نرم افزار

10 تا از بهترین نرم افزار حسابداری عینک فروشی 👓【آپدیت1402】✅

در این بخش از مقاله می خواهیم یک سری توضیحات درباره بهترین نرم افزار حسابداری عینک فروشی در اختیارتان قرار دهیم. مراکز عینک فروشی به صورت متعدد در سطح کشور وجود دارند که بسیار پر تردد هستند و عملیات حسابداری و خرید و فروش به صورت پیاپی در حال انجام می باشد. جهت مدیریت این قبیل مشاغل نرم افزارهای حسابداری پیشرفته ای به وجود آمده است که هر کدام دارای امکانات خاصی می باشند. در ادامه به معرفی 10 نرم افزار پرکاربرد این صنف می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله حسابدارا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین نرم افزار حسابداری پوشاک

اصلی ترین امکانات نرم افزار حسابداری عینک فروشی

تمامی نرم افزارهای حسابداری عینک فروشی به افراد کمک می‌ کنند تا علاوه بر این که خدمات رسانی با کیفیت تری به مشتریان داشته باشند، تسلط زیادی بر کسب و کار نیز پیدا کنند و با شفاف سازی امورات مالی، برنامه ریزی مشخصی برای کسب درآمد بیشتر داشته باشند. برخی دیگر از اصلی ترین امکانات نرم افزار حسابداری عینک فروشی عبارت است از:

اصلی ترین امکانات نرم افزار حسابداری عینک فروشی

💬 امکان بروزرسانی قیمت قیمت عینک با برندهای مختلف دائما در حال تغییر است
💰 امکان ثبت فاکتور امکان ثبت فاکتور خرید و فروش از طریق دستگاه بارکدخوان
📋 دارای سیستم هشداردهی پیشرفته امکان هشداردهی به کاربران در صورت نبود محصول در انبار
❤️ امکان صدور انواع فاکتور صدور انواع فاکتور، پیش فاکتور، فاکتورهای خرید و فروش و فاکتورهای برگشتی
✔️ امکان داشتن ارتباط مستمر با مشتریان امکان برقراری ارتباط با مشتریان و ارائه تخفیفات ویژه

مطلب پیشنهادی: بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاه لوازم ورزشی

بهترین نرم افزار حسابداری عینک فروشی کدام است؟

با توجه به موارد ذکر شده توانستیم اطلاعات مفیدی را درباره اصلی ترین امکانات نرم افزار حسابداری عینک فروشی بیان کنیم. اکنون ممکن است این سوال مطرح شود که بهترین نرم افزار حسابداری عینک فروشی کدام است؟ برای پاسخ به این سوال می توانید تعدادی از نرم افزارهای پرکاربرد را مورد سنجش قرار دهید و امکانات هر یک را بررسی کنید تا به انتخاب خود برسید.

بهترین نرم افزار حسابداری عینک فروشی کدام است؟

در ادامه به معرفی 10 نمونه از بهترین نرم افزار حسابداری عینک فروشی می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاه کیف و کفش

نرم افزار حسابداری عینک فروشی محک

نرم افزار حسابداری عینک فروشی محک

نرم افزار حسابداری عینک فروشی محک با هدف برطرف کردن نیازهای متنوع صنف عینک فروشی توسط گروه نرم افزار حسابداری محک طراحی و تولید شده است. نرم افزار حسابداری عینک فروشی محک علاوه بر داشتن امکانات عمومی، یک سری امکانات و قابلیت‌ های خاصی را برای صنف عینک فروشان و عینک سازان و تعمیرکاران عینک فراهم کرده است تا میزان کارایی و بهره‌ وری فعالیت‌ های حسابداری اعم از عملیات ثبت خرید و فروش، استعلام موجودی اجناس، سفارش گیری، چک های بانکی، انبارداری، صدور فاکتورهای خرید، نظارت بر درآمد و هزینه‌ های انجام شده و … افزایش یابد.

در حال حاضر بسیاری از عینک فروشی ها از طریق دستگاه اپتومتری اقدام به تعیین نمودن شماره چشم و عینک کرده اند و مشتریان را از مراجعه به مراکز پزشکی جهت انجام این قبیل امورات بی‌ نیاز کرده‌ اند. مشتریان هم برای استفاده از خدمات بیمه ای و دریافت هزینه‌ های درمانی به فاکتوری جهت ارائه به بیمه نیاز دارند. در نرم افزار حسابداری محک امکان صادر نمودن فاکتور با درج شماره چشم، محاسبه هزینه‌ های مربوطه بر اساس قیمت فریم، تاریخ معاینه و تاریخ تحویل عینک و امکان گزارش‌ گیری از زمان تحویل امورات پذیرفته شده و … جهت رفاه مشتریان محک فراهم شده است.

نرم افزار حسابداری عینک فروشی پارمیس

نرم افزار حسابداری عینک فروشی پارمیس

نرم افزار حسابداری پارمیس مخصوص کسب و کارهای مختلف بر اساس نیازمندی های تقسیم بندی شده هر صنف طراحی و تولید شده است و با ارائه نمودن امکاناتی نظیر عملیات فاکتور، چک و بانک، عملیات مالی و حسابداری، عملیات انبارداری مطابق با قوانین مالیاتی برای اصناف گوناگون فراهم شده است. نرم افزار حسابداری عینک فروشی پارمیس با امکانات ویژه در حوزه تولید و توزیع بسیاری از دغدغه های کاربران را در این صنف برطرف می‌ کند.

نرم افزار حسابداری عینک فروشی پارمیس با امکان تعریف مدل و خصوصیات دیگر برای هر محصول، حجم بسیاری از انژری و ساعات کار مورد نیاز برای تعریف کالا در نرم افزار حسابداری را کاهش می دهد. همچنین این شرایط برای کاربران فراهم است که با استفاده از این نرم افزار حسابداری، همواره به اطلاعات دقیقی مرتبط با موجودی محصولات مختلف دست پیدا کنند.

نرم افزار حسابداری عینک فروشی (پرتو) پژواک

نرم افزار حسابداری عینک فروشی (پرتو) پژواک

نرم افزار حسابداری عینک فروشی پرتو بدون نیاز به هیچ گونه دانش کامپیوتری قابل اجرا می باشد و با وجود راهنمای نرم افزاری امکان استفاده از تمامی قابلیت ها و امکانات نرم افزار فراهم می باشد. استفاده از این نرم افزار موجب می شود فروش فریم های عینک با مشخصات رنگ، مارک، سایز، مدل و … و همچنین فروش انواع عدسی را با طبقه بندی نزدیک بین، دوربین، شماره عدسی و … انبارگردانی و مغایرت گیری را بسیار آسان تر شود.

همچنین ارائه خدمات متنوع نصب عدسی ها بر روی فریم و تعمیرات در فاکتور و صورت حساب های مشتریان به آسانی قابل محاسبه می باشد. در صورت بروز هرگونه خرابی و ضایعات در روند طراحی و ساخت عینک را می توان به ساده ترین روش ممکن در نرم افزار وارد نمود و نتیجه آن را در همه گزارشات سود و زیان مشاهده کرد. برخی دیگر از امکانات این گروه های نرم افزاری عبارت است از:

 • امکان محاسبه ارزش افزوده فریم و عدسی در زمان ساختن عینک
 • امکان محاسبه نمودن پرتی ها، ضایعات و شکستگی در زمان ساخت یا تعمیر
 • امکان دسته بندی انواع مختلف فریم، عدسی، لنز و … جهت دسترسی سریع و آسان در حین عملیات فروش و انبارگردانی

نرم افزار حسابداری عینک فروشی هلو

نرم افزار حسابداری عینک فروشی هلو

نرم‌ افزار حسابداری عینک فروشی هلو مخصوص کلیه فروشندگان عینک‌ های طبی و غیرطبی، فروشندگان لوازم جانبی عینک، عینک فروشی و عینک سازی و کارگاه‌ های مختلف ساخت و تعمیر عینک طراحی و راهی بازار شده است که با بکارگیری این گروه نرم افزاری می‌ توانند عملیات ثبت اطلاعات اجناس، سفارش گیری مشتریان و اجرای امورات مالی و حسابداری مربوط به صنف را به آسانی مدیریت کنند. در نرم افزار حسابداری عینک فروشی هلو امکان صدور انواع مختلف قبض پس از ثبت کردن سفارشات لازم جهت خرید، ساخت، فروش و تعمیرات فراهم است.

همچنین با استفاده از نرم افزار هلو می‌ توان اطلاعات خاص مرتبط با عدسی‌، تعداد و مشخصات فریم مدنظر و یا نام و مشخصات قطعات تعمیری را وارد نمود تا مبالغ قطعی محاسبه شده و در انتها فیش خرید، فروش و یا تعمیرات با تعیین نمودن زمان تحویل صادر گردد. تمامی کاربران این قابلیت را دارند که سفارشات را تبدیل به فاکتور کنند و امورات مالی را با انواع مختلف روش‌ های پرداخت تا مرحله صدور اسناد انجام دهند.

نرم افزار حسابداری عینک فروشی سپیدار سیستم

نرم افزار حسابداری عینک فروشی سپیدار سیستم

نرم افزار حسابداری عینک فروشی سپیدار سیستم به کاربران کمک می‌ کند تا با سرعت حداکثری و دقت بالایی تمام امورات مالی و حسابداری فروشگاه را نظم دهی کنند. این نرم افزار هوشمند توسط تعدادی از افراد حاضر در یک تیم حرفه‌ ای و با تجربه طراحی گردیده است تا متناسب با هر نیازی مناسب ترین پاسخ را ارائه کند. تمامی کاربران با استفاده از نرم افزار حسابداری عینک فروشی می‌ توانند از امکانات خاصی بهره‌ مند شوند که برخی از آن ها عبارت است از:

 • امکان ثبت کردن تاریخ تحویل
 • امکان تعریف کردن یک یا چندین صندوق‌ دار
 • امکان ثبت کردن اطلاعات تخصصی برای عینک‌ های نزدیک‌ بین و دوربین
 • امکان تعیین نمودن طرف حساب به عنوان فروشنده، خریدار، تعمیرکار و یا واسطه
 • امکان تعریف انواع مختلف عینک‌ های طبی و غیر طبی، عدسی، فریم و لوازم جانبی به عنوان کالا

نرم افزار حسابداری عینک فروشی دشت همکاران سیستم

نرم افزار حسابداری عینک فروشی دشت همکاران سیستم

نرم افزار حسابداری دشت همکاران سیستم یکی از نرم افزارهای تولید شده برای صنف عینک فروشی می باشد و به عنوان یک راه حل جامع جهت مدیریت مالی و حسابداری انواع فروشگاه‌ های عینک فروشی و دیگر اصناف مختلف است. این نرم افزار حسابداری به شکلی طراحی گردیده است که قابلیت خصوصی سازی را دارا می باشد. در نتیجه اگر برای یک مرکز عینک فروشی یا اوپتو متری نیاز به یک نرم افزار حسابداری خاصی باشد که تمامی دغدغه های کاربران را پاسخگو باشد، نرم افزار حسابداری عینک فروشی دشت همکاران سیستم پیشنهاد مناسبی برای کاربران است.

برخی دیگر از امکانات نرم افزار حسابداری عینک فروشی دشت همکاران سیستم عبارت است از:

 • امکان مدیریت نرخ هزینه و درآمد
 • امکان محاسبه دقیق حقوق دستمزد
 • دارای قابلیت مدیریت پیام در دو شکل مجزا
 • امکان ارائه گزارش گیری های دقیق و حرفه ای
 • امکان وارد نمودن محصولات و خدمات به مشتریان

نرم افزار حسابداری عینک فروشی معین

نرم افزار حسابداری عینک فروشی معین

نرم افزار حسابداری عینک فروشی معین دارای یک سری امکانات مورد نیاز فروشگاه های عینک فروشی می باشد که برخی از آن ها عبارت است از:

 • دارای قابلیت آموزش تلفنی، حضوری و اینترنتی به شکل رایگان
 • دارای قابلیت پشتیبانی حضوری، تلفنی و اینترنتی از طریق نرم افزار Anydesk
 • نرم افزار حسابداری عینک فروشی معین دارای 12 ماه گارانتی رایگان می باشد
 • امکان استفاده از این نرم افزار هوشمند بدون نیاز به دانش و تجربه قبلی در حوزه حسابداری

نرم افزار حسابداری عینک فروشی سیبا

نرم افزار حسابداری عینک فروشی سیبا

نرم افزار حسابداری عینک فروشی سیبا یکی دیگر از نرم افزارهای حسابداری است که به کاربران این امکان را می دهد تا با سرعت و دقت زیادی تمامی امورات مالی و حسابداری کسب و کار خود را سازمان دهی کنند. هدف از طراحی و تولید این نرم افزار رفع نیاز مشتریان است و این مسئله موجب تشویق کاربران به استفاده از این نرم افزار حسابداری شده است.

یک نرم افزار حسابداری عینک فروشی خوب می بایست محیط کاربری بسیار ساده‌ ای داشته باشد تا با سرعت حداکثری بتواند به هر آنچه که کاربران نیاز دارند، دسترسی پیدا کنند. با انتخاب نرم افزار حسابداری عینک فروشی سیبا، هر فردی می‌ تواند در عرض چندین روز امورات مختلف مالی و حسابداری را با سرعت و دقت زیادی انجام دهد.

نرم افزار حسابداری عینک فروشی مبتکر

نرم افزار حسابداری عینک فروشی مبتکر

نرم افزار حسابداری عینک فروشی مبتکر یکی از نرم افزارهای کاربردی ویژه صنف عینک فروشی می باشد. این نرم افزار دارای یک سری امکانات می باشد که برخی از آن ها عبارت است از:

 • امکان ثبت کردن فاکتور عینک آفتابی
 • دارای قابلیت تعریف انبار تخصصی عدسی ها
 • امکان مشخص کردن کسری و اضافه خودکار موجودی فریم در زمان فروش
 • دارای قابلیت نظارت بر انبار فریم به شکل کاملا تخصصی با تفکیک سازی برند، مدل، رنگ، کد و اندازه 
 • امکان جستجوی تمامی نسخه های ثبت شده بر طبق نام و نام خانوادگی، شماره بیمه، پزشک و شماره موبایل

نرم افزار حسابداری عینک فروشی دید

نرم افزار حسابداری عینک فروشی دید

نرم افزار حسابداری عینک فروشی دید یکی از انواع نرم افزارهای حسابداری و مدیریت فروشگاه های عینک می باشد که برخی از قابلیت های ویژه آن عبارت است از:

 • امکان تعیین نمودن درصد فروشندگان
 • امکان ارسال نمودن پیامک در زمان ثبت نسخه به مشتریان
 • امکان ثبت کردن نسخه عینک طبی مشتریان به شکل اطلاعات کامل
 • امکان مدیریت کلیه خدمات ارائه شده اعم از طراحی، ساخت، تعمیرات و امکان محاسبه سود و زیان حاصل شده از خدمات

دلایل استفاده از نرم افزار حسابداری عینک فروشی

واضح بودن امورات مالی، اهمیت بسیار زیادی برای هر کسب و کاری دارد. تا وقتی که افراد ندانند درآمد و هزینه‌ هایشان چه میزان است و در هر برهه زمانی چقدر سود یا ضرر بدست آورده اند، نمی‌ توانند نقاط قوت و ضعف کسب و کار خود را تشخیص دهند و به دنبال راهکارهای مناسب باشند. از سویی دیگر در حال حاضر مشتریان به دنبال بهترین و جامع ترین خدمات می باشند. ارائه خدمات مناسب به مشتریان بدون استفاده از ابزارهای نوین امکان پذیر نمی باشد.

به همین علت است که اگر صاحب یا مدیر فروشگاه عینک فروشی هستید، می بایست به فکر استفاده از نرم افزار حسابداری مناسب باشید. با استفاده از نرم افزار حسابداری عینک فروشی می‌ توانید به حساب‌ های بانکی خود سروسامان دهید، گزارشات دقیقی تهیه و تنظیم کنید، هزینه و درآمد خود را دقیق و واضح مشخص کنید، فاکتورهای خاصی برای مشتریان صادر کنید و در پایان به کسب و کار خود رونق ببخشید.

دلایل استفاده از نرم افزار حسابداری عینک فروشی

در حال حاضر تمامی کسب و کارها برای مدیریت امورات مالی و شفاف سازی حساب‌ های خود نیاز به استفاده از یک نرم افزار حسابداری کارآمد و خاص دارند. در این بین مشاغلی مثل مراکز عینک فروشی نیز از این قاعده خارج نیستند. مدیریت و کنترل فروشگاه عینک فروشی با تعداد کثیری از مشتریان، محصولات و خدمات متنوع کار بسیار سختی است که نیاز به ابزارهای کارآمد دارد.

مطلب پیشنهادی: بهترین نرم افزار حسابداری فرش و موکت

مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری عینک فروشی

امکان محاسبه حقوق و دستمزد به شکل ساده: به طور معمول در مراکز عینک فروشی‌ یک اوپتو متریست همراه با یک یا چند دستیار و چندین کارشناس فروش عینک حضور دارند. با استفاده از نرم افزار حسابداری عینک فروشی، محاسبه حقوق و دستمزد کارکنان دیگر کار دشواری نمی باشد و همه چیز به شکل اتومات توسط نرم افزار صورت می گیرد. حتی می‌ توان برای کارکنان فیش‌ های حقوقی ویژه ای نیز صادر نمود. در صورت بیمه بودن کارکنان مراکز عینک فروشی امکان محاسبه سریع بیمه نیز برای مدیران فراهم می باشد.

امکان مدیریت هزینه‌ و درآمد در کوتاه ترین زمان ممکن: مدیران و صاحبان هر کسب و کاری باید بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن نرخ درآمد و هزینه‌ کسب و کار را محاسبه و مشاهده کنند. هرگاه که اجرای امورات مالی خود را به یک نرم افزار حسابداری عینک فروشی بسپارید، می‌ توانید در هر لحظه به صورت آنی ترازنامه، وضعیت درآمد و هزینه‌ خود را مورد بررسی قرار دهید.

همچنین علاوه بر موارد گفته شده، نظارت بر هزینه‌ های ثابت مانند آب، برق، گاز، اجاره و … را نیز می‌ توان به شکل اتومات در نرم افزار حسابداری انجام داد و می‌ توان درصد دقیق سود و زیان‌ های را در برهه زمانی مشخصی محاسبه نمود.

مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری عینک فروشی

امکان ثبت کردن محصولات و خدمات اختصاصی: در هر کسب و کاری، محصولات و خدمات ویژه ای ارائه می‌ شوند که هر کدام دارای هزینه و قیمت متفاوتی می باشند. همچنین داشتن تسلط بر موجودی و نیازهایی که باید تأمین گردند نیز از واجب ترین نیازهای مدیریت یک کسب و کار مانند عینک فروشی است. نرم افزار حسابداری عینک فروشی به افراد این امکان را می‌ دهد که به تعداد نامحدود اجناس و خدمات تعریف، موجودی هر کدام را وارد کنید و نظارت جامعی بر محصولات و خدمات خود داشته باشید.

امکان صدور انواع مختلف فاکتور و برقراری ارتباط هر چه بهتر با مشتریان: از خصوصیات دیگر یک نرم افزار حسابداری عینک فروشی امکان صدور انواع مختلف فاکتور و فاکتورهای اختصاصی می باشد. در نتیجه علاوه بر این که مشتریان در لحظه می‌ توانند اطلاعات لازم را از کاربران دریافت کنند، می‌ توانند با صدور فاکتورهای خاص و ویژه ارتباط بهتری با شرکت‌ ها و مراکز طرف قرارداد خود داشته باشند. ورود اطلاعات مشتریان در نرم افزار حسابداری به افراد کمک می‌ کند تا فرآیندهای بازاریابی جانبی را با دقت و سرعت زیادی انجام دهند.

امکان ارائه گزارش های حرفه‌ ای و نظارت دقیق بر کسب و کار: گزارش‌ های دوره‌ ای اهمیت بسیار زیادی در مدیریت تمامی کسب و کارها دارند. تفاوتی ندارد که یک شعبه یا چندین شعبه داشته باشند. در هر شکل این گزارشات مالی و حسابداری به افراد کمک می‌ کند تا استراتژی‌ های بهتری را برای ادامه مسیر انتخاب کنند. با استفاده از نرم افزار حسابداری، هرگونه تصمیم گیری از طریق داده‌ ها و اطلاعات دقیق و آگاهی کامل نسبت به اوضاع کسب و کار بسیار راحت‌ تر خواهد شد.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی بهترین نرم افزار حسابداری عینک فروشی پرداختیم و تمام تلاش خود را کردیم که اطلاعات جامعی را در خصوص مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری عینک فروشی و امکانات آن در اختیارتان قرار دهیم. همچنین تشکر می کنم از همه شما عزیزان که تا پایان مقاله همراه ما بودید و خواهشمندم نظریات خود را برایمان کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

elham

الهام عرب هستم 25 ساله دارای مدرک کاردانی نرم افزار کامپیوتر و IELTS زبان انگلیسی و دارای 2 سال سابقه کار تخصصی در زمینه مقاله نویسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا