نرم افزار

10 تا از بهترین نرم افزار خزانه داری 💰【آپدیت1403】✅

ما در این مقاله می‌خواهیم شما را با بهترین نرم افزار خزانه داری آشنا کنیم در این متن 10 مورد از بهترین نرم افزارها را برای شما بیان کرده ایم که کارکردن، با آنها کار شما را راحت تر می کند. شما با استفاده از این نرم افزار ها از خیلی از نرم افزارهای دیگر بی نیاز می شوید با استفاده از این نرم افزار ها شما از سرگردانی و حساب های بهم ریخته رها می شوید.

نرم افزار خزانه داری

حسابداری خزانه چیست؟

حسابداری خزانه به منظور تأمین منابع مالی تشکیل شده است. این افراد باید منابع مالی، تسویه چک ها و پرداخت به موقع حقوق های، تأمین کند و در تاریخ مشخص شده آنها را یادآوری و پرداخت کن، باید همه حساب های بانکی و ورودی و خروجی حساب ها را چک کند و مدیریت کنترل تنخواه هم با آنها است.

وظایف حسابداری:

باید در این متن به وظایف حسابداری خزانه اشاره کنیم تا شما بیشتر متوجه کارآمد بودن این نرم افزار ها بشوید وظایف آنها است که :

 • نگهداری اسناد مالی و بایگانی کردن آنها به روشهای مختلف دستی و نرم افزاری
 • نگهداری و کنترل حساب های بانکی شرکت
 • تنخواه گردانی
 • حل و فصل مغایرتهای بانکی
 • صدور و دریافت اسناد قابل دریافت و قابل پرداخت
 • انجام مشاورهای مالیاتی
 • پرداخت حقوق کارکنان
 • ارائه گزارشهای مالی مثل صندوق ها، وضعیت چکهای معوق و برگشتی، ضمانت‌ نامه‌ ها و… به مدیران سازمان
 • یادآوری موعد پرداخت تعهدات به مدیران شرکت برای تامین منابع مالی و ساماندهی تاریخ تعهدات متناسب با منابع مالی سازمان
 • هماهنگی با همه بخشهای شرکت و سازمان برای دریافت و پرداخت ها و تراز بودن حساب ها.

این نرم افزارها به شما کمک می کند که از منابع انسانی و اسناد کمتری استفاده کنید و همه این اسناد به صورت اتوماتیک برای شما ثبت میشود.

وظایف حسابدار خزانه برای نگهداری اسناد و املاک

 • حسابدار خزانه، اسناد ضمانت‌ نامه‌ ها را طبقه‌ بندی و نگهداری می کند.
 • نگهداری تمامی اسناد مالی مربوط به خزانه داری از جمله وظایف حسابدار خزانه محسوب میشود.
 • چکهای دریافتی از مشتریان را طبقه‌ بندی و نگهداری می کند.
 • خزانه دار علاوه بر استفاده از نرم‌ افزار حسابداری از دفتر چک و دفتر صندوق نیز استفاده میکند
 • حسابدار خزانه از نرم‌ افزارهای حسابدار به صورت دوره‌ ای یک نسخه بک‌ آپ تهیه میکند
💬 امکان ثبت امورات بانکی امکان ثبت امورات بانکی و مطلع شدن از وضعیت حساب ها، پرداخت قبوض و …
💰 امکان مطلع شدن از اقساط بانکی امکان مطلع شدن از اقساط بانکی و وضعیت پس انداز مالی
📋 امکان بدست آوردن اطلاعات دقیق امکان بدست آوردن اطلاعات دقیق از خرج کردها و مانده موجودی حساب
❤️ امکان ثبت امورات مالی و حسابداری امکان ثبت کردن کلیه امورات مالی و حسابداری نظیر خریدها و هزینه های جانبی روزمره
✔️ امکان شفاف سازی مسیر هزینه ها امکان واضح سازی مسیر هزینه ها و اینکه در چه زمینه ای می خواهید چه میزان هزینه کنید

7 تا از بهترین نرم افزار خزانه داری را بشناسید!

نرم افزار آمیسا

نرم افزار آمیسا

نرم افزار آمیسا یکی از نرم افزار های جامع حسابداری است که به دو صورت ویندوز و تحت وب به افراد ارائه داده شده است. نسخه ویندوز نیازی به اینترنت ندارد و با استفاده از رایانه می توان با وارد کردن url در مرورگر وارد سیستم خود شوید. با تلفن همراه میتوانید کار خود را انجام دهید این سیستم قابلیت های زیادی دارد از جمله: سیستم حسابداری و مالی، سیستم خرید و سفارشات خرید، سیستم فروش و سفارشات فروش، سیستم خزانه داری، سیستم انبار و حسابداری انبار، سیستم تولید، سیستم حقوق و دستمزد، سیستم اموال و دارای ثابت، سیستم خدمات پس از فروش، سیستم مکاتبات داخلی، سیستم اتوماسیون اداری و در نهایت سیستم نگهداری و تعمیرات است. و شما میتوانید به راحتی از این قابلیت ها استفاده کنید چون به دور از هرگونه پیچیدگی است.

نرم افزار پارمیس

نرم افزار پارمیس

نرم افزار حسابداری پارمیس، بسته نرم افزاری مالی است که برای کسب‌ و‌ کارهای کوچک و متوسط مورد استفاده است. با امکانات ویژه که قابلیت های خوب و ویژه را به ما میدهد یکی از خاصیت این نرم افزار ساختار ساده و بسته های مختلف آن است و با توجه به کسب و کار خود میتوانید آن را انتخاب کنید و بدون داشتن دانش قبلی از آن بهره وری کنید. به ویژگی منحصر به فرد آن میتوان از سامانه پیام کوتاه ، ماژول تماس، بارکد خوان، فیلد های کاربردی اصناف و مشاغل و…است.

نرم افزار نماد ایران

 

نرم افزار نماد ایران یکی از نرم افزارهای هوشمندی است که در مرکز فعالیت های یک سازمان قرار دارد و با تشخیص درست حساب های مالی و تعیین الگوهای استاندارد آسانی را در صدور سند به ارمغان آورده است. همچنین اشتباهات کاربری و حجم سنگین عملیات های مختلف مالی را کاهش داده و این به خودی خود یک مزیت مهم می باشد و این برخلاف آن دو جز پیچیده ترین نرم افزار ها می باشد، وظيفه این نرم افزار دريافت و پرداخت نقد، چك و ساير اسناد دريافتي بصورت عادي و تضميني ، تعيين نوع سند پرداختی، تعيين و كنترل تمامي مراحل پرداخت چك از مرحله درخواست تا مرحله صدور و تحويل چك و…است.

نرم افزار هوشمند نوین

نرم افزار هوشمند نوین

نرم افزار هوشمند نوین یک نرم افزار مالی و حسابداری با کاربری آسان و دقیق و بیش از 30 سال سابقه در این حوزه فعالیت میکند و به شما کمک میکند در بخش های از جمله امور خرید و فروش، تولید و انبار داری، خدمات ارزی و مالیاتی و … و هر ساله با پیشرفت تکنولوژی این سامانه هم پیشرفت عظیمی کرده است که هم به روز و هم پیچیدگی های این نرم افزار زیاد تر شده است. ولی با این  حال هوشمند نوین، نرم افزاری ساده و کاربر پسند در حوزه حسابداری و مدیریت مالی است و پاسخگوی نیازهای تمامی‌ کسب‌ و کارها اعم از کوچک، متوسط و بزرگ خواهد بود.

نرم افزار برهان سیستم پاسارگاد

نرم افزار برهان

نرم افزار برهان سیستم پاسارگاد یک سیستم یکپارچه برای ثبت و ذخیره سازی اطلاعات و اسناد می باشد و این اتفاقات اکثرا توسط سیستم های انبار، فروش، حقوق و دستمزد و خزانه داری و … ایجاد می شوند که صدور اسناد آنها به‌ صورت خودکار می باشند. از مهم ترین ویژگی های این نرم افزار می توان به عدم نیاز به دسترسی به اسناد مکتوب، صدور خودکار اسناد حسابداری، آسان سازی تهیه گزارش، امنیت سیستم های بانکی و … اشاره کرد. این نرم افزار علاوه بر استفاده در نهاد های دولتی برای نهاد های عمومی هم اثربخشی هایی برای پیشبرد راحت تر کار داشته است که باید به کانورت اطلاعات و گزارش سازی حساب ها،فرم ساز، ابزار کلاس کالا، نرم افزار SMS و گزارش سازی اشاره کرد.

نرم افزار چارگون

سیستم چارگون از سال 1377 فعالیت خود را شروع کرده است. حدودا 25 سال در حوزه ای اتوماسیون اداری، منابع انسانی، مالی، لجستیک و مدیریت فرآیندها  فعالیت میکند این نرم افزار در بستر کامپیوتر و در گوشی قابل استفاده است و حدودا 44 تا نرم افزار زیر مجموعه این سیستم هست.این سیستم برای کسب و کارهای بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد.

اتوماسیون اداری، علاوه بر پشتیبانی فرآیندهای گردش نامه‌ها  و مدیریت کارها، مکاتبات، جلسات و اطلاعات اسناد سازمانی را نیز فراهم می‌کند. و سیستم جامع منابع انسانی، فرآیندهای مدیریت کارکنان از جذب و استخدام گرفته تا بازنشستگی مورد پوشش خود میگیرد. و مدیریت لجستیک اداره انواع انبارها با پراکندگی جغرافیایی، مدیریت خرید و تدارکات، کنترل ورود و خروج کالاها و وضعیت اموال و دارایی‌های مورد پوشش خود قرار میدهد.

نرم افزار آرین سیستم

ارین سیستم

 این سیستم با ارائه ماژول حقوق و دستمزد، کارگزینی، حضور و غیاب پرسنل و دسترسی کارکنان به پرتال شخصی امکان مدیریت همزمان واحد های منابع انسانی را فراهم می کند. دسترسی به گزارشات مقایسه ای، ضرایب شغلی و ارزیابی عملکرد است. این سیستم مجهز به سیستم مجهز سازی است و 18 سال سابقه فعالیت دارد

این سیستم جدید EPR آن می تواند تا 100 کاربر را لحظه ساپورت کند ولی سیستم قرارداد آن فقط 10 کاربر را ساپورت میکند و برای سازمان ها کوچک است. از مزیت این سیستم میتوان به تعریف حساب ها بدون محدودیت کدینگ، گزارش گیری تا 13 سطح حسابداری و هزینه ثابت و متغیر در ماژول های تمام بها  می توان اشاره کرد.

مزایا و منافع نرم افزار خزانه داری

اصلی ترین مزیت استفاده از بهترین نرم افزار خزانه داری سهولت در فرایند خزانه داری می باشد. با خودکارسازی فرایند خزانه داری خطاهای انسانی را کاهش داده و شناسایی روند جریان نقدی را آسان کرده و تسلط و کنترل کاملی بر سرمایه گذاری و  سایر فعالیت ها دارد. و این اطلاعات می‌تواند برای شناسایی ریسک‌های بالقوه مرتبط با سرمایه‌گذاری‌ها یا معاملات خاص مورد استفاده قرار گیرد

 نرم‌افزار خزانه‌داری می‌تواند به کسب‌وکارها با اتوماتیک کردن از کارهای خسته‌کننده همچون کارایی عملیاتی، پردازش فاکتور یا تطبیق پرداخت به پیشرفت خود کمک کند. این اتوماسیون میتواند زمان کارکنان را برای کارهای مهمتری آزاد کند. این نرم افزار ها می توانند با ادا کردن گزارش های دقیق شما را از بررسی زمانبر حساب ها آسوده کنند، از این گزارش ها می توان برای شناسایی سود و زیان کسب و کار خود استفاده کنید.

نرم افزار خزانه داری

کلام آخر

همان طور که مطالعه کردید تعداد زیادی نرم افزار حسابداری وجود دارد که شما را از کارهای حسابداری به صورت سنتی و جمع آوری اسناد به صورت متدوال و فراوران آسوده رها میکند. در این مقاله 10 تا از بهترین نرم افزار خزانه داری ذکر شده است،که شما میتوانید متناسب با نوع فعالیت کسب و کار خود انتخاب و استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

الهام عرب

الهام عرب هستم 25 ساله دارای مدرک کاردانی نرم افزار کامپیوتر و IELTS زبان انگلیسی و دارای 2 سال سابقه کار تخصصی در زمینه مقاله نویسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

دکمه بازگشت به بالا