نرم افزار

بهترین نرم افزار حسابداری بازرگانی ☑️【آپدیت1403】✅

در این بخش از مقاله حسابدارا قصد داریم در مورد بهترین نرم افزار حسابداری بازرگانی توضیحاتی مفید ارائه دهیم، قطعا بحث حسابداری و بازرگانی بحث بسیار پیچیده و غیر قابل فهمی می باشد و برای ساده سازی این مبحث تلاش های فراوانی شده تا مفهوم دقیق و قابل فهم را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. ابتدا ممکن است این سوال برایمان به وجود بیاید که اصلا حرفه بازرگانی چگونه حرفه ای می باشد و چرا تعداد زیادی از نرم افزارهای دنیای کامپیوتری به این حرفه اختصاص پیدا کرده است؟ در ادامه به توضیح مفصل این مبحث می پردازیم و سعی در موشکافی این جریان داریم.

در این راستا بیشتر بخوانیم: بهترین نرم افزار حسابداری

بازرگانی چیست و چه اصولی دارد؟

در هر جای دنیا به هر عملی که سبب می شود محصولی از بخش تولید به بخش مصرف برسد را به عنوان حرفه بازرگانی خطاب می کنند. در این تعریف ساده شاید سوالات مبهم و غیر قابل فهمی برایتان ایجاد شود نظیر اینکه این اعمالی که در مسیر تولید به مصرف انجام می شود، چگونه اعمالی هستند؟ آیا همگان می توانند در این زمینه فعالیت کنند؟ در جواب به این سوالات می توان گفت فی المثال در بخش تولید ابتدا باید یک نفر شرکتی را تاسیس کند و نیروهای کار را استخدام کند و سپس وظایف و مسئولیت افراد را مشخص کند، در مرحله بعد نیاز به مجموعه ای از ماشین آلات و دستگاه های صنعتی می باشد و همچنین برای راه اندازی این ماشین آلات به مواد خام و موارد اولیه نیاز است. به عمل گرد آوری این سری امکانات، بازرگانی گفته می شود.

دلایل پیدایش نرم افزار بازرگانی

با توجه به توضیحاتی که درباره عمل مهم تجارت و بازرگانی ذکر شد، درباره جزئیات و اهمیت این سبک تجارتی نیز توضیحاتی ارائه گردید، حال این سوال مطرح است چه کسی یا چه کسانی می توانند از عهده این کار برآیند و این سیستم کاری را سر و سامان دهند؟ از آنجایی که چرخه اقتصادی یک کشور تا درصد زیادی به دست بازرگانان آن کشور می باشد پس نظم دهی به این جریان به تنهایی نمی تواند از پس آدمی برآید، انسان نمی توانند تمام مشخصات کالاها، آمار موارد اولیه، آمار ورود و خروج مواد و هم چنین میزان نرخ و قیمتی که برای محصولات هر کشور به صورت جداگانه تبیین می شود را به ذهن بسپارد.

بهترین نرم افزار بازرگانی

جهت اجرای این مسئولیت، از دنیای مدرنیته و تکنولوژی کمک گرفته شده و به منظور تحقق این امر، نرم افزارهایی پدید آمده اند که هر بخش از نرم افزارهای بازرگانی و حسابداری برای محاسبه میزان سود و زیان و بدست آوردن آمار ورودی ها و خروجی ها و همچنین میزان احتیاجات تولید کننده و مصرف کننده، عملیات خاصی را انجام می دهند. زمانی که مواد اولیه برای تولید یک کالا تامین می گردد و موجب می شود که یک محصول با کیفیت تولید گردد در نتیجه برای حفظ و نگهداری محصول، نیاز است در انبارهای شرکت با روش های مخصوص نگهداری شود، لذا نیاز است که یک نرم افزار برا محاسبه میزان و تعداد ورودی و خروجی ها به انبار وجود داشته باشد و خیلی دقیق تمام کار ها را زیر نظر داشته باشد.

پس از آن که یک محصول از انبار خارج می شود ضروری است که مهر تایید یک سری از قوانین و مقررات را بدست آورد، برای مثال زمانی که بازرگانان قصد دارند یک محصول را به خارج از کشور صادر کنند، به دلیل اینکه این محصول می بایست از مرزهای خارج از کشور عبور کند، ابتدا باید وارد گمرک شود و سپس از آن جا ارسال گردد و درضمن باید با قوانین و مقررات مطابقت داشته باشد تا بتوان با طرفین قرارداد امضا کرد و کالا را ارسال نمود. پس در این بخش هم نیازمند نرم افزاری می باشد که بتوان کار نظارت بر قراردادها را انجام داد.

جهت انجام محاسبات ریز به ریز این دسته از معاملات و داد و ستدها، نیاز است از نرم افزاری استفاده شود که قابلیت محاسبه این حجم عظیم اطلاعاتی را داشته باشد. در ادامه قصد داریم 10 نمونه از بهترین نرم افزار بازرگانی را که در دنیای امروزه بسیار کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد را شرح دهیم و به اختصار ویژگی هر یک را ذیل کنیم.

نرم افزار حسابداری بازرگانی سپیدار

نرم افزار بازرگانی سپیدار

نرم افزار بازرگانی سپیدار یکی از نرم افزارهای پر کاربرد حسابداری و بازرگانی به حساب می آید چرا که قابلیت این را دارد که بتواند آمار دقیق هر آنچه که مربوط به حرفه بازرگانی می باشد را محاسبه و ثبت کند. با استفاده از نرم افزار بازرگانی سپیدار می توان میزان موجودی انبار و هم چنین درصد سود و زیان را به طور دقیق بدست آورد و هم چنین زمانی که یک شخص یا یک شرکت، محصول و کالایی را سفارش می دهد، می توان زمان سفارش کالا و زمان تحویل کالا و هم چنین تعداد کالای درخاستی را ثبت و بایگانی نمود. نرم افزار بازرگانی سپیدار این قابلیت را دارد که کالاهای پر سود و پر ضرر را شناسایی کند و برای افزایش میزان سود دهی شرکت برنامه ریزی کند.

مشاوره رایگان نرم افزار سپیدار

نرم افزار بازرگانی سپیدار دارای اصول خاصی برای امر بازرگانی می باشد، این گونه نیست که بخش های مختلف نرم افزار به صورت درهم باشند و هر بخش ساز جداگانه ای بزند و کسی نتواند از آن بهره کافی ببرد. بسته بازرگانی نرم افزار سپیدار دارای 5 رکن می باشد: بخش حسابداری، بخش دریافت و پرداخت، بخش مشتریان و فروش، بخش انبار و تامین کنندگان و بخش دارایی ثابت. همه این ها به صورت زنجیر وار در نرم افزار بازرگانی سپیدار وجود دارد و جهت خدمات دهی به شرکت های که از این نرم افزار استفاده می کنند، بکار می رود. نرم افزار بازرگانی سپیدار دارای ویژگی ها و قابلیت های مختلفی می باشد که می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 •  امکان تهیه آنی صورت حساب برای مراجعه کنندگان و ارتباط شفاف با مشتریان
 • دارای قابلیت گزارش دهی میزان سود و زیان هر کالا و تشخیص کالاهای پرسود و زیان
 • دارای قابلیت ارزیابی موجودی کالاها در انبار و امکان انجام انبارگردانی و صدور خودکار کسری
 • امکان ثبت ورود و خروج کالا در انبار با ارتباط آنلاین با دستگاه باسکول و سهولت در ثبت اطلاعات انبار
 • امکان درج اطلاعات هر کالا و ثبت ۱۰ مشخصه برای کالا و استفاده از آن در تمامی فرم های انبار و فروش
 • امکان مدیریت دسترسی در انبار و امکان تفکیک دسترسی ریالی و تعدادی انبار به کاربران با نقش‌ های مختلف
 • امکان تعیین مدل های گوناگون پورسانت و تعریف واسط و محاسبه‌ی خودکار پورسانت برمبنای تسویه یا عدم تسویه فاکتور
 •  امکان نمایش موجودی کالا در انبار و آگاهی دقیق از موجودی قابل فروش و موجودی کالای رزرو در لحظه‌ی ثبت پیش فاکتور یا فاکتور

ورژن ها و نسخه های متفاوتی از نرم افزار بازرگانی سپیدار وجود دارد که هر یک به فرد حسابدار و یا کسی که مسئولیت حسابداری یک شرکت را بر عهده دارد، کمک می کند تا تمامی امور مربوط به بازرگانی نظیر صادرات و واردات، دریافتی ها و پرداختی ها، نظارت بر هزینه های بیمه و مالیات، چک های بین بانکی و عوامل دیگر را مدیریت کند. نرم افزار بازرگانی سپیدار در واقع برای سهولت بیشتر کار بازرگانان به وجود آمده و عمل داد و ستد را تسریع می بخشد و هر حسابدار را قادر می کند که به تمام امور بازرگانی نظارت داشته باشد.

نرم افزار حسابداری بازرگانی پیوست

نرم افزار بازرگانی پیوست

نرم افزار بازرگانی پیوست نیز از دیگر نرم افزارهای به کار رفته در حرفه بازرگانی و تجارت می باشد که همواره مورد استقبال اکثر کاربران این حرفه قرار گرفته است و هر شخصی که علم استفاده از نرم افزار بازرگانی پیوست را داشته باشد می تواند میزان هوش و نبوغی را که در طراحی و تولید این نرم افزار صرف شده است را تشخیص دهد. از نرم افزار بازرگانی پیوست، می توان برای مدیریت و پستیبانی تمام امور داد و ستد و بازرگانی و بایگانی تمام حجم اطلاعاتی که در این بازه کاربرد دارد، استفاده نمود. در حرفه بازرگانی باید گزارش های منظمی از میزان سود و زیان داد و ستد در هر ماه تولید نمود تا صاحبان و شرکا در بخش بازرگانی و تجارت از این گزارش ها استفاده کرده و برای افزایش سود دهی از این ها بهره ببرند. از دیگر ویژگی های نرم افزار بازرگانی پیوست می توان موارد ذیل را شرح داد:

دارای ظاهری حرفه ای و کاربر پسند: نرم افزار بازرگانی پیوست به گونه ای طراحی شده که محیطی که در دید عموم قرار دارد و کاربران از آن استفاده می کنند، بسیار ساده و قابل فهم است و جذابیت های خاص خود را دارا است. این نرم افزار دارای لایه های مختلف نرم افزاری می باشد به گونه ای که یک لایه مخصوص خرید و فروش کالا و محصولات، یک لایه مخصوص ارائه گزارش از میزان سود دهی و ضرر دهی از کالا و محصولات می باشد. صاحب منصبان و شرکا در بخش تجارت و بازرگانی همواره از این ساختار قابل فهم نرم افزار بازرگانی پیوست استفاده کرده و بهره لازم را می برند.

دارای ارتباط یکپارچه با نرم افزار های دیگر: نرم افزار بازرگانی پیوست باید با نرم افزارهای مورد استفاده در بخش مالی، خزانه داری و انبارداری ارتباط برقرار کند، چرا که نوعی تعامل در بین این سه بخش وجود دارد و می توان به این نکته پی برد که اگر تعاملی میان این سه رکن نباشد، پیشرفت و سود دهی حاصل نخواهد شد.

دارای قابلیت پوشش دهی تعدد شرکت ها و گستردگی جغرافیایی: در دنیا و یا در یک کشور ممکن است شعبات و نمایندگی های مختلفی وجود داشته باشد که به کار تجارت و بازرگانی مشغول باشند و هر یک با یکدیگر تعاملات و داد و ستد کالایی داشته باشند. نرم افزار بازرگانی پیوست این قابلیت را دارد که با تمامی شعب موجود، ارتباط شبکه ای برقرار کند و داده های مورد نیاز و گزارشات مربوطه را با یکدیگر رد و بدل کنند.

قابلیت اتصال به نرم افزار های دیگر یک شرکت: در یک شرکت ممکن است از نرم افزارهای مختلفی برای حسابرسی استفاده شود نظیر نرم افزار هلو، نرم افزار اکسل و … . این امکان وجود دارد که یک نرم افزار بازرگانی بتواند بین نرم افزارهای مجاور خود ارتباط برقرار کند و کار انتقال داده های شرکتی را آسان کند.

نرم افزار حسابداری بازرگانی پارمیس استار

نرم افزار بازرگانی پارمیس

نرم افزار بازرگانی پارمیس استار توانسته در زمینه بازرگانی، خدمات ارزنده ای را ارئه کند. تمامی شرکت ها و کارخانه هایی که در زمینه ورود و خروج  کالا و ارسال آن به جاهای مختلف و هم چنین کالاهایی که تحت عنوان بازرگانی های خارجی تقسیم بندی می شوند، نیازمند به رعایت فرایندهای خاصی در حسابداری مالی خود هستند. در بخش مالی و بازرگانی های خارجی، محاسبه قیمت نهایی یک سفارش، مدیریت و نظارت بر موجودی کالاها و تعیین زمان ثبت سفارش جدید، پیگیری تمام امور مربوط به ثبت سفارش تا زمان تحویل آن در انبار و موارد دیگر از نیازهای مهم شرکت های بازرگانی است که می توان از طروق مختلف نظیر به کار گیری نرم افزار بازرگانی پارمیس استار این هدف را تحقق بخشید و به عمل مدیریت امور بازرگانی تسریع بخشید.

طراحان و متخصصان نرم افزار بازرگانی پارمیس استار از ابتدای تولید این نرم افزار سعی کردند تمامی اهدافی که در رابط با بازرگانی و تجارت خارجی ذکر شد را مد نظر داشته باشند و در زمان طراحی، طبق نیاز این صنعت، امکانات را در اختیار افراد قرار دهند. نرم افزار بازرگانی پارمیس استار این قابلیت را دارد که فاکتور محصولاتی که هر کشور فروخته می شود و صادر می گردد، طبق ارز همان کشور محاسبه کند که این از ویژگی های بین المللی این نرم افزار است و شایان ذکر است که بدانیم نرم افزار بازرگانی پارمیس استار از طریق انجام امور حسابداری ارزی و ریالی، میزان سود و زیانی که از محصولات صادر شده به خارج از کشور بدست می آید را محاسبه کند. از دیگر ویژگی های نرم افزار پارمیس استار می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • قابلیت تصمیم گیری در مورد نحوه تسویه و پرداخت‌ها
 • دارای امکان محاسبه قیمت تمام‌ شده و  واقعی هر یک از محصولات
 • دارای قابلیت مدیریت و نظارت بر هزینه‌ های درخاستی سفارشات خارجی
 • دارای قابلیت مدیریت بر ثبت و بایگانی سفارشات از لحظه ثبت تا تحویل آن در انبار
 • دارای امکان معرفی ایستگاه‌ ها و مسیر های داخلی و بین‌ المللی حرکت کالاها در مسیر صادرات
 • دارای امکان ایجاد هماهنگی با سایر واحد‌ ها به منظور تعیین میزان سفارش و تنظیم برگ درخواست خرید
 • دارای قابلیت مشخص‌ نمودن نحوه تقسیم هزینه‌ ها بر روی محصولات بطور مثال (بر مبنای وزن، قیمت، تعداد و غیره)

شرکت طراح و پشتیبان نرم افزار بازرگانی پارمیس استار، تاکنون توانسته نرم افزارهای مالی، حسابداری، بازرگانی و تجاری در زمینه های مختلف تولید و طراحی کند و در اختیار عموم قرار دهد و توانسته بخش عظیمی از مشکلات مربوط به مسائل بازرگانی را رفع کند، تعدادی از این نرم افزارها عبارتند از: نرم افزار حقوق و دستمزد، نرم افزار انبار داری، نرم افزار خزانه داری، نرم افزار فروش و بازرگانی، نرم افزار بازرگانی خارجی، نرم افزار بازرگانی داخلی، نرم افزار ارتباط با مشتری CRM، نرم افزار تسهیلات، نرم افزار ارتباط با مشتریان، نرم افزار سازمانی، نرم افزار حسابداری موبایل و تبلت.

نرم افزار بازرگانی پارمیس استار دارای یک سال پشتیبانی رایگان بعد از نصب فایل اجرایی می باشد و هم چنین مرکز پشتیبانی نرم افزار بازرگانی پارمیس در جهت بالا بردن سطح کیفی خدمات، با عملکردی جامع و یکپارچه و مدیریتی به ارائه خدمات پس از فروش محصولات نرم افزار بازرگانی پارمیس استار می پردازد. این مرکز با به کار گیری از کارشناسان مجرب و متخصصان حاذق توانسته پاسخگوی تمامی سوالات مشتریان باشد. شرکت طراح نرم افزار بازرگانی پارمیس توانسته با زیرساخت فنی مناسب برای ارائه خدمات به صورت تماس تلفنی، تماس تصویری آنلاین و خدمات حضوری، آماده ی خدمت رسانی به مشتریان گرامی خود به صورت بیست چهار ساعته می باشد.

تمامی قابلیت های منحصر به فردی که توسط شرکت تولیدی نرم افزار بازرگانی پارمیس استار ارائه می گردد، فقط و فقط در جهت جذب کاربران برای نصب این نرم افزار و بکار گیری تمام قابلیت های نرم افزار بازرگانی پارمیس استار می باشد. طراحان این نرم افزار همواره نیاز های مختلف افراد جامعه را شناسایی کرده و طبق نیاز های آنان، پنل های مختلف رفع نیاز را به وجود می آورند و در اختیار عموم قرار می دهند.

نرم افزار حسابداری بازرگانی فرداد

نرم افزار بازرگانی فرداد

نرم افزار بازرگانی فرداد یکی دیگر از نرم افزار های تولیدی در زمینه تجارت و بازرگانی می باشد، یکی از مهمترین شاخصه هایی که هر شرکت در بدو افتتاح باید به آن توجه کند و بسیار حائز اهمیت است، بحث مدیریت مالی و بازرگانی می باشد. نرم افزار بازرگانی فرداد با توجه به ویژگی ها و قابلیت هایی که دارا می باشد، توانسته بین مدیران و صاحب منصبان و اکثر مسئولان حسابداری و بازرگانی، مفید واقع شده و توانسته مهر تایید بگیرد. برخی از ویژگی های نرم افزار بازرگانی فرداد عبارت است از:

 • امنیت بالا
 • قابلیت یکپارچگی نرم افزار
 • سرعت بسیار بالای نرم افزار
 • قابلیت استفاده همزمان چند کاربر
 • نصب فایل اجرایی و آماده سازی راحت و سریع
 • قابلیت تولید انواع گزارشات با فرمت های متفاوت

یکی از قابلیت ها و ویژگی های قابل تحسین نرم افزار بازرگانی فرداد این است که این نرم افزار دارای تعداد زیادی کارشناس پشتیبان می باشد که با برخوردی عالی و محترمانه به کمک کاربران می روند. سطح آگاهی و اطلاعات این دسته از پشتیبانان به قدری بالاست که هر کاربری می تواند به راحتی  آن را حس کند و مورد تحسین قرار دهد. پشتیبانان نرم افزار بازرگانی فرداد دارای صبر و حوصله بسیار بالا هستند و به راحتی برای پاسخگویی به کوچکترین سوالات هم وقت میگذارند و  هم تلاش می کنند.

نرم افزار حسابداری بازرگانی سیرمان

نرم افزار بازرگانی سیرمان

نرم افزار بازرگانی سیرمان یکی از نرم افزارهای قدرتمند در زمینه بازرگانی و تجارت می باشد. متخصصان و کارشناسانی که نرم افزار بازرگانی سیرمان را طراحی کرده اند، موفق شده اند نرم افزاری ارزان قیمت را در اختیار کاربران قرار دهند که دارای ابزارها و محیطی متناسب با نیاز های کاربران باشد. بیش از 10 سال است که طراحان موفق به طراحی و تولید نرم افزار بازرگانی سیرمان شده اند، هم چنین این گروه نرم افزاری دارای شاخه های مختلف دیگری نیز می باشد نظیر:

 • نرم افزار مدیریت انبار سیرمان
 • نرم افزار مدیریت وجوه سیرمان
 • نرم افزار مدیریت فروش سیرمان
 • نرم افزار حسابداری مالی سیرمان
 • نرم مدیریت اموال و دارایی سیرمان

هم چنین نرم افزار بازرگانی سیرمان در مقایسه با نسخه های مشابه نرم افزاری که توسط شرکت طراح زروان وارد بازار شده است، دارای قابلیت هایی می باشد که عبارت است از:

 • دارای قابلیت بروز رسانی از طریق اینترنت
 • امکان تبدیل به محصولات یکپارچه و ای ار پی زروان
 • دارای قیمتی ارزان در مقایسه با سایر محصولات نرم افزاری

نرم افزار حسابداری بازرگانی لیام

نرم افزار بازرگانی لیام

نرم افزار بازرگانی آنلاین لیام یکی از نرم افزارهای محبوب در زمینه بازرگانی می باشد که توانسته خیلی سریع فراگیر شود. نرم افزار بازرگانی آنلاین لیام برای کسب و کارهای مختلفی با امکانات متنوع، طراحی و تولید شده است که اکثر کسب و کارهای کوچک و بزرگ فعلی در داخل کشورمان از نرم افزار بازرگانی آنلاین لیام استفاده می کنند. هم چنین این نرم افزار دارای قابلیت های منحصر به فردی می باشد که برخی از آن ها به شرح موارد ذیل است:

 • دارای امنیت اطلاعاتی
 • قابلیت سازگاری با کسب و کارهای مختلف
 • دارای سطوح مختلف دسترسی به گزینه های نرم افزار
 • دارای قابلیت اجرا در موبایل، لپ تاپ، تبلت و پلتفرم های مختلف

شرکت تولید کننده نرم افزار بازرگانی آنلاین لیام توانسته پکیج نرم افزاری جامعی را طراحی و تولید کند و در اختیار همگان قرار دهد که متشکل است از: نرم افزار حسابداری خدماتی لیام، نرم افزار حسابداری پیمانکاری لیام، نرم افزار حسابداری تولیدی لیام، نرم افزار حسابداری فروشگاهی لیام و … .

نرم افزار حسابداری بازرگانی کاکتوس

نرم افزار بازرگانی کاکتوس

نرم افزار بازرگانی کاکتوس نیز به مانند برخی از نرم افزارهای مالی دارای یکسری قابلیت ها می باشد. شرکت پشتیبان نرم افزار بازرگانی کاکتوس این شعار را دارد که فروش محصول، پایان ارتباط و همکاری نیست و کاربران می توانند ارتباط مستقیم با شرکت پشتیبان داشته باشد و راهنمایی های لازم به صورت رایگان دریافت کنند، هم چنین زمانی که یک نرم افزار بروز می شود، مجموعه ای از تغییرات به ورژن جدید اضافه می شود و به صورت رایگان نسخه جدید آپدیت در اختیار کاربران قرار می گیرد و توصیه های لازم را دریافت می کنند. از دیگر ویژگی های نرم افزار بازرگانی کاکتوس می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • دارای فناوری‌ های نوین
 • ارائه خدمات پشتیبانی با بالاترین کیفیت
 • دارای رتبه اول شـورای عـالـی انـفـورمـاتـیـک
 • پشتیبانی و آپدیت همیشگی نرم افزارهای حسابداری
 • کسب بیش از 15 گواهینامه در نرم افزارهای حسابداری و مالی
 • دارای بیش از 24 سال تجربه‌ی موفق در پیاده‌سازی نرم‌افزار در صنایع گوناگون

نرم افزار حسابداری بازرگانی کارما

نرم افزار بازرگانی کارما

نرم افزار بازرگانی کارما یکی از نرم افزارهای ساده و قابل فهم در زمینه مالی و بازرگانی می باشد. نرم افزار بازرگانی کارما برای شرکت های تولیدی بازرگانی، خدماتی، درمانی و … کاربرد دارد. هم چنین این نرم افزار، نرم افزاری ساده، روان، دقیق که جزئی ترین و ریز ترین نیازهای حسابدارها را پوشش داده است و سابقه طولانی در زمینه کاربری را در کنار حسابداران و مدیران مالی شرکت ها دارد. کارمندان شرکت تولیدی نرم افزار بازرگانی کارما، زمانی که یک نسخه نرم افزار را بر روی سیستم نصب و اجرا می کنند، این امکان را فراهم می کنند که کاربر به صورت رایگان آموزش ببیند و تمامی ابزارهایی که بر روی پلتفرم نرم افزار بازرگانی کارما پیاده سازی شده است را فرا بگیرد.

هم چنین مدت زمان گارانتی و ضمانت خدمات پس از فروش نرم افزار بازرگانی کارما، 6 ماه می باشد و کاربران می توانند در صورت بروز خرابی و مشکل، آن را به کارشناسان نرم افزار اطلاع دهند و از کار گشایی آنان بهره ببرند.

نرم افزار حسابداری بازرگانی مالیران

نرم افزار بازرگانی مالیران

نرم افزار بازرگانی مالیران توسط شرکت طراح سیستم، طراحی و تولید شده است و به گونه ای طراحی شده است که کاربران حتی به صورت دستی نیز می توانند به قابلیت های آن دسترسی پیدا کنند. نرم افزار بازرگانی مالیران دارای یک سری قابلیت ها می باشد که عبارت است از:

 • امکان محاسبه دیرکرد مشتری
 • امکان پیوند اسناد به سند حسابداری
 • امکان جابجایی بین اسناد حسابداری صادره در یک تاریخ
 • امکان چاپ اسناد مندرجه به روی فرم های درخواستی در یک تاریخ معین

نرم افزار حسابداری بازرگانی نیکان

نرم افزار بازرگانی نیکان

شرکت تولیدی نرم افزار بازرگانی نیکان توانسته با بهره‌ گیری از سال‌ ها تجربه در کار طراحی، تولید و ساخت نرم‌افزارهای حسابداری و بازرگانی اقدام به توسعه برترین ابزارهای تخصصی مانند نرم افزار حسابداری تولیدی و نرم افزار حسابداری پیمانکاری، پخش، بازرگانی برای شرکت ها، کارخانه ها، فروشگاه ها و نمایندگی های مختلف کرده است. هم چنین نرم افزار بازرگانی نیکان که در واقع مختص به انجام عملیات حسابداری می باشد این امکان را فراهم کرده که قابلیت‌ های چشمگیری مانند تجزیه و تحلیل امور مالی، صدور انواع فاکتور، ارائه گزارشات مختلف و … را در اختیار کاربران قرار دهد. هم چنین از قابلیت های دیگر نرم افزار بازرگانی نیکان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • امکان پیگیری هزینه ها
 • تشخیص مغایرت های بانکی به طور اتومات
 • ایجاد امکان  طبقه بندی فرم های مالیاتی و حسابداری

انواع مختلف بازرگانی

برای اینکه محصولات تولیدی یک شرکت به دست افراد مصرف کننده برسد لازم است یک سری مجوز ها گرفته شود و از یک سری از قوانین و مقررات عبور کند و در صورت کسب رضایتمندی و تایید توسط سران بالا دستی، می توان محصول را به دست مصرف کننده رساند، به این مراحلی که از سمت تولید کننده به مصرف کننده طی می شود نیز بازرگانی می گویند. تجارت و بازرگانی معمولا به سه شکل انجام می شود که عبارت است از:

بازرگانی داخلی: در این سبک از تجارت، معمولا ارائه خدمات و داد و ستد کالا و محصولات بین شهرهای داخلی یک کشور انجام می شود و از مرز های یک کشور خارج نمی شود، در نتیجه نیاز به طی کردن مسافت طولانی نمی باشد. برای انجام این نوع از بازرگانی نیاز است تمام قوانین و مقررات طبق آنچه که در سیستم مالی و تجاری کشور تعریف شده، پیش برود. با استفاده از بازرگانی داخلی می توان سیل عظیمی از جوانان را مشغول به کار کرد و چرخه اقتصادی مملکت را در دست گرفت و از بالا رفتن بی رویه نرخ تورم جلوگیری کرد.

بازرگانی منطقه ای: این نوع از تجارت تفاوتی که با بازرگانی داخلی دارد، از لحاظ مرز جغرافیایی می باشد و فراتر از شهرهای داخلی کشور انجام می شود. بازرگانی منطقه ای معمولا بین چند کشور در یک منطقه و یا در یک قاره انجام می شود مثل این است که ایران با چندین کشور حاشیه نشین خلیج فارس داد و ستد کند.

بازرگانی خارجی: این نوع تجارت که معمولا دارای سود هنگفتی می باشد و با هدف ارتقای سطح تجهیزات مورد نیاز انجام می شود و هر کشور برای آنچه که در کشور خود کسری دارد، این نوع داد و ستد را انجام می دهد و بین کشور ها در قاره های مختلف انجام می گردد مثلا ایران در بسیاری از مواد اولیه با کسری روبرو است و باید این کسری را از طریق کشور های دیگر تامین کند.

سیستم بازرگانی هر کشور نقش بسیار مهمی را در سر و سامان دادن به اقتصاد آن کشور ایفا می کند به گونه ای که فی المثال اگه با تصمیمات رئیس جمهور و رهبری، ورود و خروج یک کالا ممنوع گردد، این وظیفه بازرگانی یک مملکت است که این ممنوعیت را به رسمیت بشناسد و تابع قوانین باشد و آن را در تجارت کشور اعمال کند. اگر تجارت و بازرگانی سازمان دهی شده حرکت کنند و با کشور های مختلف داد و ستد کنند، علاوه بر اینکه وجه کشور در بین عموم افراد و سران هر کشور به خوبی شناخته می شود، می توان سطح اقتصادی خود را ارتقا دهیم و به پیشرفت کشور کمک کنیم.

انواع واحدهای بازرگانی

واحدهای مختلفی وجود دارد که وظیفه اجرای بازرگانی و تجارت را بر عهده دارند که می توان این گونه نام برد:

واحد بازرگانی خصوصی: تعدادی از افرادی که می خواهند به صورت تیمی با یگدیگر کار کنند تقریبا جایی شبیه به یک بنگاه را تشکیل داده و سودآوری می کنند.

واحد بازرگانی دولتی: در این بخش دولت سالانه بودجه ای را جهت انجام داد و ستد با کشورهای مختلف تعیین می کند و کارمندانی را برای انجام این وظیفه استخدام می کند.

واحد بازرگانی مختلط: در این قسمت معمولا تعدادی سرمایه گذار از بخش خصوصی و هم چنین افرادی زیر نظر دولت، وظیفه رسیدگی به داد و ستدها و کارهای تجاری و بازرگانی را برعهده دارد.

برای اعمال وظایف تجاری و بازرگانی، شرکت ها و موسسات مختلفی به وجود آمده اند که هر کدام یک سری وظایف مشترک را به عهده دارند که بر اساس این اصول، کار خود را پیش می برند. به طور مختصر می توان این وظایف را این گونه شرح داد:

 • افتتاح کارخانه در زمینه تجارت و بازرگانی
 • ایجاد امکان حمل‌ و نقل از راه خشکی، آب یا هوا
 • عهده دار مسئولیت انجام معامله بین تاجر و غیر تاجر
 • عهده دار مسئولیت انجام عملیات بیمه دریایی و غیر دریایی
 • کشتی‌سازی، معامله کشتی و کشتی‌رانی داخلی یا خارجی
 • انجام عملیات دلالی یا حق‌ العمل‌ کاری از قبیل تسهیل معاملات ملکی و …
 • برپایی نمایشگاه‌ های عمومی برای نشان دادن امکانات تجاری و بازرگانی در ملا عام

کلام آخر

در مقاله بهترین نرم افزار بازرگانی تمام تلاشمان را کردیم تا نهایت اطلاعاتی که از تحقیق در زمینه مالی و حسابداری بدست آورده ایم را در اختیارتان قرار دهیمو مجموعه ویژگی های نرم افزار بازرگانی را توضیح دهیم. بسیار خرسند می شویم که مقاله بهترین نرم افزار بازرگانی را به طور دقیق و متمرکز مطالعه کنید و نظرات مثبت و منفی خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

elham

الهام عرب هستم 25 ساله دارای مدرک کاردانی نرم افزار کامپیوتر و IELTS زبان انگلیسی و دارای 2 سال سابقه کار تخصصی در زمینه مقاله نویسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا