نرم افزار

10 تا از بهترین نرم افزار حسابداری فرش و موکت ❤️【آپدیت1403】✅

در این بخش از مقاله می خواهیم یک سری اطلاعات جامع را در خصوص بهترین نرم افزار حسابداری فرش و موکت در اختیارتان قرار دهیم. فرش به عنوان یکی از مهم ترین کالاهای صادراتی ایران می باشد و مراکز فراوانی به فروش فرش و موکت در کشور می پردازند. جهت مدیریت فروشگاه های فرش و موکت نیاز است از یک سیستم نرم افزاری جامع استفاده شود. هم اکنون انواع مختلفی از نرم افزار های حسابداری فرش و موکت پدید آمده اند که در ادامه به ارائه توضیحات بیشتر در این زمینه می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله حسابدارا همراه ما باشید.

بهترین نرم افزار حسابداری ایران
برای درخواست مشاوره و خرید، کلیک کنید!

مطلب پیشنهادی: بهترین نرم افزار حسابداری مبلمان

دلایل اهمیت استفاده از نرم افزار حسابداری فرش و موکت

مراکز فروش فرش و موکت به عنوان یکی از مشاغل قدیمی و سودآور بازار کشور بوده است که در آن محصولات مختلفی اعم از انواع فرش‌ های ماشینی و دستباف تا انواع موکت توزیع می گردد. صاحبان و مدیران چنین اصنافی با دغدغه‌ های متفاوتی از جمله صدور انواع مختلف فاکتورهای نقدی و غیر نقدی، مدیریت انبارداری و کنترل حساب‌ های مالی خود رو به رو هستند. با استفاده از نسخه های نرم افزار حسابداری فرش و موکت، صاحبان فرش و موکت فروشی دیگر نگرانی در خصوص رسیدگی به حساب‌ های مالی و حسابداری خود نخواهند داشت.

دلایل اهمیت استفاده از نرم افزار حسابداری فرش و موکت

اگر فردی به عنوان صاحب فروشگاه فرش فروشی فعالیت می کند، می تواند از امکانات متنوع نرم افزارهای حسابداری جهت تسریع اجرای امورات حسابداری بهره ببرد. برخی از این امکانات رایج عبارتند از:

💬 ارائه گزارش سود و زیانامکان بررسی عملکرد سالیانه و ارائه گزارش های مالی
💰 ارائه گزارش صندوقامکان نمایش ریز گردش های صندوق
📋 چاپ فاکتورامکان چاپ فاکتورهای خرید و فروش و برگشت از خرید و فروش
❤️ برقراری ارتباط با مشتریانامکان جذب مشتریان حداکثری و داشتن ارتباط مداوم
✔️ ثبت لیست خرید مشتریانهر یک از اجناس خریداری شده توسط مشتریان ثبت می گردد

مطلب پیشنهادی: بهترین نرم افزار حسابداری لوازم خانگی

بهترین نرم افزار حسابداری فرش و موکت کدام است؟

با توجه به موارد ذکر شده موفق شدیم اطلاعات جامعی را در خصوص دلایل اهمیت استفاده از نرم افزار حسابداری فرش و موکت در اختیارتان قرار دهیم. اکنون ممکن است این سوال مطرح شود که بهترین نرم افزار حسابداری فرش و موکت کدام است؟ برای پاسخ به این سوال می توانید لیستی از معتبرترین نرم افزارهای حسابداری فرش و موکت تهیه کنید و امکانات هر کدام را مورد مقایسه قرار دهید.

بهترین نرم افزار حسابداری فرش و موکت کدام است؟

در ادامه به معرفی 10 نمونه از بهترین نرم افزار حسابداری فرش و موکت می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

نرم افزار حسابداری فرش و موکت پارمیس

نرم افزار حسابداری فرش و موکت پارمیس

استفاده از نرم افزار حسابداری فرش و موکت پارمیس به کاربران این امکان را می دهند تا با تعریف انواع مختلف اجناس در کوتاه ترین زمان ممکن، همواره از میزان موجودی اجناس خود مطلع شوند. علاوه بر این نرم افزار حسابداری فروشگاهی پارمیس اطلاعات صحیحی از میزان فروش هر فرش و موکت از برندهای گوناگون، میزان کلی فروش هر برند و نقش در اختیار عموم کاربران قرار می‌ دهد.

نرم افزار حسابداری فرش و موکت پارمیس مخصوص مشاغل مختلف بر اساس نیازهای دسته بندی شده هر صنف طراحی و تولید شده و با ارائه نمودن امکانات متفاوتی از قبیل عملیات فاکتورزنی، چک و بانک، عملیات مالی و حسابداری، عملیات کالا و انبارداری  متناسب با قوانین مالیاتی برای اصناف گوناگون تهیه شده است. نرم افزار حسابداری فرش و موکت پارمیس با قابلیت تعریف انواع مختلف فرش، موکت، تابلو فرش به عنوان کالا همراه با تعریف انواع مشخصه ها برای هر کالا، راهکاری درست جهت مدیریت انبار و فروش کسب و کارهای گوناگون است.

نرم افزار حسابداری فرش و موکت محک

نرم افزار حسابداری فرش و موکت محک

نرم افزار حسابداری فرش و موکت محک یکی از مناسب‌ ترین نرم‌‌ افزارهای تولید شده برای صنف فرش فروشی می باشد. امروزه بسیاری از فرش مراکز فروشی اقدام به فروش اقساط محصولات خود می‌ کنند که کارشناسان در نرم افزار حسابداری فرش و موکت محک امکاناتی را برای کاربران فراهم کرده‌ اند که تعداد اقساط، مبلغ هر قسط و میزان کارمزد را محاسبه می کند و برای هر کدام از مشتریان دفترچه اقساط صادر می کند تا بتوانند در موعدهای مقرر و تعیین شده اقساط خود را تسویه کنند.

در نرم افزار حسابداری فرش و موکت محک قابلیت گروه بندی اجناس بر اساس نام و مدل، اختصاص دادن کد و عکس به هر کدام از آن‌ ها و تعریف اجزای استفاده شده در آن مانند: پشم، نخ ابریشمی، کرک و … به‌ شکل نامحدود قرار داده شده است، همچنین امکان ایجاد حساب های کاربری جداگانه برای هر کدام از مشتریان و ثبت اطلاعات خرید یا فروش‌ های صورت گرفته مشتریان به همراه شماره تماس آن‌ ها (جهت استفاده در کمپین‌ های تبلیغاتی و تلاش در جذب مشتریان) در نرم‌ افزار لحاظ شده است.

نرم افزار حسابداری فرش و موکت سپیدار سیستم

نرم افزار حسابداری فرش و موکت سپیدار سیستم

با استفاده از نرم افزار حسابداری فرش و موکت سپیدار سیستم که یکی از انواع مختلف نرم افزارهای حسابداری اصناف است، کاربران می‌ توانند بر تمامی محصولات و خدمات، نظارت بهتری داشته باشند و موجودی انبار خود را مدیریت کنند. همچنین نرم افزار حسابداری سپیدار سیستم امکان صدور انواع مختلف فاکتور و دریافت گزارشات مالی متنوع را برای کاربران فراهم کرده است. از قابلیت‌ های متنوع دیگر این نرم افزار، امکان اضافه کردن زیر مجموعه‌ هایی مثل سیستم حقوق و دستمزد است.

گاها فروشگاه های فرش و موکت به مناسبت‌ های گوناگون برای ترغیب مشتریان خود به خرید بیشتر از جشنواره‌ های فروش استفاده می‌کنند و اجناس خود را با تخفیف به فروش می‌ رسانند. تمامی کاربران با استفاده از سیستم پیامک رسان این نرم افزار حسابداری به‌ آسانی می‌ توانند مشتریان را از وجود جشنواره‌ های فروش خود آگاه کنند.

نرم افزار حسابداری فرش و موکت معین

نرم افزار حسابداری فرش و موکت معین

نرم افزار حسابداری فرش و موکت معین دارای کلیه امکانات مورد نیاز فروشگاه های فرش فروشی می باشد، در این نسخه نرم افزاری تلاش شده است که در عین سادگی امکاناتی جامع و بسیار راحت در اختیار کاربران قرار داده شود. برخی از مهم ترین امکانات نرم افزار حسابداری فرش و موکت معین عبارت است از:

 • امکان تعریف و کنترل نامحدود صندوق و گزارش گیری ریز گردش صندوق های بانکی
 • امکان انبارداری و انبارگردانی، تعریف و مدیریت موجودی بی نهایت انبار به شکل همزمان
 • امکان مدیریت کلیه حساب های بانکی با قابلیت گزارش گیری موجودی  انبار و مغایرت گیری موجودی
 • امکان گزارش گیری سود و زیان روزانه، هفتگی و ماهانه یا در تاریخ دلخواه نسبت به فرد یا کالا یا گروهی خاص

نرم افزار حسابداری فرش و موکت هلو

نرم افزار حسابداری فرش و موکت هلو

نرم افزار حسابداری فرش و موکت هلو به عنوان یک نرم افزار هوشمند مالی و حسابداری شامل: صدور انواع مختلف فاکتورهای خرید، فروش، مرجوعی  و …، انبارداری، عملیات بانکی، حسابداری جهت کمک به مکانیزه ساختن اصناف برای کسب و کارهای گوناگون بسته های شغلی ویژه و خاصی را طراحی کرده است.

با توجه به پروسه كاری فروشگاه های فرش و موکت مبنی بر خرید و فروش فرش و موکت، در درج نمودن طریقه تسویه فاكتورها علاوه بر امکان ثبت مبالغ به شکل نقدی، نسیه، كارت خوان، چک های بانکی، تخفیفات و … می توان در صورت فروش اقساطی با تعیین نمودن تعداد قسط ها و مبلغ هر قسط و درصد کارمزد، دفترچه اقساط پیرینت نمود و تسویه اقساط را در برهه های زمانی تعیین شده انجام داد. برخی از امکانات نرم افزار حسابداری هلو عبارت است از:

 • امکان چاپ فاكتور به شکل فيش پرينت
 • امکان اعلام نمودن خودکار سررسيد چک ها
 • امکان صادر کردن انواع پيش فاكتور، ضايعات و فاکتورهای امانی
 • امکان مدیریت تمامی عمليات انبار، خريد و فروش، چک های بانکی
 • امکان انجام عمليات مالی به شکل خودکار همراه با تعريف كالا در سه سطح

نرم افزار حسابداری فرش و موکت سیبا

نرم افزار حسابداری فرش و موکت سیبا

با استفاده از نرم افزار حسابداری فرش و موکت سیبا می‌ توانید بدون هیچ گونه محدودیت و به صورت تفکیک شده، انواع مختلف محصولات را با جزئیات کامل هر کالا از جمله جنس و نوع فرش و موکت، شانه، رنگ، ابعاد، نقشه، تراکم و … دسته بندی و ثبت کنید. برخی دیگر از امکانات نرم افزار حسابداری سیبا عبارت است از:

 • امکان پیرینت باركد
 • امکان ثبت کردن چک های امانی
 • امکان ارائه گزارش از عملكرد دوره ای انبار
 • امکان تعریف سطوح دسترسی برای هر یک از كاربران
 • امکان نمايش صحیح اشخاص به همراه ريز كالاها و چک ها
 • امکان ثبت کردن سند حسابداری غيراتوماتيک و به شکل دستی

نرم افزار حسابداری فرش و موکت دشت

نرم افزار حسابداری فرش و موکت دشت

نرم افزار حسابداری فرش و موکت دشت برای اجرای کلیه عملیات‌ مالی و حسابداری فروشگاهی طراحی و تولید گردیده است. با استفاده از نرم افزار دشت می‌ توانید خرید و فروش اجناس، میزان طلبکاری و بدهکاری افراد، موجودی انبار و چک‌ های دریافتی و پرداختی را در زمان کوتاهی به راحتی مدیریت کنید.

اسناد و مدارک مالی و حسابداری در نرم افزار حسابداری دشت به شکل خودکار ثبت می‌ شوند و نیازی به داشتن دانش گسترده حسابداری نیست و فقط اندک آشنایی مختصر با کامپیوتر کافی می باشد. در نتیجه این شرایط برای کاربران فراهم است که به طور دقیق بر روی کسب و کار خود متمرکز شوند و بازدهی آن را بالا ببرند. با استفاده از نرم افزار حسابداری فرش و موکت دشت فقط در عرض چند ثانیه زمان می برد تا فاکتورهای اختصاصی برای هر کدام از مشتریان صادر شود.

نرم افزار حسابداری فرش و موکت ترنج

نرم افزار حسابداری فرش و موکت ترنج

نرم افزار حسابداری فرش و موکت ترنج توسط شرکت پژواک طراحی شده است و مخصوص فروشندگان فرش، موکت، گبه می باشد. این نرم افزار حسابداری و مدیریت مالی با در نظر گرفتن تمامی نیازها و دغدغه های اصناف، ارائه جدیدترین راهکارها به ساده ترین روش ممکن و با در نظر گرفتن تمامی نیازهای تخصصی  مشاغل راهی بازار گردیده است.

در نرم افزار حسابداری فرش و موکت ترنج به آسانی می توان تمامی مشخصات فرش شامل تراکم عرضی و طولی، ابعاد فرش، جنس الیاف فرش، طرح و نقش و … را در سیستم حسابداری ثبت نمود و برای جلوگیری از تعدد تعریف اجناس، از امکان خصوصیت سازی جنس استفاده نمود. در صورت فروش اقساطی فرش، امکانات بسیار متنوعی در این حوزه وجود دارد.

نرم افزار حسابداری فرش و موکت سازه حساب

نرم افزار حسابداری فرش و موکت سازه حساب

فروشگاه های فرش و موکت دارای انواع مختلف فرش با طرح‌، رنگ، مدل‌ و ابعاد گوناگون هستند، بنابراین نیاز است تا اطلاعات هر کدام از فرش‌ ها را با جزئیات کامل در نرم افزار حسابداری ثبت کنند تا آمار درستی از موجودی محصولات، میزان فروش حاصل از هر برند، پربازدید ترین طرح‌ ها، ابعاد و … داشته باشند. با در نظر گرفتن این نیازها و دغدغه ها، نسخه های نرم افزار حسابداری فرش و موکت سازه حساب به وجود آمده اند و رفع نیاز می کنند. برخی از امکانات این گروه نرم افزاری عبارت است از:

 • دارای سیستم جامع مدیریت انبار
 • دارای عملیات خرید و فروش نقدی و اقساط
 • امکان تعریف نمودن شرکت ها و فروشگاه های مختلف
 • دارای قابلیت مدیریت حساب های بانک و مدیریت حساب های صندوق
 • دارای قابلیت چاپ بارکد، امکان متصل شدن به دستگاه بارکدخوان و کارتخوان

نرم افزار حسابداری فرش و موکت بلوط

نرم افزار حسابداری فرش و موکت بلوط

ثبت کردن مشخصات فرش های کناره و قالیچه، ثبت تمامی رنگ های بکار رفته شده در فرش، مدل و جنس فرش برای کناره ها، ثبت کد نقشه فرش، اندازه و نوع شکل برای قالیچه و فرش، ثبت انواع فاکتورهای خرید و فروش با متراژ واقعی از سری خصوصیات نرم افزار حسابداری فرش و موکت بلوط است. برخی دیگر از قابلیت های این نرم افزار عبارت است از:

 • دارای قابلیت ارائه گزارشات متنوع خرید و فروش، مانده حساب افراد بدهکار و بستانکار
 • امکان مدیریت کلیه پیش فاکتورها با قابلیت تبدیل شدن به فاکتور فروش فقط از طریق یک کلیک
 • امکان مدیریت چک های دریافتی و پرداختی و مدیریت سررسید وصول و برگشتی چک های بانکی
 • نرم افزار حسابداری فرش و موکت بلوط دارای قابلیت صدور فاکتورهای خرید و فروش و برگشتی خرید و فروش می باشد

مهم ترین امکانات نرم افزار حسابداری فرش و موکت

امکان صدور فاکتورهای نقدی و غیر نقدی از طریق نرم افزار حسابداری فرش و موکت: یکی دیگر از قابلیت‌ های مهم نرم افزار حسابداری فرش و موکت، صدور انواع مختلف فاکتورهای نقدی و غیر نقدی برای مشتریان می باشد. با درنظر گرفتن این مسئله که فرش از جمله اقلام مهمی برای هر خانه‌ ای می باشد و جزوء محصولات گران بها به حساب می‌ آید، ممکن است در بسیاری از اوقات مشتریان به صورت اقساط یا با چک اقدام به خرید فرش و موکت کنند.

همچنین مراکز فروش فرش و موکت زیادی وجود دارند که با سازمان‌ ها و شرکت‌ های مختلف همکاری می‌ کنند. صادر کردن فاکتورهای مناسب برای تمامی مشتریان کار بسیار دشواری است. اما با استفاده از نرم افزار حسابداری فرش و موکت فقط چندین ثانیه زمان می برد تا فاکتورهای اختصاصی برای مشتریان صادر گردد.

امکان محاسبه سود و زیان و مدیریت سال مالی: با استفاده از نرم افزار حسابداری فرش و موکت به آسانی می توان برای کسب و کار خود سال مالی تعیین نمود، بنابراین می توان بررسی نمود که در پایان سال چه میزان سود و زیان کسب کرده اید. علاوه بر این از طریق گزارش‌ های دقیق و جامع می‌ توان در هر دوره بررسی کرد که چقدر هزینه و درآمد داشته اید.

در این روش های مدرن نیازی نیست در پایان ماه، دفاتر حساب خود را باز کنید و تمامی خریدها و فروش‌ های خود را حساب کنید. تمامی اطلاعات به صورت دقیق در نرم افزار حسابداری ثبت می‌ شود و این مسئله به افراد کمک می‌ کند تا دید بازتری نسبت به اوضاع کسب و کار خود و سود و زیان حقیقی داشته باشند.

مهم ترین امکانات نرم افزار حسابداری فرش و موکت

یادگیری راحت و سریع با کمترین میزان علم و دانش حسابداری: از دیگر مزیت های استفاده از نرم افزار حسابداری فرش و موکت، راحت بودن کار با آن است. تمامی طراحان و کارشناسان نرم افزار حسابداری تلاش می‌ کنند تا محیط کاربری ساده و قابل فهمی را در اختیار کاربران قرار دهند. فقط در طول چندین روز می‌ توان کار با ابزارهای اصلی نرم افزار حسابداری فرش و موکت را آموخت. حتی اگر فردی دانش حسابداری به شکل ویژه و تخصصی نداشته باشد، استفاده از این نرم افزار برایش بسیار ساده خواهد بود.

امکان نظارت کامل بر انبار با استفاده از نرم افزار حسابداری فرش و موکت: انبار فرش و موکت دارای ارزش نقدی بسیار زیادی می باشد. از سویی دیگر به علت وجود محصولات متنوع و مشتریان متعدد، به طور دائم در حال تغییر موجودی می باشند. در نتیجه نظارت و کنترل بر انبار یکی از دغدغه‌ های مهم صاحبان صنف فرش و موکت است. با استفاده از نرم افزار حسابداری فرش و موکت می توان به طور دقیق بر موجودی انبار و تمامی ورودی‌ ها و خروجی‌ ها نظارت نمود. در زمان راه اندازی نرم افزار حسابداری فرش و موکت، می‌ توان موجودی انبار را ثبت کرد.

امکان ثبت کردن انواع مختلف فرش و موکت در سیستم مالی و حسابداری: در هر مرکز فروش فرش و موکت، انواع مختلفی از محصولات ارائه می‌ گردد. فرش های دستباف، فرش‌ های ماشینی، برندهای گوناگون تولید کننده فرش، انواع مختلف قالی، پادری، قالیچه و انواع موکت‌ بخشی از اصلی ترین موجودی یک فروشگاه فرش و موکت هستند. با استفاده از نرم افزار حسابداری فرش و موکت می‌ توان هریک از محصولات را به همراه قیمت خرید، مالیات، قیمت فروش و عوارض در سیستم ثبت نمود.

مطلب پیشنهادی: بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاه لوازم ورزشی

کلام آخر

در این بخش از مقاله به توضیح بهترین نرم افزار حسابداری فرش و موکت پرداختیم و تمام تلاش خود را کردیم که اطلاعات جامعی را در خصوص اصلی ترین امکانات این گروه های نرم افزاری در اختیارتان قرار دهیم. همچنین تشکر می کنم از همه شما عزیزان که تا پایان مقاله همراه ما بودید و خواهشمندم نظریات خود را برایمان کامنت کنید.

5/5 - (3 امتیاز)

الهام عرب

الهام عرب هستم 25 ساله دارای مدرک کاردانی نرم افزار کامپیوتر و IELTS زبان انگلیسی و دارای 2 سال سابقه کار تخصصی در زمینه مقاله نویسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − دو =

دکمه بازگشت به بالا