نرم افزار

10 تا از بهترین نرم افزار حسابداری عطاری و گیاهان دارویی 🍂

در این بخش از مقاله می خواهیم یک سری توضیحات درباره بهترین نرم افزار حسابداری عطاری و گیاهان دارویی در اختیارتان قرار دهیم. در فروشگاه های عطاری و مراکز فروش گیاهان دارویی انواع مختلفی از محصولات مانند ادویه جات، داروهای گیاهی، معجون، روغن های گیاهی و … وجود دارد که دسترسی سریع به هر کدام از آن ها بسیار مهم است. استفاده از یک نرم افزار حسابداری جهت ثبت موقعیت قرارگیری محصولات بسیار ضروری است. در ادامه به ارائه توضیحات بیشتر در این زمینه می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله حسابدارا همراه ما باشید.

مطلب پیشهادی: بهترین نرم افزار حسابداری و مدیریت داروخانه

دلایل اهمیت نرم افزار حسابداری عطاری و گیاهان دارویی

در یک فروشگاه عطاری انواع مختلفی از محصولات ارائه می شود که برخی از آن ها عبارتند از:

 • گیاهان دارویی مانند بابونه، رزماری و …
 • انواع مختلف چای اعم از چای سبز و چای معمولی
 • محصولات غذایی مختلف مانند نشاسته، ژلاتین، نعناع و …
 • فرآورده های مربوط به تناسب‌ اندام مانند یونجه، قهوه سبز و …
 • مواد آرایشی و بهداشتی مانند انواع صابون ها و شامپوهای گیاهی
 • محصولات مراقبت پوستی مانند روغن رزماری، سیاه دانه، آرگان و …
 • مکمل‌ های غذایی و ادویه‌ جات مانند موسیر، زردچوبه، ادویه کاری و …

دلایل اهمیت نرم افزار حسابداری عطاری و گیاهان دارویی

با استفاده از نرم افزار حسابداری عطاری می توان تمامی محصولات ذکر شده را در قالب چندین انبار تعریف کرده و اقلام مرتبط با موجودی هر انبار را با میزان دقت بالا ثبت و مدیریت نمود. با بکارگیری نرم افزار حسابداری عطاری، امکان بروز خطا و اشتباهات پرسنلی کاهش می یابد و از جمع شدن بیش از حد محصولات، ثبت سفارشات تکراری و ضرر و زیان ناشی از تغییر قیمت جلوگیری می شود.

از اصلی ترین اقداماتی که پس از راه اندازی عطاری می بایست انجام داد، خرید نرم افزار حسابداری می باشد. با توجه به سودآوری زیاد این حرفه و مشتریان متعددی که به فروشگاه مراجعه می کنند، به هیچ وجه حساب های دستی نمی توانند پاسخگو باشند و امکان رخ دادن اشتباه نیز زیاد می شود. نرم افزار حسابداری عطاری می بایست تمامی امکانات مورد نیاز کاربران را پوشش دهی کند و کار کردن با آن نیز بسیار ساده باشد، چرا که اکثر فروشگاه های عطاری نیازی به حسابداری ندارند.

بهترین نرم افزار حسابداری عطاری و گیاهان دارویی کدام است؟

با توجه به موارد ذکر شده توانستیم یک سری اطلاعات مفید را درباره علل اهمیت نرم افزار حسابداری عطاری و گیاهان دارویی در اختیارتان قرار دهیم. حال ممکن است این سوال مطرح شود که بهترین نرم افزار حسابداری عطاری و گیاهان دارویی کدام است؟ برای پاسخ به این سوال می توانید نوع عملکرد نرم افزارهای حسابداری مختلف را بررسی کنید و امکانات هر کدام را با یکدیگر مقایسه کنید.

بهترین نرم افزار حسابداری عطاری و گیاهان دارویی کدام است؟

در ادامه به معرفی 10 نمونه از بهترین نرم افزار حسابداری عطاری و گیاهان دارویی می پردازیم و خواهشمندم تا پایان همراه ما باشید.

نرم افزار حسابداری عطاری سپیدار سیستم

نرم افزار حسابداری عطاری سپیدار سیستم

به طور معمول عطاری‌ ها و فروشندگان گیاهان دارویی، محصولات بسیار متنوعی را در فروشگاه های خود به فروش می رسانند. تقسیم بندی محصولات از یکدیگر نیز بسیار حائز اهمیت است. همچنین هر محصول دارای حاشیه سود بسیار متفاوتی است. اگر به تمامی این امورات، مواردی مانند ضرورت محاسبه دقیق وزن، امکان محاسبه قیمت در سریع ترین زمان ممکن و صادر کردن فاکتورهای خرید و فروش را اضافه کنیم، می توان به اهمیت استفاده از نرم افزار حسابداری عطاری و گیاهان دارویی پی برد.

نرم افزار حسابداری عطاری سپیدار سیستم امکان تقسیم بندی محصولات را فراهم می‌ کند. هنگامی که این شرایط فراهم باشد تا داروهای گیاهی و اجناس عطاری در دسته بندی مناسب قرار داده شوند و نظارت صحیحی بر روی محصولات اعمال شود، این شرایط کمک بسیار زیادی به صحبان عطاری می‌ کند.

میزان محصولات موجود هر دسته کاملاً واضح و مشخص است و در شرایط مقابله با کاهش موجودی محصول می‌ توانند بسیار سریع نسبت به سفارش محصول جدید اقدام کنند. از سویی دیگر از طریق انبارگردانی و اطلاع جامع و کامل از موجودی محصولات می‌ توان سود هر دسته‌ بندی را به شکل تفکیک شده مشاهده نمود.

نرم افزار حسابداری عطاری محک

نرم افزار حسابداری عطاری محک

نرم افزار حسابداری عطاری و گیاهان دارویی محک با امکانات بسیار قابل توجهی که برای صنف عطاری در نظر گرفته است، می‌ تواند پاسخگوی کلیه نیازهای این صنف باشد. نرم افزار حسابداری محک تمامی امورات مرتبط با ثبت و مدیریت کردن چک‌ و فاکتورهای فروش مانند عملیات چاپ، ثبت دسته‌ چک‌، تعریف تقسیم بندی چک‌ و فاکتور، چاپ هر یک از فیش های خوابانده شده پای حساب چک، انواع گزارش ها و موارد کلیدی دیگر را به آسانی  امکان پذیر می‌ کند. برخی از امکانات این نرم افزار عبارت است از:

 • امکان ثبت کردن انواع مختلف هزینه‌ ها
 • امکان ارائه نمودن تخفیفات درصدی و ریالی
 • امکان یادآوری سررسید بدهی و فاکتورهای عقب افتاده
 • امکان اعمال نمودن تخفیفات بر روی محصولات به صورت کلی و جزئی
 • امکان ارائه نمودن گزارش های متفاوت از قرارداد، فاکتور، دفاتر ثبتی و …
 • امکان محاسبه مالیات بر ارزش افزوده در نرم افزار حسابداری عطاری محک
 • دارای قابلیت ارائه نمودن گزارشات متنوع گزارش فروش، گزارش دستگاه کارتخوان، گزارش صندوق، گزارش فیش ها و …

نرم افزار حسابداری عطاری سیبا

نرم افزار حسابداری عطاری سیبا

نرم افزار حسابداری سیبا مناسب برای صنف عطاری و گیاهان دارویی، امکان تقسیم بندی موجودی را فراهم می‌ کند. این نرم افزار دارای قابلیت های بسیار زیادی می باشد و امکانات خاصی را در زمینه گیاهان دارویی در اختیار کاربران قرار می دهد. ارائه گزارش های فروش روزانه، هفتگی، ماهانه، گزارش های مقایسه‌ ای درصد خرید و فروش محصولات، دریافت اسناد و مدارک مربوط به سود و زیان در کنار گزارش ترازنامه از جمله پرکاربردترین گزارشاتی است که در نرم افزار حسابداری عطاری سیبا قابل دریافت می باشد. برخی از ویژگی های این نرم افزار عبارت است از:

 • امکان محاسبه وزن محصولات دارویی و صادر کردن فاکتور در کمترین زمان ممکن
 • امکان انبار گردانی و بروزرسانی موجودی محصولات فروشگاه گیاهان دارویی
 • امکان دریافت نمودن گزارشات کامل خرید و فروش
 • دارای محیطی ساده و کاربر پسند

نرم افزار حسابداری عطاری آسمون

نرم افزار حسابداری عطاری آسمون

نرم افزار حسابداری عطاری و گیاهان دارویی آسمون یکی دیگر از نرم افزارهای مهم و پرکاربرد برای این صنف می باشد. به طور معمول عطاری های با انواع مختلف دانه ها و برگ های گیاهی تا طیف گسترده ای از صابون و روغن های گیاهی سر و کار دارند. بعضی از عطاری ها ممکن است گیاهان دارویی خود را در یک فصل خاص به شکل عمده خریداری کنند و آن را در انبارهای گوناگونی ذخیره کنند. جهت مدیریت تمامی محصولات عطاری، استفاده از یک سیستم نرم افزاری حسابداری و انبارداری اصولی بسیار واجب و ضروری می باشد.

نرم افزار آسمون توانسته است با ارائه نمودن خدمات حسابداری و انبارداری جامع، به کمک اصناف مختلفی که محصولات جامع دارند، بیاید. با استفاده از نرم افزار حسابداری عطاری آسمون، می توان انبارهای مختلفی را معرفی کرد، اسناد و مدارک انبارداری را ثبت نمود و خروج هر کدام از محصولات از انبار را بلافاصله و بدون تاخیر ذخیره نمود. همچنین می توان عملیات ثبت، جابجایی محصولات بین انبارهای گوناگون، جستجوی اسناد و مدارک و موجودی انبارها را نیز به آسانی و سهولت انجام داد.

نرم افزار حسابداری عطاری دشت

نرم افزار حسابداری عطاری دشت

به صورت کلی نرم افزارهای حسابداری به عنوان نبض هر کسب و کاری می باشند. نرم افزار حسابداری عطاری و گیاهان دارویی دشت در واقع همان چیزی هستند که کلیه کاربران این صنف وابسته به آن هستند و استفاده از این نرم افزار حسابداری نیاز اصلی هر فروشگاه یا کسب و کاری است تا بتوانند مدیریت همه جانبه ای داشته باشند و از درصد سود و زیان فروشگاه کاملا مطلع شوند و هزاران عملیات حسابداری که از طریق نرم افزار دشت می توان انجام داد.

عطاری‌ ها و فروشگاه های گیاهان دارایی دارای محصولات بسیار متنوعی می باشند. تقسیم بندی گیاهان دارویی با یکدیگر کاملا متفاوت است. نسخه عمومی دشت همکاران سیستم مناسب برای مدیریت بهتر فروشگاه‌ ها است. در هر فروشگاه گیاهان دارویی می‌ توان از این نسخه جهت افزایش دقت و سرعت در عملیات فروشگاه مانند خرید و فروش محصولات، نظارت بر انبارداری، محاسبه درصد سود و زیان، مانده حساب، پشتیبان گیری اتومات و … استفاده کرد. کاربران نیز این امکان را دارند یکی از سطوح پایه، استاندارد و پیشرفته نرم افزار دشت را بر اساس امکانات مدنظر خود تهیه کنند.

نرم افزار حسابداری عطاری هلو

نرم افزار حسابداری عطاری هلو

نرم افزار حسابداری عطاری هلو به عنوان یک نرم افزار جامع و یکپارچه مالی شامل صادر کردن انواع مختلف فاکتورهای (خرید و فروش، مرجوعی  و …) انبارداری، مالی و حسابداری، چک و بانک جهت کمک رسانی به مکانیزه سازی اصناف، برای مشاغل گوناگون از جمله صنف عطاری و گیاهان دارویی بسته های شغلی ویژه و تخصصی را طراحی نموده است. برخی از امکانات نرم افزار حسابداری عطاری هلو عبارت است از:

 • امکان طراحی فاکتورهای گوناگون با سلیقه مشتریان
 • امکان ثبت کردن اسناد و مدارک حسابداری مثل هزینه، درآمد، پرداخت و دریافت از طرف حساب به شکل خودکار
 • امکان صادر کردن انواع فاكتورهای خرید و فروش و مرجوعی همراه با انتخاب کردن طریقه تسویه فاكتور مانند: نقد، اقساط، چك، دستگاه كارت خوان، تخفیف و ثبت خودکار اسناد و مدارک فاكتورزنی

نرم افزار حسابداری عطاری معین

نرم افزار حسابداری عطاری معین

نرم افزار حسابداری عطاری معین دارای امکانات مورد نیاز صنف عطاری و گیاهان دارویی می باشد. این نرم افزار دارای قابلیت ایجاد نمودن اشتراک سریع از طریق معرفی و تقسیم بندی مشتریان، دارای فاکتورهای لمسی با قابلیت تقسیم بندی و انتخاب تصویر برای هر یک از محصولات و گیاهان دارویی، دمنوش، ادویه و تمامی محصولات می باشد. برخی دیگر از قابلیت های نرم افزار حسابداری معین برای صنف عطاری و گیاهان دارویی عبارت است از:

 • امکان ارائه نمودن گزارش های متنوع مانند گزارش فروش، گزارش کارتخوان، گزارش صندوق، گزارش فیش ها و …
 • امکان استفاده به شکل لمسی بدون نیاز به موس و صفحه کلید و صادر کردن فیش های مختلف با سرعت بسیار بالا
 • دارای فاکتورهای لمسی عطاری با قابلیت دسته بندی و انتخاب کردن تصاویر دمنوش ها، خشکبار،ادویه ها، روغن های گیاهی، عرقیجات و کلیه محصولات موجود در عطاری

نرم افزار حسابداری عطاری شاهکار

نرم افزار حسابداری عطاری شاهکار

نرم افزار حسابداری عطاری و گیاهان دارویی شاهکار با درنظر گرفتن نیاز فروشگاه‌ ها و اصناف مختلف طراحی و تولید شده است. این نرم افزار پرقابلیت دارای سهولت کاربری و سرعت حداکثری در انجام عملیات می باشد و همچنین برای بعضی از اصناف به شکل خاص و تخصصی طراحی و تولید شده است. جهت وارد کردن محصولات به انبار در این نرم افزار حسابداری از طریق فاکتورهای خرید می توان محصول مدنظر را وارد انبار نمود که در زمان اجرای عملیات خرید با ثبت کردن طریقه تسویه (نقد، اقساط، چک و … ) اسناد و مدارک مربوطه به آن نیز در نرم افزار حسابداری شاهکار درج می‌ شود.

نرم افزار حسابداری عطاری و گیاهان دارویی شاهکار برای فروش با بالاترین سرعت، بسیار مناسب و کاربردی می باشد به گونه ای که به کمک این نرم افزار می توان انواع فاکتورهای خرید و فروش را در بازه زمانی کمی تسویه نمود.

نرم افزار حسابداری عطاری کاکتوس

نرم افزار حسابداری عطاری کاکتوس

در مغازه های عطاری و فروشگاه های دارو و دمنوش گیاهان،  انواع و اقسام محصولات وجود دارد که هر یک دارای نام خاص و منحصر به فرد می باشند. تمامی کاربران با خرید نرم افزار حسابداری عطاری کاکتوس می توانند نام هر تعداد از محصولاتی را که در اختیار دارند را وارد نرم افزار کنند و علاوه بر نام آن کالا، توضیحات را به صورت کامل تعریف کنند. به عنوان مثال این گونه می توان گفت که ابتدا کاربر نام عرق نعنا را وارد سیستم کند، سپس در بخش زیر گروه آن، عرق نعنا متعلق به چه برندی هست را وارد کند. برخی دیگر ابزارهای کمکی این نرم افزار عبارت است از:

 • امکان نمایش دادن موجودی تعدادی، ریالی و گردش کالا
 • امکان اعلام نمودن سررسید و مدیریت چک های دریافتی و پرداختی
 • امكان تبدیل کردن گیاهان دارویی در واحدهای بزرگ به واحدهای كوچک
 • امکان ساخت منوهای جامع از محصولات پرفروش جهت انتخاب سریع در فاکتور

نرم افزار حسابداری عطاری باران

نرم افزار حسابداری عطاری باران

با استفاده از نرم افزار حسابداری عطاری باران می توانید از سود و زیان محصولات در هر زمانی مطلع شوید. این که کاربران بدون این دغدغه که بخواهند به سود و زیان فکر کنند به کار خود ادامه بدهند، این شرایط را به وجود می آورد که در وقت و زمان صرفه جویی شود و سودآوری نیز بالاتر می رود. زمانی که از نرم افزار حسابداری عطاری باران برای کار خود استفاده کنید، در هر بازه زمانی مشخصی که بخواهید می توانید این مسئله را بررسی کنید که سود شما از فروش چه میزان می باشد، این گونه می توانید در کارتان موفق تر شوید. برخی دیگر از خصوصیات این نرم افزار عبارت است از:

 • امکان چاپ کردن بارکد و مشخصات هر کالا
 • امکان تعریف کردن قیمت برای هر کدام از کالاهای وزنی و یا عددی
 • امکان اعمال نمودن تخفیفات بر روی محصولات به شکل کلی یا جزئی
 • امکان محاسبه مالیات بر ارزش افزوده در نرم افزار حسابداری عطاری و گیاهان دارویی باران

مهم ترین خصوصیات نرم افزار حسابداری عطاری و گیاهان دارویی

انبارگردانی و آپدیت کردن مداوم موجودی محصولات: یک نرم افزار حسابداری مناسب صنف عطاری و گیاهان دارویی، امکان گروه بندی محصولات را فراهم می‌ کند. هرگاه که کاربران قصد این را داشته باشند محصولات مناسب را در دسته‌ بندی های مناسب قرار دهند و نظارت صحیحی بر روی محصولات داشته باشند، این قابلیت می تواند بسیار کاربردی باشد. میزان موجودی هر گروه بسیار مشخص است و در صورت مواجه شدن با کاهش موجودی محصولات می‌ توان در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به سفارش محصول جدید اقدام کرد.

امکان بازگشت دوباره مشتریان از طریق ابزارهای کاربردی جذب کننده: بازگشت دوباره مشتریان به یک فروشگاه عطاری و گیاهان دارویی به عنوان بهترین اتفاق برای صاحبان یک کسب و کار می باشد. نرم افزارهای حسابداری عطاری به فروشگاه‌ ها این امکان را می‌ دهند تا مهم‌ ترین اطلاعات و مشخصات مشتریان مانند نام و شماره تماس را به صورت یکجا ثبت کنند. با استفاده از این اطلاعات ارزشمند می‌ توان برای ارسال کردن پیامک‌ های تبلیغاتی یا تخفیفات ویژه برای بازگشت دوباره مشتریان استفاده کرد.

امکان ایجاد نمودن یک کسب و کار موفق از طریق نرم افزار حسابداری عطاری: تمامی مراکز، فروشگاه‌ های عطاری و عرضه کننده محصولات گیاهی این شرایط برایشان فراهم است که با استفاده از نرم افزار حسابداری عطاری، به کسب و کار خود نظم ببخشند و فرآیندها را بسیار دقیق و منظم مدیریت کنند.

مهم ترین خصوصیات نرم افزار حسابداری عطاری و گیاهان دارویی

امکان دریافت کردن گزارشات متنوع فروش: جهت مدیریت همه جانبه یک فروشگاه، هیچ چیز مهم تر از دریافت کردن گزارشات جامع و کامل نیست. نرم افزار حسابداری عطاری به شکلی طراحی‌ شده است که امکان دریافت کردن گزارش های دقیق، منظم و حرفه ای به صورت دوره‌ ای را فراهم می کند و مدیران فروشگاه می‌ توانند به شکل آنی تمامی فرآیندهای مالی را مشاهده کنند. گزارشات فروش هفتگی، گزارش مقایسه‌ فروش محصولات، دریافت اسناد و مدارک سود و زیان و ترازنامه از جمله گزارشاتی می باشد که در نرم افزار حسابداری عطاری قابل طراحی است.

امکان محاسبه وزن فرآورده های لبنی و صدور فاکتور: نرم افزارهای حسابداری عطاری به طور مستقیم به ترازوهای فروشگاه وصل می‌ شوند. اتصال ترازو به نرم افزار این شرایط را فراهم می‌ کند که کاربران بتوانند وزن داخل ترازو را به‌ شکل مستقیم در نرم‌ افزار مشاهده کنند. به این شکل هیچ گونه اشتباهی در وزن محصولات و محاسبه قیمت رخ نمی‌ دهد. از سوی دیگر اتصال ترازو به نرم افزار حسابداری عطاری امکان صادر نمودن سریع انواع مختلف فاکتور را هم فراهم می‌ آورد و بلافاصله می‌ توان فاکتور را به مشتریان تحویل داد.

کلام آخر

در این بخش از مقاله به توضیح بهترین نرم افزار حسابداری عطاری و گیاهان دارویی پرداختیم و تمام تلاش خود را کردیم که اطلاعات جامعی را در خصوص مهم ترین خصوصیات و ویژگی های این گروه های نرم افزاری در اختیارتان قرار دهیم. همچنین تشکر می کنم از همه شما عزیزان که تا پایان مقاله همراه ما بودید و خواهشمندم نظرات خود را برایمان کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

الهام عرب

الهام عرب هستم 25 ساله دارای مدرک کاردانی نرم افزار کامپیوتر و IELTS زبان انگلیسی و دارای 2 سال سابقه کار تخصصی در زمینه مقاله نویسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 1 =

دکمه بازگشت به بالا