نرم افزار

10 تا از بهترین نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه 💊

در این مقاله می خواهیم یک سری اطلاعات جامع درباره بهترین نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه در اختیارتان قرار دهیم. در حال حاضر کلیه اصناف جهت نظارت بر امورات کسب و کار خود به یک نرم افزار حسابداری و مدیریت قدرتمند نیاز دارند تا از این طریق بتوانند میزان سود و زیاد حاصل از خرید و فروش محصولات را به طور دقیق محاسبه کنند و سرعت پاسخگویی به مشتریان را بالا ببرند. صنف داروخانه نیز از این قاعده عقب نمانده است و از نرم افزارهای منحصر به فردی استفاده می کند. در ادامه به ارائه توضیحات بیشتر می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله حسابدارا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین نرم افزار حسابداری ایران

دلایل اهمیت نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه

در حال حاضر نوع کار پزشکان کمی فرق کرده است، چرا که نسخه های دارویی مربوط به هر بیمار را در نرم افزار حسابداری مطب ثبت می کنند و دیگر کاغذ بازی و نسخه های کتبی کنار گذاشته شده است. معمولا نرم افزارهای مطب نسخه های مدنظر را به نرم افزار داروخانه ارسال می کنند و مسئولان فروش داروخانه بر اساس نسخه های ارسالی، داروهای تجویز شده را در اختیار بیماران قرار می دهند.

در واقع زنجیره ارتباطی گسترده ای بین نرم افزارهای مطب، پزشکان، پرسنل شاغل در داروخانه و نرم افزار داروخانه وجود دارد که هر کدام یک بخش از این شبکه را تشکیل می دهند و به وظایف خود عمل می کنند. همچنبن اگر یکی از اعضای این زنجیره به وظایف خود عمل نکنند، این زنجیره اجرایی مختل و از کار جا می ماند و دیگر به هیچ وجه نمی توانند خدمات و سرویس دهی به مراجعه کنندگان را به درستی انجام دهند و بیماران در دریافت نمودن داروها و محصولات مورد نیاز خود با مشکلات عدیده ای رو به رو می شوند و کل نظم کاری از بین می رود.

دلایل اهمیت نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه

دانستن تمام اسامی دارویی، کاری سخت و طاقت فرسا است و هر کسی از عهده این کار بر نمی آید، لذا طراحان به فکر طراحی و تولید نرم افزاری افتادند که بتواند در کار تولید و توزیع دارو در بین بیماران کمک کند و از سختی ها و مشکلات کار کم کند. در نرم افزار داروخانه می توان پنل های مختلفی را برای بیماران مختلف به وجود آورد مثلا برای بیماران دیابتی یک پنل جداگانه ایجاد نمود و داروهای مخصوص بیماران دیابتی را در آن قرار داد. این کار موجب می شود برای پیدا کردن انسولین دیگر نیاز به جستجو در بین تمام داروها نباشید و بتوان به کار دسترسی به داروها سرعت بخشید.

برخی از قابلیت های مهم نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه عبارت است از:

 • ثبت و بایگانی اطلاعات
 • نرم افزاری مدرن برای مشتری
 • ثبت کالاها و داروهای خریداری شده
 • دارای سیستم ثبت سفارشات خریدها
 • دارای امکان مدیریت امور مالی و حسابداری
 • مرتب سازی و جستجوی مدرن داده ها و اطلاعات
 • تعیین و یافتن قیمت هر دارو طبق داده های نرم افزاری
 • نظارت بر داروها و داشتن آمار و موجودی انبار از میزان داروها
 • دارای قابلیت اعلام محدودیت پرداخت بیمه ای برای یک دارو طبق تعرفه

بهترین نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه کدام است؟

با توجه به موارد گفته شده توانستیم یک سری اطلاعات مفید را درباره دلایل اهمیت نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه در اختیارتان قرار دهیم. در حال حاضر ممکن است این سوال مطرح شود که بهترین نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه کدام است؟ برای پاسخ به این سوال می توانید لیستی از معتبرترین و پرکاربردترین نرم افزارهای حسابداری و مدیریت را تهیه کنید و امکانات هر یک را مورد بررسی قرار دهید. در این صورت می توانید به انتخاب مدنظر خود دست پیدا کنید.

بهترین نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه کدام است؟

اکنون به معرفی 10 نمونه از بهترین نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه تیام

نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه تیام

نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه تیام یکی از نرم افزارهای قدیمی پرکاربرد برای صنف داروخانه می باشد که توسط متخصصان شرکت پارس تیام طراحی و تولید گردیده است و اکثر متخصصان و کارشناسان این شرکت از نخبگان و دارو سازان خبره کشور می باشند که هر کدام در علم دارو سازی سال ها تلاش و تحقیق کرده اند تا به این رتبه علمی برسند.

دارو سازان طراح این نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه تلاش کرده اند با هدف مدیریت کارها و برقراری سهولت در انجام کارها، ایجاد فرآیندهای مدیریتی و در نتیجه مکانیزه سازی تمام ارکان داروخانه، به کار تولید بپردازند و تا درصد زیادی هم توانسته اند به اهداف والای خود دست یابند. برخی از خصوصیات نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه تیام عبارت است از:

 • داشتن دقت بسیار بالا در انجام محاسبات
 • دارای امکان ثبت و تایید اینترنتی نسخه ها
 • دارای امکان اضافه کردن قالب هاى رنگى به برنامه
 • دارای امکان خصوصى سازى رنگ و فونت فرم ها توسط کاربران

نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه سینا

نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه سینا

نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه سینا، یکی دیگر از نرم افزارهای مدیریت داروخانه است که دارای قابلیت های زیادی می باشد. این نرم افزار قیمت پایینی دارد و به راحتی کاربران تازه کار و کسانی که کار خود را تازه شروع کرده اند، می توانند از این نرم افزار استفاده کنند و بر روی سیستم خود نصب کنند و از قابلیت های آن بهره ببرند.

یکی از اصلی ترین فاکتورهایی که پس از خرید یک نرم افزار مدنظر مخاطبان و کاربران می باشد، پشتیبانی پس از خرید محصول می باشد، نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه سینا به راحتی توانسته از پس این توقع و انتظار عموم برآید و درصد رضایتمندی بالایی از سوی کاربران خود دریافت کنند. نرم افزار داروخانه سینا دارای ویزگی های فراوانی می باشد که عبارتند از:

 • داشتن بانک اطلاعاتی دارو
 • داشتن آمار قیمت تمام داروها
 • به روز رسانی قیمت دارو ها به صورت روزانه
 • دارای بانک اطلاعاتی برای ثبت اطلاعات پزشکان
 • دارای قابلیت تعریف انبار به صورت جداگانه در هر داروخانه

نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه تبیان

نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه تبیان

نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه تبیان، از سری نرم افزارهای قدرتمند در دنیای امروز است و محبوبیت فراوانی در بین پزشکان دارد. امروزه هدف اصلی جامعه حذف نمودن پروسه کاغذ بازی است. یکی از مهمترین نظراتی که کاربران نرم افزار داروخانه تبیان، همواره بر آن تاکید داشتند، آپدیت و بروز رسانی به موقع این نرم افزار است. گاها دیده شده که زمانی که یک ورژن و نسخه جدید از یک نرم افزار طراحی و تولید می گردد، نسخه های پیشین و قدیمی کند و منسوخ می شوند. از دیگر قابلیت های این نرم افزار می توان به موارد ذکر شده اشاره نمود:

 • آپدیت قیمت داروها
 • آپدیت اطلاعات داروهای موجود
 • آپدیت سقف تجویز دارو برای پزشک
 • دارای بانک اطلاعاتی 150 هزار پزشک
 • دارای امکان انبارگردانی و نظارت بر تاریخ انقضای داروها
 • دارای قابلیت ارائه گزارش داروهای پرسود يا کم سود در حال فروش

نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه پاردیک

نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه پاردیک

نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه پاردیک، یکی دیگر از نرم افزارهای مدیریت داروخانه است که توسط تعداد زیادی از کارشناسان به طور مداوم پشتیانی می شود. این نرم افزار توسط متخصصان و پزشکان دارو سازی در سال 1381 طراحی و تولید شده است. نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه پاردیک جزو اولین و معدودترین نرم افزارهای تولیدی در داروخانه بوده و به دلیل پشتوانه علمی و قوی که توسط داروسازان داشت، توانست مورد استقبال پزشکان و متخصصان قرار گیرد. دیگر قابلیت های این نرم افزار عبارت است از:

قابلیت ایجاد انبارهای متفاوت: نرم افزار داروخانه پاردیک توانایی این را دارد که بتواند پنل های مختلف برای انبار داروها و اقلام دارویی به وجود آورد و میزان درصد سود دهی و ضرر دهی داروها را بررسی کند.

قابلیت تعریف صندوق: دارای قابلیت ثبت و بایگانی فیش ها و فاکتور های صندوق و تایید مبالغی که بابت هر نسخه از بیمار گرفته می شود و این قابلیت را داراست که مبالغ را به صورت ریال به ریال در نظر بگیرد و از بروز خطا و اشتباه در این زمینه جلوگیری کند.

نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه ماندگار

نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه ماندگار

نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه ماندگار نیز یکی دیگر از نرم افزارهای موفق در این زمینه می باشد. این نرم افزار قابلیت این را دارد که بتواند تمام نیازهای کاربران خود را برطرف کند. تمامی پرسنل و افرادی که در داروخانه ها شاغل هستند، لزوما متخصص به علم نرم افزار کامپیوتر نیستند، لذا نرم افزاری باید در داروخانه نصب و مورد استفاده قرار گیرد که افراد با سطح پایین علم استفاده از نرم افزار کامپیوتری نیز بتوانند از آن استفاده و بهره ببرند، نرم افزار داروخانه ماندگار به گونه ای طراحی و تولید شده که بسیار ساده و قابل فهم است و در ذهن آدمی می گنجد.

از دیگر ویژگی های نرم افزار داروخانه ماندگار می توان به این موارد اشاره نمود:

 • دارای پنل سفارش خرید دارو و کالا
 • دارای پنل مخصوص صندوق فروش داروخانه
 • دارای قابلیت کنترل تمامی امور داروخانه از راه دور
 • دارای امکان صدور گزارش لحظه ایی از سود و زیان داروخانه

نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه قانون

نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه قانون

نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه قانون نیز به مانند دیگر نرم افزارهای طراحی شده برای جامعه دارو و دارو سازی، مزایا و قابلیت های مختلفی دارد. طراحان نرم افزار داروخانه قانون با هدف رفع مشکلات مردم به وجود آمده است و هر شخصی می تواند از امکانات آن استفاده و قابلیت هایش را فرا بگیرد. از دیگر ویژگی های نرم افزار داروخانه قانون می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • دارای امکان چاپ برچسب مخصوص برای داروهای ترکیبی
 • به روز بودن قيمت تعیینی بيمه ها در زمان طراحی نرم افزار
 •  جامع بودن دیتابیس دارویی از لحاظ وجود داروهای برند و خارجی
 • دارای قابلیت ورود کالاهای دارويي با پنج شيوه مختلف جهت تسریع در فروش

نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه ایمن افزار شایگان

نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه ایمن افزار شایگان

نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه ایمن افزار شایگان، یکی از نرم افزارهای طراحی شده برای داروخانه ها می باشد که دارای قابلیت های متعددی می باشد و به صورت دو سبک متفاوت طراحی شده تا بتواند ارتباط بیشتری با تجهیزات و وسایل سخت افزاری برقرار کند و اکنون بیش از یک سوم داروخانه ها در سطح کشور از نرم افزار داروخانه ایمن افزار شایگان استفاده می کنند. برخی از قابلیت های آن عبارت است از:

 • دارای سابقه و تجربه طولانی در تولید نرم افزار داروخانه
 • قابلیت توسعه و بهبود محصولات و خدمات نرم افزاری به طور دائم
 • دارای قابلیت پشتیبانی فنی کارآمد و جذب رضایتمندی درصد بالای مشتریان
 • دارای طراحی کاربردی و محیط کاربرپسند برای بکارگیری نرم افزار داروخانه ایمن افزار شایگان

نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه یاس سپید دارو

نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه یاس سپید دارو

نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه یاس سپید دارو از دیگر نرم افزارهای تولیدی برای داروخانه هاست. همواره تلاش طراحان بر این پایه بوده که به مکانیزه شدن داروخانه ها کمک کنند و بتوانند در اداره و مدیریت داروخانه ها و جوامع بهداشت و درمان از ماشین آلات صنعتی استفاده کنند و جامعه را به سمت مدرنیته پیش ببرند. نرم افزار داروخانه یاس سپید دارو نیز دارای ویژگی هایی می باشد که عبارت است از:

 • امکان نمایش راندمان کاری پرسنل داروخانه
 • امکان نمایش راندمان فروش محصولات به صورت نمودار
 • دارای امکان استفاده از بارکد در تمام قسمت های نرم افزار
 • امکان محاسبه اختلاف قیمت از طریق نرم افزار بدون دخالت کاربر
 • قابلیت انجام استثنائات درامر فروش برای همه سازمان های بیمه گر

نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه اخوان محاسب جنوب

نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه اخوان محاسب جنوب

نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه اخوان محاسب جنوب یکی از نرم افزارهای هوشمندی است که قادر است چرخه متغیر فروش يک داروخانه را با طرح و ساختاری ساده در اختيار استفاده کنندگان قرار دهد. این امکان برای مدیران و پرسنل داروخانه فراهم است تا بتوانند فعاليت داروخانه خود را از زمان قرار گرفتن دارو در انبار تا فروش، دريافت مبلغ و رسيدگي به وضعيت تراکنش ها مديريت کنند.

با استفاده از نرم افزار داروخانه اخوان محاسب جنوب، کاربران مي توانند با عملکردي ساده و سريع مواردی مانند خريد و فروش دارو، صندوق، محاسبه درصد و قيمت تعهد تمامي شرکت هاي بيمه و در کل تمامي محاسبات مربوط به نسخه پيچي داروخانه… را عملی و بر آن نظارت کنند. نرم افزار داروخانه اخوان محاسب جنوب، هم چنین دارای ویژگی ها و قابلیت هایی می باشد نظیر:

 • امکان ثبت فاکتور فروش نسیه
 • امکان ثبت فاکتور بدون نسخه
 • امکان ثبت مشمولیت بیمه ای دارو
 • امکان تبدیل پیش فاکتور نسخه به فاکتور نسخه
 • امکان ثبت پیش فاکتور نسخه در نرم افزار دارو خانه

نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه دارو پردازان

دلایل اهمیت نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه

نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه دارو پردازان یکی از نرم افزار های قدرتمند تولیدی در زمینه دارو و دارو سازی می باشد که به مدت 5 سال است که کار خود را شروع کرده است و توانسته بیش از 200 نسخه به سرتاسر کشور عرضه کند و در اختیار همگان قرار دهد، این نرم افزار در طول این مدت کوتاه توانسته به شهرهای زیادی خدمات ارائه دهد و مورد استقبال قرار گیرد. برخی دیگر از قابلیت های نرم افزار داروخانه دارو پردازان عبارت است از:

 • دارای محیطی حرفه ای و هوشمند
 • دارای قابلیت اتصال به دستگاه های پوز
 • دارای قابلیت استفاده چند کاربره و یکپارچه
 • دارای صندوق مکانیزه با گزارشات متنوع مالی و بررسی سود و زیان

مهم ترین ویژگی نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه

هر دارویی که در داروخانه موجود است دارای تاریخ تولید و تاریخ انقضا می باشد و هم چنین برخی از داروها باید به صورت ترکیبی مصرف شوند تا تاثیرگذار شوند، با استفاده از نرم افزار داروخانه می توان این هدف را عملی کرد و تمامی مشخصات دارویی اعم از تاریخ تولید و تاریخ انقضا و بارکد های موجود بر روی هر دارو را ثبت و بایگانی کرد. نرم افزار داروخانه جزئی غیر قابل حذف از دنیای مدرن دارویی می باشد و اگر کسی یا مسئول فروشی بخواهد از روش های قدیمی استفاده کند، نمی تواند در کار و حرفه خود موفق شود و شکست می خورد.

هر نرم افزار دارو خانه باید سه ویژگی مهم را دارا باشد که عبارت است از:

مهم ترین ویژگی نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه

یکپارچه بودن سیستم نرم افزاری: یک نرم افزار داروخانه باید به گونه ای سازمان دهی و تولید گردد که بتوان تمام اطلاعات مربوط به خرید و فروش اقلام دارویی را در یک جا جمع و بایگانی نمود تا بتوان این هدف را تحقق نمود که مدیران و مسئولان فروش داروخانه بتوانند میزان درصد سود و زیان و میزان خرید و فروش سرانه هر ماه را محاسبه و بایگانی کنند.

شبکه ای بودن نرم افزار: نرم افزار داروخانه باید به گونه ای برنامه نویسی و تولید شده باشد و تمامی قسمت های یک داروخانه نظیر بخش فروش یا بخش پذیرش بتوانند باهم ارتباط داشته باشند و هر بخش به صورت جداگانه تعریف نشده باشد.

جستجو طبق بارکد: در یک داروخانه یا یک شرکت دارویی حجم زیادی از داروها وجود دارد و برای جستجو و یافتن داروی موررد نظر مشتریان، لازم است از روش خاص و منحصر به فردی استفاده شود و آن هم روش بارکد زنی می باشد. هر دارویی بارکد خاص خود را دارد که با استفاده از این بارکد قابل دسترس و یافتن است.

مطلب پیشنهادی: بهترین نرم افزار انبارداری

امکانات نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه

امروزه پرستیژ یک کار برای عموم مردم به عنوان ملاک بزرگی محسوب می شود و هر کس که وارد یک محیط می شود ابتدا به میزان امکاناتی که در آن محیط وجود دارد نگاه می کند. اگر شکل و شمایل سنتی داشته باشد، دل افراد را می زند و دیگر برای دفعه بعد به آن جا مراجعه نمی کنند و در نتیجه میزان فروش محصولات آن داروخانه پایین می آید. استفاده از سیستم نرم افزاری جهت محاسبه میزان فروش یا چاپ فاکتور و ارائه به مشتری، جلوه خوبی در بین عموم مردم دارد.

هم چنین با استفاده از نرم افزار نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه می توان نسخه هایی که پزشک معالج از طریق نرم افزار مطب به نرم افزار داروخانه ارسال می کند را در تعرفه های شرکت های بیمه ای چک شود و از میزان قیمت دارو ها کاسته شود که این خود حسن بزرگی محسوب می شود و قابلیت ارزنده ای بشمار می آید. دیگر امکانات این گروه های نرم افزاری عبارت است از:

امکانات نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه

 • ارائه گزارش های مالی و سود و زیان هر ماه
 • کمک به مدیریت و سازماندهی تمامی فرآیند های داروخانه
 • کمک به مدیر جهت تصمیم گیری بهتر درباره نقش افراد در داروخانه
 • جدا کردن و دسته بندی دارو ها از لوازم بهداشتی و آرایشی به صورت هوشمندانه
 • دارای امکان مدیریت فروش داروخانه از طریق ثبت نسخه ها بر طبق تعرفه های شرکت بیمه
 • دارای قابلیت تولید گزارش های متنوع از گزارش های مالی و حسابداری تا تعیین درصد سود و زیان در هر ماه

کلام آخر

در مقاله بهترین نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه همواره تلاشمان مبنی بر این بوده است که رضایت تمامی عزیزان را از مطالب این مقاله جلب کنیم و بتوانیم اطلاعات کافی را در اختیارتان قرار دهیم. تمامی ویژگی های مختلف نرم افزار داروخانه در مقاله فوق ذکر شرح داده شد و بسیار خرسندم از اینکه تا پایان مقاله ما را همراهی کردید و خواهشمندم نظرات خود را برایمان کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

elham

الهام عرب هستم 25 ساله دارای مدرک کاردانی نرم افزار کامپیوتر و IELTS زبان انگلیسی و دارای 2 سال سابقه کار تخصصی در زمینه مقاله نویسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا