نرم افزار

10 تا از بهترین نرم افزار حسابداری کتاب فروشی 📚【آپدیت1403】✅

در این قسمت از مقاله می خواهیم یک سری اطلاعات جامع را درباره بهترین نرم افزار حسابداری کتاب فروشی در اختیارتان قرار دهیم. تمامی مراکز کتاب فروشی در حال فروش کتاب به شکل حضوری و مجازی می باشند. مشتریان مختلفی به صورت مداوم به این مراکز مراجعه می کنند و سعی در خریداری مجلات، کتاب ها، مقالات علمی و … دارند. در ادامه به ارائه توضیحات بیشتر در این زمینه می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله حسابدارا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین کتاب های حسابداری

نرم افزار حسابداری کتاب فروشی چه کاربردی دارد؟

امکان تعریف انواع مختلف تخفیفات، بن خرید و مدیریت خرید کاربران: در مراکز کتاب فروشی با توجه به مناسبت‌ های گوناگونی مانند روز قلم، روز معلم، هفته کتاب و روز نویسنده تخفیفات گوناگونی را در نظر می گیرند. با استفاده از نرم افزار حسابداری کتاب فروشی می‌ توان به شکل کاملاً اختصاصی و منظم کد تخفیف تعریف نمود. از سویی دیگر در مواقعی مانند برپایی نمایشگاه کتاب، نرم افزار این امکان را فراهم کرده است تا انواع مختلف بن کتاب تعریف شود. به این شکل می‌ توان یک سیستم تخفیف فردی و جمعی ایجاد و برای فروش بیشتر از انواع تخفیفات استفاده کرد.

امکان جذب مشتریان حداکثری: با استفاده از نرم افزار حسابداری کتاب فروشی می‌ توان مثل یک ابزار کمکی، مخاطبان و مشتریان فراوانی را جذب نمود. در نرم افزار حسابداری کتاب فروشی می‌ توان اطلاعات مختلفی را مانند نام، نام خانوادگی، میزان خرید و کتاب‌ های خریداری شده مشتریان، شماره تماس، تاریخ آخرین خرید را ثبت نمود.

نرم افزار حسابداری کتاب فروشی چه کاربردی دارد؟

امکان مدیریت فروش و کتاب: در مرکز کتاب فروشی ممکن است میلیون‌ ها نسخه کتاب وجود داشته باشد. در نرم افزار حسابداری کتاب فروشی می‌ توان هر کتاب را با یک کد ویژه تعریف نمود. از سویی دیگر امکان تعریف انواع مختلف دسته‌ بندی و زیر دسته نیز فراهم است. وجود دارد. به این شکل مدیریت کالا و انبارداری در فروشگاه از طریق یک سیستم منظم و دقیق فراهم می‌ گردد.

افزایش میزان فروش با استفاده از نرم افزار حسابداری کتاب فروشی: با استفاده از نرم افزار حسابداری کتاب فروشی می‌ توان میزان فروش کتاب، مقالات و … را افزایش داده و به بهترین فرم ممکن کسب و کار خود را مدیریت نمود.

بهترین نرم افزار حسابداری کتاب فروشی کدام است؟

با توجه به توضیحات ارائه شده توانستیم یک سری اطلاعات کامل را درباره کاربردهای مختلف نرم افزار حسابداری کتاب فروشی در اختیارتان قرار دهیم. اکنون ممکن است این سوال مطرح شود که بهترین نرم افزار حسابداری کتاب فروشی کدام است؟ برای پاسخ به این سوال می توانید لیستی از معتبرترین و کارآمدترین نرم افزارهای حسابداری برای کتاب فروشی تهیه کنید و امکانات هر یک را مورد بررسی قرار دهید.

بهترین نرم افزار حسابداری کتاب فروشی کدام است؟

در ادامه به معرفی 10 نمونه از بهترین نرم افزار حسابداری کتاب فروشی می پردازیم و خواهشمندم تا پایان همراه ما باشید.

نرم افزار حسابداری کتاب فروشی کوثر حساب

نرم افزار حسابداری کتاب فروشی کوثر حساب

نرم افزار حسابداری کتاب فروشی کوثر حساب، از توانمند ترین و پیشرفته ترین نرم افزارهای حسابداری کتاب فروشی می باشد که جهت استفاده های مختلف صنف مهم و با ارزش کتاب فروشی ها و انتشارات پدید آمده است. ابزارها و امکاناتی که در نرم افزار حسابداری کتاب فروشی کوثر حساب پیاده سازی شده است، موجب گردیده عملیات پیشرفته حسابداری کتاب فروشی ها به ساده ترین فرم ممکن و هم چنین با استفاده از بیشترین سرعت و دقت در محاسبات انجام گیرد.

