نرم افزار

10 تا از بهترین نرم افزار حسابداری آنلاین 🌐【آپدیت1403】✅

در این بخش از مقاله حسابدارا به مطالعه و بررسی بهترین نرم افزار حسابداری آنلاین می پردازیم. در جامعه مدرن امروزی، تغییرات و تحولات فراوانی پدید آمده است که هر تغییر در جهت پیشرفت امورات جامعه و هم چنین سهولت کار افراد جامعه ایجاد می شود و ایده طراحی و تولید نرم افزار حسابداری آنلاین زمانی به ذهن طرارحان و کارشناسان خطور کرد که با مشکلات عدیده ای روبرو شدند و در جستجوی راه حلی مناسب بودند. در ادامه به بررسی مفصل مسائل مربوط به انواع نرم افزار حسابداری آنلاین می پردازیم و از شما عزیزان خواهشمندم تا پایان مقاله ما را همراهی بفرمائید.

بهترین نرم افزار حسابداری ایران
برای درخواست مشاوره و خرید، کلیک کنید!

نرم افزار حسابداری آنلاین

بهره بردن از نرم افزار حسابداری آنلاین در واقع یکی از مهمترین ابزارهای پیشرفته ای می باشد که در اختیار صاحبان کسب و کارهای مختلف قرار گرفته است. زمانی که شخصی مسئولیت حسابداری یک کسب و کار را بر عهده می گیرد، با حجم فراوانی از داده ها و اطلاعات محاسباتی روبرو می باشد و ممکن است برای محاسبه و بدست آوردن آمار کمی و کیفی داده های موجود، وقت کافی نداشته باشد، بنابراین نیاز است از نرم افزار حسابداری آنلاین استفاده شود تا حسابداران بتوانند در هر جایی که هستند، به داده های محاسباتی خود دسترسی داشته باشند و محاسبات لازم را انجام دهند.

از کارآمدترین و مهمترین مزایا و قابلیت های نرم افزار حسابداری آنلاین، در دسترس بودن همیشگی نرم افزار می باشد. گاهی ممکن است افراد در شرایطی قرار بگیرند که نتوانند در محل کار خود حضور پیدا کنند، مثلا ممکن است دچار بیماری شوند و یا اینکه در دوران تعطیلات یا مسافرت به سر ببرند، در کنار این شرایط، نیاز مبرم به دسترسی به اطلاعات حسابداری کسب و کار خود داشته باشند و محدودیت زمانی و مکانی نیز ندارد، نرم افزار حسابداری آنلاین این شرایط را فراهم می کند تا افراد به تمامی داده ها و اطلاعات کاری خود دسترسی داشته باشند. دیگر نمی توان کارهای مربوط به کسب و کارهای مختلف را در شرایط زمانی و مکانی محدود انجام داد و نیاز است که با استفاده از این ابزارهای قدرتمند، این فاصله اضافی بین کاربران و پرسنل مشاغل از بین رود و انجام امور برای هر دو قشر آسان گردد و سرعت ببخشد.

یکی از مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری آنلاین، خاصیت بروز رسانی و تطبیق با جدیدترین متدهای محاسباتی روز دنیا می باشد. در واقع این گونه می توان شرح داد که امروزه شرایط کار و حسابداری عوض شده است و دیگر نمی توان مانند قدیم از روش های سنتی استفاده نمود، چرا که لازم است به مجموعه اطلاعات فراوانی تسلط داشته باشیم و کار حسابداری نیز یک کار دقیق و پیچده می باشد که در صورت بروز هر گونه اشتباه ممکن است خسارات جبران ناپذیری به بار آید.

همواره حسابداران به دنبال روشی مناسب جهت دسترسی به داده های مالی و محاسباتی می باشند و از طراحان و کارشناسان شرکت های مختلف، تقاضای طراحی و تولید نرم افزاری هوشمند جهت پاسخ دهی به نیازهای مختلف کاربران را دارند.

ویژگی های بهترین نرم افزار حسابداری آنلاین

ویژگی بهترین نرم افزا حسابداری آنلاین

کاربران از نرم افزار حسابداری آنلاین انتظارات فراوانی دارند و مهم ترین انتظارات، در دسترس بودن دائمی می باشد. همواره افراد مختلف با میزان درآمدهای گوناگون، سعی در تهیه بهترین نسخه از نرم افزار حسابداری آنلاین را دارند و تفاوت های زیادی نیز در این نرم افزارها وجود دارد. نکته ای که بسیار حائز اهمیت می باشد، تهیه نسخه نرم افزاری با قیمت مناسب می باشد، به گونه ای که همه کاربران بتوانند از این نرم افزار استفاده کرده و بر روی پلتفرم های آنلاین استفاده کنند.

مطلب پیشنهادی: بهترین نرم افزار حسابداری ابری

زمانی که کار کدنویسی یک نسخه نرم افزار حسابداری آنلاین انجام می شود، برنامه نویسان اصول مهمی را بر روی این قبیل نرم افزارهای آنلاین اعمال می کنند، منظور این است که این نرم افزار می بایست بروی پلتفرم های مختلف مانند موبایل، تبلت، کامپیوتر قابل اجرا باشد و در ویندوزهای 32 بیتی و 64 بیتی قابل نصب نیز باشد. کار حسابداری یک کار سخت و پیچیده می باشد و معمولا داده های مهم مالی و حسابداری افراد در اختیار حسابداران قرار می گیرد و افراد سعی می کنند از نرم افزاری استفاده کنند که امنیت اطلاعات مالی و حسابداری را تامین کند که این خود یک ملاک ضروری و مهم برای حسابداران محسوب می گردد.

از دیگر قابلیت های یک نرم افزار حسابداری آنلاین می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • قابلیت دسترسی به انبار
 • نظارت بر دسترسی به داده های مالی
 • قابلیت تهیه انواع گزارشات متنوع حسابداری
 • قابلیت برقراری ارتباط با بانک اطلاعاتی حسابگر
 • قابل دسترس از طریق پلتفرم اینترنت در هر زمان و مکان
 • دارا بودن از امنیت بالا بدلیل استفاده از پروتکل های امنیتی
 • امکان صدور و تغییر انواع فاکتور، سند و برگه های حسابداری

یک حسابدار می بایست انقدر دقیق باشد که کمترین خطایی در انجام امورات مالی و حسابداری داشته باشد و بتواند در موعد مقرر داده ها و اطلاعاتی حسابداری یک شرکت را در اختیار مدیران و صاحبان کسب و کار قرار دهد. بخش حسابداری هر کسب و کار در واقع نبض حیاتی آن کسب و کار می باشد و اگر حسابدار یک کسب و کار نتواند از عهده وظایف و مسئولیت های سنگین محاسباتی خود بر آید، در نتیجه شرکت با کسری مالی شدید مواجه می شود و ممکن است رو به سمت ورشکستگی برود، لذا نیاز است که یک ابزار قدرتمند مانند یک نرم افزار حسابداری آنلاین در اختیار حسابداران قرار گیرد و نیازهای مختلف این صنف را برطرف نماید و در جهت مدیریت بخش مالی یک کسب و کار کوشا باشد.

در ادامه به بررسی 10 نمونه از بهترین نرم افزار حسابداری آنلاین می پردازیم و مشخصات و ویژگی های هر یک را به اختصار شرح می دهیم.

نرم افزار حسابداری آنلاین شایگان سیستم

نرم افزار حسابداری آنلاین شایگان سیستم

نرم افزار حسابداری آنلاین شایگان سیستم یکی از نرم افزارهای قدرتمند در زمینه رسیدگی به امور مالی و حسابداری می باشد چرا که دارای امکانات یکپارچه و گسترده حسابداری نظیر آمار موجودی انبار، اطلاعات خرید و فروش، دریافت و پرداخت آنلاین، بخش هزینه و درآمد، دفتر چک های شرکت، دفتر قسط و … می باشد. طراحان و کارشناسان حرفه ای شرکت شایگان سیستم توانسته اند با ارائه نمودن نرم افزارهای مالی و حسابداری در نسخه‌ های مختلف و هم چنین ابزارها و امکانات متنوع، از عهده این مسئولیت بر آمده اند تا راهکارهای مالی و حسابداری متنوعی را برای شرکت‌ های مختلف بازرگانی، تجاری، خدماتی، پخش محصولات، پیمانکاری، کارخانجات مختلف، صادرات و واردات محصولات و … را فراهم سازد.

نرم افزار حسابداری آنلاین شایگان سیستم دارای قابلیت تطابق با آخرین و بروزترین استانداردهای حسابداری می باشد که توانسته امکانات حسابداری خود را بر اساس آخرین تغییرات قوانین و دستور العمل‌ های مالی و حسابداری را به‌ روز و آپدیت کند و در دسترس تمامی کاربران قرار دهد. ارائه گزارشات مهم و کاربردی از طریق نرم افزار حسابداری آنلاین شایگان سیستم، امکان تصمیم‌ گیری سریع و به موقع را برای مدیران و صاحبان کسب‌ وکارهای مختلف فراهم می‌آورد. برخی از قابلیت های نرم افزار حسابداری آنلاین شایگان سیستم به شرح موارد ذیل می باشد:

 • ارائه آنلاین آلبوم محصولات
 • ارائه گزارشات آمار موجودی انبار
 • امکان صدور و دریافت برگه های چاپ مشتری
 • قابلیت صدور و چاپ انواع فاکتور در محل مشتری
 • امکان ارائه گزارش های مختلف فروش بر اساس فروشنده
 • امکان نظارت برنامه ویزیت بر روی نقشه و کنترل موقعیت ویزیتورها

شرکت نرم افزار حسابداری آنلاین شایگان سیستم توانسته یک باشگاه مشتریان تشکیل دهد و سوالات و راهکارهای مختلفی را که کاربران ارائه می کنند را مورد مشاوره و واکاوی قرار دهد، باشگاه مشتریان یک نوع ابزار کارآمد می باشد چرا که کارشناسان می توانند نظرات مختلف کاربران را بررسی کنند و ابزارهای مختلف را مطابق با نیازهای کاربران طراحی کنند و در نرم افزار حسابداری آنلاین شایگان سیستم پیاده سازی کنند. کارشناسان و مشاوران شرکت نرم افزار حسابداری آنلاین شایگان سیستم به صورت 24 ساعته امکان مشاوره و پشتیبان گیری را فراهم می کنند و در صورت بروز هر گونه مشکل و خطای نرم افزاری، امکان رفع عیب را از طریق مشاوره های کارشناسان، فراهم می آورد.

نرم افزار حسابداری آنلاین حسابینو

نرم افزار حسابداری آنلاین حسابینو

نرم افزار حسابداری حسابینو، یک نرم افزار حسابداری آنلاین می باشد که برای کسب و کارهای مختلف پدید آمده است و امکان مدیریت بخش فروش یک کسب و کار که شامل ثبت انواع فاکتور و دریافت و پرداخت و هم چنین امکان مدیریت پرسنل شاغل در یک کسب و کار را از طریق ابزارها و امکانات ساده و کارآمدی که ارائه می کند را فراهم می آورد. از طریق نرم افزار حسابداری آنلاین حسابینو این امکان وجود دارد که لیست کاملی از مشتریان را ثبت نمود و برای هر یک از آن ها پیش فاکتور و یا فاکتور فروش صادر شود و به صورت فشرده از طریق برنامه های آنلاین ارسال گردد.

با استفاده از نرم افزار حسابداری آنلاین حسابینو می توان فاکتور خرید و هزینه های برآورد شده را ثبت نمود و هم چنین در مرحله پایانی کار می توان گزارشات متعددی همراه با نمودارهای مختلف در اختیار مدیران و صاحبان کسب و کار قرار می دهد تا سیر صعودی و نزولی میزان هزینه ها و درآمدهای یک کسب و کار را مشاهده کرده و جهت رفع مشکل، راه حل های مناسب را ارائه کنند تا پیشرفت لازم در کارشان لحاظ گردد. در نرم افزار حسابداری آنلاین حسابینو، حسابداران می توانند اطلاعات مختلف مالی و حسابداری را از طریق در دستگاه های مختلف هوشمند نظیر موبایل، تبلت، لپ تاپ مشاهده کرده و از طریق ورود به بخش کاربری خود، این داده ها را رویت نمود.

از طریق نرم افزار حسابداری آنلاین حسابینو می توان بدون اعمال هیچ گونه محدودیتی در انجام عملیات ثبت اطلاعاتی نظیر پرسنل، کاربران پلتفرم، سر رسید فاکتورها، انواع رسیدهای دریافت و پرداخت و … وجود ندارد و بدون نیاز به پرداخت هزینه اضافی این قابلیت وجود دارد که تمامی اطلاعات و داده های پرسنل را بدون محدودیت ثبت و محاسبه نمود. ثبت و دسترسی به اطلاعات به صورت سنتی و قدیمی، دیگر کنار گذاشته شده است و افراد می توانند در سریع ترین زمان ممکن به داده های مالی و محاسباتی خود دسترسی داشته باشند. دیگر خدمات و مزایای نرم افزار حسابداری آنلاین حسابینو به شرح موارد ذیل می باشد:

 • دارای ارزان ترین قیمت ممکن
 • دارای بیشترین میزان امنیت اطلاعاتی
 • دارای قابلیت ارائه گزارش های دقیق از داده ها
 • دارای محیط کاربری ساده و کارآمد بدور از هر پیچیدگی
 • دارای حریم شخصی و نگهداری هر دسته از اطلاعات در جای جداگانه
 • دارای قدرت پشتیبانی از اطلاعات بدون محدویت و با استفاده از کادری مجرب و حرفه ای

نرم افزار حسابداری آنلاین حسابینو یک نرم افزار کارآمد می باشد که دائما در حال بروز رسانی ابزارها و امکانات نرم افزاری خود می باشد و می توان از این نرم افزار کارآمد برای تمامی کسب و کارها و حرفه های کوچک، بزرگ و متوسط بهره برد و مورد استفاده قرار نمود.

نرم افزار حسابداری آنلاین کلیک

نرم افزار حسابداری آنلاین کلیک

نرم افزار حسابداری آنلاین کلیک توانسته قابلیت های پیشرفته تر از یک نرم افزار حسابداری را در اختیار کاربران قرار دهد. از طریق بکارگیری نرم افزار حسابداری آنلاین کلیک می‌توانید هر گونه فعالیت مربوط به یک کسب و کار را در طول یک محور هوشمند حسابداری، پیاده سازی کرده و مدیریت کنید. با استفاده از نرم افزار حسابداری آنلاین کلیک، می توان از ابزارهای هوشمند مدیریت امورات مالی و حسابداری استفاده نمود، در نتیجه در زمان انجام محاسبات صرفه جویی می شود و با صرف کمترین هزینه، امکان خرید نرم افزار کلیک و اجرای فایل نصبی فراهم می گردد. یک قابلیت مهمی که نرم افزار کلیک دارا می باشد، امکان این وجود دارد که فایل اجرایی نرم افزار حسابداری کلیک را در چندین شعبه فروشگاهی نصب کرده و شعبات مختلف یک کسب و کار را به یکدیگر مرتبط نمود.

نرم افزار حسابداری آنلاین کلیک، قابلیت این را دارد که به صورت حرفه ای به فروشگاه های اینترنتی متصل شود و کربران بتوانند اقلام مورد نیاز خود را از آنلاین شاپ های مختلف خریداری کنند. نرم افزار حسابداری آنلاین کلیک انواع مختلف ترازنامه های مالی و مالیاتی را در خدمت صاحبان و مدیران مشاغل مختلف قرار می دهد و هم چنین می توان گزارشات مختلف در بعد مالی را صادر کرده و در اختیار پرسنل قرار داد. برخی از امکانات نرم افزار حسابداری آنلاین کلیک به شرح موارد ذیل می باشد که عبارت است از:

 • امکان ثبت فاکتور برگشت از فروش
 • امکان ارائه گزارش از عملکرد مختلف کاربران
 • قابلیت تسویه فاکتور از طریق پرداخت نقدی و دستگاه کارتخوان
 • قابلیت ثبت فاکتور فروش و نظارت بر تمامی فاکتورهای فروش موجود
 • امکان ارائه گزارشات مختلف به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه، سالانه
 • امکان ارائه گزارش های مختلف روزانه بر اساس حساب صندوق، بانک و فروش
 • امکان رویت نمودن نمودارهای رتبه بندی فروش (به صورت میله ای، دایره ای و خطی)

نرم افزار حسابداری آنلاین هوفر

نرم افزار حسابداری آنلاین هوفر

این امکان در اختیار کاربران قرار گرفته است که با استفاده از نرم افزار حسابداری آنلاین هوفر، تجارت و بیزینس خود را به طور هوشمند اداره نمود. از طریق بکار گیری نرم‌‌افزار حسابداری آنلاین هوفر می‌توان سندها و گزارش های مالی و حسابداری را طبقه بندی نمود و آن‌ ها را مورد محاسبه و تسویه قرار داد. نرم افزار حسابداری آنلاین هوفر این قابلیت را دارد که عملیات‌ مختلفی نظیر تهیه گزارش، صدور فاکتور و ثبت صورت‌ حساب‌ های مختلف را به طور خودکار انجام داد. در نتیجه یک نمایش واضح از وضعیت مالی و حسابداری و میزان سود و زیان کسب و کار را ارائه می‌کند. نرم افزار حسابداری آنلاین هوفر در عین سادگی، خدمات ذیل را ارائه می دهد مانند:

 • کنترل شعبات مختلف
 • ارائه گزارش های فصلی
 • امکان اتصال مستقیم و ایمن به بانک
 • امکان ثبت و بایگانی اسناد مالی مربوطه

نرم افزار حسابداری آنلاین چرتکه

نرم افزار حسابداری آنلاین چرتکه

نرم افزار حسابداری آنلاین چرتکه، یکی از نرم افزارهای قدرتمند در زمینه ارائه خدمات مالی و حسابداری به کاربران مختلف می باشد که همواره بسیار فعال بوده است و توانسته با تغییرات روز همراه شود و بروز رسانی های لازم را انجام دهد. برخی از خدمات و مزایای نرم افزار حسابداری آنلاین چرتکه عبارت است از:

 • دارای پنل پیامکی
 • دارای ارتباط مستقیم با مشتری
 • دارای پنل های مالی و حسابداری ریالی
 • امکان سفارشی سازی محیط نرم افزار مالی
 • امکان پشتیبانی و خدمات رایگان پس از فروش
 • امکان ارائه سخت افزارهای مرتبط با نرم افزار مالی

نرم افزار حسابداری آنلاین قیاس

نرم افزار حسابداری آنلاین قیاس

نرم افزار حسابداری آنلاین قیاس یکی از نرم افزارهای مورد استفاده در جامعه امروز می باشد و کاربرد همگانی پیدا کرده است. به منظور آسان نمودن  فعالیت کسب و کارهای مختلف، نرم افزارهای تولید شده توسط شرکت قیاس که دارای ماژول ها و زیر سیستم های حسابداری، خزانه داری و یا دریافت و پرداخت، انبار داری، میزان خرید و فروش، میزان ارزش تمام شده هر محصول، سیستم حقوق و دستمزد و دارایی، ثابت بوده است، همواره در جهت سهولت کسب و کارها، یک یا چند ماژول به طور از پیش تعریف شده برای همه بخش های کاری در کنار هم قرار داده شده است که این عمل جمع شدن ماژول ها با تحقیق و بررسی بر روی تعداد زیادی از کسب و کارهای جامعه امروزی تهیه و تولید گردیده است.

نرم افزار حسابداری آنلاین ابرستان

نرم افزار حسابداری آنلاین ابرستان

انواع مختلف کسب و کارها در جامعه وجود دارد که هر یک جهت بقا نیاز دارند با نرم افزار حسابداری آنلاین ارتباط داشته باشند. از طریق استفاده از نرم افزار حسابداری آنلاین ابرستان می توان ابزارها و امکانات مختلف را در دست داشت و استفاده نمود. این عمل موجب می‌شود که نیازی به صرف هزینه‌ های گزاف جهت هندلینگ امورات مالی و حسابداری نباشد، به گونه ای که افراد بتوانند با داشتن اندکی آگاهی و دانش علم حسابداری، از عهده انجام امورات حسابداری برآیند. از دیگر ویژگی های نرم افزار حسابداری آنلاین ابرستان می توان به این موارد اشاره نمود:

 • نرم افزاری ساده و هوشمند
 • نرم افزاری خصوصی و ایمن
 • نرم افزاری کم هزینه و یکپارچه
 • نرم افزاری سریع و فوق حرفه ای
 • نرم افزاری پایدار و دائما در دسترس

نرم افزار حسابداری آنلاین حسابفا

نرم افزار حسابداری آنلاین حسابفا

نرم افزار حسابداری آنلاین حسابفا به عنوان اولین نرم افزار کاملا آنلاین حسابداری شناخته شده است. در طراحی و ساخت نرم افزار هوشمند حسابفا از جدیدترین فناوری های روز دنیا استفاده شده است، این بدین معنی است که تمامی اطلاعات کاربران بر روی سرورهای مختلف نرم افزار حسابفا قرار می گیرد. کارشناسان طراح نرم افزار توانمند حسابداری آنلاین حسابفا، کاملا امنیت اطلاعات و حریم خصوصی کاربران عضو نرم افزار را به طور یکپارچه تضمین می کند. جهت انجام اعمال مختلف از طریق نرم افزار حسابداری آنلاین حسابفا فقط نیاز به یک پلتفرم متصل به اینترنت می باشد، تفاوتی ندارد که این دستگاه تبلت یا موبایل باشد یا کامپیوتر و لپ تاپ. نرم افزار حسابداری آنلاین حسابفا، در عین سادگی بسیار بروز و قدرتمند نیز می باشد.

نرم افزار حسابداری آنلاین محک

نرم افزار حسابداری آنلاین محک

شرکت محک توانسته نرم افزارهای مختلفی را طراحی و روانه بازار کند. اکثر نرم افزارهایی که توسط شرکت محک تولید شده اند، در عین سادگی، دارای ظرافت و زیبایی خاصی می باشند و بسیار قابل فهم می باشند. نرم افزار حسابداری آنلاین محک یکی از نرم افزارهای تولیدی شرکت محک می باشد که دارای خصوصیات خاص و ویژه ای می باشد که کاربران زیادی را به خود جذب نموده است که برخی از این خصوصیات عبارتند از:

 • دارای بروز رسانی آنی
 • دارای راهکارهای بصرفه اقتصادی
 • دارای راهکارهای تخصصی حسابداری
 • دارای قابلیت حمایت از مشتریان مختلف
 • دارای محیط کاربری ساده، زیبا، هوشمند

نرم افزار حسابداری آنلاین هلو

نرم افزار حسابداری آنلاین هلو

سیستم نرم افزار حسابداری آنلاین هلو دارای ابزارهای مختلفی می باشد و خدمات و امکانات ارزنده و گوناگونی را در اختیار کاربران قرار می دهد. شرکت تولید کننده نرم افزار هلو از تیم قوی متشکل از کارشناسان و متخصصان حرفه ای تشکیل شده است که هر یک در علم حسابداری و محاسبات، تحصیلات عالیه دارند و به نوعی صاحب منصب می باشند که توانسته اند با تکیه بر دانش خود، نرم افزار های قوی و هوشمند را تولید کرده و در اختیار کاربران قرار داده اند. نرم افزار هلو دارای مزایا و خدمات بسیاری می باشد که برخی از آنان عبارتند از:

 • امکان گزارش مرور حساب کاربری
 • امکان ارائه گزارش بدهكاری و بستانكاری افراد
 • امکان ارائه گزارش اسناد حسابداری و ترازهای مالی
 • امکان گزارش عملکرد موجودی بانک و صندوق در هر ثانیه
 •  استفاده از دستگاه کارت خوان بانکی در زمان انجام معاملات مالی
 • امکان صدور اسناد حسابداری به دو صورت اتوماتیک و غیر اتوماتیک و بدون محدودیت

مطلب پیشنهادی: بهترین نرم افزار حسابداری تحت وب

کلام آخر

در این بخش از مقاله به مطالعه و بررسی بهترین نرم افزار حسابداری آنلاین پرداختیم و اکثر ویژگی های مرتبط با نرم افزارهای حسابداری آنلاین شرح داده شد و از شما عزیزان صمیمانه تشکر می کنم که مخاطب ما بودید و خواهشمندم نظرات خود را کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

الهام عرب

الهام عرب هستم 25 ساله دارای مدرک کاردانی نرم افزار کامپیوتر و IELTS زبان انگلیسی و دارای 2 سال سابقه کار تخصصی در زمینه مقاله نویسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 6 =

دکمه بازگشت به بالا