معاملات و اجرای استاندارد واحد مالی

خدمات حسابرسی

 • مشاوره حسابرسی و انجام و ارائه گزارشات حسابرسی داخلی
 • انجام و ارائه گزارشات حسابرسی عملیاتی و انجام حسابرسی برای افزایش سرمایه
 • انجام و ارائه گزارشات حسابرسی به مراجع مرتبط مانند بانک‌ ها و تهیه گزارشات فصلی
 • حسابرسی سیستم های حسابداری، مالی، صنعتی و مالیاتی و ارائه راهکار بهبود هریک به صورت مجزا

آدرس: سعادت اباد، خیابان سرو غربی خیابان صدف، نبش نظری پلاک 30
تلفن: 0212235522502128426733
وب سایت: rayanmohaseban.com

شرکت آریا حساب

شرکت آریا حساب

شرکت مشاوره مالی و مالیاتی آریا حساب یکی از شرکت های مهم در سطح شهر تهران می باشد که توانسته است خدمات بسیار مهمی را عرضه کند. مشاوره مالیاتی نه فقط می تواند مدیران و شرکت ها را از جرایم هنگفت مالیاتی نجات دهد، بلکه می تواند به هر یک کمک کند تا از تخفیفات، مزایا و معافیت های قانونی زیادی نیز برخوردار شوند. در شرکت آریا حساب انواع مختلف مشاوره به روش های گوناگون در دسترس می باشد و خدمات مختلفی را ارائه می کند. برای دریافت مشاوره های مالیاتی از مجرب ترین مشاوران و متخصصان، شرکت آریا حساب گزینه مناسبی است.

مشاوره های تلفنی مالیاتی از جمله مواردی می باشند که در زمینه های مختلفی می توانند به حل کردن مسائل و مشکلات مالیاتی کمک کنند. این نوع از مشاوره هزینه نسبتا کمی دارد که به عنوان مزیت مهمی محسوب می شود. هر چند که نمی توان انتظار داشت که پرونده های سنگین مالیاتی از این طریق حل شوند. افراد در مشاوره های مالیاتی تلفنی بدون احتیاج به پرداخت هزینه های رفت و آمد در منزل می توانند در آرامش و تسلط کافی هر یک از سوالات مالیاتی را مطرح کنند و سودمند ترین و مناسب ترین پاسخ را دریافت کنند.

آدرس: شهران شمالی، میدان دوم شهران، بلوار شهران، پلاک 153، ساختمان بانک پاسارگاد، طبقه 3 واحد 14

تلفن: 02188747353

شرکت آریا تهران

شرکت آریا تهران

شرکت مالی و مالیاتی آریا تهران با داشتن بیشتر از 15 سال تجربه در حوزه ارائه نمودن سرویس های خاص اعم از پروژه های تکمیلی به صورت پیشگام بوده و همواره آماده ارائه نمودن مشاوره های مالی و مالیاتی به تمامی موسسات و سازمان ها در سراسر کشور با بالاترین میزان کیفیت می باشد. شرکت های متعددی از جمله آریا تهران با استخدام و بکارگیری مشاوران و دعاوی مالیاتی و حقوقی، خدمات مختلفی را در این حوزه ارائه می کنند که افراد می توانند با مراجعه به هر کدام از آن ها، با توجه به نیاز مالیاتی خود و مسئله ای که دارند از خدمات مختلف آن برخوردار شوند.

اگر کسی قصد داشته باشد که از پرداخت جریمه های مالیاتی سنگین معاف شود، بهتر است از خدمات مشاوره مالیاتی رایگان شرکت آریا تهران برخوردار گردد. کارشناسان و متخصصان شرکت آریا تهران همواره از جدیدترین و بروزترین قوانین و قواعد مالیاتی جهت معافیت افراد در شرایط گوناگون استفاده می کنند و تلاش می شود تا حد لزوم میزان مالیات را به پایین ترین حد کاهش دهند.

آدرس: تهران، خیابان توحید، به سمت میدان توحید، نبش بن بست شهید حاج رضایی، پلاک 75، واحد 2

تلفن: 02166919638

شرکت اقتصاد قرن

شرکت اقتصاد قرن

شرکت مشاوره مالی و مالیاتی اقتصاد قرن از جمله شرکت های مهم در سطح تهران می باشد که علاوه بر ارائه خدمات مالیاتی، دارای پشتیبانی منظمی می باشند. مشاوران شرکت اقتصاد قرن در شروع کار، ابتدا به مدیران شرکت، مشاوره می دهند و پیچیدگی قوانین مالیاتی را برای هر یک به طور کامل و جامع عنوان می کنند. این مشاوران همراه با کارمندان بخش مالی، صورت های مالی را به شکل دقیق و درستی تنظیم می کنند و نحوه استفاده از معافیت های مالیاتی را برای مدیران توضیح می دهند.

برای سپری نمودن صحیح هر یک از مراحل دادرسی مالیاتی باید از یک وکیل مجرب مالیاتی استفاده گردد. استفاده درست از مشاوران مالیاتی و بکارگیری یک وکیل مالیاتی زبده برای دادرسی مالیاتی، به میزان زیادی درصد موفقیت مشتریان را در هیئت‌ های حل اختلاف مالیاتی ارتقا می بخشد.

آدرس: تهران، فلکه دوم صادقیه، ابتدای بلوار فردوس شرقی، پلاک 54، طبقه سوم، واحد 10

تلفن:02144017721

شرکت جاویدان

شرکت جاویدان

شرکت مشاوره مالی و مالیاتی جاویدان یکی از برترین شرکت ها در سطح شهر تهران می باشد که به مدت 15 سال است فعالیت خود را آغاز نموده است و در زمینه های مختلفی آمادگی خود را برای ارائه مشاوره های مالیاتی آغاز نموده است اعم از: مدیریت بر انواع مختلف پرونده های مالیاتی و عیب یابی هر یک از آن ها، اعتراض و کاهش نرخ مالیات در چارچوب قوانین رسمی، ارائه هر گونه مشاوره مالیاتی مدنظر متقاضیان و … .

شرکت جاویدان از تعداد کثیری از کارشناسان و مشاوران زبده مالی تشکیل شده است که هر یک موظفند بر روی کلیه قواعد و قوانین، بخشنامه ها و آیین نامه های مالی و مالیاتی اطلاعات بروز داشته باشند و بتوانند به تمامی افراد و سازمان ها در پرداخت مالیات کمتر کمک رسانی کنند. هر یک از مشاوران و یا کارشناسان مالیاتی، با توجه به تجربه و مسلط بودن بر قوانین مالیاتی، می توانند انواع پرونده ها و اظهارنامه های مالیاتی رد شده را دوباره مورد ارزیابی قرار دهند و از پرداخت مالیات بیشتر جلوگیری کنند.

آدرس: تهران، فلکه دوم صادقیه، پشت بانک ملت، ابتدای خیابان تقدیری، پلاک 2، واحد 1

تلفن:  02144060996

شرکت تدبیر حساب

شرکت تدبیر حساب

شرکت حسابداری تدبیر حساب یکی از شرکت های معتبر در سطح شهر تهران می باشد و این افتخار را دارد که تا به امروز در حل و فصل تعداد زیادی از پرونده های مالیاتی با عنوان های گوناگون، سربلند بیرون آمده است. هر کس که در هر صنفی فعالیت می کند، متخصصان و مشاوران تدبیر حساب نقشه راه مالیاتی کسب و کار افراد را در قالب خدمت مشاوره مالیاتی طراحی و اجرا می‌ کنند و به عموم متقاضیان اطمینان خاطر را می دهند که از اعتماد خود پشیمان نخواهند شد.

مشاوران مالیاتی در شروع کار به مدیران شرکت و اعضای هیئت مدیره، مشاوره های لازم را می دهند و پیچیدگی قواعد و قوانین مالیاتی را برای هر یک بیان می کنند. مشاوران مالیاتی همراه با کارکنان بخش مالی، صورت های مالی را به شکل دقیق و درستی تهیه و تنظیم می کنند و راه های بکارگیری معافیت های مالیاتی را برای هر یک از مدیران عنوان می کنند.

آدرس: تهران، انتهای خیابان بهشتی، خیابان ولیعصر به سمت شمال، کوچه زرین، پلاک 7، واحد 3

تلفن: 02158316000

شرکت رابین هونامیک

شرکت رابین هونامیک

یکی از اصلی ترین رخدادهای مالی و مالیاتی هر کسب و کاری در هر دوره مالی و حسابداری، تهیه و ارسال اظهارنامه عملکرد به سازمان امور مالیاتی کشور می باشد. همه مودیان این قانون موظف هستند در برهه های زمانی مشخصی در سال این اظهارنامه را تهیه کنند و در سامانه سازمان کل امورات مالیاتی کشور بارگذاری کنند. شرکت مالی و مالیاتی رابین هونامیک برنا از طریق دانش فنی و مدیران مجرب خود، تمامی مراحل قانونی را می توانند برای عموم متقاضیان ساده سازی کنند و به آسانی هرچه تمام تر انجام دهد تا بتوانند یکی از اصلی ترین دغدغه های کارفرمایان را رفع کنند.

همان گونه که اطلاع دارید، منظور از مشاوران مالیاتی در واقع فرد یا افرادی می باشند که وظیفه اصلی آن ها، نظارت بر تمامی امورات مرتبط با منابع کسب و کار می باشد و در واقع هر یک از مشاوران مالیاتی شرکت رابین هونامیک برنا از طریق بررسی نرخ دقیق هزینه ها و ارزیابی هر یک از مصارف مالی، مفیدترین استراتژی ها و متدها را در اختیار مدیران مالی شرکت قرار می ­دهند.

آدرس: تهران، میدان پاستور، خیابان پاستور غربی، نبش خیابان آژیده، پلاک 129، طبقه سوم، واحد 5 غربی

تلفن: 02166940058

شرکت آتیه امن سپید

شرکت آتیه امن سپید

ممکن است بسیاری از افراد تصور کنند که نیازی به بکارگیری خدمات مشاوره مالی و مالیاتی ندارند، اما قطعا زمانی که حتی فکرش را هم نمی کنند و تمام ذهنشان درگیر گسترش فعالیت های حرفه ای و در رقابت با رقبای خود می باشند تا از بازار کسب و کار عقب نمانند، در نتیجه از امورات مالیاتی و تکالیف قانونی، قواعد جدیدی که تصویب می شود، اصلاحات قانونی و اکثر اتفاقات مالی که بر روی کارشان تاثیر گذار است، غافل می شوند و هر یک از این اتفاقات می تواند هزینه های غیر قابل جبرانی را به تجارت این گونه افراد وارد کند.

شرکت آتیه امن سپید این شرایط را فراهم آورده است که مشاوران مالیاتی هر گونه توصیه های لازم را در کمال آرامش در اختیار مشتریان قرار دهد. چیزی که واضح است این می باشد که سازمان کل مالیات مسئولیت هر گونه مطالبات معوقه مالیات را برعهده دارد و هیچ گاه با این تصور که شما از قوانین اطلاع نداشته اید، نرخ مالیات را کم و یا حذف نمی کند بلکه جرائمش را نیز خواهد گرفت، در نتیجه بی شک نیاز به استخدام مشاوران مالیاتی می باشد.

آدرس: تهران، پونک، میدان عدل، 35 متری مخبری، پلاک 48، واحد 3

تهران: 02128424782

شرکت ایران فاینانس

شرکت ایران فاینانس

اگر کسب‌ و کاری دارید و یا کار قراردادی دولتی دارید، حتما موظف هستید که اظهارنامه های مالیاتی خود را کامل کنید. مشاوران مالیاتی شرکت ایران فاینانس در واقع حسابدارانی خبره به همراه آموزش هوشمند و علم حسابداری مالیاتی و اصول مالیاتی  می باشند. خدمات مشاور مالیاتی عمدتا با هدف به حداقل رساندن مالیات های قابل پرداخت و هم چنین بر اساس قواعد و قوانین مالیاتی، بخشنامه ها و دستورالعمل های مالیاتی در وضعیت پیچیده مالی ارائه می شوند.

استفاده از مشاوران مالیاتی و برخورداری از یک وکیل مالیاتی زبده تنها راهکاری است که می‌ تواند کسب‌ و کارهای مختلف را از پرداخت مالیات گزاف نجات دهد. در این حالت است که شرکت نیاز به شخصی دارد که بتواند در مراجع قضائی و حل اختلاف حضور یافته و از اظهارنامه مالیاتی شرکت یا سازمان دفاع کند تا مالیات چندان زیادی به هر یک از آن ها تحمیل نگردد. مشاوره مالیاتی با علم و دانش، تجربه و تسلطی که به قوانین مالیاتی دارد از طرف شرکت در جلسه های هیئت حل اختلاف حضور پیدا کرده و این امکان را دارد از پرداخت مالیات چند برابری برای شرکت خودداری کند.

آدرس: تهران، خیابان شهيد نامجو، کوچه شهيد محلوجيان، پلاک 2

تلفن: 02177678734

شرکت صالح اندیشان ماندگار

شرکت صالح اندیشان ماندگار

کارشناسان و مشاوران مالیاتی شرکت صالح اندیشان ماندگار به علت علم و دانش کافی در زمینه کاری خود، توانایی قابل توجهی برای حفظ و نگهداری سرمایه شرکت را دارند و در صورت عدم در اختیار داشتن یک مشاور مالیاتی ذبده، ممکن است که مجبور شوند سرمایه شرکت را تحت مالیات تعیین شده پرداخت کنند. حضور این افراد برای هر کسب و کاری، بسیار واجب و ضروری می باشد. از دیگر علل مهم استفاده از یک مشاوران خبره و مجرب شرکت صالح اندیشان ماندگار، کم شدن مبلغ مالیات پرداختی در فعالیت های مختلف می باشد.

از دیگر خدمات مهم شرکت صالح اندیشان ماندگار می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارت است از:

 • آماده سازی و ارائه نمودن اظهارنامه های مالیاتی
 • اجرای هر یک از محاسبات سخت و غیر قابل فهم
 • امکان تنظیم نمودن انواع مختلف اصول مالیاتی شرکتی
 •  ارائه نمودن راهکارهای مناسب و به صرفه اقتصادی همراه با بودجه بندی به واسطه منابع داخلی و خارجی

آدرس: تهران، سردارجنگل شمالی، خیابان لادن، خیابان قدس، خیابان میرباقری، ساختمان مرصاد

تلفن: 02191013862

شرکت پرشین تکس

شرکت پرشین تکس

شرکت پرشین تکس یکی از مهم ترین و پر بازده ترین شرکت ها در زمینه مشاوره مالیاتی در تهران می باشد که به آسانی توانسته است از پس انتظارات مشتریان برآید و نیازهای مختلف آنان را رفع کند. تمامی افراد این امکان را دارند که در زمان انتخاب شرکت مشاوره مالی و مالیاتی، به غیر از نرخ و هزینه مشاوره، تجربه مشاوران و خدماتی که به هر یک ارائه می شود را به درستی تجزیه و تحلیل کنند تا در نهایت بتوانید مناسب ترین انتخاب را داشته باشند.

به شکل کلی هزینه و نرخ مشاوره مالیاتی کسب و کار به عوامل گوناگونی بستگی دارد. نرخ مشاوره های مالیاتی به صورت نرخی ثابت و دائمی تنظیم نشده و فاکتور های مختلفی در تعیین کردن این نرخ دخالت دارند.

آدرس: تهران، بلوار میرداماد، شمس تبریزی شمالی، انتهای نیک رای، پلاک 2/1، طبقه 5، واحد 18

تلفن: 02122927385

چه مسئولیت هایی بر عهده مشاوره مالیاتی می باشد؟

یک سری مسئولیت های اساسی بر عهده مشاوران مالیاتی می باشد که بسیار فراتر از یک حسابدار ساده می باشد. مشاوره مالیاتی به یک فرد ماهر و مجرب در عرصه های مختلف مالی، حسابرسی، اقتصادی و حسابداری گفته می‌ شود که به قواعد و قوانین مالیاتی نیز تسلط کافی دارند و این قابلیت را دارند که مسئولیت رسیدگی به پرونده‌ های مالی و مالیاتی در مراجع مختلف قضایی را به عهده گیرند.

همچنین مشاوران مالیاتی این توانایی را دارند در رابط با امورات مالی و قوانین مالیاتی به مشتریان خود مشاوره های لازم را بدهند. همچنین این شخص می‌ تواند برای موسسات یا شرکت‌ ها طرح ریزی مالی انجام دهد. هر یک از افرادی که تمایل دارند در زمینه مشاوره مالیاتی فعالیت کنند، ابتدا باید بدانند که عملکرد مشاوره مالیاتی چگونه است و حضور این فرد چه اهمیتی برای کسب و کارهای مختلف دارد.

درک اصول و قوانین مالیاتی برای همه راحت نمی باشد، بنابراین نیاز است که از یک فردی به اسم مشاور مالیاتی کمک بگیرید که از طریق جملات ساده این اصول مالیاتی را برای مشتریان خود شرح دهد. با توجه به این مسئله که قوانین و مقررات حقیقی و حقوقی به طور دائم در حال تغییر و به‌ روز رسانی می باشند، مشاوران مالیاتی نیز وظیفه دارند اطلاعات خود را دائما به‌‌ روز رسانی کنند.

هر یک از مشاوران مالیاتی در بسیاری از موارد به عنوان کارمند ثابت یک سازمان نمی باشند و فقط مسئولیت فعالیت به عنوان مشاور و مشورت دهنده در امورات مالی به صاحبان کسب و کار را بر عهده دارند و برای این هدف قراردادهایی با زمان مشخص را با آن‌ ها تهیه و تنظیم می‌ کنند. از اصلی ترین مسئولیت هایی که یک مشاور مالیاتی بر عهده دارد می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارت است از:

 • مشاوره مالیاتی باید روابط عمومی بالایی داشته باشد
 • قابلیت حفظ آرامش جهت مذاکره و برقراری ارتباط با دیگران
 • توانایی و قابلیت سازگار شدن با چالش های جدید را داشته باشد
 • مشاوره مالیاتی باید بهترین راه حل را برای حل مشکلات ارائه کند
 • مشاوران مالیاتی اصلی ترین مسئولیت ها را در شرکت های مختلف بر عهده دارند
 • مشاوران مالیاتی باید دارای ذهنی تحلیلگر برای فهم و درک داده ها و اطلاعات مختلف باشد
 • یک مشاوره مالیاتی باید هوش و ابتکار لازم برای مواجه شدن با شرایط خاص و پیچیده را داشته باشد
 • مشاوره مالیاتی باید تمایل به دست آوردن اطلاعات لازم از تغییرات و به روز رسانی هر یک از اطلاعات را داشته باشد
 • مشاوره مالیاتی باید مهارت در خلاصه نمودن حجم زیادی از داده ها و اطلاعات دشوار و پیچیده را به شکل ساده و قابل فهم را داشته باشد

چه مسئولیت هایی بر عهده مشاوره مالیاتی می باشد؟

اصلی ترین فاکتورهای انتخاب بهترین مشاوره مالیاتی

یکی از اصلی ترین موارد در انتخاب استراتژی مالیاتی در هر کسب و کاری، انتخاب مشاور مالیاتی کاربلد می باشد که می‌ تواند به تمامی افراد در تنظیم و اجرای پایدار این قبیل استراتژی ها کمک کند. برخی از مهم ترین فاکتورها در انتخاب بهترین مشاوره مالیاتی به شرح موارد ذیل می باشد که عبارت است از:

مشاوران مالیاتی با درجات بالا را انتخاب کنید: معمولا مشاوران مالیاتی در همه جا در دسترس هستند. هر کدام از نماینده های ثبت نام شده، حسابرسان رسمی به همراه تعدادی از شماره های شناسایی مالیاتی که به مشاوران مالیاتی این امکان را می‌ دهند اظهارنامه‌ های مالیاتی کشور را جهت جبران خسارت تهیه و تنظیم کنند.

مسئله ای که باید توجه کنید این است که همه مشاوران مالیاتی با یکدیگر برابر نمی باشند. هر ساله در زمان مالیات، تنظیم کنندگان مالیات جدید به بازار ورود پیدا می کنند و به هر یک از کارفرمایان خود این وعده را می‌ دهند که اظهارنامه ها را به بهترین صورت ممکن اجرا کنند، اما بعد از شروع دوره جدید مالیات ناپدید می‌ شوند.

ایجاد نمودن یک استراتژی جدید بلند مدت: پس از انتخاب کردن مشاور مالیاتی، باید با آن ها ارتباط متقابلی داشته باشید تا بتوانید یک استراتژی مالیاتی بلند مدت پدید آورید. این فرایند معمولاً در طول چند ماه انجام می شود. هم چنین نیاز است اهداف خود را تعیین کنید، فرصت‌ های گوناگون را پیدا کنید و سپس طرحی را تجسم کنید که به شما این امکان را دهد پس انداز مالیاتی پایدار ایجاد کنید.

معقولانه انتخاب کنید: هنگام صحبت با مشاوران مالیاتی کاربلد، به دنبال چندین خصوصیت مهم باشید. در ابتدا می بایست یک مشاور مالیاتی را پیدا کنید که علاقمند به بکارگیری قانون مالیات جهت حمایت از آینده مالی خود باشد. منظور از علاقه مند بودن این می باشد که فرد می بایست به اندازه کسب و کار شما، در حوزه مالیات، علم و دانش لازم را داشته باشد.

برپایی جلسات منظم: تعداد کثیری از صاحبان کسب و کار، سالی چند بار با مشاوران مالیاتی خود دیدار می‌ کنند، معمولاً در زمان‌ های ضروری برای تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی این کار را انجام می دهند. مشکلی که وجود دارد این است که حفظ و نگهداری یک استراتژی جامع مالیاتی از طریق این روش، تقریباً غیر ممکن می باشد. هر یک از افراد باید به صورت منظم با مشاوران مالیاتی خود ارتباط بگیرند و در مورد اهداف خود بحث کنند، اطلاعات آن ها را در مورد کسب و کار به روز رسانی کنند و جهت دست یافتن به اهداف مالی خود به شکل هدفمند حرکت کنند.

تشکیل یک تیم قدرتمند: استراتژی های مالیاتی نباید توسط یک فرد طراحی شود و باید یک تیم کاربلد و ماهر مالی و مالیاتی انجام این کار را بر عهده گیرد. این قسمتی از استراتژی کلی کسب و کار افراد می باشد. این مسئله به این معنی است که مشاوران مالیاتی باید با دیگر اعضای تیم مشاوره مثل  وکیل، حسابدار، کارشناس سرمایه گذاری و بانکدار همکاری و هماهنگی لازم را داشته باشد.

اصلی ترین فاکتورهای انتخاب بهترین مشاوره مالیاتی

کلام آخر

در این بخش از مقاله به بررسی بهترین مشاوره مالیاتی تهران پرداختیم و تمام تلاش خود را کردیم که اطلاعات مختلفی را درباره اصلی ترین مسئولیت های مشاوره مالیاتی و تفاوت آن با حسابداری، در اختیارتان قرار دهیم. همچنین تشکر می کنم از همه کسانی که تا پایان مقاله همراه ما بودید و خوهشمندم نظرات خود را برایمان کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

الهام عرب

الهام عرب هستم 25 ساله دارای مدرک کاردانی نرم افزار کامپیوتر و IELTS زبان انگلیسی و دارای 2 سال سابقه کار تخصصی در زمینه مقاله نویسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 10 =

دکمه بازگشت به بالا