نرم افزار حسابداری کتاب فروشی کوثر حساب دارای یک محیط کاربری ساده و کاربر پسند می باشد و افراد می توانند بدون فوت وقت تمامی فایل نصبی این نرم افزار کاربری را نصب کرده و از امکانات آن استفاده کنند. کاربران می توانند با داشتن اندک دانش حسابداری و مالی، از این نرم افزار استفاده کنند و از ابزارهای حسابداری آن بهره لازم را ببرند. از دیگر ویژگی های نرم افزار حسابداری کتاب فروشی کوثر حساب می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • دارای کنترل بر موجودی انبار
 • دارای امکان پشتیبانی از زبان های مختلف
 • دارای امکان ارائه گزارش های ویژه و پیشرفته
 • دارای امکان ثبت و کنترل عملیات بانکی مختلف
 • دارای امکان تولید و چاپ بارکد و  کار با دستگاه بارکد خوان
 • دارای امکان جستجوی اطلاعات مورد نظر به سریع ترین صورت ممکن
 • دارای امکان دسترسی به اطلاعات مشتریان و آگاهی از وضعیت مشتریان ثابت

نرم افزار حسابداری کتاب فروشی ماتیکان

نرم افزار حسابداری کتاب فروشی ماتیکان

 

نرم افزار حسابداری کتاب فروشی ماتیکان، یکی دیگر از نرم افزارهای مورد استفاده در در صنف کتاب فروشی می باشد. کاربران و پرسنل شاغل در یک فروشگاه کتاب فروشی می توانند این نرم افزار هوشمند و کاربردی را بر روی پلتفرم های مختلف نظیر موبایل، تبلت و لپ تاپ نصب کرده و از قابلیت های مختلف آن استفاده کنند. هر شخصی می تواند با اندک آشنایی با علم کامپیوتر و بدون نیاز به دانستن علم حسابداری، این نرم افزار را نصب کرده و از قابلیت های آن استفاده کند. برخی امکانات و ابزارهای نرم افزاری و سخت افزاری این پلتفرم هوشمند عبارت است از:

 • دارای امکان چاپ بارکد و خواندن بارکد کالا
 • قابلیت محاسبه میزان سود و زیان خالص و ناخالص
 • دارای قابلیت چاپ فاکتور بر روی چاپگرهای مختلف حرارتی و لیزری
 • امکان نصب سریع فایل اجرایی از طریق مرورگر و یا کافه بازار و یا اپ استور
 • دارای قابلیت تطبیق با هر نوع سخت افزار و پشتیبان گیری ایمن و مطمئن

نرم افزار حسابداری کتاب فروشی سیبا

نرم افزار حسابداری کتاب فروشی سیبا

از دیگر نرم افزارهای کاربردی برای صنف کتاب فروشان، نرم افزار حسابداری کتاب فروشی سیبا می باشد که دارای قابلیت های ارزنده و مهمی می باشد و توانسته گزارشات کاربردی و محاسباتی را در اختیار عموم کاربران قرار دهد و کار را برای آن ها آسان کند. برخی از قابلیت های نرم افزار حسابداری کتاب فروشی سیبا، که در اختیار کاربران صنف کتاب فروشی قرار داده است، عبارت است از:

 • قابلیت صادر نمودن فاکتور با سرعت بالا
 • قابلیت اختصاص دادن بارکد به هر یک از کالاهای موجود
 • قابلیت تعریف اطلاعات کالای مشتریان در قالب برنامه اکسل
 • قابلیت اتصال مستقیم و ارسال مبلغ فاکتور به دستگاه کارتخوان
 • امکان اعمال تخفیف به صورت ریالی و درصدی و کلی و جزئی به هر کالا

نرم افزار حسابداری کتاب فروشی کیمیای تجارت

نرم افزار حسابداری کتاب فروشی کیمیای تجارت

اگر از اکثر افراد شاغل در فروشگاه های کتاب فروشی سوال شود که چه نرم افزاری مناسب امورات مختلف کتاب فروشی می باشد، اکثرا در پاسخ نام نرم افزار حسابداری کتاب فروشی کیمیای تجارت را می آورند. این نرم افزار توانمند علاوه بر امکانات و قابلیت های نرم افزاری که در اختیار کاربران قرار می دهند، دارای ابزارهای حسابداری و محاسباتی ویژه ای می باشند که توانسته است دغدغه های مختلف این صنف را پاسخ دهد و امورات حسابداری را تسریع ببخشد. برخی دیگر از خدمات و ویژگی های نرم افزار حسابداری کتاب فروشی کیمیای تجارت عبارت است از:

 • امکان ثبت خریداران و مشتریان ثابت
 • امکان پاسخ سریع به فروشندگان متفرقه
 • امکان نظارت بر توزیع سریع کتاب ها بین مشتریان
 • امکان ارائه گزارشات مختلف مالی به تفکیک مشتریان خاص
 • امکان مراجعه سریع به کتاب مورد نظر و محاسبه قیمت پایانی کتاب

نرم افزار حسابداری کتاب فروشی سپیدار سیستم

 

نرم افزار حسابداری کتاب فروشی سپیدار سیستم

نرم‌افزار حسابداری کتاب فروشی سپیدار سیستم به مدیران و صاحبان فروشگاه‌ های کتاب فروشی این امکان را می دهد تا انجام کلیه امورات مرتبط با خرید و فروش، میزان سود و زیان، موجودی های انبار، بدهکاری و بستانکاری، گزارشات دارایی و… را به ساده ترین شکل ممکن مدیریت نماید. در زمان کنونی نرم‌ افزار حسابداری کتاب فروشی سپیدار سیستم در نسخه‌ های مختلف عمومی و تخصصی برای صنف ها و فروشگاه‌ های مختلف عرضه می‌ گردد. از دیگر قابلیت های نرم افزار حسابداری کتاب فروشی سپیدار سیستم می توان به موارد زیر اشاره نمود که عبارت است از:

 • دارای قابلیت بروز رسانی خودکار
 • امکان قبول نمودن سفارشات طراحی فاکتور
 • دارای امکان اصلاح خطاها و اشتباهات پیش آمده
 • امکان محاسبه دقیق میزان نرخ سود و زیان و افزایش سرعت عملیات حسابداری

نرم افزار حسابداری کتاب فروشی رویال

نرم افزار حسابداری کتاب فروشی رویال

یکی دیگر از نرم افزارهای کاربری برای صنف کتاب فروشان، نرم افزار حسابداری کتاب فروشی رویال می باشد. این نرم افزار هوشمند این قابلیت را دارد که چندین کاربر را به طور جداگانه در سطح سیستم تعریف کرده و برای هر یک نام کاربری و رمز عبور به طور جداگانه اختصاص داده شود و هر یک امکان اتصال مستقیم به داده ها و اطلاعات مد نظر خود را داشته باشند. از دیگر ویژگی های نرم افزار حسابداری کتاب فروشی رویال می توان این گونه عنوان کرد که دارای یک نسخه تک کاربره برای مشاغل کوچک و نسخه چند کاربره برای مشاغل بزرگ می باشد.

این نرم افزار به صورت هوشمند می باشد و امکان استفاده کاربران تحت یک شبکه را فراهم می کند و می توان با استفاده از این نرم افزار، شعبه های مختلف یک کتاب فروشی را مدیریت نمود و هم چنین امکان مدیریت هوشمند مشتریان را فراهم می کند و افراد می توانند تحت کنترل نرم افزار رویال، امورات خود را به ساده ترین شکل ممکن انجام دهند.

نرم افزار حسابداری کتاب فروشی ایده گستران

نرم افزار حسابداری کتاب فروشی ایده گستران

نرم‌ افزار حسابداری کتاب فروشی ایده گستران دارای ویژگی های خاصی می باشد مانند: سادگی محیط کاربری، میزان دقت در نوع عملکرد و پوشش دهی تمامی عملیات حسابداری و خزانه داری. این سیستم نرم افزاری کارآمد پیشرفت های زیادی داشته است و همه این تغییرات در جهت هماهنگی کامل با سیستم خرید و فروش و انبارداری، برنامه مدیریت نشر ایده، وب سایت فروش ایده و … موجب ثبت و بایگانی تمامی سندهای خرید و فروش، مراجعین، حساب و کتاب مشتریان، موسسات هزینه تولید کتاب، هزینه های تولید کتاب و … به صورت اتومات و آنی در سیستم حسابداری می باشد.

از دیگر قابلیت های کاربردی نرم‌ افزار حسابداری کتاب فروشی ایده گستران می‌توان این گونه عنوان نمود: امکان ثبت دسته چک‌ های گروهی و انتخاب هر یک در زمان موعد پرداخت به انضمام ارائه گزارش‌های ویژه بر روی هر یک از دسته چک‌ها (تعداد وصول شده، برگشتی، وصول نشده، باطل شده) قابلیت باطل کردن چک‌ های یک دسته چک، اشاره نمود.

نرم افزار حسابداری کتاب فروشی سازه حساب

نرم افزار حسابداری کتاب فروشی سازه حساب

 

نرم افزار حسابداری کتاب فروشی کتاب فروشان، یک نرم افزار حرفه ای و هوشمند می باشد که برای صنف کتاب فروشی و انتشارات تهیه و تولید شده است. هر نرم افزاری که تولید می گردد دارای یک سری قابلیت ها و ویژگی ها می باشد که پس از دریافت تاییدیه از طرف کارشناسان و متخصصان حسابداری، روانه بازار می گردد و به دست مشتریان می رسد.

با استفاده از نرم افزار حسابداری کتاب فروشی کتاب فروشان می توان نظارت کامل بر روی موجودی کتاب ها داخل انبار داشت، در واقع یک پنل جداگانه برای انبار و انبارداری تعریف شده است که امکان مدیریت آسان انبار را فراهم می کند. از دیگر قابلیت های نرم افزار حسابداری کتاب فروشی کتاب فروشان می توان به موارد زیر اشاره نمود که عبارت است از:

 • امکان ثبت عکس کتاب های مختلف
 • امکان رد و بدل نمودن اطلاعات در شعبات مختلف
 • امکان ثبت چند بارکد مختلف برای یک نوع کتاب موجود
 • امکان صدور فاکتورهای مختلف خرید و فروش بر اساس دستگاه بارکدخوان
 • امكان ثبت فاكتورهاي خريد و فروش با تخفيفات مختلف نقدي، درصدي، ثابت، بر طبق قيمت پشت جلد
 • امكان معرفی نمودن ويزيتور و استفاده از آن در فاكتور فروش به صورت درصدي و مبلغي از خدمات و كالاها

نرم افزار حسابداری کتاب فروشی محک

نرم افزار حسابداری کتاب فروشی محک

امروزه فروشگاه‌ های کتاب فروشی با حجم زیادی از تراکنش های مختلف مواجه هستند و ملزم است که تمامی فرآیندهای حسابداری فروشگـاه‌ های کتاب فروشی در جهت کسب سود بیشتر، به طور دقیق و جامع گردآوری شود. شرکت نرم افزاری محک توانسته دو بسته نرم افزاری متفاوت را در قالـب سـری عمومی برای کسب و کارهای مختلف متوسط رو به پایـین، و سـری تجاری بـرای کســب و کارهــای مختلف متوسط رو به بـالا طراحــی و تولیــد کند و روانه بازار نموده است. نرم افزار حسابداری کتاب فروشی محک دارای امکانات متفاوتی می باشد که برخی از آن ها به شرح موارد ذیل می باشد:

 • دارای امکانات بازرگانی و خزانه داری
 • دارای امکانات پایه و ضروری صنف کتاب فروشی
 • دارای امکان ارائه خروجی های مورد تایید اداره دارایی
 • دارای امکان ارائه گزارشات میزان سود کالاهای مختلف
 • دارای قابلیت اتصال به دستگاه کارتخوان و تعیین قیمت های مختلف کالا

به طور کلی می توان بخش ها و ارکان مختلف یک فروشگاه کتاب فروشی را این گونه شرح داد: بخش حسابداری مالی و تکمیلی، بخش تولید و چاپ بارکد، بخش حقوق و دستمزد، بخش انبارداری، بخش دارایی، بخش صدور گزارشات پایه و تکمیلی، بخش عملیات بازرگانی که شامل اعمال مختلف خرید و فروش می باشد.

نرم افزار حسابداری کتاب فروشی هلو

نرم افزار حسابداری کتاب فروشی هلو

شرکت هلو توانسته نرم افزارهای مختلفی را برای مشاغل و کسب و کارهای گوناگون طراحی و تولید کند. برخی از این سری نرم افزارها برای فروشگاه های کتاب فروشی طراحی شده است که تحت یک شبکه هوشمند کد نویسی شده است به گونه ای که می توان در شعبه های مختلف یک فروشگاه، این نسخه نرم افزاری را نصب نمود و امکان داشتن ارتباط مستقیم با شعبات مختلف فروشگاه کتاب فروشی را میسر می کند.

نرم افزار حسابداری کتاب فروشی هلو یک نرم افزار بسیار ساده و کاربردی می باشد کع دارای محیط نرم افزاری کاربر پسند می باشد که می تواند کاربران مختلف را به خود جذب کند. در نرم افزار حسابداری کتاب فروشی هلو می توان ساختار کلی کتاب ها به همراه مشخصات کلی و تصاویرشان ثبت نمود تا در صورت مراجعه مشتریان مختلف، پنل اطلاعاتی کتاب ها و سایر محصولات را پیش رویشان قرار داده و مشتریان بتوانند با داشتن دید باز و آگاهانه و هم چنین میزان بالای اطلاعات و دانش درباره کالای مورد نظر، اقدام به تهیه و خریداری کتاب مورد نظر کنند.

بررسی نحوه عملکرد نرم افزار حسابداری کتاب فروشی

در گذشته جستجوی کتاب ها به صورت دستی انجام می شد و زمان زیادی می برد تا افراد بتوانند به کتاب مورد نظر خود دسترسی پیداد کنند، امروزه نسبت به گذشته، تغییرات زیادی در این زمینه بوجود آمده است و افراد دیگر مجبور به انجام کارهای سخت و خسته کننده نمی باشند. نرم افزار حسابداری کتاب فروشی به هر کتاب یک بارکد مخصوص اختصاص می دهد و با استفاده از دستگاه بارکدخوان امکان پیدا کردن کتاب در سریع ترین زمان ممکن را فراهم می آورد.

در نرم افزارهای مختلفی که برای صنف کتاب فروشی پدید آمده است، اطلاعات و مشخصات کامل کتاب ها ثبت گردیده است و هم چنین تصاویر مربوط به هر کتاب در پنل مشخصات کتاب ثبت شده است و افرادی که قصد خرید یک کتاب را دارند، کتاب مورد نظر خود را با دقت تمام جستجو کرده و سپس خریداری می کنند. در نرم افزارهای مختلف حسابداری کتاب فروشی افراد این امکان را دارند که متن مورد نظر را بر طبق تمام آیتم های اطلاعات و مشخصات کتاب ها جستجو کنند.

بررسی نحوه عملکرد نرم افزار حسابداری کتاب فروشی

تفاوتی ندارد که کلمه مورد جستجوی شما، در ابتدا یا انتهای عنوان کتاب واقع شده باشد و یا اینکه انگلیسی یا فارسی باشد، از طریق تایپ نمودن هر کلمه و وارد کردن در بخش تایپ کلمه، نرم افزار حسابداری کتاب فروشی تمامی اطلاعات را بر طبق متن وارد شده، فیلتر کرده و داده مورد نظر را در اختیار کاربر قرار می دهد.

این روش جستجو جزو سریع ترین روش های جستجو در نرم افزارهای حسابداری کتاب فروشی می باشد، به علاوه جستجو کلمه به کلمه، قابلیت انجام جستجوی پیشرفته تری نیز از طریق نرم افزارهای حسابداری کتاب فروشی وجود دارد که می توان متن دلخواه خود را در تمام ستون های اطلاعات و مشخصات جستجو نمود.

کلام آخر

در این قسمت از مقاله به توضیح بهترین نرم افزار حسابداری کتاب فروشی پرداختیم و تمام تلاش خود را کردیم که اطلاعات جامعی را در خصوص نوع عملکرد و کاربردهای نرم افزار حسابداری کتاب فروشی در اختیارتان قرار دهیم. همچنین تشکر می کنم از همه شما عزیزان که تا پایان مقاله همراه ما بودید و خواهشمندم نظرات خود را برایمان کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

elham

الهام عرب هستم 25 ساله دارای مدرک کاردانی نرم افزار کامپیوتر و IELTS زبان انگلیسی و دارای 2 سال سابقه کار تخصصی در زمینه مقاله نویسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا