مالیات

لیست اداره مالیات استان شیراز ⭐ + آدرس و شماره تماس ☎️

همه افراد در همه جای دنیا موظف به پرداخت مالیات هستند، اما برخی دیگر از اشخاص شغل و درآمد و همچنین دارایی که دارند ایجاب میکند که مبلغ بیشتری مالیات بپردازند. تا به امروز معنی مالیات را متوجه شده اید و با انواع مالیات آشنا شده اید. اما تا به حال به معنی مالیات در علم اقتصاد توجهی نکرده اید. ما قصد داریم شما را در این مقاله با علم اقتصاد در مالیات و همچنین مالیات بر چه وضعی تعیین میشود آشنا کنیم و در آخر لیست اداره مالیات استان شیراز را برایتان نام ببریم. باما همراه باشید.

لیست اداره مالیات استان شیراز

مالیات در علم اقتصاد چگونه است؟

تعریف مالیات در اقتصاد کمی متفاوت تر از تعریف مالیات بر مردم است. در علم اقتصاد تمام مأخوذی های دولت برای مالیات نیست بلکه بخشی از درامد دولت از طریق پرداخت مردم تامین میشود. مثل هزینه دانشگاه ها یا خدمات رفاهی اگرچه این پرداخت ها از نظر مالی بودجه دولت را تأمین میکند اما در علم اقتصاد به این فرنام شناخته نمیشود. در علم اقتصاد انتقال پول به صورت اجباری از منابع خصوصی یه بخش دولتی براساس قوانین به شرط اینکه محل هزینه کرد از قبل تعیین نشده باشد می تواند مالیات دریافت کند.

در علم اقتصاد قدیم علاوه بر پول دریافت کالا و یا کارکردن اجباری هم وجود داشت اما امروزه مالیات فقط به صورت پول است اما از نظر علمی اقتصاد دان ها مالیات بر مصرف می تواند بخش قابل توجهی از بودجه دولت را تأمین کند. اما گروهی دیگر از اقتصاد دان ها می گویند که با اینکار درآمد مصرف کنندگان کاهش پیدا میکند و قدرت خرید مردم کم میشود و باعث اثرات منفی بر روی اقتصاد جامعه می شود. در این مسیر تعیین و اخذ مالیات ممکن است به یک سری از مشکلات بر بخورید که مراجعه به اداره مالیات و راهنمایی گرفتن خالی از لطف نباشد، چنانچه به لیست اداره مالیات های استان تهران نیز نیاز دارید می توانید به مقاله مربوطه مراجعه بفرمایید.

با ما همراه باشید تا لیست اداره مالیات استان شیراز را خدمت شما معرفی کنیم.

اداره کل امور مالیاتی استان شیراز

 

اداره کل امور مالیاتی استان فارس

 

اداره کل امور مالیاتی استان شیراز، به عنوان مرکزی فعال و حیاتی در حوزه مالیات، نقش بارزی در اقتصاد و تنظیم امور مالیاتی این منطقه دارد. ساختمان این اداره که به شیوه‌ای جلوه‌ی فرهنگی دارد، نقطه تلاقی تکنولوژی و کارآیی در ارائه خدمات مالیاتی به شهروندان و تجار استان شیراز محسوب می‌شود. با اتکاء به تیم متخصص و بازنگری‌های مدیریتی، این اداره با رویکردی دینامیک و نوآورانه، تلاش می‌کند تا به جلب نظر و اعتماد شهروندان بپردازد و ارتباط مؤثری را بین دولت و جامعه برقرار سازد. اداره کل امور مالیاتی در استان یراز با تدابیر جدید و افق مدیریتی پویا، نه تنها جهت جمع‌آوری مالیات‌ها بلکه در جهت ارائه خدمات مشاوره‌ای حقوقی و مالی به شهروندان و کسب‌وکارها به دنبال بهبود و تسریع در فرایند اداری مالیاتی می‌باشد.

آدرس: شیراز، خیابان طالقانی، جنب پارکینگ طبقاتی شهرداری

شماره تماس: 07132247529 – 07132243326

 اداره کل امور مالیاتی استان شیراز – ساختمان مدرس

 

اداره کل امور مالیاتی استان فارس - ساختمان مدرس

اداره کل امور مالیاتی استان شیراز با مسئولیت‌های گسترده در حوزه مالیات و امور مالی، مقر خود را در ساختمان مدرس در استان شیراز دارد. این ساختمان با طراحی مدرن و امکانات متنوع، به عنوان مرکز مهمی برای انجام امور مالیاتی و خدمات مرتبط با مالیات در استان شیراز شناخته می‌شود. ساختمان مدرس، به عنوان مرکز اصلی اداره کل، از زیرساخت‌های مناسبی برخوردار است که این اداره کل را قادر می‌سازد تا بهترین خدمات را به شهروندان و شرکت‌ها ارائه دهد.

آدرس: شیراز، خیابان ساحلی شرقی، جنب اتاق اصناف

شماره تماس: 5-07137252663

اداره کل امور مالیاتی استان شیراز – ساختمان جمهوری

 

اداره کل امور مالیاتی استان فارس - ساختمان جمهوری

ساختمان رحمت به عنوان مرکز اصلی اداره کل امور مالیاتی استان شیراز، در اجرای سیاست‌های مالی حکومت و جمع‌آوری مالیات‌ها نقش کلیدی ایفا می‌کند. این ساختمان با ارتباط فعّال با دستگاه‌های حکومتی و دیگر نهادهای مرتبط، مسئولیت اجرای قوانین مالیاتی و ارائه خدمات مشاوره به شهروندان و شرکت‌ها را برعهده دارد. با ارائه خدمات به‌روز و با کیفیت، ساختمان رحمت به عنوان یک نماد از شفافیت و کارآیی در اداره مالیاتی استان شیراز شناخته می‌شود.

آدرس: شیراز، بلوار جمهوری، نرسیده به میدان ابوالکلام

شماره تماس: 07132276720

اداره کل امور مالیاتی استان شیراز – ساختمان رحمت

 

اداره کل امور مالیاتی استان فارس - ساختمان رحمت

اداره کل امور مالیاتی استان شیراز، مقر اصلی خود را در ساختمان رحمت در شهر شیراز دارد. این ساختمان به عنوان مرکز اصلی اداره کل در استان شیراز با امکانات مدرن و فناوری‌های پیشرفته مجهز شده است. ساختمان رحمت با طراحی هوشمندانه و مناسب برای انجام امور مالیاتی و ارائه خدمات به شهروندان و شرکت‌ها، نقطه تمرکز مهمی در سیستم مالیاتی این استان به شمار می‌آید.

آدرس: شیراز، بلوار رحمت، روبروی 20 متری امام خمینی

شماره تماس: 07138390012

اداره کل امور مالیاتی استان شیراز – ساختمان فرهنگ شهر

 

اداره کل امور مالیاتی استان فارس - ساختمان فرهنگ شهر

ساختمان فرهنگ، یکی از ادارات کل امور مالیاتی استان شیراز است که نقش مهمی در تنظیم و اجرای سیاست‌های مالی حکومت و جمع‌آوری مالیات‌ها در این استان دارد. این ساختمان با طراحی مدرن و امکانات به‌روز، فراهم آورده است که اداره کل بتواند به بهترین شکل ممکن خدمات خود را ارائه دهد. ساختمان فرهنگ با اتکاء به فناوری‌های پیشرفته و تیم متخصص خود، نه تنها مسئولیت جمع‌آوری مالیات‌ها را بر عهده دارد، بلکه نقش فعالی در ارتقاء سطح شفافیت و کارایی در امور مالیاتی استان شیراز ایفا می‌کند.

آدرس: شیراز، بلوار رجایی

شماره تماس: 07136325702

اداره کل امور مالیاتی استان شیراز – ساختمان سیبویه

 

اداره کل امور مالیاتی استان فارس - ساختمان سیبویه

ساختمان فرهنگ با بهره‌گیری از فضاهای مناسب برای مشاوره و ارائه خدمات به شهروندان و شرکت‌ها، به عنوان یک مرکز مهم واقع در قلب استان شیراز، نشان دهنده تعهد اداره کل به ارتقاء سطح خدمات و پاسخگویی به نیازهای مالیاتی جامعه است. این ساختمان به‌عنوان یک مرکز مالیاتی نمونه در استان شیراز، جزء نهادهای ارتباطی و ارائه دهنده خدمات حقوقی و مالی مهم به شهروندان و کسب‌وکارها محسوب می‌شود.

آدرس: شیراز، بلوار سیبویه، جنب درمانگاه حضرت بقیه اله

شماره تماس: 07137367742

اداره مالیات شیراز

هدف از گرفتن مالیات چیست؟

در این مطلب می خواهیم بگوییم که اصلا چرا باید مالیات پرداخت کنیم و همچنین توضیح دهیم دولت با گرفتن مالیات چه کمکی به کشور و همچنین تامین بودجه دولت میکند. برخی تصور میکنند که مالیات یک چیز ضروری نیست و دولت بخاطر تامین بودجه خودش از مردم مالیات میگیرد اما باید بگوییم که کاملا اشتباه فکر میکنید گرفتن مالیات صرفا پر کردن بودجه کشور نیست. در ادامه همرا باشید تا هدف از گرفتن مالیات را برایتان شرح دهیم.

تامین بودجه دولت : دولت با گرفتن مالیات از افراد جامع مخارج جامعه و همچمین هزینه های عمومی افراد آن جامعه را تامین میکند.
تقسیم ثروت به طور عادلانه در جامعه: دولت با گرفتن مالیات های بیشتر از افراد با درآمد بالا و مصرف آن برای قشر کم در آمد میخواهد به توضیح ثروت در جامع کمک کند.
نرخ تورم جامعه را کنترل کند: دولت با بالبردن نرخ مالیات تقاضای مردم جامعه را کم می کند و یا اینکه هنگام رکود اقتصادی نرخ مالیات را پایین آورده تا مردم ترغیب به خرید کالا شوند.
واردات صادرات را کنترل کند: دولت با بالا بردن مالیات کالا های خارجی مردم را به استفاده از تولیدات داخلی تشویق می کند.
تفاوت مالیات بر مصرف و مالیات بر ارزش افزوده

مالیات بر مصرف مالیاتی است که هنگامی که شما کالایی را خریداری میکنید مالیاتی را هنگام پرداخت پول جنس حساب میکنید، اینگونه مالیات ها به همه اجناس تعلق نمی گیرند صرفا برای برخی از اجناس هستند که برخی به دلیل اینکه از آن اجناس زیاد استفاده میکنند باید مالیات بیشتری هم بپردازند این دسته از مالیات هارا مصرف کنندگان میپرازند اما مسئولیت پرداخت مالیات ها بر عهده اداره امور مالیاتیی است. و اما مالیات بر ارزش افزوده به مالیاتی گفته میشود که شما روزانه بدون توجه به آن میپردازید، و از تمامی اجناس وخدمات دریافت میشود. مالیات بر ارزش افزپده جزو مهم ترین دسته مالیات ها است و زیر دسته مالیات غیر مستقیم است.

کلام آخر

در مطالب بالا خواندید که هدف از گرفتن مالیات چیست؟ و همچنین مالیات را بر پایه علم اقتصاد توضیح دادیم و در ادامه لیست اداره مالیات استان شیراز را برایتان نام بردیم همین طور توضیح دادیم که هدف دولت از گرفت مالیات صرفا تامین بودجه دولت نیست و برای هزینه عمومی خود افراد نیز استفاده میشود. ممنون که وقتتان را برای ما گذاشتید نظرات و انتقادات خود را برای ما کامنت بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 18 =

دکمه بازگشت به بالا