نرم افزار

10 تا از بهترین نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی و هواپیمایی ✈️

در این بخش از مقاله می خواهیم یک سری اطلاعات درباره بهترین نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی و هواپیمایی در اختیارتان قرار دهیم. یکی از مشاغل پرتردد و دائما فعال، آژانس های مسافرتی و هواپیمایی می باشند. در این مشاغل جهت مدیریت سفرهای مشتریان باید بین بخش های مختلفی اعم از ایر لاین ها، هتل ها، سیستم های نوبت دهی، رزرو بلیط و … هماهنگی ایجاد شود. کنترل این امورات نیازمند استفاده از نرم افزارهای حسابداری ویژه ای می باشد. در ادامه توضیحات بیشتری در این زمینه ارائه می گردد و خواهشمندم تا پایان مقاله حسابدارا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین نرم افزار حسابداری و مدیریت هتل و هتلداری

امکانات رایج نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی و هواپیمایی

نرم افزارهای حسابداری آژانس مسافرتی و هواپیمایی، به عنوان نرم افزارهای حسابداری شرکتی به حساب می آیند. این گروه های نرم افزاری امکانات عمومی و تخصصی را در اختیار کاربران و مدیران آژانس های مسافرتی قرار می دهند اعم از: ارائه گزارش های متنوع خرید و فروش، ارائه فیش های ثبت شده، پرداخت شده و تایید شده، محاسبه سود و زیان کل سیستم و هر یک از قراردادهای منعقد شده و … . برخی دیگر از قابلیت های نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی و هواپیمایی عبارت است از:

امکانات رایج نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی و هواپیمایی

💬 ثبت هزینه ها امکان ثبت کردن تمامی هزینه ها، درآمد و هر آنچه غیر از موضوع قرارداد فراهم است
💰 ارائه تعداد فیش های صادر شده امکان اعلام نمودن تعداد فیش های جاری جهت تایید، دریافت و پرداخت
📋 امکان جستجوی قرارداد امکان جستجوی قرارداد طبق نوع و شماره قرارداد، نام مشتری، تاریخ صدور و مقصد
❤️ امکان مدیریت مشتریان امکان ثبت جزئیات مشخصات مشتریان
✔️ امکان اضافه کردن لیست های مختلف امکان اضافه کردن لیست نام ایرلاین ها و هتل های های طرف قرارداد

مطلب پیشنهادی: بهترین نرم افزار حسابداری ارزی و چند ارزی

بهترین نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی و هواپیمایی کدام است؟

با توجه به توضیحات ارائه شده توانستیم اطلاعات مفیدی را درباره امکانات رایج نرم افزارهای حسابداری آژانس مسافرتی و هواپیمایی در اختیارتان قرار دهیم. اکنون ممکن است این سوال مطرح شود که بهترین نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی و هواپیمای کدام است؟ برای پاسخ به این سوال می توانید لیستی از معتبرترین و پرقابلیت ترین نرم افزارهای حسابداری آژانس مسافرتی تهیه کنید و امکانات هر کدام را مورد بررسی قرار دهید.

بهترین نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی و هواپیمایی کدام است؟

در ادامه به معرفی 10 نمونه از بهترین نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی و هواپیمایی می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین نرم افزار حسابداری آنلاین

نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی سفر 360

نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی سفر 360

نرم افزار حسابداری سفر 360 به عنوان یک نرم افزار تخصصی ویژه آژانس های مسافرتی و هواپیمایی می باشد. این نرم افزار به صورت فراگیر در آژانس های هواپیمایی مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این سیستم نرم افزاری مدیران می توانند از فرایند کاری و قراردادی کلیه صندوق ها، کانترها و حسابداری گزارش گیری کنند. این سیستم نرم افزاری به شکل اتوماسیون داخلی آژانس مسافرتی اجرا می شود و موجب حذف پروسه کاغذ بازی و اشتباهات سهوی انسانی می گردد.

نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی و هواپیمایی سفر 360 دارای چندین قسمت جداگانه برای تورهای خارجی، داخلی، هتل های داخلی، خارجی، ویژه و بلیط است. نرم افزار سفر 360 دارای قابلیت اتصال به باشگاه مشتریان، ارسال پیامک و پرداخت آنلاین می باشد. برخی دیگر از قابلیت های این سیستم نرم افزاری عبارت است از:

 • دارای سیستم کدینگ پیشرفته
 • امکان ثبت کردن پروفایل کامل مشتریان
 • امکان محاسبه اینترنتی بدهکاران سیستم
 • دارای سیستم مغایرت گیری از کلیه حساب ها
 • دارای تاییدیه برای تمامی دریافتی ها و پرداختی ها
 • امکان محاسبه سود و زیان هر قرارداد و کل سیستم
 • امکان ارائه نمودن گزارشات کار روزانه به شکل آنلاین

نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی هوشمند نوین

نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی هوشمند نوین

نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی و هواپیمایی هوشمند نوین به عنوان یک نرم افزار حسابداری شرکتی محسوب می‌ گردد که به شکل کاملا تخصصی برای شرکت‌ های مسافرتی و هواپیمایی به کار می رود. برای آژانس‌ های مسافرتی و هواپیمایی که خواهان افزایش سرعت، دقت و نظم در امورات داخلی و خارجی آژانس خود هستند، این نرم افزار می تواند گزینه مناسبی باشد. با بکارگیری این ابزار حسابداری، فعالیت‌ های آژانس به صورت کامل و متمرکز در یک سیستم جمع آوری می‌ شود. همچنین امکان نظارت، بررسی، گزارش‌ گیری و اطلاع رسانی وجود خواهد داشت.

با استفاده از سیستم نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی و هواپیمایی هوشمند نوین، به انواع سیستم‌ های رزرواسیون، اطلاعات هتل‌، بلیت‌، تور‌ها و فروش به شکل آنلاین متصل می‌ شوید. گزارش های فروش روزانه تورها، گزارش بهای تمام شده تورها، تعیین مشخصات پرواز، امکان تعریف هتل‌ و اتاق‌ های مختلف در هر مقصد، چاپ قرار داد به همراه لوگو و اطلاعات کامل آژانس، برآورد سود و زیان هر قرارداد و کل سیستم دسترسی خواهید داشت. برخی دیگر از امکانات این سیستم نرم افزاری عبارت است از:

 • امکان ثبت کردن انواع مختلف هزينه و درآمد
 • امکان استفاده همزمان به صورت چند کاربره
 • امکان تهيه پرينت فاكتور و ارائه نمودن فيش پرينت
 • امکان تعيين نمودن چندین قيمت برای يک خدمات
 • امکان ثبت کردن کلیه خدمات‌ ارائه شده به مشتریان
 • امکان ارائه نمودن دسترسی‌ های دلخواه مدیران و کاربران
 • امکان متصل شدن به دستگاه های کارتخوان و سیستم پوز
 • دارای رابط کاربری آسان بدون نیاز به دانش کامپیوتری و حسابداری

نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی سازه حساب

نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی سازه حساب

نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی سازه حساب یک نرم افزار معتبر و کارآمد است و امکانات مختلفی نظیر قابلیت تعریف کاربران کانتر، حسابدار، صندوق دار، مدیران و … را دارا می باشد و با سطوح دسترسی گوناگون، امکان محاسبه کمیسیون هر کانتر برای هر قراردادها، دفاتر اقساط جهت ثبت قسط های مشتریان، ارائه گزارش از قراردادهای تکمیل شده، فسخ شده، اصلاح شده را فراهم می کند و کلیه این موارد تنها بخشی از امکانات نرم افزار حسابداری سازه حساب مخصوص آژانس های مسافرتی و هواپیمایی می باشد. برخی دیگر از امکانات این گروه های نرم افزاری عبارت است از:

 • امکان تعیین نمودن سقف اعتبار افراد
 • امکان دسته بندی اشخاص به صورت دلخواه
 • امکان تعیین نمودن پنج سطح قیمت برای هر کالا
 • امکان برقراری ارتباط با دستگاه های کارتخوان بانکی
 • امکان تعریف کردن گروه های کالایی به شکل درختی

نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی رهرو سیستم

نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی رهرو سیستم

نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی و هواپیمایی رهرو سیستم یک سیستم جامع نرم افزاری است و خدمات مختلفی را عرضه می کند و برخی از آن ها عبارت است از:

 • دارای قابلیت ارائه گزارش‌ های مدیریتی بر طبق کانتر
 • امکان تعریف کردن کدینگ حساب ها با ساختار درختی و سه سطح تفصیلی شناور
 • امکان دریافت کردن گردش حساب از هر حساب به شکل جداگانه در گزارش های مرور حساب‌ ها
 • دارای قابلیت جستجو بر روی کلیه بلیط‌ های رزرو شده در عرض چند ثانیه بر اساس انواع مشخصات

نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی محک

نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی محک

نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی و هواپیمایی محک با امکانات بسیار خاصی که برای دفاتر گردشگری و آژانس های مسافرتی و هواپیمایی در نظر گرفته است، می‌ تواند پاسخگوی کلیه نیازهای این صنف پردرآمد باشد. نرم افزار حسابداری محک امکان تعریف کاربران با سطوح دسترسی‌ متنوع توسط مدیریت به‌ شکل جزئی و کلی، انحصاری کردن ویرایش اسناد و مدارک هر کاربر حسابداری و کانتر برای خود آن فرد با توجه به رده‌ های تایید شده توسط مدیریت را دارا می باشد. برخی دیگر از قابلیت های این نرم افزار عبارت است از:

 • امکان ثبت کردن سند افتتاحیه و اختتامیه
 • امکان مرتب سازی اسناد و مدارک بر اساس تاریخ
 • امکان گرفتن کپی از اسناد دلخواه و ثبت آن در سند جدید
 • دارای قابلیت ثبت اسناد و مدارک حسابداری به صورت دستی و خودکار
 • امکان ثبت کردن اسناد و مدارک اتومات به شکل کلی در یک سند یا ثبت کردن سند مجاز برای هر کدام از عملیات

نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی آی سفر

نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی آی سفر

نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی و هواپیمایی آی سفر یک نرم افزار پیشرفته است و بر اساس تکنولوژی ابری است که برای شرکت‌ های خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی طراحی و تولید شده است. نرم افزار آی سفر امکان ثبت کردن پیشنهادات گوناگون برای یک تور و محاسبه پیشرفته مبالغ با واحدهای پولی گوناگون را فراهم می کند. برخی دیگر از امکانات این نرم افزار حسابداری عبارت است از:

 • امکان چاپ بلیط، وچر و دیگر فرم ها
 • دارای قابلیت صدور فاکتور خرید و فروش
 • دارای قابلیت ارائه گزارش های سود و زیان
 • دارای سیستم های مدیریتی اقامتگاه PMS
 • دارای امکانات و ابزارهای مالی و حسابداری
 • دارای سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان CRM
 • دارای قابلیت تهیه و تنظیم گزارش های خرید و فروش

نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی تور بار

نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی تور بار

سیستم جامع و هوشمند مدیریت تور و آژانس های مسافرتی و هواپیمایی تور بار، کلیه امورات مرتبط با تورهای ورودی، خروجی، داخلی و خارجی آژانس مسافربری را مدیریت می کند. با استفاده از این نرم افزار امکان مدیریت رزرواسیون هتل نیز وجود دارد. می توان تمامی فرم های مدنظر را بدون هیچ گونه خطا و اشتباه توسط سیستم ایجاد نمود و کسب و کار را با خیال راحت گسترش بخشید. نرم افزار تور بار در هر لحظه از کلیه اطلاعات مشتریان گزارش تهیه می کند و امکان مدیریت ارتباط با مشتریان را فراهم می کند.

مدیریت جامع روند انواع تورها با استفاده از تور بار: امکان مدیریت جامع فرایند تورهای خروجی، تورهای ورودی، تورهای داخلی اعم از شناور، پکیج، چارتری و … .

دارای سیستم اعلان هوشمند و اتومات تکالیف: امکان یادآوری هوشمند و قابل تلفیق و تنظیم برای هر کدام از کارهای تور، امورات آژانس و هشدار های متنوع به شخص یا واحدهای مدنظر.

نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی کاروتیک

نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی کاروتیک

نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی کاروتیک مخصوص آژانس های هواپیمایی طراحی و تولید گردیده است. این نرم افزار شامل بخش های مختلف کدینگ حسابداری، خرید و و فروش هتل، خرید و فروش تورهای معمولی و تورهای ترکیبی، مدیریت، کمیسیون کانتر، گزارش گیری جامع حسابداری و … می باشد. با استفاده از این نرم افزار امکان تولید فرم های مورد نیاز ناجا، فهرست هتل، قرارداد و برچسب وسایل نقلیه فراهم می باشد. دیگر قابلیت های این نرم افزار عبارت است از:

 • دارای حواله انتقالی بین انبارهای مختلف
 • دارای قابلیت ثبت محصولات امانی صادره و وارده
 • امکان ثبت کردن کسری و اضافه بار برای هر یک از محصولات خریداری شده در صورت نیاز
 • امکان ثبت انبارگردانی، ثبت موجودی شمارش شده و صدور اتومات رسید و حواله اصلاحی انبارگردانی

نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی آرتیمان

نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی آرتیمان

با انجام نظر سنجی های جامع و صورت گرفته در صنعت توریستی و گردشگری، مهندسان و طراحان شرکت آرتیمان توانسته اند فضایی سالم و محیطی پویا را برای انجام پروژه های نامحدود ایجاد نمایند، نظریات خود را پیاده سازی کنند پیاده سازی کرده و به سر انجام برسانند. انجام این قبیل امورات موجب بازدهی و سودآوری هر چه بیشتر در این حوزه شده است.

نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی و هواپیمایی آرتیمان علاوه بر داشتن امکانات پایه، قابلیت تعریف نمودن پرواز، پکیج و همچنین امکان افزایش یا کاهش قیمت برای ایام ویژه همراه با امکانات بسیار متنوع و منحصر به فرد را دارا می باشد. جدیدترین نسخه رزرواسيون هوشمند آرتیمان شامل کلیه امکانات نسخه های پايه و پيشرفته به همراه قابليت های مختلف فروش و خريد از سهميه توسط همکاران و مشتريان به واسطه اینترنت می باشد.

فروش اینترنتی محصولات، معرفی پرواز و تور های خاص، نظارت بر اتاق های گارانتی، تعیین نمودن محدودیت زمانی جهت پرداخت مبلغ، پرداخت به واسطه شبکه های شتاب، تحویل اینترنتی مدارک از جمله ابزارهایی می باشد که در نرم افزار آرتیمان ارائه می گردد.

نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی فرانگر

نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی فرانگر

فرانگر به عنوان یک نرم افزار ویژه و منحصر بفرد جهت تعریف شرکت های ارائه دهنده خدمات آژانس های هواپیمایی می باشد. لیست جامعی از نرم افزارهای گردشگری با اطلاعات کامل و امکان مقایسه تحلیلی بین نرم افزارها در گروه های مختلف گردآوری شده اند. این امکان برای کاربران وجود دارد که به آسانی بتوانند با بررسی و مقایسه هر یک از امکانات و خصوصیات ارائه شده، بهترین انتخاب را مطابق با کسب و کار خود انجام دهند. برخی دیگر از امکانات این نرم افزار عبارت است از:

 • امکان ثبت کردن ارزهای معادل
 • امکان تنظیم گزارش کلیه خریدها و فروش آژانس
 • امکان اختصاص دادن شماره قرارداد یکتا و قبوض 
 • ارائه مجموعه گزارش های متنوع فروش و مالی
 • امکان ارائه گزارش تخفیفات و قراردادهای زیان ده یا سود ده

بررسی عملکرد نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی و هواپیمایی

طراحان و کارشناسان فراوانی گرد هم آمده اند و با همفکری یکدیگر به شکل تخصصی جهت استفاده آژانس های مسافرتی و هواپیمایی، نرم افزارهایی زا طراحی و تولید کرده اند. آن دسته از آژانس‌ های مسافرتی که خواستار بالا رفتن سرعت، دقت و نظم در امورات داخلی آژانس ها هستند، این گروه های نرم افزاری به عنوان یک گزینه مناسب می باشند. با استفاده از این نرم افزار حسابداری، تمامی فعالیت‌ های آژانس هواپیمایی به صورت کامل و متمرکز در قالب یک سیستم گردآوری می‌ گردد. همچنین امکان پیگیری، تجزیه و تحلیل، گزارش‌ گیری و اطلاع رسانی در مرحله وجود خواهد داشت.

حسابداری آژانس های هواپیمایی با حسابداری در صنایع سنتی کاملا متفاوت است، چرا که آن دسته از خدماتی که توسط  آژانس‌ های مسافرتی و هواپیمایی ارائه می‌ گردد، دارای تفاوت‌ های بسیار زیادی نسبت به دیگر حوزه‌ ها می باشد. داشتن علم و دانش مدیریت مالی و حسابداری، آشنایی با تکنیک‌ های مرتبط با این موضوع می‌ تواند ابزاری ارزشمند جهت گسترش پایدار این صنعت از طریق تخصیص بهینه و طرح ریزی شده منابع و کنترل اقتصادی سازمان به حساب می آید.

بررسی عملکرد نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی و هواپیمایی

نرم افزارهای حسابداری آژانس مسافرتی و هواپیمایی به شکل کاملا تخصصی مطابق با نیاز فروشندگان حوزه های توریستی و گردشگری طراحی شده است. به همین علت بیشتر در شرکت‌ ها و آژانس‌ های مسافرتی بکار می روند. این گروه های نرم افزاری را می‌ توان در سامانه‌ اتوماسیون مالی تعریف نمود و هدف از طراحی و پیاده سازی آن مکانیزه سازی کلیه عملکردهای آژانس‌ ها است.

با استفاده از سیستم های نرم افزاری آژانس هواپیمایی، شرایط برای متصل شدن به انواع سیستم‌ های رزرواسیون، اطلاعات و مشخصات بلیت‌ ها، تور‌ها، هتل‌ ها و فروش به صورت اینترنتی فراهم است. مدیران اجرایی آژانس های هواپیمایی می توانند به گزارش های فروش روزانه تورها، تعریف هتل‌ و اتاق‌ های مختلف در هر مکان، گزارش قیمت تمام شده تورها، تعیین اطلاعات پرواز، چاپ قرارداد به همراه لوگو و اطلاعات کامل آژانس، محاسبه‌‌ میزان سود و زیان هر قرارداد و … دسترسی داشته باشند.

مطلب پیشنهادی: بهترین نرم افزار حسابداری بازرگانی

مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی و هواپیمایی

امکان یکپارچه سازی داده ها و اطلاعات مشتریان: امکان ثبت و کار کردن با تمامی داده ها و اطلاعات مربوط به مشتریان، طراحی و پیاده سازی برنامه سفر، ثبت مشخصات مسافران، برقراری ارتباط با مشتریان قبل و بعد از مرحله فروش را فراهم می کند. با استفاده از پایگاه داده های مشتریان، پرسنل آژانس مسافرتی می توانند هر یک از نیازهای مشتریان را به موقع و با برخورداری بیشتری پیگیری و رفع کنند.

دارای سیستم پیام کوتاه، چت، مرکز تلفن، خدمات واحد پشتیبانی سازمان، ایمیل، چت: تمامی این موارد می توانند با نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری هماهنگ شوند. در پایان تمامی فرآیندهای مرتبط با مشتریان در یک پایگاه واحد ثبت می شود.

مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی و هواپیمایی

دارای آرشیو اطلاعات: آرشیو اطلاعات شامل آن دسته از داده هایی می باشد که برای کسب و کار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است مانند سوابق رزرو و تاریخچه خدمات، سفارشات و درخواستی آینده، اولویت های مشتریان، نتایج تحقیقات، اطلاعات سفر و دیگر اطلاعات مشابه. همچنین مزایای مختلف دیگری نیز وجود دارند که می توانید به واسطه آن ها تمامی داده ها و اطلاعات را ارسال کنید و گزارش هایی را در قالب فرمت اکسل تعریف کنید که ذخیره سازی، تقسیم بندی و مدیریت داده ها و اطلاعات مشتریان را بهبود می بخشد.

مطلب پیشنهادی: بهترین نرم افزار حسابداری بیمه

کلام آخر

در این بخش از مقاله به توضیح بهترین نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی و هواپیمایی پرداختیم و تمام تلاش خود را کردیم که اطلاعات جامعی را درباره نوع عملکرد این گروه های نرم افزاری و امکانات رایج آن ها در اختیارتان قرار دهیم. همچنین تشکر می کنم از همه شما عزیزان که تا پایان مقاله همراه ما بودید و خواهشمندم نظریات خود را برایمان کامنت کنید.

3/5 - (2 امتیاز)

الهام عرب

الهام عرب هستم 25 ساله دارای مدرک کاردانی نرم افزار کامپیوتر و IELTS زبان انگلیسی و دارای 2 سال سابقه کار تخصصی در زمینه مقاله نویسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + سه =

دکمه بازگشت به بالا