نرم افزار

10 تا از بهترین نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب 🧑‍💼

در این بخش از مقاله می خواهیم یک سری مطالب درباره بهترین نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب در اختیارتان قرار دهیم. برای مدیریت بخش های مختلف یک مطب مانند بخش مالی و حسابداری، پزشکان، بیماران و … نیاز به یک نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب می باشد. در حال حاضر نرم افزارهای مختلفی در این زمینه طراحی و تولید شده است که هر یک دارای یک امکانات ویژه برای این صنف می باشند. در ادامه به ارائه توضیحات بیشتر در این زمینه می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله حسابدارا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین نرم افزار حسابداری و مدیریت کلینیک و درمانگاه

دلایل اهمیت نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب

در دنیای کنونی همواره تلاش شده است که در تمامی مشاغل از نرم افزارهای حسابداری و مدیریت خاص آن شغل استفاده شود. اماکن پزشکی نیز از این عرصه عقب نمانده اند، چرا که در اکثر کلینیک ها، درمانگاه ها و مطب ها از نرم افزارهای خاص و منحصر به فرد آن مرکز استفاده می شود. شاخه های مختلفی از پزشکی از نرم افزار مطب استفاده می کنند که عبارتند از: فیزیوتراپی، فیزیوتراپی پزشکی، بیماری ریوی، بینایی سنجی، بهداشت عمومی، بیماری اعصاب، ارتوپد، بیماری اعصاب، بیماری های دهان و دندان، پاتولوژی، پزشکی و مشاوره خانواده، جراحی مغز و اعصاب و … .

دلایل اهمیت نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب

نرم افزار مطب زمانی نیازش به شدت احساس شد که همزمان با شلوغ شدن مطب ها، پزشکان بر اثر خستگی دچار خطای سهوی می شدند، به گونه ای که ممکن بود دارویی را برای بیماری به اشتباه تجویز کنند که این خود گاهی موجب بروز لطمه های غیر قابل جبرانی می شد. امروزه درصد این خطاهای سهوی پایین آمده است و پزشکان با دید بازتری به معاینه بیماران خود می پردازند و برایشان نسخه تجویز می کنند. علاوه بر نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب، نرم افزارهای دیگری نیز پدید آمده اند که هر یک هدف خاصی را دنبال می کنند و به صورت هوشمند طراحی شده اند.

بهترین نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب کدام است؟

با توجه به توضیحات ارائه شده توانستیم یک سری اطلاعات مفید را درباره دلایل اهمیت نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب در اختیارتان قرار دهیم. اکنون ممکن است این سوال مطرح شود که بهترین نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب کدام است؟ برای پاسخ به این سوال می توانید امکانات نرم افزارهای مختلف را مورد بررسی قرار دهید و سپس نوع عملکرد هر یک را با هم مقایسه کنید.

بهترین نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب کدام است؟

در ادامه به معرفی 10 نمونه از بهترین نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

نرم افزار مدیریت مطب بقراط

نرم افزار مدیریت مطب بقراط

 

نرم افزار حسابداری و مدیریت بقراط به گونه ای طراحی شده است تا تمامی اطلاعات و سوابق پزشکی هر بیمار به صورت جهش یافته ثبت و بایگانی گردد. در واقع هدف اصلی استفاده از نرم افزار مطب بقراط، از بین بردن پروسه خسته کننده کاغذ بازی است و صرفه جویی در مصرف بی رویه کاغذ است. نرم افزار مطب بقراط برای تمام اقشار جامعه پزشکی مزایایی به همراه دارد فی المثل خدمات زیادی را به پزشک ارائه می دهد نظیر: نظارت بر مدیریت بی عیب و نقص مطب، تنظیم برنامه روتین و منظم برای پزشک، ثبت خدماتی که توسط پزشک ارائه می شود.

دیگر ویژگی ها این نرم افزار عبارت است از:

 • امکان استفاده چند کاربره و همزمان
 • امکان جستجو بین پزشکان بر اساس تخصص
 • امکان پرداخت حق ویزیت به صورت آنلاین و همزمان
 • ارائه لیستی جامع و گسترده از بیمه های طرف قرارداد با مطب
 • امکان مشاهده سوابق پزشکی در حوزه های مختلف به همراه اشتباهات سوابق کاریشان

نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب اکسیر

نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب اکسیر

 

نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب اکسیر موفق شده است خدمات ارزنده ای را به جامعه پزشکی عرضه کند و جایگاه ویژه ای را در بین نرم افزار های مربوط به مطب و پزشکی بدست آورده است. نرم افزار مطب اکسیر کمی عملکرد متفاوتی با دیگر نرم افزارها دارد به گونه ای که حریم بین پزشک و پرسنل کادر پزشکی را جدا کرده و دارای دو پلتفرم مجزا است که یکی مختص به منشی و پرسنل مطب برای نوبت دهی و پذیرش است و دیگری مختص به پزشک برای ویزیت و درمان است.

مکانیزم مورد استفاده در نرم افزار مدیریت مطب اکسیر موجب سهولت کار و افزایش میزان کیفیت در ارائه خدمات پزشکی شده است. هم چنین نرم افزار مطب اکسیر دارای قابلیت های دیگری نیز می باشد که به شرح موارد زیر است:

 • امکان رویت خلاصه پرونده بیمار
 • ارسال آنی و آنلاین نسخه بیمار به داروخانه
 • دارای قابلیت تشخیص سریع نوع دفترچه بیمار
 • دارای قابلیت گرفتن پرینت نسخه به صورت آنی
 • مشخص نمودن تاریخ و ساعت دقیق پذیرش بیماران
 • امکان درج نسخه به صورت اتومات بر روی دفترچه بیمه

نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب رایان طب

نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب رایان طب

 

شرکت تولید کننده نرم افزار مدیریت مطب رایان طب، توانسته توسط تیمی قوی متشکل از کارشناسان و متخصصان حوزه پزشکی، این نرم افزار حرفه ای حسابداری و مدیریت مطب را طراحی و تولید کند. نرم افزار مدیریت مطب رایان طب مانند دیگر نرم افزارهایی که در زمینه پزشکی کاربرد دارند، قابلیت هایی دارد که هر یک به تفکیک موارد زیر هستند:

 • دارای امکان کنترل نرم افزار از راه دور بدون حضور فیزیکی
 • قابلیت کاربرد نرم افزار به صورت شبکه ای و بدون محدودیت نصب
 • امکان تهیه گزارشات تحت وب جهت کنترل عملکرد مطب پزشکی از راه دور
 • دارای قابلیت به وضوح کشیدن سقف بيمه سازمان های مختلف جهت يک بيماری خاص

نرم افزار حسابداری و مدیریت همیار طب

نرم افزار حسابداری و مدیریت همیار طب

نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب همیار طب به گونه ای طراحی شده است که نظر مثبت و رضایتمندی پزشکان بسیاری را در سراسر کشور به خود جذب نموده است. یکی از دلایل موفقیت این نرم افزار، طراحی هوشمندانه و هدفمندانه ای است که توسط تعداد زیادی از کارشناسان و متخصصان انجام شده است. از دیگر ویژگی های نرم افزار مدیریت مطب همیار طب، می توان موارد زیر را عنوان کرد:

 • دارای قابلیت رزرو و نوبت دهی
 • دارای قابلیت چاپ فاکتور خدمات مطب
 • دارای قابلیت نظارت بر میزان سود و زیان مطب
 • دارای قابلیت برگردان اطلاعات از پشتیبان های قبلی
 • دارای قابلیت اتصال بین سیستم پذیرش منشی و پزشک
 • دارای قابلیت جستجوی بیمار بر اساس نام، تلفن، محل سکونت و …

نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب پزشکیار

نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب پزشکیار

 

نرم افزار مدیریت مطب پزشکیار با هدف خدمات دهی و انجام تمامی امور نظارتی برای مطب، کلینیک و بیمارستان طراحی و تولید شده است. این نرم افزار دارای ورژن های مجزا برای مطب و کلینیک است که همین امر موجب شده کار با این نرم افزار آسان باشد و پیچیدگی محیط های نرم افزاری را نداشته باشد و افراد به دور از ابهام، به این محیط ها دسترسی داشته و از آن استفاده کنند. این نرم افزار نیز قابلیت هایی دارد که عبارت است از:

 • امكان ثبت و بایگانی تصاویر بیمار و تصاویر انواع آزمایشات
 • تعریف انواع خدمات و سرویس ها و مشخص نمودن هزینه های آن ها
 • ثبت هزینه های دریافتی (هزینه ویزیت، هزینه سرویس ها و خدمات ارائه شده، كالاها و …)
 • مدیریت كاربران نرم افزار و تعیین سطح دسترسی جهت استفاده از بخش های مختلف نرم افزار
 • امكان ثبت اطلاعات مراجعات و معالجات انجام شده و آرشیو معالجات برای هر بیمار بر اساس شماره پرونده

نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب آسان طب

نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب آسان طب

 

نرم افزار مطب آسان طب، مانند دیگر نرم افزارهای پزشکی در جامعه بهداشت و درمان کاربردهایی دارد و جهت خدمات رسانی به پرسنل و کادر درمان طراحی و تولید شده است. این نرم افزار برای بیماران، پزشکان، کادر درمان خدمات نوینی را ارائه می کند، فی المثل در مطب پوست و مو برای خرید محصولات خود مطب، به مشتریان آفرهای خاصی و کم هزینه ای را پیشنهاد می کند و باعث جذب مشتری می شود.

برای یک پزشک چیزی که بسیار اهمیت دارد این است که تمام اطلاعات و سوابق بیماری یک مراجعه کننده را در اختیار داشته باشد و نرم افزار مطب آسان طب، این قابلیت را دارد که تمامی امکانات مورد نیاز پزشک را در اختیارش قرار دهد. یکی از مهم ترین فاکتورهایی که یک نرم افزار مطب باید داشته باشد، محیط کاربر پسند است و یک محیط ساده و جذاب می تواند مخاطب را به خود جذب کند. نرم افزار مطب آسان طب مزایای دیگری نیز دارد که به شرح زیر است:

 • دارای قابلیت حسابداری به روش های مختلف
 • دارای قابلیت ذخیره پرونده الکترونیکی مربوط به بیمار
 • یکپارچه و هم سان بودن نرم افزار مطب تحت یک شبکه منظم
 • ارائه گزارشات کارکرد متنوع حسابداری دقیق مطب طبق برنامه روتین
 • نصب و راه اندازی ساده و سریع فایل اجرایی برنامه توسط پرسنل مطب
 • دارای قابلیت پشتیبانی از دستگاه‌ های پوز بانکی و تمامی حساب های مطب

نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب دکتر دکتر

نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب دکتر دکتر

 

نرم افزار مدیریت مطب دکتر دکتر مانند دیگر نرم افزار های مطب دارای قابلیت هایی می باشد اما قابلیت های این نرم افزار کمی گسترده تر است و محدود به مطب نمی باشد. طراحان این نرم افزار توانسته اند بستر اینترنتی جامعی را پدید آورند و در اختیار همگان قرار دهند و همه افراد چه کسانی که عضو جامعه پزشکی هستند و چه کسانی که خارج از این جامعه قرار دارند، می توانند طبق نیاز و خواسته خود از این نرم افزار مطب دکتر دکتر بهره ببرند و مورد استفاده قرار دهند. از دیگر ویژگی های نرم افزار مطب دکتر دکتر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارائه خدمات پزشکی در محل سکونت بیماران
 • امکان برقراری تماس و ارتباط مستقیم با پزشکان
 • امکان برقراری ارتباط با کاربران و آگاهی از نظرات آنان
 • دارای قابلیت ارائه خدمات مربوط به علم دامپزشکی و هرچه که به حیوانات مربوط است.

نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب نوین

نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب نوین

 

با استفاده از نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب نوین به آسانی می توان تمامی اطلاعات مربوط به بیماران اعم از مشخصات و اطلاعات شخصی آن ها، سوابق پزشکی و آنچه که مربوط به بیمار و در رزومه بیمار وجود دارد را ثبت و بازیابی نمود و این کار با استفاده از جدیدترین متدها انجام می گردد نظیر استفاده از قلم نوری، قلم تبلت، خودکار دیجیتالی و … . از دیگر ویژگی های نرم افزار مدیریت مطب نوین، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • جستجو و پذیرش بیمار به صورت آنلاین
 • جستجوی آنلاین سلامت پیشین، داروهای تجویز شده و آزمایشات
 • ذخیره آنلاین تصاویر رادیولوژی، سونوگرافی و آزمایشات در پرونده الکترونیک سلامت بیمار
 • قابلیت ایجاد نوبت دهی اینترنتی به همراه ارسال پیامک به بیماران جهت یادآوری زمان نوبت

نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب نوبت دات آی آر

نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب نوبت دات آی آر

 

از طریق نرم افزار مطب نوبت دات آی آر می توان مشخصات پزشکان و سوابق کاری آنان را در اختیار بیماران قرار داد تا بیماران بتوانند با اعتماد بیشتر پزشک خود را انتخاب کنند. هم چنین این نرم افزار یک آلارم برای یادآوری تاریخ و ساعت نوبت بیمار نیز دارد. امروزه مشکلات جامعه بسیار زیاد شده است و افراد مشکلات زیادی اعم از مالی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و … دارا هستند و خیلی از افراد تمرکز فکری ندارند و زمان انجام بسیاری از کارهای خود را فراموش می کنند، پس نیاز است سیستمی وجود داشته باشد که وقت انجام کارها را به بیماران یادآوری کند.

جهت تسویه حساب حق ویزیت و نوبت دهی، درگاه های اینترنتی و دستگاه های پوز وجود دارد. نرم افزار مطب نوبت دات آی آر جهت نظارت بر مبالغ دقیقی که از بیماران گرفته می شود، به وجود آمده است و حتی یک ریال هم زیادی از بیمار گرفته نمی شود و حق کسی پایمال نمی گردد. این حسن نرم افزار مطب نوبت دات آی آر، قابل تحسین و ستایش است.

نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب آسانوبت

نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب آسانوبت

 

نرم افزار مطب آسانوبت، یکی دیگر از نرم افزارهای مطب است که جهت ساده سازی کارها به وجود آمده است. همانطور که از اسم این نرم افزار مشخص است، صرفا جهت نوبت دهی، طراحی و تولید شده است. با استفاده از نرم افزار مطب آسانوبت می توان برای بخش های مختلف یک مطب، نوبت جداگانه صادر نمود. در واقع می توان مشخصات مختلف مراجعه کنندگان را ثبت و طبق نیاز آنها نوبت دهی کرد.داز دیگر قابلیت های این نرم افزار می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • دارای قابلیت فراخوان اتاق پزشک
 • دارای قابلیت تجهیزات فراخوان سر در هر اتاق
 • دارای قابلیت فراخوان سالن انتظار بیماران به سه شیوه صوتی، تصویری و ترکیبی

مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب

امکان تشکیل چارت خانوادگی یا شجره نامه بیماران: خیلی از افراد چامعه زمانی که توسط یک پزشک ویزیت و معاینه می شوند در صورت بهبود سریع و کامل، پزشک مورد نظر را به خانواده یا دیگر دوستان خود معرفی می کنند. این قابلیت یک حسن محسوب می شود و می تواند رزومه درخشانی را برای پزشک معالج به ارمغان آورد.

پیش بینی نیاز های یک مطب: در یک مطب ممکن است نیاز های مختلفی ایجاد شود به عنوان مثال برای بخش اطفال ممکن است نیاز به دستگاه خاصی باشد، با استفاده از نرم افزار مدیریت مطب می توان تعداد دستگاه های مورد نیاز، شکل و سازه دستگاه ها را دقیق مشخص نمود و از بروز هر گونه خطا و اشتباه جلوگیری کرد. گاهی ممکن است یک تصمیم گیری اشتباه، سبب هدر رفتن وقت و هزینه گردد. نرم افزارهای مدیریت مطب درصد این خطاها را به حداقل رسانده است.

کاهش میزان دزدی و مچ گیری پرسنل مطب: گاهی ممکن است در یک مطب، محصولاتی فروخته شود مثلا در یک مطب پوست و مو ممکن است محصولات پوستی مانند انواع کرم ها و پمادها فروخته شود. در یک مطب چشم پزشکی، انواع عینک ها به همراه عدسی فروخته شود و یا در یک مطب چشم پزشکی ممکن است سمعک فروخته شود. همه این ها بستری را فراهم می کند که افراد سودجو و غیر قابل اعتماد از این محصولات دزدی کنند و آن ها را به سرقت ببرند.

مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب

ثبت و بایگانی اطلاعات: با استفاده از نرم افزار حسابداری مطب می توان اطلاعات مختلفی را ثبت و بایگانی کرد مانند: نوع بیماری یک شخص، تشخیص پزشک در رابط با آن بیماری، مبادلات پولی و مالی و … همه این موارد در قالب غیر اطلاعاتی قرار می گیرد که امکان ندارد بتوان تمامی این اطلاعات را بخاطر سپرد یا به صورت دستی بایگانی کرد.

بالا بردن پرستیژ کاری: امروزه افراد بیشتر از اینکه انتظار یک پزشک ماهر و باتجربه را داشته باشند، بیشتر انتظار رو به رو شدن با یک مطب مجهز و با پرستیژ بالا را دارند. همواره زمانی که نسخه ویزیت و فاکتور فروش محصولات به صورت کامپیوتری چاپ شود، جلوه بهتری در دید همگان دارد و افراد تصور این را دارند که سطح کاری این مطب بسیار بالا است که باز هم وقوع این هدف با نرم افزار مدیریت مطب امکان پذیر است.

اصلی ترین خصوصیات نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب

نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب کاربرد فراوانی در گرایش های مختلف پزشکی دارد، چرا که دارای خصوصیات منحصر بفردی است و هر مرکزی نمی تواند قید استفاده از نرم افزار مطب را بزند. کار مدیریت یک مطب، یک کار بسیار سخت و پیچیده است و باید در این کار ظرافت های خاصی لحاظ گردد، لذا افراد به تنهایی نمی توانند از پس این مسئولیت بزرگ برآیند و تمام تلاش خود را می کنند که از این نرم افزار به بهترین شکل استفاده کنند. نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب دارای خصوصیات فراوانی است که برخی از آن ها عبارت است از:

اصلی ترین خصوصیات نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب

 • دارای ساختاری شبکه ای جهت مدیریت
 • دارای سیستم مجهز وقت دهی به بیماران
 • دارای قابلیت تولید نسخه پشتیبان برای هر فایل
 • دارای قابلیت ارائه گزارش و چاپ سابقه هر یک از بیماران
 • پیشرفت در ثبت پرونده ها و سوابق پزشکی به صورت خودکار
 • دارای قابلیت گزارش و چاپ صورت حساب و فاکتور فروش محصولات
 • دارای محیط ساده و قابل هضم برای تمام کاربران شاغل در مطب پزشکی
 • امکان نوشتن نسخه به صورت الکترونیکی و حذف مراحل دستی صدور نسخه
 • دارای قابلیت بایگانی و ثبت تمام اطلاعات پزشکی و جلوگیری از نابود شدن داده های ضروری

کلام آخر

در این بخش از مقاله به توضیج بهترین نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب پرداختیم و تمام تلاش خود را کردیم که اطلاعات مفیدی را درباره مزایا و امکانات نرم افزار حسابداری و مدیریت مطب در اختیارتان قرار دهیم. همچنین تشکر می کنم از همه شما عزیزان که تا پایان مقاله همراه ما بودید و خواهشمندم نظرات خود را برایمان کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

الهام عرب

الهام عرب هستم 25 ساله دارای مدرک کاردانی نرم افزار کامپیوتر و IELTS زبان انگلیسی و دارای 2 سال سابقه کار تخصصی در زمینه مقاله نویسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 6 =

دکمه بازگشت به بالا