نرم افزار

10 تا از بهترین نرم افزار حسابداری فست فود 🍔【آپدیت1403】✅

در این قسمت از مقاله می خواهیم یک سری اطلاعات مفید درباره بهترین نرم افزار حسابداری فست فود در اختیارتان قرار دهیم. هر کسی که قصد دارد در کسب و کار فست فود یا رستوران مشغول به کار شود، باید این را بداند که مدیریت یک فست فود کار بسیار دشواری است، چرا که روزانه با تعداد زیادی از مشتریان رو به رو می شود و نیاز است امورات مالی و حسابداری در زمان تسویه به صورت سریع و بدون اتلاف وقت انجام شود. انواع مختلف نرم افزار های حسابداری فست فود به وجود آمده اند که هر کدام کارایی خاص خود را دارند.

در ادامه مقاله به ارائه توضیحات بیشتر در این زمینه می پردازیم، لذا خواهشمندم تا پایان مقاله حسابدارا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین نرم افزار حسابداری رستوران

مهم ترین وظایف نرم افزار حسابداری فست فود

حسابداری دقیق: یکی از مهم ترین اهداف از بکارگیری نرم‌ افزار فست فود و رستوران، حسابداری دقیق می باشد. معمولا انتظاری که از یک نرم‌ افزار حسابداری می رود، حسابداری دارایی‌، مدیریت دریافت و پرداخت، بررسی انبار و جلوگیری از تمام شدن محصولات و ارائه صورت های مالی و حسابداری می باشد. در حال حاضر افراد بسیار زیادی به فست فود مراجعه می کنند، در نتیجه خدمات دهی به این افراد از اهمیت بسیاری برخوردار است.

بررسی دارایی های ثابت: بخش گسترده ای از هر کسب و کار را دارایی های ثابت تشکیل می‌ دهند. به همین دلیل وظیفه مهمی که حسابداران فست فودها دارند، این است که صاحبان فست فود را از آخرین وضعیت دارایی‌ها آگاه کنند. روش‌ های گوناگونی جهت محاسبه دارایی های ثابت وجود دارد که ممکن است محاسبه دقیق آن‌ ها برای هر حسابداری سخت باشد.

مهم ترین وظایف نرم افزار حسابداری فست فود

نظارت بر حقوق کارکنان: یکی دیگر از مهم ترین امکانات نرم افزار فست فود این است که توانایی محاسبه و پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان را داشته باشد. این خصوصیت به صاحبان فست فود این امکان را می‌ دهد تا بتوانند سر موعد حقوق پرسنل خود را پرداخت کنند و به تعهدات خود نسبت به کارمندان پایبند باشند.

بررسی موجودی انبار: هر نسخه نرم افزار حسابداری فست فود باید این امکان را داشته باشد که مانند یک انباردار زبده وضعیت دقیقی از مواد اولیه فست فود و مانند حسابدار اطلاعات مالی فست فود را ارائه کند. در اکثر فست فودها، صاحبان و مدیران با استخدام یک حسابدار و یک انباردار کاربلد، این قبیل وظایف را به آنان می‌ سپارند. این در حالتی است که با بالا رفتن تعداد فروش و مشتریان، فقط نرم افزار حسابداری است که می تواند اطلاعات جامعی را در لحظه ارائه کند.

پیش بینی میزان فروش: چگونه میزان فروش را پیش بینی کنیم؟ این سوال ممکن است به ذهن افراد شاغل در فست فود برسد و به دنبال یک جواب مناسب و کارآمد باشند. بکارگیری یک نرم افزار حسابداری فست فود، این امکان را می دهد تا با محاسبه میزان درآمد و هزینه در بازه‌ های زمانی گوناگون، عملکرد مالی خود را بررسی کنند و روش‌ های مناسبی را در مسیر افزایش فروش و سوددهی هر چه بیشتر استفاده کنند.

بهترین نرم افزار حسابداری فست فود کدام است؟

با توجه به مطالب ارائه شده توانستیم یک سری اطلاعات مفید را درباره مهم ترین وظایف نرم افزار حسابداری فست فود در اختیارتان قرار دهیم. اکنون ممکن است این سوال مطرح شود که بهترین نرم افزار حسابداری فست فود کدام است؟ جهت پاسخ به این سوال می توانید لیستی از معتبر ترین نرم افزارهای حسابداری فست فود تهیه کنید و امکانات هر یک را با یکدیگر مقایسه کنید.

بهترین نرم افزار حسابداری فست فود کدام است؟

در ادامه به معرفی 10 نمونه از بهترین نرم افزار حسابداری فست فود می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

نرم افزار حسابداری فست فود سپیدار سیستم

نرم افزار حسابداری فست فود سپیدار سیستم

یکی از اصلی ترین مزیت های استفاده از نرم افزار حسابداری فست فود سپیدار سیستم، امکان مدیریت سفارشات و صادر نمودن انواع مختلف فاکتورهای اختصاصی در کوتاه ترین زمان ممکن می باشد. به طور معمول در ساعات شام و ناهار به صورت ناگهانی حجم سفارشات مشتریان افزایش پیدا می‌ کند و مدیریت ثبت سفارشات پیچیده تر می شود. با بکارگیری نرم افزار حسابداری فست فود سپیدار سیستم به آسانی می‌ توانید تمامی سفارشات غذا را همراه با قیمت در نرم افزار ثبت کنید و با یک جستجوی سریع آن‌ ها را پیدا کنید.

گزارش‌ های مختلفی مانند میزان فروش بر اساس هفته، ماه، سال، ترازنامه، درصد موجودی انبار، محاسبه حقوق و دستمزد کارکنان و … از جمله گزارش هایی می باشند که از طریق نرم افزار حسابداری سپیدار در اختیار مدیران و صاحبان فست فود قرار می‌ گیرند. این نرم افزار دارای جنبه عمومی است، در نتیجه کاربردهای بیشتری را در اختیار افراد قرار می‌ دهند. نیاز است بگوییم که این نرم افزار کاملاً متناسب با استانداردهای حسابداری طراحی و تولید شده است و تمامی نیازهای کاربران را به خوبی پاسخ دهی می کند.

نرم افزار حسابداری فست فود سپیدز

نرم افزار حسابداری فست فود سپیدز

شرکت نرم افزاری سپیدز در سال 1378 فعالیت خود را به طور رسمی با هدف ارائه نمودن راهکارهای بروز و مدرن نرم افزاری مدیریت رستوران و فست فود آغاز نموده است. داشتن شناخت درست از نیازهای روز بازار و به کارگیری آن ها در زمینه تولید محصولات، مجموعه نرم افزارها و برنامه های مدیریت فست فود سپیدز را به عنوان پر قابلیت ترین راه حل مدیریت رستوران مطرح نموده است.

20 سال تجربه فعالیت در زمینه صنعت غذایی موجب شده نرم افزار سپیدز با توجه به نیاز و علایق مدیران رستوران طراحی و تولید شود و تجربه کاربری آسان و لذت بخشی را فراهم کند. نرم افزار رستوران سپیدز نشان داده این است که بر خلاف دیگر نسخه های نرم افزاری، با گذشت زمان و با افزایش داده ها و اطلاعات، دچار هیچ گونه اختلالی نمی شود و مانند روز اول سریع و درست کار می کند.

نرم افزار حسابداری فست فود سازه حساب

نرم افزار حسابداری فست فود سازه حساب

بسیاری از افراد معتقد هستند که حسابداری رستوران بسیار پیچیده‌ تر از حسابداری یک مغازه یا یک فروشگاه می باشد، چرا که این باور از آنجا نشات گرفته که حسابداری رستوران قسمتی از حسابداری تولید و قیمت تمام شده می باشد که به آن حسابداری صنعتی نیز گفته می شود. نرم افزار حسابداری فست فود سازه حساب مخصوص این قشر به وجود آمده است. برخی از ویژگی های این نرم افزار عبارت است از:

 • امکان گروه بندی محصولات به شکل درختی
 • امکان گروه بندی افراد به دلخواه اعم از تامین کنندگان، مشتریان و …
 • امکان گروه بندی محصولات مانند مواد اولیه، پیش غذا، غذاها، دسر، نوشیدنی و …
 • امکان تعریف حساب افراد با تمامی اطلاعات و جزئیات مدنظر اعم از نمونه امضاء مشتریان
 • امکان تعریف انواع مختلف بانک ها و مشخص نمودن فعال یا غیر فعال بودن هر یک از بانک های تعریف شده در نرم افزار

نرم افزار حسابداری فست فود باران

نرم افزار حسابداری فست فود باران

نرم افزار حسابداری فست فود باران یکی از نرم افزارهای مدرن و پرکاربرد است که دارای قابلیت های فراوانی می باشد و امکانات خاصی را در اختیار همگان قرار می دهد که برخی از آن ها عبارت است از:

 • امکان مدیریت مشتریان به تعداد نامحدود
 • امکان ثبت نمودن نحوه آشنایی مشتریان
 • امکان صادر کردن سریع فاکتورهای فروش
 • امکان ثبت کردن سطوح قیمتی و تخفیفات محصولات
 • امکان خرید کالا و ثبت کردن مالیات ارزش افزوده در صورت نیاز

نرم افزار حسابداری فست فود معین

نرم افزار حسابداری فست فود معین

نرم افزار حسابداری فست فود معین دارای کلیه امکانات مورد نیاز صنف فست فود می باشد و به عنوان نسخه نرم افزاری جامع و منحصر به فرد در اختیار کاربران قرار می گیرد. کلیه بخش های نرم افزار معین در عین سادگی، بسیار کاربر پسند و قابل فهم طراحی و برنامه نویسی شده اند. بنابراین این گونه می توان گفت که نرم افزار حسابداری فست فود معین بسیار قابل توجه کاربران است و امکانات زیر را در اختیار همگان قرار می دهد:

 • امكان ایجاد نمودن اشتراک سریع با قابلیت تعریف، دسته بندی و منطقه بندی مشتریان
 • نرم افزار حسابداری فست فود معین دارای قابلیت محاسبه مالیات بر ارزش افزوده می باشد
 • امکان سرو کردن انواع مختلف ساندویچ و پیتزا، مرغ سوخاری، بشقاب داغ یا هر نوع فست فود
 • دارای فاکتور لمسی فست فود با قابلیت تقسیم بندی و انتخاب تصاویر ساندویچ، نوشیدنی و سرویس
 • دارای قابلیت متصل شدن به دستگاه کالر آیدی جهت نمایش دادن نام، تلفن، آدرس مشتری و … در حین تماس
 • دارای گزارش های مختلف مانند گزارش صندوق، گزارش فروش، گزارش دستگاه کارتخوان، گزارش پیک، گزارش فیش ها

نرم افزار حسابداری فست فود زعفران

نرم افزار حسابداری فست فود زعفران

به صورت کلی این گونه می توان گفت که مناسب ترین نرم افزار حسابداری فست فود، نرم افزاری است که علاوه بر سیستم حسابداری و مدیریت امورات مالی، بتواند به شکل تخصصی نیازمندی های ویژه فست فود، رستوران، کافی شاپ، کترینگ و بیرون بر را نیز پاسخ دهی کند. در نرم افزار حسابداری فست فود زعفران علاوه بر کلیه قابلیت های موجود در نسخه پیشرفته، از قابلیت های حرفه ای مربوط به مقوله حسابداری مدیریت اغذیه فروشی می توان استفاده کرد. برخی از امکانات این نرم افزار عبارت است از:

 • دارای رزرواسیون
 • امکان نظارت بر پیامک و محتوا
 • امکان مدیریت میزان موجودی انبار
 • امکان برقراری ارتباط با تلفن همراه اندروید
 • امکان ثبت کردن بیعانه و اقساط فاکتور فروش
 • امکان متصل شدن به سخت افزار های مختلف
 • امکان تعیین نمودن سطوح دسترسی مختلف برای کاربران به تعداد نامحدود

نرم افزار حسابداری فست فود منطق

نرم افزار حسابداری فست فود منطق

نرم افزار حسابداری منطق دارای قابلیت انجام کلیه امورات مالی و حسابداری و فروش مرتبط با رستوران، فست فود، کافی شاپ و مطبخ می باشد. برخی دیگر از ویژگی های نرم افزار حسابداری فست فود منطق عبارت است از:

 • امکان ثبت کردن سند تولید در زمان فروش غذا
 • ارائه گزارش سود و زیان بر اساس فرد و نمایش افراد پرسود
 • ارائه گزارش سود و زیان بر اساس گروه ها و زیر گروه های محصولات
 • ارائه گزارش سود و زیان بر اساس انبارها یا هر انبار به شکل تفکیک شده
 • امکان ثبت نمودن پرسنل در فاکتورها و محاسبه دقیق حقوق های پرداختی
 • امکان تعریف کردن پرسنل تحت عنوان پیک و کارمند با تعیین نمودن حقوق ثابت و پورسانتی
 • امکان تعریف کردن انواع مختلف فرمولاسیون هر غذا و کسر اتومات از مواد اولیه در زمان ثبت سند تولید

نرم افزار حسابداری فست فود کسبه

نرم افزار حسابداری فست فود کسبه

نرم افزار حسابداری فست فود کسبه جهت صادر نمودن فیش و محاسبه فروش روزانه در فست فود، رستوران، کافی شاپ، بستنی فروشی ها و دیگر مکان های مشابه طراحی و تولید شده است. نرم افزار حسابداری فست فود کسبه امکان کار کردن با دستگاه های جانبی مثل دستگاه فیش پرینت، کیبورد ویژه فست فود، کالر آیدی و … را نیز در اختیار کاربران قرار می دهد.

 • دارای راهنمای استفاده کاربران
 • دارای قابلیت اجرا بر روی شبکه
 • امکان تعریف کاربران با سطوح دسترسی مختلف
 • امکان ارائه گزارش و نمودارهای ماهیانه از خرید و فروش و …
 • امکان انتخاب کردن انبار جهت ورود و خروج کالا در هنگام ثبت فاکتور فروش

نرم افزار حسابداری فست فود عارف رایانه

نرم افزار حسابداری فست فود عارف رایانه

راحتی کار با نرم افزار حسابداری فست فود عارف رایانه موجب شده است تا در کمترین زمان ممکن، عملیات مختلف صدور فیش صندوق و تهیه گزارش های مرتبط را انجام داد. قابلیت تعریف و تقسیم بندی انواع مختلف محصولات در نرم افزار، این شرایط را ایجاد کرده است تا برای هر نوع غذا، دسر، نوشیدنی، سرویس و … فیش صندوق صادر کرد. متصل شدن به سامانه پیام کوتاه و کالرآیدی، صدور فیش و صندوق، انبارداری، ایجاد اشتراک برای مشتریان، کنترل پیک، میز و … را از امکانات مهم این نرم افزار فست فود می توان عنوان کرد. دیگر امکانات عبارت است از

 • دارای قابلیت متصل شدن به سامانه پیام کوتاه و ارسال نمودن پیامک های یاد آوری و گزارش های حسابداری
 • دارای سرعت بالا در صادر نمودن چک و امکان ارائه گزارش های متنوع از صورتحساب چک های دریافتی و پرداختی
 • دارای امنیت بالا در حفظ و نگهداری داده ها و اطلاعات ثبت شده و مدیریت همزمان کاربران با سطوح دسترسی مختلف

نرم افزار حسابداری فست فود کلاژ

نرم افزار حسابداری فست فود کلاژ

نرم افزار حسابداری فست فود کُلاژیکی از بهترین و کامل ترین انتخاب ها برای مدیریت و حسابداری فست فود، رستوران، کافی شاپ می باشد. این نرم افزار مدیریتی و حسابداری، علاوه بر این که دغدغه های اصلی یک مجموعه را به طور کامل برطرف می کند، می تواند با تعداد زیادی از سخت افزارهای مهم و کاربردی مانند پوزبان، کالر آیدی، مودم پیامک، دستگاه کارتخوان و … هماهنگ شود و کاربران را بی نیاز کند. هدف اصلی از پدید آمدن این نرم افزار فقط راحتی کار مشتریان بوده است. دیگر قابلیت های این نرم افزار عبارت است از:

 • امکان ثبت نمودن انواع فاکتورهای خرید و برگشت از خرید
 • قابلیت ثبت نمودن انواع مختلف فاکتورها اعم از پیک و بیرون بر
 • امکان مدیریت کلیه هزینه‌ ها، چک‌ های پرداختی و حواله حساب‌
 • امکان متصل شدن به سخت‌ افزارهای گوناگون مانند ترازو، دستگاه کارتخوان، کالرآیدی و …

ویژگی های بهترین نرم افزار حسابداری فست فود

باعث بالا رفتن سرعت انجام کار می‌ شود: در یک توضیح ساده این گونه می توان گفت که اصلی ترین دلیل استفاده از نرم افزار حسابداری فست فود، افزایش سرعت می باشد. انجام کارها با سرعت بیشتر در فست فود ها نتیجه‌ ای جز سوددهی حداکثری و کسب درآمد بالاتر نخواهد داشت.

استفاده از این نرم‌ افزارها آسان است: بسیاری از نسخه های نرم افزاری مورد استفاده توسط کاربران، نیازمند شرکت در دوره های آموزشی می باشد. این مسئله نه فقط موجب می شود هزینه های سنگینی پرداخت کنند، بلکه وقت بسیاری از افراد تلف می شود. اکثر نسخه های نرم‌ افزار حسابداری فست فود به شکلی هستند که یادگیری آن راحت است، بدین معنی که می توان در مدت زمان کوتاه با تمامی امکانات و ابزارهای نرم افزاری آشنا شد.

ویژگی های بهترین نرم افزار حسابداری فست فود

امکان نظارت هر چه بیشتر بر روی تمامی هزینه ها: به طور معمول اکثر صندوق داران و فروشندگان به این شکل هستند که توانایی مدیریت مالی و حسابداری هزینه های خود را ندارند. در شرایطی که این مسئله از مهم ترین علل پیشرفت یک کسب و کار می‌ باشد. به همین دلیل است که مدیریت مالی در فست فودها نسبت به دیگر مشاغل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

راه های نظارت بر جریانات مالی یک فست فود

حقوق و دستمزد: همان گونه که اطلاع دارید، معمولا اصلی ترین مشکلات کزارشی در رستوران‌ ها مربوط به سیستم حقوق و دستمزد کارمندان و کارگران می باشد، چرا که ممکن است کارگران به صورت نیمه وقت یا تمام وقت با نرخ های گوناگون حقوق در فست فود در حال کارکردن باشند که نیازمند به حسابداری دقیق می باشد تا جریانات مالی را زیر نظر داشته باشید.

حساب های قابل پرداخت: منظور از حساب‌ های پرداختنی در واقع همان لیست بدهکاری ها می باشد. در زمان دریافت فاکتور، نیاز است حساب های قابل پرداخت را در نرم افزار حسابداری فست فود وارد کنید. بدین شکل در پرداخت قبوض و بدهی های خود هیچ گونه تأخیری نخواهید داشت. در نتیجه داشتن روابط خوب با فروشندگان و تأمین کنندگان می تواند به داشتن کسب و کاری پر رونق کمک کند.

راه های نظارت بر جریانات مالی یک فست فود

لیست موجودی انبار: حسابداری فست فود فقط به جریان پول مربوط نمی شود، بلکه موجودی افراد در یک فست فود از دو مورد مهم تشکیل می‌ شود: غذا و لوازم. ضروری است که موجودی خود در این دو حوزه مورد بررسی قرار دهید تا مواد غذایی اولیه یا آماده شده چندان زیادی نداشته باشید که در نتیجه به زباله تبدیل می شود و این که به فروش شما آسیب می رساند. همچنین بخش اعظمی از هزینه ها صرف خرید لوازم دکوراسیون مانند مبلمان یا قاشق چنگال لوازم آشپزی می‌ شود که مطلع شدن از موجودی آن ها نیز بسیار واجب است.

کلام آخر

در این بخش از مقاله به توضیح بهترین نرم افزار حسابداری فست فود پرداختیم و تمام تلاش خود را کردیم که اطلاعات جامعی را در خصوص امکانات و مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری فست فود در اختیارتان قرار دهیم. همچنین تشکر می کنم از همه شما عزیزان که تا پایان مقاله همراه ما بودید و خواهشمندم نظرات خود را برایمان کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

elham

الهام عرب هستم 25 ساله دارای مدرک کاردانی نرم افزار کامپیوتر و IELTS زبان انگلیسی و دارای 2 سال سابقه کار تخصصی در زمینه مقاله نویسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا