نرم افزار

10 تا از بهترین نرم افزار حسابداری انتشارات 📚【آپدیت1403】✅

در این بخش از مقاله می خواهیم یک سری اطلاعات درباره بهترین نرم افزار حسابداری انتشارات در اختیارتان قرار دهیم. صنف انتشارات و کتاب فروشی همواره با حجم زیادی از امورات مالی و محاسباتی رو به رو هستند. جهت پیشرفت هر چه بیشتر در کار، نیاز است که از نرم افزار حسابداری هوشمندی در این زمینه استفاده شود تا میزان سرعت و دقت در انجام عملیات حسابداری بالا برود. در ادامه مقاله به ارائه توضیحات بیشتر در این زمینه می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله حسابدارا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین کتاب های حسابداری

دلایل اهمیت نرم افزار حسابداری انتشارات

به طور معمول هر یک از اصناف نیاز به یک نرم افزار حسابداری کارآمد ویژه صنف خود دارند. صنف انتشارات نیز از این قاعده دور نمی باشد و نرم افزارهای حسابداری توانسته اند دغدغه های این صنف را رفع کنند. نسخه های نرم افزاری مختلفی با ماهیت حسابداری مخصوص مشاغل گوناگون اعم از انتشارات، کتاب فروشی، پخش نوشت افزار و … پدید آمده اند که هر کدام پروسه کاری مشاغل را هموارتر می کنند و به نوعی صاحبان و مدیران مشاغل را در کار جلو می اندازند.

دلایل اهمیت نرم افزار حسابداری انتشارات

در صنف انتشارات با درنظر گرفتن نیازهای موجود در این صنف به زدن فاکتورهای خرید و فروش، تعریف انبارداری، کنترل صندوق بانک و چک، محاسبه حقوق و دستمزد کارکنان، سود فاکتور و … نرم افزارهای مختلفی به وجود آمده است. هر نرم افزار حسابداری انتشارات دارای یک سری ابزارها و امکانات خاصی می باشد که بعضا دارای یک سری تفاوت ها نیز می باشند و هر مرکز باید با توجه به نوع نیاز خود، یک نسخه را انتخاب کند.

نرم افزارهای حسابداری انتشارات علاوه بر رفع نمودن دغدغه‌ های موجود در صنف انتشارات، موجب بروز تحولی بزرگ و مدرنیته شدن کسب و کار در این صنف شده است. در حال حاضر تنها دغدغه صاحبان کسب و کارها در این صنف فقط پیشرفت و گسترش کسب و کار و سودآوری حاصل از آن است که با برنامه‌ ریزی دقیق سرمایه حداکثری بدست خواهد آمد.

بهترین نرم افزار حسابداری انتشارات کدام است؟

با توجه به توضیحات ارائه شده توانستیم یک سری اطلاعات مفید درباره علل اهمیت نرم افزار حسابداری انتشارات در اختیارتان قرار دهیم. اکنون ممکن است این سوال مطرح شود که بهترین نرم افزار حسابداری انتشارات کدام است؟ برای پاسخ به این سوال می توانید ابزارها و امکانات نرم افزارهای گوناگون را مورد بررسی قرار دهید و با درنظر گرفتن نوع نیاز خود، یک نمونه را انتخاب کنید.

بهترین نرم افزار حسابداری انتشارات کدام است؟

در ادامه به معرفی 10 نمونه از بهترین نرم افزار حسابداری انتشارات می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

نرم افزار حسابداری انتشارات پارمیس

نرم افزار حسابداری انتشارات پارمیس

نرم افزار حسابداری پارمیس مخصوص صنف انتشارات و کتاب فروشی بر اساس نیازمندی‌ های دسته بندی شده طراحی شده و امکانات مختلفی مانند عملیات فاکتورزنی، چک و بانک، عملیات مالی و حسابداری، عملیات کالا و انبارداری متناسب با قوانین مالیاتی برای این صنف فراهم نموده است. نرم افزار حسابداری انتشارات پارمیس با امکانات جامع در بخش کالا، انبارداری و صدور آسان و راحت فاکتور، بسیاری از دغدغه های واحدهای صنفی را برطرف نموده است. برخی از قابلیت های این نرم افزار عبارت است از:

 • امکان پیوست‌ اسناد و فایل‌ های مدنظر به هر سند
 • امکان تعریف هر یک از قطعات لوازم یدکی به همراه توضیحات جامع
 • امکان ذخیره سازی اسناد و مدارک به شکل الگو جهت صدور مجدد
 • امکان حفظ و نگهداری سال‌ نامه های مالی مختلف در قالب یک بانک اطلاعاتی
 • امکان تعریف و نگهداری اسناد و حساب های چندین شرکت به تعداد نامحدود به شکل مجزا بر روی یک سیستم
 • امکان مرور کردن حساب‌ ها از سطح کل تا سند حسابداری و بالعکس، همچنین نمایش نمودار مرتبط با مانده هر حساب در هر سطح

نرم افزار حسابداری انتشارات محک

نرم افزار حسابداری انتشارات محک

نرم افزار حسابداری انتشارات محک با مجموعه امکانات خاصی که برای صنف انتشارات و کتاب فروشی ها در نظر گرفته است، می‌ تواند پاسخگوی کلیه نیازهای صنف انتشارات باشد. برخی دیگر از ویژگی های نرم افزار حسابداری انتشارات محک عبارت است از:

 • امکان متصل شدن به دستگاه بارکدخوان
 • امکان متصل شدن به دستگاه های کارت خوان
 • امکان تعریف انواع مختلف جشنواره های فروش لوازم یدکی
 • امکان پیرینت، مدیریت و اعلام تاریخ سررسید هر یک از چک های بانکی
 • امکان ارسال کردن گزارشات میزان فروش در پایان هر روز از طریق پیامک
 • امکان تبدیل کردن ریال به تومان و برعکس در داخل نرم افزار حسابداری انتشارات محک
 • امکان ارائه نمودن انواع مختلف گزارش های مال و حسابداری به تفکیک روزانه، هفتگی و ماهانه

نرم افزار حسابداری انتشارات ایده آل

نرم افزار حسابداری انتشارات ایده آل

نرم افزار حسابداری انتشارات ایده ال به شکلی کاملا هوشمند طراحی شده است که کلیه استاندارهای مرتبط با حوزه نشر و چاپ را شامل می شود.
انواع مختلف گزارش های مدیریتی و مربوط به حوزه نشر که در این نرم افزار قرار داده شده است، موجب می شود تا اهداف و سیاست های مدنظر مجموعه به شکل جامع و کامل اجرا گردد. در نرم افزار حسابداری انتشارات ایده آل، شرکت های نشر می توانند تمامی نشریات خود را تقسیم بندی کنند و بر طبق این تقسیم بندی، گزارشات متنوعی را تهیه کنند.

همچنین از طریق این نرم افزار حسابداری امکان تقسیم بندی نمایندگان خرید و فروش، مشتریان، منطقه های جغرافیایی وجود دارد و موجب می شود تا در حوزه پخش و فروش نشریات گزارشات کامل و بسیار کاربردی ارائه گردد. از دیگر خصوصیات قابل توجه نرم افزار حسابداری انتشارات ایده آل، برقراری ارتباط با دیگر نرم افزارهای این حوزه مانند نرم افزار CRM می باشد. قابلیت تعریف کردن انواع مختلف تخفیفات به همراه درصدهای مشخص باعث می شود تا در زمان برگزاری نمایشگاه و فروش های خاص بتوان میزان فروش و تخفیفات را مدیریت نمود.

نرم افزار حسابداری انتشارات سیبا

نرم افزار حسابداری انتشارات سیبا

نرم افزار حسابداری انتشارات سیبا یکی دیگر از نرم افزارهای مهم و پرکاربرد این صنف می باشد که توانسته است امکانات مالی و حسابداری مختلفی را در اختیارشان قرار دهد و برخی از آن ها عبارتند از:

 • امکان ارائه گزارشات اولین دوره کالا و اشخاص
 • امکان ارائه گزارش فاکتورهای خرید و فروش لوازم یدکی
 • امکان ارائه گزارش کارکرد خرید و فروش اجناس با اشخاص
 • امکان ارائه گردش بانک ها و محاسبه موجودی آینده بانک ها
 • امکان ارائه گزارش از فاکتورهای فروش حذف شده و فاکتورهای خرید حذف شده
 • امکان ارائه گردش حساب اشخاص به تفکیک افراد بی حساب، بستانکاران و بدهکاران، همچنین گردش هر شخص به شکل خلاصه و مختصر

نرم افزار حسابداری انتشارات ماتیکان

نرم افزار حسابداری انتشارات ماتیکان

یکی دیگر از اصناف مهمی که فعالیت و کسب و کار آن ها دارای ظرافت و پیچیدگی خاصی می باشد، صنف انتشارات، کتاب فروشی و تمامی شاخه های مربوطه می باشد. عملیات مالی، حسابداری، خرید و فروش این صنف دارای یک سری جزئیات خاص و ویژه ای می باشد که طریقه انجام آن را خاص و منحصر به فرد نموده است.

نرم افزار حسابداری انتشارات ماتیکان که برای استفاده در صنف انتشارات و فروش کتاب بکار می رود، دارای یک سری امکانات خاص و پرکاربرد جهت رفع نیاز این صنف می باشد و توانسته است اعتماد کسب و کارهای مختلف را بدست آورد. نرم افزار حسابداری انتشارات ماتیکان با درک نیازهای مختلف و با کسب سال ها تجربه در خصوص امکانات مدنظر این صنف، اقدام به تولید نرم افزار ویژه جهت انجام ساده و سریع امورات حسابداری و مالی این قبیل کسب و کارها نموده است.

نرم افزار حسابداری انتشارات کوثر حساب

نرم افزار حسابداری انتشارات کوثر حساب

نرم افزار حسابداری انتشارات کوثر حساب یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای حسابداری جهت استفاده در صنف انتشارات و کتاب فروشی می باشد.
امکانات ویژه و تخصصی در نرم افزار کوثر حساب موجب شده است عملیات حسابداری انتشارات و کتاب فروشی ها به ساده ترین فرم ممکن و البته با بالاترین سرعت و دقت در محاسبات انجام گردد.

سادگی محیط کاربری نرم افزار حسابداری انتشارات کوثر حساب موجب شده است که کاربران آن بتوانند با داشتن کمترین دانش کامپیوتری و حسابداری با این نرم افزار کار کنند و از امکانات آن به شکل جامع و کامل استفاده کنند. در نرم افزار حسابداری کوثر حساب با توجه به اهمیت اطلاعات کتاب و نشریات، بخش کاملی جهت ثبت کردن اطلاعات و مشخصات کتاب ها در نظر گرفته شده است که می توان انواع مختلف فیلدهای کلیدی مثل عناوین پارسی یا لاتین، سرشناسه، مترجم، نویسنده، ناشر، شابک و … را ثبت نمود.

نرم افزار حسابداری انتشارات سازه حساب

نرم افزار حسابداری انتشارات سازه حساب

کتاب در واقع کالایی با خصوصیات ویژه و منحصر به فرد است، به همین دلیل جهت مدیریت مالی و حسابداری یک کتاب فروشی نیاز به نرم افزاری می باشد که خاص این صنف طراحی و تولید شده باشد. نرم افزار تخصصی صنف کتاب سازه حساب دارای یک سری امکانات ویژه است که تمامی نیازها و دغدغه های صنف انتشارات و فروشگاه های کتاب را برآورده ساخته است.

مدیریت صنف انتشارات با درنظر گرفتن تعدد و گوناگونی کتاب ها با چالش رو به رو است و نرم افزاری که امکان تقسیم بندی کالاها در قالب گروه های دلخواه و مورد نیاز را میسر کند، قدمی بزرگ در جهت رفع نمودن این چالش برداشته است. در نرم افزار حسابداری انتشارات سازه حساب این امکان به بهترین شکل قرار داده شده است. برخی از قابلیت های این نرم افزار عبارت است از:

 • امکان ثبت کردن انواع مختلف کتاب های امانی
 • امکان ثبت کردن عکس جلد کتاب در اطلاعات کالا
 • امکان ثبت خودکار خرید کتاب امانی در صورت فروش آن کتاب
 • امکان انتخاب کردن کتاب از طریق شابک یا بارکد در زمان فروش
 • امکان بارگذاری فایل اکسل و لیست کتاب ها در اطلاعات و مشخصات کالا
 • امکان ثبت کردن محصولات موجود در فروشگاه مثل لوازم التحریر، سی دی و …
 • امکان ثبت کردن چک های دریافتی و پرداختی و گزارش چک ها به شرح وضعیت آن ها
 • امکان ثبت انواع مختلف کتاب و مشخصات مربوط به هر کتاب شامل سال چاپ، نام نویسنده، نوبت چاپ، نام مترجم، نام ناشر و امکان جستجو بر اساس کلیه این مشخصات

نرم افزار حسابداری انتشارات منطق

نرم افزار حسابداری انتشارات منطق

نرم افزار حسابداری انتشارات منطق امکان ذخیره سازی انواع مهتلف نامه و قالب های نامه، پرداخت و دریافت، برداشت و واریز، انتقال وجوه مختلف بانکی، ثبت هزینه و درآمد، اضافه کردن سرفصل های جدید و گزارشگیری، امکان ویرایش، حذف، رویت و چاپ کردن هر یک از گزارش های برگشت از خرید و فروش بر طبق تاریخ، نام طرف حساب و گروه بندی کتاب را فراهم می آورد.

همچنین این نرم افزار حسابداری قابلیت های دیگری نیز دارد اعم از: محاسبه آمار فروش کالا، ضایعات، خدمات و گزارشات خرید و فروش روزانه بر طبق تاریخ دلخواه، ارائه گزارش بدهکاران و بستانکاران با ریز جزئیات اطلاعات نام طرف حساب، شماره تماس، تاریخ و شرح جدیدترین اسناد، مبلغ، نمایش ریز حساب و … .

نرم افزار حسابداری انتشارات کامیشا

نرم افزار حسابداری انتشارات کامیشا

در حال حاضر تعداد زیادی از انتشارات، کتاب فروشی ها، فروشگاه ها، کتابخانه ها، تولیدی، شرکت ها، مشاغل آزاد و … در حال استفاده از نرم افزار حسابداری کامیشا می باشند. نرم افزار حسابداری انتشارات کامیشا مخصوص صنف انتشارات، متناسب با دغدغه ها و نیازمندی های صنف انتشارات اعم از ثبت، تغییر و پیرینت فاکتور، نظارت بر عملیات بانکی و همچنین امکانات پرکاربرد، ظاهری زیبا، قابل فهم و متناسب با نیاز صنف انتشارات را ارائه می کند.

نرم افزار حسابداری انتشارات کامیشا مناسب برای اصناف مختلفی اعم از انتشارات، کتابخانه ها، کتاب فروشی ها، نشریات، کتابفروشان، انتشاراتی ها می باشد. امکان ثبت کردن انواع مختلف اسناد و مدارک افتتاحیه موجودی اولیه اجناس، طلب و بدهی نقدی، موجودی اولیه صندوق ­ها و بانک ­ها، هر گونه چک­ های دریافتی و پرداختی و … از طریق نرم افزار حسابداری انتشارات کامیشا امکان پذیر است.

نرم افزار حسابداری انتشارات اسپید

نرم افزار حسابداری انتشارات اسپید

نرم افزار حسابداری انتشارات اسپید به شکل کاملا سفارشی برای کلیه صاحبان صنف چاپ و انتشارات طراحی و تولید شده است. در نرم افزار ویژه چاپ و انتشارات اسپید قابلیت طراحی فاکتور  به شکل دلخواه، ثبت انواع فاکتورهای خرید، فروش، مرجوعی و … است. نرم افزار حسابداری چاپ و انتشارات اسپید با قابلیت متصل شدن به دستگاه های چاپ و دیگر سخت افزار های موجود در کسب و کار را می توان در نرم افزار ویژه انبارداری اسپید مورد استفاده قرار داد. برخی از قابلیت های این نرم افزار عبارت است از:

 • امکان تعریف اضافات و کسورات فروش
 • امکان ارائه گزارش لیست فاکتورهای فروش و مرجوعی
 • امکان صدور انواع پیش فاکتور فروش در نرم افزار چاپ و انتشارات
 • امکان ارائه گزارش خلاصه فروش و مرجوعی به شکل تفکیک شده
 • امکان ارائه گزارش از لیست فاکتورهای فروش و مرجوعی به تفکیک اشخاص
 • امکان ارائه گزارش از فاکتورهای خرید حذف شده و فاکتورهای فروش حذف شده
 • امکان تعریف کردن کالاها به شکل دو یا سه سطحی، تعیین نمودن حداقل و حداکثر، مکان در انبار

قابلیت های مهم نرم افزار حسابداری انتشارات

هر کدام از نرم افزارهای حسابداری انتشارات دارای قابلیت های خاصی می باشند که می توانند بسیار مهم و کارآمد باشند. برخی از این قابلیت های کلی نرم افزارهای حسابداری انتشارات عبارت است از:

قابلیت های مهم نرم افزار حسابداری انتشارات

 • امکان صادر کردن فاکتورهای خرید و فروش از طریق دستگاه بارکد خوان
 • امکان خرید و فروش کالا و خدمات به شکل همزمان در فاکتورهای فروش
 • امکان خرید محصول و هزینه به شکل همزمان در فاکتورهای خرید و فروش
 • امکان کم کردن هزینه های گزاف بر روی اجناس خریداری شده در فاکتورهای خرید
 • امکان تغییر دادن قیمت محصولات در زمان ثبت فاکتور در نرم افزارهای حسابداری انتشارات
 • امکان تعیین نمودن مدت تسویه هر محصول به شکل مجزا و محاسبه راس تاریخ تسویه فاکتور
 • امکان محاسبه کردن هزینه کرایه حمل در فاکتورها با قابلیت ثبت کردن در حساب خریدار یا فروشنده
 • دارای قابلیت هشداردهی به کاربران در زمان کمبود محصول در انبار و امکان خالی شدن موجودی انبار
 • امکان صادر کردن انواع مختلف پیش فاکتور، فاکتور برگشت از خرید و برگشت از فروش، فاکتور خرید و فروش
 • امکان هشداردهی به کاربران در زمان گذشتن از نقطه سفارش محصول برای یادآوری سفارش مجدد محصولات کسری
 • اکثر نرم افزارهای حسابداری انتشارات دارای قابلیت ثبت فاکتورهای خرید و فروش در قالب فایل اکسل را فراهم می کنند
 • امکان رویت نمودن سابقه خرید و فروش محصول، خدمات و هشداردهی در زمان فروش محصول زیر قیمت خرید در زمان ثبت فاکتور

مهم ترین ویژگی های نرم افزار حسابداری انتشارات

صاحبان و مدیران مراکز انتشارات با استفاده از نرم افزارهای حسابداری انتشارات، این شرایط برایشان فراهم است تا بتوانند کتاب ها یا مجلات خود را تحت یک فروشگاه شخصی به فروش برسانند و یا هر آنچه را که احتیاج دارند در زمان کمتر و هزینه پایین تر تهیه کنند. همچنین این نسخه های نرم افزاری این امکان را ایجاد می کنند تا بدون صرف نمودن هزینه‌ ای گزاف، خیلی سریع و راحت فروشگاه اینترنتی خود را راه‌ اندازی کنند و به صورت اینترنتی کتاب ها و نشریات خود را به فروش برسانند.

مهم ترین ویژگی های نرم افزار حسابداری انتشارات

پرداخت، دریافت، واریز، برداشت و انتقال وجه از حساب مشتریان به حساب­ های بانکی و صندوق مدیران، ثبت درآمدهای مختلف، هزینه، گزارش­گیری و اضافه کردن سرفصل های جدید، ارائه گزارش از فاکتورهای ثبت شده با قابلیت ویرایش، حذف و باطل کردن، مشاهده و پیرینت گزارش برگشت از خرید و فروش بر طبق تاریخ، نام طرف حساب و گروه محصول و … از سری ویژگی های شناخته شده نرم افزارهای حسابداری انتشارات می باشد.

 • ارائه آمار دقیق فروش خدمات، کالا، ضایعات و گزارش های خرید و فروش روزانه بر طبق تاریخ دلخواه و …
 • امکان ارائه گزارش از کاردکس و گردش هوشمند محصولات به همراه نمایش ریز اطلاعات موجودی آغاز و پایان دوره، میانگین قیمت خرید و فروش کالا و …
 • امکان ارائه گزارش های بدهکاران و بستانکاران با ریز جزئیات اطلاعات مانند نام طرف حساب، شماره تماس، تاریخ تغییر آخرین سند، مبلغ، نمایش ریز حساب و …

کلام آخر

در این بخش از مقاله به توضیح بهترین نرم افزار حسابداری انتشارات پرداختیم و تمام تلاش خود را کردیم که اطلاعات جامع و مفیدی را درباره امکانات و ویژگی های نرم افزار حسابداری انتشارات و همچنین دلایل اهمیت استفاده از آن ها در اختیارتان قرار دهیم. تشکر می کنم از همه شما عزیزان که تا پایان مقاله همراه ما بودید و خواهشمندم نظرات خود را برایمان کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

elham

الهام عرب هستم 25 ساله دارای مدرک کاردانی نرم افزار کامپیوتر و IELTS زبان انگلیسی و دارای 2 سال سابقه کار تخصصی در زمینه مقاله نویسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا