مالیات

10 تا از بهترین وکیل مالیاتی در ایران【آپدیت1403】✅

ما در این مقاله سعی داریم اطلاعات جامعی را درباره ی بهترین وکیل مالیاتی در ایران در اختیارتان قرار دهیم، با ما همراه باشید. در گوشه گوشه ی ایران فعالیت های صنعتی بسیاری وجود دارد که این مشاغل برای کم کردن و عدم جریمه از سوی سازمان مالیاتی به دلیل عدم آگاهی از قوانین مالیاتی و انجام کار های غیر قانونی، نیاز به وکیل مالیاتی پیدا می کنند. این وکلا اشراف کامل به قوانین مالیاتی دارند و حتی می توانند زیر نظر قانون کارهایی انجام دهند که باعث کاهش مالیات پرداختی شما شود. لطفا تا انتهای مقاله در حسابدارا همراه ما باشید.

بهترین وکیل مالیاتی در ایران

مالیات

برحسب تعریف سازمان همکاری و توسعه ی اقتصادی، مالیات، پرداختی بلاعوض و اجباری می باشد. در واقع  دولت برای جبران هزینه های خدماتی که برای شهروندان انجام می دهد از طریق وضع مالیاتی جبران می نماید. طبق قانون مالیاتی ایران، پرداخت مالیات اجباری می باشد و عدم پرداخت آن جریمه های سنگینی را برای فرد در پی دارد. در ایران مالیات انواع مختلفی دارد مالیات مستقیم و مالیات غیر مستقیم.

مالیات مستقیم به دو صورت مالیات بر درآمد و مالیات بر دارایی محاسبه می شود. مالیات بر درآمد یعنی هنگام دریافت هر نوع درآمدی مانند حقوق و … مبلغی به عنوان مالیات از آن کسر می شود و مبلغی که به عنوان درآمد به دست شما می رسد با کسر مالیات است. مالیات بر دارایی مانند املاک، حق تمبر و … بر تمام دارایی ها به صورت سالانه وارد می شود. مالیات غیر مستقیم مالیات بر مصرف است که هنگام خرید کالا و محصولات آن را می پردازیم. یک مثال برای مالیات غیر مستقیم، مالیات بر ارزش افزوده و مالیات گمرکی می باشد.

بهترین وکیل مالیاتی ایران کیست؟

در حوزه ی وکالت و مشاوره مالیاتی نکات مهمی وجود دارد، این نکات توسط وکیل مالیاتی مطرح و بازگو می شود. حدود و اختیارات وکیل مالیاتی تا این حد می باشد که وکیل در امور مورد وکالت از طرف موکل خود اختیارات تام و مطلقه دارد. این به این معنا می باشد که امضا و اقدامات وکیل به منزله ی تایید و امضای موکل بوده و دارای اثر قانونی می باشد.

به تصور بسیاری از افراد، یک وکیل می بایست به همه ی قوانین اشراف داشته باشد. اما به دلیل گستردگی علم حقوق این امکان وجود ندارد که فرد بتواند در همه ی حوزه های آن تسلط داشته باشد، به همین دلیل هر وکیلی به صورت تخصصی بر یک رشته حقوقی تسلط می یابد. از این رو افرادی که به صورت مجزا بر قوانین مالیاتی مسلط می شوند، بیشتر زمان خود را صرف مطالعه و کنکاش در قوانین مالیاتی می کنند و به دلیل تمرکز در این رشته با شیوه ی دادرسی در این دعاوی نیز آشنا هستند.

در ادامه این مقاله به 10 مورد از بهترین وکیل مالیاتی در ایران می پردازیم. لطفا ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید.

اکبر استاد فر

اکبر استادفر

جناب آقای اکبر استاد فر یکی از بهترین وکیل های آذربایجان شرقی و پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای می باشد. آقای استاد فر در دعاوی پرونده های ملکی، خانواده، امور قرارداد ها، چک و سفته  و اسناد تجاری، سایر امور کیفری، سایر امور حقوقی، داوری و … فعالیت می کند. شما می توانید برای مشاوره حضوری و غیرحضوری بصورت آنلاین با ایشان در تماس باشید.

آدرس: تبریز، چهارراه منصور، برج ابریشم، طبقه ی دوم، واحد چهارم غربی

شماره تماس: 09141770080

خانم مریم گوردزی

مریم گودرزی

سرکار خانم مریم گودرزی یکی دیگر از وکیل های پایه یک ایران در شهر اهواز می باشد سرکار خانم مریم گودرزی مشاور حقوقی و کارشناس ارشد حقوق خصوصی بوده و دارای 17 سال سابقه ی کار حقوقی و وکالت می باشد و صدها پرونده در زمینه های مختلف را در رزومه خود ثبت کرده است. ایشان در زمینه های حقوقی و کیفری و خانواده پرونده می پذیرند و به ارائه ی مشاوره می پردازند.

آدرس: اهواز، کیانپارس، بین خیابان 18 و 19غربی، ساختمان رامین، طبقه ی چهارم، واحد 15

شماره تماس: 09163078571

مرتضی احمدپور

مرتضی احمدپور

جناب آقای مرتضی احمدپور از وکلای باسابقه ایران در حوزه پرونده های مالیاتی می باشد. ایشان در این زمینه موفقیت های بسیاری را در رزومه کاری خود ثبت کرده و برای سهولت کار مراجعه کنندگان مشاورات تخصصی خود را بصورت حضوری و غیر حضوری ارائه می دهد. برای بهره مندی از تجارب و سوابق آقای مرتضی احمدپور با او در تماس باشید.

آدرس: تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس شرق نرسیده به خیابان حسن آباد، جنب املاک رهام، پلاک 375، طبقه 4، واحد 27

شماره تماس: 09122731465

الهام صادقی تجریشی

الهام صادقی

سرکار خانم الهام صادقی تجریشی وکیل پایه یک دادگستری بوده و سال ها تجربه در حوزه مالی و مالیاتی دارند. ایشان در دیگر حوزه های قضایی نیز پرونده قبول کرده و به ارائه ی مشاوره های تخصصی در سطح بالا می پردازد. شما نیز می توانید برای اطمینان از توانمندی های وکالتی ایشان یک جلسه مشاوره رایگان را با او تجربه کنید.

آدرس: تهران، سعادت آباد، خیابان شهید بهشتی

شماره تماس: 09127296881

جرایم مالیاتی

اشخاص حقیقی و حقوقی نسبت به درآمدی که از طریق فعالیت های اقتصادی به دست می آورند، موظف هستند که مالیات پرداخت کنند. سازمان امور مالیاتی برای مودیان خود وظایفی را در مهلت معین شده تعریف کرده اند که اگر در مهلت قانونی انجام ندهند، علاوه بر پرداخت اصل مالیات مربوط به او، شامل قوانین جرایم مالیاتی می شود که در برخی موارد جای بخشودگی وجود ندارد.

جرایم مالیاتی شامل موارد دیگری نیز می شود مانند کتمان درآمد حاصل از فعالیت اقتصادی اشخاص، برآورد هزینه های غیر واقعی، عدم ارسال اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر که موجب محرومیت از تمام تسهیلات و معافیت های مالیاتی می شود. سازمان امور مالیاتی برای حمایت از فعالیت های اقتصادی برای برخی جرایم مالیاتی، معافیت و بخشش و تشویق هایی در نظر گرفته است. اما از طرفی هیچ گونه بخششی برای برخی از تکالیف مالیاتی قائل نشده.

انواع جرایم مالیاتی

جرایم مالیاتی انواع مختلفی دارد که برای هر کدام از آن ها درصد های متفاوت در نظر گرفته شده در این مقاله به چند نمونه از مهم ترین آن ها اشاره می کنیم. جریمه مالیات بر ارزش افزوده: مالیات بر ارزش افزوده به شکل دوره ای و هر سه ماه یک بار پرداخت می شود که مودی تا 15 روز پس از هر دوره فرصت پرداخت دارد و در صورت عدم پرداخت و عدم ارائه ی اظهارنامه جریمه ی مالیات بر ارزش افزوده بر وی تعلق می گیرد.

جریمه مالیات عملکرد: بر طبق آن چنانچه اشخاص حقیقی و حقوقی مالیات بر عملکرد هر ساله ی خود را در مهلت مقرر پرداخت نکند مشمول پرداخت جریمه معادل 2.5 درصد به ازای هر ماه می شود. جریمه اظهارنامه مالیاتی: عدم ارسال اظهارنامه مالیاتی  در موعد مقرر یکی از جرایم غیر قابل بخشش مالیاتی می باشد که شامل 30%مالیات متعلق برای اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل و 10%مالیات متعلق برای سایر مودیان می باشد.

جریمه ی درآمدهای کتمان شده و هزینه های غیر واقعی: بر اساس آن درآمدهای کتمان شده در اظهارنامه های تسلیمی یا برآورد هزینه های غیر واقعی، مشمول جریمه غیر قابل بخشودگی معادل 30% مالیات متعلق برای اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل و 10%مالیات متعلق برای سایر مودیان می باشد و …

بهترین وکیل مالیاتی در ایران

کلام آخر 

ما در مقاله  بهترین وکیل مالیاتی در ایران تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا بتوانیم اطلاعات مفیدی را در خصوص مالیات و خصوصیات وکیل مالیاتی و جرایم و انواع جرایم مالیاتی در اختیارتان قرار دهیم .بسیار سپاسگزاریم از شما همراهان گرامی که تا این قسمت از مقاله ما را همراهی کردید. لطفا نظرات و پیشنهاد های خود را در جهت بهبود این مقاله برای ما کامنت کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + هفده =

دکمه بازگشت به بالا