نرم افزار

10 تا از بهترین نرم افزار حسابداری پارچه فروشی【آپدیت1403】✅

در این مقاله می خواهیم به ارائه مطالب درباره بهترین نرم افزار حسابداری پارچه فروشی بپردازیم. همواره مراکز فروش پارچه بسیار شلوغ و پرتردد هستند، چرا که اصناف مختلفی مانند مبلمان و دکوراسیون، پرده فروشی ها، لباس و پوشاک و … از پارچه استفاده می کنند. برای مدیریت این مراکز می بایست از سیستم های نرم افزاری هوشمندی استفاده شود که بتوانند از عهده امورات مالی و محاسباتی برآیند. در ادامه توضیحات بیشتری در این خصوص ارائه می کنیم و خواهشمندم تا پایان مقاله حسابدارا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین نرم افزار حسابداری پوشاک

دلایل استفاده از نرم افزار حسابداری پارچه فروشی

با استفاده از نرم افزار حسابداری پارچه فروشی می‌ توانید بدون هیچ گونه محدودیت و به شکل کاملا تفکیک شده، جزئیات کامل محصولات اعم از جنس و نوع پارچه، متراژ، رنگ بندی و … را تعریف و ثبت کنید. همچنین با درنظر گرفتن نوع فروش (عدلی، متری، طاقه‌ ای یا کیلویی) برای هر یک از مشتریان، سطوح مختلف قیمتی (چکی، نقدی، جزئی، عمده و …) تعیین کنید.

دلایل استفاده از نرم افزار حسابداری پارچه فروشی

ارسال کردن مبالغ فاکتور بر روی دستگاه های کارت خوان، ابزار کارآمدی است که جلوی ورود هر گونه مبلغ اشتباه را می‌ گیرد. همچنین رسید دریافت وجوه مختلف نیز به‌ شکل اتومات بر روی فاکتور شما ثبت می‌ شود، به این شکل ضمن نظم دهی به محاسبات حسابداری و اطمینان از عدم بروز خطا و اشتباه، سرعت فروش بالاتر رفته و اعتماد مشتریان نیز جلب می‌ شود.

با استفاده از نرم افزار حسابداری پارچه فروشی افراد می‌ توانند به صورت همزمان چندین انبار را تعریف کنند و اقلام و ارقام مرتبط با اجناس و موجودی انبار را با دقت حداکثری ثبت کنید. با این نرم افزار، خطای پرسنلی کاهش می‌ یابد، ضایعات و موجودی غیر قابل مصرف را مشخص کنید و از جمع شدن بیش از حد اجناس، ثبت سفارشات تکراری و ضرر و زیان نشات گرفته از تغییر قیمت جلوگیری کنید.

بهترین نرم افزار حسابداری پارچه فروشی کدام است؟

با توجه به توضیحات ارائه شده توانستیم یک سری اطلاعات مفید را درباره دلایل استفاده از نرم افزار حسابداری پارچه فروشی در اختیارتان قرار دهیم. اکنون ممکن است این سوال مطرح شود که بهترین نرم افزار حسابداری پارچه فروشی کدام است؟ برای پاسخ به این سوال می توانید امکانات نرم افزارهای مختلف را مورد بررسی قرار دهید و با توجه به نوع نیاز خود یک نمونه را انتخاب کنید.

بهترین نرم افزار حسابداری پارچه فروشی کدام است؟

در ادامه به معرفی 10 نمونه از بهترین نرم افزار حسابداری پارچه فروشی می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

نرم افزار حسابداری پارچه فروشی پارمیس

نرم افزار حسابداری پارچه فروشی پارمیس

با استفاده از نرم افزار حسابداری پارچه فروشی پارمیس، تمامی افراد شاغل در صنف پارچه فروشی به امکانات بسیار متنوعی جهت تعریف محصول، رنگ، مدل، برند، جنس پارچه دسترسی پیدا می کنند تا از این طریق به گزارش های بسیار دقیقی در زمینه میزان فروش هر یک از اجناس دست پیدا کنند و در زمان سفارش جهت تامین موجودی پارچه، تصمیمات عاقلانه تری جهت سودآوری بیشتر بگیرند. برخی از امکانات و ابزارهای نرم افزار حسابداری پارمیس عبارت است از:

 • امکان تعریف حساب ها و صندوق های بانکی
 • امکان ارائه گزارش صورتحساب بانک و صندوق
 • امکان ارائه گزارش های متنوع حسابداری انبار
 • امکان ارائه گزارش از گردش تفصیلی‌ به شکل ریز گردش
 • امکان تنظیم شمای گزارشات و ویرایش حرفه‌ ای گزارشات مختلف
 • امکان صادر کردن اسناد دستی با قابلیت کپی کردن و چسباندن ردیف های اسناد
 • امکان اعلان هشدار روزانه اسناد دریافتنی، پرداختنی و در جریان هر وصول سررسید شده

نرم افزار حسابداری پارچه فروشی هلو

نرم افزار حسابداری پارچه فروشی هلو

شرکت طراح و تولید نرم‌ افزار هلو با تجزیه و تحلیل دغدغه ها و نیازهای مالی و حسابداری در صنف پارچه،‌ نرم‌ افزار حسابداری ویژه ای را مخصوص این صنف طراحی نموده است. نرم افزار حسابداری پارچه فروشی هلو دارای کاربری آسان و امنیت سطح بالایی می باشد که علاوه بر امکانات عمومی نرم‌افزارهای حسابداری، از امکانات بسیار تخصصی برای استفاده در صنف پارچه‌ فروشی برخوردار است.

مدیران و صاحبان صنف پارچه فروشی همواره به تهیه و تنظیم گزارش های متنوع و متعددی از تمامی فعالیت ها، تراکنش ها و موجودی های مجموعه بازرگانی خود احتیاج دارند که همین مسئله نیاز به یک سیستم جامع و دقیق حسابداری را مشخص می ­کند. اصلی ترین دغدغه صنف پارچه فروشان، ثبت و تعریف اطلاعات مشتریان و تامین کنندگان، تعریف انواع مختلف پارچه، امکان ثبت و نگهداری انواع مختلف پارچه و … است. پنل شغلی پارچه فروشان در نرم افزار حسابداری پارچه فروشی هلو با هدف رفع نمودن دغدغه­ ها و نیازهای صاحبان این صنف ارائه شده است.

نرم افزار حسابداری پارچه فروشی معین

نرم افزار حسابداری پارچه فروشی معین

نرم افزار حسابداری پارچه فروشی معین دارای یک سری امکانات جامع صنف پارچه فروشی می باشد، در این نسخه نرم افزاری همواره تلاش شده است که در عین سادگی امکاناتی کامل و کاربر پسند با کاربری بسیار قابل فهم طراحی و برنامه نویسی شود. برخی دیگر از امکانات و قابلیت های نرم افزار حسابداری پارچه فروشی عبارت است از:

 • امکان تعریف و مدیریت نامحدود صندوق و گزارش گیری ریز گردش صندوق ها
 • دارای گزارش های متنوع خرید و فروش، مانده حساب افراد بستانکار و بدهکار
 • امکان انبارداری و انبارگردانی، معرفی و مدیریت موجودی نامحدود انبار به شکل همزمان
 • دارای قابلیت کنترل پیش فاکتورها با امکان تبدیل شدن به فاکتور فروش فقط از طریق یک کلیک
 • قابلیت نظارت بر انواع چک های دریافتی و پرداختی، همچنین سررسید وصول و برگشتی چک ها
 • امکان قابلیت نظارت بر حساب های بانکی به همراه گزارش گیری موجودی و مغایرت گیری موجودی
 • امکان گزارش گیری سود و زیان روزانه، هفتگی و ماهانه در تاریخ دلخواه نسبت به فرد، پارچه یا گروهی خاص
 • نرم افزار حسابداری پارچه فروشی معین دارای قابلیت صدور انواع مختلف فاکتورهای خرید و فروش و برگشتی خرید و فروش می باشد

نرم افزار حسابداری پارچه فروشی محک

نرم افزار حسابداری پارچه فروشی محک

نرم افزار حسابداری پارچه فروشی محک از جمله نرم افزارهای جامع و یکپارچه مالی و حسابداری می باشد که در طراحی این نسخه نرم افزاری، نیازهای صنف پارچه فروشی به صورت دقیق در نظر گرفته شده است. در این نرم افزار حسابداری امکان خرید و فروش نقدی و اقساط، پورسانت دهی به پرسنل خرید و فروش، نظارت بر موجودی انبار و فروشگاه، محاسبه‌ میزان سود و زیان نشات گرفته از فروش هر برند، تعریف انواع مختلف محصولات بر طبق خصوصیاتی مانند پارچه شب، پارچه چادری، ملحفه و … را برای کاربران فراهم شده است.

در نرم افزار حسابداری پارچه فروشی محک قابلیت دسته بندی پارچه ها بر اساس مدل و نام پارچه، اختصاص دادن عکس و کد به هر یک از پارچه ها و تعریف اجزا استفاده شده در آن را به‌ شکل نامحدود فراهم است، همچنین امکان ایجاد نمودن حساب کاربری جداگانه برای هر کدام از مشتریان و ثبت اطلاعات خرید یا فروش‌ های صورت گرفته مشتریان به همراه شماره تماس آن‌ ها با هدف استفاده در کمپین‌ های تبلیغاتی و تلاش برای حفظ و بازگشت مشتریان در نرم افزار اعمال شده است.

نرم افزار حسابداری پارچه فروشی سیبا

نرم افزار حسابداری پارچه فروشی سیبا

نرم افزار حسابداری پارچه فروشی سیبا یکی دیگر از نرم افزارهای طراحی شده برای صنف پارچه فروشی است. از امکانات مهم و قابل توجه این نرم افزار می توان به این موارد اشاره نمود:

 • امکان تسویه فاکتور به شکل نقدی، چک، کارتخوان، نسیه و …
 • امکان فعال کردن محاسبات مالیات بر ارزش افزوده فاکتور در صورت نیاز کاربران
 • امکان تعیین نمودن مدت زمان تسویه هر جنس به شکل جداگانه و محاسبه در راس تاریخ تسویه فاکتور
 • امکان جستجوی سریع بین فاکتورها بر طبق شماره نام مشتریان، فاکتور، توضیحات و کلیه اطلاعات ثبت شده در فاکتور
 • امکان ثبت کردن خودکار یادآوری تاریخ تحویل و تسویه فاکتور در زمان ثبت نمودن فاکتور و یادآوری در تاریخ های تعیین شده

نرم افزار حسابداری پارچه فروشی کیمیای تجارت

نرم افزار حسابداری پارچه فروشی کیمیای تجارت

نرم افزار حسابداری پارچه فروشی کیمیای تجارت امکانات بسیار ویژه ای را در اختیار افراد شاغل در صنف پارچه فروشی، پرده فروشی و … قرار داده است. هدف از طراحی این نرم افزار رفع نیاز کاربران بوده است. برخی از امکانات و ویژگی های نرم افزار حسابداری پارچه فروشی کیمیای تجارت عبارت است از:

 • دارای قدرت بسیار بالای کدینگ و ایجاد نمودن گروه های مختلف اجناس و اشخاص
 • امکان اختصاص دادن انواع مختلف کد با اجناس بر اساس نام تجاری، نوع جنس، کاربرد و …
 • امکان گروه بندی انواع مختلف اجناس در نرم افزار کیمیای تجارت بر طبق کدبندی های کاربران این صنف
 • امکان ارائه نمودن انواع مختلف گزارشات و سفارش های مشتریان از طریق سیستم نرم افزار حسابداری کیمیای تجارت
 • امکان ارائه گزارش گردش حساب افراد به تفکیک افراد بی حساب، بدهکار، بستانکار و همچنین گردش هر فرد به شکل خلاصه

نرم افزار حسابداری پارچه فروشی دشت همکاران سیستم

نرم افزار حسابداری پارچه فروشی دشت همکاران سیستم

اگر افراد شاغل در صنف پارچه فروشی به دنبال کاهش نرخ هزینه‌ ها، صرفه جویی در زمان، افزایش سودآوری و رضایت مشتریان، مدیریت هوشمند و جامع کسب‌ و کار و مشتریان هستند، آسان ترین، پرسرعت ترین و مقرون به صرفه‌ ترین راه حل تخصصی برای این مسئله، استفاده از یک صندوق فروشگاهی به همراه یک نرم افزار حسابداری تخصصی صنف پارچه فروشی می باشد.

در حال حاضر با توجه به این مسئله که تعداد بازارهای بزرگ و روز فروشگاه های پارچه فروشی بسیار فراوان شده است، هر یک از این کسب و کارهای پارچه فروشی جهت مدیریت بهتر و اجرای امورات مالی و مالیاتی نیاز به نرم افزار حسابداری پارچه فروشی دارند تا بتوانند در مقایسه با افرادی که از نرم افزار حسابداری پارچه فروشی برای کسب و کار خود استفاده نمی کنند، مدیریت بهتر و جامع تری داشته باشند.

نرم افزار حسابداری دشت همکاران سیستم مناسب مدیریت اکثر فروشگاه‌ ها به خصوص فروشگاه های پارچه فروشی است. در هر فروشگاهی می‌ توان از این نسخه نرم افزاری جهت افزایش سرعت و دقت در عملیات اجرایی فروشگاه مانند انبارداری، خرید و فروش، محاسبه میزان سود و زیان، مانده حساب، پشتیبان گیری اتومات و … استفاده کرد.

نرم افزار حسابداری پارچه فروشی دودوتا

نرم افزار حسابداری پارچه فروشی دودوتا

با توجه به این مسئله که داده ها و اطلاعات در هر شغلی از ارزش بسیار زیادی برخوردار است، در نرم افزار حسابداری پارچه فروشی دودوتا همواره تلاش شده است که بانک اطلاعاتی جامعی از اجناس، هم صنفان و تولید کنندگان در اختیار مدیران و صاحبان پارچه فروشی ها قرار گیرد که باعث صرفه جویی در هزینه و زمان می شود. برخی از امکانات نرم افزار حسابداری پارچه فروشی عبارت است از:

 • امکان دریافت و پرداخت انواع تبادلات به شکل پیشرفته
 • امکان تغییر دادن موجودی و تهیه لیستی از اجناس پرفروش و پرسود انبار
 • امکان ثبت کردن فروشندگان پارچه فروشی با قابلیت تعیین نمودن سطوح دسترسی هر فرد به نرم افزار حسابداری
 • امکان استعلام گرفتن مبالغ خرید و فروش پارچه مربوط به افراد مختلف در بازه های زمانی گوناگون و همچنین ثبت سه فاکتور فروش همزمان

نرم افزار حسابداری پارچه فروشی چرتکه

نرم افزار حسابداری پارچه فروشی چرتکه

نرم افزار حسابداری پارچه فروشی چرتکه دارای امکانات فراوانی است که برخی از آن ها عبارت است از:

 • دارای منوی گزارش های حساب
 • امکان تیک زدن اجناس و راس گیری
 • دارای تراز کل، تراز تفضیل و تراز معین
 • امکان نمایش میزان دقیق سود و زیان
 • دارای لیست کاملی از هزینه ها و درآمدها
 • دارای لیست تبادلات بین حساب های بانکی
 • دارای لیست دقیقی از بدهکاران و بستانکاران
 • دارای لیست جامعی از فیش های نقدی و غیر نقدی
 • دارای لیست کاملی از چک های صادر شده و دریافتی

نرم افزار حسابداری پارچه فروشی منطق

نرم افزار حسابداری پارچه فروشی منطق

نرم افزار حسابداری پارچه فروشی منطق یکی دیگر از نرم افزارهای مناسب این صنف می باشد که امکان نمایش آخرین گردش اجناس و انتخاب در زمان صادر نمودن فاکتور را فراهم می کند. برخی دیگر از قابلیت های این نرم افزار عبارت است از:

 • امکان اختصاص دادن بارکد به پارچه ها
 • امکان انتخاب کردن عکس برای هر کدام از پارچه ها
 • امکان تهیه گزارشات مختلف از تمامی اطلاعات محصولات
 • امکان تعریف نمودن کد و یا نام اختصاری به هر یک از اجناس
 • امکان محاسبه سود و زیان هر فاکتور و مدیریت سود فاکتورها
 • امکان اختصاص دادن حداقل، حداکثر موجودی و نقطه سفارشات
 • امکان جستجوی پیشرفته بر روی تمامی فاکتورها و براساس آیتم های گوناگون
 • امکان ثبت کردن لیست دقیقی از قیمت برای هر یک از اجناس و اعمال تخفیف لیست

اصلی ترین امکانات نرم افزار حسابداری پارچه فروشی

معرفی تعداد نامحدود اجناس با ذکر جزئیات: همواره فروشگاه های پارچه فروشی دارای انواع مختلف پارچه با طرح، جنس و رنگ‌ های متفاوت می باشند، بنابراین لازم است تا اطلاعات هر یک از محصولات را با جزئیات در نرم افزار حسابداری کاشی و سرامیک ثبت کنید تا آمار دقیقی از موجودی اجناس، میزان فروش حاصل از هر محصول، پرطرفدارترین مدل ها، اندازه‌ ها و … داشته باشند. با درنظرگرفتن این شرایط می توان اقدام به طراحی نرم افزار حسابداری کاشی و سرامیک برای هر یک از افراد شاغل در این حوزه نمود.

محاسبه‌ بهای تمام شده اجناس آماده فروش: جهت تعیین نمودن قیمت هر یک از محصولات موجود در فروشگاه، می بایست اطلاعات دقیقی از بهای تمام شده‌ محصولات خریداری شده داشته باشید. در نرم افزارهای حسابداری پارچه فروشی امکان محاسبه‌ آن را برای افراد فراهم است تا بتوانند درصد مناسبی از سود مناسب را بر روی اجناس اعمال کرده و آن‌ ها را به فروش برسانید.

اصلی ترین امکانات نرم افزار حسابداری پارچه فروشی

امکان تولید همزمان و سفارش گیری: بسیاری از افرادی که به عمده فروشی در این صنف می‌ پردازند، پیش سفارش‌ هایی را از فروشگاه‌ ها اخذ می‌ کنند که چون هنوز محصول آماده فروش نیست، امکان پیرینت فاکتور برای ارائه به فروشگاه را ندارند. در اکثر نرم افزارهای حسابداری پارچه فروشی گزینه‌ ای به اسم  تولید هم‌ زمان وجود دارد تا پارچه فروشان بتوانند برای این گروه از سفارشات نیز فاکتور صادر کنند و اطلاعاتی شامل بهای تمام شده اجناس فروش رفته و … را محاسبه و ثبت کنند و همچنین آمار درستی از محصولات در دست تولید و سفارش گیری داشته باشند.

قابلیت متصل شدن به فروشگاه اینترنتی: امروزه تعداد زیادی از پارچه فروشی ها علاوه بر فروش حضوری، اقدام به فعالیت در فضای مجازی و فروش آنلاین کرده‌ اند، در نتیجه سعی کرده ایم تا نیازهای کاربران را در طراحی نسخه های نرم‌ افزاری در نظر بگیریم. نرم افزار حسابداری پارچه فروشی با مجموعه فعالیت‌ های آنلاین و آفلاین مراکز همراه شده و امکان انتقال تمامی اطلاعات محصولات فروش رفته در فروشگاه‌ های اینترنتی را به نرم افزار حسابداری شما فراهم می‌ کند.

مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری پارچه فروشی

نظارت بر عملکردهای مالی: نرم افزارهای حسابداری پارچه فروشی، عملیات جمع‌ آوری داده‌ ها و اطلاعات را آسان کرده و با نظارت بر کلیه حساب‌ های دریافتنی و پرداختنی صاحبان کسب‌ و کار را قادر می‌ سازند اوضاع اقتصادی خود را راحت تر درک و بررسی کنند، همچنین این نرم افزار به صورت آفلاین است و امکان حفظ و نگهداری اطلاعات به‌ شکل محرمانه را فراهم می‌ کند.

مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری پارچه فروشی

تمرکز: با استفاده از نرم افزار حسابداری پارچه فروشی می توانید بر روی تمامی فعالیت‌ های مالی کسب‌ و کار خود متمرکز شوید، به این شکل که تمامی فعالیت‌ های مربوط به کسب و کار اعم از: مدیریت و کنترل موجودی، صادر کردن انواع فاکتورهای خرید و فروش، نظارت بر حقوق و دستمزد کارکنان، ثبت مشخصات و اطلاعات مشتریان و ارتباط با هر کدام را می‌ توانید از طریق یک نرم افزار حسابداری پارچه فروشی انجام دهید.

داشتن دقت حداکثری: گاهی اوقات به این دلیل که چندین نفر اطلاعات مالی و حسابداری را در دفاتر مختلف ثبت می‌ کنند، با بروز خطای انسانی و یا فراموش کردن ثبت کردن بعضی از اطلاعات و یا ورود چندین باره اطلاعات رو به رو می شوند، اما با استفاده از نرم افزار حسابداری پارچه فروشی به علت ثبت آنی معاملات و تمرکز بالا، این اشتباهات به صورت چشم‌ گیری کاهش می‌ یابد.

کلام آخر

در این بخش از مقاله به توضیح بهترین نرم افزار حسابداری پارچه فروشی پرداختیم و تمام تلاش خود را کردیم که اطلاعات جامعی را در خصوص مزایا و امکانات نرم افزار حسابداری پارچه فروشی در اختیارتان قرار دهیم. همچنین تشکر می کنم از همه شما عزیزان که تا پایان مقاله همراه ما بودید و خواهشمندم نظرات خود را برایمان کامنت کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

elham

الهام عرب هستم 25 ساله دارای مدرک کاردانی نرم افزار کامپیوتر و IELTS زبان انگلیسی و دارای 2 سال سابقه کار تخصصی در زمینه مقاله نویسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا